Een soliede en vnerdeelip belegging van Spaargelden en Kapitalen Ingezonden Mededeelingen. Rechtzaken. In a« pauzla weritón in klo als salon inge richte corridor ververschingen aangeboden. Ontb'oden werden bij H. M. de heeren Men geïberg, Diepenbrock,, van Milligen, Bois sevain, Lobman, Daniël de Lange, H. J. den Hertog, en de dames Catharina van Renn.es, mevrouw Van E'euiers Ogtrop— Spanjaard. De Koningin zoowel als do Ko ningin-Moeder en de Prins vroegon belang stellend inlichtingen aangaande het muziek feest. Na de voorstelling werden door H.H. M.M. ontvangen de heer en mevr. Royaards, de heeren Zalsman en Van Oort, mevr. Noor dewier, Alida Loman, mevr. De liaan en de heeren Hekking, Gilhuys en Zimmerman, Wij hadden nog gelegenheid don lieer Dan. de Lange en mevr. Royaards en den heer Zimmerman te spreken. De Koningin gaf allen haar waardeering over spel, mu ziek en zang te kennen. H. M. vroeg mevr. Royaards of zij het niet heerlijk vónd der gelijke rollen "te spelen en of 'het niet ver moeiend was voor een dame, hot laatste gedeelte vooral, het vertrek van Gysbregt,, begeleid door de mooie muziek. De Koningin Moeder, die mede van haar ingenomenheid met do uitvoering blijk gaf, verklaarde van den aanvang tot het einde bijzonder geno ten te hebben. Aan het slot der voorstelling werd een krans voor dr. Dicpjenb'rock ten tooneele gebracht. De Gala-Avond in den Stadsschouwburg to Amsterdam, bedoeld als vóóravond van het Nederl. Muziekfeest, is een waarlijk plechtige en grootsche proloog geweest. Diepenbrock was de uitverkorene, wien de eer der muzikale opening te beurt viel met het voor-spel, reien en melodrama-finale hij den Gijsbrecht van Aemstel. Zelden stonden een componist dergelijke volkomen middelen ten dienste als hier. Daar waren ten eerste ,,,cen puik van zoe te kelen", waaronder Neêrlands beste zan geressen en zangers; dan het rijke en klank- welige orkest van het Concertgebouw onder Mengelberg's fijngevoelige en veerkrachtige leiding. Daar was de imposante en schitte- raide entourage van Willem Royaards „Tooneel''-gezelschap, welker opvoering naar mijn leekengevoel één lust voor oog en oor werd. Het feestelijk volle huis lieeft het aan bij val niet laten ontbreken. Na elk bedrijf werd geestdriftig geapplaudiseerd. Itoyaards werd een krans aangeboden, en daarbij harte- lelijk gehuldigd. Diepenbrock verscheen niet ten tooneele, maar moest, opstaande van do voorste rij, een frenetiek applaus over zich laten .gaan. Een der- eersten, die hem jde hand drukte, was B,em. Zweers,, die, zoo als men weet, ook de Grjsbrecht-Reien com poneerde. Ook Mengelberg, die van af ;.ijn lessenaar dankte, gold een -deel der hulde. Do Aeappella-rei „Waar weid oprechter trouw" maakte het meest indruk, terwijl verder de „Lofzang van Simeon", mede door de herhaling, in zijn ware en simpele schoonheid terstond begrepen zal zijn. Yan het hof. H. M. de Koningin heeft heden te Am sterdam, den minister van oorlog en den minister van binnenlandsche zaken in con ferentie ontvangen. Ridderorde. Bij Kon. besluit van 24 dezer is J, Bos- sers, geneesheer te '«-Gravendeel, benoemd tot ridder in de orde van Oranjc-Nassau. Rechterlijke macht. Het gerechtshof te Amsterdam heeft ter vervulling van een vacature van raads heer in haar collego opgemaakt de na volgende alphabetische lijst van aanbeve ling: mr. L'. P. J. Hoeffelman, vice-president van do arrondissements-rechlbank te Am sterdam; mr. G. Kirberger, advocaat en raads heer-plaatsvervanger te Amsterdam 1 mr. L. Offerhaus Jzn., rechter in do arrondissemcnts-rechtb'ank te Amsterdam. V Uit den Haag meldt men ons, dat bij' de regeering het voornemen bestaat, de vacature van raadsheer in het gerechts hof te Arnhemi, ontstaan door de benoe ming van mr. H. Hesse, tot raadsheer in den Hoogcn Raad, onvervuld te laten. non, in'dien zij1 zich verbinden, in tijd van oorlog en bij mobilisatie in te treden. Tot dat 'doel zouden reeds voor 1913 gelden op jde b'egrooting van oorlog worden ge bracht. De kustverdediging. Binnenkort is te verwachten de Momorio van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over hot ontwerp tot instelling van een fonds voor de kustver dediging. Daaruit zal dus de onjuistheid blijken van het geiucht, dat dit ontwerp zou worden ingetrokken. Naar wij verne men, kan worden verwacht, dat bij dc me morie van antwoord plannen zullen worden uiteengezet, volgens welke de voorziening ten behoeve van de kustverdediging op meer beperkten voet zullen plaats hebben, dan aanvankelijk was voorgesteld. Yoreonlgrlng voor Vrouwenkiesrecht. Het hoofdbestuur van de Verecn'iging voor Vrouwenkiesrecht heeft aan de Koningin een adres gericht, waarin het Hare Majes teit leerbiodig verzoekt, dat het Haar moge behagen aan de Staten-Generaal het voor stel te doen, dat. ook vrouwen voortaan door de Grondwet kiesgerechtigd zullen ver klaard worden. Immers zoo wordt in het adres ge zegd als de moeders van het komende geslacht, als medewerksters bij alle daden van het tegenwoordige geslacht en als mede-erfgenamen van do konnis en kunst van vroegere geslachten, hebben de vrou wen hetzelfde recht ,als de mannen op medezeggenschap in bestuur, regeering, en samenstelling der wetgevende lichamen. Althans spreekt de Verceniging het ver trouwen uit, da.t Uwe Majesteit niet weder om in een nieuw te maken Grondwet, welke toch waarschijnlijk wel Ccu mensehenleel- tijd lang van kracht zal blijven, een bepa ling zal dulden, dat alle vrouwen in Neder land uit hoofde van haar sekse van de uitoefening van liet kiesrecht uitsluit. Een dergelijke uitsluiting voor nog zoo geruimen tijd to handhaven, zou met het oog op de voortdurende toeneming va.n den arbeid der vrouw in den dienst dor" sa menleving en in allerlei beroepen onver antwoordelijk zijn." Bij het adres is een toelichting gevoegd. Yoorz'ttér Tweede Kamer. Men schrijft aan de Telegr. Naar in parlementaire kringen verluidt, heeft het reeds eenigen tijd loopende ge rucht, dat de president van de Tweede Kamer, mr.W. K. F. P. graaf van By landt, na deze zitting als voorzitter zal af treden, thans zekerheid gekregen. Ook sop advies van zijn medicus stelt de heer Van Bylandt zich onder geen beding meer be schikbaar. Als opvolger wordt genoemd dr. J. Th. do Visser, de chiistclijk-liistorisclio afgevaar 'digdo voor Leiden. Commissie Weerbaarheid. Do „Avondp!." verneemt, dat de sub commissie, die onder voorzitterschap van het lid van de Tweede Kamer mr. baron Van der Borch van Verwolde, het „schiet- vraagstuk" bestudeerd heeft, dezer dagen een verslag met onlwerp-besluit aan den minister van oorlog heeft ter hand gesteld. Daarbij is voorgesteld, aan jongelieden van 17 jaar en ouder de gelegenheid to openen <om gebru'ik. to maken van een rijks geweer en do noodige munitie, ten einde zich op verschillende schietbanen te oefe- Nederl. Bond voor Vrouwenkiesrecht. Bij de Maandag gehouden verkiezing van 5 hoofdbestuursleden Van den Ncdcrl. Bond voor Vrouwenkiesrecht zijn gekozen tot pre sidente mevrouw M. BoisseVain-Pijnappel, en verder de dames N. Boissevain, mr. E. C. v Dorp., M. James-Brandos en de heer J. II. Lasonder. GAARDINGEN, 26 Juni. De hoer J. L. Wouters, R. K, pastoor alhier, zal 15 Augustus a.s.j den Jag herdenken, waarop bij 25 jaar geleden als priester werd ge wijd. i STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam, op Dinsdag 2 Juli 1912, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulen der vergai dering van die van 11 Juni d. a. V. Mcdedeelingen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum, wegens perio dieke aftreding van den heer G. Visser Bz. Door de Commissie worden aanbevolen do heeren: 1. G. Visser Bzn. 2. Arij Prins. 2. Benoeming van een plaatsvervangend, niet ambtelijk lid der Commissie van aan slag voor do Bedrijfsbelasting (vacature M. II. Kranen). Aanbevolen worden de heeren: 1. M. W. v. d. Schalk. 2. D. Kok. 3. Benoeming van oen leeraar in Natuur kunde, Werktuigkunde en Kosmographie aan de Hoogero Burgerschool (vacature J. van Anclol). Aanbevolen worden de heeren 1. J. H, Massink, te Amsterdam. 2. D. J. E. Schrok, to Utrecht. 4. Benoeming van een onderwijzer aan school (hoofd de heer J. Hage) vaca ture A. W. Sevenhuijsen. Voorgedragen worden 1. J. van Galen Last, te Oud Beierland. 2. C. H. A. Colloe, te Sassenheim. 3. M. 0. F. V. d. Heul, te Sliedreoht. 5. Benoeming van twee onderwijzers aan school G (hoofd de heer M. .Marlens), Voorgedragen worden: I. (vacature .T. A. Bijlo). 1. P. de Jong, te Scharnier. 2. C. A. Tettelaar, te 's Gravezande. 3. J. van Galen Last, te Oud Beierland. II, (vacature J. II. Raadersma). 1. C. A. Tettelaar, te 's Gravenzandc. 2. J. van Galen Last, te Oud-Beierland. 3. C'. II. A. Coliee, te Sassenheim. 6. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van schoolverzuim"categorie meerderjarige onderwijzers aan de 0. L. school, bedoeld sub. 2o. van art. 22 der Leerplichtwet wegens periodieke aftre ding op 3 Augustus a.s. van den heer M. Martens. Aanbevolen worden de heeren: NL Martens, en A. Baan. 7. Voorstel betreffende splitsing van klas sen der Burgeravondschool cn benoeming van leeraren. 8. Voorstel tot toekenning van een perio dieke verhooging der jaarwedde van den heer S. Beenhakker, leeraar aan de Hoo- gere Burgerschoo Imet verbooging van zijn pensioensgrondslag. 9. Behandeling van rekeningen over 1911 der navolgende instellingen: a. het Grondbedrijf. b. de Gasfabriek. c. de Drinkwaterleiding. d. het Stads Ziekenhuis. e. het Algemeen Handels Entrepot. i. de Arbeidsbeurs. g. de Kamer van Koophandel en Fabric ken. h. de Gezondheidscommissie. i. het St. Jacobs Gasthuis. met advies der Financieel© Commissie. 10 Behandeling van "de bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht. 11. Voorstellen tot reorganisatie van don Havendienst. 12. Voorstel tot wijziging der verordening op do heffing van havengeld met betrek king tot het bunkeren van zeeschepen. 13. Voorstel om een crediet van f 20.000 beschikbaar te stellen voor het maken van steiger werk in de Oosterhaven. 14. Voorstellen betreffende den aanleg van de Brugman- en de van Boverenstraat. 15- Voorstel tot vaststelling eener veror dening regelende de samenstelling en den werkkring der Commissie voor de Finan cien en de Belastingen. Een verdere voorstellen en mcdedeelin gen. Tevens wordt ter kennis van de leden van den Raad gebracht: le. dat voor hen ter visie is gelegd een rapport van de onderwijzeres aan don cursus voor spraakgebrekkige kinderen der lagere scholen; 2e. dat de verbouwing van het voor malige Volksbadhuis tot Gymnastieklokaal van school F, naar wensch is voltooiden op 24 Juni j.l. in gebruik is genomen, ook voor den cursus aan spraakgebrek kige kinderen. Mot gunstigen uitslag is to Leiden afge legd het theoretisch geneeskundig examen door den heer J. Ris, van hier. Eindexamen Gyinnnsinm. Ton overstaan van do gecommitteerden dr. K. Kuiper hoogleeraar ban do Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam, dr. G. W. Kernkamp en dr. J. de Vries, hoog- lecraren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft op 24, 25 en 26 Juni het eind examen aan bet Gymnasium alhier plaats gehad. Do uitslag daarvan is, dat zijn ge staagd: voor diploma A do leerlingen F. W. Boers on II. J. Tap. Geen afgewezen. Bij Kon. besluit is benoemd tot opzich ter der visschcrij in het 4e, 6e en 7e District, ter standplaats Nijmegen, do heer A. Didier, brigadier der rijksveldwacht al hier. i Gemeenteraadsstukken. Bij den Gemeenteraad zijn o. m. de na volgende adviezen van B. en W, ingeko men Reorganisatie h avon toez fcht met daarmede in verb and staande maatregelen. Het zal Uw aandacht hebben getrokken, dat nog niet is overgegaan tot de benoe ming van een nieuwen len Adjunct-Ge-' meentebode in plaats van hem die be noemd is tot bode-schrijver. Dit wachten houdt echter verband met de mogelijkheid van een nieuwe organisatie van het haventoeaidht. Thans zijn de denkbeelden daaromtrent tot rijpheid gekomen, zoodat wij ons mej voorstellen tot Uwen Raad kunnen richten. Het is n.l. gebleken, dat evenals zulks in alle anders havens het geval is, dema- vendienst alhier beter geregeld zou zijn, indien het innen van hét havengeld ge- c'ombineerd was met het houden van po litietoezicht in de haVens. Het innen van het havengeld van de schepen, welke langs de Sohie de gemeente binnenkomen, benevens het toezicht op het nakomen van het Havenreglement, lief bewaren eener vrije doorvaart, enz., op de Schie cm do Noordvest en de controle op de inning der brug- en sluisgelden van Binnensluis, Beurs-, Ooievaars- en S.poe- lingbrug, zou best door cén' persoon kun nen worden waargenomen. Indien deze zijn kantoortje bad op de hoogte van liet Proveniers,plein en van daaruit toezicht hield en zijn rondo's deed, zou hij dit gemakkelijk bij kunnen houden cn de ambtenaren, welke thans aan den Oversellieschen straatweg zijn gestation- neerd, benevens de politie-agent aan de Schie, zouden vrijkomen. In Rotterdam wordt liet havenrecht van binnenschepen ook geïnd door don in elke haven diensidoenden havenbedionde, diie tevens politietoezicht uitoefent on ook in Vlaardingen, Zaandam, Dordrecht en meer dere havens heeft men onderhavenmees ters of havenbediemden, welke politietoe zicht uitoefenen en havengeld ontvangen. Een goede havcnb'ediende of onderhaven meester op de Schie is ook volstrekt geen overbodige weelde. Yele klachten over verstopping bijllol- landia, Chemische fabriek enz. en hot aan den grond raken van schepen zijn een gevolg van gebrek aan deskundig toezicht, indien do havenmeester behoorlijk' toezicht zou moeten houden, dan Zou hij zich veel nicer dan Wenscbolijk is van Het Hoofd moeten verwijderen. Zulk een ambtenaar zou 'dienst moeten doen gedurende den tijd dat de bruggen open zijn. Deze dienst is echter gemakke lijk zoo te regelen, dat hij behoorlijk ge legenheid heeft om naar huis te gaap om te eten. .Een der vrijkomende anitte naren der plaatselijke belastingen kan hem wanneer zulks 'noodig mlocht zijn, ver vangen. Deze dienst is, vergeleken bij andere plaatsen volstrekt niet zwaar, daar op Zon en feestdagen geen dienst behoeft te wor den gedaan. Er zijn daarvoor genoeg be kwame menschen te krijgen. Bij voorkeur zouden wij in deze betrek king iemand willen aanstellen, die vol komen vertrouwd is met de behandeling van schepen, en verder de noodige be kwaamheid en voldoende prestige bezit tot liet vervullen dezer betrekking. Door aanstelling van dezen am'btenaai zou dus de belaslingpoat Overschiescho weg, die wegens haar doodschbeid reeds lang een. doorn in ons oog was, vervallen, waardoor twee ambtenaren vrijkomen, ter wijl levens twee agenten van politie, die nu bij afwisseling dienst doen als z.g. Schiemecsters, niet langer aan den alge- meeiien politiedienst, die haar mannen zeer noodig heeft, zullen zijn onttrokken. .Verder zal er een bekwaam persoon aan wezig zijn om den havenmeester in voor komende gevallen te vervangen. Van de twee vrijkomende ambtenaren der plaatselijke belastingen, zal oen kun nen worden dienstbaar gem'aakt aan de controle van heffingen met name 'do prc- cario- cn hondenbelastingen, waarvoor een van hen geschiktheid bezit cn tevens ter vervanging van den onderhavenmeester en de andere ambtenaren in den havendienst hij ziekte, verlof enz., terwijl dc andere, die reeds loopwerk voor den Gemeente- Ontvanger verricht, kan worden aangesteld tot lole-adjuncit-giemoentehodc. Wij twijfelen niet of dergelijke regeling, waaiidoor in plaats van 2 ambtenaren der plaatselijke belastingen, die geen voldoen de werk hebben en een politieagcnl-Schie- m'ecster, die geen man van het vak is en noode door den algemcencn politiedienst wordt gemist, een bekwaam onderhaven meester komt, terwijl de vrijkomende amh, tenaren der plaatselijke belastingen nuttig emplooy vinden overeenkomstig hun ge schiktheid, deze regelingzeggen wij', zal ongetwijfeld Uw instemming hebben. Zal echter deze nieuwe toestand kun nen intreden, clan zullen eenige voorzie ningen moeten worden getroffen. In de eerste plaats is de positie van den nieuwen ambtenaar te rcgolen. 0. i. kan hem gevoegelijk de titel van onderhavenmeester worden toegekend, ter wij zijn traktement zouden willen zien be paald op £800.tot flOOO. Naar onzo mcening zou hij door ons Col lege moeten worden benoemd, waartoe op neming van deze betrekking in de alge- meene verordening op de benoemingen door anderen dan den Raad noodig is. Tevens is hij dan in het Havenroglement te noemen, als bevoegd om op zijn ter ritoir toezicht uit te oefenen. Om den weg te banen voor de berioe ming van een der overbodig geworden ste dei ijk commiezen tol le Adjunct Gemeente- bode, zal de traktementregcling voor dezen zijn te herzien en zal dit traktement, in plaats van op f500.1ot f700.zijn te brengen op £650 tot f850. Waar bedoelde persoon als Stedelijk Com mies nu f800.geniet, zal hij bij be noeming tot bode, op oen belooning boven het minimum worden aangesteld. Wij stellen derhalve voor to besluiten lo. in te stellen de betrekking van onder havenmeester, wiens taak het hoofdzakelijk zal zijn onder toezicht van den Haven meester in het noordelijk deel dor Gei meerite, beginnende bij de Binnensluisha vengeld tte innen, toezicht te houden op do inning van brug- en sluisgelden cn het havenpolitietoezicht aldaar uit te oefenen; 2o. de jaarwedde voor dien ambtenaar to bepalen op f800.tot f1000.bim non welke grenzen de bezoldiging door ons College kan worden geregeld;* 3o. Zoodra de nieuw te benoemen amb tenaar sub lo. bedoeld zijn functiën zal hebben aanvaard, den post Oversohieschen weg voor de heffing van havenrecht op to heffen, evenals de betrekking van Schie- meester; 4o in. verband met het sub 13 beslo ten© Vast to stellen: verordeningen tot wijzi ging der verordening, die dezen dienst regelen. AV ij zi g i ng havenrecht bun keren zeeschepen. Gelijk Uwen Raad bekend is, werd ver leden. jaar in de verordening op het haven recht een bepaling opgenomen ten gunste van hier bunkerende zeeschepen. Teen werd nl. bepaald, dat van "de vaar tuigen over dc rivieren uit het buitenland hier komende om bunkerkolon in zeesche pen te lossen, niet het anders verschuldigde recht van 10 cents per 'ton, maar het voor de binnenvaart in hot algemeen gel dende recht van f0.03 per ton, zou wor den geheven. Daarmede zijn echter niet alle bezwaren opgeheven. Alen zal dit gevoelen als men bedenkt, dat, wanneer een zeeschip wenscht te bunkeren, dikwijls een groot rijnschip wordt gezonden, dat wellicht 12000 en soms nog meer ton laadvermogen heeft, doch idat dit betaalt niet lover de uit geteste hoeveelheid, die een 20Ö a 40Ö ton kan bedragen, doch over zijn vollei laadvermogen. Waar hot nu reeds uit hot vroeger go nomen ifesluit bloek, dat Uw ïtaad de ge- tegenheid ,om hier te bunkeren, Wenschlc te vergemakkelijken, komt het ons 'rationeel voor, dat nog een stap verder wordf ge gaan on bepaald wordt dat 'alleen recht behoeft te worden betaald Van Ido uitge teste lioe\ celheid, Wij -.itellen IJ derhalve voor daartoe Ie besluiten rm bieden U daartoe bijgaand outweip-beslmt aan. Zooals onder de zeeberiehtcn is ver meld, is hier gisteravond aangekomen het s.s. Ethyl, kapt. C'. 11, Davis, met een la ding papicriiout, komende van Archangel. Dit schip1 is het eerste van een reeks die naar hier gedirigeerd zullen worden om hun lading hier over te laden voor Duitseli- land. Bij de politie zijn te bevragen een sooit keeshond, zwart-grijs, reu; een witte fox, reu. Binnen 2 maal 24 uren niet afgehaald^ worden zij afgemaakt j Zweminrichting, Do temperatuur van het water was he denmorgen 66 en hedenmiddag 68 graden. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamscha Bioscoop, 8 uur. Voorstolling. Heden en volgende dagen Casino, 8 uur, variété programma. Intern, wor stelwedstrijd. 27 Juni. Musis Sacrum, 8 uur. Vrouwen kiesrecht. Propagandaavond afd. Schiedam. 27 Constantia, 8 uur. Openb. Verga dering. Spr. F. W. N. Ilugonholtz. Dc verwerping der Bakkerswet. 28 Kantoor Bank, 2 uur. N. V. '.Toll. Alg. Vcrz. Bank. Jaarlijkse!® Al- gem. vergadering van aandeelhou ders. 28 Kantoor Bank, 1% uur. Hol!. Alg. Verz. Bank. Vergadering van Polis- houders. 28 Doele, 8 uur. Repetitie voor H.H. Zangers;. 28 Maison v. 'd. Heijden, 8 uur. Nat. Verb. Gem. Ambt. in Nederl. Afd. Schiedam. Vergadering, spr. A. II. Struijk, over: Weduwen- en Wee- zenpensioen Gem. Ambt. 28 Juni. Rotterdamsche Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. vormen de Al/2 °/o Schuldbrieven in stukken van t 50.f 100. f 500.— en f 1000 der PROVINCIALE CREDIET- EN SPAARBANK. LANGE HAVEN 103, SCHIEDAM. KOERS YAS UITGIFTE lOO »/o. Rotterdamsche Rechtbank. In do zitting van gisteren werd uit spraak gedaan in 0. a. de volgende za ken: 1 A. L. H., 21 jaar, dienstbode to Schie dam, wegens verduistering in dienstbetrek king van een bedrag, groot f5.38, tot zos maanden gevangenisstraf. D, O., te Schiedam, wegens vernieling van een glasruit, lot f 10 boete subs. 20 dagen hechtenis. J. v. D., D. R. en J. V., wegens weder- spannigheid door drie personen met ver- eenigdo krachten, le Vlaardingen gepleegd, elk tot een maand gevangenisstraf. J. H., 37 jaar, zonder beroep, huisvrouw van Th. J. v. W., te Vlaardingen, wegens mishandeling, tot twee dagen gevangenis straf. 1 Behandeld werden 0. a. de volgende za ken De niet versolienen beklaagde G. v. d. M. bad op 11 Maart te Schiedam, op een hoid een hoeveelheid margarine ver voerd, b'cdckt met een stuk papier; noch het bord, noch do margarine of liet pa pier droeg eenig opschrift, uit hetwelk de aard van do waar bleek'. Bekl. vervoerde de margarine, lor afle vering, op een wagen. Eisch wegens overtreding van do bo- ter wet veertien dagen gevangenisstraf. De tramconducteur v. Kempen had °P 28 Mei den 22-jarigon G. J. V. en den 30-jarigen II. W., glasarbeiders te Schie dam, tweemalen gewaarschuwd, dat zij in den bij'wagen, in welken zij plaats had den genomen, niet moesten spuwen en had hun verzocht, op het aphterbalcon te gaan staan. Do mannen bedreigden den conducteur en toen deze, na aankomst in Schiedam, een passagier den Weg wees, kwamen zij achter hem en sloegen hem met de vuisten op het hooifd, in het ge zicht en op den rug. De mishandelde

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2