a VIUTORIA.-WATER heer Talma enorm veel van Dr, Nolens lee- ï'enhet is een geluk bi] deze wet, dat al thans de leider van de Commissie van Voor bereiding een zeer humaan en bezadigd man is. Als die van hetzelfde temperament was als do heer Talma, was de ellende niet te overzien. Hoe weinig de Kamer, ook de zoo volg zame meerderheid niet, er echter voor voelt 'den Minister in zake die Arbeidsraden de vrije hand te laten, bleek wel uit het ge beurde met art 49. Genoemd artikel luidt: „De Raad van Arbeid verleent zijne mede werking bij de uitvoering van wetten of nlge- meene maatregelen van bestuur, de arbeids verzekering betreffende, welke die medewer king vorderen. Hij maakt do daartoe noodige verordenin gen. Zooals men ziet, weid hier door den Mi nister eene laatste, zij het dan ook zeer zwakke poging gedaan, om die Raden van Arbeid nog iets van hun oorspronkelijker: grootschen opzet te deen behouden. Maar fle kopstukken der drie vrijzinnige fracties met den heer Beaufort aan het hoofd, en ge steund door den heer Van Idsinga, kwam men met een amendement, om de Kamer te doen uitspreken, dat deze medewerking in geen geval de bevoegdheid met zich zou brengen om verplichtingen op to leggen, wel ke door straffen zijn te handhaven. En de Minister kon do aanneming van dit amende ment slechts voorkomen door te beloven het artikel op te vatten in den geest van het amendement. Hierna is de wagen weer voortgeknarst, en het is zeker, dat Dinsdag het eindpunt zal bereikt worden. Er moet volgende week nog veel afgedaan worden; de Mijnwet en de Auteurswet in do eerste plaats. BINNENLAND. Het Deensche gezantschap. Het buitengewone gezantschap van De nemarken, bestaande uit Kamerheer Znhle, hoofd, en den opperjagermeester Graaf 'AldefeldLauwigow is alhier aangekomen en weid aan het station namens H. M. begroet door den ordonnanco officier ba ron Van Voorst tot Vooist, hun toegevoegd Deze begeleidde de missie in een hof rijtuig naar het hotel den Ouden Doelen. Heden namiddag vei trekt de missie naar het Loo tot het volbrengen van de haar verstrekte opdracht. Zij, alsmede de gezant, verlaten Maan dag weer de residentie. De Deenscli'o missie heeft hedenvoor middag, na afloop van een rijtoer door Den Haag en omstreken, onder geleide van ïïr. Ms. oixlonnaace-officier baron Van Voorat tot Voorst, haar opwachting ge maakt arm den -Minister van Buitenland- sche Zaken, aan wien de vertegenwoordi gers weiden voorgesteld door den minis ter-resident van Denemarken. VLAARDINGEN, 29 Juni. In de jongste vergadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken alhier waren verschillende stukken ingekomen die vooi kennisgeving werden aangenomen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan: a. een adies uer Kamer v, K. en F., te Arnhem, aan de Tweede Kamer over de toepassing der Ongevallenwet 1901, met name over het bijvorderen van te weinig of to laag berekende premies, lang nadat over het bedrijfsjnar is afgerekend. b. een adres derzelfde Kamer aan den minister van justitie betreffende het instel len van een handelsregister, Op voorstel van den heer Poortman besluit men zich te wenden tot de commis sie van advies over de spoorwegdienstrege lingen, ter herkrijging van de thans ver vroegde laatste spoorverbinding van Don Haag en Rotterdam met Vlaardingen. In bespreking wordt gebracht een blief van den Directeur der Gemeentewerken dd. 19 Juni betreffende de plaats enz. van een eventueel te stichten 2de havenbrug. De Voorzitter merkt op, dat niet gevraagd wordt of de kamer een tweede ha- renbrug nocxlig acht, nochtans brengt hij dit punt eerst in bespreking. Na eenige bespreking stelt de Voorzitter voor aan den Directeur der Gemeentewer ken te berichten, dat de Kamer, inziende de noodzakelijkheid om eenmaal een tweede havenbrug te stichten, toch van oordeel L-», dat de tijd daartoe thans nog niet is ge komen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alsnu brengt de Voorzitter verder in bespreking de plaats waar later een twee de havenbrug gebouwd zou moeten worden. Na uitvoerige ÏÏiscussies besluit men mei aigemeene stemmen als plaats daartoe aan te wijzen do verbinding tussehen Van Heij den Gaelstraat en Parallelweg; de brug zou dan moeten hebben minstens do dooi vaart- wijdte van de spoorbrug; de rijbaan kan even breed, de voetpaden moeten breeder zijn dan die der Oude flavenbiitg. Bij de rondvraag infoimeert de lieer Van G e 1 de r e n ojf de Kamer ook om ad vies heeft ontvangen een eventueel voorstel tot stichting van een verkooplokaal op hel gedempte Prikgat, waarop ontkennend wordt geantwoord. De heer Va n W i t z e n b u r g wijst op do late uitbetaling der Rijksverzekerings bank van de eerste uitkeering der verzeke ringsgelden aan de getroffen arbeidèrs, waar door deze vaak in moeilijke omstandigheden komen. Hij stelt voor zich terzake te wen den tot het Bestuur der Rijksverzekerings bank. Dit voorstel wordt aangenomen, met dien verstande, dat eerst het noodige feitenma teriaal voor dit adres zal worden verza meld, De vergadering wordt hierna gesloten. VLAARDINGEN, 29 Juni. Op 2 Augus tus a.s. zal, ter gelegenheid van den ver jaardag van H. 31. de Koningin-Moeder des avonds een concert met vpinwerk op het Fjordmgnveld worden gegeven. Ter ge legenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin op 31 Aug. a.s., zal vanwege Flardinga een ring rij Ier ij met paard en tilbury plaats hebben, jerwijl daarna de kleppcrmarscli door kinderen zal worden uitgevoerd, waarna kinderspelen. 's Avonds tot slot concert met vuurwerk'. VLAARDINGEN, 29 Juni. De Gemeente raad vergadert Woensdagavond, 7Ve uur, in Openbare zitting. STADSNIEUWS. Door Burgemeester en Wethouders is ,de pacht van het pontveer, Buitenhaven-AIak- karsstraat, voor cic komende 5 jaren toege wezen aan A. Onverwagt, voor de door hem ingeschreven som van f 80 per jaar. Tot leden der commissie, belast met hot afnemen van het toelatings-examen tot de Hoogero Burgeischool, zijn benoemd de hce- ren A. J. Dekker, S. Houtman, .T. P. Luxen en A. van Wagtendonk. Nat. Verbond ran Gemeente-ambtenaren. De afdeeling Schiedam Van het Nat. Ver bond van Gemeente ambtenaren hield gis teravond een bijeenkomst in .Unison van der Heijden, alhier, ter nadere bespreking der samenwerking van 'de verschillende plaatselijke afdeelingen, ter verkrijging van het reeds lang begeerde Weduwen- en Wee- zenpensioen. Aan de uitnoodiging tot bijwoning dezer bijemikonist, hadden enkele raadsleden ge hoor gegeven. De boeren Weihouders met den gemeente-secretaris, deden ieder voor zich weten verhinderd te zijn. Voorts wa ren aanwezig mot den spreker van den avond, d,o heer A. H, Struijk, 2e secroj taris van het hoofdbestuur van het Verbond, de voorzitter en de penningmeester van het hoofdbestuur en verschillende afgevaardig den van plaatselijke afdeelingen. I>e voorzitter, de heer Scheuorman, alten welkom heetend, gaf na een korte inleiding het woord aan den spreker. Deze beginnende met even op te mer ken. dat deze nog zoo jonge afdeeling pi dadelijk met dezen avond toont, het groote belang voor allen te begrijpen, meent hier voor het bestuur der afdeeling een pluimpje te moeten geven. Vei volgens gaat spr. over tot hei voor lezen van een door hem samengesteld rap port met aanhaling van verschillende be- rijt'eimgen met betrekking tot verschillende plaatselijke veroideningen uit gemeenten, waar het pensioen reeds is ingevoeld, een inpport wauivan het om zijn belangrijk heid gewensrht zou zijn, dat het in druk verscheen, om bij kalme lezing behoorlijk !c kunnen worden nagegaan en overwogen. Na de vooilezing weid door enkele aan wezigen eenige vragen gesteld en opmerkin gen gemaakt, welke deels door den spre ker, deels door de heer Seheuciman worden beantwoord. Nadat de voorzitter van den bond nog even 't woord had gevoerd en hierbij nog enkele zaken uit spreker's rapport had aan gedikt, werd do verwachting uit gesproken, dat wanneer een adres in de richting pis hierboven bedoeld, den gemeenteraad woru3 toegezonden, dat ook de gewenschte instem ming zal verkrijgen van de verschillende plaatselijke afdeelingen. Oa Schhdamsche gezondheidskolonie. Zooals wij telkens hebben medegedeeld hebben in de maanden Mei en Juni groe pen van 14 kinderen 4 weken doorge bracht ra het koloniehuis te Voorthui zen begeleid door eenige dames, die zich bereid hadden verklaard de zorg voor en het toezicht op die kinderen gedurende hun verblijf aldaar op zich to nemen. Een drietal kinderen, voor wie de zeelucht heil zou brengen, werden naar Bergen aan Zee gezonden. ■Mot genoegen kunnen wij thans mede lieden, dat do kinderen die aan den zee kant verbleven, evenals zij, die op de heide en in de dennebosscheu der Veluwe door gebracht hebben, laarvan zeer veel ge profiteerd hebben. Niet alleen was bet .verblijf daar voor hen een heerlijk genot, waar zij gespeeld en gewandeld hebben .f waar zij veel hobben gezien wat hun hier niet geboden kan worden, waardoor him sjeest verrijkt en verfrisoht werd, maar door de systematische dag verdeeling en de ge zonde streek zijn zij lichamelijk zeer vooruitgegaan. l)e gemiddelde toename in gewicht, zoo wol bij hen die naar Bergen, als bij hen die naar Vooiihuizen zijn geweest, was 3 a 4 pond, terwijl een jongen op do Veluwe niet minder dan ruim 7 pond was'aangeko men. Dat verblijf zal hun bovendien geleerd hobben de waarde, de beteekenis van de hygiëne, al zullen de kinderen zich daar van ook geen reehtstreeksehe voorstelling makenzij zullen wat zij daar leerden, als een goed aanwendsel kunnen voort zetten on zoo zal "het leven in hot kolo- niehuis een uitgebreidere uitwerking heb ben dan de reeds zoo te waardeuren ge wichtstoename, die hun weerstandsvermo gen aanmerkelijk heeft doen toenemen. Voor Augustus tjvordt een uitzending voorbereid, waarvoor een bijdrage van f 10 per kind gevraagd wordt. Het is een be trekkelijk gelukkig verschijnsel, dat reeds nu zooveel kinderen zijn ingeschreven, dat er nog maar enkele plaatsen beschikbaar zijn. Het toont, dat niet meer een verkeerd begrepen „fatsoen" 'n hinderpaal is om te doen wat voor die kinderen der midden standers, die verandering van lucht en een hygiënisch leven noodig hebben, noodzake lijk is. Zeer zeker zullen ook deze kin deren in betere conditie terugkeeren dan waarin zij zijn heengegaan, en zullen zij daarvan de gunstige gevolgen ervaren en waardeuren. 1 1 In do godsdienstoefening der afdeeling Schiedam van den Nederl. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden de heer A. Binnerts, Doopsgezind predikant te Haarlem. Huishoud- en Industrieschool. Onder leiding van de directrice en een der teeraressen werd j.l. Donderdag door dc „Opleiding huishoudsters" van boven genoemde school een bezoek gebracht aan de inrichting van de firma Stokvis en Zonen Limited, Rotterdam. Met zeer veel belangstelling werden de verschillende afdeelingen en monsterzalen bezichtigd, on maakten de leerlingen ken nis met do verschillende systeemen van verwarming, verlichting, warmwatervoor ziening, ventilatie, enz. Belangstellenden venvijzen wij op ver zoek naar de in dit nummer voorkomen^ de advertentie, betreffende een tentoonstel ling van info u bi leering van arbeidswonin- gen, georganiseerd door de vcreeniging „Ons lhiis", te Rotterdam. Hedenmorgen werd, door do politie een reizend koopman aangehouden, die gesig naleerd stond, \;oor een boete van f 3, subs, 2 dagen hechtenis. Daar de man niet kon betalen, is hij naar het Huis van Bewaring te Rotter dam ovlergebrach't. Gisteivoormiddag werd op den Rotter- damschen weg bij den oprit naar den Bosch polder door de electrische tram aangereden een spoelingkist, waarvan dientengevolge de kist van het onderstel ivcrd afgeworpen en dc spoeling verloren ging. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Gisteravond omstreeks 5 uur is de 14- jarige L. Kroon, wonende in de Leliestraat, met zijn rechterdijbeen in een mes, dat hij in zijn zak had, gevallen, doordat hij stiuikeldc op het terrein der firma v. Ein den, waar hij werkzaam is. Na aldaar voor- loopig verbonden te zijn, is hij per rijtuig naar zijn woning gebracht, waar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Een 4-jarig jongetje, dat gisteravond om streeks èi/t uur in het Broersveld voor aan een melkwagen ging hangen, liet daar door den wagen dompelen, met het gevolg, dat een kan met melk, omtuimelde, waar door een hoeveelheid van 35 liter, toebe- hoorende aan den melkverkooper Rijneveen, veiloren ging. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 67 en hedenmiddag 69 graden. Correspondentie. Aan den inzender „Keesje" deelen wij mede, dat zijn ingezonden stuk, dat gericht is tegen een opmerking, voorkomende in de „Nieuwe Schied. Crt.", door on3 niet kan worden geplaatst, omdat hot behoort in het Had, waarin de opmerking voorkomt. Gevoudea voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie Portemonaie met geld, gouden oorknopje, koralen armbandje, ring met sleutels, wan delstok, bril. Bij de volgende personen: 'Vulpenhouder, v. d. End, Wilholmina- ptefn 4: postduif, gemerkt, Gonlag, van, iknateveitstraat 39; lorgnet in ótui, Schpf- fera, Dam 35; idem, Kok, Goereeschestr. 11; rozenkrans, De Veld, Heerenstraat 2,\'8fietspomp, v. d. Hoeven, Vjllastr. /2b; fantasiekruisje, v. Bochove, L. Nieuw- straat; kinderschortje, Groenhorst, Ged. Raansloot 12; povtemon. met geld, v. d. Broek, Beijorl. straat 13; zilv. broche, met portret, v. Uricn, L. Singelstraat 29; Hauw witte geit, Diikzwager's branderij, 3 oord- vest 37; vloerveger, Blok, Breedste. 23. Aan de wacht aan de Hoofdstraat: Een zweep. AGENDA- Heden en volgende dapmi. Schiedam,-ho Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende lagen Casino, 8 uur. variété programma. Intern, wor atelwedstrijd. 30 Juni. Botten!Diergaarde, 2Va üur. Na middag-Concert, 4e Regt. Inf. 2 en 5 Juli. Roltcrd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. jfflr Oberlahnstein ïjrt wordt met eigen schepen geregeld van Oberlahnstein te Rotterdam aangevoerd. Kunst en Wetenschap. De Tooneel- Vereeniging. .Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen, hebben alle bij de Ned. Tooneelvereeniging voor hot speel seizoen 1911—1912 geëngageerde acteurs en actrices, alsmede het volledig technisch personeel besloten, en wel in het belang van allen, tot het einde van dit speel seizoen verder te blijven doorspelen. Do curator in het faillissement steunt deze combinatie door haar voorloopig ge bruik te laten maken van de bestaande décors. Uit de Pers. Ongehoord. In „De Vaderlander", het orgaan, der Lib. Unie, .vinden wij een artikel onder boven staand opschrift, dat een merkwaardige on derstreping is van wat hier dezer dagen in een openbare vergadering zich heeft voorgedaan. Wij ontleenen daaraan het volgende: „De christelijke pers en do sociaal democratische pers zingt, om licht te be vroeden redenen, in flat koor de tweede valsche stem mee meent een wapen te kunnen smeden tegen Dr. J. Th. de Vis ser, Mr. M. W. F. Freub, Jhr. Air. A. F. de Savornin Lobman en Air. II. L. Drucker, die als eereleden op het Congres voor Af schaffing van Bakkeisnachtarbeid fungeer den, en dat op 24, 25 en 2G September 1907. Daar hebben de genoemde hoeren zich in beginsel voor afschaffing van Bak- kersnaclitarbeid verklaard, en ergohad den ze zich blindelings vei bondon elke uitwerking van het beginsel te zullen aan vaarden! Dit is ongehoord, èf van ongepaste vrijmoedigheid, óf van onbenulligheid. Dus, omdat wij bijv. warme vooratan ders zijn van algemeen kiesrecht, zouden wij onze stem hebben te geven aan een Grondwetsherziening, die zulks aanbood tegelijk met een recht van regres voor 'de Eerste Kamer en opname van een zeker aantal vrouwelijke kiezers, genomen uit een bepaalde maatschappelijke categorie, om do democratische beteekenis van het algemeen kiesrecht te yerzwakken? Dus, omdat wij vurig verlangen naar de voorziening -van den ouden dag van hen, die 'zolven daarvoor onmogelijk, kunnen zor gen, 'zouden wij verplicht zijn onze adhaesie fe betuigen aan een verplichte ouderdoms- verzekering. die alle niet-arbeiders de el lende van den ouden dag harder zal doen gevoelen dan ooit te voren, en waarbij reeds van 'een weekloon van beneden f5 premie wordt gevraagd? Dus maar voi zweelden reeds genoeg. Een ieder kan er veie geven, en het ver wijt, aan de heeren Treub c. s. gemaakt, is dan ook niets anders dan een staaltje van het minste soort demagogie. En nis de heer Schaper, wellicht ietwat bedwelmd door den geur van den ruiker, hem nangeboden op de meeting in Plancius op 9 Juni 1.1. .klakkeloos de vrijzinnigen, die tegen de Bakkerswet stemden, beschuldigde van '„politiek van de slechtste soort", die er enkel op uit was, „het kabinet te nege ren", dan vragen wij hem niet of het door den heugel kan, dat die woorden komen uit den mond van een lid der fractie, die haar .stem aan de wet gaf uit deze zuiver politieke overweging, dat de Rechterzijde niet langer zou kunnen zeggen, dat de S. D. A. P. obstructie voerde tegen Talma's so ciale wetgeving, wat trouwens van alle christelijke leugens een der goorste is. Alaar dan wijzen wij er onzen lezers op, dat die zelfde heer Schaper in de zitting van 14 Alei 1.1. zelf o. a. zeide (zie •Handelingen bldz. 2330, 2de kolom)„Ik heb zoo even er op gewezen, hoe namens een zeer groot gedeelte der ge zellen ons verklaard is, dat zij liever hebben hot drieploegen- stelsel dan de arbeidsduu rrego- ling, zooalsde'min istcrdio voor stelt, metdienuitgereklenwerk- (1 ag van d e s mor ge n s 5 uur tfo t des avonds 9 uur." t Welnu, piet het belang van het bedrijf en den wensch van dat „zeer groot gedeelte der gezellen, hebben de democratische te genstemmers van Links rekening gehouden. Gemend Nier. ws Oroote brand te Tilburg. Een groote brand vonvoesie gisteravond te -Tilburg die yollonstoffei'fabriek van (l.en heer (Lombaarts met aangrenzende huizen. Verzekering dekt de schade. 1 Een aanklacht. „De Nieuwe Kat wijk er" van hedenavond bevat bet volgende: De Bomschuit K.W. 110 die K.W. 107 was. Er heeft zich in de laatste dagen op visscherijgebied een eigenaardig feit voor- g ulaan. Zio hier het relaas wat bijna do helft der bemanning van bovengenoemde bom ons mededeelde. Wo waren Vrijdagmiddag om halfdrie in der haast uitgegaan, om naar de haringvis- seherij te gaan, maar, daar wij onze sein lichten of scliijtivunr vergeten hadden, moesten wij gelukkig terugkeeren. Geluk kig, want wij waren tot de ontdekking ge komen,- dat ons vaartuig, een oude bom, erg lek was. We moesten dan ook met dó pompen, die ook al piet van de besten waren, 500 steek doen, om het vaartuig droog te krijgen, ja, zelfs hebben wij van Vrijdagavond tot Zaterdagmorgen 7 uur 4000 steek moeten pompen ©n nog .was hij niet droog. We hebben getracht de aandacht van, andere vaartuigen op' ons te vestigen, doch dit gehikte niet voor Zaterdagmorgen 6 uur, loens ons een sleepboot oppikte en ons ten 7 uur weer binnen bracht. Toen kwam spoedig 'de heer Slikkerveer, expert, aan boord, onder de grootste agi tatie. 'Hij liet de pompen op dek gooien en liep als oen waanzinnige, bandonwrir^ gend op het dek heen en weer Alen moet weten, dat wij zonder verlof van den ex pert wanen uitgevaren, iets wat niet mag, doch we werden er als het ware too ge dwongen, omdat er de sleepboot voor lag. We bjeven liggen 'tot Maandagmorgen. Toon liet de expert 4 zakken cement in het vaartuig brengen, om- hem dicht te krijgen, dan zouden we 's middags weer uitgaan, nfaar 's middags was de bom zoo lek ea toen werd er op bevel v'an den expert nog weer G Zakken cement in versmeerd. Iedereen [begrijpt, d,at wij met zulk een vaartuig niet op zee wilden gaan, om ons teven in de waagschaal te stellen en daar om gingen >vij d.an ook naar huis. Tot recht veratand van, zaken dient men to weten, dat wij gemonsterd, waren op do K.W. 110 genaamd (Noord w.jk.", liggende te Amsterdam. Deze bom was echter door de rijkskeuring afgekeurd en nu had men ons ,op do K.W. 107, liggende te Leiden, ingescheept niet beter wetende of dit Vaar tuig was goedgekeurd. De heer N. Parle- vliet, reeder te Katwijk, wilde toch het volk naar zee hebben. De monsterrol was echter .voor de 110 en daarom veranderde men het nummer 107 in 110, doch de naam „Noordwijk" zette men er niet op. Deze hom, de- KAV. 107, is door den expert Hofland goedgekeurd, doch lubt nu (/ij heette. 110 3©t had ten p"<h 110 gemonsterd en de schipper, L', V. 'd. l'Ias Wzn., heeft den zoon van den reeder gewaarschuwd, door te zeggen: Het zou wel eens kuni i.on, dat -er eens iets gebeurde en dan krijgen ,w© last met dat dubbele nummer „110". Do patroon was reeds, volgens zeggen van sommigen, gewaarschuwd door deu scheepmaker, dat hot schip niel zeewaar dig genoeg was. De bemanning was dan grootendeols van Urn u id en naar huis (Katwijk) gegaan, dooh Dinsdagnamiddag kregen ze de boodschap, om even op het pulitie-hureau te komen. Daar voldeden en kelen aan, doch een hunner was reeds to Noord svijk aan het werk gegaan en werd nu .door 'Üe politie gehaald en onder toe* zicht .naar het bureau getransporteerd. Daar werd hun medegedeeld, dat ze „deser teurs" waren en onmiddellijk weer naar boord moesten. Reclames hielpen niet. Do inspecteur las hen dc monsterrol voor van de KAV. 110, doch de naam „Noordwijk'1 werd verzwegen. Toen wij daarop aanmer king maakten, werd ons geen antwoord gegeven -en toen wjj de monsterrol zelf wilden zien, mochten w ij dit niet. De inspecteur hield zich aan do .orders van den reeder zeide hij. Toen werden wij per electrische 'train naar den secretaris vervoerd, alwaar wij den burgc-imfe-ester, dile waterschout is, ta spreken vroegen, doch' men hoorde /naar ons niet. Toen gingen wij) bewaakt door 3 politie agenten; verder per tram en spoor naar IJmuiden. Dpar waren ook al weer 3 agen ten kl,aar, om ons verder te helpen trans porteoren. De sleepboot 1,ag alweer voor de bom gereed) om hem uit te sleepen. AVo waren zonder goed' en klecren mee gegaan en we hadden zoo naar zee ge- gpatl als de ag-ent, die to IJmuiden do lei ding scheen tfe hebben, niet aan den schip per gevraagd had,: Is het volk voor deze schuit aanga) monsterd? Hierop kon de schipper niet anders antwoorden dan „neer". Toen wil de de politic zich niet met de zaak be moeien en konden wij naar huis gaan. AVel was ons toegevoegd, dat wij toch een „goede bootl" aan boord hadden, doch \\"ij meenden ons leven daaraan met te mogen wagen. Was het vaartuig zeewaardig geweest, dan hadden wij geen. aanmerkingen ge maakt, maar nu het bleek zeer lek te zijn, was dit waaghalzerij. Wij waren, zooals we straks zeiden, zonder verlof van den expert uitgegaan. Daarom was die man dan ook teneinde raad en hij schreef ons uitgaan zonder zijn verlof toe aan het ja gen van den patroon om toch maar het volk vóór Zondag in zee te hebben. (Zaterdags vaart men niet uit.) Een 4-tal gehuwde schepelingen zijn be reid het bovenstaande onder eecïe voor waarheid te getuigen. t Verpletterd. Gisteravond na zeven zoo meldt de ,,N. It. Ct." voer de Antwerpsche sleep boot „Champion" stroomafwaarts op do Mcrwodo. Vlak voor Dordrecht kwam op- s toornen de Rotterdamsehe sleepboo „Martina'*, met een geladen kast achter zich. Eerstgenoemde boot wilde voor o Martina"- langs varen, kon dit echter niet klaarspelen en werd bij de achterlam ets aangevaren. De „Champion zwaaide aar 1 i

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6