De verwachte goudstroom. Laatste Nieuws. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Gemengd Nieuws. 'V uieinv gebouwd hoekpand, waarin koffie huis mol twee vrije bovenwoningen, be nevens erve eti open plaats, te Schiedam aan de Ovcrschiesclie straat, Na 76, en de Overschiesehe Dwarsstraat, No. 8, groot ■1 are 50 centiare, in veiling f 6940. Gemeenteraa tlsrerklezln gen. De verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad, in district d- vacature-urn. ,A\L H. Jans'on, on district II, vacature-C. Klein, is vastgesteld op "25 Januari a.s. De stemming z'al gehouden worden op [Woensdag 7 Februari a.s. en de hers te na ming, zoo noodig, op Vrijdag 16 Februari 'd. ah v. Voor de vanwege de Federatie gehou den examens is o. m. geslaagd voor Buit- sctoo handelscorrespondentie de heer C. A. Lindeman van hier. 1 Rij 'de gisteren te Delft gehouden exar mens ter verkrijging van het diploma voor viormaander, slaagden o. a. de hee- ren A. Duller, J. Eijgtemjaaim ten C. A'. van 'der Zee, van iiier. De veldwachter E'. Beekjman, alhier, is met ingang van 15 Januari overgeplaatst naar Den BrieL 1 luschrljvlug* militie. AVij herinneren belanghebbenden er aan, dat. morgen, Zaterdag, 6 dezer, in den Doele alhier van v.nt 912 en van nam. 14 uur alsnog gelegenheid bestaat lot iin.ngifte Ier inschrijving voor de militie. Verzuim tol. het 'doen van aangifte is strafbaar. 1 Gisternamiddag te '4 uur reden een til bury cn een wagen, beladen met lijnkoe ken op den Singel elkander tegemoet. Door een of andere oorzaak reden de paarden legen elkaar; deze «tijgerden waarbij de wagen met. lijnkoeken omver ging en do geheolen inhoud over de trottoir verspreid .weid. Een achterwiel was geheel vernield, evenals de houten bovenknl van de kap, waardoor de lijnkoeken een uitweg hadden gezocht en gevonden. De paarden cn de bestuurders kwamen met den schrik vrij. De over den grond verspreide en gedeelte lijk nog in den wagen zich bevindenden last werd op een wagen overgeladen, waar mede geruimen tijd heenging,, zoodat onge veer 7 uur de gebroken wagen kon wor den weggehaald. Rij de politie is terug te bekomen een zwarte kmlbarigc trekhond, teef. Binnen 2 maai 24 uur niet afgehaald, wordt het dier afgemaakt. Hedenmiddag omstreeks l3/i uur liep de 10 jarige C. van Zomeren in de Oranje straat, op wog naar de school in de Nas- snustraat, toen hij plotseling achter zich hoorde het signaal van een naderende automobiel. Het ventje wilde naai- het trot toir uitwijken, maar voor hij die bereikt had werd hij omvergereden door den auto, onder welke hij verdween. Gelukkig kwam do knaap tusschen de wielen te liggen, zoodat hij er met eenige builen en ontvel lingen is afgekomen. Men kon ons niet mededeel en of de knaap naar den ver keerden kant was uitgeweken of dat de auto te dicht bij hem was om die nog te kunnen ontloopên. Springtij: 6 Januari, namiddag. I AGENDA. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. SpeciaJiteitenvoorstelling. 'Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Schots en scheef. (Revue Henri ter Hall.) Heden, en volgende avonden. Tivoli-Rehomv- burg. Solser en Hesse's gezelschap (60 personen). ICom je ook op de bruiloft van Mietje? 5 en 7 Jan. Gioote Schouwburg. 8 uur. Hotel „het Witte Paard". Gevolgd door De Bruiloft van Kloris en Roosje. 6 S. 0. V. 8 uur. Vereen, van le den uit het Stedelijk .Muziekkorps. Feestavond met hal. 6 Gr. Schouwburg, 8 uur. Ital. Ope ra. Tosca. 7 Tivoli, 2V2 uur. 7e Mossel-.Mati- nóe. Solisten Julius Röntgen (cel lo), Beethoven progr. 8 Groot! Schouwburg, 8 u. N. V. Het Tooneel, dir. W. Royaards. Do Violiers. 8 Nutszaal, 8 uur. Concert .Mevr. HendrikseMik, en dc lieeren De Vogel en Kaltwasser. 9 Beursgebouw, S uur. K. v. A. v. d. Voedings- en Genotmiddelen. Vergadering, !2 Kerkgebouw Ned. Pret, Rond. Le zing van Dr. Hooijkaas. 13 S. 0. V. 8 uur. Gymnastiek ver- eeniging T. H. O. R. UUvoe- g ón bal. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, A'oor do Haagsche rechtbank werd in .honger beroep de zaak behandeld van J. P. v;an door het kantongerecht tot f 50 boe la vei oordeelt! wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde (hij zou een juffrouw tegen betaling van f500 genezen .van een zenuwberoerte), Geëischt word ontslag van rechtsvervol ging, omdat de beklaagde geen bedrijf had gemaakt van do onbevoegde uitoefening'. Do' verdediger, de heer; m!r. Al. Hyuvan, sloot zich 'daarbij aan. i Beroepen: te Rhenen, ds. E'. AVar- molts, te Jutphaas; te Ter Heide, de lxeer J. J. van Baarse!, cand, te Naald wijk. te Doorn (toez.) ds. E. AVarmolts, te Jutphaas; te Kimswerd (Fr.) ds. A. Romijn, te Krabbendijke. Bedankt: voor het beroep to Nun- spoet, ds. J, van Duijvenboodcn, te Vlaai- dingen; te Kedichem en voor Bakke- voon A. E. K. Bolland, cand. le Leiden. A a ii g e n o m e n het beroep (toez.) te Krewerd ds. H. .1. Meutcr, te Heveskes bij Delfzijl, die vöor het beroep te Donker broek heeft bedankt; te Noorddijk ds. R. Buiten, te Drag ten; te Onstwedde ds. v. d. Laan, te Wijckel en Balk. Geref. Gemeente. Aangenomen: het beroep naar Broek onder Akkerwoude, ds. R. J. Foit- sina, te Rotterdam. Bedankt: voor het beroep te Biui- nisse, ds. D. Fleitrke, te Ter Aar. Beroepen fe Kalamazoo (N.-Amerika) ds. M, Remijn, le Krabbendijke.; te Blokzijl ds. C. J. II. van Diomen, te Meer kerk (bij Gorinchem)te Alkmaar ds. R. van der Kamp, te Sliedrecht, Doopsgezinde Gemeente. 11c roepen te Woudsend (Fr.) ds. R. Kupcrus, te Brug c. a. In hel Rolterdamsche sleepersbedrijf. Eenigo weken terug hebben de Rotter- damsche sleeperspatroons het loon hunner gezellen verhoogd. Om hierbij geen schade te lijden en de toch al niet rooskleurige toestanden in het sleepersbedrijf fe ver beteren, besloten zij de tarieven voor hot vervoer fe verhoogen. Enkele sleeperijen echter hebben zich niet verbondon. Zij vervoeren de goederen voor de groote kan toren tegen de oude, lage tarieven, en bren gen daardoor de arbeidsovereenkomst in gevaar. Vandaar een actie, door de slee- persgezelleu tegen deze patroons ingesteld, welke, naar „Het Volk" meldt, Woensdag reeds tot een conflict heeft geleid: Bij de gehr. Storm, een der „onderkrui pende" patroons, weigerden de gezellen den arbeid te verrichten, waardoor het werk aan andere patroons, leden der pa- troonsvereeniging, ontnomen zou Worden, en dus de vakvereenigingsledcn, die daar werken, zouden zijn ontslagen; als gevolg waarvan de gebr. Storm aan hun gezelion ontslag hebben gegeven. Voorts zijn twee firma's, die voor de lagere tarieven hun goederen door de „on derkruipende" patroons beton vervoeren, geboycot. Gisteren heeft de voerliedenverecniging een manifest verspreid, waarin aan de lo den der vereeniging wordt medegedeeld, dat het hun niet is toegestaan, voor do Ilelvet.ia-lijn, aa.n do AVillemskade, en voor don pakscimitdienst op Leiden en Haar lem, liggende aan do Coolvest, goederen te vervoeren. Daardoor zal do vereeniging trachten te voorkomen, «dat de eenmaal vastgestelde tarieven, de voorwaarde voor het slagen der overeenkomst, worden gebroken. Heden meldt men ons: Te Rotterdam staat, lieden het sleepers bedrijf zoo goed als stil. Het stopzetten gaat ditmaal uit van de patroons, die bij den patroonsbond zijn aangesloten, als ver weer tegen enkele, niet bij den bond aan gesloten patroons. Deze voerden het werk uit tegen minder tarief dan door de Bond is bepaald, en hadden daardoor een aan tal klanten tot zich getrokken, zoo zelfs, dat enkele aangesloten patroons reeds per soneel hebben moeten bedanken. Natuurlijk kunnen de wol werkenden liet werk thans niet af en wil men thans op deze wijze trachten, de toestand weer in het reine te brengen. j Zachte winter. In de maand December is de thermo meter op liet filiaal te Rotterdam van het Kon, Nccl. Meteorologisch Instituut noch overdag noch des nachts op of onder het vriespunt gekomen. Wel was het verschil met hot vriespunt een oogenblik heel ge ring in den nacht van 6 op 7 Decern bei- dooide het slechts 0L2 Gels ins. i Te Goes hooft men dezer 'dagen een loven- den Meikever gevangen. Inbraak. Hedennacht is ingebroken! in den comes- tibleshandel der firma v. Schaïck en Bdljon, aan do Noordblank, te Rotterdam. De dieven hadden zich toegang verschaft door een achterliggend aan den Visschers- dijk uitkomend pand. De brandkast werd geopend. Er wordt een. bedrag van circa f 650 vermist, Misdaad. 1 Gistermorgen is, op Teteringsch grond gebied, nabij de grens der gemeente Breda, in een sjoot het lijk gevonden van een jonge vrouw. Aangezien bet hier en daar met bloed bevlekt en verwond was, on derzoekt de justitie of geweldpleging heeft plaats gehad. Het lijk is herkend als dat van de dienst bode R'. v. T., uit Ginjneken. j ji Een aanslag Alen melde dato 3 Januari aan ,,De Tijd" Niemand in Nederland weet misschien op het oogenblik nog, hoe alles in rep en roer is, om de veiligheid der reizenden te be schermen. Toch is er gisternacht een heele macht op de been geweest met dit doel. En ook hedennacht is weer dezelfde bewaking opgeroepen. Er schijnt namelijk bij de directie der Staatsspoorwegen'een dreigbrief ter kennis gekomen te zijn, waarin gemeld werd, dat er heden op de lijn Utrecht -Bokstel een aan slag zon worden gepleegd op groote schaal. Het schrijven is gedeponeerd bij de Justitie te Utrecht, maar intusschen hebben de ju stitie en 'de directie dor S.S. alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, om, indien het schrijven inderdaad ernstig mocht be doeld zijn, te trachten het onheil le voorko men. Nagenoeg alle spoorwegambtenaren, de marechaussees en andere handhavers der openbare oule zijn gerequireerd en langs de lijn gestationneerd ter bewaking. Alle stationschefs langs de lijn Utrecht Bokstel hebben de noodige instructies ge- gekregen en alles is op zijn qui-vive. De zaak wordt zeer geheim behandeld, want zelfs de telegrammen, die or gewisseld wor den, gaan langs het Rijksbureau en worden onder couvert besteld. Hebben we hier te doen met een werkelijk bedoelden aanslag? Het is op het oogenblik nog niet te zeggen, Dat er echter ernst aan het geval ton grondslag ligt, zou men moe ten afleiden uit do uitgebreide maatregelen, die genomen zijn. AVat het schrijven letter lijk behelst en hoe het ter kennis van de directie der S.S. is gekomen, konden wij nog niet te weten'komen. Nader wordt gemeld d.d. gisteren, dal uit de verschillende stations van do lijn KuilenburgIledel Donderdagnacht is ge patrouilleerd, terwijl de brug te Goldor- malsen door de politie werd bewaakt. Door gangsbewijzen voor die brug werden dien nacht niet verstrekt. 'De „N. R. C." weel nog mee le doelen, dat Dinsdagavond 2 dezer op den verbin dingsweg tusschen het Centraalstation te Utrecht en station Maliebaan aldaar ontdekt is, dat een puntstuk van een spoorwegstaaf van den spoorweg stuk was, waardoor de treinenloop tusschen Utrecht—Centraalsta tion en UtiechtMaliebaan gestaakt moest worden, en de treinen naar Arnhem over verkeerd spoor moesten loopen. Door den trein overreden. Gisterochtend is aan het station Maars- bergen G. v. II., een ongehuwd man van ongeveer 60 jaar uit Veenondaal, toen hij, uit een trein gestapt, zich in de richting van Doorn van het perron wilde verwijde ren, door een van Utrecht komenden trein gegrepen enoverroden. Levenloos werd hij onder den trein weggehaald. De politie van Doom stelt een onderzoek in, of dit onge luk aan eigen schuld dan wol aan gebrek voldoende toezicht moet worden toegeschre ven. Op den loop. A'oor een paar weken ging een 18-jarig meisje uit Heerenveen elders logoeren en keerde niet terug. Bij onderzoek is thans ge bleken, dat zij mot haar verloofde op reis gegaan is naar Indië, met een stoomboot van de Rotterdamsche Lloyd. Namens de ouders is telegrafisch haar terugkeer gelast. Slechte appeltjes In het gezin van AAL II. E., te Haarlem, zijn twee dochters, na het eten van appel moes, van droge appeltjes bereid, ziek ge worden. Ook de hond, die ook van de appel moes gehad heeft, werd ziek. Er wordt aan vergiftiging gedacht. Do resten van de moes, de pan, waarin ze gekookt werd, en een monster appelen zijn in handen gesteld van den directeur van den keuringsdienst, dr. Bos Pauw oir. Brutale roofaanslag. Eer. ongewoon drieste roofaanslag is gis: termiddag om half vier in den Tiergarten to Berlijn afgespeeld. De looper Klein van de Bank voor Han del en Industrie, die 40.000 mark bij zich droeg, werd daar ter plaatse door een beamblc van dezelfde bank in een huur auto gelokt en onverwachts overvallen. De beambte trachtte den looper met een ge vlochten koperdraad lo worgen. Door het geschreeuw van den aangevallene werd het publick er opmerkzaam op gemaakt, dat er iets in de auto plaats vond, dat niet in den haak was. In dezelfde auto werden beiden naar Ti nabijgelegen politie bureau gebracht. Het schijnt, dat de over val reeds dagen van tovoien was beraamd. De aanrander bad een scherp geslepen bijl hij zich, om, wanneer de overval zou mislukken, den kaslooper neer le slaan. De bomaanslag le Luik. De Brusselscho bladen melden, dat do politie te Luik oen Duitscher in hechtenis heeft genomen, die beweert de plegers van den bomaanslag in de bioscoop te Luik te kennen. Hij znJ niet dan voor den rech ter spreken. Do Duitscher woonde met een Engolsch- man samen, die zich voor een detective uitgaf en die verdwenen is. In hol valies van den Duitscher bevonden zich anar chistische geschriften en verhandelingen over de vervaardiging van, ook gevonden, ontplofbare stoffen. T>Dames"-mode. Er is een mode in 'datnesklecren, maai er is een mode in dames ook in Ame rika. Het Ainerikaansche theater is niet slechts een plaats, waar de nieuwste toi letten te bewonderen zijn, maar het ver vult eveneens do scJiootic roeping, dön Amerikaan, die zichzelf respecteeit, aan do weet to brengen, welk type van vrou welijk schoon hij gedurende het winter seizoen als hot alleenzaligmakende aan te zien en te bewonderen beeft. Naar de tooneeJdirecteuren aankondigen, zullen dit jaar do groote, weelderige en koninklijke vrouwenfiguren liet veld moeten ruimen voor kleine, slanke brunettes. Omtrent de lichamelijke eischen, aan de koordames te stellen, liet de directeur van een groote Music-Hall" aan den Broadway zich als volgt tegenover een nieuwsgierigen repor ter uit: „Zwart haar, stokmaat hoogstens l'/g meter, bronskleurige tint, slank en le nig figuur, goed gevormde achterhand." Honderden meisjes met een „goed ge vormde achterhand" zoo noemt men de twee achter-boenen van een paard - do- fileeren dagelijks voor den strengen direc teur, die haar met kritische blikken mon stert cn zonder mededongen allen de deur wijst, wier „stokmaat." te groot of wier figuur te omvangrijk is. Een terechtstelling als amusement. Een speciale medewerker van deMatin" te New-York verhaalt in dat blad vaneen executie in een der steden van Amerika, zooals die in den laatston tijd mceimalen schijnen voor te komen, en die ia Euro- peesche ooien haast, ongelooflijk klinken. Een paar weken geleden werd te Jackson een neger, AVilliam Tumor, gevangen ge- nornon, die eenigen zijner rasgenooten bad aangespoord tol moord op een rijken plan ter uit de omstreken van genoemde stad, Jesse Singley. Nadat eeti snel onderzoek hail plaats gehad, werden William Turner en zijn drie zoons in de gevangenis gc- w'orptiiT De" bYwijAaxó waren zóó overstel pend, dat de jury zonder veel omhaal don neger ter dood wei-oordeeld. Toen echter het uur naderde, waarop de veroordeelde zou worden terechtgesteld, kwam de sjeriff van Jackson op den in val, om de executie, ia plaats van haar binnen dp muren der gevangenis le doen. plaats Jiebben, „in breodere kringen bekend te maken". Hij noodigde dus 'de leden der familie Singley uit, 'den doodstrijd van den middellijken moordenaar van hun bloed verwant to komen bijwonen, gemakkelijk gezeten ju een Joge van den plaalselijken schouwburgi 1 Er werden (alrijke viijbiljetton rondge deeld onder de notabelen der stad, die in menigte kwamen taestroomen en om twaalf uur 's middags begon de vertooning. i Op hel looneel word, onder het apphuuli- seeren der b\anken, de galg overeind ge zet. D,aarop verscheen, onder sterke bewa king, de rampzalige acteur van dit afschu welijke drama. De doodsangst, in de verwil derde oogen van jrlen neger was echter geen spel, en sidderend antwoordde de on gelukkige op de vragen, die do sjeriff hem nog meende te moeten stellen. Turner verklaarde: ,,ik 'heb mij met den Heer verzoend ik zelf heb mister Singley gedood, u.." Dreigende uitroepen van de Singley-man- nen beletten hem een tijdlang verder te gaan, waarop Turner hernam: ,,Aroorlaan moeten do zwarten zich beter met de blan ken verdragen. En zeg den mensebcn van mijn ras, dat zij geen whisky moeten drin ken. \rooral geen whisky! Meer hol) ik niet te zeggen 1" Daarop kreeg de veroordeelde den zwar ten zak over hel hoofd. De beulsknechts bonden hem armen eq voeten en beves tigden het koord om zijn bals. En onder het handgeklap der toeschouwer werd do neger opgehangen. Dit drama is geen. fantasie; aan do waarheid ervan kan niet getwijfeld worden. Het werd aldus opgevoerd.in oen beschaaf den staat op 14 December 1911. i. Langzamerhand komt Vreemdelingenver keer in de mode. Bijna dagelijks kan inen in allerlei artikels betoogd zien, dat Neder land aeh'teraan komt, dat de Nederlandsche gemeenten veel te weinig subsidie aan de veroonigingen voor vreemdelingenverkeer betalen, dat het in het buitenland geheel wat anders is, enz. enz. Is dat verwijt gemotiveerd? Is vreemde lingenverkeer inderdaad de groote bion van inkomsten, die men als zoodanig aanwijst Men zou beide vragen bevestigend kun nen beantwoorden, mits men zich maar een duidelijk beeld maakt van wat vreem delingenverkeer is. Wij krijgen den indruk, dal men dit maar al te dikwijls nalaat. ,AV|ij zouden hel iri viordoilei verkeer wil len onderscheiden, n.l. in a. marktverkeer, b. zakenverkeer, c. nationaal genot-verkeer, cl. internationaal genot-verkeer. Over het geheel, begrijpen wij hot goed, ziët men alleen in de twee laatste soorten echt vreemdelingen verkeer. Ten onrechte. Ook de soorten sub. a. - b. kunnen heel wat koopkrachtige)! in de stad brengen, die daar hun inkruipen doen. Van hel markt- vctkcer weet men dat voldoende. Doch van de beleckenis van het verkeer sub. b. is men niet in die male doordrongen. •Er is tweeërlei zakenverkeer: hel onver mijdelijke en het vermijdelijke. Het eerste kan met zeer bevorderd wor den, zou rii"n mennen. Toch is dat wfel het geval. Ook Ju zakenlieden zijn menschen, richten hun reizen liefst zóó in, dat zij lan ger in een aangename dan in een saaie plaats zijn, dat zij liever in de eerste dan in de laatste mei nachten, als dat noodig is. En hij dat mibliji verteren deze ernstige mannen natuurlijk ook wel eens meer dan nu 'strikt noodig is voor hun zaken. Belangrijker is misschien nog het ver- mijrleiijke zakenverkeer, waarbij wij het be grip zaken in zeer ruimen -zin zouden wil len opvatten. Kon men zoo hebben wij onlangs ergens gelezen het tramverkeer op een gegevön minuut in heel Nederland stop zet ten en de reizigers op hun rcisbostemming doen 'contröleeren, dan zou men 's winters misschien veertig percent zakenreizigers en tien percent plciziefreizigers vinden, docli de rest zou uit menschen bestaan, die za ken (het bezoeken van een bekende familie, van verwanten, van een handelsvriend, van een correspondent, vergaderingen, enz.), als min of meer erkend voorwendsel gebrui ken om oen bepaalde plaats te bezoeken om eens een- verzetje te hebben, om er eens uit te zijn. Hoe aangenamer het leven in dc te bezoeken plaats is, hoe meer woonstad zij dus is, des le eerder zal man van zulke voorwendsels gebruik ma ken om haar te bezoeken. En al zouden wij de stelling, dat deze menschen de helft vuil alle reizigers uitmaken, niet aandurven, ecu zéér, zéér belangrijk contingent vor men zij natuurlijk wél. Nu wil het ons voorkomen, dat men bij de pogingen urn liet vreemdelingenverkeer te bevorderen dit soort menschen te veel ml het oog verliest. Men let te uitsluitend op tiet moor indrukwekkende groote vreem delingenverkeer, Men is hi er onder de ob sessie van de enorme sommen, die daar mee in 't buitenland verdiend worden. Alen wil zijn aandeel in den buit. Doch vergeet, dat een zoo groot doel alleen met groote middelen bcieikt kan worden. Wij- spn-ken nu uitsluitend van de in- toinationaie pleizier-reizigers. A"oor de na tionale ploizieiTCiziger kan men een bepaal de stad bekend maken door voldoende re clame, gelijk heel veel Nederlandsche ver- eenigingen voor vreemdelingenverkeer op hel voorbeeld van biiitenlandsche steden doen. Zorgt men nu, dal de stad in kwes tie zooveel mogelijk aangename woonstad is op dat punt kan in den regel fin, Nederland nog heel veel gedaan worden en dat er van tijd tot tijd eens wat ex traas ,,te. doen" is, dan vervuil de plaatselijke vereeniging ten aanzien van de nationale pleizien-eizigers haar plicht, lei wijl de on derlinge concurrentie der steden aangeeft, in welke mate jecn en ander gedaan moet worden. Doch wil men op internationaal gebied iets groots bereiken, dan dient men maar gioote middelen om te zien. Kon men morgen een vennootschap tot het exploi- teeren vau hel internationale vreemdelin genverkeer in Nederland oprichten, dan! zou men alleen met een zéér groot kapi taal goede resultaten: kunnen krijgen. En dat kapitaal zou zoo groot moeten, zijn, eeec-Tzijds omdat alleen ecu bijzonder mooie en uitgebreide reclame de menschen naar Nederland zou ku.nneu halen, anderzijds omdat men in Nodes land een clou, een bijzondere aantrekkelijkheid zou moeten scheppen, die de menschen uil inieuVsf- gierigheid en lust tot verstrooiing tot zich zou moeten trokken. i tiet is natuurlijk niet mogelijk gauw even uil to rekenen hoe groot hot benoodigde ka pitaal wel zou moeten zijn. Het zou boven dien niet gemakkelijk zijn dc renten daar van te verdienen. Doch als men eens aan neemt dat in de Nederlandsche hotels per jaar 60.000 vreemdelingen een nacht door brengen en dal dit aantal door een gewel dige reclame verdubbeld zou kunen worden tol 120,000; als'men dan cons gedaan kon krijgen dat ieder hotelhouder 50 cent per vreemdelingennaehl rentegarantie gaf voor een aan reclame, clou enz, te besteden som, dan zou men de beschikking kunnen krijgen over een kapitaal van 2 millioen gulden. En mot dat bedrag zou het internationale vreemd clip gen v e rk eer voor Nederland wel aanmerkelijk verbeterd kunnen worden, dit kapitaal zou vermoedelijk wel een heel, heel hoogo rente ton bate van onze volkswelvaart opbt ongeil. Hoewel wij ons bewust zijn, dat onze be schouwingen in hoogo mate speculatief en onvast zijn, zullen wij daarop in een vol gend artikel toch nog terugkomen in de hoop, dat er toch misschien iels goeds in onze opmerkingen is en door tegenspraak, daaruit de waarheid zal te voorschijn ko men. i 1 (Wordt vervolgd.) Weers t er waoüti ng Verwachting tot den avond van 5 Jan.: meest krachtige, tijdelijke stormachtige westelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien, zelfde tempera tuur. Van liet hof. De Koningin ontving hedenvoormiddag den Minister van Marine in conferentie,

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2