STADSNIEUWS. liecïitznken. Kerk en School. Gemengd Nieuws. BINNENLAND. (lit van. Polen, zal worden gescheiden, ver worpen. Kreta. i In verband met de thans weder be ginnende onlusten, is tusschen do mo gendheden van gedachten gewisseld over versterking van de zeemacht in do Kreten- sisclie wateren.- De „Matin" weet mede te doelen, dat de Fransclie regeering reeds besloten heelt, om er behalve de Edgar Ouinot' nog twee andere kruisers van de Mkldeltandsche Zeevtool heen te sturen en zoo noodig ook troepen te ontschepen tot handhaving van de orde, dat. Engeland eveneens plan heeft een aantal schepen te zenden en dat minister-president Poincaré lUisland verzocht heeft dit voorbeeld te volgen. Ifel spreekt vanzelf, dat [lalide vierde van de beschot mende mogend heden, met het oog op den oorlog, aan deze maritieme demonstratie niet kan meedoen. liet Parijsche blad verklaart, dat tie op roerige beweging op Kreta de mogendheden te meer verontrust, wijl zij vreezen, dat zij de voorloopster van troebele# op den Balkan zou kunnen zijn. liet optreden der Christen-Kretenzers te gen de Mohammedanen on hun voortduren- de pogingen om aansluiting bij Grieken land af te dwingen, zouden n.l. Turkije wel eens aanleiding kunnen geven tot een vijandelijk optreden tegen Griekenland, waardoor liet op zeer gemakkelijke wijze militaire lauweren zou kunnen plukken. Er zouden echter onmiddellijk daarna vor- "wikkelingen volgen, daar vermoedelijk de Bulgaren, dadelijk mulat Turkije de vijan delijkheden tegen Griekenland zou hebben geopend, Macedonië zouden binnenrukken, waarvan, clan weder een oorlog in den gcheelen Balkan het gevolg zou zijn. 11. 11, de Koningin-Moeder heeft gister avond in audiëntie ontvangen don heer J. Barend recht, consul te Kobe, thans te 's-Grayenhngo met verlof. Van het hof. H. M. de Koningin heeft hedenvoormid dag bezichtigd het gerestaureerde gebouw, genaamd het Pagierhuis, in het Lange Voorhout, dat H. M., als eigenaresse, jn bruikleen hoeft afgestaan aan het Ho-ofdeo- lïiité van het ftoodo Kruis, lot vestiging van bureaux enz. Te voet was de Koningin er heen gegaan. Zij word ontvangen door den Prins, als voorzitter van het. Uoofd- eomité, en vorder door den gepens. hut.- genevaal De Waal, onder-voorzitter en hoofdemnmie-, bij de Vereeniging, en den secretaris, jhr. Al. Mazel. Begeleid door den Prins-voorzitter, bezichtigde de Konin gin de verschillende lokalen, liij den "bran card het 'de Koningin zich de bijzonderhe den omtrent dit vervoermiddel uitleggen. Met den Prins wandelde de Koningin naar hel paleis lei tig. V* V)<? Prins onlvme; hedenmiddag i par* ticuiiere audiëntie het Dag. Bestuur der Xed. Vereen, voor Roode Kruishonden. Itaad van State. Openbare vergadering 'van den Raad van State, afdeeling voor .de geschillen van bestuur, op Woensdag G Maart 1912, des voonniddags te *11 ,intr. („Stek") Indische Marine. Te 's-Giavonhage is het volgend beiichl ontvangen: Het stoomschip van de Indische Gouver nementsmarine Albatros" is 22 Lebrunii van 'Algiers vertrokken en 28 dezer tePort- Siud aangekomen. Alles wol. Thans meldt do „Tel." dat de doofslom- menvoroeniging „Door Liefde Saanige- bracht" to Amsterdam, een verzoek van gelijke strekking tot IT. 51. de Koningin heeft gericht. Hot adres bevat een 150-tal handtee!- feeningen van doofstommen uit het gchee- lo land. Ifoll. Maatsch. van I.amlboinr. In de op 28 5Iaart a.s. tc Amsterdam te houden buitengewone atgemeene verga dering van :de Hothuidsclie Mij, van 1,and- bouw komt o. a.- aan de orde het voorstel van liet Hoofdbestuur, om zich tot do Rc- geering te Vichten, met het verzoek, om met alle 'haar ten dienste staande middelen de afdamming 'der Zuiderzee te bevorderen. Tentoonstelling. Te llelft is gistermiddag op het raad huis een bijeenkomst gehouden van een 25-tal ingezetenen 'dezer gemeente en van de burgemeesters van Hof van Delft en van Vrijenban. De burgemeester van Delft had de herren bijeengeroepen en was voor zitter. Na eenige besprekingen wml een alge meen bestuur benoemd, bestaande uit de hoeren Sir. 1,. W. C. van den Berg, bur gemeester van Delft, voorzitter, M. A. C. Jlartmann, gem.-architect, en mr. A. A. Küller, gem.-untvang"er, .secretaris-penning meester. Tal vnu sub-commissies werden gevormd. Besloten woitl aan te sturen op een re trospectieve tentoonstelling van Delfts oho kunstnijverheid en van •plannen van belang rijke ilolhindsche waterwerken. Aanduiding van plaatsnamen. Door den A. N. Wj B. is aan de ver schillende gemeenteraden in ons land een rondschrijven gericht, waarin de aandacht wordt gevestigd op 'het feit, dat door het steeds meer en moer zicii ontwikkelende verkeer, in het (bijzonder dat met rijwielen, automobielen en motorrijwielen, de be hoefte aan een (goede plaatsaanduiding zich steeds krachtiger doet gevoelen. Was het voor teciuge tientallen van jaren voldoende om de 'plaatsnamen slechts le vermelden op de ,spoorweg- en tramsta tions of de aanlegplaatsen van booten, om dat alleen daar jde vreemdelingen langs of aankwamen, thans heeft zich het verkeer belangrijk uitgebreid en wordt deze ver melding ook aim de voornaamste openbare land- en waterwegen van groote beteeke- nis geacht. Er wordt daarom gewezen op de wensche- tijkheid om op verschil lende openbare, ge bouwen, als gemeentehuis, politic-bureaux, scholen, brand spui thuizen, enkele bureaux van gemeente-administratie en gemeente werken, aanplakborden, enz., den Plaats naam te doen vermelden. Door dezen maatregel in het belang' van liet Toerisme wordt jn niet. geringe mate ook het plaatselijk belang gediend. Voorts geeft, hef, adres in overweging om, indien een verordening bestaat, waarin een maximum-snelheid voor motorrijtuigen en rijwielen is vastgesteld, ,de bovengenoemde plaatsaanduiding eveneens te doen aanbren gen aan palen (der waarschuwingsborden welke zijn voorgeschreven bij art. 8- der Alo- tov- en Rijwiclwetj ten wel liefst door mid del van een bordje met witte lettors op doiï- kerblauwen grond. Over deze wijze van aanduiding va.n den plaatsnaam heeft bet bondsbestuiu' het ge voelen van den Minister van "Waterstaat ge vraagd, die heeft medegedeeld, dat bij hem het aanbrengen van do bedoelde bordjes aan de palen van de genoemde waarschu wingsborden geen bezwaar- ontmoet, mits deze op een afstand van 35 a '10 e.\L. geme ten van den ouderkant of laagst gelegen punt van het waarschuwingsbord tot den bovenkant van het plaat-maambordje, wor den geplaatst. Hierdoor za' 7m ook het uiterlijk aanzien van hei bij n. .isterieelo beschikking vast- gestelde model niet worden gewijzigd. Dir. bel., invoerr. en ace. Rij Kon. besluit van 1 dezer zijn, in gevolge de Burgerlijke Pensioenwet, art. -1 der bij de wet van 6 Juni L900 (Stbl. no. 103) gewijzigde wet van 28 Juni 1898 (Stbl. no, 152) en het Kon. besluit v.'ut 20 December 1911 no. 28, pensioen ver leend aan F. Noë, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, f 2616. 1 Bij Kon. besluit van 27 dezer zijn de volgende pensioenen verleend: ingevolge de AVeduwenwet voor de amb tenaren 1890 en de wet van 2 Juli 1898 (Stbl. no. 167), als aan: At. G. Roggeveen, wed. J. van Dijk, kom mies bij 's Rijks belastingen tste klasse, f 320; H, Buglers, wed. II.Hensums, kom mies bij 's Rijks belaslingden 2de klasse f '259 E. Al. Thiron, Wed. J, van Rooie of van Rooié,kommies bij 's Rijks belastingen der 1ste klasse, f 383; VIA AH DING EN, 27 l-ebr. Bij de giste ren gehouden verkiezing voor den gemeen teraad (vacaturo-L. van Gelderen) in dis trict. Ill zijn eandidaat gesteld de hoeren W. Drop (S. D. Ai. J\), J. II. van Linden van den Heuvel-I (Y.-D.) en G. Niamnnt-s- verdriel (C.-TL). Dit. is tegen de verwachting van vele ingezetenen in, omdat alleen de heer J. H. van Linden van den Heuvel 1, in het openbaar genoemd weid als eandidaat. Bij benoeming van den heer Niemtuifs- verdriel, zal deze zijne betrekking van on derwijzer, hij hol Bijz. Lager Onderwijs, moeten vaarwel zeggen. OVERSCHIE., 29 Fobr. Bij de te. 's-Gra- vonhage gehouden 'examens nuttige hand werken is 'o. -m. geslaagd mej. M. P. van Zwinnen, van hier. OVERSCHIE, 28 Febr. Ongenoodo gas ten hebben hedennacht, vermoedelijk door middel 'van een vaJschcn sleutel, zich toe gang verschaft tot de woning van den vee houder S. van Afannc-kes, aa,n den. Klei weg alhier. Uit een aldaar staande linnen kast is ontvreemd een sigarenkoker met zilver beslag, waarin j>hn. f2 zal, een gou den 'damosring en dito collier, en uit een dor zakken van zijn, broek, die op de stoel voor de bedstede lag, waarin hij sliep, na- inoil zij een portemoimaie inet f3 mode, zonder verder ecrug spoor achter te laten. Vermoedelijk zijn flc dieven op hun ver deren onderzoekingstocht gestoord door een kind van 3 jaar, dat ook in dat. vertrek slaapt, doch wakker was geworden. Dat kind deelde 's morgens aan haar vader mede, dat zij had gezien, dat twee mannen 'de portemoimaie uit do kast hadden gehaald, waarop vermoedelijk die dieven, bang, dat hef kind alarm zou maken, zich spoedig verwijderd hebbei*. Ministerieel bezoek. Uit 's Gravenhnge meldt men ons: De Afinistor van Koloniën is hedenmiddag mei de heer,en v. d. Houwen van Üordt, secretaris-generaal, en Ycrbmgge, Directeur van het Technisch Bureau na.n zijn De partement, naar Schiedam vertrokken, ter bezichtiging op de werf Gusto van den daar voor Jndië aangebouwde zandzuiger. Aan de werf Gusto" alhier is voor re kening van hef Departement van Koloniën gebouwd -een groote zuiger, bestemd voor Soerabaja. Deze zuiger heeft in de Zeeuw- .sche wateren proef gebaggerd, en heeft daarbij uitstekend aan aUn eischon vol daan. Hij is thans weer naar hier terng- gekeeitl. Hedenmiddag heeft de minister van ko loniën, de hoer J. 11. do AVaal Ahilefijl, vei gereld van den Secretaris-Generaal van het Departement, een bezoek aan de werf Gusto gebracht, en den zuiger bezichtigd, Té haJl' drie kwam Z. E. hier aan en begaf zich rechtstreeks naar do werf. Het bezoek duurde ruim een half uur. In druk is verschonen de verordening, regelende do subsidiecring van bewaarscho len hier ter stede, zooals die na de be handeling in don gemeenteraad en correc tie van B. en AV. is geworden. Ltclitbooldcnavondo In den 'laatston tijd is men inocr en meer gaan 'inzien 'het groote- nut van lichtbeel den, vo-oral 'op het gebied van onderwijs, zoowel voor het Lager- als voor het. AM- detbaar- en Honger Onderwijs. Tal van on derwijzers en leeraren pleiten voor de toe passing van 'dit middel, tot. ontwikkeling en kennisvermeerdering, on énkel® pas sen 'dit ook reeds t,oe. 'Do'heer J. Keulen, te Kampen, heeft reeds daar en in andere plaatsen lichtbeelden aan leerlingen der gymnasia vertoond en toegelicht, en 'daarbij veel succes gehad. Deze hc-cft hu ook aan de.n Schierlaih- schen Gymnasiasten Bond aangeboden hier zijn lichtbeelden te vertoornen en dit aan bod is door don Bond dankbaar aanvaard. De heer Keulen zal dientengevolge Zater dagavond 2 Al au, een lezing, met licht beelden toegelicht, houden over i'ompoji. (Aten zie de in dit nummer voorkomende advertentie.") Dezelfde lezing heeft de heer Keulen ook in Kampen gehouden, (lij leidt dan eerst het onderwerp in, door een interessante schels van Pomjveji, gelijk hel 1S00 jaar geleden door den lavastroom van den Ve suvius was verzwolg en, en eerst in bet laatste gedeelte der vorige eeuw weer op gegraven was. Dan vertoont en bespreekt hij de lichtbeelden,'waarbij tiij op onder houdende wijze het leven op straat vertelt. Na de pauze wordt besproken de bouw en inrichtingen der woningen in ver band met de lichtbeelden in de opvol gende perioden. Het verslag in dc „Zwolsche Courant'', waaraan wij bovenstaande punten uit de lezing ontleenen, eindigt met de verzeke ring, dat het een welgeslaagde avond was, die stellig bij de hoorderosse.n en hoor ders belangstelling heeft gewekt voor ilc cultuur der oudheid. It. E. T. 51. A'oor don gewijzigde» dienst op de tl. E. T. Af. verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. 'waarin de vol ledige dienst 'is vermeld. In onze opgave van gisteren is een eor rt'Cliefoul geslopen. Daarin wordt gezegd, dal do "BeursSchiedain ilagdieusl van v.m. 7.57 tot av. 10.27 een it) mimiten dienst zou zijn. maar uil het samenstel van het be richt blijkt duidelijk, dat hier bedoeld is een T'/a 'minuten-dienst;terwijl d 10 mi nuten" avonddienst, van Schiedam naur Beursplein niet is van 10 lol 10.30, maar van 10 tot 11.30 uur. Op het verzoek van den burgmeester barer woonplaats is hier opgespoord de verblijfplaats van een vrouw. Dooi' de politic is aangehouden een per soon, die in hel algemeen pnliliobhul ge signaleerd stond voor f 3 boete subsidiair 2 dagen hechtenis. De man is naai het huis van bewaring te Rotterdam overge bracht. AGENDA. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Schots en scheef. (Revue Henri ter Hall.) Heden en volgende avonden. Circus, 8 uur. Circus Sidoli. 29 Febr. Nieuwe Kerk Protest. Bond, 8u. Spreker 'dr. G. J. Fleering(Waarom gelooven wij? 29 Schouwburg 8 u. Concert-Voreeni- ging. AVolf-Verhey, 4e avondcon cert. Soliste Mevr. Leffler-Buic- kard. 29 Tivoli, 8 u. Norlerl. Tooneetver. Op Hoop van Zegen. 1 Maart. Grooto Schouwburg, 8 uur. Van Rijn en Zoon, 1 en 4 Meert. Tivolic-Sehouwbnrg, 8 uur. Twee AVezen, 2 Maart Groote Schouwb, Italiaansehe Opt ra. Madame Butterfly. 2 Tivoli-Schouwburg, 8 uur. lmuis Bouwmeester. De Fabrieksbaas. 3 Tivoli-Schouwb., 2'/a u. Matinee Cath. v. Bonnes en Hannu Vcr- berna. 1 3 Tivoli Schouwburg. 8 uur. De vreemdeling. 27 en 28 Maart. Groote Schouwburg, S u. Der Rosenkavalier. (Onder directie van v. Gerlach opera dir. Elber- fdd. 28 Afaart Zuiderkerk. .Mij. Toonkunst. Afit. Rotteulam. Alatfhaus Passion. Ghr. feestdagen. De kantonrechter te Eindhoven heeft gister uitspraak gedaan in de zaak van eenige werklieden, die op den tweedon Keistdag in bot, openbaar aibcid hebben verricht en deswege vervolgd werden we gens overtreding van de Zondagswet. Ais deskundige was gehoord de lieer J. Castelijns, professor aan het Grool 3e- mannrie te llaare, die verklaarde, dat ten gevolge van bel Afolu Proprio, uitgevaar digd door den gruis op 2 Juli 1911, hel mishooren en onthouding van hafelijken arbeid van sommige dagen, waaronder ook de Tweede Kerstdag belmorf, is opgeheven en deze dagen dus niet meer als Katho lieke feestdagen kunnen worden beschouwd. In het vonnis van den kantonrechter wordt |m. gezegd Overwegende, dat wij op grond van de verklaringen van den geiioorden deskun dige, met wiens oordeel wij ons op He daar voor door dien deskundige aangevoerde gronden vereenigen en welke gronden wij overnemen en tot de onze maken, van Oor deel zijn, dal de Tweede Kerstdag 1911 niet was een godsdienstige feestdag voor 'do Roomsch-Katholieken in Nederland Overwegende, dat het keikgenootschup der RoomsrbKnlholieke Kerk is een keikge- nootschap van den f'liristeljjken gods dienst Overwegende, (lal hieruit volgl, dat de Tweede Kerstdag 1911 niet was een Zondag, lees zoodanige godsdienstige feestdag als door de kerkgenootschappen van den t'hris- t cl ijken godsdienst dezer landen algemeen erkend en gevierd wordt; Overwegende, dat derhalve hel bij dag vaarding ten laste gelegde feit niet valt on der het bereik van de wel van 1 .Maart 1815, St.bl. nr. 21, houdende voorschriften lot viering van de dagen afin den openbaren f'hristelijken godsdienst toegewijd, terwijl het ook bij geen andere wettige strafbepa ling is slrafbaar gesteld, verklaart liet aan de beklaagden bij dag vaarding ten laste gelegde leit wettig en overtuigend bewezen, alsmede hunne schuld daaraan, verklaart dit feit niet strafbaar, gezien de artikelen 253 en 216 van hel wet boek van strafvordering, ontslaat de be klaagden van alle rechtsvervolging te dier zake. Gerechtshof te s-Orauenhage Het Gerechtshof deed .heden uitspraak in de zaak AI. J. B., te Schiedam, door do Rottonlamsetie Rechtbank" tol .3 maan den gevangenisstraf veroordeeld, ter zake. van heling. Hel vonnis werd hij vei stek bevestigd. Gerei'. Kerken. Beroepen te Hoerenveen ds. H. K. Af. Huminelen, te Hoogkerk;; - te Stroobos ds. .1. Tonkons, te Langeslag. De belonworkersslctkimj te s-Grctvenhagi Door liet. slakingscomité wordt medege deeld, dal liet uurloon der slakende beton werkers niet hooger was dan dat, bet- welk door andere patroons werrl uitbe taald. liet comité ar lit. deu gesteld® eiseli niet te boog, in verband met den ge vorderden arbeid en het gedwongen ver zuim wegens ongunstig weder. Dooi den patroon zouden, op zes na, ook de tim merlieden voorloopig zijn bedankt. Die zes hebben' den volgenden dag, op aandrin gen van lum kameraden, eveneons belwerk neergelegd. j j j De staking aan Hotel „Central" omvat nu ongeveer 110 werklieden. C hi ria. De deputatie uit Nanking, die te Pe king is aangekomen, werd aldaar, gelijk nader gemeld wordt, met groot eerbetoon ontvangen. Des namiddags begaven zich dn afgevaardigden naar foean Sji Kai en overhandigden zij hem de oorkonde in zake zijn erkenning als voorloopig president, der Ctiineesclio republiek. Zij verzuchten Joean Sji Kai naar Nanking to komen, om aldaar den eed af te leggen. Deze nam bet. ambt aan en beloofde voor de plechtige ambtsaanvaarding naar Nanking te zullen gaan, zoodra als de omstandigheden hem de reis daarheen mogelijk zouden maken, A'oor Zijn vertrek zal Joean Sji Kai met den Nankingscben minister van ouderwijs, Tsai Joean Pai over de vorming van een kabinet onderhandelen, dat uit ministère der beide thans bestaande ministeries, in Peking en in Nanking zal worden ge vormd. Do onderhandelingen over een buiten- landscbo burning zijn, naar nader gemeld wordt, weder gevorderd. Aan de leening die, gelijk wij meldden, internationaal zal zijn, zullen niet alleen Engelsche, Fran- scho, Duilsche en Amerikaanse he banken, doch ook Russische en Spaansdie finan- eieelo instellingen deelnemen. De vier eerste groepen hebben reeds hun deelna me toegezegd. Eon gedeelte van de revolulionnaire troe pen te Woesjang, dat reden tot ontevre denheid meende te hebben, is aan bot muiten geslagen Er werd gisteren den gcheelen nacht gevochten. Alen geloott ech ter niet, dat er velen gevallen zijn. De poorten van de stad zijn gesloten en de buiteiilandselie kanouneerböoten hebben bevel ontvangen zich gereed Ie houden voor alto gebeurlijkheden. Volgens particuliere berichten Ie St. Pe tersburg uit. Oergn ontvangen, heeft het geestelijk opperhoofd van .Mongolië, dat zich onlangs zelf tot heerschar van Afon- - gulié had uitgeroepen, ecu bespreking ge houden met de stamhoofden uit de ver schillende gebieden, die tezamen .Mongo lië vormen. Op dio bijeenkomst werd be sloten, dat de afstand der MatuUjoe-dyJi bas tie, de banden, die Mongolië aan (.'bi- na bonden, heeft te niet gedaan, en dat tusschen Alongoliè en do Chineeselie re publiek geen nieuwe banden zullen wor den aangeknoopt. Mongolië zou een vrijstaat worden onder protectoraat van Rusland. Hofberichten. Jf. AL de Koningin heeft Air. AV. P. Giaaf van liylandt. Hr. Als. oppcr-hofmaaischalk, opgedragen II. Al. te veilegeuwooldigen hij ite 'begrafenis as .Maandag 4 Maatl, van Z. K. tl. den (ïiootheit og van Lu Komburg. Hertog van Nassau. II. AI. de Koningin-Aloeder lieefl Jhr. A. S. E. van Tets. luit.-kol., adjudant i.b. d. van H. Al. de Koningin, kamerheer, dienst doende hij de Koningin-Aloeder, naar die plechtigheid afgevaaidigct. De vertegenwoordigers voltrekken a.s. Za terdag naar Luxemburg. De muziekavond ten liove, welko eerst zou plaats hebben op 28 dezer, maar we gens Men dood van den Luxeinburgsrhen groothertog niet is doorgegaan, zal thans gegeven worden op 15 Alaart a.s., mof de zelfde solisten: mevr. Hill, zang; L. Zim merman, viool, met den lieer Verhey als piano-begeleider. Eervolle vermelding;. Bij Kon. besluit van 19 dezer is bepaald, dat de gewezen matroos lsle klasse bij ('e Koninklijke marine O. de Kuiler (stamboek nummer 24252) alsnog ter zake van zijn gedrag bij de krijgsverrichtingen op Aljeh en imderhoorigheden op 19 Juni eu 12 Juli 1898, bij afzonderlijke dagoulers, zoo in lmlië ais in Nederland, eervol zal worden vernield, Timor. De correspondent te Lissabon van de ,,N. B. Ct." ^schrijft d.d. 24 dezer: Alle ochtendbladen val ,h«len bevatten het volgende bericht Naar men ons .verzekert, inzake de on- ilerliande.liingen over de afbakening van nze grenzen op Timor, wordt door Neder land nog op één -bepaald punt (determiaado pon to) onze sonvereiniteit betwist, ofschoon alle gegevens in ons voordeel zijn. Het geval zal echt er aan arbitrage wor den onderworpen, waarvoor de twee landen hun afgevaardigden benoemen zullen. Do Ch'.noczcn opstootjes, Do correspondent te BaJavia van liet „Udbl." seinde gisteren: De Soerabajasëhe A'ereeniging Sol Po Sah heelt zieli tot Nanking gewend, met tiet verzoek om tussc.Iicnkomst. Hierop is als antwoord ontvangen, dat de L'hinee- zen op Java moeten gehoorzamen aan de wetten van het land. En bi ter: De regeering heeft den Cliineezen ver gund do revolutiomiaire vlag uit te ste ken. Bij ecu firma te Amsteulam is-, volgens cle „Tel.", gisteren een telegram van de firma luidop Koll'f te Soerabaja ont vangen, luidende: Toestand normaal. Kamerverkiezing' in het district Hoorn. Naar „Hot Volk" verneemt, ligt het. in de bedoeling van den heer Ferf, in overleg met de vrijzinnige kiesvereenigingen in het distriet, om do aanvaarding der benoeming tol lid der Eerste Kamer en daarmee de jspenmaking van deu Tweede Kamer-zetel zoo lang mogelijk uil te stelten, ten einde aan zijn partij ruime gelegenheid te geven, om do vrijzinnige randidatuur zoo goed mogelijk voor te bereiden. Gemeenteraadsverkiezing in 's-Gravonhagö II. Bij de gisteren gebonden herstemming voor den gemeenteraad in district II, va cate te dr. v. d. Hoorn) waren uitgebracht 5306 geldige stemmen. Daarvan kregen de hemen v. d. Vomet v. Zijp (A.-R.) 2587 en .1. tl. AA'ameke (D.-L.) 2719 stemmen, zoodal gekozen is de heer .1. II. AVameke. rian 1913. De Centrale Commissie voor „Plan 1913" heeft de jdant.sclijko coinilé's en veieonigin- gen hij circulaire verzocht, vóór publicatie van eventiieele plannen, daarvan inoiiedce- ling te 'doen aan de Centrale Commissie, opdat éénheid veikivgen worde in de ten toonstellingen over het geheide land. De centrale commissie wenseht orik te bevoidciei) hel uitgeven van geïllustreerde albums, om 'de aandacht te vestigen op onze nijverheid, doch zou weiisrhen dat ook daarbij éénheid werd betracht. Leerplicht voor doofstommen. Wij hebben gemeld, dat de hoofddirectie van iiel Instituut van Doofstommen te Gro ningen zich tot de Tweede Kamer gewend had met een adres, waarin zij verzocht hij de wijziging der Leerplichtwet, bok voui doofstommen het onderwijs veipiicht ie stollen.

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2