BINNENLAND» V V V ~8TAD8NÏEÏÏWSl Ferk en School Sport. Luchtvaart» tiemmgü Nleaws. voornamelijk over de vaststelling vuu do grenzen -der Spannscho zone en het en clave vau I£ni, Onder andere territoriale yoordeden verkrijgt Frahkrijk 't ertsrijke gebied tussehen het wed Drana en de Suz- jivier, waardoor het achterland der Sa hara een nieuwen toegang naar den Atlaaiti- schen Oceaan krijgt. Spanje behoudt het enclave van Ifni. Frankrijk krijgt in het noorden oen deel van het zeer vruchtbare en bevolkte dal van Merghu 011 bovendien strategisch en economisch van boteekcnis zijnde grenswijzigingen aan de Moeloeja en Lukkosrivier. liet tweede deel handelt hoofdzakelijk over do geïnteresseerden der leeningen van 1904 en 1910. de Staatsbank en het ta- haksmonopolie, Met Ir,u-laat verktaarl het principe van de eenheid van larietVerhlen. De administratieve en financierde autouo mie van heide zones- is tol stand gekomen, zonder op de soevereiniteit va.n den sultan of op de rechten van derden te zeer jnbreuk te maken. Rest nog slechts de beslissing over het eigen bestuur van Tanger in overeenstemming met bet algemeen bestuur yan het Alarokkaansche rijk. liet derde deel houdt rekening voor een in de toekomst, mogelijke verandering der bepalingen over de beschermelingen en de inrichting van de rechtspraak. Het verdrag .wordt aan alle mogendheden,, die de xVlge- sirasacte hebben onderteekend, meegedeeld en zal zoo spoedig mogelijk te Madrid ge ratificeerd worden. De Parijsche morgenbladën brengen allen lange artikelen over het Fransch-.Marok- kaansche verdrag. Uit deze artikelen blijkt, dat de indruk, welke het eindresultaat van de F rans ch-Ma rok k a an sc he kwestie ge maakt heeft, een goede is. Men is tevre den dat de lange onderhandelingen ten slotte tot een goed einde zijn gekomen. Men verklaart, dat met cle onderteekening van het verdrag een nieuw tijdperk voor Marokko aanbreek! en dat Ibaus met ze kerheid te venvachten is de economische gezonde ontwikkeling van Marokko en hel aanbreken vau een tijdperk, hetwelk nieu wen bloei zal brengen. 14 uitschland. Naar -de „Frankfurter Ztg." uit g-oede bron verneemt, heeft cle rijkskanselier, Vort Berhmanu-Uollv eg. den disten Nuvem bel een bekend leider van de mitiumfraelu- uit den Rijksdag bij zich ^geroepen en he$ op zeer beslisten toon verklaard, dal de jongste pauselijke encycliek ovet de weik- ïiedenorganisaties de laatste was. welke de Pruisische regeering zich vaji de curie aan inbreuk op de rechten van den slaat en op de zelfstandigheid der met-katho lieke werklieden- en andere vereenigingen heeft 'laten welgevallen. Mocht weer iets dergelijks voorkomen, dan zou zij onvoor- waardelijjk de diplomatieke betrekkingen met het Vaficaan afbreken. De Rijksdag heeft Zaterdag een door de sociaal-democraten ingediende motie, waar in verklaard wordt, dat de wijze, waarop de Rijkskanselier geantwoord heeft op de interpellatie over de duurte der levensmid delen niet in overeenstemmiiag is met dc opvatting van den Rijksdag, verworpen met 174 tegen 140 stemmen en 9 onthoudin gen. 1 Ru s lan d en C h ina. Uit Kirin (Mandsjoerije) wordt geseind, dat de politieke partijen hebben besloten inschrijvingen te openen voor gelden voor den oorlog tegen Rusland. De leerlingen der hoogere scholen vormden een mili taire vereeniging tegen Noorcl-Mongolië en zijn begonnen met militaire-oefeningen. Ge weren zijn onder hen verdeeld. Uit St. Petersburg wordt d.d, gisteren geseind, dat rle Ohineesrhe regeering Rus land heeft meegedeeld, dat zij de. auto nomie van Mongolië erkent en dat zij er geen „casus belli" van zal maken. Vereenig cle Staten. Te "Washington werd Zaterdag bekend, dat de regeer ing niet voornemens is om ter vervanging van he! op 1 Januari a.s. af- loopende verdrag met Rusland een nieuwe overeenkomst te treffen oi' een modus vi- vendi aan te gaan. Egypte. Het Zwitsersche volksblad in Genève oni- vangt uit Kaïro een bericht, waarin wordt medegedeeld, dat in officieele kringen in Egypte de afkondiging van het Engelsche protectoraal over Egypte vaststaat, en dal deze in de eerste dagen van het volgend jaar zal plaats hebben. Hof trer Sela. Da chef va.n liet Militaire Huis en de grootmeester van bet Huis vau Hare Ma jesteit de Koningin, mxxiigen de. te 's-Gru venbatje en omstreken wonende dames en hoeren, die lmn opwachting hij Ham Ma jesteit wenschen le maken, of aan Hoogst dezelve wensclnai te wonden vota-gesteld, uit, hunne aanvragen vóór 15 December a.s. iu Lo zenden: rle dames aan de. grool mee,sten-s, Lange. V omturnt 19; lie bc-i-r-n aan den adjudant, van dienst, Paleis Noem! einde. J)e heeten, die bun opwachting wenschen te maken bij Zijne Koninklijke Hoogheid rten Prins der Nederlanden, ol aan Zijne Koninklijke Hoogheid wenschen te wen den voorgesteld, worden verzocht lam aanvragen in te zenden vóór 15 December a.s. tutu dun adjudant van dienst van Zijne Koninklijke Hoogheid. Paleis Koordeinde ie 's-G ntvenhage. Tan het hof. Z, K. H, do Prins kwam Zaterdagavond ten 6 uur van het Loo tot heden in de residentie. ,11. M. de Koningin-Moeder ontving Vrij dagavond den gezant te Stockholm, mr. Van Weideren baron Hongers, en mevrouw Hungers, zijn erhfgenooto. II. M. de Koningin heeft Zaterdag den Min. van Ruitenlandsehe Zaken, jhr. De Marnes van Swindeien. in conferentie ont vangen, 11. K, tl. de Groothertogin van Olden burg vertrekt hedenavond ten 7 u. 40 min. per Holl. Spoor naar Duit.sohland. na een 11 daagse,h verblijf in de residentie. Consulaire dienst De waar neming van liet consulaat der Xedc-r landen te Bender- Bouehir (Perzik) is opgedragen aan Sir Percy Cox, cousul- geneiaat van (Iroot-Britannië en Ierland daar ter plaatse. Aan genoemden heer moet iu het En- gelseh geschreven worden. („St.-Ct.") Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van oorlog, en van landbouw, nijverheid en handel, zullen deze week niét plaats hebben. Personalia. Bij Kon. besluit van '23 November zijn benoemd tot vertegenwoordigers der regee ring op het in October 1913 te Milaan te houden XIYde internationale congres tegen liet alcoholisme, jhr. mr. f. J. M. Ruvs de Beerenbrouck, lid van de Tweede Kamer der Slaten-Geueraal. te Maastricht, dr. W. 1'. Ruyseh, benoemd voorziller van den neutralen gezondheidsraad, ds. .1. 11. Siote- maker de Bruine, voorzitter va.n den Bond van Proleslatitsclie Drankbestrijderever- eenigingen Enkrateia., te Utrecht. Het Xederl. Roofle Kvnis en d Balkau-oorlog. Het hoofdcomité van hel Nederlandse!»' Iloode Kruis merkt op, dat er niet een am bulance naar Montenegro is uitgezonden. Hier is alleen, sprake van een toezending van geneeskundige en andere hulpmidde len. benevens een som golds, welke ver kregen zijn door de offervaardigheid van hei Nederlandsche. volk ten behoeve van cle gewonde en zieke krijgslieden in Mon tenegro. Aan den heer Nord Thomson, die zich daartoe bereid had verklaard en op eigen kosten reist, is de opdracht Ver-strekt een en ander-, zijn bestemming te doen bereiken. Op diens ver-zoek vergezelt hem dr. H. Koppesclraar (evenmin op kosten van het Ncderia.ndsc.he Roodc Kruis) om in Montenegro te onderzoeken, waaraan eventueel nog meer behoefte bestaat, en hoe de toezending daarvan het zekerst kan geschieden ear hieromtrent te berichten aan het hoofdcoinité. Dit zal dan trachten, naar gelang yan, de heschibkare middelen, daar in te voorzien. Xederl. Landbonw-coalté. Onder voorzitterschap van den heer P. •I. A. cle Bruïne, hield het Nederl. Landbouw Comité Zaterdag zijn gewone algemeene vergadering in de vergaderzaal van rle Eer- slo Kamer. Hel Bestuur adviseerde om de Centrale Lamibouw-Omierlinge niel als lid toe te hilvn. uit overweging, dat, indien derge lijke beslaande of nog op le richten vor- eenigineeii, meer concrete werkzaamheid in haai na wei king aan de belangen van den landbouw bevorderlijk zijn, allen (nl hef Comité in den bosiaandcn vorm loe traden, dit een expansie zou ondergaan, die mis schien tol een explosie in de toekomst zou voeren. Het Re-tuur stelde zich voor den weg "Ie zoeken, waardoor dergelijke vereen, zich bij het comité zouden kunnen aansluiten in anderen vorm dan de bestaande, meer rechtstreeks den landbouw bevorderende vereenigingen. Dit advies van het Bestuur werd met een beroep op een ruimere opvatting van de statuten, dan het Bestuur huldigt, bestre den door den heer mr. C. P. Zaaijer, die ook opmerkte, dat er thans verschillende vereenigingen lid zijn, die niet rechtstreeks den. landbouw bevoredren. Na verdere discussie, waarbij o. a. de lieer Kortcweg zich bij mr. Zaaljei's be toog aansloot en het bestuurslid, de heer De Boer, had medegedeeld, dat het Bestuur van deze zaak geen kabinetskwestio zon makelt, werd met 32 tegen 29 stemmen ,i.ingenomen een voorstel van den heer Zanipu om do Lnndbouw-Onderlinge wèl toe te laten. Hiermede werd hel Bestuurs voorstel geacht te zijn verworpen. .Met handhaving vau een reeds vroeger genomen besluit werd besloten cle Melk- hygiënische Vereeniging, Bond van Melkin richtingen en fabrieken van melkproducten, gevestigd te Amsterdam, niet tot het lid maatschap loo te Uien, Niet nagenoeg algemeene stemmen werd de heer C. ,1. Kneppeihorst le Driebergen, herkozen: in de vacature, ontstaan door1 het bedanken van don heer W. Stork, te Hengoio, word gekozen cle heer Bavinck le» Gate, te Almelo, na herstemming met baron van Voorst tot Yoorsl, te Twello. Als lid der finam-ieolc commissie werd de heer S. C, Kortcweg herkozen. De rekening en verantwoording, eon be drag aanwijzende van f 11.714.05/2 in ontvangst en uilgaaf, werd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling van de b'e- grooting 1913 (dio goedgekeurd weid) werd overgegaan, verklaarde cle heer Bavinck' ten Cato zijn benoeming tot bestuurslid niet te kunnen aanvaarden. Financieel nieuws. In een heden gehouden algemeene ver gadering van houders van premie obliga ties der N, V, Voormalig Waarborgfonds van de prernieleening der Vereeniging' Rot ter damsche- Schouwburg, is tot lid in de commissie van beheer in do plaats; van den heer Th, G. G leichman, die bedankt had. benoemd de heer mr. Joh, Havelaar. YLAARDINGEN, 2 December. Zaterdag j.l. heei't bet gemeentelijke Elee- triciteits bed rijf voor 't eerst stroom jele verd, Zoonls reeds vroeger gemeld, is tus sehen Vlaai-dingen en Rotterdam een over eenkomst getroffen, volgens welke laatst genoemde gemeente electrischon stroom aan- Vlmudingen levert Het getal der aansluitingen bedraagt he den 23, welke te verdeden zijn over win kels, klein on groot bedrijf err woonhuizen. Hierdoor zal het. verbruik reeds overtref fen de raming, welke in de eerste begroo ting is gemaakt. Het is te verwachten, dat meerderen nog zullen volgen, wanneer een maal het groote nut vooral voor kracht- installaties practise!: wordt gezien. Door de Directie zijn boekjes verkrijg baar gesteld voor belangstellenden, bevat tende kostenberekeningen voor licht en kracht. Zilveren jubilee Den 9en December a.s. zal de heer IV. v. Zon Pz. don dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar door heeren Kerkmees ters eter K'ecl. Rerv. Kerk tot collectant werd benoemd. Oude Manhuis» Do heer J. 11. van Westendorp .T,Dzn„ in de jongste vergadering van den Ge meenteraad benoemd tot Regent van het Fonds van het voormalig Oude Manhuis, heeft bericht, dat hij de benoeming niet aanneemt opdat de Raad gelegenheid zal hebben te voldoen aan den wil van dén erflater om zoo mogelijk een bloedverwant te benoemen. Bij de vanwege de verecuiging van leeraren te Amsterdam, op 25, 26 en 27 November te Rotterdam gehouden exa mens in Boekhouden, zijn geslaagd de heeren F. H. Bokhorst, ,W. Genesis Ilzn., J. P. Hofman, C. Leliveld. C. B. H. Alerte» en P. Sanders Wzn., allen vim hier. - Gusto's Mnzlekyereenlglugr» Op Zaterdag 23 en 30 November gaf Gusto's Muziekvereeniging - haar 3de jaar feest, mei welwillende medewerking van de Vereenigdc Schiedamsche ToonecS- dilettanten in Musis Sacrum. De feest avonden waren uitsluitend bestemd voor donateurs, begunstigers en genoodigden met hun dames. De opening geschiedde bij nronde van den heer Vrouwdeunt, voorzitter van Gus to's Muziekvereeniging. Spreker heette al len hartelijk welkom en deelde mede, dat door het verdwijnen van de S. 0. V. Gusto's Muziekvereeniging had moeten be sluiten baar 3de jaarfeest in twee gedeel ten !e doen plaats hebben, aangezien liet ledental te groot is. voor een der hier be schikbare 'zalen. Hij dankte allen voor hun finanueelen steun, doch bracht een woord van dank in het bijzonder aan den heer Smulders voor de jaarlijksche subsidie, der vereeniging toegekend. Daarna werd overgegaan tot de uitvoe ring van het programma. De verschillende muzieknummers werden zeer verdienste lijk uitgevoerd en muntten uit door goede stemming en maatvastheid. Na het slot - accoord van No. 5, „Mosaïque sur l'Opé- ra Stradella", wercl den directeur, den heer Karsseboom, een lauwerkrans aange boden door een jongedame, namens de fir ma Smulders. No. 7, „Werkstaking der Muzikanten", viel bijzonder in den geest. Den lieer Karsseboom werd een wanne en welverdiende lralde gebracht. Na do pauze kwamen de tooneellisten aan de beurt, fn aanmerking genomen, clat dit ensemble uit zeer goede krachten be staat, behoeven wij niet nader te vermel den dat dit gezelschap alleszins voldeed en haai prestaties een uitmuntend suc ces hadden. Dit ensemble zal we! aan gezocht worden om in meerdere gezel schappen op te treden. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur geraak te de 22-jarige I/. Klaassen, werkzaam bij de firma Hasekamp, bekneld tussehen 2 ijzeren fusten. Per rijtuig is bij naar- zijn woning in de Groenclaan vervoerd. Zondagavond heeft een bewoner van de Hoogstraat aan do politie medegedeeld dat bij een vechtpartij aldaar een ruit zijner woning is ingeslagen, Toen de politie ter plaatse verscheen, was de dader reeds weg, maar diens naam is toch bekend. Een 13-jarige jongen heeft gisteravond in de Mariastraal van een anderen jongen een klap op het linkeroog gekregen, tenge volge Waarvan het ooglid is gekwetste Zaterdagavond is door de politie alhier aangehoudr1 dó 21-jarige S, S., wiens op sporing en aanhouding was gevraagd door de Rotteidamschc politie, als.verdacht van "diefstal. 1 I Sebiedamseh Bioscoop» Sedert eenige dagen werd door do Direc tie van 'de Schiedamsche Bioscoop aange kondigd, dat vanaf een vastgestelde» datum aan de bezoekers een volgnummer zou worden uitgereikt en da,t arm den bezoeker die no. 2000 zou ontvangen, een prachtige gaslamp uit het magazijn van den heer Kggelnreijer aan de Hoogstraat alhier, zou worden aangeboden. Waar de Schiedamsche Bioscoop door zijn goed, leerrijk en onderhoudend pro gramma. do gunst vaar het publiek nogal in ruime mate heeft welen te verwerven, zoo werd reeds Zaterdagavond op het doek ver meld, dat no. 2000 is overschreden en de houder van dat nummer zich had te ver voegen aan het loket. De gelukkige bezitter bleek te zijn P Ilekket, wonende Grofbaan alhier, wien natuurlijk het bewijs voor de lamp werd ter hand gesteld. Ollefabriek Delft. Zooals in ons nunrmer van Zaterdag avond werd aangekondigd, werden heden middag proeven geleverd van liet gebruik der olie van bovengenoemde fabriek bij de bereiding ran verschillende gerechten. Achtereenvolgens werden mayonaise ge maakt, aardappelen gebakken, vleesch met olie aangebakken en mét boter afgewerkt, eveneens visch, en ten slotte flensjes gebak ken, De groote voordeelen werden hij deze be werkingen aangetoond. In korten tijd was de mayonaise gereed en werd rondgediend aan de bezoeksters die eenparig den smaak roemden. De aardappeltjes waren heerlijk broos. Een lapje biefsluk en een karbonade, heide in olie in kleur gebakken en vol doende gaar, werd afgewerkt met boter, waarna ook dezen werden rondgediend. De smaak, zoowel van het vleesch als van de saus. bleek te roemen, terwijl slechfs de helft der boter werd gebruiki die er' an dere mede verbruikt zou zijn geworden, Evenzeer hadden de visch en de lensjes in de olie gebakken een schitterend sue ces. De dames haxlden niets dan lof over 'voor de goede werking der olie, die zeer voordeelig in het gebruik is en uitstekend van smaak bleek te zijn. Aan alle aanwezige dames werd een mayonaiseklopper en een reclame voor het gebruik dei' olie aangeboden. Morgen zal wederom van 2 tot 5 uur in Musis aan dienstboden gelegenheid gege ven worden de werking der olie na te gaan. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van "t Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Nov. t 23955. en terugbetaald f 34680.90. Er werden 64 nieuwe deelnemers inge schreven terwij! 67 deelnemers geheel wer den afgeschreven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Nov. 1912 ingelegd 117.996.74, terugbetaald f 16816.65. AGENDA- Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop, 8 uur. Voorstolling. Heden en volgende avonden. Circus Variété. Specialiteiten-programma- Heden en volgende gevonden Casino, 8 u Specialiteiten-programma. 3 Dec. Odéon, 8 uur. Cobn llijneke. Kla vieravond. 3 Dcc. Groote Schouwburg. 8 u. Rotten! Tooncelgez. Do Danichcifs. 4 Groote Schouwburg, 8 uur. Het Toonecl Roynards. I De Alisan- tli roop. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Peperga dr. IV. C. van Mourik Broekman, em. pred. to Apeldoorn; te Schalsum (Fr.) ds. G. de Boer, to Oldehovo (Gr.); te Kroinmeniedijk de heet'.W- de Voogd van der Straaten, ennd. te 's-Gravenhagc. Hoooer Onderwijs. Te Amsterdam is tol arts bevorderd do heer IV. J. H. G, Rosenstingl, geb. te Woenen. Voetbal. Uitslagen van gisteren in do Westelijke afdeelmg gespoelde wedstrijden volgens do opgaven van de Maandagcomant. Eerste klasse. Amsterdam: Aja.v11. F. G. 1—0. Den Haag: Quick11. V. V. 1 -G. Haarlem: Haarlemll. H. S. 2 -3. Rotterdam: V. 0. C,Yolocitas terrein afgekeurd. Dordrecht: 1). F. C.-— Sparta 0—1. Derde klasse. A. Rottendam: Gr. Wit—Dc Gore. 4—0. Feijenoord—-L'eoriidas 5—0. B, Leiden: SportmanFortuna 22. L. V. y.Hermes 02. S. V. V, tExcelsior 1 22. S. V'. V. Irapl af mei zon en wind tegen, liet begin is een verkennen der krachten, beurtelings worden de doelmannen aan 't werk gezel. Als 'S. V. V.'s voorhoede na een kwartier spelens los komt, is het Six, dio met een keurig schot S. V". V. dé leiding bezorgt, hetgeen door het talrijke publiek (circa, 1400) met donderende hoc- ra's Wordt begroet. Nog is het gejuich niet opgehouden, of Six met Hijkuiter ondei- ticmen 'weer oen aanval, doch de bal komt in het zijnet. Dan komt Excelsior aan 't woord. Bax i,s in prachtconditie en voedt zijn voorhoede uitstekend, 'deze ech ter worden goed in bedwang gehouden Joor Leliveld en de zijnen. Als E.'s linkervleugel een voorzet geeft, weet haar midden met een keurig ver schot Slootweg te verschal ken, on liet is 1—1. Excelsior blijft aan vallen" en weet zijn stand met nog een puilt te vergroolen. K';i de thee enkele goed ondernomen aan vallen van Excelsior, dan komt S. V. V, na. een kwartier sperens Voor goed 'aan 't woord. S. V. V. begrijpt, dat 'I. .geen 2—1 mag blijven; aanval op aanval wordt on dernomen, doch voor 't doei is zij niet fortuinlijk. Torii gaat de moed er niet uit. dc geheele voorhoede komt in actie. Als Scmeijn een paar malen Bax weet te pas- seeren, brengt Jur met behulp van Six zeer netjes den stand op 22. Dan komt oen harde strijd, het publiek Brult om het winnende punt, wat in deze periode wel verdiend was, doch het is de Vletter die zorgt dat v. d. Burg's heilig dom niet meer wordt doorboord en het einde komt onder een algemeen hoera met 2—-2. waardoor S. V. V. de le plaats blijft bezetten met 3 punten voorsprong op no. 2, in dit geval Excelsior. Vliegongeluk. Op het vliegveld van Juvissy (Frankrijk) heeft Zaterdagnamiddag de vlieger Arundel een doodeiijken val gedaan.. Er van door. Ren assistent van den Pensioenraad voor Burgerlijke Ambtenaren in Den Haag, 'de 55-jarige schrijver J. II. B„ is, zoo meldt de ..llaagscho Ct.", gisteren met een bedrag van ruim 8000 in zijn bezit, met de Noorderzon vertrokken. Smokkelarij aan de Buit", he grens. Te Emmerik heeft men, naar aan het „Berliner Tageblalt" bericht wordt, Vrijdag bij een onverwachte visitatie aan boord va» de Rijnsfoomboot „Borussia." groote hoe veelheden uit Holland binnengesmokkelde talrak en koffie gevonden. Een boete van meer dan 5000 .Mark werd opgelegd. Opeen andere goederenboot werd saccharine ia beslag genomen. Vermoord. De correspondent te Smyrna van het „N. v. d. DA' schrijft: Een droevig ongeluk heeft een eerbied- waardige Hollandscho familie ie Smyrna en tevens de Nederlanders in deze stad, ja, heel de Europees'che kolonie, ten zeerste getroffen. Het slachtoffer was jhr. W. A. Mock, die, in dit land gevestigd sinds 1896, zijn zijn woonplaats had gekozen in het dorp Sefdikoi ceri half uur met den trein van do stad en sinds langen tijd bekend als een geliefde verblijfplaats van Nederland- sche families, die hier het langst gevestigd zijn. In dat dorp had de heer A Lock behalve 'zijn huis en wat grond, ook een fabriek gebouwd om "koren te malen en olijfolie te maken, ear ten slotte had hij er een bios coop opgericht. Rij was gehuwd met mej. E. van I.onnep, beboerende tot 'den tak dier familie die sinds meer dan een eeuw in Aziatisch-Turkije gevestigd is. De heer cnmevrouw Mock hadden een dochtertje van negen en eon zoontje van acht jmü', en de heer Mock besteedde ai zijn tijd aan zijn gezin en zijn werk. Den zestienden dezer werd hij. toen hij om halfelf 's avonds terugkeerde van zijn bioscoop, laaghartig vermoojd. Uit het on derzoek is gebleken, dat hij bij het openen van zijn tuindeur aangevallen is door tweo individuen, dat hij, om- zich te verdedigen geschoten en een zijner aanvallers gewoad heeft, maar dat zij" op hun beurt hebben ge schoten. en den heer Mock in het luwt hebben geraakt. Toen de arme vrouw en de bedienden, gewekt door de scholen, kwa men aan loepen, vonden zij don heer Mock dood neerliggen, zijn revolver in de eene hand, zijn uitgedoofde lantaarn in de an dere. De aanvallers waren iu hel duister van den nacht verdwenen, /ij werden nage zet en hun vcrblijlplaats word gevonden, en daarin eenige voorwerpen, waaruit bleek, dat zij too vors waren, die de bedoeling hadden jhr. Mock lo ontvoeren en naar de borgen Ie luengon, om een losgeld voor hom to ei.se ho a. 11 an plan werd evenwel verijdeld door Mock's pogingen mil zich' te verdedigen, die hom evenwel helaas het leven kostten. Sinds dien dag van dezen afschuwelij ke» moord is het land overstroomd met gendarmes en zijn er tallooze lieden ge arresteerd in Sefdikoi, mei hot doel de me deplichtigen te vinden, maar de hoeven 'zijn helaas nog niet ontdekt, Do begrafenis' van jhr. Mock heeft deu 17en dezer plaats gegrepen op het Pro,- wawaaaiBmBj^sajs

Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2