STADSNIEUWS. Kunst en Wetenscliap. Luchtvaart. öeffienjtrd Nieuws. fi»ma mKMQSJBCa Watersnood-comité. Het Bestuur van het Provinciaal .Wa tersnood Comité in Zeeland verzoekt ons te melden, dat het zich voorstelt op een nader to bepalen dag in de volgende week to Middelburg over den toestand, geschapen door do stormramp, voor wat do provincie Zeeland betreft, een bespreking te houden met afgevaardigden van den Raad van Be stuur van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken, „Het Oranjekruis", en van de Algemeene Yerecnigdo Commissie tot leni ging van rampen door watersnood te Am sterdam. Voorts stelt bet Bestuur van het Pro vinciaal Comité er prijs op, om langs dezen weg comité's en particulieren, die bijdragen wunschen te zenden tot leniging van door do stormramp geleden schade en ontstanen nood, opmerkzaam te maken op het feit, dat Brumisse, hoewel zwaar geteisterd, niet de eenige plaats in Zeeland is, 'die getrof fen werd, doch ook to Yerseke soortgelijke en zeer belangrijke schade is geleden, even als te Krabbendijke, en op andere plaat sen, waarom het Provinciaal Comité den ruilden gevers met aandrang verzoekt, ter wille van een gelijkmatige verdeeling, hun gaven te willen doen toekomen aan den penningmeester van „Het Oranjekruis", jhr. inr. L. H. J. R van Bevervoorden tot Olde- moule, te Amsterdam, of aan den secreta ris-penningmeester van het Provinciaal Co mité Mr. J. F. van Deinse, to Middelbrug, terwijl vermoedelijk ook de penningmeester- der AJgemeene Vereemgde Commissie, de heer S. P. van Eeghen, te Amsterdam, bereid zal worden gevonden giften tot leniging dezer ramp, in ontvangst to nemen. Onmiddellijk, zoodra aan het bestuur van het Provinciaal Comité, dat in Zeeland bij iade geilheid van den «fitersnood ran 1900 werd gevormd en sinds dien zich tot een koninklijk goedgekeurde vereeniging heeft geconstitueerd, bleek dut een nieuwe ramp Zeeland en speciaal Bruinisse en Yerseke had getroffen, is het reglement Van het comité in werking gesteld en ireeft zich als gevolg van dien, onder voorzitterschap van mr. J. P. Cau, te Zierikzee, een sub-comité gevormd voor Schouwen, Duivelend en St, Philips- land het plaatselijk comité dut reeds tc Bruinisse was in het leven geroepen, stelde zich reeds onder de leiding van dit sub comité. Tn Zuid- en Noord-Beveland wordt even eens een sub-comité geconstitueerd onder voorzilfersehnp van den heer -T. N. Elenbaas, burgemeester van Krabbendijke. Do inzameling van gelden op Schouwen en Dirivelnnd. Tholen, St. Philipshtnd, Zuid en Noord-Bovcland, wordt reeds door deze sub comité's bevorderd. Aldus bontst de ncmti~iln Ipiflin# van de hulpversohnfi'ing en schndeleniging wederom, ovenais in 1900, bij het Provinciaal Comité, waarvan het bestuur thans bestaat uit de hoeren: mr. II. J. Dyckmeester, Commissa ris der Koningin, eerc-voorzitterjhr. mi'. T-l. A. O. Casombroot, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vocnv.ittorjhr. M. van den Brandelor, burgemeester van Middel burg, onder-voorzitterjlu*. mr. A. van Rei gersberg Versluys, en mr. J. F. van Deinde, advocaat te Middelburg, secretaris-penning meester. Ambtenaren bij de Rijksverzekeringsbank. Do vereeniging win ambtenaren bij de rijksverzekeringsbank heeft gisterenavond een druk bezochte vergadering gehouden, die toegankelijk wies voor alle ambtenaren aan genoemde instelling werkzaam. Doel w.iS, gezien de verdeeldheid, die met betrekking tot liet vereeuigingMeven ouder rte ambtenaren heerecht, te trachten tot een heid tc komen, vooral nu na de reorganisatie van genoemde vereeniging de afzonderlijke rangorganisaties geacht worden geen reden vuil Irestaan meer te hebben, aangezien de moties en, die in der tijd aanleiding tot op richting daarvan gaven, of vervallen svaren of overgeplant konden worden in de oudste ambtenaars- vereeniging. Na inleiding door den voorzitter, werd hierover zeer geanimeerd van gedachten ge- viw-cld. Vervolgens werd een bespreking gehouden over hetgeen tc doen stond in verband met d<> belangrijke prijsstijging der levensinidde len. Dc noodzakelijkheid sverd uitgesprok n <-en kraehtitge actie te voeren, ten einde een toe-dag op het salaris te verkrijgen. Met algemeene ster men werd na een op gewekte discussie een motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat bij de rijksver zekeringsbank het verleenen van en toeslag op do salarissen voor alle ambtenaren bij de R. V. 15., dringend noodzakelijk wordt ge acht in het hijzonder voor die ambtenaren wier salaris hen daarvoor in de eerste plaat in. aanmerking doet komen, en die in zorg volle omstandigheden den winter tegen gaan. en de verwachting wordt uitgesproken, dat tb- betrokken autoriteiten tijdig maatregelen ter voorziening in de gevolgen van de voor de ambtenaren zoo ongunstige tijdsomstandighe den zullen treffen. Da koutend® inllltlewet. Tweo generaals hebben onlangs het ont- wcrp-Miliüowet besproken: generaal Van Vlijmen in „De Tijd", generaal Snijders in „Dc Tijdspiegel". Beiden noemen hetgeen minister C'olijn in verband met de opleiding der infan terie voorstelt „half werk". Beide komen de instelling eener cate gorie van G-maanders af. Do heer Van Vlij men schrijft, zegt het „Huisgezin", deze creatie hieraan toe, dat de Minister „een geniemfficier was, die nooit infanterie heeft onderwezen nooh aangevoerd". Aan dit argument wordt, meent het blad, eenigo waaide ontnomen door het feit, dat do majoors Alting von Geusau en de Block, beiden infantêi'ie-ofifioieixin, als leden der katholieke defensiecommissie in hun rap port voor de instelling der 6-maanders hebt ben gepleit Beide generaals zijn niet een eersten Oefeningstijd van 81/3 maand niet tevre den. Generaal Van Vlijmen verlangt een minimum-lijd van KR/g maand, met be voegdheid aan do korpscommandanten om do onvoldoend geoefenden 12 maanden, te doen blijven. Generaal Snijders noemt een jaar eerste oefeningstijd het minste. Hij wil er voor de heele lichting nog 3, liefst 4 maanden opleggen; dan is meteen het blij vend gedeelte uit de weivkl. Generaal Snijders noemt de opkomst in twee ploegen een „verword in,gs"-maat.v(y gel. Generaal Van Vlijmen heeft tegen de tweeledige opkomst geen bezwaar. „Half werk" zegt generaal Van Viijmen van minister Colijn's ontwerp. „Half werk" zegt eveneens generaal Snij ders, die vermoedelijk ook hetgeen gene raal Van Vlijmen wil maar als half werk beschouwt. „Zeker is intusschen," zegt het „Huis- gca", „dat hetgeen de. beide generaals vra gen, de militaire en financdeele lasten nog heel anders zal verzwaren dan het re- geeringsontworp al doet. „Dit laatste zal reeds moeite hebben het te halen; voor een verscherpte editie is bij geen mogelijkheid een meerderheid, jn de Kamer te vindon." VLAARDINGEN, 7 Oct. Loop der bevol king van deze gemeente vanl Januari tot en met 30 Sept. 191 M. V. Tot, Bevolk, op 1 Jan. 1911 10976 11148 32124 Yermeerd.: M. V. Tot. Geboorte 257 239 496 Vestiging 385 393 778 642 632 1274 11618 11780 23398 Vermind.: M, V. Tot. Overlijden 84 86 170 Vertrek 460 508 968 544 594 1138 Bevolk, op 1 Oct. 1911 11074 11186 22260 Aantal huwelijken in Sept,12. Vermindering in Sept.: 20, YLAARDIXGEN, 7 Oct. Het door cle Gerot', gemeente B alhier aangekochte orgel werd gisteravond in gebruik genomen. Bij deze gelegenheid trad als spreker op ds. J. G. Mcijnen, van Raam. Deze wees er in zijn rede. naar aanleiding Pu. 7ii22 op, dat het orgel geen uitvinding is der laatste eeuwen, daar reeds Lodewijk de Vrome aan de kerk van Aken een orgel ten geschenke gaf. Ook hier is echter de histo rische ontwikkeling merkbaar. AU men b.v. leest van een orgel uit dc Westminster Abdij, dat, 400 pijpen tellende, gedreven moe6t worden door 2G blaasbalgen, die door 23 sterke mannen moesten irediend, en men vergelijkt daarbij de tegen woord igo instru menten, dan behoeft dit zeker geen nader be toog. Na spr.'s rede verkreeg de hoer Af. Groe- neveld, organist der Grootc Kerk, gelegen heid een 4-tal muzieknummers op liet nieuwe orgel ten gehoore te brengen, waardoor do gemeente kon hooitn, dat hun nieuwe instru ment oen volle, welluidende klank bezit. liet telt G2U pijpen, verdeeld over 12 registers. Het is geheel mechanisch, doch voorzien van een trede, waardoor plotseling van „vol werk" in „zeer zacht!' kan worden overge gaan. De Bourdon spreekt vrij op het pe daal en is van prachtig timbre. Alet do Viola di Gambo, die zeer mooi geïnsoneerd is, maakt dit een prachtvolle combinatie. Het orgel is geheel gerestaureerd en do z.g. pulpetcnzakjes, de plaatsen waai' het eerst in een mechanisch orgel lekkage of etoring kan ontstaan, zijn geheel vernieuwd. De firma Standaart, die zulks verrichtte en het instru ment plaatste, heeft dan ook alle eer van haar werk. OVERSCIffE, 6 Oct. Door den timmer man A. van Heiningen, is hedenmorgen alhier in de Scltie drijvende gevonden een roeiboot, welke door hem in bewaring is genomen. Bij onderzoek bleek, dat die boot, welke met ketting en slot was vast- gemeerd geweest, hedennacht was ont vreemd van Van der Most, machinist aan het stoomgemaal van den polder Oostabt onder de gemeente Kathol en Spaland. 0VERSC1ÜE, G Oct. Hedenmorgen om streeks 81/-' uur is de 8-jarige Cornells 1 eenman. wonende in de Dorpstraat, voor do openbare school door een automobiel omver gereden, doordat hij die auto van achter wilde vasthouden. De jongon kreeg daarbij ecri ontvelling aan zijn rechter heen. Waar hij over veel pijn aan het boen klaagde, werd hij naar de ouderlijke woning gedragen en daar door eon dokter verbon den. Do verwonding bleek van geen emsti- gen aard te zijn. Mr. IV. H. Jansen f In de 0. L. V. V.-kerk arm de Nieuwe Haven zal Maandagochtend 8 uur een plechtige uitvaartdienst voor mr. Jansen plaats hebben; de ter aa^deJaoxtel 1 ing is vastgesteld op KR/c uur. Zilveren jabtlé. Zondag 8 October a.s. hoopt de heer J. H. Beitels den, dag te herdenken, waarop hij gedurende 25 jaar .van hot II.-K. Paj- rochiaal Armbestuur te dezer stede deel uitmaakt. De heer Bertels, die steeds een volijverig lid van dat bestuur is geweest, fungeert daarbij sedert enkele jaren als vicc-voorzitter. 1 Naar wij vernemen, zal de geachte jubi laris Zondagmiddag van 12 ure ia hel R.-K. Weeshuis receptie houden voor allen, die hem op dezen voor hem zoo ge- denkivaardigen dag hun belangstelling zul len willen betoonen. („N. S. Cf') Eaad voor de Scheepvaart. Maandag a.s. heeft een onderzoekplaats inzake het zinken van hot Kraanschip 415 op 21 Septomber in de Atlantische Oceaan, hetwelk gesleept werd door de boot „Scheldo", van do llnlorna donate sleep dienst, kapitein W. Verschoor, uit Gaar dingen. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie heli effende de aanbesteding der levering van 90 Il.L. aardappelen ten diende van het Weeshuis der Hervormden. Men verzoekt ons mede te doelen dat in den speeltuin nabij het station een kinder jasje is blij Wen hangen, dat door den recht hebbende kan afgehaald worden bij N v. d. Touw, Broersvest 11/2. In het lokaal „Patrimonium" aan de Tuin- laan zal op 10 en 11 October een bazar ge houden worden, georganiseerd door de vrou we nvereeniging „De Heere zal 't Voorzien". Voor nadere bijzondorheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Gisternamiddag zijn door do politie aan gehouden 2 jongens van 19 en 20 jaar, die bij een opkooper eenig lood verkochten. Zij verklaarden dat zij het lood als oud- lood gevonden hadden op een dak waar op zij stormschade moesten herstellen/ Het lood weid in beslag genomen en de jon gens 's avonds na verhoor weer ontslagen. Aan do politiewacht aan de Hoofdstraat is gisternamiddag verbonden D. v. S., al daar wonende, die door een anderen jon gen met een steen, tegen het hoofd was gegooid, waardoor hij bloedend verwond was. Een 13-jarige jongon hoeft zich gister namiddag bij de politie beklaagd dateer andere jongen hem op cle glasfabriek zoo danig aan een oor had getrokken, dat hij daardoor een bloedende wond had gekre gen. Gewonden voorwerpen, .Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: Zinken kap, R.-K. boekje, bos stroo, por teen onnaic met gold, fouragozak. Bij de volgende personen: Zinken pijp, Dulfer, Doelhoefje 20; gou den horloge, v. Meurs, Oosterstraat 75; fietskappen, wed. Lauret, Singel 19 L1; vest, v. Dijk, Vlaardingerstraat 12; zilveren da meshorloge, Boele, Hendrinastraat 11; lorgnet in etui, Rijken, Damlaan 14; por tcmonnaie met geld, wed. Marks, Spui straat 2; hond, v. Pelt, Puttershoeksche straat 27; cenigc bankbiljetten, Noordijk, Hagastraat 33; bel, Bouman, Kortlandstraat 7; hond, setter, v, d. Vlies, Tuiniaan 36. AGENDA. Hed«R an volgende avonden. Casino, 8 uur Spccialiteiten-V oorstelling. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Specia'iteitenvoorstelling. Heden «n volgende avonden Tivoli Schouw burg, 8 u. Polnische Wirtschaft. 7 en 8 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Operette: The Belle of New-York. 8 Tivoli Schouwburg, 21 uur. Eer ste Matinée, Albert Vogel en Ma rie Hortog (piano). 9 Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 u. Vergadering Nat. Chr. Geh.-onth.- vereeniging. 10 Verkooplokaal, 8 u. Schied. IJs- voroeniging. Ledenvergadering. 10 Groote Schouwbrug, 8 uur. Rot- tew!. Tooneclgez. Meden. 10 Patrimonium nam. 3 tot 'a av. 10 uur, Bazar. 11 Patrimonium, nam. 2 tot 's av. 10 uur, Bazar. 12 Nutszanl, Rotterdam, 8 uur. Lie- derenavond, door Gerard Zalsmnn. met de dames Ilanrui Verbena, Calh. v. Rennes en den heer B. II, Verhey. 12 Groote Schouwburg, 8 uur. N. V. Het Toon eel. Henri de Vries: De "Wereld. 15 Tivoli Schouwburg. MosselrMa- tinéo. Een nieuw weekblad voor vrouwen, Verschenen is het cerate nummer van oen nieuw wcckbted voor do vrouwen, onder den titel: „Do vrouw in do XXe eeuw". Do hoofdredactrice, mr. P. Nennstiehl, schrijft in haar woord ter inleiding: „AIzoo willen wij trachten een centraal blad t* vonnen, dat gelegenheid biedt voor beschouwingen van allerlei aard, die voor de vrouw en daarom voor do gemeenschap van belang kunnen zijn. Niet zal de belangstel ling uitsluitend aan een speciaal onderdeel worden geschonken en stellig zal het niet worden .een blad „waarvan de hoofdschotel hoofdzakelijk vrouwenkiesrecht zal zijn," zoo- aIs reeds verkeerdelijk is aangekondigd." Voorloop 'tg zullen worden behandeld de volgende rubriekenDe vrouw en haar wet telijke rechten de vrouw en de arbeidde vrouw en het vercenigingslevende vrouw en de gemeentedo vrouw in verband lot letteren, kunst en wijsbegeertede vrouw en de sociologie, economie en do geschiedenis de vrouw in Amerika. Onderzoekingen van mummies. De anatomische onderzoekingen van mum mies hebben reeds merkwaardige resultaten gehad en worden nog onvermoeid voortgezet, Ijfial.dolijk verscheen een werk van dr. Ar- rnaml Rnl'fer nier den fijneren bouw van de weefsels dezer overblijfselen, en waaruit blijkt, dat deze zoo goed bewaard is geble ven, dat nog duidelijk celkernen kunnen wor den aangetoond in, weefsels vun lichamen, d:e reeds 8 tot 12 duizend jaar dood zijn geveest, liet was zelfs mogelijk in de inge wanden dwarsge.streepte spierweefsels aan te loonen, en daardoor te bewijzen, dat de be trokkene voor dio honderd eeuwen een vlceschmaaltijd gebruikt had. Hel weefsel van zenuwen en kleine slagaderen kon nog even goed worden onderzocht als dat van een pasgestorvene. Een nieuwe uitvinding der Wrights, De gebroeders Wright, de eerste vervaar digers van een bruikbare vliegmachine, heb ben weer een nieuwigheid op vlieggebiod uitgevonden, liet betreft een. toestel, dat zich alleen door da kracht van den wind op een bepaald punt in do lucht met stil staanden motor en schroef in evenwicht zou kunnen houden en het „zweven" en „stilstaan" van sommige roofvogels zou kunnen nadoen. Ziehier wat in een interview met Frantz Reiehel van de „Figaro"- de Amerikaan sche ingenieur Hart O'Berg, speciale vriend en vertegenwoordiger in Frankrijk- van de belangen, der Wrights, omtrent de vermoedelijke betcekenis van de nieuwe vondst gezegd heeft; „Wat Wilbur vermoedelijk gevonden heeft, is het zweven. Tijdens zijn laatste verblijf te Parijs heeft hij langen tijd mot mij gesproken over de mogelijkheid, een aeroplane in de lucht te doen stilstaan; hij had me trouwens reeds vroeger zijn denkbeelden op dat punt toevertrouwd. Hij achtte de verwezenHjking in schijn moeilij- kor dan in werkelijkheid en was van oor deel, dat iiet in het geheel niet onmoge lijk is mot een aeroplane gedaan to krijgen, wat zooveel vogels kunnen. Ik kan u ver zekeren, dat het me toescheen, dat, hij, toen de kwestie al geheel doordacht had en op don weg van do oplossing was. Hij verleide dan ook dat hij zich met het probleem bezighield en 't binnen een jaar wel hoopte te bobben, opgelost. Vermoe delijk "heeft liij het nu gevonden, maai waarschijnlijk heeft men er over gepraat vóór hij liet wilde. Wat ik weet, is dat hij indertijd meende reeds vroeg de moge rijkheid voorzien te hebben van eenmaal in de lucht zijnde de schroef stil te zetten en zonder andere hulp dan die van do lucht een zweven op een zelfde punt te bereiken." Zijn de Wrights er inderdaad in geslaagd do aeroplane zoozeer te verbeteren, dan hebben ze haar met één slag, vooral vooi oorlogsdoeleinden, honderd procent hruijc bannier gemaakt. Het groote nadeel van do tegenwoordige vliegmachine is, dat z ook altijd en onophoudelijk vliegen moet en daardoor met X ,eel vaart over allre- heensnort. Is dit nadeel thans weggenomen dan is daarmee de waarde van de aero plane voor veil ennings- en aanvalsdoelen! den eensklaps aanmerkelijk verhoogd. Men zal echter goed doen nadere berichten uit Amerika, en vooral do resultaten van de nieuwe proeven die do gebroeders thans to Kitty Hawk gaan ondernemen, af te wachten oer men al to vast in de nieuwe ontdekking geloeven gaat. Hebben do Wrights inderdaad deze ge wichtige uitvinding gedaan, dan winnen zc daarmee tevens don prix-Quinlon van 10.000 francs, in Juni 1908 ingesteld, waar van de condities zijn: dat het toestel ge durende vijl minuten mot stilstaanden mo tor en schroef, en slechts gebruik makende van de kracht van don wind om zich op te houden, boven hetzelfde punt moot kun nen blijven zweven, zonder iri dien lijd mecC dan vijftig meter te dalen. Maat dit zoete winstje zal dan toch vermoedelijk slechts een peulesehilletjo zijn bij hot be drag dat ze daarna, scherpe zakenlui als zc zijn, mot de exploitatie van dit nieuwe en waardevolle „patent" ongetwijfeld zul len weten te maken. 1 De ramp te Bruinisse. De centraio leiding van de hulpverschaf fing en schadoleniigiug in Zeeland berust, naar do „Mkldelb. Ct." meldt, evenals in 1906, bij het Provinciaal Comitó, waarvan hel bestuur thans bestaat uit de hoeren mr. II. J. Dijckmeester, commissaris dei- Koningin, eerc-voOTzitterjhr. mr. Ei. A. 0, de Cwmbrool, lid van Gedeputeerde Staten vair Zeeland, voorzitter; jhr. M. van den Brandoler, burgemeester van Mid delburg, oftder-voorzitter; jhr. mr. A. van Reigersberg Vershrijs, en mr. J. F, van Deinse, advocaat to Middelburg, secretaris- penningmeester. Bij de fa. Oosterbaan en le Coiutro te Goes zal binnen onkelo dagen verschijnen'n be schrijving van de rampen, veroorzaakt dooi den storm van 30 Sopt. op 1 Oct. Deze be schrijving zal voorzien Worden van photo's van de meest geteisterde punten, hot Ko ninklijk bezoek te Bruinisse, enz. Do bate dezer uitgave zal worden afgedragen, aan het comité voor do slachtoffers to Brui nisse. 1 j 1 j j Wie in hot belang van de slachtotfeix iets Wil doen, vrnge een, Lijst bij de uit gevers aan tot. heL verzamelen, van intee- kenams. Men meldt ons uit Rotterdam: Naar wij vernemen is, op groncl van uit Bruinisse verkregen b 'richten, voorteopig af gezien van het doen van stappen om te dezer -,tede bijdragen te verkrijgen tot leniging van den nood, veroorzaakt door de ramp aldaar. De mSolo", Bergingsmateriaal en blazers zijn gisteren van Maassluis naar het gestrande stoom schip „Solo" vertrokken. Er zal een aanvang worden gemaakt mot met het maken van een steiger naar het schip, ten einde de geloste goederen per spoor naar den Hook van Holland te kun nen vervoeren. Beslag op een logger. Op last van kapitein Hansen, van do Duil- sche sleepboot „Thor", is door Dirkzwager's poheepsagentuur beslag gelegd op de hom schuit SCII 184. Verschenen Maandag is die bom in hulp behoevenden toestand voor Schcveningon door do sleepboot „Thor" aan ge trol ten. Van daar is de SCII 184 door de,,Thor" naar Vlaardingen gesleept Melkoorlog. De meeste melkfnppej- te Sneek hebben mei ingang van 1 October j.l. den prijs der melk verhoogd tol 9 cent per liter. Dal vele huismoeders daar steekt mee ingenomen zijn, laat Zich denken. Velen Weigeren dan ook dien Imogen prijs te betalen en maken bij trommelslag bekend, welke straten en buur ten zich hebben aangesloten, om voor dien verhoogden prijs geen melk te koopen. Te vens noodïgen zij daarbij anderen uit lmm- voorbceld te volgen. Weer anderen nemen minder melk of ge condenseerde in blik. 'I Gevolg van een en ander is, dat som mige slijters a rij wat melk overhouden. Politiehonden, bij de marechaussee. Het legerbestuur is voornemens politie honden in le voeren bij hot wapen der marechaussee. Steenkolen boringen De boringen naar steenkool in do humt schap Ratum (bij Winterswijk) zijn begon nen. Een flinke kerel. De „Middelb, Ct" vertelt: Aan 'tKatsche veer lagen eenige mo-sel- scbuiten uit Philippine en oms»streken. Ren daarvan, met een bejaard schipper en twee zoons aan boord, raakte driftig. De vader nam oen kloek besluit; hij bond zijn beide zoons nart de mast vast, zwom door de woedende geloven naar den wal, haalde van daar een louw, keerde hiermee terug en redde con jongen. Dit herhaalde hij en hij wist ook zijn tweeden zoon op dezelfde wijze veilig aan wal te krengen. Toen hij dit gedaan had, verloor hij van uitputting en inspanning zijn bewustzijn. Na bijge bracht te zijn, werd dc flinke man go- Inkgevvenseht met zijn kloeke daad. Ongeluk. Donderdag na middag Was men bezig den steiger om den toren van Watergang (N.- II.) al tc breken cn planken en balken naar beneden te Werpen. Hoewel gewaarschuwd, kreeg do 14-jarige zoon van de Wed. Ven- nik aldaar- een balk op hot hoofd, mei gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. Wilde konijnen. Do konijnen schijnen door den storm ook do kluts kwijt te zijn; zc worden althans in do laatste dagen in de duinen bij Loos duinen bij honderden gevangen. Do stroo pers of neen, dat zijn ze eigenlijk niet, want konijnen bohooron tot het scha delijk wild, maar do loopers op eens ander mans grond dan, schijnen de jachtopzieners te slim af le, zijn, want zelden hoort, men dat er een hunner bekeurd wordt. Zjjn ze eenmaal op den weg, dan loopen zc vrij mot hun bundels dieren op don rug of om hel lijf gebonden voorbij do politiemannen. Verdronken. Donderdagavond kw'art over- acht is, zoo meldt do „Bord. CL", op do rivier do Mcr- Wede, nabij den Biesbosch, de 23-jnrigo schippersknecht Louis van L., uit Ingonen, in West-Vlaanrioren, als knecht dienende aan boord van hot to Antwerpen thuis behoorendo aakschip Conny, terwijl hij met eon roeiboot van boord zou Wrikken om voor den schipper- oen boodschap aan wal to doen, vermoedelijk door hel uitschieten van> zijn roeispaan, overboord geslagen en verdronken. Gistermorgen Werd zijn lijk door den schipper van een in do nabijheid ligjoïid Yawtuisj opgevischt, waarna, het

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6