v ploffingen, dia gisterochtend ba 3 uur 15 foegonUen to een uur lang aanhielden. Een. groet aantal personen werden ge dood of gewond. De nationale vergadering is bijoengerocv pen ter benoeming van een nieuwen presi dent i Japan. 1 De nieuwe keizer heeft besloten zijn li-jarigen zoon en erfgenaam van den troon een Europeesche opvoeding te doen ge worden. De prins zal gedurende vier jaar een school in Engeland bezoeken, en dan, ter vdltooiing van zijn opvoeding, naar Darijs -en Berlijn gaan. BDTSfENLAND. Tan het hof. H. M, de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben met gevolg een. "bezoek gebracht aan de feestterreinen te Apeldoorn, Het Yorstelijk echtpaar, dat om fcalfvier bet terrein opreed, werd ont vangen door den burgemeester van Apel-' doorn, de leden van het organisatie-comité, ©en lid van het eere-comité en den voor zitter van, tie Harmonie. Bij het binnemijden bief de plaatselijke Harmonie het „Wilhel mus'* aan, gevolgd door een feestmarsch'. Zittende in het tijtuig, hoorden do Konin gin, en de Prins de muziek aan. Daarna slapten Zij uit, en liet H. M. door den burgemeester do leden van het organisatie comité, enz., aan zich voorstellen. De jongeheer J. K. Wegener overhandigde de Koningin een ruiker rozen. Ook werden nog aan H. M. voorgesteld "de hoer G. J. Poters, directeur van de Harmonie, en de hoer Lulofs, het oudste lid, die van 'de oprichting van de Har monie af, 60 japen geleden, werkend lid is. I H. AI. complimenteerde den heer Peters voor de compositie van den foosntmarsch. Hierna hebben H. M. en Z. K. H. wan delend de Zomerkermis in oogenschouw genomen, en onder luid gejuich van bot publiek betrad het Vorstelijk echtpaar Oud- G-elderlaud, waar een Hongaarscbe kapel het „Wïen Neêrlands Bloed" liet hooren. Even toefden H. Al. en Z. K. H. in den „winkel" van mr. Cocadorus, waarna de rondgang onder toe riemend gejuich van hot publiek weid voortgezet. Aan den uitgang gekomen, betuigde de Koningin Haar tevredenheid en bedankte de heeren voor hun geleide. Consulaire dienst, Alet verwijzing naar het bericht, voorko mende in de „Stct." van 22 Juli 1911, brengt de minister van buitenlandsehe za ken ter algemeene kennis, dat de heer P. C. Dumon, consul der Nederlanden, te Brugge, zijn functiën als zoodanig weder aanvaard heeft. („St.-Ct.'f) Baad ran State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 14 dezer des voor middags le 11 uur. Staatscommissie voor de verdediging vsn Ned..Indië. Naar het „Vad." verneemt, is de heer I. van Zanten, ambtenaar aan het minis terie van koloniën, toegevoegd aan de staatscommissie voor de verdediging van Ned.-Indië, speciaal aan de finanoieele sub commissie. waarvan het bureau gevestigd zal worden in het bijgebouw van het de partement van justitie. Koloalale landbouwschool. De Koloniale Landbouwschool te Deven ter wordt 10 September geopend. Alinister Talma is uitgenoodigd de school te ope nen. Ook Z. K. H. Prins Hendnk en de minister van koloniën zijn uitgenoodigd. Tegen de Tariefwet. Dat ook na de aangebrachte wijzigin gen in het ontwerp-Tariefwet onze han del en. industrie allerminst met dit ont werp zijn ingenomen, kan wel blijken uit de omstandigheid, dat gedurende twee da gen in de afgeloopen week, ter voldoening aan ingekomen aanvragen, door het Bu reau van het Anti-Tariefvvet-Comité niet minder dan vijf maal honderdduizend sluit zegels „Voor Vrijhandel, tegen de Tarief- wet", werden verzonden. Zooajs htoend mag worden veronder steld, zijn deze zegels ook voor particu lieren, op schriftelijke aanvrage, kosteloos in elke gewenschte hoeveelheid bij het Comité, Prinsengracht 721, Amsterdam, verkrijgbaar. Pensioenvereenlglng. De pensioen-vereeniging van burgerlijke ambtenaren zal een algemeene vergadering houden op Zondag 2*2 September te Am sterdam. BewaarschoolonderwUs. Naar de „N. Ct.v verneemt, is binnen eenigen tijd te verwachten een wetsont werp tot regeling van het bewaarschool- onderwijs; het ontwerp is nog aan eenige autoriteiten om advies verzonden. YLAARDIXGEN, 9, Aug. Dinsdagavond, 13 Augustus, a.s., des namiddags ten 7i/, uur, zal de. Raad dezer gemeente in hrt openbaar vergaderen. VLAARDINGEN,- 9 Aug. In verband met de gisteren (Uitgebroken staking van het "Y personnel der glasfabriek zjjn heden de vu ren gedoofd. KETHEL, 9 "Aug. Bij beschikking van den minister van landbouw1, nijverheid en handel, is voor het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 31 Augustus 1913 be noemd aan 'fe Rijks Veeartsenijschool te Utrecht, tot assistent bij de climek en de verloskunde, A. de Ronde, veearts alhier. STADSNIEUWS. Do Burgemeester Van Schiedam, mengt in herinnering lo. van art. 284 Wetboek van Strafrecht, volgens hetwelk met gevangenisstraf van ten hoogste negen maanden of geldboete van 'ten hoogste drie honderd gulden wordt gestraft hij, die een ander door geweld of ©enige andere feite lijkheid, gericht, hetzij tegen dien ander, hetzij tegen derden, wederrechtelijk dwingt iets te doen, met te doen of te dulden; en ark 426 bis van datzelfde Wetboek, luidende Hij, die wederrechtelijk op den openbaren weg een onder in zijn vrijheid van beweging belemmert of met een of meer andeien zich aan een ander tegen diens uitdrukkelijk verklaarden wil blijft opdringen of hem op hinderlijke wijze blijft volgen, wordt ge straft met een hechtenis van een maand of geldboete van ten "hoogst© honderd gril den. De Buraemeester voornoemdj* M. L. HONNERLAGE GRETE. Bet ziekenhuis. Reeds sedert geruimen tijd hoort men niets meer van plannen tot het houwen van een nieuw ziekenhuis pf het verbou wen en uitbreiden v,an ,het bestaande, waaromtrent indertijd met zooveel nadruk werd verklaard, dat het onvermijdelijk en dringend noodzakelijk was. Het bleek ons dezer Ragen, dat die drin gende noodzakelijkheid nog dringender is geworden. Wij vernamen, dat tal wan 3e-klasse- patiënten, voor wie opname in het zie kenhuis gevraagd wordt, moeten wachten totdat er plaats is, terwijl als gevolg' daar van patiënten het ziekenhuis moeten ver laten vroeger dan dat eigenlijk gewenscht zou zijn. Het wil ons voorkomen, dat dit wer kelijk toch geen toestand is, die mag blijven vooitduren, en daarom vestigen wij nog weer eens de aandacht daarop. Schouw. Door Burgemeester en Wethouders is be paald, dat de gewone jaailijksche zomer- schomv over de distilleerketels pnz. in branderijen en distilleerderijen, alsmede over de, bij de branderijen behoorendo boerenbakken, gehouden zal worden op Maandag 19, Woensdag 21, Vrijdag 23, Alaandag 26 en Woensdag 28 Augustus, telkens vanaf des namiddags 21/2 uur, en verdeeld over vijf wijken. "Heden herdacht de lueer J, Hosman, mou- tersbaas aan de mouterij van den heer A. C. A. Nolet, den dag, Rat hij vóór 50 jaar in dienst trad van genoemden patroon. Ter gelegenheid van dit heugelijk feit, vond de thans 78-jarige jubilaris de fabriek met groen versierd. Door den Kerkoraad der Gereformeer de Kerk is, op .verzoek van de afdeeling Schiedam van den Ned. .ChristelijkenBouw- arbeidersbond. om art, 1638 eend van het B. W, (arbeidscontract) op te nemen in het bestek van den verbouw van het kerk gebouw der gereformeerde gemeente inde Lange Nieuwstraat besloten. 1 De Delftsche Handelsvereeniging, de ver- keersvereeniging „Delfia", 'de Hanze alhier, te Schiedam, Vlaardingen en 'Maassluis en de middenstandsvereaniging „Samenwer king" aldaar, hebben tot de II. I!. S. AI. het verzoek gericht, de 'lijn Schiedam1 Gouda opnieuw in exploitatie te brengen. Herinnerd woidt aan de ongunstige uitkom sten van de exploitatie van deze lijn voor enkele ja non, maar daartegen wordt gesteld, dat sedert dien. trjd de nijverheid te Delft, Schiedam, Vlaardingen Alaassluis en het Westland zich krachtig heeft ontwikkeld, en inmiddels de stoomtramlijnon in het Westland zijn voltooid. Afschriften van het adres zijn gezonden aan den minister Van waterstaat en aan do Kamers van Koophandel te Delft, Vlaar dingen to Schiedam. De S. 0. V bezittingen. De onroerende bezittingen van de S. 0. V. in liquidatie hebben bij de heden gehouden veiling opgebracht f 13.200. t Glasblazersstaking. Onderstaande mededeel in g is heden aan lo glasfabriek „de Schie" aan belanghebben den bekend gemaakt De directie der N. V. Glasfabriek „do Schie", maakt bij dezen aan belanghebben den bekend, dat wegens het willekeurig niet verrichten van arbeid, zonder in acht neming van eenigen opzeggingstermijn, sinds 5 Augustus 1912, het verschenen loon •hechts zal worden uitbotaald tot een be drag van 3/5 gedeelte, met oen beroep op schuldvergelijking ten aanzienvan het icstant. 1 .Wegens niet nakoming der verbintenis-, son uit de aangegane arbeidsovereenkom sten voortspruitend, .reserveert de directie feich' alle haar rechten, Wegéns de geleden en, nog te lijden schade. (Kantongerecht Arnhem 9 r\ug. 1910. Kantongerecht Schiedam 18 Juni 1912.) Naar wij vernemen, wordt door de dag- ploeg niet meter gewerktdoch van do nachtploeg komen nog werklieden op, die in do eenige hut, waarvan dio varen nog branden, doorwerken. In, ide glasfabriek te Vlaardingen zijn de vuren gedoofd.1 li Uit den Gemeenteraad. III. Voorstel tot reorganisatie der Finaneieele Commissie enz. i (\rer volg.)'' Den heer v. W.estendorp is zoo even door den heer De Jong toegevoegd: dat zijn oude vrouwenpraatjes. Dit had spieker hieraan te danken, dat hij had ge zegd dat het oude goed was. 1 Spr, ziet volstrekt niet in waarom hol oude niet goed zou kunnen zijn. Door de Finaneieele Commissie zijn on langs aanmerkingen gemaakt op Grondbe drijf, waarmede spr. meende dat een niet gewenschte weg was betreden. En waar de heer De Jong gezegd heeft dat hij geen lust heeft 0111 de rekeningen na te tellen, daar is te verwachten dat de critieken de hoofdzaak hij de commissie zullen wor den. Alaar spr. wil toch opmerken dat de Gemeente nog geen accountant heeft om de administratie te controleeren. 'Advies geven kan de commissie blijven beschouwen als een deel van haar taak. Alaar als spr. ziet wat d© commissie alzoo wil gaan critiseeren, dan vreest hij voor een noodeloos ophouden van de zaken. Door den heer De Jong is spr. toegevoegd dat deze verordening is genomen naar die te Rotterdam, waar zij goed werkt. Spr. Kan zich voorstellen dat het in groote gemeen ten nuttig kan zijn dat zoo'n commissie bestaat, en dat die daar goed weikt, maar jiier kunnen B. en W. de zaken pog wel overzien. Spr. voorziet dat men strijd zal krijgen tusschen de commissiën onderling; hij voorziet moeilijkheden bij' de behandeling der onderwerpen. Waar spr. dus de uitbreiding van- "de taak der Finaneieele Commissie nog niet nooclig, noch gewenscht acht, daar ver zet hij zich er tegen. De'heer De Jong zal op wat de heer v. Westendorp heeft gezegd niet voider ingaan; dat is een meer of min ortho doxe opvatting; men kan ook moderner denken over de zaken, dat is een kwestie van opvatting. Aan den Raad daarover het ooideei. Aan den heer Goslinga wil spr. nog zeg gen: als ik hem goed begrijp, geloof ik dat hij de zaak te veel uitspint. Hij heeft waarschijnlijk uitsluitend het oog op de Gemeente-rekening, maar er zijn nog vele andere rekeningen die aan de commissie worden voorgelegd. Wat is de taak der Commissie? Naast de Gemeenterekening worden tal van rekeningen van instellingen overge legd, die door de gemeente worden ge subsidieerd en gecontroleerd moet Wor den of die subsidies behoorlijk zijn aange wend voor het doel waarvoor ze gege ven zijn. De Finanoieele Commissie zal niet cri tiseeren een voorstel dat al lang geleden door den Raad werd heslist De heer v. Westendorp: Dat heeft ze ïecds gedaan. De heer De Jong: Wel neen, men aanvaardt die zooals ze zijn. Alaar Waar geen besluit aan een post ten grondslag ligt, daar wil de commissie zoo noodig haar critiek doen hooren. Spr. blijft er bij dat men de rechten der raadsleden verkort, als men in de Com missie dat recht van critiek beperkt. Het is volkomen juist dat de commissie een beperkte taak heeft, maar binnen die taak mag men de rechten der leden niet verkorten. Zoodra zoo'n onderwerp in den Raad komt, heeft ieder lid het recht te zeggen Wat hij wil Die bevoegdheid wil spr. ook behouden voor de leden in de Com missie. Het is een commissie van advies aan den Raad. Waarom is die'ingesteld? Om dat niet alle leden zich met alle zaken kunnen inlaten. De commissie nu moet de groote punten die er ahn vast zitten, naar voren brengen. Een kind kan begrijpen dat de commis sic niet terug zal komen op beslissingen .die wijzigingen in do begrooting brengen. Er is hedenmiddag een crediet verleend van f7000. Gesteld dat de Fin. Comm. meent dat die f 7000 heel verkeerd worden gebruikt, zou er dau bezwaar zijn daarop aanmerking te maken? De heer Goslinga: Niet als ze niet wettig besteed werden. De heer De Jong: Hoe Weet men dat? En zou daarover te spreken niet een juister taak der commissie zijn? Spr, gelooft dat de heer Goslinga te -zeer vergeet dat ook andere dan de Ge meenterekening aan de commissie ten on- dei zoek worden voorgelegd. De heer De Bruin beweegt zich op een gevoelig terrein, wannéér hij spreekt over raadscommissiën, omdat hij daarom trent niet veel ervaring heeft. In de eerste plaats wil - spr. vragen: hoe denkt do Rand over-de onthulling van den heer Goslinga, dat de raadscom missiën zoo ontaktisoh zijn samengesteld In de tweede plaats wil spr. zeggen dat het goede wat hem bij' deze regeling aantrekt, juist is, dat deze commissie zal komen te staan tegenover de gewone raads commissiën, die bij het doen van haar voorstellen alleen dat voorstel beoordce- len naar de belangen van den dienst, ter wijl de Finaneieele Commissie ze zal be- ooideelen naar de financiën der Gemeente, zoodat dit mogelijk een tegenwicht zal zijn tegenover die commissiën. Zoo hebben we een bizon der mooi voor beeld in de f7000., die vanmiddag zijn ge voteerd. Spr. zou wel eens willen weten of alle leden nu wel precies weten waar om het daarbij' gaat. Spr. had zich een andere meening van de commissie, gevormd. Hij had zich voor gesteld dat zij niet alleen zou adviseeren over zaken die reeds geschied zjm, maar ook over die welke nog geschieden moeten. Alen kan natuurlijk zeggen dat die zaken bij de begrooting besproken behooren te worden, maar dat is een opvatting op zijn smalst. v B. en W. kunnen een algemeen over zicht hebben van de gemeentezaken, maar hun kunnen bijzonderheden ontgaan. Dat kan ook het geval zijn ten aanzien der financiën. Hoe vaak hebben wij1 vroeger niet ge hoord over den financieelen nood waarin de gemeente verkeerde en nu lijkt het toch alsof daar meer zon op schijnt. Spr. gelooft dat toezicht en bijstand ge wenscht is. Wat hij er van weet, hoort hij uit de 2e of 3e hand, maar hij hoort dat de commissiën in den regel elkaar niet tegenwerken. Alet het oog daarop voelt spr. veel voor het voorstel van B. en \V., doch zal hij het voorstelGoslinga niet steunen. Trouwens, een voorstel dat de grondslagen van het voorstel aantast, ware beter vooruit ingezonden. De heer Goslinga ontkent dat zijn voorstel de grondslagen van het voorstel van B. en \V. aantast; het bedoelt alleen "verduidelijking. Dat de commissie de wettigheid van alle uitgaven te onderzoeken heeft, ligt reeds in de verordening zonder het voor stel van spr. Alaar spr. heeft het alleen ingediend omdat de commissie een enkele maal haar bevoegdheid is te huiten gegaan door een grondverkoop en de vaststelling van een afschrijvingspercentage te beoor- deelen. Dat zijn zaken die bij de begroo ting besproken kunnen worden. Spr. gelooft dus, dat, al wordt zijn voor ste) verworpen, toch in de regeling ligt opgesloten, dat de commissie wel heeft te oordeelen over de wettigheid, maarniet over de doelmatigheid. De heer De Bruin: Trek uw voor stel in De heer De Jong zegt dat de Finan eieele commissie nooit aanmerking heeft gemaakt op vroegere besluiten, maar naar aanleiding Tan zulke besluiten wel advies heeft gegeven voor de toekomst. Dat is hel verschil. Re Commissie begrijpt best dat niet op het verleden kan worden terugge komen. Als de Commissie dus iets heeft gezegd, dan heeft zij daarbij gedacht dat het nuttig kan zijn voor de toekomst. De Voorzitter sluit thans deze dis cussie ion zal het voorstel-Goslinga in stemming brengen. De heer die Jong wil ïiog Vooraf vra gen: bedoelt bet voorstel alle rekeningen die onder de oogen der Commissie ko men. De hlaer Goslinga: Ja. De heer do J 0;n gwant dat kan ge vaarlijk worden on dan kan ook de Com missie wel afgeschaft worden. Het voorstel-Goslinga in stemming ge bracht wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Vóór stemmnn de heeren v. Westendorp, Goslinga, tnr. v. Brie! Sas se, v. Katwijk, Scheffers en v. d. Aleer. Tegen stemmen d© heeren Beukers, AVitt- kampf, Schreuder, Koopmans, de Bruin, mr. Kavelaars, de Jong en Lagcrweij.' Art. 1 wordt hierpa aangenomen met al gemeene stemmen. Art. 2 wordt aangenomen. Art. 3 De heer mr. Kavplaars ziet, dat de Commissie ook nu zal bestaan uit 3 le den. Is 'dat, Vraagt hij, niet wat klein aan tal in verband mot den omvang der werk zaamheden, en 'met jhiet oog op de noodzake lijkheid, dat minstens 3 leden samen zijn. Als de "Commissie uit 5 leden bestaat, is het mogelijk om de vergadering te laten doorgaan met 3 laden. Spr. meent werke lijk, dat het iheel moeilijk zal zijn de "Com missie bij lelkaar te krijgen, althans op de wijze zooals die verordening dat zegt. Do Raad is immers Vermeerderd met 2 loden, ku,ruien Idie 2 nieuWe leden misscnieri als 4e ien 5e lid in die Commissie benoemd wor den? "Hoe dat zij, spr. stelt voor heit aantal leden der Commissie te bepalen op 5. De beer L ag io r we ij zegt, dat dit punt ook bij de samenstelling der vei ordeni ng reeds is besproken tan waar 'de wethouders juist met de ,'zarg om in Commissievergade ringen de leden sampn te roepen, daar heeft de ondervinding hun geleerd, dat voor een kleipe Commissie de vergaderingen gemak kelijker slagen dan hij een groote. Heeft men maar 3 leden, dan h'öeft men die ge makkelijker bij elkaar dan wanneer er moor Jzijn. De practijk hboft or de samenstellers dan ook toe gebracht het aantal Men tot 'het minimum te brengen. Vooral heeft de ervaring bij de Financiebte Commissie ge loeid hoe 'moeilijk bet is allo loden bijeen te krijgen. Door ziekte is, zooals U© 'hee ren wietein, <fe Voorzitter langen tijd ver- hirule.nl geweest te 'Vergaderen. Vandaar dan ook het voorstel om plaatsvervangend© loden te benoemen. Spr. moet 'dan ook', do steeds zoo gen waardeerde adviezen van mr. Kavelaars ten spijt, ditmaal diens voorstel ernstig ontraden. De heer mr. Kavelaars merkt op, dat hij niet enkel heeft gewezen op het samenroepen dor leden, maar ook en vooral op don omvang der werkzaamheden, die de 'Commissie wacht. Die zijn zoo uitgebreid, dat bet lidmaatschap,! waarlijk geen sine cure is. De heer Wji ttkata pi had het zelfde willen zeggen, daar hij hij het "ontvangen van het voorstel reeds de zelfde opmerking maakte. De taak, die de Commissie wacht, kan geweldig groot worden en daarom acht spr. het 'wel gowansdht, dat het aantal leden zoo groot iij, dat de Werkzaamheden kunnen worden verdeeld. De leden zullen anders worden overladen; mén moet er waarlijk niet te licht oVer 'dienkon. Do heer De Jong gelooft, d.at de heer Kavelaars spijkers op laag water zoekt. Spr. heeft de eer gebald circa een jaai; in die commissie zitting te hebben, en kan zeggen, dat de Werkzaamheden wel te over zien zijn. In den regel is het Werk eener commissie niet to zoeken in het aantal leden, niet in de kWajntiteit, maar in de kwaliteit. Als dei Raad maar weet welke leden men moet hebben om'die commis sie samen te stellen, dan zijn 3 leden wel voldoende. Dajt er plaatsvervangende leden zullen zijn, is daprom goed, daar er soms enkelen niet a;an de werkzaam heden kunnen deelnemen. De heer De Bruin wil er alleen op wijzen, d,at de bestrijding van den heer Lagcrweij tegenover den heer Kavelaars builengowoon zwak is. Als men deze kwes tie in studio heeft gehad bij B. en AV., dan had die bestrijding wel beter mogen zijn. Als het moeilijke bijeenroepen der com missie het eenige bezwaar is tegen een grooter aantal leden, dan staat het college niet sterk. De bedoeling van den heer Kavelaars is echter weer in strijd met de verordening, die overal spreekt van „de commissie", die zich dus niet behoort te splitsen .4 Do heer mr. KavelaarsVpor het optellen bijv. De heer De-Bruin: Dat is al uitge schakeld, daar Ijeeft de commissie geen zin meer in. Over groote vraagstukken wordt het oor deel gevraagd van de geheele commissie en niet van een onderdeel daarvan. De Voorzitter vraagt of het voor- stel-mr. Kav&laars wordt ondersteund. Het voorstel wordt ondersteund door den heer Wittkampf. Waar het dus niet voldoende ondersteund wordt, kan het geen punt van behande ling uitmaken. Art. 3 wordt hierna aangenomen met al gemeene stemmen. Artt. 4 tot 7 en de slotbepaling wor den aangenomen. De geheel© verordening wtordt aangeno men met algemeene stemmen. De Voorzitter stelt nu aan de orde de verordening tot wijziging Van de ver ordening regelende den werkkring der Vaste Raadscommissie, belast met het onderzoe ken der Bezwaarschriften, enz. De artt. 1, 2 en 3 worden, aangenomen. De geheele verordening wordt aangeno men mpt algemeene stemmen. In de kistemakerij der firma Kloos aan de St. Anna Zusterstraat had gisteren de 14-jarige v. d. Berg, wonende aan d© Broei svest, het ongeluk met d© han'd onder de stoomzaa.g to komen, tengevolge waar van een dei* vingers ernstig werd gekwetst. Do jongen is onmiddellijk onder geneeskun dige behandeling gesteld. De brand die Dinsdagnacht op het ter rein der firma v. d. Eist woedde, schijnt nog niet afdoende gebluscht te zijn geweest. Eerst moest de brandweer Woensdagavond (ton herlevend vuur blusséhen 'en heden morgen omstreeks '4 uur sloegen weer de vlammen uit de houtmassajs. De brand weer, die geen bewakingsdienst meer had, werd opgebeld en blusohte het vuur. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 64 en hedenmiddag 67 graden. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 9 Augustus. 1 Notaris: W. A. v. Dolder. Een gebouw, gebruikt wordende voor tooneel- en muziekuitvoeringen, tentoonstel lingen, vergaderingen, enz., mot koffieka mer, veranda, en kegelbaan, een woonhuis, een portierswoning, een open veranda, een muziektent, een ruime schuur en berg plaats, een groote t'uiu met koepel, lanen en water, een en ander te Schiedam nabij dér Vlaavdingcrdijk en uitgang hebbende aan den Vellovostsimgcl, te zamen groot V hectare, 42 aren, en 80 centiaren, f 13200. Geveild: 9 Augustus. Notaris: 11. AL C. Poortman, Fen winkel- en woonhuis, twee wonin gen, een stal, erven en open grond, te Schiedam, aan do Gedempte Broersvest no. 38, 38', 383 en 40, kad. Sectie Ij.

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2