binnmland.~~ Rechtzaken. Kerk en School. gcn'dheden, zoodat cv geen sprake van kan zijn3 dat de benoodigde bedragen ten be hoeve Van de talrijke obligatie-uitgiften ten laste van de regeering te Peking niet bijeen gebracht worden. Hr. Ms, pantserdekseh'p „Utrecht". ïlr. lis. pantserdeksehip „Utrecht" woull de volgende week wit Wesf-Iiuiié te Amster dam binnen verwacht en zat vermoedelijk medio Februari uit dienst worden gesteld. Personalia. Bij Kon. besluit van 22 dezer is aan C. Statins Huiler, administrateur van finan ciën in de kolonie Curasao, met verlof hier te lande, op zijn verzoek, met ingang van 1 April een eervol ontslag verleend uit 's lands dienst on als lid van den Raad van Restuur der genoemde kolonie. Naar Toorgceit. De minister van Binnenlandsche zaken vertrok heden met Hr. Ms. commissaris in Zuid-Holland, oenige leden van Gedep. Sta ten dezer provincies en den griffier der Staten naar Leiden tot het bezoeken van het krankzinnigengesticht „Voorgeest". De burgemeester van Leiden vereenigde de hee~ ren aan een maaltijd ton zijnent. De Kamerverkiezing in het district Hilversum- De christelijk-historiseho candidaat, mr. 's Jacob, zal als spreker optreden te Wa tergraafsmeer, Huizen, Weesp, en Hilver sum. In de laatste plaats zal tevens spre ken jhr. B. C. de Savornin Lohman. Uitvoer van rijst uit Indlë. Bij het departement van koloniën is van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië he.t bericht ontvangen, dat, de ordon nantie, houdende tijdelijk verbod op don uitvoer van rijst uit Nederlandsch-Indië (zie „Stct." van 27 September 1911) 16 dezer is ingetrokken. („St-Cb") Blokkade. Blijkens bericht van lfr. Ms. gezant to Rome, heeft do Itaüaansche regeering, te beginnen met 22 gezor, voor de Turksche kust van de Roode Zee van, af Ras Pisa benoorden llodeida tot lias Goulaifac be zuiden Jfodeida, den staat van blokkade afgekondigd. De geblokkeerde kust, strekt zich uit. tus schen 15 graden 11 minuten en "14 graden 30 minuten noorderbreedte. („St.-Ch") Invaliditeit»- en ouderdom»-Terzekering. De voltallige commissie van voorberei ding nïi de Tweede Kamer voor het ont werp invaliditeits- en ondevdomszevzeke- ring heeft gisteren met haar bijzittende en plaatsvervangende leden in het gebouw van da Kamer haar eerste bijeenkomst gehouden. H<t Zweedsehe pautsersclilp „Oscar II". -Men schrijft ons uit. Amsterdam: Het Zweedsche pantserschip OscarlII", hetwelk thans in onze haven vertoeft, zal Zondag a.s. weder vertrekken. Aan den commandant, kapitein-luitenant Lei zee, baron Gyllenkrok is do Nederland- sclie luitenant ter zee 2e klasse C. baron do Yos van Steenwijk toegevoegd, teneinde zijn diensten gedurende het verblijf te Am sterdam te verleencn. Gisteravond had een diner ten huize van den burgemeester plaats, terwijl door 'den Zwoodschen consul op 24 Januari een diner in den huize Couturier wordt aangeboden. De officieren aan boord van Hr. Ms. Wachtschip alhier houden Vrijdag a.s. een „at homo", terwijl door den Directeur en Commandant der Marine te Amsterdam, schout-bij-nacht Tijdeman, Zaterdag a.s, een avondpartij wordt gegeven. Oplnmcosferentle. Do 2öo en laatste zitting van de inter nationale opium-conferentie is bijgewoond door den minister- van buiteniandsohe za ken, jhr. mi-, de Marees van Swituieren, en den minister van staat, mr, T, M. C. Asser, die door 'den voorzitter verwelkomd werden. De 'heer A. A. de Jongh deed, als voor zitter van hel perscomitó, de mededeeling, 'dat, met goedvinden van de Nederland! sche regeering, de tekst van de conventie ter beschikking van de dagbladen zal wor den gesteld. Am het slot van de beraadslagingen van de conferentie braclit de gedelegeerde van Nederland, de heer J. T. Cremer, namens de vergadering, oen warm woord van dank aan den voorzitter, bisschop Brent, vooi ile zeer verdienstelijke, onpartijdige en waardige wijze, waarop hij de vergadering bij haar moeilijken arbeid heeft geleid. De le gedelegeerde van Duitschland, de lieer Von Muller, en de heer Sanehes de Miranda, sprekende namens de Portugec- sche 'delegatie, verklaarden zich hij de aan 'den voorzitter gebrachte hulde van gan seher harte aan te sluiten. Bisschop Brent stelde in een welspre kende rede voor, bij het scheiden van dc conferentie een telegram van dank en hulde 'te verzenden aan H. M. de Koningin der Nederlanden, waarmede algemeene instem- ming werd betuigd. Verder bracht hij den dank van de vergadering aan haar eere voorzitter, den minister van buitenlandsche zaken, en aan haar om inenten raadgever .pin Asser voor den Van jrun zijde onder vonden groeten steun"; zoomede aan hel secretariaat \an de conferentie en aan dc Landsdrukkerij voor de bijzonder verdien stelijke wijze, waarop zij zich van Iran zware laak hebben gekweten. Tenslotte werd liet voorzitterschap over genomen door den eerevoorzilter, :die de gedelegeerden voor hun opkomst dank .betuigde en hun do verzekering gaf, dal de Nederlandscbe regeering gaarne de werk zaamheden op zich neemt, die voor haar uit tie conventie zullen voortvloeien. Na sluiting van de conferentie door den minister word overgegaan tot onderteeke- ning van liet verdrag en van het slotproto- col door de gevolmachtigde gedelegeeulen van de twaalf mogendheden, die ter con ferentie vertegenwoordigd waren. 0ngeïigelde olllcitatlebrieven Het persbureau van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren schrijft ons Onlangs berichtten wij, dat volgens den minister van financiën sollicitatiebrieven, waarbij men zich als sollicitant aanmeldt, zonder uitdrukkelijk verzoek om benoemd te worden, vrij van zegel zijn, indien het benoemingsbesluit van den brief geen melding maakt. Toch ontving naar aan de Residentiebode werd medegedeeld iemand zijn ongezegelden sollicitatie brief voor burgemeester van het Kabinet der Koningin terug, met de opmerking: „Omdat dit verzoekschrift ('t was geen ver zoekschrift) ongezegeld is, mag volgons art. 8 der wet van 3 Oct. 1843 (Stbl. no. 47) daarop geene beslissing genomen worden." Naar ons oordeel moet hieruit niet worden afgeleid, dat men voor burgemeester nu toch bij gezegeld adres zal moeten solli- citeeren. De gevolgtrekking ligt geheel voor do hand, dat het Kabinet der Koningin in hot bewuste geval nog niet ambtelijk van de ministrieele uitlegging had kennis ge nomen. Zoodra dit zal zijn geschied zal men zich natuurlijk ook aan het Kabinet der Koningin aan houden. Iets anders ware het, indien de sollicitatiebrief ware terug gezonden met do mededeeling, dat hij niet voldeed aan een voor burgemeesters-solli- citatiën bepaaldelijk verlangden vorm. Maar het behoeft natuurlijk niet gezegd, dat men in ons land vrij is zijne sollicitatie voor burgemeester in, te richten zoonis men wenscht Yereenlglng van Nederlanflsche gemeenten. De commissie tot voorbereiding van de oprichting van een vereeniging van Neder landscbe gemeenten zal met de afgevaar digden van de voorloopig toegetreden ge meenten op 28 Februari ten mul huizo te 's Gravenhage vergaderen. "De agenda bevat de volgende punten: a. verslag Van. dc voornoemde cornrni«dr over haar werkzaamheden; b. voorstel van die commissie om tot oprichting van de vereeniging over te gaan d tresumptie van de statuten der ver eeniging; d. benoeming van bestuursleden; e. regeling van 'de salarissen van de hoof den en het verder personeel der bureaux. Tentoonstelling te Maa«trlcht? Het denkbeeld om in 1915 te Maastricht een groote Nederlandsch-Relgische tentoon stelling te houden, mag zich verhengen in den bijval der Belgische pers van alle kleur. Zoo schrijft do Vlaamsche Gazet van Brus sel „Naar gezegd wordt, heeft het denkbeeld," om in 1915 te Maastricht een Delgisch-Ne- derlandseho tentoonstelling, in te richten, in uegeeringskringen zoo te Brussel als 1e 's-ïlage het beste onthaal genoten, daar het hier een practisch middel geldt om do toe nadering, waarover reeds zooveel gesproken en geschreven werd, feitelijk te bewerkstel ligen. De handelsbetrekkingen tusschen beide Rijken zouden door dergelijke tentoonstel ling in de hoogste mate bevorderd worden en de vriendschapsbanden zouden bij deze gelegenheid nader toegehaald worden." Ook de Gazette de Liège, de Patriote, de XXièrne Siècle, de Métropole wijdden sym pathieke woorden aan hel plan „Hollando- Bolge". Het Yrlje Railverkeer. De Vereeniging Het Vrije Ruilverkeer heeft in haar jongste vliegende blaadje een woord over de TarieCwct gericht lot de Nederlandsche vrouwen. Men leest er de nadoelen en ongewenschte consequen ties van de protectionistische plannen der regeering, in den vorm van een leerzaam gesprek, dat eindigt met een opwekking om door mede te potitioneeren tegen de Tariefwet, aan de welvaart van ons volk een cm waardeerbaren dienst te bewijzen. Opening idlotengrstlcht „Yoorgeest". Men meldt ons uit Leiden: In tegenwoordigheid van den Minister van Binnenlandsche Zaken, don Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, cu ratoren en bestuur van de Leidsche uni versiteit, den inspecteur van het Genees kundig Staatstoezicht, dr. J. P. Ruijsch, den inspecteur van het Krankzinnigemve- zen, dr. J. H. Schuin mans Stelehoes, ver dere autoriteiten op medisch cn.justitieel gebied, de lede-ir van den Leidschen ge meenteraad en dagelijksch bestuur der ge meenten Leiden en Oegstgoest, had heden voormiddag de plechtige opening plaats van het gesticht voor jeugdige idioten „Voorgeest", te Oegstgeest. Door den burgemeester van Leiden, mr. dr, jhr. N. C. de Gijselaar, werden ije tal rijke genoodigden veiwelkomd in liet keik- gebomv van „Endegeesl", met een toe spraak, waarin de geschiedenis van dc tot standkoming van deze inrichting werd ge schetst en een woord van dank gericht tot allen, die daartoe krachtig hadden meegewerkt, in de eerste plaats aan de na gedachtenis van zijn ambtsvoorganger, wij len mr. N. de Ridder, aan wiens önver- flauwden ijver, onvermoeide werkkracht en stalen doorzettingsvermogen, aldus spr., vooral de totstandkoming van „Voorgeest" te danken is. Deze toespraak werd in korte bewoor dingen beantwoord door den Minister van Binnenlandsche Zaken. Daarna werd het woord gevoerd 'dooi den hoogleeaar in de psychiatrie, dr. G. Jelgersma, die de wetenschappelijke en maatschappelijke beteekenis van gestichten als deze helder deed uitkomen. Als voorbereiding op do bezichtiging werden de noodigo inlichtingen op tech nisch en medisch gebied gegeven achter eenvolgens door den directeur van Ge meentewerken, onder wiens leiding de houw plaats had, door den geneesheer- diiecteur, der gestichten. Dr. v. d. Kolk, en den inspecteur van het Staatstoezicht op het Krankzinnigenwezen, dr. J. P. Ruijsch. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan nauw gesticht0 gebouwen, goh gen op do terreinen van het krankzinnigen gesticht „Endegeest". Dc inrichting bestaat uit twee paviljoens met afzonderlijk schoolgebouw, ruimte bie dend voor 126 verpleegden. Reeds thans zijn 48 plaatsen bezet. Tezamen met het krankzinnigengesticht „Endegeest" en het sanatorium 'voor ze nuwlijders „Rijngeest", is thans een ge heel verkregen, hetwelk door binnen- en buitenland aan onze gemeente kan wor den benijd en dat het onderwijs in psy chiatrie en neurologie aan onze univer siteit zeer zeker belangrijk zal ten goede komen. De gebouwen zijn ingericht ovcieenkom- stig de nieuwste eischen op medisch en hy giënisch gebied, terwijl bovloeiïngveldon zijn aangelegd voor den afvoer van mena gewater on faccaliën., De kosten van bouw en. inrichting heb ben bedragen f 210.000. VL'AARDINGEN, 24 Tan.,De heer .T. Hom gendijk alhier is benoemd tot gewoon lid van het Historisch Genootschap te Utrecht. VLAARDINGEN, 24 .Tan. Tot directeur van hei Onderling, Ondersteuningsfonds is in 'de gisteravond gehouden jaarvergadering gekozen de heer A. vim den Berg. VLAARDINGEN, 24 Jan. In do gister- avond gehouden' vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken wensdhte <le voorzitter, de heer J. van Dusseklorp A.Mzn., 'den leden, die met hem hun man; daat zagen vernieuwd, geluk met hun h 4 benoeming, daarbij den wenscli uitspre kende, dat do vruchtbare sam-enweiking tusschen 'de leden moge bestendigd blj]ven. Een terugblik averponde op het jaar 1911, noemde spreker de resultaten der zeevis- scherij de hoofdbron van bestaan voor deze gemeente in doorsnee niet gunstig. -Ook-lde veehouderij gaf door de langdurige dioogto en als gevolg van oen algemeen heerschende besmettelijke ziekte onder het vee slechts zeer matige uitkomsten. Een verblijdend teeben achtte hij, dat, trots dit alles, het aantal schepen een uitbreiding onderging. Gevallen van werkloosheid in de bouw vakken kwamen in 1911 minder voor dan bei voorafgaande jaar. Tenslotte sprak spreker do- beste wen- schen uit voor 'de leden, hun gezinnen en voor hun zaken in 1.912. Tot voorzitter en plaatsvervangend voor zitter, alsmede tot secretaris der Kamer werden achtereenvolgens benoemd de beo- ren" J. van Dusseklorp A.Mzn., A. II. C. M, J. IJzennans, en J. II, van Linden van den 31 onveil, die alle hun benoeming aam namen. Na de mededeeling van oe.nigc ingeko men stukken cn bet afdoen van enkele huis houdelijke zaken werd de vergadering ge sloten. STADSNIEUWS. Gemeenteraad, Vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag 30 Januari 1912, dos namiddags 2 uur. Verdaging van do notulen van de verga deringen van (29 December en 16 Ja nuari j.l. Mededeolingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Benoeming van een leeraar in Neder landsche taal ,en correspondentie aan den Gemeentelijken Ilandelsavondcursus. 2. Vaststelling van,den pensioensgrond slag van den lieer A. J. de Jong, leeraar aan de Hoogere Burgerschool. 3. Voorstel van Burgemeester en ,AVet- hondeis, tot het brengen van dS jaarwedde van den opzichter van het Rouw- Cn Wo ningtoezicht K, Huisman, op haar maxi-' mum van f 850. I 4. Vooitzetting van do behandeling der voorstellen totwijziging van de subsidie regeling der bewaarscholen,- waarmede te vens beschikt zal zijn op de verzoeken van de Directeuren der Departementale Be waarscholen en van de Veieeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs al- hicV. lol verhooging van hel subsidie dor gemeente. (Bijlagen nos. 57 van 1911 en 2 van 1912.) 5. Voorstel lot intrekking van hot besluit d.d. 29 December 1911, waarbij machtiging -werd .vei'lcend tot verkoop van grond aan do Prins Hendrikstraat, nan S. C. van Waalwijk van Doorn q.q., waai de aanvra ger heelt bericht dat van don koop wordt afgezien, En verdere voorstellen en mededeolin gen. Gemeenteraadsverkiezing, Door de R.-K. kiosvereenigiug „Recht, Plicht en Orde" is gisteren candidaat ge steld voor do a.s. gemeenteraadsverkiezing in district 1 de heer (J. II. Schellere, die ook door de A.-R. kies vereeniging Nedei- land en Oranje gesteund zal worden. Deze laatste kiosvereenigiug stelde voor district II de heer van Katwijk, die dom de katholieken gesteund zal worden. Kamer ras Koophandel. Door de R.-K. kiesvoreomging „Recht, Plicht en Orde"* is gisteravond candidaat gesteld voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, de hoor A. II M. Mel- chci3. Op de aanbeveling voor leeiaar in Neder landsche taal en Correspondentie aan den Gemeentelijken [Iandelsavondciusus, zijn geplaatst 1. de hoer A.. .T. do Jong, leeraar aan de 11. B. S. 2. de heer A. Baan, Hoofd van School O Do „St.-Ct." bevat de statuten der N.Y. Motor-Bootdienst „Schiedam VIII" le Schiedam. Doel is de exploitatie van een motor schip, zoowel door verhuring als dooi eigen gebruik, met dien veistande, echter, dat de vennootschap nimmer meeL dan één motorschip tegelijk in eigendom zal hebben. Duur 19 jaren. Kapitaal f5000, verdeeld in L0 aandeden, elk groot [500, welke alle zijn geplaatst en volgestoG. Voor de eerste maal dirootem de heer II. P. S. lingering en commissaris dc heoi J. J. S. Engering. Brandweer. Do Schiedamscho Bvandwcevliodcn-veree- niging „Vriendschap zij ons doel" zal een wedstrijd houden op 25 Januari, 1 en 8 Februari in den Doele. De wedstrijd omvat: lo. het opzeilen van een waterstuk; 2o. het aanslaan van een slang; 3o. het geven van water. Tal van uitnoodigingen tei\bijwoning van dezen wed strijd zijn aan autoriteiten m deze gemeente cn an.n de Donateur-; dor voroonigine; tOO- gezonden. De werkman II. M, wonende in de Dooie- straat, had oen kruikje met thee op de brandende kachel gezet. Toen. hij hot kiuik- je eonigen tijd later daar weer af nam, sloeg met een bardon knal de kink er ai en spoot do kokende thee hem over de pols, ton gevolge waai van hij daaraan brand wonden bekwam, terwijl ook hel behang met de kokende thee overgoten word. In het lokaal „Amicitia," aan de West molenstraat zal Donderdagavond ten 8 nui do onderafdeeling Schiedam en Omstreken der V. P. N. wedeiom een clubavond hou •don. Vanmorgen is op dc Hoogstraat een paard, 'dat stilstond, gevallen. 'Met behulp van eenige personen is het weer op dc boenen gezet. Gistermiddag is op advies van oen dok ter per brancard naar het ziekenhuis ge bracht een. persoon, die in een logement al hier i'crtoetdc cn daar ziek geworden was. AGENDA. Heden «n volgende avonden Circus, 8 uur. SpecdalitedtenvoorstoUing. Heden m volgende avonden. Casino, uur. Schots en scheef. (Revue Henri ter HaJL) Heden en volgende avonden. Tivoli-Schomv- burg. Solser en Hesse's gezelschap (60 personen). Kom je ook op de bruiloft van Mietje? 24 Jan. Lokaal Schie '68, 8 uur. Christ. Geref. Gemeente, spr. ds. M. de •Boer. 24 .Tan. Café de Vriendschap, Ylaarding- scho dijk. 7Va uur. Begrafeniscon tract Mimento mori, Jaarvergade ring. 24 Harmonie, Rotterdam. 8 n. Men gelberg-Concert. 25 Beursgobouw, 8 uur, K. v. A. v. d. Voeding»- on Genotmiddelen Vergadering. 25 Schouwburg, 8 u. C'oneertverecn. Wolff-Verhey. 3e Avondconcert. Het Residentie-Kwinlot cn Gcnrg Walter (tenor). 26 Schouwb. 8 uur. Rottoid. Too- ncelgezelscluin. Het Duel. 27 Schouwbuig. 8 u, Iial. Opera. Tra- viata. 29. Vereen, lokaal Broersvest. 8 uur,* Christ, Ilist. Unie, afd. Schiedam. Openb. vergadering „voor geestver wanten. Spr. mr. II. Vorkoutoren, van -A'dam: Vrouwenkiesrecht. 30 Leesgezelschap Genoegen en Nut. Jaarvergadering. Rotterdamsche Rechtbank. Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond gisteren o.a. terecht de 52-jarige ketelnm- ker G. A. Af, te Vlaai-dingen. Hij bekende op 16 Dec. got. Does een stomp 'in het gelaat te hebben toegebracht. Boes had hem daartoe vriendelijk uitgenoodigd, terwijl hij hom naliep on bckl. was zoo onverstandig geweest, Boes ter wille te zijn. 11. vei klaarde dat bekl. hem altijd uit schold cri lastig viel en hem dien dag uitdaagde. Eisch ter zake van mishandeling f 10 boete subs. 15 dagen hechtenis, F.en agent van politie had op 6 Dcc. le Schiedam den riiot-verschenen bekl. G. v. i,„ die zich in kennelijken staat van dron kenschap op do Hoogstraat bevond, gear resteerd, icn einde hem over te Inengen, Daar legen verzette de man zich door te rukken, zich to laten vallen en den agent tegen de beonen te trappen. Eisch wegens wederspannigheicl twee maanden gevangenisstraf; bckl. maakt het de politie dikwijls lastig. De 22-jarige polderwerker A. H. v. H., te Raamsdonk, werd op 10 Dec. te Vlaar- chngen gearresteerd ter zake van openbare dronkenschap. Togen f wee agenten, die hem wilden overbrengen, verzette hij zich door te trappen, to rukken eu op dea grond te gaan liggen. Bekl. kon er zich niets van herinneren. Eisch ter zake van wederspannigheicl f 20 boete subs. 40 dagen hechtenis. Mishandeling van J. J. J, v, Beek was ten laste gelegd aan den 24-javigen AI. J. A. v. H. en den 23-jarigen F. v. H., ketting smeden te Schiedam. In den avond van 10 Dec. hadden zij aldaar in een café ruzie gehad met v. Tb, zij ontkenden echter, dozen to hebben mis handeld. v. R. verklaarde in het café door beklaagden over oen tafel te zijn gegooid; een ven lien had hem in het gezicht gekrab beld. Later waren szij buiten weer naar hem toegekomen. F. v. II. had hem getrapt en geslagen-; of do ander hem ook geslagon had, wist hij niet. De tweede getuige had gezien, dat beide beklaagden v. B. sloegen, de tweede be klaagde gaf hem bovendien een schop. liet O. M. requireerdc tegen F. v. H. we gens mishandeling, f 25 boete, subs. 15 da gen hechtenis, togen den eerste vrijspraak. Veroordeeld werden G. v. E., 22 jaar, brandersknecht te Schie dam. wegens diefstal van een ledig vaatje, tot t 15 boete, subs. 12 dagen hechtenis. C. D. en J. M. \V., wegens diefstal in vereeniging, van een looden buis, te Schie dam, elk tot veertien dagen gevangenis straf. J. v. E., wegens diefstal van oen hoeveel heid lood, tweemalen gepleegd, lot veertien dagen gevangenisstraf. C. J. v. S., wegens mishandeling le Over- schie, tot I' 15 hoeto, subs. 15 dagen hech tenis. F. J. 7,., 19 jaar, distil la teursknecht te Schiedam, wegens mishandeling tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Vrijgesproken werden: M. v. B,, 58 jaar, weduwe van J. de L., en A. II., 33 jaar, kuiper, beiden te Ylaanlingon, beklaagd .geweest van mishan deling. Winkelsluiting. Do zaak van de Amsterdamschc win kelsluiting zal 6 Februari voor don Hoo- gen Raad in behandeling komen. Geref. Keuken'. Beroepen: le Werkendam, ds. R. do Jong, te Hoofddorp; te Gameren, ds. Langen, to Gouda. Hooqer Onderwijs. Te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de klassieke letteren, op proefschrift, 8 tuil ia Catullianalde beer F. IV. Grebo, leeraar aan hel stedelijk gymnasium al daar, geboren te Stadskanaal. Universiteit van. Amsterdam: doctoraal examen- geneeskunde, de heer C. T. Franck. Lager Onderwijs. De '„Tel." beeft een onderzoek naar dc gisteren door ons medegedeelde zaak-IVa- nink te 's-Gra,venhagc ingesteld, en is daarbij tot do wetenschap gekomen, dat het meerendeel der onderwijzers zich se dert lang niet kan "voreenigen mol 'de hou ding van het hoofd der school, den heer De IWnld, 'die buitengewoon driftig schijnt, te zijn. De kwestie, die aanleiding hoeft gegeven tot de klacht van het hoofd der school aan B. en \V. over genoemden onderwijzer, wordt in dit blad genoemd het geval mol een meisje, dat te laat op school kwam, en wier verantwoording door den onderwijzer niet 'werd vertrouwd, waarom lüj het meisje naar het hoofd der school zond, met do bedoeling dat deze zaak zou worden om derzorbt. Het schoolhoofd ging met het meisje naar den, onderwijzer terug, on tus schen hun heiden ontstond een woorden twist. Een behoorlijk onderzoek volgde niet, maar wel twee dagen later de schorsing van 'den onderwijzer, en de mededeeling, dat 'hij niet voor de periodieke verhooging yap 'zijn salaris in aanmerking-zou konqWj i nMji mmin|WW|

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2