Rechtzaken. Kerk en Sehool. Ned. Herv. Kerk. meerderheid van 271 stemmen verkreeg bo ven den liberaal Andersom Deze laatste moest zich aan een herkiezing onderwerpen, wijl hij de benoeming tot sollicitor-goneraal van Schotland had aangenomen. i1 j Tm- is weer eer. algemeene mijnwerkersslo/- klirg dreigende. De nnjnvverkersconlerenlio heeft n.L besloten een stemming te houden onder alle mijnwerkers öp 10, 11 en 12 Ja nuaride stembiljetten moeten alle op 16 Januari worden ingeleverd. Zoo twee derdon der stemmen zich Voor een algemeene staking uitspreken, zal de staking voor minimum loonen in alle kolen mijnen in het laatst van Februari worden afgekondigd. In Lancashire is de reeds gemimeu tijd dreigende strijd in de katoennijverheid ont brand. Aan een fabriek te Aecringion heb- be.i n.L de arbeiders het werk neeigelcgd, omdat twee wevere weigerachtig bleven zich aan te sluiten bij de „Trade Union". Nu is de vraag, of de werkgevers werkelijk zul len overgaan lot uitsluiting vnn alle wevers in Noord- en Nnordoost-Lancashire, waar mede zij reeds een woek geleden dreigden. Mocht dit hot geval zijn, dan zouden 160.000 arbeiders en arbeidsters buiten werk geraken. O ostent' ij k-H o n g a r ij e. Naar aanleiding van de geruchten, dat de gezondheidstoestand vnn den keizer zeer on gunstig zou zijn, wordt valt overheidswege meegedeeld, dnt de lichte katarrh. waaraan hij lijdt» niet de minste aanleiding tot onge rustheid geeft. De keizer heeft gisteren zijn gewone bezigheden verricht. Zijn gezondheid is volkomen bevredigend. T u r k ij Uit Konstantinopel wordt aan het „Berk Tageblatt" geseind, dat do oppositie beslo ten heeft te onderhandelen met het Jong- Turkscho Comité, ter beëindiging van 'de crisis in den binnenlandschen politicken toestand. De oppositie heeft een commissie van vijf leden benoemd, om de onderhande lingen te voeren. Het is nog niet bekend, hoe de Jorig1- Turken over deze voorstellen denken. P e r z i Naar uit Teheran gemeld wordt heeft liet ministerie, waarvan men algemeen aan neemt, dat hot voor toegeven aan de Rus sische eischen geneigd is, een groote over winning op zijn tegenstanders behaald. Do zitting duurde van 8 uur 's avonds tot middernacht; len slotte werd het voorstel .van Moessock-ed-Dauleh, om een commissie van afgevaardigden te benoemen, die zich met Russische .ultimatum zal bezig houden, met 50 stemmen legen 39 stemmen en 2 onthoudingen aangenomen, liet lijdt thans weinig twijfel meer, of de Perzi sche regeering zal den eiscli van Rusland, om Morgan Shusk-r te ontslaan, inwilligen, indien althans de openbare meening zich daartegen niet al te sterk verzet, 1 „Uit Tob ris wordt aan het „Pelorsburg- sclie Telegraaf agentschap" bericht, dat gitdoren een aanval werd gedaan op Russi sche soldaten, die bezig waren met het ropnreeren van een telefoon. Twee der aan vat Iers werden gedood. liet Russische con sulaat heeft patrouilles uitgezonden en van 'het gebeurde mededeeling gedaan aan de plaatselijke overheid. Uit Djoelfa, niet ver van Tebris, wordt aan het „Perzische Te I eg r a af agent schap1 bericht, dat Perzen een Russische troepen- afdecling overvielen. Er volgde toen een .vuurgevecht, waaraan ook artillerie deel nam on dat den jjeheelen d:ig duurde. De Perzische lelegreafleiding is gestoord. A m o r i k a. Uit New-York wordt aan het „Berl. Ta- geld." geseind, dat in de republiek T'ar niutia een revolutionnaire beweging dreigt. De ï'cvolutionnairen schijnen allen nog niet krachtig te durven optreden, omdat zij de timsehenkomst vreezen van de Vereenigdc Stalen, die natuurlijk niets onbeproefd zul len lateri om te verhinderen, dat de orde verstoord wordt, Du revolutie, die sedert het laatst van November in de republiek San Domingo woedt, is nu geëindigd, doordat do leider der l-evolutionnairen, generaal Morales, door de rogeeringstroepen tot capitulatie gedwongen is. De rust in de republiek is teruggekeerd. G'li i ti ■lontn Sji Ivni heeft gisteren in een inter view verklaard, dat hij nooit, zijn goedkeuring zon hechten aan de uitroeping der repu bliek. BINNENRAND. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit van 20 dezer is do heer J. G. Siegers erkend on toegelaten als con sul-generaal van Turkije te Amsterdam. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van koloniën, van marine en van binnen- landscho zaken zulten deze week niet plaats hebben. Personalia. Bij Kon. besluiten, onderscheidenlijk van 21 November en 18 dezer, zijn tot gedele geerden dor Nederlandsche regeering bij de te Brussel te houden conferentie tot herziening van het aldaar 3 November 1906 geteekende en ook voor Nederland rechts kracht hebbende tractaat tot herziening van het minimum invoerrecht op alcoholische dranken in de conventioneele zone van Afrika (Stbl. 1907/ no. 306) benoemdllr. Ms.- kamerheer in buitengewonen dienst jhr. mr. 0. D;. van der Staal van Piershill, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister hij liet Belgische Hof, en de heer L. R. TVontholt, directeur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, to Zwolle. Jhr. Mr. van Swlnderen. -j- Aan do overbrenging van het stoffelijk overschot van wijlen den vice-president van den Raad van State, jhr. mr. Van Swlnde ren, naar het station te 's-Gravenhage, zal Zaterdagochtend ten huizo aldaar van den oierledone voorafgaan een eenvoudige lijk dienst, welke o. n. zal worden bijgewoond door Z. K. II den Prins en den vertegen woordiger van II. M. do Koningin-Moeder, dio beiden in tijtuigen den begrafenisstoet naar het station zullen volgen. De 1ste klasse wachtzaal zal gereserveerd worden om daar de autoriteiten, die den overledene als laat.de eerbewijs uitgeleide wenschcn te doen. te vcroe-üigen, Door deze wachtkamer zal de lijkbaar over liet perron naar den trein worden gedragen. De trein vertrekt te 10 uur 5 min. van 's-Giu\cubage, terwijl dc aankomd aan het dation 1c De Punt is bepaald op 2 uur 19. Van laatstgemeld dation hoeft dan verder de overbrenging plaats naar Xoord-Ltu-en. Vrede door rerlrt. Werd reeds gemeld dat vanwege het hoofd bestuur van den Algemoenen Nederlnnd- schen Ikmd „Vrede door Recht" binnenkort een groote openbare bijeen komst zal worden gehouden, waarin, zonder dut daaraan het karakter van oen bepaald protest speciaal tegen den I tuliannscliTurksehen oorlog zal worden gegeven, aan de hand van dit jongste voorbeeld hel afschuwelijke en on rechtvaardige van eiken oorlog zal worden aangetoond, hieraan kan thans worden toe gevoegd, dat deze bijeenkomst omstreeks half Januari zal plaats hebben, en dat zich be reid hebben verklaard om als sprekers voor dien avond op te treden; voor het algemeene en intenmtionaal-politieke gedeelte de lieer ds. Kir. J. Aukerman, lid van de Twcedo Kamer der Sta ten-Generaalvoor hot sociaal- ethisch gedeelte de heer ds. S. Lulofs, voor ganger der Doopsgezinde gemeente te 's-Gra- venluige eti voor het economisch gedeelte, prof. mr. D. van Embden. hoogleeraar in do Staatshuishoudkunde, te Amsterdam. De naam van den spreker, die het volkeren rech telijk gedeelte voor zijn rekening zal nemen kan nog niet worden medegedeeld, maar het bestuur van den Bond heeft gereede ver wachting, daarvoor een man van groote auto- liteit op dit gebied bereid te vinden. Koloniale Landbouw-Tentoonstelllng te Beveuter. De opening der Koloniale Landbouwten toonstelling Deventer 1912 is thans defini tief vastgesteld op Zaterdag 6 Juli 1912. Door de Nederlnndsch-Tndische regeering werd als haar offieiceleu vertegenwoordiger voo- de tentoonstelling benoemd de heer dr. If. T.'Hoen, adi,-inspecteur van den burger lijken vecartscnijkundigen dienst, thans nog in liidii-. Dir. bel., inroerr. en aco. Bij Kon. besluit van 20 dezer zijn be noemd tot ontvange rder directe betastingen, in voerrechten en accijnzen te den Holder, L. Franken, ontvanger derzelfde middelen te Oudo-Pekela; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Tvvello, C, .1. Tielenius Kruyt- hoff, ontvanger derzelfde middelen te Har- melen; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Zvvnhnve, D. H. Brandenburg, adjunct-commies bij het departement van financiën; tot ontvanger der directe belastingen eu accjjnzen te Dalfsen, J. H. Dicke, ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Terschelling. Rij Kon, besluit vnn 20 dezer zijn de navolgende pensioenen verleend: ingevolge de vvcduvveiiwel voor de amb tenaren 1890, als aan: A. G. van Eek, wed. C. 11. Wortman, kommies der 2de klasse hij 's rijks belas tingen, f 2-45. VLAARDINGEN, 22 Dcc. Bij Kon. be sluit van 20 dezer is benoemd tot ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accjjnzen alhier, II. Beijerman, ontvangei derzelfde middelen te Middelburg. VLAARDINGEN, 22 Dec. Op initiatief van het Bestuur der Coöperatieve Boeren leenbank alhier is in een gisteravond go- houden vergadering besloten tot oprichting van oen Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij .Als bestuursleden werden geko zen de heeien R. ileusman, Job. van dor Maarel, D. van der Valk M/.n,, A. Qualm, ,f. Jvcijzer allen te Vlaai-dingen; J. Sonne- veld en J, Mooij te YluarJinger Ambacht, terwijl als secretaris werd aangewezen de heer H. de Groot, te Vlaardingen. STADSNIEUWS. Heden is bij hel Gemeentebestuur in gekomen een schrijven van Gedop. Staten dezer provincie, 'dd. 18—-21 December 1911, B. no. 3959 (le Afd.) G S no. 105, houdende mededeeling der beslissing op het door do Raad dezer gemeente en door mr. M. J. C. SI. Kavelaar ingesteld beroep tegen hun besluit dd. 8 Augustus 1911, G. S. no. 58/1. Dio Koninklijke beslissing luidt: Beschikkende op de beroepen, ingesteld door den Raad der gemeente Schiedam en door mr. M. J. C. M. Kavelaars, togen het besluit vim Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, dd. 815 Augustus 1911-, G S no. 58/1, .voor zoover daarbij' is ver klaard, dat mr. M. J. C. M. Kavelaars bij besluit van den Raad der.gemeente Schie dam van 25 Juli 1911 ten onrechte als lid van den Raad, is toegelaten; Den Raad van State, afdoeling voor do geschillen van Bestuur, gehoord, advies van 29 November 1911, no 300; Op do voordracht van onzen Minister van Binnenlandscho Zaken van 12 December 1911, no. 5768, afdoeling Binncnlandsch Bestuur. Overwegende, dat de Raad der gemeento Schiedam den 25en Juli 1911 heeft beslo ten, mr. M. J. C. M. Kavelaars toe te laten als Md van den Raad, waartoe hij gekozen was volgens proces-verbaal van stemming dd .7 Juli 1911; dat, nadat ingevolge artikel 33 der Ge meentewet tegen die beslissing van den Gemeenteraad bezwaren bij Gedeputeerde Stalen van Zuid-llotland was ingebracht door een drietal raadsleden, Gedeputeerde Staten bij besluit van 815 Augustus 1911, G S no. 58/1, hebben verklaard, dat mr. M. J. C. M. Kavelaars ten onrechte als lid van den Raad der gemeente Schiedam is toegelaten; dat Gedeputeerde Staten daarbij hebben overwogen ,dat, zooals ter openbare ver gadering van hun college is gebleken, het gezinsloven van mr. Kavelaars is ton huize zijner moeder te Rotterdam, waar hij da gelijks, na voor zijn ambtelijke werkzaam heden te Schiedam le hebben vertoefd, te rugkeert, het middagmaal gebruikt ori den avond en nacht doorbrengt; dat hij' slechts voor do uitoefening van zijn ambtelijke werkzaamheden te Schiedam konil, terwijl hij daar volgons zijn verklaring een 2-tal kamers in huur hoeft, waar hij echter geen nachtverblijf houdt, nocli hei middagmaal gebruikt; dat men van iemand die zij het ook dagelijks voor het uitoefenen zijner ambtsbezigheden in de gemeente, waar hij zijn ambt uitoefent (terwijl hij dag in dag uit in hef huis zijner moeder in een andere gemeente middagmaalt en over nacht) niet kan zeggen dat hij zijn woon plaats heeft in en ingezetene is van die gemeente in den zin waarin de wel liet begrip „hoofdverblijf" bedoelt; dal ware het anders, ieder ambtenaar van zelf woonplaats zou hebben in de gemeente waar hij zijn ambt uitoefent, daar tiet van zelf spreekt dat ieder ambtenaar ten minste gedurende den tijd, dien hij aan zijn ambt "wijdt, in die gemeente verblijft; dat dan ook do speciale wettelijke bepalin gen, zooals artikel 7-t der Gemeentewet voor den burgemeester, die een ambte naar gelasten zijn vaste woonplaats te heb ben in do gemeente, waar hij zijn ambt uitoefent, geheel overbodig zouden zijn, daar wel ieder ambtenaar ter uitoefening van zijn ambt in zijn gemeente zal vertoeven; dat historisch het begrip woonplaats is verbonden geweest met het gezinsleven en dan ook overat, b.v. ten aanzien van den belastingplicht, zij, die dagelijks in de ge meente hunner anibts- of beroepswerkzaam heden verblijven, doch 's namiddags tot den volgenden ochtend paar een andere gemeento vertrekken, in de gemeente hun ner werkzaamheid beschouwd worden als zoogenaamde forensen; een slelsel dat bij een beslissing als de thans door adres santen aangevallen juist omgekeerd zou worden; dat uit niets blijkt, dat het ge zinsleven van mr. Kavelaars ten liuize zij ner moeder te Rotterdam en zijn vertoeven aldaar gedurende den tijd,, .welke hij niet tot uitoefening zijner ambtelijke werkzaam heden te Schiedam moet doorbrengen, een tijdelijk en voorbijgaand karakter draagt; dat mr. Kavelaars dus geacht moet wor den zijn hoofdverblijf en mitsdien ingevolge artikel 74 van het Burgerlijk Wetboek zijn woonplaats te Rotterdam te hebben; dut, nu het besluit van Gedeputeerde Sta ten bij ons in beroep is gekomen, daarbij aannemende dat door Gedeputeerde Staten te veel nadruk gelegd wordt op het feit dat de heer Kavelaars slaapt en eet te Rotter dam. en dat door hen wordt voorbij gezien, dat hij to Schiedam deelneemt aan het open bare levendat mede bij Ons in beroep is gekomen mr. NL J. C. M. Kavelaars, die aanvoert, dat hij inderdaad voor 1903 zijn woonplaats te Rotterdam heeft gehad, maar d-it hij in dat jaar, in verband met zijn be noeming tot kantonrechter-plaatsvervanger te Schiedam, zoowel bij het bestuur der gemeen te Rotterdam als hij dat der gemeente Schie dam, de verklaring heeft afgelegd, dat hij voornemen* was zijn hoofdverblijf te Schie dam te vestigen, alwaar hij toen reeds een woning had: dat hij ook daarna steeds te Schiedam kamers heeft gehoudendai hij reed- huur voor hij in 1910 griffier werd, aan het maatschappelijk leven tc Schiedam heeft deelgenomen, o. m. sinds 1900 als se cretaris der Kamer van Koophandel en Fa brieken; dat hij vanaf 1903 of daaromtrent steeds te Schiedam op de kiezerslijst heeft gestaan en er ten volle in de belasting is aangeslagendnt zijn maatschappelijke werk kring, do zetel van zijn fortuin cn het middel zijner rechtsbetrekking te Schiedam worden aangetroffendat zijn verblijf ten huizo zijner moeder te Rotterdam niet het karak ter van hoofdverblijf heeft, dat immers adres sant gewoonlijk 's avonds phm. 6 uur te Rotterdam komt en er het middagmaal ge bruikt; dnt hij gemiddeld 3 of 4 dagen per week 's avonds tc 7-i a 8 uur het huis weer verlaat om naar familie, kennissen of ver gadering, ook wel te Schiedam, to gaan, en er eerst tegen 11 of 12 uur in terugkeert om er den nacht door te brengendat hij den volgenden morgen om pl.m. 83 uur het huis weer verlaat om er niet terug te kce- ron voor 6 uur 's avondsdat app&llnnt, die ongehuwd is, zich beschouwt als een duge- lijkach bezoeker ten huize zijner moeder en dus evenmin over gezinsleven kan gespro ken worden, als wanneer hij zijn intrek in oen hotel genomen haddat de beslissing van Gedeputeerde Staten voor hem dit zon derlinge en schadelijke gevolg zou hebben, dat hij enkel in de 'inkomstenbelasting bijna 10 vnn zijn inkomen zou moeten beta len Overwegende dat art. 19 der Gemeentewet voor het zijn van lid van den Raad, onder meer oischl in gezetenschap der gemeente en dat, krachtens deze zelfde wetsbepaling, onder ingezetene worden verstaan zij, die gedurende de laatste twaalf maanden hun woonplaats binnen dc gemeente haddendnt dus voor de beslissing van de vraag, of do Raad der Gemeente Schiedam mr. Kavelaars met betrekking tot diens toelating als lid van den Raad, terecht ol ten onrechte als ingezetene der Gemeente hoeft aangemerkt, het hierop aankomt: of hij gedurende de laatste twaalf maanden al dan niet zijn woonplaats had te Schiedam Overwegende hieromtrent, dat mr. Kave laars lot het jaar 1903 te Rotterdam woon de. dtll hij in dat jaar, naar aanleiding van het, door hem aan liet gemeentebestuur van Schiedam kenbaar gemaakte voornemen om zij.i hoofdverblijf in die gemeente te vesti gen. te Schiedam in het bevolkingsregister is ingeschreven; dat hij daar gemeubileerde kamers tot zijn beschikking heeft, in welke luj geregeld vertoeft dat hij voor de betaling in de belasting wordt aangemerkt als er zijn hoofdbedrijf tc hebben en niet slechts uitsluitend zijn ambts bezigheden uitoefent, maar als secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken, als lid der plaatselijke Commissie van art. 86 der Ongevallenwet 1901 en in meerdere be trekkingen een werkzaam aandeel neemt aan het openhaar en maatschappelijk leven tc Schiedam en in alle opzichten aan dc be langen der gemeente is verbondendat uit dez'' omstandigheden, in haar onderling ver hand en ie zamon moet worden opgemaakt, dat het hoofdverblijf van mr. Kavelaars is gevestigd te Schiedam en hij mitsdien daar gedurende do laatste twaalf maanden zijn woonplaats had, zoowel in den zin van art. 74 van het Burgerlijk Wetboek als van de toepassing van art. 19 der Gemeentewet; dat aan deze opvatting geen afbreuk doet dc, door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ais beslissend voor des hecren Kavelaars' wo nen te Rotterdam aanvaarde omstandigheid, dnt hij in deze laatste gemeente, ten huize zijner daar wonende moeder, het middagmaal pleegt te gebruiken en pleegt te overnachten en dus zijn gezinsleven moet. worden geacht te Rotterdam te zijn dat toch deze omstandigheid, daargelaten of zij in dit bijzonder geval aanwezig moet worden geacht, op zich zelve en zonder meer bestemd is voor hot beantwoorden van 'de vraag, waar het hoofdverblijf en mitsdien de woonplaats is gevestigd Gezien dc Gemeentewet en het Burgerlijk Wetboek Hebben goedgevonden en verstaan met. vernietiging van de bestreden uit spraak vnn Gedeputeerde Staten vnn Zuid- Holland te hevelen, dat mr. M. J. C. M. Kavelaars zal worden toegelaten als lid van den Raad der Gemeente Schiedam. Onze Minister van Binnenlnndsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan den Raad van State, afdoeling voor de ge schillen van bestuur. 's-Gravenhage "14 December 1911. (get.) WlLHLLMfNA. De Minister v. Binnenh Zaken, (get.) HEEMSKERK. Bij Koninklijk besluit van 20 dezor is, in gevolge de Wcduwonwct voor de onder wijzers L905, toegekend een pensioen van f 777 aan mej. M. S. Herstel, wed. J. van Boon, onderwijzer aan oen openbare lagere school, alhier. Aan het conservatorium is door do com missie uitgereikt het diploma voor piano spol aan den heer J. Goenians, van hier, die tevens met de overreiking der Fock- niedaille werd onderscheiden. Op Drie Koningendag, 6 Januari, zal de heer Bolini, uit Rotterdam, in het gebouw van den R.-K. Volksbond een voorstelling geven van geografische lichtbeelden, mot leerrijke toelichting. De toegang daartoe zal voor de leerlingen van de hoogste klassen van allo lagere scholen vrij zijn. Ter tege moetkoming in de ko.-ten zul dc heer Bolini me! toestemming \im B. en W. bij de inge zetenen een inteekenliist doen ciiculeeren. We hebben verschillende schriftelijke blij- ke i vim wnateleering zijner p ra e? tali es ge zien, die door hoofden van scholen en school opzieners uit omliggende gemeenten en van elders aan don heer B. waren verstrekt. Hedenmoijjen trok nogal de aandacht een teonen vlechtwetk, dat door do haveri werd gesleept door de sleepboot „Men tor". Dit vlechtwerk was een zinkstuk dat bestemd is om te worden gebruikt aan het einde der Korte Haven. - Zooals men weet, bevindt zich daar do schuif, die hot water in de Nieuwe Haven bij lioggwater tegenhoudt en bij laagwater in de Korte Haven toelaat. Lu liet nauwo gedeelte van de trechtervormig toeloopendc kaden der Korte Haven bevindt zich een houten vloeu waarop de groote kracht van het instroomonde water neer komt, maar dat verhindert niet, dat do grond achter dien vloör door liet sterk bewogen water wordt omgewoeld en weggevoerd. Dienten gevolge ivas daar een put ontstaan, dio ongeveer 2 meter dieper was dan wel go- wenscht wordt geacht. Die yut is nu met zand volgestort en het zinkstuk, dat ongeveer den vorm heeft van een rechthoekig trapezium, zal nu daarop, juist voor den houten vloer, en belas tmet zware steenon, worden neerge laten. Op dio wijze hoopt men dat het wegwoeien van den grond wordt voorko men, althans sterk wordt tegengegaan. Hedenmiddag ongeveer half vijf zal hot bezinkstuk worden geplaatst. Gisteravond is hier aangehouden de 42- jarigo G. TV. v. d. K., alhier, verdacht van diefstal van moutwijn uit eeu branderij aan dc Noordvest. Als verdacht van mede plichtigheid daaraan is heden aangehouden P. v. \V., meesterknecht dier branderjj. Door een bewoonster dor Hoofdstraat is bij de politie kennis gegeven, dat onbekende personen dc ruit van de deur barer wo ning bobben vernield. Springtij: 23 December namiddag. AGENDA. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. Lieden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. 22 Dcc. Groote Schouwburg, 8 uur. Dok ter Klaus. 22 en 23 Dec. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Twee TVcczcu. 23 Groote Schouwburg, 8 uur. Ita- liannsche Opera. 11 burbiero di Siviglia. 24 Tivoli Schouwburg, 21 uur. Julia Culp. 21 Tivoli Schouwburg, 8 uur, N. V. Het Tooneel. Een avontuur van- Sherlock Holmes. 21 en 20 Dcc. Grooto Schouwburg, 8 uur. l)e miilionnairsdochters. 25 Groote Schouwburg), 8 uur. Ncd. Opeia en Operette, Amsterdam. De kuischc Suzanne. 25 Groote Schouwburg (le Kerst dag), 2-i- uur. Eruditio Musica. Tweede populaire Namiddag-Con cert. 25 Tivoli Schouwburg, 2 uur. Tivoli Toon.-Gez. 't Spooldiotek 25 Tivoli Schouwburg, 8 uur, K. V. Ned. Tooneel. De onbekende Gust. 26 Tivoli Schouwburg, 2{ uur. Extra Mossel-matinée. Mej. A. Th. de Meester, piano, Hans Kindkr, cello. 26 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Ge* zelsch. Ti. Bouwmeester. Een be rucht Proces. 27 Groote Schouwburg, 2 uur. liet Duitseho Tooneel (Edmund) Wil helm Teil. 27 Groote Schouwburg, 8 uur. Het Duitseho Tooneel (Edmund). De moderne Eva. 28 Groote Doelezank Rotterdam, 8 u. Gemengd Koor (George Rijken). I. Lernst lachen. II. Der Barbier von Bagdad. De Allerzielen"-opvoering te Delft. Do voorzitter, secretaris en penningmees ter van de dilettanten-tooneelvereeniging „Mnltatuli" worden gisteren door den kan tonrechter te Delft ieder veroordeeld tot een geldboete van vijf gulden, of 1 dag hechtenis. Het ten Jaste gelegde werd wettig en overtuigend bewezen geacht, alsmede do schuld van de beklaagden. Zaak-Van Eijk. Do 6o Kamer dor Amsterdamsche recht bank heeft heden den 28-jarigen commis sionair in effecten P. van Eijk, filiaalhou der te Hilversum van de firma Wed. P, .van Eijk en Zn., veroordeeld tot oen jaar ge vangenisstraf, onder aftrek dor voorhech tenis, wegens verduistering. Geëischt was een jaar en vior maanden, wegens oplich- ting. Beroepen: te Brakel ds, Kijftonbclt te Ter An.- A a n genomen: het lieroep te Munten dam, ds. G. TV. Rijks, te Marum; het beroep te Onderdendam ds. J. Speekman, to Peperga, Hooger Onderwijs. Universiteit van Amsterdam. Doctoraal examen in de wis- en natuurkunde do beer M. Daniels. De Senaat win do Technische Hoogescliool beeft honoris causa het doctoraat in de tech nische wetenschap verleend aan dr. J. Lorió, BOT3HSW

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2