u Xederlandsehe Journalistenkring, Ouder leiding van mr. L, J. Plemp, van Duiveland, w-erJ Zondag te Haarlem de jaarlijksche algemeene vergadering van' den Nederlandse hen Journalistenkring gehou den, welke buitengewoon drirk was be zocht. Nadat hel jaarverslag was uitgebracht door den secretaris, den heer A. Voogd, en de rekening van den penningmeester, jhr. A. V. G, van Riemsdijk, was goed gekeurd, werden in de plaats der heeren A. Pt, C. van Duyl Jr. en 11. Dekking, aan de bemt van aftreding, doch niet herkies baar, tot bestuursleden gekozen de heeren C. IC. Elout, te Den Haag, en D, Kou we naar, te Amsterdam. De vergadering besloot op voorstel van het bestuur de tot nu toe bestaande com missie van redactie van de „Mededeelin- gen" af te schaften en een éénhoofdige redactie voor het kringorgaan aan te stel len. Als ralacteur werd daarop benoemd de heer D. Hans en tot diens plaatsver vanger de heer A. Ed. Mendell. Na het einde der vergadering had om zes uur 's avonds een collegiale maaltijd plaats, waaraan de deelneming eveneens zeer groot was. Koeltransport. De Nederlandsche Vereeniging ran Koel techniek heeft een commissie benoemd, dio zich met de bestudeering van het vraagstuk van het koeltransport zal bezig houden en voorstellen zal doen, welke ter bevordering van dit transport kunnen bijdragen. Deze commissie bestaat uit de heeren F. B. Löhuis, inspecteur van den landbouw, te 's-Gravenhage, voorzitter; R. P. Bonthuis, rijkstuinbouwieeraar, te 's-Gravenhage, secretaris; S. E. Haagsmx, hoofdingenieur bij de Maatschappij tot ex ploitatie van Staatsspoorwegen, te Utrecht; J. A. Roessmgn van Iterson, lid van den raad van beheer van de H. IJ. S. M., te Amsterdam; N. van Gelder, secretaris van den bond van exportslachters, te Rotter dam; J. Gerritsen, directeur van de Eerste Betuwsche Vruchtenhandel, te And eist; R. W. Sprongen, groenteirkweeker, te Loos- duinen, en K. Wiersma, rijkstuinbouw- leeraar, te Naaldwijk. Middemtandseongres Heden wordt te Deventer het Congres van den Middenstand gehouden, welk con gres vanmorgen te 10 uur na een wel kom van den Yoorz. der aid. Deventer, werd geopend door den heer J. S. Meuw- se, met een openingsrede, waarin hij er op wees, dat deze Bond in September a.s. zijn 10-jarig bestaan zon voltooien. Spr. stelde kortelings in het licht de ethische Leleefcenis van hetgeen de Bond in die periode heeft bereikt. Ter ontwikkeling der Nederlandsche Mid denstands-beweging moesten, met eerbiedi ging van de vrijheid, maatregelen geno men worden om de concurrenten van voor heen tot een vrijwillige samenwerking als vakbroeders te brengen, zónder eeniger- lei dwang. En dat de organisatie daarin geslaagd is, pleit voor den geest, die in de vereenigingen heersckt. Hierna wordt het jaarverslag 1911; 12 uitgebracht en na eenige bespreking goed gekeurd. Eveneens werd overeenkomstig het rap port dercommissie tot onderzoek van de administratie van den penningmeester d- rekening en verantwoording goedgekeurd De staat van inkomsten en uitgaven over 1911 wijst een bedrag van f 2754.20 in ontvangsten, met een contributie-ontvangst van f 1707.50, en sluit met een batig saldo van f 58.81. Eveneens werd de begroeting voor 1912 goedgekeurd. Deze sluit in ont vangst en uitgaaf met f 2878.81. In de ochtendvergadering werden voorts nog eenige huishoudelijke zaken afgedaan. Te 2 uur werd de middagvergadering geopend. In deze vergadering werd aan de orde gesteld: Bespreking van de vragen over de Mid denstandsvertegen woordiging. a. beantwoording van de vraag is pu bliekrechtelijke vertegenwoordiging van den Middenstand gewenscht? b. moet een vertegenwoordiging van dtV .Middenstand bestuursbevoegdheid hebban of behoort zij slechts adviseerend op te treden Over dit onderwerp verschenen prae- adviezen van mr. E. J. Korthals Altes, te Amsterdam, J. Das Dzn.. te Utrecht, rnr. F. de Vries en prof. mr. I>. Jos* p-hus Jitta,, te Amsterdam. Om 4 uur werd de Kol. Landb. Tentoon- stelling bezocht door de congressisten, die zich om 0 uur aan een feestmaaltijd aldaar zullen verzamelen. Na het diner zal een lichtstoet gehouden worden, door de ver lichte straten van Deventer, waar vele winkeliers deelnemen aan een etalage-vet siering. Een volkshal op de versierden en ver lichten Brink en een feestavond in den schouwburg (soiree v. h. „Deventer Strijk je") besluit dezen dag. Nederlandsche aannemersbond. Hedenmorgen werd (e 's-Hertogenbosch de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Aannemersbond ge opend, welke heden en morgen wordt gehou den, nadat gisterenavond het hoofdbestuur van den Bond en het bestuur der afdeeling 'S-Hcrtogenbosch ten Raadhuize officieel door B. en \V. dier gemeente waren ontvan gen, waarna aan de afgevaardigden en le den van den Bond in het Plantsoen door het gemeentebestuur een concert door het Stedelijk Muziekkorps werd aangeboden. Om halftien hedenmorgen werden hel hoofdbestuur en de afgevaardigden der af- deelingen door het bestuur der afdeeling 's-IIertogenboseh ontvangen. De voorzitter der Bosssehc afdeeling, de heer A. J. Aangenendt, heette liet hoofd bestuur en de afgevaardigden welkom in de grijze Hertogstad, die voor ruim 7 eeuwen ontstond uit de toen bestaande bosschen en wateren en zich thans met cere in cle rij harer zusteren mag scharen om haar nijverheid en kunstzin. Overden kende het achtjarig bestaan der Bossche afdeeling, bracht hij een «eresaluut aan het hoofdbestuur, de pioniers op het veld der hervorming van de aannemerstoestanden. Hierna had de opening der jaarvergade ring plaats door den voorzitter van den Bond, den heer J. N. Hendrix, te Amster dam. In zijn rede merkt de Voorzitter op dat deze jaarvergadering vooral bedoelt den Bond krachtiger wapenen te verleenen en het karakter van vakvereeniging meer te doen uitkomen, waartoe op de agenda tal van punten voorkomen. Met blijdschap con cludeert spr, hoe in de rijen der afdeelin- gon de zucht naar krachtige en bindende bepalingen naar voren treedt. De voorzitter begroette in 't bijzonder de deputatie der syndikale .kamer van ar beid voor de bouwbedrijven te Antwer pen, die wederkeerig, bij monde van dep heer He&bain, de beste yvenschen voor den bond uitsprak. Vervolgens had plaats het onderzoek der volmachten, voorlezing en goedkeuring van de notulen der te Apeldoorn gehouden jaar vergadering en mededeeling van ingekomen stukken. Er waien 75 afdeelingen tegenwoordig, uitbrengende 173 stemmen. Uit .t jaarverstag van den secretaris, den heer \Y. de "Vlugt, te Amsterdam, in boek vorm verschenen, en aan de Bondsleden toegezonden, blijkt, dat het aantal afdeelin gen thans bedraagt 54, dat der leden 1174. Het aantal leden der Risico-Vereeniging bedroeg einde 1911 551, tegen 539 in 1910. In 1911 kwamen 2229 ongevallen voor, tegen 2031 in 1910. Het aantal ongevallen met doodelijken afloop steekt zeer ongun stig bij het vorige jaar af. Het verzekerings- plichtig loon der in 1911 aangesloten leden bedroeg f7,793,850 (in 1910 17,217,968.04). Door de onderlinge Risico-verzekering hebben de leden gezamenlijk bespaard f 112.840.26Va, zijnde 30 pet Rijksverzeke ringsbank-premie. Voorgesteld is om met de leden af te rekenen op 80 pet. dier premie en aldus 10 pet. te storten in de Reservekas. Goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer A. J. de Haan, te Am sterdam, bleek, dat, sloot de begrooting voor 1911 met een geraamd nadeeüg saldo van f 1396, de rekening zelve sluit met een batig saldo van fS5.221'e. wat vooral te danken is aan de buitengewone ontvang sten, die f 1798.99 bedroegen. Goedgekeuid. De begrooting voor 1912 werd vastgesteld in ontvangsten en uigaven op f 11.247, met een geraamd nailed ig saldo van f 1522. Aan de orde kwam hierna de verkiezing van 3 leden in het hoofdbestuur. Herkozen de heer Hendrix met algemeene -temmen en gekozen de Heer Treep met groote meerderheid. Voor de vacature-Den Hartog werd geko zen bij derde stemming de heer Co.>, met 110 stemmen, tegen 80 op den heer Schotel Tot voorzitter werd hc-rkozen de heer J. N. Hendrix. Goedgekeurd werd het rapport der Com missie van Redactie omtrent het Bonds orgaan. De Commissie werd herkozen. In behandeling kwam hierna het rapport der commissie uit den Bond, inzake In- vaüditeifs- en Ouderdomsverzekerïng. Zij oordeelt over het algemeen zeer sympa thiek over het ontwerp en koint dan ook tot de eind-conclusie, dat de Bond met de algemeene strekking ervan instemming kan betuigen, maar dat er vooralsnog geen aan leiding beslaat om deze meening aan Re geering of Kamer kenbaar te maken. Zij heeft echter geen bezwaar, dat het Hoofd bestuur wordt gemachtigd om te zijner tijd ter aanpewezener plaatse,, onder in stemming met cle algemeene strekking van het .ontwerp, kennis te geven van eenigd opmerkingen, door de commissie gemaakk Het vraagstuk der Staatspensioneering laat de commissie onbesproken. De bespreking van dit .onderwerp werd onderbroken tot het gebruiken van den lunch. In de middagzitting werd de bespreking voortgezet. Zonder stemming werd aangenomen de eerste conclusie om instemming te betui gen met de algemeene strekking van het wetsontwerp. Met 104 tegen 77 stemmen en één blanco, werd aangenomen de twee de conclusie, om dit bij adres aan de Regeering en de Kamer mede te deelen. Verworpen werd de derde conclusie otn opmerkingen in het adres op te nemen. De jaarlijksche contributie werd vast gesteld op f 10. De contributiercgeling voor de aangeslo ten organisaties bij de Internationale fe deratie werd mede aangenomen. VI,AARDINGEN, 10 Juli. Naar men mee deelt, is bij de inschrijving op 200 aan deden en 300 obligation der N. V. Ver- eenigde Glasfabrieken, te Vlaardingen, het aangeboden bedrag aandeelen ruimschoots o ver Vee kondzoodat op do grootero in schrijvingen circa 70 pet. wordt toegci wezen. De inschrijvingen op de obiign,- tiën worden ten volle toegewezen. VLAARDINGEN, 10 Juli. Naar wij ver nemen, bestaat bij de Chr. Jongelirigsver- ceniging „Liefde en Vrede" alhier het plan om ter gelegenheid, van het bezoek der Am sterdammers aan die vereeniging op 31 Aug, a-s., een boottocht fo organiseeren naar .Oostvoornc. Een plaatselijk muziek korps zal daarbij zijn medewerking verlee nen. (Voor zoover de plaatsruimte toelaat, zullen de ingezetenen in de gelegenheid worden gesteld1, dezen tocht tegen billijken prijs mede te Ihaken. VLAARDINGEN-, 10 Juli. De vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs alhier besloot in beginsel', meer uitbreiding te ge ven aan het meer uitgebreid Jager onder wijs aan de school fian do Emmastraal (hoofd do heer J. Smit Sr.) en een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs ,op te richten. STADSNIEUWS. Door B. en W. van 's-Gravenhage zij.! voorgedragen ter benoeming van een on derwijzeres, -om hoofdzakelijk belast tc worden met het onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes aan de buiten gewone scholen voor lager onderwijs: 1. mej. II. Sobels, te 's-Gravenhage; 2. mej. P. V. Ooms, onderwijzeres te Schiedam. Schubert's Moment Musical (in As) als loc- gift, niet zóó superieur hebben gespoeld met do fijnste poëtische intentie en. zeer delicaat van kleur. Zijn aanslag is wol bijzonder verzorgd en veelzijdig reed-'. Daar aan had men in Chopin's Cis-moll Nocturne de fijngevoelige ,mooi genuanceerde vertol king iriede te danken. In de middelsatz' (en ook eerste deel van, (hot concert) had meer onstuimigheid niet geschaad. Het is anders bepaald merkwaardig, hoe rmtig-zeker en gemakkelijk hij 'de techniek uit de mouw schudt. Vooral de octaven zijn bijzonder goed, en wat mij ook opviel, is de juiste gelijkmatige ontwikkeling van rediG en links. Zijn passsage-wërk is verbazend dui delijk en hekier en wat hij in Liszt's 12e Rhapsodio hieromtrent p ra es teerde, was be paald schitterend. Natuurlijk dat hij do grootse,he allures en het eclatante uit dit werk nog niet geheel weet tc ontplooien. Ten volle overtuigde hij van zijn warme muzikaliteit, jioëziovollen aanleg en aan slag, Zijn benijdenswaardig vloeiende en verzorgde techniek in het zware, maar dankbare Concert van Tschaikowsky. Ilij kan den heer Catherine niet dankbaar, ge noeg zijn voor diens hulpvaardiger! geest, elasticiteit van tempi en geduld, waar de pianist de tijdmaat m. i. soms wat gerekt hield. Dat de toejuichingen voor den jeugdigen debutant (die het vorige jaar ons Conser vatorium verliet) zeer hartelijk waren, zijn succes welverdiend groot, het is een ge noegen dit te mogen constateeren. Gillek auf, Johan Gocmans! Gymnasium. In de lijst der tot een hoogere klassse be vorderde leerlingen is gisteren een naam uitgevallen. Bij de van /le 4e naar de 5e klasse bevorderden behoort ook de leer ling M. A. Perquin. Aan ynej. J. cle Mol, onderwijzeres aan school G, is het ziekteverlof .verlengd tot 27 (Augustus a.s. Na examen, afgenomen aan de Huishoud school, .Laan van Meerdervoort ,te 's-Gra- venhage, werd het diploma als huishoud kundige uitgereikt o. m. aan ,de (lames R. ,C. van Dolder ten ,C. C. F. van Waas, heiden ;yan hier. Door stemgerechtigde ingelanden van ,den Nieuwlandschen polder zal op .Woensdag 24 Juli a.s. in het hotel „de Visscherij", aan de Vlaardingerstraat alhier, een vergade ring worden gehouden, ter bespreking van het voorstel tot overnamen, .onderhouden waterloopen, rekening 1911 en .begrooting 1912. Ter voorziening in de vacature van een lid van het bestuur van den Nieuwland schen polder, ontstaan door het overlijden van den heer Th. Lourens, zal een ver kiezing plaats hebben op .Woensdag 24 Juli a.s., des namiddags tusschen 79 uur, in het hotel ,,de .Visscherij". Folksbadhuis. In de week van 30 Juni0 Juli werden genomen 566 baden. kuipbaden 74 regen 378 school 5 ets kinder t 45 In het eerste halfjaar van 1912 werden genomen: 11827 baden, tegen 7174 baden in 'teerste halfjaar 1911. Zweminrichting. De .temperatuur van het water was he denmorgen ,6G en hedenmiddag 70 graden. rischte het O. M. negen maanden gevan. lenïsstraf. Mr. A. .1. Marx wees op het gunstige verleden van bekl,, die nog nooit veroor deeld is. Pleiter trachtte aan te tooneu, dat do schade, welke hier uit de contracten voort vloeide, te wijten is aan de onvoorzichtig heid van bekl.'s lastgever. Bij veioordee- ling, verzocht pleiter zijn cliënt een lichte straf op tc leggen. De Roltevdamsche rechtbank heeft giste ren veroordeeld P. P., 27 jaar, fabrieksarbeider, te Schie-' dam, wegens mishandeling en wederspan- nigheid, tot zes weken gevangenisstraf. 'I Ambtseedi Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen dr. D., arks, te Eindhoven, in hooger beroep van een beslissing van de rechtbank, waar bij, op vei zoek van den vechter-commissaris de i n -gijzel i ug-stc 11 ing van dr. D. was be volen, zoolang deze weigerachtig zou blij ven om getuigenis af te leggen. Voor die weigering hacl dr. D. zich beroepen op den ambtseed. Het 0. M. li.nl geconcludeerd tot terug zonding van :nk naar de rechtbank ter openbare beh.m Ming of indien hot hof zelf recht zou doen, tot tc-niet-doening van het hevel van do rechtbank en tot weigering van de in-gijzeliug stelling. Hel hof heeft rii Jaatstbedoelden zin uit spraak gewezen: vernietiging van het bevel van de rechtbank en ontslag uit de gijzeling. i, 0p reis. Belangstellenden venvijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een goedkoopen trein naar Nij megen, in verband met de aldaar gehou den wordende tentoonstelling. Joh. Goemans In het Eurhaus, Omtrent onzen stadgenoot, den lieer Joh. Goemans, 'die gisteren op het middagcon cert in het Kurhaus zich heeft doen. hoo- ren, lezen wij in het „Vaderland'*: De zoo zeer begaafde stadgeroot, wiens naam men hier boven leest, is wel waard, dat er eens een uitzondering gemaakt woidl op den regel, de Dinsdagmiddagconcerten niet ex officio bij te wonen. Alen kent den jeugdigen Goemans (ge boortig te Schiedam) reeds als accompag- nateur en solist op kleinere concerten. En zoo iemand, dan lerdient hij het, in de ge legenheid gesteld le worden, zijn krach! in grooter ruimte en genre to meten. Zoo debuteerde hij dan gistermiddag in het Kurhaus, waar ook indertijd Goernan's leeraar, Karei Textor, zich voor het eerst aan het publiek voorstelde. Van het debuut van den leeraar was ik geen getuige, maar van dat van den leer ling kan ik zeggen, dat het schitterend was. Een schat van 'bloemen, een. groolen krans, wie gunde ze den sympathieken, 1 evens- lus tigen jongen kunstenaar niet van harte aan den aanvang eener zoo belovende car rière. Gocmans studeert op het oogenblik ver der bij Grainger. Een mooi voorbeeld voor hem. Van diens sterk spiritueele gave, van -zijn enorme energie en veerkracht zal Goe mans zich door hard werken ongetwijfeld nog veel voor zich zelf weten te verove ren. Zoo hadden verschillende momenten in het eerste Concert van Tschaikowsky (uiterst aantrekkelijk debutanten-concert) meer bravour, glans, kracht en stuwing van hartstocht vereischt. Maar wat er nog verder had kunnen zijn, dat behoef ik hem en zijn leermeester hier op het oogenblik zeker niet te vertellen. Wat er reeds is, geeft reden tot groote blijdschap en groo ter verwachting. Deze jonge man zal nog van 'zich doen spreken! Hij heeft eenvoudige, gezonde muzikali teit; oor-muzikaal is hij. Anders zou hij AGENDA- Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, 12 en 16 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon, Scherpschutters. 12 en 19 Juli. Doele, 81/» u. Repetitie van het Mannenzangkoor voor 31 Aug. 21 Juli. RotterJ. Diergaarde, 2V> uur. Na middag-Concert, 4e RegL Inf. Kunst en Wetenschap. - Eervolle opdracht. Naar het „Ilbld." verneemt, zal, indien de gemeente Amsterdam een. haar gedaan aanbod aanvaardt, Ilendrick de Keyser in den gevel van het Stedelijk Museum niet lang alleen staan. Aan de gemeente ioch is door het bestuur der Rijks-Academie van Beeldende Kunsten aangeboden, aan den Prix de Rome-winnaar Ingen Housz op te dragen het maken van een beeld, dat in een der nissen van het museum zou wor den geplaatst. Op deze wijze zou de heei Ingen Housz in zijn vierde subsidie-jaar, in plaats van opnieuw in het buitenland te gaan studeeren, een opdracht van be lang te vervullen krijgen, en de stad zou eau beeld ontvangen, dat zij vermoedelijk tegen geld vooreerst niet zou koopen. Op deze wijze wordt weer een Prix de Rome-winnaar, evenals verleden jaarBot- tema, die toén een paar paneolen schil derde voor de Koninklijke Bibliotheek, de gelegenheid gegeven in zijn vak werk te doen ten algemeenen nutte. Over de figuur, die gekozen zou worden, wordt overlegd, in de eerste plaats met den architect van het gebouw, den heor Weissman, Er is sprake van den Amster- damschen schilder Jacob Cornelisz. van Oostsaan (vóór 1470vóór 1533). Rechtzaken. Valschheid in geschrifte. Voor de Rotterdatnscho rechtbank heeft gisteren terechtgestaan de 49-jarige reiziger E. B., wonende te 's-Gravenhage, thans ge detineerd. Als colporteur van Jiet weekblad „Maas- en Schiebode" had hij eenige ver klaringen valschelijk ingevuld en ondertee- kend, waarbij personen zich verbonden tot het plaatsen van een aantal regels ad - vertentiën in dit blad. Hiermede stelde hij zich in het bezit van ruim 38 gulden provisie, welk geld hij ten eigen bate aan wendde. Bekl. zeide door armoede tot dit misdrijf te zijn gekomen. De benadeelde gaf toe, dat men bekl. wel wat onvoorzichtig de provisies had uitbe taald. In zijn contract stond, dat hem van elke post de provisie eerst na onderzoek van de deugdelijkheid van het door hem afgesloten contract, zou worden uitbetaald. Men had echter, uit medelijden, den bekl. steeds, wanneer bij een contract had af gesloten en ingeleverd, de helft van deinen alsdan toekomende provisie direkt uitbe taald. De officier wees er op, dat bekl. zich een langdurige voorloopige hechtenis bad kunnen besparen, indien hij niet eerst nu ter terechtzitting, had, bekend. Ter zake van valschheid in geschriften en gebruik maken van een valsch geschrift, De moord te Beek. Na het verhoor van nog verschillende getuigen it charge en a décharge, welke laat- slon zich ten nadeele van. den vader, Hartjes uitlieten, werden tenslotte met geslolendeu ren voor de Arnhemsche rechtbank nog geboord de getuigen, die veiklaringen had den af le leggen in verhand met de ten laste gelegde schennis der eerbaarheid. In de hei opende zitting werd Bosch in eind verhoor genomen. De president, hield hem de bezwarende omstandigheden voor die tegen hem waren ingebracht, doch bekl. bleef pertinent ontkennen. Daarna was (het Voord aan den subst.-offi- cier van justitie, mr. Hofstede, tot het ne men van zijn requisitoir, waarin deze in de eerste plaats nagaat de verdwijning van Maria Hartjes en haar opsporing. De oüi- cier bracht hulde aan de werkzaamheid der maieehaussé te 's-IIeerenberg. Het beleid van do justitie in deze zaak is in de cou ranten aan t-eherpe critiek onderworpen en hoewel we die langs onze koude kleeren laren afloopen, is het een te schoone ge legenheid om niet eens te doen uitkomen met hoeveel tegenwerking en onwil de ju stitie te kampen, had. Spreker wees op de onverschillige houding van de ouders van het vermiste meisje, de houding van de gebroeders Spronk, wier verklaring met stukjes en brokjes uit den mond werd ge trokken. Het is niet te verv, onderen dat men met menschen van dat slag op een verkeerd spoor komt- Dat is dan ook ge schied vooreerst door de verklaring van mej. Gottsmann, aan den anderen kantdoar de verklaring van Derkson, dié eigenlijk niet wist waar hij geweest was. Het denkbeeld dat Hartjes zijn kind zou vermoord hebben, heeft de justitie moeten laten varen. Men weet hoe voorzichtig men moet zijn nvt de verklaringen van kinderen. Na het valsche spoor weer op het goede spoor terechtgekomen, geloofde spr., dat beklaagde en niemand anders de moor denaar is en dat het hic-r geldt een lust moord. Spr. bracht hulde aan den rech- ter-commissaris, die zoo minitieus volledig instrueerde. De aandacht op bekl. wersj gevestigd vooreerst door zijn ongunstige antecedenten, dan door zijn aard, vervol gens door liet feit, dat hij op de plaats van den moord is geweest en ten slotte door zijn leugenachtige verklaringen. Spr, merkte op, dat hij de aanranding vaa de 10-jarige Aleida Hartjes bekl. het meis je de keel dichtkneep en op de overeen komstige omstandigheden bij den moord op Marie Hartjes. Den opzetteüjken doodslagi bewezen ach tende en de openbare schennis der eer baarheid eveneens, eischte spr. een gevan genisslrai voor den tijd van vijftien jaren. Do verdediger, mr. van. Schalk, oordeel de in -een uitvoerig pleido.oi, dat hier in deze zaak veel te veel op den schijn wordt gekt, en dat de officier van justitie me! eenig combinatievermogen evenveel bewijs materiaal tegen Bosch als tegen Hartjes zou kunnen aanvoeren. Spr. was daarom van bekl.'s schuld allesbehalve overtuigd en vroeg zijn onmiddellijke in vrij!) 'i-lsskl- ling. De rechtbank weigerde deze. De uitspraak werd vastgesteld op 23 dezer. Kerk en School. Neb, Herv, Kers. De, sedert onkcle weken verschijnende.- Kerkbode voor Oudshoorn en Omstreken, b thans uitgebreid tot een „Algemeen vrijzin nig godsdienstig weekblad voor Zuid-Hol land". Hoofdredacteur is ds. A. J. Adriani, te W armenhuizenredacteur ds. J. H. C- Kater, te Oudshoorn. Bedankt: voor het beroep to St. Oeden- rodo (N.-Brab.), ds. A. E. K. Pols, te Se- rooskerke, bij Zierikzee, J, jp lste klasse, kuipbaden 39 regen 30 2de klasse. h tv» P

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2