v Gemeonteraa d. STADSNIEUWS. gelijk die op 'dit oogcnblik door niem'an'd JiVoidt gewensoht?" •Minister Talma was heden tot het ple gen van overleg aanwezig j.n de vergade ring van de volledige commissie van voor bereiding voor de Ziektevorzekeringsont- werpen, welke beraadslaagde over het be kende amenèeeringsvoorstel van den heer Lobman. gemeentebestuur. Een belangrijke ophooging zond, wanneer de prijsberekening zoo weinig Beperking van loterijen. De minister vpn justitie heeft een brief gericht tot den procureur-generaal bij de gerechtshoven, waarin de aandacht van die .ambtenaren er op wordt gevestigd, dat het toenemende aantal verzoeken om Konin klijke Roestemming tot het aanleggen /en houden van een loterij een strengere ge dragslijn, dan tot dusverre gevolgd wordt, tegenover dergelijke verzoekschriften nood zakelijk maakt. Vooral daar meer en meer toestem'ming wordt verzocht tot het aanleg gen v,an loterijen van grooter ontvang, zou hot gevaar ontstaan, dat in strijd met de bedoeling v.an de Loterij wet ook deze ko ninklijk goedgekeurde loterijen do speelzucht zouden opwekken en het exploi toeren .vpn loterijen tot een bedrijf zou Worden ge- mlaakt Teneinide dit tegen te gaan zal 'dé minister Van justitie, tenzij in gevallen van zeer bij zonderen aaid, zijn medew'erking niet' meer verleenen tot het verkrijgen van de Ko ninklijke toestemming vain loterijen, welke uit meer d,an 25,000 aandeolen zouden be staan en zullen voortaan de gezamenlijke wederverkoopers van loten nimmer meer d,an 12 pet. provisie mogen ontvangen. De electrlsclie centrale te Delft. Aangaande de aanstaande stroomlevering buiten Delft door de electrische centrale te Delft, deelt do „D. Ct," mede, dat men met de gemeente Pijnaeker zoo ver gevor derd is, dat nog slechts gewacht wordt op het beslissende antwoord, van een polder bestuur. De levering aan Monster en 's-Graven- zande ondervindt meer moeilijkheden. De zaak is, dat geleverd moet worden aan do E. W. E. hl., die houdster van de concessie is, welke laatstelijk door Monster en 's-Gra- venzancle werd verlengd tot 1937. De ge meente Delft dringt aan op alleszins afdoen de waarborgen, ook voor do nakoming van de financieele verplichtingen, welke waar borgen deze beide gemeenten niet geven. Met het gemeentebestuur van De Lier zijn de besprekingen nog in het eeiste sta dium. Aangaande de stroomlevering aan Schiedam, deelt men mede, dat de be heerscommissie zich na gehouden monde ling en schril'lejijk overleg, in hoofdzaak kan vereenigen mot de vastgestelde voor- waardon. Flnantteel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 8 Juni jl. bij de betaalmeester in kas wasf 2,380,199.811/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 328,395.45 c. dat op den genoemden datum gren schatkist papier in omloop was. (»Stct."j YLAAÜDLWilMN, U Juni. Manning 17 Juni aanstaande zal de janrljk-a-hc collecte voor den gowaponden d'enst laags de hui zon der ingezetenen woidcn gebonden. Examen. Te Leiden is gisteren geslaagd voor hel le natuurkundig examen voor de faculteit der geneeskunde de heer P. C. Kimmijser, van hier. van den grond achtte hij voor ccn groot gemeente als Schiedam alleszins gemoti veerd en van de verhooging zou z. i. niet veel hinder worden ojidervonden. Nadat het lid van Go-dep. Stalen, jhr. nir. De Geer, rapport over de zaak had uitgebracht, lichtte mr. M. van Yelzen, ad vocaat lo Schiedam, het bezwaar van recla,- inant nog nader toe; daarna zette do heer A. II. W. van Luik, hoofdcommies ter scciïy taric van Schiedam, het standpunt van de gemeente nader uiteen. De inspecteur van de volksgezondheid, nog nader inlichtingen verschaffende, wees er op, dat men op don ondcnverpclijken grond heeft te verwachten 'n groote stadsb'e- bouwing en geen arbeiderswijk met la.ge bc bouwing, zooals reclamant heeft ontwor pen. De reclamant bepleitte vervolgens nog zelf zijn plan, Weloogende, dat dit zou zijn in het belang, zoowel van do gezondheid als van een goedkoope en doelmatige bebou wing. Schiednmsck-Bloscoop. Do eerste vaste bioscoop, welke Schie-; dam binnen haar muren telt, gaf gisteren haar openingsvoorstelling. Hot was "en tal rijk publiek, uitsluitend van genoodigden, dat van de gelegenheid tot kennismaking met deze nieuwe inrichting van vermaak, gebruik maakte, en daaronder bevonden zich vele leden van den gemeenteraad en leeraren bij 't middelbaar ondenvijs alhier. We meenen met een gerust geweten te mogen beweren, dat do kennismaking voor allen oen zeer aangename is geweest. Van do keurig ingerichte zaal met zijn eloc- trische verlichting en gemakkelijke klap-, stoelen is hier reeds eerder gesproken. Thans, nu alios in .gereedheid was, maakte het nog beter indruk. Na oen korte toespraak van den oxplica- tc-ur, den heer de Jong, waarin deze erop wees, hoe slechts op het allerlaatste mo ment men voor deze voorstelling had kun nen gereed komen, nam de voorstelling "p 't doek oen aanvang. Ilct was een opeenvol ging van keurige beelden en tooneelon, zoo scherp -en zonder trillingen als slechts de nieuwste vindingen op bioscopisch gebied die kunnen geven. En nu wordt er in den laatsten tijd veel gesproken van de naj doelen der bioscoop, van den slechten in vloed, die sensationeele op het doek gepro jecteerde geschiedenissen kunnen uiloefe non, maar we hebben in bet programma, dat gisteren werd geboden en de eerstvol gende dagen zal worden herhaald, niets van dien aard kunnen ontdekken. (De ex plicateur gaf bovendien de verzekering, dat alles van dien aard geweerd zou worden.) Dat, wat geboden werd, bleek inderdaad met zorg gekozen. Beelden van mooie naluur- plekj'es als de waterval van Monasterio de Piedo, werden opgevold door spannende drama's, en deze weer afgewisseld door hoogst comische tafercelen die niet liet minste succes hadden. Een spannende de- tectieveroman ontbrak ook al niet. Zeer mooi en als wetenschappelijk beeld onge twijl'eld de aandacht waard was het kijkje, dat gegeven werd van do rubberen.!tuur, ter- wijl mede vermelding verdient een boeiend drama in drie bedrijven, oorspronkelijk door eerste Fransclie acteurs gespeeld. Een dapper orkestje zorgde onvermoeid voor do muziek gedurende de pauzen en ook wel, waar het pas gaf, hij de projec ties. Een der directeuren, den beer Jansen, werd bij deze feestelijke gelegenheid, bij monde van den explicateur, een fraai bloem stuk aangeboden. Ge-deputeerde Staten van Zui-d-IIollaml hebben gisteren behandeld het bezwaar van den heer Jansen, industrieel alhier, omtrent de goedkeuring van het op 28 November 1.1. door den raad dezer gemeente vastgestelde plan van uitbreiding, als bedoeld bij ar! 28 van de Woningwet, voor het Noordelijk gedeelte van de gemeente. liet bezwaar van reclamant was voor namelijk gericht tegen het door het ge meentebestuur aangenomen peil voor aan te leggen straten. De grond zou tot GO C.M. boven A. P. moeten verhoogd. Dit zou zijn tegen het belang van de eigenaren van huizen en tegen het belang van de eige naren van landerijen in den betrekkelijke:) polder. Het zou zijn tegen de volksgezond heid, tegen do volkswelvaart en tegen de volkshuisvesting. Huizen zouden havo Ion voorgeschreven peil komen te liggen en belanghebbende grondeigenaren zouden zul ke enorme kosten hebben voor de ver hooging van hun grond, dat zij htm giond niet wel zouden kunnen -exploitoeren. In verband met de bestaande ligging van den grond op 2.20 en 1.80 beneden A. P.. zou volgens reclamant een verhooging tot 1.10 beneden A. P. voldoende zijn voor een bebouwing, waarvoor hij een plan aangaf. Vanwege de gemeente word er hiertegen over op gewezen, dat bij een laag peil groole kosten zouden noodig zijn voor b maling. Do inspecteur van de volksgezondheid de heer Van Boven, over hot bezwaar gc hoorei, schaarde zich aan de zijde van het Gistel namiddag kwam op den Dam een fietsrijder in botsing met een handwagen. Het achterwiel van de fiets werd inge drukt en de berijder kwam to vallen, een ter zonder eenig leisel te bekomen. Zweminrichting'. De temperatuur van het water was he denmorgen 64, 's middags 67 graden Fahr. X. V. Gist- en Moutwijn-Industrie te Schiedam Gisteravond heeft in Maison v. d. Iteyden ile vejgiuh'iing plaats gehad, waai toe de lïran- ders-Moiilvijiinlokers waxen mtgenoodigd, en waarin ter sprake zon komen de oprichting der -V. Y. Gist- en Moutwijn-Industrie ie Schiedam. Deze vergadering, wier doel van zeer grooten invloed kan zijn voor de oude Schiedamsche industrie, was slechts matig bezocht. De heer Ris, voorzitter "der Commissie van vnorbeiehlmg, herinnerde eraan, dat besloten was ihict de nieuwe vennootschap in zee te gaan, indien 100 branderijen daaraan zouden zijn aan gesloten. Editor bedroeg dat aantal thans 83, waarvan er oen zich nog heeft teruggetrokken Alvoiens verder te gaan en te beslissen, of met dit aantal tot de oprichting zal worden overge gaan, zou prof. Volman nog eens de zaak kort uiteenzetten. Die beslissing zal dan genomen worden fn een vergadering, die over 1-1 dagen gehouden zal worden. Blijkt er clan niet vol doende samenwerking te bestaan, clan zal bet bijltje erbij woiden neergelegd. Prof. Yorrmall wees e/op, dat bij in de eoiste vergadering van branders op papier voor zich bad de punten, die hij wilde besproken, opdat hij er toch vooral geen zou overslaan. In de tweede vergadering Intel hij enkel voor zich een papier .waarop de hemen lot een verbin ding tol samenwerking zouden kunnen teekenen omdat bij overtuigd was, dal zijn woorden wel zóc'r zouden hebben doorgewei kt, dat alten daar toe bereid zouden bevonden worden, tn deze derde vergadering had hij niets voor zich, en zou hij enkel kort en duidelijk zeggen, wat de vennootschap beoogt en op (le buitenstaanders de verantwoordelijkheid leggen, wanneer de zaak mislukt. Men moet zich afvragen: Is oen industrie gezontl, wanneer daarvan gezegd moet worden, dat do prijsregeling geen verband houdt met tie productiekosten ,doch beheersclit wordt door allerlei andere invloeden? Is een industrie ge eregeld is, dat het onmogelijk is om voor het waardevolste product den wcrkelijken prijs te bedingen en van een ander product de prijs zoo moet worden opgeschroefd, dat het zwak ker komt te staan tegenover een sxnTOgaat? Is ze gezond als de gist verkocht wordt voor een spotprijs en de moutwijnprijs zoo wordt opgevoerd om het bedrijf ioonend te maken, dat daaidoor de weg vrij gemaakt wordt voor de spiritus? En wanneer is de slechte lijd gekomen? Van den dag dat de gistprijzen achter zijir geble ven -bij de gist- en spiritusfabrieken. Om aan die toestanden een einde te maken, is liet noodzakelijk, dat de productie beter gere geld wordt; out te komen tot nog betere kwa liteit vati de gist. Eu om de maatregelen daar toe te kunnen doorvoeren, is men gekomen tot bet ontwerpen van een contract voor allen tegen over elk persoonlijk. En daarom is men gekomen tot een naamiooze vennootschap, omdat dut ieders aansprakelijkheid beperkt tot een aan ieder be kend bedrag, en ook, omdat de regeling daarvan zóó is, dat die het mogelijk maakt het bestuur zoo in te richten als dat het meest gewenscht is. l>e regeling is uitgewerkt in de statuten en in een ontwei p-o vereen komst, die na de eerste veigndorïng, als gevolg van besprekingen, nog een paar wijzigingen bobben ondergaan, opdat zoovee! mogelijk zouden zijn weggenomen be zwaren, die men daartegen opperde. Spr. deelt mede, welke de redenen waren, die door verschillende personen voor lmn niet- toetreding werden aangevoerd. Het heeft spr. getroffen, dat juist bij de dis tillateurs zoo weinig samcnweiking gevonden werd, omdat de belangen van deze zeer zeker bevoiderd worden door een goed georganiseerde samenwerking, als deze vennootschap beoogt. Door de onregelmatige productie van thans zijn de prijzen aan groote schommelingen onder hevig, torwij! liet gewenscht zou zijn, dat de moutwijnprijs constant bleef nabij den prijs der spiritus, wat alleen door regeling der produc tie te bereiken is. Daardoor zal men dan ook tevens verkrijgen een vasteren prijs voor gist. Do zucht, om een enkelen keer een dubbeltje ot een kwartje moer voor het product te ma ken dan ccn ander, leidt menigeen hier ter stede er toe, het zoo nauw niet te nemen met ge dane beloften; maar spr. herinnert hieibij aan de kip met de gouden eieren, een fabel, die nog wel eens aan do Schiedammers mocht worden in herinnering gebracht. De ervaring leeit, dat het nergens goed gaat waar niet verkocht woult boven den kostenden prijs. De prijsverlaging moot gevonden worden m verlaging van dien kostprijs. De leer, dat 4 maal 1 meer is dan 1 maal 2 is voor menig een hier blijkbaar nog niet begrepen, zegt Spr. Spr. constateert, dat het slecht gaat, waai de belangstelling in het bedrijf is verloren ge gaan; waar men meent dat men er meer belang bij heeft dat, een ander te gronde gaat dan dat men zelf verdient. Spr. boopt, dat alle aanwezigen zullen me dewerken anderen te overtuigen van bet nut der samenwerking, zoodat, als men over 14 dagen weer bier komt, zal kunnen worden gezegdwij zijn gekomen waar wij wilden wezen. Spr. is niet van meening, dat liet bepaald noodig is, te beginnen met 100 aangesloten branderijen. Voor velen is het noodig, dat zij eerst de resultaten zien, alvorens zich aan te siuiten. Ook had spr. aanvankelijk voorgesteld om te beginnen, zoodra 80 branderijen ivaren aangestoten, maar met het oog op de medewer king der Ilollandia was het aantal tot 100 ver hoogd. Deze fabriek zon echter niet het ge- heeie contract teokenen, maar zij heeft getoond on van een jong en wetenschappelijk man als haar Directeur was niet anders te verwach ten, voor het streven tot samenwerking te voelen. Spr. zou hun, die zich verbonden hebben tot samenwerking bij aansluiting van 100 brande rijen, willen adviseeren zich ook bereid te ver klaren tot samenwerking bij een aantal van 80 branderijen, indien ilollandia en do firma No let, alleen voor de gist, zich lot medewerking verbinden. Immers, als de buitenstaanders zien, dat het goed gaat, zullen de twijfelmoedigen zich wel komen aanmelden. Spr. hoopt, dat zij de oprich ters niet alleen de kastanjes uit het vuur zul len laten halen. Reeft men de overtuiging, dat men op elkan der kan steunen, dan staat men veel steiker dan men zelf vermoedt, en de resultaten daar van zullen blijken als men eenmaal eenigen tijd heeft gewerkt. Wordt de moutwijnprijs gehouden op een laag niveau, dan zal de verkoop van het artikel toe nemen. De lieer Itis merkt op, dat, als men ditmaal niet tot samenwerking komt, men naar zijn over tuiging een goede kans heeft voorhij laten gaan om de industrie op te heffen, die twee goede artikelen produceert. De spoeling kan niet ge mist wenden en evenzeer is de moutwijn een goed aitikel, terwijl bij goede regeling dor pro ductie voor de gist een prijs zal kunnen wor den gemaakt, die aansluit ruin den prijs, die daatvaor behoort Le worden betaald. De Inleider betoogt nog, dat een verhoo- gmg van den gislprijs met 5 cent een bedrag van f 180.000 per jaar voor Schiedam betee- kent, die opgeofferd wordt aanja, dat is spr. niet bekend. Een dokter kan een zieke niet beter ma ken, slechts kan hij goeden raad geven. De beer Wittkampf is wat sceptisch ge stemd tegenover de oprichting der vennootschap, waar nog 1/3 dor branderijen zich niet hebben aangesloten. Dij vreest, dat ais de aangeslote nen door geldelijke opofferingen een beteren toe stand bobben in liet leven geroepen, de niet- aangeslotenen daarvan zullen prohteeren, tot nadeel der aangeslotenen. Dat zal z. i. een strijd uitlokken en die zal, vooral wanneer dc hartstochten in het spel komen, tot maatregelen leiden, die heide partijen gevoelig zullen treffen. De Inleider merkt op, dat nooit met ze kerheid de toekomst te voorspellen is, en zelfs al waren 99 pCt. der branderijen aangesloten, dan is er L pCt. kans dat die zullen profitee red van liettverkeu der anderen, terwijl erboven dien nieuwe branderijen kunnen worden ge sticht, die dat aantal uitbreiden zullen. Maar die kans is niet groot. Ook zal de strijd niet enkel bestaan bij oprichting der vennootschap, die bestaat toch, en zal nu evengoed als dan zijn nadeelige gevolgen doen gevoelen. Spr. is overtuigd, dat bot belang der indus trie door de oprichting daarvan zat worden be vorderd, zoowel voor den distillateur als voor den brander. De beer De Kroes wijst erop, dat een modern ingerichte branderij haar productie aan merkelijk kan uitbreiden, zonder dat de exploi tatiekosten in evenredigheid toenemen, wat niet hel geval is hij de oudere branderijen. Hierdoor zullen de ouisideis met zulke branderijen buitengewóón kunnen profitoeron van het wer ken der vennootschap. Do zaak draait echter z. i. in hoofdzaak om de gist. De lieer W ittkampf sluit zich hierbij aan eraan toevoegende, dat de aangeslotenen zich meer zuilen moeten inperken in lmn produc tie, naarmate de outsiders meer stoken. De hoer R i s stemt toe, dal de zaak draait om de gist en dat de samenwerking er juist toe imfiet lekten oin de kwaliteit daarvan steeds meer le verbeteren, De Inleider betoogt, dat de groote fa brieken wel veel voor hebben op de kleine, maar dat daartegenover toch ook nadeden staan die van zeer groote beteekenis kunnen zijn. Spr. wijst overigens op het succes der spoe- lingvereeniging, die ook met een klein aantal leden begon, doch waarbij ook geleidelijk de ach tergeblevenen zich aansloten. De heer Wittkampf merkt öp, dat de macht der Spoelingvereeniging niet zoo gioot was als die der N, V. en handhaaft zijn be zwaar. De heer Cool oppert het denkbeeld om de vennootschap voor éón jaar aan te gaan. De heer It i s acht dit ongewenscht. Er moet een laboratorium worden ingericht, waaraan een bacterioloog zal moeten worden benoemd, en welk degelijk bacterioloog za! een benoeming voor één jaar aanvaarden? Ook is dat tijdperk te kort om groote resultaten te kunnen ver wachten. De Inleider sluit zich hierbij aan. „Wij zullen eens probeeren" is geen goed begin voor een nieuwe zaak. Maar wie overtuigd is dat de weg goed is, zal dien geheel afleggen en liet doel bereiken. Tenslotte verklaart spr., naar aanleiding van gebleken verkeerde opvattingen, dat er geen sprake is van het elimineeren van tusschen- peisonen. Het dool der vennootschap is wel 0111 betere toestanden te brengen, maar niet om menschen uit him brood te stooten. Mei algemeeae stemmen wordt hierna beslo ten over 14 dagen opnieuw te vergaderen en in die vergadering te beslissen of tot oprich ting zal worden overgegaan. Zij, die zich ver bonden hebben tot samenwerking bij deelname van 100 branderijen, worden verzocht, zich vóór dien tijd uit te spreken of zij hun verbintenis ook handhaven bij aansluiting van 80 bran derijen. Ernstig wordt aangedrongen, dat allen zullen trachten diegenen tot aansluiting te bren gen, die zich daartoe nog niet bereid verklaar den. Hoe grooter deelname, hoe spoediger en hoe zekerder het succes zal volgen. Vergadering op Dinsdag 11 Juni 1912, des namiddags 2 uur. Wegens ongesteldheid van den Burge meester wordt het voorzitterschap waar genomen door den hoer P. M. J. A. Lager- weij, wethouder. Tegenwoordig zijn 19 leden. Vastgesteld worden de notulen der ver gadering van 30 April j.I., terwijl die van 21 Mei d.a.v. worden aangehouden. Door den heer De Bruin wordt ver zocht tot B, en W. een vraag te mbgen richten, naar aanleiding van de opzegging van Gemeentewege van het vrachtrijders contract met den heer Joh. van Gelderen. De Voorzitter stelt voor dait d,c ver gadering verlof verleent na de behandeling der agenda. Aldus besloten. Mededeelingen. Do voorzitter deelt mede, dat bij het college van B. en W. is ingekomen van Ged. Staten als goedgekeurd: a. Het kohier no. 6 der pl. bel. naar het inkomen, dienst 1911'12. ■ib. het besluit d.d. 21 Mei j.I., tot het aangaan van een overeenkomst tot aanleg van straat, enz, nabij het huis te Rivier; c. de 4 besluiten van gelijke dagteekening tot wijziging der begrootingen der gemeen te, dienst 1911 en 1912. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. Van Bui'gcmeester en Weihouders. Schrijven ten geleide van een afdruk van een schrijven van den Hoofdin specteur van de Volksgezondheid betref fende drinkwatervoorziening. Kennisgeving. Voorstel d.d,. 3 Juni j.I. tot vaststelling coner veroi'tlening regelende de samenstel ling en de werkkring der comlmissïe voor de financiën en de belastingen c. a. Ter behandeling in een volgende ver gadering. Van do Fin. Commissie, adviezen betref fende de rekeningen over 1911 van de na volgende instellingen. a. Grondbedrijf; b. Gasfabriek; c. Drink waterleiding; d. Stadsziekenhuis; e. Alge meen Handels Entrepot; f. Arbeidsbeuis; g. St. Jacobs Gasthuis, h. Kamer van Koop handel en Fabrieken cn 'i'. Gezondheids commissie. Al deze rekeningen worden aangehouden ter behandeling in een volgende vergil de ring. Van de Commissie tot Wering van School verzuim, inzending van het verslag over 1911. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, schrijven d.d. 11 Juni, ten geleide van het verslag dier Kamer over 1911. Deze verslagen zijn bereids opgenomen in het verslag omtrent den toestand der gemeente over dat jaar. Van de Gezondheidscommissie, advies op het plan van uitbreiding voor het Oostelijk deel der gemeente. Zal later bij do behandeling van bedoeld punt aan de orde worden gestold. Van den heer J. A. Ilingman, het verzoek om zijn bezoldiging gelijk te stellen aan dat der andere leeraren der II. B. School. In handen van B. en W. om advies. Van de leeraren aan de Hoogere Burger school, het verzoek om herziening van de verordening, regelende hun jaarwedde. In handen van B. en W. om advies. Yan de leeraren aan het Gymnasium, een gelijkluidend verzoek. Eveneens in handen van B. en W. om advies. Van de onderwijzeres in hot spreken, mcj. Zevenhuizen, verzoek oin voor ccn cursus voor onderwijzers en onderwijze ressen in het hygiënisch methodisch aes- thetiseh spreken een lokaal beschikbaar te stellen. Wordt ter afdoening gestold in handen van B. en W. Van M. II. Kranen, bericht, dat hij we gens vertrek uit de gemeente ontslag moet nemen als plaatsvervangend niet ambtelijk lid der Commissie van aanslag voor de bedrijfsbelasting. Het ontslag wordt eervol vex-lcend en zal de Inspecteur der, Rijksbelastingen hiermede in kennis worden gestold. Van den heer II. -Hoekstra, schrijven, Waarbij hij onder dankbetuiging verklaart zijn benoeming tot onderwijzer pan school C te aanvaarden. 1 - Kennisgeving. i Van do vereeniging de Ambachtsschool voor iSchiedam en Omstreken, verzoek d.d. 30 April j.I., om een verhoogd subsidie ten bedrage van f 9700. In handen, van B, en Wj. om advies. Van de N. V. v. h. A. Bikkers en Zn., te Rotterdam, een adres d.d. 10 Juni, met •orzoek cventueele levering van een auto- stoombrandspuit aan haar firma op te dra gen. Hierop zal woxden gelet a.ls de behan deling van bedoeld punt aan do oude komt. Door den heer Smit Wordt nog vei lof gevraagd om aan het eind, der agenda aan B. eri W. een vraag te mogen stellen in verband met liet rijden van auto's over de Hoogstraat. I 1 liet verlof Wordt verleend'. 1 Agenda. 1. Verzoek van den heer J. van Andel, om eervol ontslag als leeraar aan de Iloo- gere Bui-gersohool, In overeens.tejmmingj met het advies ,dex' betrokken autoriteiten, stollen B. en <W|. voor 'het gevraagde ontslag met ingang van! 1 September ceiwol te verleenen, Hiertoe wordt besloten. 2. Verzoek van den heer M. Kramler, om eervol ontslag aJs leeraar aan de Burger avondschool, v Ook dit advies luidde in denzelfden geesj| en wort 11 hiertoe besloten. 3. Verzoek vn den heer J. W. J. Cock om eervol omslag aJs leeraar aan de Bur geravondschool met advies van Burgemees ter en Wethouders. Overeenkomstig -efcn zelfde advies won.lt het gevraagde ontslag, mede met ingang van 1 September, eervol verleend. 4. Verzoek van m-ej. E. Ilaekstein om eer vol ontslag als onderwijzeres aan school B, mot ingang van 1 October a.s., Waar de vorige ontslag-aanvragen al dus de voorzitter verhand hielden met hot aannemen van betrekkingen elders, daar geldt het voor mcj. Hackstoin een vaar wel zeggen aan een betrekking die haar lief was en die 41 jaar onafgebroken in den dienst der gemeente is doorgebracht. Waar zij 'gedurende al die jaren haar taak als onderwijzeres met vollen ijver en toe wijding heeft vervuld, voelt spr. zich ge drongen, bij dezen een woord van liuldo uit te spreken. Moge mej. Hackstoin nog vele- jaren ge nieten van een welverdiende rust. (Blij ken Van instemming.) Het gevraagde ontslag wordt met ingang van 1 October a.s. eervol verleend onder dankbetuiging voor de langdurig© diensten, door haar aan het onderwijs in (leze ge meente bewezen. 5. Benoeming van oen hoofd der her halingsschool voor jongens. Aanbevolen worden de lieeren: 1. J. G. v. Vlaai-dingen, onderwijzer aan school E. 2. A. van Wagtendonk, onderwijzer aan school D. Do heer De Bruin stolt een tweetal vragen. Ten eerste: wie of de voordracht hebben opgemaakt, -en ten tweede; of deze benoeming voor een jaar is, of definitief, Spr. heeft bi ervan niets kunnen vinden cn spreekt eenigszins zijn verwondering ,uit over deze voordracht. 1 Do heer G o s 1 i n g a licht pen en ander nader toe. 1 Do heer Do Bruin verklaart zich met hot verkregen antwoord tevreden. Hierna wordt Voor den tijd van een jaar benoemd de heer .1. G. van Vlaardingcn. 6. Voorstel tot periodieke verhooging van de jaarwedde van den heer dr. J. G. P. Smits, leeraar aan het Gymnasium. Do jaarwedde wordt overeenkomstig de betrekkelijke verordening met f 100 ver hoogd en de grond,sipg voor het pensioen nader vastgesteld op 210O. 7. Wijziging der Gomeente-lbegrooting, af- cn overschrijving!, dienst 1911, met een) bedrag van f 100, wordt goedgekeurd. 8. Behandeling dier bezwaarschriften te gen den aanslag in de plaatselijke direct te belasting naar het inkomen, dienst 1911 1912. Overeenkomstig het advies der betrok ken i-ecjame-commissio wordt op teen ,7-lal verzoekschriften door wijziging in den .aan slag gunstig beschikt. 9. Voorstel otn aan de hoofden der scho len G. en F. icen toelage te verleenen we gens vei'huiskostien, resp. wegens overplaat sing en het betrekken ©ener nieuwe ambts woning. Waar deze hoofden onvrijwillig hebben mio-eten verhuizen, de eerste wegens pver plaatsing van schopt F, naar ach ooi G, welke in 't belang van den dienst werd geacht, dc tweede wegens aanwijzing eener pieuwa ambtswoning, liehooi 1, volgens B. pn iW., daarvoor oen toelage lo worden gegeven en wordt voor ieder een bedrag van f150 billijk geacht. Weidt goedgekeurd. 10. Voorstel tot het aanschaffen van een auto-stoombrandspuit cn daarvoor ©cn cio- dict van f 10.500 beschikbaar te stellen. Zie de gedrukte stukken, Bijlage tio. 20, vnm-knmnnrio in ons nummer van Vrijdag voorkomende in ons nummer van Vrijda 7 Juni j.I. "Hierover wordt door verschillende- leden

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2