VICTORIA-WATER Volksbond tegen drankmisbruik. De Volksbond legen Drankmisbruik hield gisteren te Apeldoorn zijn 39e alg. ver gadering. Den vorigen avond werden hoofd bestuur en afgevaardigden door B. en W. ten gemeentehuize ontvangen, De vergadering, voorgezeten door Mr, Dr. l'\ W. .1. 6. Snijders vim Wissenkeike, werd bijgewoond door den Commissaris dei Koningin in de prov, Gelderland en den burgemeester van Apeldoorn. Aan de ver gadering werd door een 100-tal afgevaar digden deelgenomen. De voorzitter behandelde in zijn openings rede een tweetal onderwerpen: de eischen. waaraan een ernstig onderzoek van hel local-opfion-stelsel heeft le beantwoorden, en den plicht van allen om het werkkapi taal van den Volksbond te vergt noten. De bond teli 21900 leden, vereonigcl in 120 afdeelingen; verschillende a Mee tuigen zijn in wording. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren Mr. Dr. F. W. J. G. Snijders van Wissenkerke, te Wassenaar, en G. Oosterbaan, inspecteur der volks gezondheid, te Zwolle, en werd gekozen in plaats van Prof. Dr. S. D. van Veen, die bedankte, de heer H. de Wilde, wethouder te 's-Gravenhage. Aan het dagel. bestuur van do commissie van de in 1910 gehouden nat. huisvlijt- tentoonstelling werd, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, décharge ver leend. Met waardeering werd van den arbeid, ook der overige commissiën, kennisgeno men. In zake 't verlofstelsel werd aan 't hoofdbestuur opgedragen, de Regeering te wijzen op de gebreken van 't bestaande stelsel en op do beste wijze om 'die weg te nemen. Vereenvoudiging, Onze corr. te Katwijk schrijft: Door den Minister van Landbouw, Han del en Nijverheid zijn voor eenigen tijd enkele visschers uit Katwijk aan Zee in audiëntie ontvangen, die Z.Exc. er over klaagden, dat het journaal bijhouden voor hen veel te omslachtig en te moeilijk was. Zij zouden nooit aan de wet voldoen. Z.Exc. de Minister raadde hen aan een beklag in to dienen en zeide hen bijvoor baat vereenvoudiging toe van het jour naal. VLAARDINGEN, 7 Sept. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 31 Aug. 1912. M. V. Tot. Bevolk, op 1 Jan. 1912 11180 11272 22452 Yermeerd.: M. V. Tot. Geboorte 239 208 447 Vestiging 387 335 722 626 543 1169 11806 11815 23621 r'ermind.: M. V. Tot. Overlijden 90 07 157 Vertrek 447 415 862 537 482 1019 Bevolk, op 1 Sept. 1912 11269 11333 22602 Aantal huwelijken in Aug.13. Vermeerdering in Aug.30. VLAARDINGEN, 7 Sept. De* vereeniging tot verbetering van Volkshuisvesting, „Patri moniums woningen", heeft in een gehouden ledenvergadering het huurreglemen' vastge steld. Het salaris van den secretaris-penning meester, den heer F. v. d. Grijp, alsmede dat van den te benoemen opzichter, werd bepaald op f150 elk. De huurprijs der woningen zal later wor den vastgesteld. VLAARDINGEN, 7 Sept. Dal hel tuber- cnlose-musciun de belangstelling van velen heeft, moge blijken, dat zij gisteren door ruim 800 personen werd bezocht. VLAARDINGEN, 7 Sept. Het aantal in geschrevenen, dat aan de loting voor de militie 1913 zal deelnemen, bedraagt 145. De loting zal plaats hebben in het lo kaal Liefde en Vrede. VLAARDINGEN, 7 Sept. De Vrijzinnige Propagandaclub, welke sedert 1905 alhier bestaat, maar welke in de laatste jaren droeve teekenen van achteruitgang gaf, geeft teekencn van nieuw leven. Zij heeft thans tot de vrijzinnigen een oproep ge richt om steun en een aanmaning tot de jongeren om aansluiting. STADSNIEUWS.' De godsdienstoefening van de afd. Schie dam van den Nedcxl. Protestantenbond zal Zondag a.s. geleid worden door dr. K. F. Sparnaay, rem pred. te Arnhem. In de godsdienstoefening der Christ. Ge- rof. Gemeente, lokaal Schie 68, zal Dins dagavond voorgaan ds. Brath, pred. te Sliedrecht. De verkoop van de Oranjebloem heeft, naar het „Schiedamsch Volksblad" meldt, hier ter stede 1295 opgebracht. Knmer ran Koophandel en Fabrieken. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde Ka mer, onder voorzitterschap van den lieer B. A. J. Wittkampf, vergadering. De notulen der Vorige vergadering wer den voorgelezen en vastgesteld. Door den heer directeur van het post kantoor alhier was het advies der Kamer verzocht over een voorstel tot wijziging der postbestellingen, volgens hetwelk de 2de, 4de en 5de bestelling niet meer te 12.05, 7.50 en 9.35 uur des namiddags, maar resp. te 11.15 uur dos voounkldags, 6 en 8 uur des namiddags zouden plaats hebben. Na vrij uitvoerige bespreking besloot de Ka mer den directeur van het postkantoor le berichten, dat zij tegen do voorgestelde vei a ndering in de 2de bestelling geen be zwaar had, mits zij ervan verzekerd kon zijn, 'lat de Duitseho post, welke <les mor gens te Schiedam aankomt, met die ver vroegde bestelling bezoigd zou worden, en dat zij mot de voorgestelde verandering in dc 4de bestelling zich kon vercenigen, doch met die in de 5,1e alleen dan, wanneer hel oen maatregel was voor het gelieele land, dus niet wanneer 'het een uitzonderings regel was voor Schiedam. Bij de rondvraag werd er door den heer II. J. Jansen op gewezen, dat hel, wanneer men goederen le verzenden heeft met do spoor en dientengevolge een waggon aan vraagt, somtijds wel 4 dagen duurt, voor dat de waggon er is. Naar aanleiding hier van weid besloten om lot de directie der Hollandsche IJzeren Spoonveg-Maatschap- pij het verzoek te richten, om daarin, ver betering aan te brengen. Tevens maakte de heer Jansen er op merkzaam op, dat men aan liet station alhier een termijn van tien uur heeft om te lossen, en, wanneer binnen dien termijn niet is gelost, staangeld wordt geheven, doch het niet zelden voorkomt, dat men gedurende een deel van dien tijd niet ko men kan, omdat er gerangeerd moet wor den. Dientengevolge besloot de Kamer om de directie "der genoemde maatschappij er tevens op te wijzen, dat haars inziens de billijkheid meebrengt, dat de tijd, waarin gerangeerd moet worden, niet in rekening wordt gebracht. Wijl bij de rondvraag geen der andere leden liet woord verlangde, werd do ver gadering door den voorzitter gesloten. Pluralia. De natuur laat zich deze dagen niet op baar gunstigst zien, maar „Flovalia" heeft zich daardoor niet laten weeihouden, De rechte liefde voor de natuur lijdt niet on der een enkele booze bui on wie weet of straks toch nog niet hel zonnetje door komt en in een ommezien weer zomer brengt. Hoe het ook zij, in de „Drilschuur" is het zomer. Er is, sinds wij er gisterenmiddag waren,, nog hard geweikt, en toen wij er even voor twaalven vanmorgen nog een kijkje gingen nemen, was de tentoonstelling gereed om de eerste bezoekers te ontvangen. Onder de vrije inzendingen is ook nog veel, dat do moeite van het bezoek loont. Bijzon der zullen de aandacht trekken eenige col- loctics levende en opgezette inseqten. Wij zagen nog een paar aardige terraria en aquaria, en een heel mooi herbarium, dat den jongen verzamelaar alle eer aandoet. Een stukje heidelandschap, dat achter in do zaal op schilderachtige wij'ze is nage bootst, verhoogt niet weinig het prettige aanzien van het geheel. De commissie hoopt nog steeds op gun stig weer en in dat geval zal er zeker morgen ruim gebruik worden gemaakt van het gezellige zitje dat op het groote plein gemaakt wordt, waar dan bovendien in den middag door het. muziekgezelschap .Gusto" een concert zal worden gegeven. Als nu het weer maat medewerkt, lijdt het geen twijfel of deze tentoonstelling, wordt een hesiist succes. Hedenmorgen was de jury, beslaande uit dc tiecron J. v. Dijk, D. Krabbendam en M. Leunenburgn, nog druk bezig met haar moeilijke taak LIJST DER BEKRONINGEN. Groep A. G e r a n i u m s. Eeroprijs: Jacoba van Leeuwen; le prijs: Jae. Mak, J. Reuvekamp; 2e prij-Joh. Ger- lach, II. Letscb; 3e prijs: Cato Vijgeboom, J. de Heer, A. van den Tempel, W. Cle ments; diploma's: A. Kans, A. Loch, C. van Loenen, F. Sterk, Cor Eggelmeije,. Groep B. F u c h s i a's. Eereprijs: niet toegekend; le prijs: J.de Heer, H. Kans; 2c prijs: Jac. Mak, J.Groe- nenberg, Pieter Bas; 3e prijs: N, Dekker, W. J. HL A. Boot, N, Sonneveld, A. Ris; diploma's: C. Marks, Hendrik Kooiman, J. Struik, Marie van den Bil, Willem Groot- veld. Groep C. B e g o n i a's. Eereprijs: Jac. Mak; le prijs: Jacoba van Leeuwen, Henk v. Wieringen; 2e prijs: C. Plooij, E. Knaap, Jacob van Ilekko; 3e prijs: Richard van Zoelen, B. Overste, D. Graven; diploma's: E. van den Beek, A. van Os, F. Lelsch, Aart Gille, J. Kra mer Frehcr. Groep D. C o 11 o u s s c n.' Eeroprijs: niet toegekend; le prijs: Jac. Mak, D. Kroes; 2o prijs: Cor Tilmnn, J. Groenenbcrg; 3o prijs: Maartje Sehilper- oord, Mina van Dijk, A. Noordhoek, Ilcn- drien van der Sloot; diploma's; A. van Hours, Tountje van Soelen, Joh. Kool, M. do Goeden, P. Jongcbreur. Groep E. Diverse bloeiende of groene eigen gekweekte planton. ie prijs: W. Zonneveld; 2e prijs: F. J. Zijdveld; 3e prijs: J. II. Mak; diploma's: R. J. Meijer, J. A. Hosselaar, L. llazel- bacli, J. Noordam, Mevr. v. Hoogstraten. Groep F. V e 1 d b o u q u e 11 e n v a n gedroogde bloemen. le prijs: niet toegekend; 2e prijs: niet toegekend; 3e prijs: II. J. Bos; diploma: H. Smidli. Groep G. Veldbouquetlen van vcrsclie bloemen. lo prijs: niet toegekend; 2e prijs: Regina Kars3e prijs: J. van Woerkom. Groep II. Herbaria, Aquaria en andere soortgelijke verzamelingen of merkwaardigheden uit de natuur. le prijsJlir, F. A. v. Suchtclen, G. van Mours2c prijs: Corn. v. d. Broek, Ilaiölrl van Suehtelim; 3e prijs: Trims Bijlo: di ploma: G. v. Meurs. Da staking der glasblazers. Verschillende bladen bevatten tiet vol gende bericht uit Delft: Donderdag ging van de flcsschenfabriek een lading van (10.000 machinaal vervaar digde flesschen scheep voor Amsterdam. Voor de aflevering werd een 200-tal door pasteurisatie op broosheid onderzocht, maar geen der procfflesschen sprong tijdens do proef. Dc machine wordt bediend door een groep werklieden, waaronder enkele stakers, waartegen het bestuur der arbei dersorganisatie geen bezwaar had. De Rotterdamscho rechtbank heeft gis teren failliet verklaard J. J. M. van Doom, loodgieter alhier, wonende Korte Nieivv- straat, bij kastelein v. d. Meer, Curator is mr. J. G. L. Nolst Trenité. Een Rotterdamsch koopman kwam gis teren bij de politie klagen, dat zijn hand wagen, waarmee hij hier gevent had, in de brouwerslraat moedwillig door een slee per tot tweemaal toe was aangereden, de laatste maal zoodanig, dat de wagen on- Drtukbaar werd. Een eigenaar van een paard heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een huurder, die dezer dagen zijn woning had verlaten, verschillende tot die woning behoorende stukken had meegenomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 58 en hedenmiddag 60 gr. Fahr. fievonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van politie: Nachtzak, sleutels, duimstok, vloer kleedjes. Te bevragen aan de volgende adressen Muilkorf, v. d. Kamp, Boterstraat 19, hondje, Brussaard, Nassaustraat 20; zweep, v. Wijngaarden, v. SmaJevellstraat 5; oor belletje, Reherman, Breedstraat 64; bal letje van een armband, Bijloo, Noordmolen straat 34; broche, Vis, Kortlandstraat 511; porlemonnaie met geld, v. d. Touw, Lange Achterweg 15; medaillon, Walbeek, West- molenstiaat 9; ceintuur, Zonne. Brouwer straat 7; postduif, Dórrer, Flovenierahuis 43hond (boxer), De Gans, Puttersl oek- sche straat 59; pnrapluie, IJosman, Lange Haven 1. AGENDA. Heden eu volgende dagen. Schiedamscue Bioscoop, 8 uur. Voorstelling, Heden en volgende avonden. Casino. 8 uur Revue Gezelschap. Ter Hall. Heden en volgende avonden, Tivoli, 8 u. Holl. Tooneelgezelschap, „Blanke Slavinnen". 7 en 8 Sept. Drilschuur. Tentoonstelling Floralia. 8 Sept. Groote Schouwburg, 8 uur. Rol- terd, Tooneelgezelschap. „Zoo'n Windbuil'1'. 8 Rotterd. Diergaarde. Matinee. 4c Reg. Inf. 9 Beursgebouw. 8 uur. Vetgadering der Kamer van Arbeid voor do Vocdings- en Genotmiddelen. 9 Volkshuis, 8 u. Ledenvergadering van het dep. Schiedam, der Mij, tot Nut v. h. Algemeen. 10 Rotterd. Diergaarde, 8 u. Concert. Kon. Scherpschutters. Oberlahnstein wordt met eigen schepen geregeld van Oberlahnstein te Rotterdam aangevoerd. «emeiigü Nienw». Doodelijke val. Men meldt ons uit Middelburg: Do 15-jarige -B., die gisteren door het dak van de ijzergieterij viel, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het zie kenhuis alhier overleden. De gemeente-ontvanger van Doornspijk. In do eerstvolgende vergadering van den Baad der gemeente Doornspijk komt aan de orde een voorstel van zeven leden (de Raad beslaat uit elf leden) om den ge meente-ontvanger, den heer B. Rozeboom, als zoodanig ontslag te geven op gronden voorkomende in de verschillende door de Raadscommissies uitgebrachte rapporten betreffende de onregelmatigheden in het gemeentelijk financieel beheer. C afliet geëindigd. In de gistermorgen gehouden vergadering van werklieden-organisaties met de hoofdbe sturen, is, in verband met het door 'de di rectie 'dor Alkmaarscho IJzer- en Metaal gieterij gestelde ultimatum met algemeen» stemmen besloten op het laatste voorstel der directie in te gaan. Daardoor zijn de gowenschte veranderingen in het werklie den-reglement en don werktijd niet vor kregen. Hij gebleken vlijt en goed gedrag zal na 2 ii 3 weken een loonsverhooging worden toegekend. De uitsluiting, welke 9 weken geduurd heeft, is hiermede opgeheven. Waarschijnlijk zal een deel der werk lieden vandaag reeds weer aan tiet weik gaan. Ned, Vaktent van het stukadoorsfedrijf. De Nationale Vaktcntoonstclling van het Stukadoorshedrijf, iu het laatst van deze maand te Rotterdam te houden, belooft een goed succes en wel m dien zin dat zij ho ven verwachting aan hel doel waartoe zij georganiseerd is, belooft te beantwoorden. Dat doel is ml. te loonen dat liet stuka doorsvak in werkelijkheid een kunstvak is, dat het niet slechts bestaat in berapen el bepleisteren, waardoor de stukadoor zoo ongeveer do schrik der huisvrouwen geworden is, maar dat ook werk van hoo- gere kunst kan geleverd wonion. Uit. de lijst van toegezegde inzendingen blijkt dan ook niet alleen, dat cr nog werkelijke kunstenaars op dat gebied in ons land ge vonden worden, die wat durven onderne men, maar ook de collectieve inzendingen door een groot aantal patroonsafdeelingen ui, verschillende plaatsen, waaronder 'is-C.."enliage, toegezegd, bewijzen, dat men de zaak hoog opvat, dat er c-en ern stige wil bestaat om mede te werken tol verheffing van het vak. Een goed denkbeeld van het tentoonstel- lingscomité was ook aan het programma nog tce te voegen: afd. 11a. „Werkstukken van zoons van patroons", want al dade lijk kwamen ook voor deze afdecling toe zeggingen in. Eindelijk kunnen we ook nog me'dedec- len dat, waar deze tentoonstelling be schouwd wordt als de kroon op hetgeen de Ned. Stukadoorspatroonsbond tijdens zijn 10-jarig bestaan heeft verricht, men er ook ernstig naar streeft die kr.oon met een schoono parel te versieren, en wel de oprichting van oen „Steunfonds hij' overlij den'1', waai toe aller medewerking wordt ingeroepen, Ongeluk. De herbergier N. M., uit Goudriann, en zijn 70-jarige zwager J. T., die -van een familiefeest te Giessen-Nieuwkerk per rij tuig huiswaarts keerden, zijn Donderdag avond, doordat het paard schrikte, met rijtuig en al in de Smoutjesvliet, onder laatstgenoemde gemeente, terechtgekomen. De herbergier is geréd, de lieer Ti\ verdron ken. Ook het paard is bij het ongeluk omgekomen. Prettige begroeting In de laatstgehouden vergadering van den raad dor gemeente Schiermonnikoog richtte de wethouder Karst de volgende woorden tot den burgemeester, die als zoodanig was herbenoemd „Lk hoop, dat u voortaan met meer ernst im taak zult opvatten, opdat de hand tus- sc ïen u en de gemeente hechter en inniger mag worden, dat u de sympathie van de gemeente moge verwerven." Ecu der andere leden had 't zelfde op 't hart, doch de heer Karat was hem voor. Ontsporing, Omstreeks 7 uur is Donderdagavond even buiten hel station Axel, vermoedelijk door verkeerden wisselstand, een tiein ontspoord, waarin 80 mensclien zaten, die aan de lijn werken. De stoker weid dood van onder de machine gehaald; zijn lijk werd naar Axel vervoerd. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Dc machinist had een been gebroken en klaagde over pijn in de borst. Nadat do beide geneesheeren van Axel, die spoedig op de plaats des onheils waren, een verhand hadden gelegd, werd hij naar zijn woonplaats St. Nicolaas vervoerd. De stoker en de machinist van de tweede locomotief konden nog bijtijds van de ma chine springen en bleven ongedeerd; ook de werklieden kwamen met don schrik en een paar lichte kwetsuren vrij. De beide locomotieven zijn over elkaar geschoven. Ook pleizierig Woensdagavond hield de D-trein, die te 9 uur uit Amsterdam' vertrekt, waarschijn lijk tengevolge van een klein defect, te Wierden stil. De conducteur waarschuwde. „reizigers voor Almelo, Hengelo en En schedé uitstappen". Toon dezen bemerk ten, dat ze niet te Almelo waren en weer wilden instappen, reed de 'trein verder. Met den goederentrein kwamen de reizi gers kwart over twaalf tc Almelo aan en moesten daar overnachten. Van 'n veldwachter en kooldieven. Als „historisch" schrijft men aan „Dc Geld." xiit dc Betuwe: „Hij was hoofd der school in een der Betuwsche dorpjes en bezat een grooton tuin en was een liefhebber van zuurkool. In den tuin verbouwde hij als znurkoollicf- hebbcr natuurlijk kool, die tot 's meesters groote voldoening groeide als kool, lotdal eindelijk het tijdstip zou aanbreken dal deze verhuizen zou naar 's meesters groo- ten zuurkoollon. Doch dit zou de kool niet beschoren worden, tot 's meestors groot verdriet. Op zekeren morgen toch bemerkte onze meester tot zijn groote verbazing en schrik en nog veel grootcr woede de helft zijner kool gestolen was' In zijn woede wist hij niet wat hij do(1„ zou, doch kalmer geworden, kwam eens kiaps een gedachte bij hem op naar <u veldwachter te gaan. Met dezen hield F een geheim consult en toen hij bij den veld' wachter wegging, stond de overwinning on de kooldieven op zijn gelaat te lozen, A] het donker was geworden, kwam onze vel.)3 wachter, gewapend met een stok, hij on!, meester aan en deze geleidde hom naar bi waschhok, van waar men een mooie schuil plaats had 1 ij liet kooldveld, en voor alk zekerheid -topte onze meester den politic- man e--.. Resell brandewijn in zijn za,.' wu'H dat was altijcl goed voor den s\m ol om de verveling te verdrijven, en om de zenuwen van onzen schildwacht een beetje op te frissclien. Want een dorps- veldwachter heeft ook zenuwen I En meester ging met een gerust geweten naar bed en 's nachts droomde hij er van. zag de dieven door den veldwachter in boeien geklonken voor zich op hun knieën liggè„ en genade afsmeeken. 's Morgens was hij al heel vroeg uit de voeren, benieuwd naar den uitslag. En de uitslag was: weg was de veldwachter, weg was de brandewijnflesch en de tuin kon zich op geen enkele kool meer boioemenl Tableau 1 Lotingsweeën. Door hel luidruchtig optreden van oen troepje Jololingen, te Weesp, werd het paard van den hakker G. v. A. zoo opge- schrikt, dat het beest, zijnde ingespannen voor de broodkar, van zijn standplaats voor den winkel in de Zandstraat opsprong en met zijn voorpooten door de ruiten sloeg, waauloor liet in de kamer terecht kwant! De belhamel van het troepje, 'n loteling uit Dxemcn, werd door den bakker gegre pen en hem werd 'n geducht pak slaag toegediend, waardoor de loteling bewuste loos op den grond bleef liggen. Toen hij weder bijkwam, bemerkte hij, dat zijn porlemonnaie, inhoudende f86,ver dwenen was. ilct paard had zich zoo aan kop en pooten bezeerd, dat de veearts wonden moest hechten. Voortvluchtig. Maandagochtend werd de 26-jarige kan- tooibcdende van dc firma C. F. Roos Co., kunsthandelaren aan het Rokin te Amsterdam, met geld uitgezonden om ver schillende rekeningen voor de "firma te voldoen. Des namiddags omstreeks half vier kwam hg terug en zeide, dat hij niet alle rekeningen had kunnen voldoen, daar hij niet voldoende geld Rij zich had gehad. Hierop werd hem nog een bedrag ter hand gesteld, in totaal ongeveer f800. Den volgenden dag kwam hij niet terug en toen men zich om inlichtingen aan zijn woning vervoegde, bleek hij daar niet aan wezig te zijn.. Men begon toon argwaan te krijgen en belde eenige firma's op, bij wie hij geld had moeien afdragen; hij bleek nergens te zijn geweest. Men vermoedt, dat bij de wijk naar Duitschland heeft genomen. Beter laat dan nooit. Iemand te Lisserhroek heeft een brief kaart ontvangen, afgezonden uit Alkmaar, die niet minder dan 5Va jaar onderweg is geweest. De kaart werd op 19 Februari 1907 verzonden, blijkens poststempel '20 Februari 1907, Haarlemmermeer. Onder de vele stempels prijkt ook dat van Amster dam, d.d. 31 Augustus '1912. Dorpslmht. In het Fricsche visschersdorp Wienim werden voor eenigeu tijd bij nacht hij in gezetenen de glazen ingeslagen. Waarom? 't Broeide er onder die bevolking en 't broeit er nog, tengevolge van ruzie 'lus- schen het schoolbestuur en het 'hoofd der christelijke school aldaar. De bevol king bemoeit zich met die ruzie, staat grootendeels aan de zijde van het school hoofd. Bevreesd voor meerdere ongeregeld heden is er nu een detachement rijksveld wachters aangekomen, die dag en nacht in het dorp surveilleeren, j Een drama 9 In de nabijheid der pieren van IJmuide» zijn eergisteren twee lijken aangespoeld één van een vrouw en één van een man. Eerstgenoemde was ongeveer 50 jaar, zwart zijden gestreepte kousen met bet initiaal V en was karig gekleed. De pian w.<s net gekleed, zeer corpulent, nïct kaal hoofd, grijzen knevel cn puntbaard, en ongeveer 60 jaar oud. Om één der vingers zat een gouden ring, gemerkt G II 13-10-90. Een gedenkteekenverbod in Parijs. De commissie, die zich eenigen tijd ge" leden tc Parijs heeft gevormd, teneinde een gedenkteeken voor den schilder Caivière, don schepper van bet beroemde doek Ma teria'té", in de Champs Elysées op te rich ten, heeft op haar tot den gemeenteraad gericht verzoek om dc oprichting van dit monument (die financieel overigens nog geenszins was verzekerd) te willen toeslaan, het onverwachte antwoord ontvangen, dat Üo Parijschc gemeenteraad met eenparigheid van stemmen besloten heeft, het oprichten van gedenkteekenen in Parijs voortaan in het geheel niet meer too to laten. De overmaat van artistiek waardevolle en waardeloozc monumenten op allo passende en onpassende plaatsen, heeft te Parijs reeds lang tegenzin verwekt tegen deze. steeds meer otn zich heen grijpende ziekte

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2