gen te brongen zal het noodig zijn, tot ont- eigeniug over te gaan. De lieer v. Westendorp zegt. dat do Voorzitter loods te verslaan heeft ge geven, dat er geen eenstemmigheid in het College van li. en W. over dit voorstel hce.rsclit, En spr. kan er bijvoegen, dat ook een groot deel der Commissie van Gemeen te werken niet met liet voorstel van 13. en W. instemt. Door Gemeenteweiken was voorgesteld om hot plan van 1909 tot verbetering der Warande uit te voeren. Toen is in de Warande gelegd een trot toir en voetpad tot bij de Westerkade, en liet zou ongeveer 13500 kosten om de thans noodig geachte verbetering der Lau- rensstraat daaraan te doen aansluiten. Met het voorstel, zooals het nu in deu Raad is gebracht, maakt men een toestand, die niet aansluit aan dat plan. Spr. weet wel dat men met de gemeente- financiën voorzichtig moet zijn, maai- do gemeente kan nog wel de rente en aflos sing van een bedrag van f4000 dragen. Als het grooie plan wordt uitgevoerd, moet do nu voorgestelde straat er toch weer uil. Aan den heer Koopmans wil spr. zeg gen, dat do straat met den 30 M. breeden weg later zal moeten overeen gebracht worden. Spr. blijft het bejammeren, dat nu niet eindelijk eens een stukje van het uit te voeren plan ter Jiand genomen wordt, maar men zich" alweer bepaalt tot het leggen van wat stoenen. De lieer Evers meent, dat, als nu het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, daarmede toch niet besloten is, dat het volgend jaar niets aan de Warande zal gedaan worden. Do heer v. Westendorp wijst erop, dat alles in elkaar sluit. In de Laurens- straat ligt geen riool, en do afvoer van de huizen loopt uit op de buis in do Wa rande. Als er een huis in deze straat woidt afgebroken en een ander opge bouwd, dan is daar geen riool. Daarom heeft spr. gezegdmaak dat nu ineens in oide. In het begin van bet jaar heeft Ge meentewerken daarop reeds aangedrongen. Die commissie heeft toen gezegd: laten we eerst de Warande verboteren, wij krij gen dan twee verbindingen. Hoe moeten de rnenschen bij hun woningen komen die achter do Laurensstraat' wonen? Als die geen behoorlijken weg daarheen hebben, zullen, als do tijd van regen en sneeuw komt, ook de klachten gehoord worden. B. en W, zeggen: hot plan van Gemeen- werkeu is te duur; daar heeft Gemeente werken zich bij neer te leggen. Wil de Raad dat daar wat sleenen worden ge legd, dan zal spr. er zich niet tegen .ver zetten. Do heer Klein wil niet gaarne een ander plan steunen dan dat van do com missie, waaraan hij zelf heeft medegewerkt maar loch zal hij nu vóór het voorstel vaja 13, en W. stommen, omdat men anders niets krijgt. De heer 11 i s is hot daarmede niet ecus. Als het voorstel van B. en W, wordt af gestemd, zal hij een voorstel doen om het idee van Gemeentewerken uit te voeren. De lieer v. d. Drift is ook voor een afdoende verbetering, en na de uiteenzet ting van den wethouder van Gemeentewei- ken zal hij tegen liet voorstel van B. en W. stemmen. De heer Lagerweij wenscht in hot midden te brengen, dat men bij liet no toeren van werken toch zeker niet ontkom en kan aan de beantwoording dor vraag:hoe zal men het betalen? En waar hier de geld middelen voorschrijven zuinigheid en nog eens zuinigheid en de boog niet te strak gespannen mag worden, moeten we ons beperken tot wat wij kunnen, en daarom komen B. en Wi. met dit voorstel, dat een uitgave van f 1200 zal' eischen on dat ge acht kan .worden voldoende en toch niet boven onze draagkracht to zijn. bladen bekend te maken, dat hij -verzocht, van het toezenden van partituren en brie ven verschoond te blijven. Wie ooh in Wei mor mocht komen, kun nen wij aanraden een bezoek te brengen aan het „Liszt-lliuis". We hebben daar enkele jaren geledon interessante dingen gezien: Manuscripten van beroemde tijdgenooten, zijn portretten op verschillenden leeftijd, cor respondenties vim vorstelijke en hooge per sonages, diploma's van ocre-lidniaatscluip- pengeschenken van vorsten alstal van kostbare dasspelden,' wandelstokken met gou den knoppen, gouden snuifdoozen, kunstig bewerkte dirigeerstokken, zelfs een ecrc- sabolen meerdere curiosa. Voorts zijn drii of vier vlcugclpiano's, orgel, zcor art is :ckc meubels, schilderijen en plaatwerken van groote kunstwaarde, zijn uitgebreide boekerij kortom alles wat tot zijn weelderig ingericht huis behoorde en wat in betrekking stond met zijn kunstenaarsleven. De oude dame, die de laatste jaren met de zorg van de huis houding belast was. en die ons. gezelschap rondleidde, wist tusschentijds ons aangenaam te vertellen van allerlei van zijn particuliere loven, karakter, gewoonten enz., en menige anecdote omtrent sommige zijner zonder lingheden kruidden het gesprek. Dezen groeten, begaafden man, komt we! too bij zijn honderdsten geboortedag eervol te worden herdacht H. J. P. T. Schiedam. October 1911. Hot is een werk, waartoe wij door do omstandigheden worden gedwongen. De werken in den zomer uitgevoerd, zijn oor zaak, dat nu slechts het noodzakelijkste mag worden verricht. Gemeentewerken zegt wel: ga daar nu ook riolen loggen, dat zal dan de kosten tot £4000 verhoogen, maar B. en Wr heb ben zich afgevraagd: is dat zoo noodig? Aan do eene zijde der Laurensstraat staan in het geheet geen huizen en die aan Lde andere zijde hebben voldoenden afvoer. Waar dit -werk toevallig samenvalt met tie vernieuwing van den Dam, en voor meer zaken geld gewaagd wordt, terwijl in den laatsten tijd veel groote werken zijn uitgevoerd, had spr. gedacht, dat ook Ge meentewerken wel wat voorzichtig zou zijn. Moeten we maar op dezelfde royale wijze doorgaan? Om hef geld te kunnen verschaf fen, zou belastingverhooging noodig zijn. Maar laat men clan ook niet daarover jam meren. Do heer v. Wi e s t e n d o r p hoort den heer Lagerweij uitroepen: moeten we maar op dezelfde royale wijze doorgaan? 1 W,el, als dat werkelijk het geval ware geweest, dan zou de wethouder van Financiën wel eerder hebben ingegrepen. En zou een belastingverhooging noodig zijn om uit onze begrooting de rente en aflossing te betalen van een som van £4000? Als men die som uitgeeft, heeft men iets voor do toekomst, en dan zal de straat niet over 2 jaren weer opgebroken behoe ven te worden en zal Gemeentewerken niet het verwijt behoeven te lictoren over een verkeerd beleid. De heer nu-, v. B r i e 1 S a s s e hoort naast zich zeggen, dat die 2 jaren wel 10 jaren kunnen worden en dan komt over zoo'n tijdperk toch veel rente op de som. Hij vraagt •daarom den wethou der van Gemeentewerken of het waarschijn lijk is, dat die straat na 2 jaar weer zou moeten worden opgebroken. De heer v. Westendorp zegt, dat het mogelijk is, dat dit zelfs reeds vroeger geschieden zal. Als men daar gaat bouwen, dan is er geen riool en dat zal er dan toch moeten komen. Het kan dus reeds over een. half jaar noodig zijn, dat de straat weer moet worden opgebroken. Maar do Raad heeft te beslissen. Do heer v.d. Velden zegt, dat een gedeelte van het werk weer vernietigd zou kunnen moeten worden, maar hot grootste gedeelte van de straat zou toch kunnen blijven liggen. Spr. heeft alleen gezegdnis B. en W. be weren dat de gemeente liet niet kan betalen, dan zal ik met hun voorstel meegaan. De heer v. 'Westendorp zegt dat dit volmaakt juist is. En vaar dus B. en W. over de finnncieele kwestie moeten oordee- lun eu spr. zelf ook wethouder is, daar wil hij als zijn mooning wel zeggen dat die ƒ4000 wel te dragen zijn. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 7 stommen. Vóór stemmen de hoeren Lagere ey, Smit, mr. v. Briel Sasse, Schreuder, v. d. Velden, Beukens, en Nolet. Tegen stemmen de hoeren Ris, v. Wes tendorp, Klein, De Grnaff, Gerlach, v. d Drift, Evers, Koopmans en De Bruin. De lieer R i s stelt nu voor te besluiten tot uitvoering van het idee van gemeente werken. De Voorzitter ontraadt dit en geeft in overweging nadere vooretellen van B. en W. af te wachten. B. en W. zijn overtuigd dat de toe-stand zóó niet kan blijven. De heer R i s kan daarmede vrede nemen Ingezonden Mededeelingen. Een eenvoudige kwestie, die door velen verkeerd begrepen wordt. De nieren, bchoorende tot de belangrijk ste organen van uw lichaam, houden de on zuivere, afgewerkte en schadelijke stoffen uit het bloed terug en voeren deze met het over tollige water door de urineleiders naar de blaas. De op die wijze gevormde vloeistof is de urine, die, wanneer de nieren gezond en in goeden staat zijn, geheel heldor is. De gezondheidstoestand van de urinelei ders en blaas, die niets anders te doen heb ben dan de urine af te voeren, hangt dus ten nauwste samen met den goeden staat der nie ren, Wanneer de urine te overvloedig of in to kleine hoeveelheid komt, wanneor zij een ongewone kleur heeft of gczinksel bevat, na dat zij cenigen tijd gestaan heeft, is dit tc wijten aan een nieraandoening. Een roode, gruisnehtige, zanderige of op steenstof gelijkende neerslag wijst op gevaren van urinezuur. Draderige urine wijst op eiwit in do urine, bloed op ontsteking. Verstopping der urine 'duidt graved of steen aan. En zoo zouden wij kunnen voortgaan, nllc urinekwalen komen voort uit aandoeningen der nieren en om dergelijke kwalen dus met vrucht te bestrijden, dient gij ervoor te zor gen, dat uw nieren gezond en sterk worden door onmiddellijk aan te vangen met het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, de standaardmedicijn voor de nieren en blaas. Ons handelsmerk do man met. zijn han den in de lendenen komt voor op elke ech te doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de hoeren Kap pclhoff Ilovingh. Toezending franco na ontvangst van postwissel jt f 1.75 voor een, of 10,voor zes doozen. Gemengd Nieuws. Automobielongelukken. In den laatsten tijd is de openbare mee- ning in do Belgische hoofdstad zeer ver ontrust door do buitengewoon veelvuldig voorkomende automobielongelukken. Er gaat nauwelijks geen dag voorbij, waarin niet een of ander automobiel-ongeluk plaats heeft. Nadat nog Zondag vier per- sonen door een automobiel overreden en zwaar gewond werden, zijn Dinsdagaond weder drie personen overreden, waarvan twee reeds overleden zijn. Er wordt alge meen op oen strenger toezicht aangedron gen, waarbij zonder aanzien des persoons dient geverbaliseerd te worden, tegen het overmatig snelle rijden. Koloniën. Pest in fiadioen. liet „Soer. Ilbld." doet mededeelingen over de pest in Madioen. Behalve builen pest lieerscht er huid- en bloedpest. De ziek te hoerscht in twee dessa's, 5 paal buiten de kotta, In bedoelde .dessa's wonen werk lieden, die zand brengen voor de nieuwe werkplaatsen der S. S., waar reeds gevallen voorkwamen. - ÜXSÜÖi *50 ISvOJljj Uitlotingen. LOTEN CREDIT FONCIEIt DE FRANCE. A.) Oblig. 2.GO' van 1879. No. 412212 fr. 100,000; No. 257G81 fr. 25,000; Nos. 822275 193053 204152 8G26S1 926811 en 885712, elk fr. 5000; en 45 nos. elk fr. 1000. B.) Oblig. 3 van 1880—84. No. 342463 fr. 100,000; No. 334533 fr. 25,000; Nos. 238030 83G5G6 591S33 945118 836S85 en 247707, elk fr. 5000; en 45 Nos. elk fr. 1000. C.) Oblig. 3 van 1891. No. 547651 fr. 100,000; No. 684881 fr. ÏG'.OOO; No. 526847 fr. 5000; en 20 nos. elk fr. 1000. D) Oblig. 2.60 van 1S99. No. 319234 fr. 150.000; No. 394910 fr. 5000; en 20 nos. elk fr. 1000. Oblie. Foncières 3 van 1909. No. 569907 fr. 100',000; No. 189170 fr. 10.000; en 10 nos. elk fr. 1000. ALLERLEÏT TRAGISCHE WOEDE. Op den dag, toon de beroemde Engelsche tooneelspeler Ilarvey Shavenchin, in do rol van Hamlet, door tragische opgewon denheid vervoerd, in werkelijkheid door liet wandtapijt Polonius doodde, die door David Shabby werd voorgesteld, heerschte er te Londen groote opschudding. De too neelspeler werd voor den rechter gedaagd, maar omdat hij gehandeld had in, een soort koorts, vrijgesproken. Later, toen hij weer in Hamlet optrad, bracht men hem een hartelijke ovatie. Hij speelde de eer ste bedrijven met meer vuur dan hij ooit gedaan had, en, toen hij aan het bedrijf met het wandtapijt kwam, doodde hij weer Polonius, welke rol nu vervuld werd door Percy Maanful. Weer werd Shavenchin voor den rechter gedaagd. Zijn lot scheen beslist. Toch werd hij weer vrijgesproken, met liet verbod, evenwel ooit meer als Hamlet op tc treden. Gedurende zes maanden spoelde hij zeer kalme rollen. Maai na verloop van dat half jaar, toen hij er neerslachtig begon uit to zien, teekende men tal van verzoek schriften, opdat hij zijn beste rol weer zou mogen spelen. Dezen keer engageerde de theaterdirec teur voor do rol van Polonius eon man, die van het leven genoog had, en beloofde dien voor zijn weduwe een behoorlijke schadevergoeding. Op den dag der voorstelling plaatsten do couranten op verzoek van den direc teur het volgende- bericht; „Naar men ons mededeelt, hecht men ten onrechte waarde aan de oogensehijn- lijke bedaardheid van Ilarvey Shavenchin; hij is nog even opgewonden als vroeger." Maar vóór den aanvang van bet stuk nam de directeur don tooneelspeler apart, en zei: „Ilarvey, wees kalm. Do eerlijk heid noodzaakt me, je to zeggen, dat Jenny Bamboo heel weinig om zijn loven geeft. Ik ben er wel zeker van, dat er geen ongeluk zal gebeuren, maar vooralle securiteit heb ik voor mevrouw Bamboo een schadevergoeding vastgezet." Maar hot denkbeeld, dat liy nu bijna hot recht bad, Bamboo te dooden, bekoelde Harvey Shavenchin volkomen. Het bleek al bij zijn opkomst, dat hij niet met zijn gewone vurigheid speelde. Op het oogen blik, dat hij moest roepen: „Een rat, con rati" doorboorde hij liet wandtapijt heel mak en bracht Bamboo niet het -minsto letsol toe. In weerwil van het tapijt zag het pu bliek wel aan do -tamheid van den steek van Shavenc-hin, dat er geen ongeluk was te betreuren. Oorverdoovend geschreeuw en gefluit noodzaakten Harvey het tooneel te verlaten. Do voorstelling kon niet ten einde gebracht worden en de volgende da gen was het lawaai, als hij opkwam, zóó groo-t, dal de politio tenslotte tusschen- beide kwam en Shavenchin belette, weer op bet tooneel te komen, althans in do rol van Hamlet. HOE MEN IN JAPAN DEN OUDER DOM VERBERGT. De gewoonte van vele vrouwen om haar ouderdom ito loochenen, d. w. z. zich voor jonger uit te geven dan zij werkelijk zijn, is in Japan een misdaad, die strenge, straf -na zich sleept. Hier hoerscht een wet, i-n liet toilet nauwkeurig den leeftijd uit te drukken. De jonge meisjes dragen tot haar veertiende jaar, waarin zij huwbaar worden, een rossen sluier om het hoofd gewonden. Een groote zilveren speld in het kapsel duidt aan, dat zij veertien lentes teilen; ieder jaar nicer moet met een speld worden aangetoond, zoo wil het de wet. Wie echter gelooft, dat een eenvou dige optelling der haarspelden met het grondgetal veertien voldoende is, om het probleem van don ouderdom ecner Japan- sctie met wiskunstige nauwkeurigheid al spelend op te lossen, die bevindt zich in een groote dwaling, want vrouwenlist weet ook in dit opzicht, de wet in het ootje te nemen. Het voorgeschreven aan tal spelden bevindt zich weliswaar op het hoofd, maar liet toeval, of juister gezegd de sluwe hand der dame, weet het ia den regel zoo in te richten, dat eenige der spelden cloor liet kapsel tot onzicht baarheid verborgen worden. De weduwe, die hertrouwplannen met zich omdraagt, is verplicht zich met een I zwarten, gebogen pijl in liet haar Ie ver- toonen. Wie den overleden -echtgenoot eeuwig txo-uw wil blijven, moet het haar glad gekamd en neerhangend dragen. Onze zegsman, die de Japanners door en door kent, verklaart, dat het hem niet mogelijk is geweest ooit meer dan drie spelden op een vrouwenhoofd te tellen -en dat hij de dracht der weduwen, die van alle trouw plannen afstand doen, nooil met eigen oogen heeft aanschouwd. CHINEESCHE ÏAFELGEBRU1KEN. De Chinees beschouwt de maag als de bron van zijn intellectueel leven, en ziet den bestdoorvocden man voor den ver standigste aan. Hij veronderstelt, dat de vreemdelingen naar China komen om hun genoegen te eten, omdat zij thuis honger moeten lijden! In Chüia. wordt het dan ook als een beleefdheid beschouwd, den gast op elk uur van den dag een maal tijd voor te zetten. Alleen de gehuwde Chineezen eten thuis, do overigen gebruiken hun maal tijden buitenshuis, in hotels of dergelijke. Men neemt in China gewoonlijk twee ftinko maaltijden per dag, den eersten 's morgens een. uur na het opstaan, den anderen tusschen 3 on 4 uur 's namid dags. De welgestelde Chinees eet drie- of viermaal per dag. Vaak geniet alleen het hoofd van het gezin vlcesch, terwijl de overige leden zich met rijst tevreden moe ten stellen. Arme lui koopen hun maal tijden doorgaans bij straatventers. De ge goede Chineezen houden koks, die als man nen der wetenschap behoorlijk van diplo ma's zijn voorzien. De zonen van het Hemelsche Rijk ge bruiken bij het eten geen servetten of ta fellakens, geen messen, vorken of lepels, evemjiin borden, schotels of glazen. In plaats van servetten hebben zij een hun- del dun, zacht papier, dat bij hen ook als zakdoek dienst doet. Na het gebruik wordt liet weggeworpen. Ieder gast krijgt een nap, een paar celstokjes, een pakje papier, een klein bekertje cn oen zout vaatje. De Chineescbo vrouwen eten niet Iegelijk met Ac mannen. Bij een gastmaal is het geoorloofd, dat alle deelnemers rooken, en op zulk een gastmaal wordt dc kroon ge zet door een vertelling, oen sprookje of iets dergelijks. Aan een gastmaal worden geen onder werpen van algemeenen aard, besproken, maar men luistert gaarne naar een fijn proever, die onderhoudend over allerlei eulinarisehe genietingen weet te babbelen. bewoners worden blank geboren. In één maand worden zij geelachtig, binnen een jaar bruin, op hun vierde grauwachtig zwart, en op hun zesde of zevende jaar glanzend zwart. In Parijs woult lederen Zondag een hon- deniriarkt gehouden. Er zijn op 't oogenblik in Groot-Brit- tamiië 800 kolfclubs, met 40.000 leden. Een van de laatste records is we! dat van mevrouw Sara Smith, te Bradford, oen dame van ruim negentig jaar, die zes en-tachtig achtereenvolgende zomens haar vacantic doorbracht in Bridlington. De beroemde St. Bernardhonden hebben bij hun reddingswerk een concurrent ge kregen in do telefoon. De monniken van den St. Bernard hebben de vluchthuften op de gevaarlijkste punten van de Alpen, van een telefoon voorzien, zoodat reizigers, die in nood verkeeren, om hulp kunnen telefoneeren. In Noorwegen zal bij het parlement u wet aanhangig worden gemaakt, wu...mj bepaald wordt, dat er geen huwelijk ge sloten mag worden, alvorens de toekom stige bruid een certificaat heeft gekregen, waaruit btijkt, dat zij voldoende kennis heelt van koken, vvasch-opmaken en klee- ren-naaien. De heer Kieler, een Duitsch uitvinder, heeft onlangs een wandeling gemaakt van drie mijlen over het meer Starnburg naar Münehen, op „water-schoenen" van zijn eigen constructie. Niettegenstaande den wind en het ruwe wateroppervlak, leg 'o hij den afstand in anderhalf uur af. Do „water-schoenen" zijn in den vorm van cylinders en zes voet lang. ,Zij bestaan uit koper en zeildoek. Te Winningen aan den Moezel, is men bij het appelplukken tot een vreemde ont dekking gekomen. Sommige appels hingen door de groote bitle gebraden aan de hoo rnen. Dc eigenaar van den boomgaard ont dekte, dat appelen, die aan do zon wa ren blootgesteld, zoo donker zagen, alsof zij in den oven waren gebakken. De schil van deze appels viel er bij de minste aanraking af. De appels waren letterlijk gekookt aan do eene zijde, eh groen aaa de andere. Hu IS VRIJDAG EEN ONGELUKSDAG? Een Engelsehman verwedde zijn fortuin en zijn loven, om den mensclien te ton nen, dat Vrijdag geen ongeluksdag is. Hij verloor evenwel beide. Men vertelt van hein, dat hij de kiel van een schip legde op een Vrijdag, liet deed afloopen op Vrij dag, het den ntuini Vrijdag gaf, een schip per aannam dio Vrijdag heette en schip en equipage gingen beide verloren. Niettegenstaande deze treurige uitkomst zijn er toch bewijzen, dat Vrijdag geen ongeluksdag is. In de geschiedenis van Engeland en andere Europecsche staten komen voorbeelden voor, dat Vrijdag inte gendeel de gelukkigste dag der week is. Op Vrijdag, den 21en Augustus van het jaar 1492, zeilde Christoffel Columbus op zijn eersten ontdekkingstocht uit. Op Vrij dag, den lien October ontdekte hij voor hot eerst land. Op Vrijdag, den 4eu Ja nuari 1493 vertrok hij weer naar Spanje waar hij op een Vrijdag veilig aanlandde. Op Vrijdag, den Ilea Juni 1494 ontdekte hij het vaste land van, Amerika. Tot do groote mannen in do geschiedenis of op wetenschappelijk gebied, dio op Vrij dag geboren zijn, behooren Gcorgo Wash ington, Gabrio I Fahrenheit, Maarten Luther, George Stephenson, Bismarck en anderen. Koningin Victoria trouwde op Vrijdag. Op Vrijdag 17 Januari 1S0S werd de slavenhandel in de Vereenigde Staten afge schaft. NIEUWTJES Wu\ HIER EN DAAR. Do kinderen van de zwartste Afriku- ANECDOTEN. Zij„Je was in de lift, die vier-en- twintig verdiepingen naar heneden viel? Lieve hemel! Hoe voelde je je wel?" Hij„lk was nooit in mijn leven zoo terneergeslagen," Mot gefluit en gesis begroetten do toe schouwers de groote scène uit liet nieuwe drama. Alle hoop op succes was tuen vei keken. „Het is zoo moeilijk te zeggen, wat het publiek verlangt," zei de wanhopige schrij ver. „In dit geval is het gemakkelijk genoeg te zeggen," antwoordde de directeur boos. „Hel verlangt zijn geld terug. Oude heer (goedig): „Laat eens zien; ik geloof, dat jij de jongen bent, bij wien ik gisteren een coiu*ant kocht, toen ik niet voldoende kleingeld had. Ik ben je nog 2Vi» cent schuldig. Ilier zijn ze." Courtin tenjongen (die de bedoelde jon gen niet is): „Het komt er niets op aan, mijnheer, u moogt ze houden voor uw eer lijkheid." „Als je van excentriek spreekt," zei A., „dan is mijn vader daar een voorbeeld van. Gedurende de laatste zes jaren heeft hij volstrekt zijn haar niet laten knippen." „Zoo! Dan is zijn haar zeker nu 1 erg lang?" „Wel neen, de oude heer was ;tl .--aal vóór dien tijd." „Heb je je in de vacantie geamuseerd, Smith „Bijzonder! Ik was op een plaats, waar geen ore best was, dat driemaal per dag een uitvoering gaf, er waren geen negers, geen bedienden die op fooien loerden, geen klachten als do kinderen schreeuwden, en geen extra geld voor wat ook." „Waar was die ideale plaats?" „Thuis A. "was Lrotsch op zijn uitgebroiden kring van kennissen. Men kon geen beroemdheid opnoemen, die hij niet kende, 't Waren eigenlijk alten intieme vrienden van hem. Eens vroeg B. hem: „Zeg eens, je kent zooveel mensclien, heb je de Siameescho tweelingen wel eens ontmoet?" A. dacht een oogenblik na en zei toen: „lk weet niet stellig of ik zo beiden ont moet heb, maar één ervan ken ik heel goed." „Luister eens, Mama," sprak kleine Tom, „is hel werkelijk waar, dat, toen u Papa voor 't eerst ontmoette, u in hot water ge vallen was, en hij er insprong om u te redden?" „Volkomen waar, mijn jongen," ant woordde Mama glimlachend. „Dan begrijp ik niet, dat Papa niet uil, dat ik leer zwemmen," HET EEN HIELP. HET ANDER. Een zekere mevrouw beschuldigde haar Ti tm m

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 11