STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaten. Üemengd Nieuws. Kerk en Soiiool. Sport. fle landstreken tusschon de Eilanden- Afapirivier on tusschen de N.W. rivier do Etnabaai, Toen zijn de zieken vervangen door kapiteins van hot Nod.-Ind. leger J. II. Ie Cocq d'Armandvilli on II. llelb en luit; ter zee 2e klasse 3. L. Andreae, die 29 Mei 1911 te Menvuke zijn aangekomen, om reeds don 2cn Juni naar de Eilanden rivier te sftoomen en den Gen d.a.v. het Ewaluwbivak to bereiken. en en de L. de Departement tot Koloulïn. De heer Li. A. Boers, adjunct-inspecteur van Financiën in Ned. lndié, met verlof hier te lande, is aan het Departement van Koloniën werkzaam gesteld bij het bureau van inlichtingen omtrent uitzending van ambtenaren naar de koloniën. Stijging nltgaYen veMlekten. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft aan de commissarissen di r Koningin medegedeeld, dat liet in vei band met de voortdurende stijging der uilgaven ten behoeve van de wering van veeziekte van belang Ie achten is in bet vei volg een zoodanig overzicht van "die uitgaven te krijgen, dat hij steeds nauwkeurig kan nagaan, waaraan die stijging is toe te schrijven. In verband daarmede heott tie minister bepaald, dat te beginnen met 1912 de bur gemeesters de uitgaven moeten specificce- ron in uitgaven, betreffende ontsmetting, verbranding en, begraving, kenteekenen. vergoeding voor de huid, en diversen (tele grammen. schrijf- en laxalieloon hij ont eigening, enz.) Op de declaratie moeten zij dan nog afzonderlijk vermelden de scha deloosstellingen voor onteigend vee en voorwerpen. De landTreereefeaiagen In 1910. Naar de „X. Ct." verneemt, is lieden de benoeming van den gep, lui tenant- generaal VY. G. F. Snijders te verwachten tot lid van de commissie, door den minis ter van oorlog belast mei een onderzoek naar liet voorgevallene bij de iandvooroefe ningen van 1910. Koeltechniek en «tunrte van IofeawWdeltM. In liet tijdschrift „La Pres.se médicale" van 80 Dec. j.L deelt L. Lort at—-Jacob naar aanleiding van een bezoek aan de koelkel ders van de groole hallen Ie Parijs een en ander omtrent de koel-terlmiek mede. Hij knoopt daaraan eenige beschouwingen vast die ook voor ons land ongetwijfeld belangstelling moeten wekken. Dam in lozen wij: Ben groot aantal Holland.sehe kippen woidl in do ballen aangevoerd, vele daar van hebben tuberculeuze afwijkingen. Hetzelfde geldt voor de Hollandsche var kens 3 ii I pet. lijden aan tuberculose. Dezo schadelijke omstandigheid is te wij ten aan liet gebrek der Hollandsche coöpe ratieve zuivelfabrieken, dat zij de bijpro- duiten, welke als voedsel aan do varkens wmden verstickt, niet van te voren steiiii scoren. Wjj kunnen het slechts betreuren, dal, door "een ongelukkigen samenloop van omstandigheden, dit Hollandsche vleesch wordt toegelaten, tenvijl vleesch uit Dene marken waar de techniek der zuivel-in- richtingen aan hoogere hygiënische eischen voldoet, geweigerd wordt. Vrijdag a.s. hier venvacht, en zal Zon- -dagavond door den deken van Schiedam worden geïnstalleerd. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Schiedam, op Dinsdag 16 Januari 1912, des namiddags 2 uur. Goedkeuring der notulen van de raads vergaderingen van 28 November en 12 De cember j.L, en verdaging van die van 29 December d.a.v. Mededeelingen. Ingekomen stukkon. A g e n d a. 1. Benoeming van twee stembureaus voor de verkiezing van 2 raadsleden in District I en li. 2. Benoeming van een lid duf Commis sie van Administratie der fondsen van de vernietigde gilden (vacature mr. W. II. Jan sen). Aanbevolen worden de hoeren: 1. A. C. A. Ntdet; 2. B. W. de Jong, 3. Benoeming van een leeraar in Neder- lnndsclie taal en correspondentie aan den Gemeentelijken Haudelsavoudcursus. •J, Wijziging v.ui de Ciemeente-begroo- ling, dienst 1911. 5. Bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke belasting naar het in komen, dienst 1911/12. 8. Beantwoording van vragen, gesteld bij de behandeling der (lonieeatoliegrooting voor 1912. 7. Voorstel tot regularisatie van credieten ten behoeve der Gasfabriek en Drinkwater leiding. 8. Voorstel tot loonsverliooging van den nachttelefonist, Th. Hoezen. ,9. Behandeling van het voorstel tot wijzi ging van de subsidie-regeling der bewaar scholen, waarmede, tevens beschikt zal zijn op do verzoeken van de Directeuren van de Departementale Bewaarscholen en van de Vereeniging tot bevordering van Chris telijk Onderwijs alhier, tot verhooging van het subsidie van de Gemeente. 10. Verzoek van het Bcstuui der Afdoe- ling Schiedam, van den Ned. R.-K. Volks bond, tol. bet doen vervallen van een voor waarde, verbonden aan hel, laatstelijk ver leende subsidie voor haar teekenschool St, Jozef, met advies van 11, en V U. Aanvragen tot verkoop van Gemeente grond, door S. C. van Waalwijk van Doorn 9- En verdere voorstellen en mededechngeni SohadovergoedlBg. De beoten Jan de Boon Gzn.. visscbot en lid van den gemeenteraad te llardings veld, F J. .Mijnlieff Wijn, te Krimpen aan de Lek, v. d. Heuvel, te Rotterdam, en W. Kalkman Sr., te. Krimpen aan de Lek, hebben zich met een adres lol de Tweede Kamer gewend, met verzoek het daai been te leiden, dat hun door den Staat der Nederlanden zal worden betaald als schadevergoeding de som van f 18.LH).80, met 5 pi't. rente per jaar vanaf IS Oc tober 19t)ó. Dit verzoek is een gevolg van gevoerde piocessen over verpachting van visscbo- rijen door den Staat. Ned. Ondervrijzern.öenootschftp. In zijn vergadering van Zaterdag hoop hel hoofdbestuur van het Xedetlandsch On dei w ijzers-Genootschap zich, naar de ,,N Ct." v-uneeml. voor 1912 als volgt samen gesteld: Th. Lancée. A instel dam, voorzit mej. F,. Weoveririgli. Amsterdam. 2e seen? ter; II. .1. Bon, Amsterdam, te secretaris tor: M. Mieras Jr.. te üeesd. vice voorzit tau-sse; W. P. Sparrenburg, lhlveisiim le penningmeester: M. H. van der Horst Kaatsheuvel, 2e penningmeester; \V. G Brandenburg, Rotterdam, 3e penmngmees ter; A. Kéhetwee. Amsterdam, archivaris ,1. Porte, LutjovinkelJ. B, Wolthuis Groningen; C', ilttyscr, Amsterdam. VLAAllDINGEN, 10 Januari. Weder doet zicli een geval van de besmettelijke ziekle diphtlieiitis voor, thans ten huize van A v. d. B„ Kuiperstraat. YLAARDIXGEX. 10 Jan, Door do vrijz. dein. kies vereeniging alhier is als voorloo pig eandidiu» t voor het lidmaatschap van >.tcn R»«'d - - vacature L. van Gelderen gekozen de, lieer J. II. van Linden van den lleuvell. VLAARDlNGEN. 10 Jan. De nieuwbe noemde pastoor dor R.-K, parochie alhier, de lieer Wouters, van Amsterdam, wordt De R.-K. kiesverecniging „Beeld, Plicht en Orde" zal Vrijdag 12 Januari des avonds te 8 uur haar algeinecnc vergadering hou den, waarin tevens voorloopige besprekin gen zullen plaats hebben over de a.s. ver kiezingen. De Christ, fGemengde Zangvereniging ,T. E. G. E. N. 0." en Tiet Christ. Mannen koor „Itnmanuël", geven Donderdag 18 Ja nuari a.s. een gecombineerde uitvoering in de S. 0. V., met medewerking van solisten. AGENDA. Hcdon en volgende avonden Circus, 8 uur, Speoi alitail.cn voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, uur. Scjhots en scheef. (Revue lienri tor Had.) Heden en volgende avonden. Tivoli-Schouw- burg. Solser en Hesse's gezelschap (GO personen). Kom je ook op de bruiloft vnn Mietje? 10 Lokaal Korte Ilaven 17, 8 uut. Clir. Jongcl. Vereen. „Do Ileere zal T Voorzien". Lezing van J. 1'. Marmelslein: Sociaal, niet. socia list. 10 Lokaal Schio 68, 8 u. Chr. Ger. Gemeente. Spr. ds. T. A. Bakker, van 's-Gravenhage. 10 Constantia, 8 uur. Ned. Vereen, t. Afsch. v. Aleoh. dranken. Afd. Schiedam, lluish. vergadering. 10 Grooto Schouwburg, 8 uur. Kon Fransoho Opera, Den Haag. Louise. 10 Harmonie, 8 uur. Alengolberg-Coh- cert. Soliste Mevr. Alida Loman. 11 Jan. Groote Schouwburg 8 u. N. V. Het Tooneel, dir. W. Roy aards. Do Violiers. 11 Groote Zaal Harmonie, Rotterdam. Toonkunst, Afd. Rol ter dam, 8de Avond-concert Residentie-Orkest. Soliste mevr. Teresa Carreno. 12 Kerkgebouw Ned. P^>t. Bond. Le zing van Dr. Rooijkaas. 12 Groote Schouwburg 8 u. Hotel „het Witte Paard". Gevolgd door De Bniiloft van Kloris en Roosje. 13 S. O, V. 8 uur. Gynmastiekven eenigmg T, II. O. It, Uitvoering en bal. 13 Groote Schouwburg, 8 u. Italiaan- se.be Opera. II Barbiere di Sivig- lia. 14 Tivoli Schouwburg, 2l/s uur. So Mossel-matinee. Prof. Leopol Go- dowsky. 16 Beursgebouw 8 u, Vergadering K. van A A'oedings- en Genotmidde len, t 17 Musis Sacrum, 8 uur. Volkshuis Muziek en Zangavond. Medewer king van mej. Helèno Polil (zang), mej. Sophie Bijleveld (piano) en de boer Jan G. Manifargcs (viool). 18 S. 0. V. 8 u. Chr. Gem. Zang vereen. 1. E. G. 1» N. 0. en Chr. Mannenkoor „Immanuël". Ge combineerde uitvoering. Ilct Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur fi 10' ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere mnau.' wordt in de Ambachtsschool eec openbare !es gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, c. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, Opdat wij die in onzo agenda kunnen opnemen. dezen verteld, dat hij hot goed op de markt te Rotterdam kocht. Ilij gaf tenslotte toe, wél begrepen te hebben, dat de zaak niet heel zuiver was. Hot O. M., waargenomen door mr. Steoh- bergho, requireerde ter zake van heling, drie maanden gevangenisstraf.. - De 24-jarige boeiennrbeider M. R., te Borne, recidivist, thans gedetineerd, be kende op 30 Nov. to Schiedam een rijwiel te bobben weggenomen, hetwelk onbeheerd tegen den muur van een huis stond. Eenige oogenblikkon later werd hij aangehouden. Ilij had bet gestolone te gelde willen ma ken, om van de opbrengst een paar schoe nen te koopijn. Eisch wegens diefstal zes maanden ge vangenisstraf. i Mr. G. van Daren achtte het wenschelijk dat dezen beklagenswaardige!! zwerver een zoodanige straf wordt opgelegd, dat hij tegep- April of Mei vrij komt. De 29-jarige timmermansknecht J. D., te Vlaardiagen, had op 11 Sept. op last van C. Vink, aan de Stille Steeg aldaar een schutting, toebehooreucl aan J. IV. .Maassim, gedeeltelijk verplaatst en daarbij eenige plankon en palen afgezaagd. D., thans terecht staande ter zake van vernieling, verklaarde dat hem toen niets bekend was van een kwestie flussclieti Alaas- sen en Vink. Hij meende, dat Vink hom de opdracht gaf met goedvinden van Maassim, en dat de schutting aan'beiden toebehoorde. Maassim verklaarde, de schutting den lOen Sept. le hebben, laten veranderen; den volgenden dag was zij weer naar vo ren gebracht. Aan bet hout was schade toegebracht, hetgeen bekl. ontkende. De schutting behoorde alleen aan gel. Vink was van meening, dal ook hij rech ten op do heining kan Hoen gelden, de door Maasseri aangebrachte verandering stond hem niet aan, en daarom had hij bekl. last gegeven den ouden toestand te horstellen. Aan bold, had hij gezegd, leohl op de schut ting te hebben, Eisch wegens vernieling f3 boete subs 3 dagen hechtenis. In de kunstzaal Reekers, te Rotterdam, Zuidblaak 18, wordt een tentoonstelling ge houden van werken door de schilders J. H. Weijns en A. van der Zee, de laatste van liter. Maandagmorgen kwam de landbouwer J. v. d. Aiosf, wonende Over 't Water, tot de ontdekking, dat "s nachts een 20-tal jonge kippen van z,ijn erf gestolen waren. De po litie steil een onderzoek in. De dienstbode van mevrouw NI.B. had hedenmorgen tiet ongeluk om bij het zee- men der ramen van de trap le vallen, met het gevolg ,dat zij een been brak. Per rijtuig is zij naar dc ouderlijke woning in de GoereeschesLraat gebracht, waar haar geneeskundige hulp werd verleend, nadat haar ten huize barer patrones voorloopig door een dokter do noodige hulp was ver leend. Een vorstelijk geschenk. liet Mauritshuis tc 's-Gravenhage heeft een vorstelijk geschenk gekregen van den Parijschen kunsthandelaar E. Kieinborger, die ook andere Nedcrlandsche musea beeft verrijkt. Maar misschien wel het meest waardevolle, wat hij ons land heeft ge schonken, is de nieuwe aanwinst van het Mauritshuis, een schilderij van A. de Gel der, voluit geteekend, en gedateerd 1679 en voorstellend Jozef, Maria en Jezus, op gaand raar den tempel. Twee hoofdgroe pen zijn hier van belang, beide in zóó kenschetsend Rembrand tick licht, dat de opmerking reeds is gemaakt, dat dit werk van De Gelder voor een schetsachtig schil derij van Rcmbraadt zou kunnen doorgaan. fn de rechtergroep is een wit. lamme tje, waarschijnlijk met een sympathieke be doeling daar neergezet; de linkergroep is rijk van kleur, door de kleedij van hoog- geplaatste personen. Do achtergrond is zeer donker gehou den. Het werk is prachtig geconserveerd. Door de politie i» gistermiddag aange houden een schipper, die in hot algemeen politieblad gesignaleerd stond voor een boete van f 4.subsidiair 2 dagen hech tenis. De man betaalde de boete en werd toen weer heengezonden. exploilecren, Eerst zal fn een zijzaal, do westelijke tooneolzaal, de proef worden go- nomen. Deze zaal is reeds gehuurd. Eerst daags wordt nu met het leggen der ijs vlakte een aanvang gemaakt on moot alles volgens contract den 20cn Januari a.s. ge reed zijn. Uitvoerige proeven betreffende gladheid en sterkte zullen dan in kleinen •kring "worden genomen. Wanneer de proe ven slagen, zal men beginnen in de groote zaal een ijsvloer te leggen, Oplichters. liit „De Hotelhouder" Het bestuur van den Ned. Hotelhouders- boni noodigt de loden uit aan hot bestuur voornoemd wel te willen kennis geven of bij hen in de laatste jaren personen heb ben ^gelogeerd, die zonder to betalen, ver trokken of anderszins in restaurant of café verteringen hebben gemaakt, zonder daar bij aan bun fiiuuicicde verplichtingen to voldoen. Gaarne zou 'net bestuur daarbij opgaat ontvangen van het tijdstip, waarop zulks heeft plaats gehad, zoo mogelijk met ver melding van don. naam der bedoelde per sonen en van het bedrag waarvoor zij debet bleven, alsmede van de omstandighe den, waaronder de „nalatigheid" dezer personen plaats had. De bedoeling van een en ander is om le trachten dergelijke personen als oplich ters vervolgd tc krijgen, hetgeen onder onze huidige wetgeving niet wel mogelijk is." zeerissehcr W. II. op 10 Oct. te V uit Selie» aaidingcn tomp tegen De 2!-jarigi veningcii, bad den schipper W. Vrolijk een liet linkeroog toegebracht. Bekl. deelde mede, dooi den schipper te zijn geplaagd; hij lijdt aan zenuwtoeval len, was erg zenuwachtig en had in het wilde weg geslagen. Toen hij tot bezinning kwam, zag hij dat de schipper' ecu blauw oog had. Dc laatste had van bekt.'s zenuwtoeval- Jen nooit iets gemerkt. Bekl. was op dien dag brutaal geweest en got. had boni ontsla gen. Ilij had dit reeds meer gedaan, maar deelde bekl. mede dat liet nu ernst was. Daarop had bekl. hem den stomp toege bracht. Twee getuigen hadden liet laatste gezien; do schipper en bekl. konden hot samen nooit goed vinden. Eisch wegens mishandeling, f 10 boete, subs, 15 dagen hechtenis. Veroordeeld werd M. T., te Schiedam, wegens wederspannigheid, tot een maand gevangenisstraf. Gistermiddag te 2 uur had de van hier vertrekkende eleetrische tram een opont houd van een kwartier, doordien oen vrachtwagen op de baan in den modder was gezakt en bij de pogingen om dien er uit te trekken de boom gebroken was. f siksbadhuis. In de week van 40 Januari werden genomen 393 baden. li!« klasse. 2d» klMM. kuipbaden 27 kuipbaden 6! regen 27 regen 254 school 5 ets. kinder 24 In de week van 24 tot 30 December bo droeg hot aantal baden 243, en wel le klasse 42 en 2e klasse 201. Rotterdamsche Rechtbank. Met gestoten deuren werd gisteren voor deze rechtbank behandeld oen zaak tegen een van diefstal beklaagden minderjarige, voor wien mr. II. O. Kronenberg als ver dediger optrad. Daarna stond de 18-jarige koopman AI. J. R. te Schiedam terecht, die con aantal voorwerpen, trekpotten, theelichten, koppen, schotels enz. van den minderjarige bad gekocht. Eénjmaal hap R. aan don ander gevraagd, hoe hij aan deze voorworpen kwam. De jeugdige dief bad toen geant woord dat liet hem niet aanging. 11. wist dat de ander als loopjongen iri dienst was van een firma, welke in dezo voorwer pen handel dreef. Alleen des Zondags, wan neer dc zaak gesloten was, kreeg bekl. geen goed van den loopjongen, die hem ook nog verteld bad. dat alles beschadigd goed was. Ditf laatste was echter niet waar. De goederen; waren meestal nog voorzien van de prijzen en bekl. nam het gostolcno meermalen in ontvangst bij hut pakhuis van de benadeelde firma. De opkooper ver kocht alles weer en betaalde aan don dief wat hem goed dacht. Aan zijn vader bad R, ook eenige voorwerpen verkocht, en Ned. Hehv. Kerk. In de Ned. Ilerv. Gemeente te Dordrecht moesten 7 ouderlingen en diakenen beves tigd worden, waaronder 3 vrijzinnigen. De daarvoor aangewezen dienst werd geleid dooi' ds. Keiler, die bij de bevestiging van een vrijzinnig predikant reeds onverkwikke lijke looue.elen had uitgelokt. Om dat thans te voorkomen was doch te vergeefs vei zocht dat een ander dien dienst zou vervullen. Op de drie vragen, welke bij do plech tigheid aan de nieuwe ouderlingen en dia kenen belmoren gesteld io worden, ant woordden de vier orthodoxen Ja. ten vijl de drie modernen verklaarden„Ja, naar mijne opvatting". Hierop zeide ds. Keiler tot zijn spijt geen genoegen te kunnen ne men met dit antwoord en de oudeijingen dus niet te kunnen bevestigen. De bevestigden sprak hij daarop toe, daar bij o. m. zeggende, dat wanneer iemand zijn ambt naar eigen opvatting vervulde, het heter ware, dat hij niet geboren was of dat hij met een steen om don hals in het water was geworpen. Deze kwestie zal op de volgende wijze worden opgelost: do niet bevestigde ouder lingen zullen bedanken. Het kiescollege zat hen zeer waarschijnlijk, 'herbenoemen, en dan zal de bevestiging kunnen worden ver richt door een vrijzinnig predikant. Beroepen (toez.) to Peperga en üles- dijke (Fr.) de heer A. E. K. Bolland, te Leiden. Oeref. Gf.meeste. Beroepen te Stadskanaal (Gr.) ds. X'. IJ. van Goor, te Groningen; te Ulriim (Gr.) ds, G. Ploos van AimPd. te IJJst Geuef. Kf.hken, Bedankt; voor liet. beroep te Wons ds. A. Schweitzei, te Buiksloot. Een ijspaleis te Amsterdam. liet ligt. paar de „Tel." verneemt, in de bedoeling, de groote concertzaal van het Paleis voor Volksvlijt als ijsbaan te Circus Variété. Een aanlig faniilieprogramma ditmaal. Smaragd a's katten toouen ons, dat er toch ook nog exemplaren van dezo zoo vrij lieidlievende en eigenzinnige diersoort zijn, die aan den niensetielijken wil gehoorza men. Hot is bo.veiulien een prachtcollcc- tie katten, en heel lief zijn do kunstjes, vervaarlijk, do sprongen, die allen, zonder onwil, op commando uitvoeren. Hoe kod dig verder die klimwedstrijd in de hoogo hliintouwen. en die boksmatch tusschen poes Jcftries en poes Johnson, waarbij met zooveel vuur de slagen worden uit gedeeld, dat de vechtlust zoo nu en dan irebreidchl moet worden. Honden (reden er ook on maar.. ver kleed. liet zijn een achttal flinke Duitscho doggen, die Paul Sander in kittige paard- jes heeft gemetamorfoseerd, en die kranig bereden worden door poppen. Alaar welk ecu boog ecjucstriseh gezelschap! Namen als Buseli en Schumann zeggen genoeg. In het kleine circus draaft deze cavalcade lustig rund en vervolgens vertoont ieder voor zicir zijn kunsten uit dc hoogere rij school, tol groot vermaak der toeschou wers. Geschaterd wordt er voorts om Haye, een inderdaad grotesken komiek. Dwaze fratsen en stembuigingen, leuke liedjes en parodieën en dan eenige mop pen toe. Hij vindt cenigszins een concur rent in Jolm W.eil, die zich buiten zijn goochelkunst, waarin hij inderdaad een verbazingwekkende handigheid betoont, met bet publiek nog al eens een grapje maakt. De drie demons vertoonen op hun rij wielen schier onmogelijk lijkende presta ties, maar zullen hun naam wel ontlee- nen aan lum rijden op een mej duizeling wekkende snelheid roteerende tafel. Een keurig nummer geven verder dc vier Amerikaansclie hoepelrollers, tenvijl voor de liefhebbers van mooien zang optreden de tenorzangers Franz Lbwe, en het Roma Trio, operazangers. Tot slot dc bioscope met de nieuwsto opnamen. Een gevaarlijke sneeuwbal. In de Molenstraat te Helmond werd een meisje met een sneeuwbal een gedeelte van mar oor afgegooid. In den sneeuwbal vond zich een steen. be- Oud beeldje gevonden. Uit. Oostermeer (Fr.) schrijft men aan de „L. Ct.": Een merkwaardige vondst deed schip per Jan Dijkstra aldaar, la de vracht klei aarde, geladen van de terp te Wijnaldum en toevallig zeer diep daaruit afkomstig, vond hij een betrekkelijk gaaf metalen, wayischijnlijk bronzen beeld, zeer zeker een Romeinsche godin voorstellende. Het beeft op het hoofd een hoogen helm, om den hals een krans, die een borstplaat, waarop veilig gelaat is afgebeeld, omstrikt. De han den zijn uitgestrekt als van een spreker, die dettig oreert. Een kleed omhult bevallig de gestalte en hangt in breedc plooien af. Door de gladheid. Een bakkersknecht te Rotterdam had gis- feunorgen een man aangenomen, om een bakkeiswagen te helpen voorttrekken. Aan ile Rijnhaven O.Y.. is die man door de glad heid uitgegleden. Hij sloeg met liet hoofd legen een keisteen, werd bewusteloos opge nomen en m een pakhuis binnengedra gen. waar men slechts den dood kon cou- slatec'ien. Amsterdam wereldstad. Naar de „Tel." verneemt is men bezig to li achten t en vast cabaret op te richten Ie Amsterdam. ilet ligt ni de bedoeling, er een eerste langb'/.aak van le maken, in het genre van „Bordelaise" en „Taverne Louise Seize".

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2