Laatste Nieuws. Arbeidsbeurs te RotUrdani. De Directeur der (ieniemUeljjkc Ar beidsbeurs te Rotterdam heeft besloten ten hohoeve van het bakkersbedrijf, in de Ar beidsbeurs roderen avond, uitgezonderd Zaterdag en Zondag, van 7 tot 9 uur, een afzonderlijke wachtkamer beschik- baar te stellen voor werk'002e bakkers gezellen, zoodat deze onmiddellijk beschik baar kunnen zijn, wanneer bet, verzoek van een patroon om toezending van een noodhulp-bakker inkomt. VLAARD1NGEN, 13 April. De t.ooneel- vereeniging „flollandia" zal op Zaterdag 20 April a.s. in de zaal „Harmonie" een uit voering geven en opvoeren „Het Duistere Punt", Na afloop bal. VGAARDINGEN, 13 April. Wij verne men, dat de lid. der S. A. P, tegen Zaterdag 20 'April a.s. een openbare ver gadering belegt 'in bet lokaal „Excelsior", over het onderwerp „Sociale wetgeving". De. vergadering wordt gebonden maas aanleiding van de rede, die -Hu\ Mr. de Geer deze week voor rle afd. van Patri, moniiun heeft gehouden. Kr is vrij debat STAÏ)SNIEUWS. Gemeenteraad. Naar wij vernemen is door «enige raads leden aan den Voorzitter van den Ge meenteraad verzocht, alvorens tot do be handeling van punt 11 der agenda vooi de Dinsdag te houden "Gemeenteraadszit ting over te gaan, in comité-generaal over te gaan, om dat, punt daarin te bespre ken. Dat punt luidt: verzoek van de fir ma A. F. Smulders, om aan haar een stuk grond te verkoopen tegen f 5.50 per II.2, niet advies van B. en W. MM Bij bun besluit van den 9 dezer zijn door B. en IV. weder voor den tijd van een jaar als zoodanig herbenoemd tot Ie- den van de commissie van voorlichting bedoeld bij art 19 der verordening van de plaatselijke directe belasting n. h'. in komen, de hoeren W\ F. II. Eckenhausen, 'A. J. J. de Groot, C. M, Knoops, Th. Kudders, A. Koo'per, G. Moiitfoort, P. C. van der Pant, D. Ris en G. W. Snel. Door den heer P. van der Vlies, in dc vorige raadszitting tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur benoemd, is aan Iret gemeentebestuur bericht, dat deze benoe ming door hem wordt aangenomen. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den Nederlandschen Protestan tenbond zal morgen als spr, optreden dr, C. E. ifooykaas. Remonstrant predikant te Vlaai-dingen. Belanghebbenden venvijzen wij naar dc in dit nummer voorkomende advertentie betreffende, de levering van voedingsmid delen, enz., waarvoor Regenten van het St. .Incobs gasthuis prijsopgaven vragen Reden werden hier door de politie aan gehouden twee Denen, die verklaarden hier naar werk of vaart uit te zien. Waar bleek dat zij nog in 't bezit van geld noch van papieren waren, zijn zij naar R'dam gebracht, om van daar verder getranspor teerd te worden over de grenzen naar België. Door de politie is aangehouden een jon gen. die hij haar komst eonige brooden wegwierp. Het "brood werd in beslag ge nomen. Do 'jongen gaf op, dal een andere jongen liet 'brood uit een bakkerswagen had genomen. 'De aangehoudene is gister avond aan 'zijn ouders overgegeven, tenvijl de andere jongen wordt opgespoord. Stafitmsslr. UP; hondenliulsbaiul, .Voordijk. Honfdstr. 185 7; zilv. medaillon. Schaf ie. Beijerlandschestr. 13: sehippershaak, de Goede, Hendrinastr. 10: ioodenhuis met koperen schroef, Achterberg. Zijlstiaat 32; heerenparaplu ie, de Goederen. Oude Kerk hof 9; gouden ring, gemerkt. Rovers, Noord vest 22: doublé ring, Weij. Breedstr. 29; bruine sportriem, wed. de Vlaming. Broersvcst 99 bov.zilv. dameshorloge, Oscphius, Singel 30; zilver, armband, Lindeijer, Kethel; idem, Timmermans, Maasstraat 36. AGENDA. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteitenprogramma. Heden en volgende avonden Circus Variété. Specialiteiten-programma. 13 April Musis 8 uur. Alg. Ncdeil. Ver bond, afd. Rotterdam. Propagan da Uitvoering. 13 Tivoli. 8 u. .Miinebener Cabaret. Rentes Theater. 13 Luth. Keik, Rotterdam, 8 uur. Ge wijde Muziek. Georg Walter (tenor) D. van Emmerik (oboe), A. Ver- hey (violoneel) A. B. II. Veihey en .1. Bes sela ar (orgel). 13 15, 16 en 17 Tivoli, 8 uur. Miiilrhe- ner Cabaret. Buntes Theater. 14 Groote Sehouwbuig, 3 uur. Eere avond Frits Tartaud. De Aanval. 14 Tivoli. S u. Het Nodeil. Tooneel. lJsbrandt. 15 Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur. N. Chr. G. 0. V. Vergadering leden en aangeslotenen, 15 Volkshuis. 8 uur. Bond van Gem.- WerLI, fjpcn.fi'. vergadering. Spr. N. v. Hinten: „De arbeider is zija loon waard." 15 Groote Schouwburg, 8 uur. Wie ner Operette Festspiel. Der licbe Augustin. 16 S. 0. V. 8 uur. Dilettanten Sym- phonie-orkest ,1.11 v;. Bjeethoven"- Concert met medewerking van het Dubbel Mannen-kwartetEuterpe". Hel Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur en eiken Zop.dag van 1 tot 2VL> u. voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de Ambachtschool een openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. cl. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeüng, op dat wij die in onze agenda kunnen. op- nomen. Kunst en Wetenschap. De vlerjaarlijkschc. Men meldt ons uit Amsterdam-: Hedenmiddag had in het Stedelijk Mu seum in het bijzijn van tal van genoodig- den de opening plaats van de Stedelijke In ternationale Tentoonstelling van kunstwer ken van levende meesters. Volgens den catalogus zijn van Nederlan ders aangenomen 152 schilderijen, van bui tenlanders 543; van Nederlanders 20 beeld houwwerken. van. buitenlanders 175. Aqua rellen en pastels, prenten en teekeningen, van Ned er) and ere 41, van Japanners 63 en uit het buitenland 545. Gistermiddag is door de politie amigo houden een man, die hier trachtte een wagen te verkoopen. Bij onderzoek bleek", dat deze denzelfden middag te Rotterdam was gehuurd. Proces-verhaal wordl opge maakt, Door de politie is gistermiddag aange houden P. J. V., die nog ruim een maand hechtenis had te ondergaan wegens vei schillende vonnissen, waarvoor bij in het „Algemeen Politieblad" stond gesignaleerd. Hij is tot het ondergaan der hechtenis he denmorgen naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Een man, die gisteravond bij de politie om nachtverblijf verzocht, bleek in het algemeen politieblad genigsaleerd te staan voor twee boetes van elk f 1.subsi diair 1 dag voor elk dier boeten. Hij is hedenmorgen naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht om de straf te ondergaan. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van politie muilkorf, witte handschoen, sleutel, grij ze sok, oorknopje. Bij de volgendo personen: partem, mei geld, Verboom. L. Achler- weg 65 bov.: idem, v. d. Kade, ViHastr. 8; idem. Veen. Dam 18; idem, Kans, Vil- lastr. 56; idem, Krabbendam, Ihmlstr. 23: kast van zilv. dameshorloge, van B rakel. Noordmolenstr, 36; gouden oorknopje, Vro- delaegt. Hoogstr. 141 sleutel, wed. Bel, Singel 29; gouden damesrjng, Verboom) Rechtzaken. Raad voor de Scheepvaart. De Raad deed gisteren uitspraak inzake het stranden van 'de „Gesina", YL. 80, schipper Pronk, op 15 Januari j.l. Naar 's Raads oordeel is de stranding uitsluitend te wijten aan zorgelooze navigatie van den schipper. De voornaamste fout is wel deze, dat de schipper zonder de afwijking van zijn kom pas op den gesluurden koers te kennen, bij ITmuiden een koers gesteld heeft, die zijn schip hij Ter Heide op strand moest bren gen en ook inderdaad gebracht heeft. Des schippers vermoeden, omtrent de afwijking van het kompas blijkt onjuist te zijn go woest, dal hij op goede (gronden meende, dat vermoeden te mogen hebben, heeft hij den Raad niet aannemelijk gemaakt. Maar bij deze lont komen nog andere. Hoewel het gezicht minder goed was ge worden, werd noch de log uitgezet, noch ook gelood, en dit, hoewel men begreep, dat de geziene lichten niet die van den Nieuwen Waterweg waren, en men, deze laatste niet ziende, moest begrijpen, dat het veronderstelde stoomschip niet voor den Waterweg ten anker lag. Luchtvaart. Slachtoffer.^ Uit Parijs wordt geseind, dat de avia- teur-luitenant Boneourt, die een monoplaau bestuurde, te Laismont is gevallen. Hij was onmiddellijk dood. lTit de Pers. Degelijk werk? „De Vaderlander" schrijft: ,.l)o leden en bijzitters van links in de commissie van voorbereiding zijn niet opgekomen in de vergadering, door die commissie op 1 April belegd-, om de dood eenvoudige reden, dat ze niel gereed wa len 0111 over de 394 artikelen, die de wet telt, met vracht te kunnen beraadslagen; iets, waarvan de commissie niet onkun dig is gelaten. Wat niet te verwonderen was, omdat die vergadering oorspronke lijk belegd was op half April, op wel ken tijd de voorzitter, dr. Nolens, weer uit Rome teruggekeerd zou zijn, en. de openbare zitting van. de Kamer, die op 29 Maart eerst uiteenging, tot rus tige Irestudeering van die artikelen wei nig tijd had geschonken. Is er daarom nu reden om over „po litieke staking" te spreken, zooals „De Nederlander" deed, of met het „Centrum" uit te roepen, dat ieder weldenkende in den lande met verontwaardiging, met'diepe verontwaardiging van deze „politieke sta king" kennis zal hebben genomen? Allerminst natuurlijk. Het wegblijven van één of meer leden uit een commissie van voorbereiding maakt volstrekt niet onmo gelijk, dat ze haar taak afwerkt, en dat is ook thans blijkbaar het geval niet ge weest. Zoowel „Tijd" als „Centrum" en die zullen natuurlijk dergelijke dingen niet neerschrijven, zonder bij de niet haar bevriende Kamerleden, die in de commis sie van voorbereiding zitting hebben, in lichtingen te hebben ingewonnen mel den, dat de commissie de geheele wet tot en met het laatste artikel afgehandeld heeft, en c\at ze nu haar rapport, zal uit brengen. Waar nu deze commissie slechts 2 dagen heeft vergaderd, d. i. nog geen volle 10 uur, kan haar zeker niet den lof worden onthouden, dat ze zeer vlug vermag te werken. Ze heeft dus door elkaar niet meer dan lA/j minuut aan elk aitike,! besteed, en er zijn heel wat ar tikelen in deze wet, die men wel eonige malen mag lezen, om- er de portée vol komen van te begrijpen. Of het nu ech ter ook degelijk werk zal zijn?" tiesnesgd $ienwp. Houtdieverij. Op verzoek van de Rotterdamsche politie is te Amsterdam beslag gelegd op een partij van 400 stuks planken, afkomstig van de lading van het stoomschip „Pricsfield, uit Norfolk, te Rotterdam aangekomen. Hef hout was door een kantoorbediende van een houthandelaar aan de Prinsengracht te Am steidam gekocht van den controleur, (die te Rotterdam belast was met het toezicht op de lossing der lading. Het hout was per Amsterdamsche pakschuit naar Amsterdam verzonden en weder naar Rotterdam terug gevoerd. .Verder bleek nog, dat ook door den slees per, die het hout naar de pakschuit ver voerd had, 25 planken van de lading gesto len waren en aan een timmerman te Rotter dam verkocht. 1 i Bioscoop-controle. De politie onzer residentie heeft haar censuur thans ook tot de bioscopen uitge breid. Onlangs ontvingen, naar de „N. Ct.' meldt, de -directies het schriftelijk verzoek, ten politiebureele te verschijnen waar haar kennis werd gegeven van den nieuwen maat regel. De nieuwe programma's moeten voor af toegezonden worden en indien de be schrijving van een film do politie aanleiding geeft tot twijfel of deze wel voor liet pu bliek opgevoerd kan worden, dan moet die film voor de politie vertoond worden. Eerst wanneer de politie beslist heeft, dat er geen bezwaar is tegen de vertooning er van, mag do aangehouden film op hel programma gebracht worden. Bovendien wordt de eerste voorstelling van elk nieuw program 'door de politie bijgewoond. Hot doel van deze censuur is niet alleen om min of meer obscene films te weren (welk soort hier trouwens wel niet vertoond zal worden), maar ook om controle uit te oefenen op de z.g> sensatie-films. Albino. „Onze Zoetwatervisscherij" meldt, dat zij voor het museum van de hoofdafd. Zoeli- watervisscherij van de Ned. Jleido-Maat- schappij van den heer J. de Jong. te Grouw. een levende witte paling is ontvan gen. 'I Is een prachtig exemplaar en een ware aanwinst voor het aquarium. ten steen en in het linkeroor een zilveren oorring. V Een lichtmis. Donderdagavond is bij de omrastering van de nieuwe R. K. begraafplaats te Hilversum het hikje gevonden van een doodgeboren kind, in een doodkistje ge legd. Bij onderzoek bleek- het volgende: De vader, K„ uit de Reestraat, had alle formaliteiten vervuld en zou daarna met het benoodigde geld voor het ingraven het kistje gaan bezorgen. Hij heeft toen op zijn weg een vriend ontmoet en is met dezen het geld gaan verdrinken, na hel kistje op de begraafplaats ta hebben neer gezet, Er is proces-verbaal opgemaakt. Ongelukken, Gistermiddag is te Eibergen de 85-jarige .1. 0. onder een van de wagens van een ran,- geêrtrcin geraakt Toen het ongeluk be merkt en de trein stilstond, bleek de onge lukkige reeds bezweken Ie zijn. Uit het water van de Schippersgracht te Amsterdam is gistermorgen opgehaald het lijk van een ongeveer 40-jarige vrouw, ge kleed met blouse en bovenrok, bruine rijg schoenen, bruine kousen, grijs wolion on derrok, witte onderrok met geborduurden rand, wit katoenen hemd en pantalon, alles ongemerkt, aan den middelvinger van de rechterhand een geel rqetalen ring njei wit De vrou,w van T. S. te Wijk heeft men gisteren verdronken in een sloot gevon den, Daar zij aan toevallen leed, .vermoedt men, dat zij bij het waterscheppen een toe val heeft gekregen en voorover is gesla gen, Te Smilde is Donderdag het lijk opgehaald van den gepens. O.-I. militair B. J. Lok, die sedert Maandagavond vermist werd. Hij was 43 jaar oud. Op de kraanpontoa S. Hl V. 35 voor het terrein van de Steenkolen Handels-Ver- eeniging, te Rotterdam, kreeg gisteren de 26-jarige schipper A. >V, een plank, die van de stoompijp woei, op het hoofd. De man bekwam een schedelbreuk en overleed aan de gevolgen. V De 17-jarige A. K„ te Staphorst, die aan vallende ziekte Jeed, kwam Paaschmaandag te Yallen en kreeg een pot kokende soep ov'er zijn gezicht en lichaam. Donderdagmorgen is hij overleden. Jeremiade van een Zuid-Limburgsch raadslid. Het Bemelensch Raadslid, de heer A. Leesens, verdedigt in „Limburg's Belang" zijn gedragingen '"in den gemeenteraad van Bemelen, waar hij zoo nu en dan een hartig woordje zegt. Waarom hij niet elke vergadering heefl kunnen bijwonen, blijkt uil het volgende: „De laatste Vergadering van 5 December 1911 was tegen vijf uur uitgeschreven. Ik ging er 'heen en wachtte aan de deur van het gemeentehuis 'tol halfzes. Dc Raadzaal was donker, 'de deur bleef gesloten, zoodnt ik ten slotte, het wachten in het barre weer moede, He Raadsvergadering prijs gal. Later vernam ik, dat het wel 6 uur \w,. eer men 'begon; men had in de herberg Huivereers gezeten, vlak bij het gemeente huis." Op de vergadering van 30 October 1.1. mocht hij niet tegenwoordig zijn. l)e ver gadering viel op een Maandag en eerst Zondagsnamiddags, dus een dag tevoren, Wiprd de 'oproepingsbrief aan het raadslid Wil (eins en aan schrijver bezorgd, zoodat L'„ die uit Bemelen afwezig was, niet meer tijdig gewaarschuwd kon worden. „Mis schien" zoo schrijft hij „maakte msen zich hang, dat ik te veel in de ge meenterekeningen over 1910 zou snuffelen, of dat ik dfn heer voorzitter het woord i. a. naar l&et hoofd zou slingeren, #11 dat hij op 13 October een vergadering üdegd had en, 'niettegenstaande maar drie ftaa.ls- ieden tegenwoordig 'waren, de krachtige woorden uitsprak: „Ik verklaar de verga dering geopend." Bij die gelegenheid werd beraadslaagd, dat het een lust was om te hooren. Ik zelf zei boe noch bah, en ver wijderde mij onmiddellijk na de sluiting, zonder mij af te vragen, wat de twee oudere Raadsleden 'nu eigenlijk in hun zak hadden, een kat of een kater. Maar ais zij art. 48 der gemeentewet inzien, zul len zij het wel gewaar worden. „Voor weer een andere Vergadering, mis schien was er een luchtje aan zond men mij liefst geen oproeping. Ik ging er even wel onuitgenoodigd heen, en ontving op mijn vraag, waarom ik geen oproeping ge kregen had, van den voorzitter ten ant woord, dat de veldwachter hem meegedeeld had, dat ik niet thuis was, om mij den op roepingsbrief te geven. Toen ik de opmer king maakte, dat men hem dan maar had moeten afgeven, antwoordde de voorzitter, dal do oproepingsbrief persoonlijk moest worden afgegeven! Een truc natuurlijk, hoe wel hij dit ook den goedgeloovigen braven wethouder Mourmaus op den mouw gespeld had, die mij dientengevolge afsnauwde. „Is het na het vorenstaande te verwonde ren, dat ik, als ik eens de 'eer heb van mijn recht gebruik te mogen maken, met den grovc-li horstel aan het vegen ga „Zoo heb ik den burge mee ster' in een Ver gadoring er eens op gewezen, dat de hen bergiers Jos. Mourmaus en G. Ubachs, waar hij nocit komt, geregeld op lijd sluiten m ten willen ze niet geverbaliseerd worden, terwijl de bezoekers dan naar de caté's Hui- venoers en Schevers, zijn vrienden, trekken op daar lot laat in den nacht blijven, zoo dat mij ze'lfs ouders hierover geklaagd heb ben, 1 „Den burgemeester zelf heb ik ook eens met een gezelschap van 16 man in do har berg Huiveneers aangetroffen en toon il; hem de opmerking maakte, dat hij zich twintig minuten nn, sluitingsuur in het café bevond en ik bij den heer officier van jus titie een. aanklacht zou indienen, kreeg ik glimlachend ten antwoord„Dat zijn jouw zaken niet, dat zijn politiezaken!.'1 't Is 'waar ook, de burgemeester is ambtshalve 't hoofd der politie en tevens hulpofficier van jus titie. „Na mijn. opmerking heeft hij het poli- tie-uur evenwel gebracht op twaalf uur. „In een vergadering wilde burgemeester dooi dik en dun voor de gemeente aan spraak doen gelden op hoornen op ge meentegronden. geplant, door ingezetenen, die geijverd hadden voor de verkiezing van Willems en de ondergeteekende, hei- geen mogelijk nog een procedure ten ge volge kan hebben voor onze arme ge meente met f 4500 schuld 011 maar 236 inwoners, en waar de hoofdelijke omslag reeds 5 pCt. bedraagt. Toen 'ik h#m bij die gelegenheid inzage vroeg van het re glement, betrekking hebbend op hot plan ten van boomen, kreeg ik ten antwoord: „Waarachtig niet, ik zal het u voorlezen" en las hij er juist iets uit voor. dal de naasting ongeoorloofd maakte. Maar is het niet kras, mij als Raadslid to weigeren, stukken in te zien., waar ik alle recht op had? „Dit alles zijn maar dagelijksche zonden; de dood- en wraakroepende zonden in Be melen gepleegd, schrijf ik hier niet neer; niet uit angst voor het llijks-Hotel „Do houten lepel", als het om het recht te doen is; maar ik biecht die liever aan de groote oomes aan gene zijde van den, Moerdijk." Ingezonden. Mei opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Men wordt nogmaals gewaarschuwd te gen de gezinnen: De Bok, Konijnenbuurt; An de Wiel, Roosbeek, en v. Tiel, Spoor straat 37. Nadere inlichtingen geeft gaarne de Vereen, voor Armenzorg en tegen Bedelarij. W eersTerwaolit ing*. Verwachting tot den avond van 14 April: Zwakke tot matige veranderlijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zachter. Het Koninklijk Echtpaar naar Rotleidaw. Precies op het daarvoor aangekondigde tijdstip, zes minuten over éénen, begaven hedenmiddag H. M. de Koningin en Z. K. H, de Prins zieti met gevolg van het Holt. Spoorwegstation naar Rotterdam, tot hel brengen van een bezoek aan de Maasstad. De koninklijke trein vertrok van het vor stelijk paviljoen, van welk stationsgebouw de driekleur was ontplooid. In den loop van den ochtend waren reeds paarden en rijtuigen uit de konink lijke stallen naai' Rotterdam vervoerd. Koninklijk bezoek aan Rotterdam. Heden, Zaterdag, brachten H. M. de Ko ningin en Z. K. II. Prins Hendrik een niet-officieel bezoek aan Rotterdam. De koninklijke trein arriveerde des middags te halftwec aan het station D. P„ waar de vorstelijke bezoekers werden ontvan gen 'door den burgemeester en mevrouw Zimmerman, terwijl hun dochtertje een bouquet aanbood. Onmiddellijk werd daarop plaats genomen in de gereedstaande rijtuigen en gold het eerste bezoek de Groote of St. Laurens- kerk, met het hoofddoel het Juliana-raam in oogeiiKchouw te nemen, het gedenkraam, dat gesticht werd ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana, op initiatief der Vereeniging tot verfraaiing van Rotter dam en tot bevordering van het Vreem delingenverkeer. Na een rijtoer door het noordelijk deel der stad bereikte de stoet omstreeks 2 uur het Groote-kerkpleiu, waar de vorstelijke bezoekers aan de deur onder den toren werden opgewacht door het college van gecommiteerden der Ned. Herv. Gemeente en begroet door den voorzitter, den heer W'. 11. van Oordt H,W„Azn„ terwijl het dochtertje van den heer Mr. Abr. van der Hoeven, lid van dat college, H. M. bloe men aanbood. Terwijl een koor het oude Wilhelmus ten gehoore bracht, traden tl. M., bege leid door den heer W. II.. v. Oordt H.W.Az., en Z. K. II., begeleid door den vicc-voor- zitter, den heer 11. .1. Meerkamp van Emb- den, het kerkgebouw binnen, en begaven zij zich door het schip der kerk naar de plaats waar het gedenkraam zich be vindt. in de kerk bevonden zich de ver dere kerkelijke autoriteiten, terwijl hij het gedenkraam de predikanten der Ned. TToit. Gemeente verzameld waren, die allen hoof delijk aan de Koningin en de Prin.5 wer den voorgesteld. Na bezichtiging van het Julianaraain werd verder een wandeling door het kerk gebouw gemaakt, ter bezichtiging ook van het dezer dagen geplaatste raam en de graftomben, terwijl het koor inmiddels het Danklied van Valerius ten gehoore bracht. Hot verblijf in de kerk duurde ongeveer '20 minuten. Bij het vertrek zong het koor Gezang 96. Nadat weder in de rijtuigen was plaats genomen, werd een rijtoer gemaakt door het hart van de stad in de richting van het paviljoen van de Koninklijke Roei-en Zeilvereeniging „De Maas", waar de stoel te 2.40 u. arriveerde. Daar lag de gemeentelijke stoomboot „Do Stad Rotterdam" gereed, waarmede de Ko ningin en dc Prins een vaartocht op de rivier en door een deel dor havens zou den maken. Aan boord bevonden zich de burgemees ter, kle wethouders, do voorzitter der Ka mer van Koophandel, dc secretaris der gemeente en verdere hoofdambtenaven, ook de 'heer F. 11. Rentenier van Vlissingon, directeur der 8teenkolenliandclsvereeniging te Utrecht, en de directeur van hel Rotter damsche filiaal, de heer D. G. van Beu- ningen. Op dozen tocht zouden allereerst eonige mechanische bunker-inrichtingen yau genoemde vereeniging in werking worden gezien. De directie had haar materiaal, voor zoo ver beschikbaar, feestelijke gepavoiseer^ mta&OBSevemsix&vmm*»

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6