doch zal ongetwijfeld vorscheklene mil- lioen dollars bodragen. Alle leden der fa milie Madcro zijn gevlucht Het lot van Madcro is in handen van het nieuwe kabinet en daaromtrent zou nog gisteravond beslist worden. De ex-pre sident is thans de persoonlijke gevangene van Huerta, die echter de verantwoordelijk heid voor zijn lot niet wenscht te aan vaarden. Te Mexico loopt het gerucht, dat Madero doodgeschoten zou 'zijn. Vele steden Jieb- ben zich bij generaal 'Huerta en Diaz aan gesloten. Andere blijven vijandig gezind. Men vreest dat nog groote moeilijkheden voor de deur staan. Z u i d- A m e r i k a. De kanonneerboot Tacoma van de Ver- eenigde Stalen van If oord-Amerika, is naar Guatamala onderweg. Er zijn onlusten uit gebroken, in verband met een complot, om de centraal Ainerikaansche regeeringen om ver te werpen en alle te vereenigen onder één, sterke reyeering. BINNENLAND. Tan het Hof. De tafel ten Hove, waar W.oenstlag de burgemeester en de wethouders der resi dentie aanzaten, was voor die gelegenheid gedekt met het kostbare eetservies, dat de gemeente Den Haag bij het huwelijk der Koningin aan H. Al. ten geschenke heeft aangebeden. Gezantschappen. 'Bij Kon. besluit van 18 dezer is, met ingang van de dagteekening van het be sluit, benoemd tot kanselier bij Ilr. Ms. ge zantschap te Brussel, G. P. C, Piehal, tweede-kanselier bij gemeld gezantschap. Onze Marine, Het panlserschip „Heemskerck", komen de uit Ville-france, is 20 Februari te Al giers aangekomen. Binnen een week zal her- naar Den Hel der vertrekken. L. Suilt. Gisteren is te 's-Gravenhage overleden de heer L. Smit, directeur der stoomboot-ree- derij Fop Smit Co., te Rotterdam. Gouden jubilee Bronbeek. Bij Kon. besluit van 11 Januari is, met ingang van 19 dezer toegekend de titulaire rang van kapitein aan den gepensionneer- den 1ste luitenant-magazijnmeester b\j de militaire administratie, van het leger in Nederlandsch- Indie, M. de Wit, betaalmees ter, tevens officier van kleed ing bij het Ko ninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek. Bij Kon. besluit van 13 dezer is: lo. benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, de gepension- neerde kolonel-titulair van het Oost-Indisch leger, jiir. N. C. van Ileum, commandant van het Koninklijk Koloniaal Militair Inva lidenhuis op Bronbeek; 2o. benoemd tot ridder in do orde van Oranje-Nassau, de predikant bij de Her vormde gemeente te Arnhem, ds. C. Beets Nz., laatstelijk leeraar, belast met den hui- selijken godsdienst en het godsdeinstig on derwijs in het Koninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek; 3o. toegekend de eeremedaille der orde van Oranje-Nassau in zilver, aan den ge- gageerden sergeant der infanterie van het Oost-Indisch leger A. B. Eibers, verpleegde in het Koninklijk Koloniaal Militair Inva lidenhuis op Bronbeek, en in brons aan G. Berendsen, arbeider op Bronbeek. De hoedenlndnstrle in de West. De regeering heeft den heer J. S. Meuw- sen te Amsterdam, aangezocht een bezoek te brengen aan onze West-Indische bezit tingen, ten einde een onderzoek in testel len naar den t> estand der hoeden-industrie en de middelen om deze tot grooter bloei te brengen. De hoer Meuwsen heeft dit bezoek in gunstige overweging genomen, en als de zaak haar beslag krijgt, zou het in zijn bedoeling liggen in het najaar aan de West- Indische eilanden zijn bezoek te brengen. Kamerverkiezingen. Na de aanvaarding van het concentratie- program door de centrale vrijzinnige kies- vereeniging in het district Bodegraven, in do gisteren gehouden vergadering man af gevaardigden. zijn alle vrijzinnige orga nisaties in het district tot de centrale toe getreden. („N. R. Cl V De centrale anti-rev, kiesverecniging in het district Brielle heeft, naar men aan' de „Rott." meklt, in overleg met de chr.-hist. Unie, tot voorloopig candidaat gesteld ds. H, C. Hogerzeil, Ned. Herv. predikant te Vlissingen. die deze candidatuur heeft aan vaard. i v r~Ti De vrijzinnige centrale kiesvereeni,ging in het district Har ling en heeft candid aat gesteld mr. dip A. D. R'. Fockbma- An- dreae, rechter te Alkmaar. V» De afdcriing van de S. D, A. P. ia het district Steenwijk heeft, naar „Het Volk" meldt, ds. Boers, te Uoordahuizum, candi daat gesteld. Naatnl. Venuootsehap. De „Stct,." uo. 44 bevat de statuten der naamloozo vennootschap Stoom visschorij- Maalschappij „Praxis Vil", te IJmuiden. gem. Velscu. Doel: hot exploitoeren vap stoomtrawlers, het uitoefenen der zecvis- scherij in luiar vollen omvang, het verkno pen, van de opbrengst daarvan, het va ren van koopvaardijgoederenalsmede het sleepen van schepen en bet veiioenén van assistentie nan in nood verkeercnde vaar tuigen en voorts het doen van aL datgene, wat met een en ander in onmiddellijk ver band staat, met dien verstande echter, |dat de vennootscliap nimmer meer dan één trawler in eigendom zal hebben. Duur: Ik) jaren. Kapitaal: f 100.000, verdeeld in 200 aandeden van f500, waarvan 40 ge plaatst en volgestort. De vennootschap wordt bestuurd door een r;ud van beheer, bestaande uit 3 leden. Voor de eeiste maal zijn 'xmooind tot leden van den raad viyi beheer de hoeren C. Maas, oud-gezag hebber bij do marine, te Velsen, G. Carst, wal-machinist en J. Pi'ins, wal-sc hipper, te IJmuiden. Aankoop terreinen in den polder Nieuw HatheneBse, Botterdam en Schiedam. Den 23sten Mei 1912 heeft de gemeente raad van Rotterdam besloten tot den aan leg van drie havens de Keiie-, de IJsel- en, de Lekhaven in de terreinen, welke do gemeente ten Westen van Delfshaven bezit. De dienst der plaatselijke werken Heeft dezen aanleg mot groote voortvarend heid ter hand genomen en stelt zich voor er in te zullen slagen om £iog dit jaar een niet- onbelangrijk gedeelte der havens en terreinen voor ingebruikneming gereed te maken. Do voor deze terreinen ingeko men aanvragen geven recht om te meen en, dat de geheele oppervlakte, reeds Under lijk grootendeels verhuurd zal zijn. "B, en IV. dier gemeente doelen nu aan den gemeenteraad mede, dat het 'dit lichaam niet verwonderen zal, dat het college bij dezen stand van zaken, en verder zich rekenschap gevende van de voortdurende en zeer krachtige toeneming van de scheep vaart op onze haven, zich met de vraag bezig heeft gehouden, hoe in verdere ha venbehoeften aan de rechteroever zon zijn te voorzien. Eea blik op de kaart, toont aan, schrijven B. on IV., dat de voortzetting van het thans in aanleg zijnde complex dat op zijn beurt, zich weder aansluit bij de havens tusschen Park en Delfshavem- sche Schie niet anders mogelijk is dan op de terreinen, ten Zuiden van Schie lands 'Hoogen Zeedijk, tusschen de Schiedamsche bebouwing en de gronden, waarin de nieu we havens worden uitgevoerd en de gas fabriek in aanbouw is. Hoewel deze ter reinen voor een groot deel op het gebied der gemeente Schiedam zijn gelegen, spreekt hier de noodzakelijkheid van een wel aan- eensluitonden havcnaanleg .zóó sterk, 'dat het college zich door die omstandigheid niet meende to mogen laten weerhouden, een poging te doen om op deze gronden de hand te leggen. Als gevolg van het overleg, hetwelk daar toe met voorkennis van B. en W. is ge voerd, heeft de commissie voor de plaatse lijke werken bij schrijven van 10 Januari 1.1. 'het voorstel gedaan tot aanvaarding van 'de aanbiedingen, nader omschreven in 'het daarbij door haar overgelegde rep* port van den directeur, een voorstel, dat ook 'bij de commissie voor de financiën krachtige onderteuning heeft gevonden. De bedoelde 'aanbiedingen omvatten het groot ste gedeelte van de besproken terreinen en stellen 'den gemeenteraad in do gelegen heid aldaar aan te koop en 57.4518 H.A., die 'met commissieloon, drum ongerekend de overdrachtskosten, tegen 1 L42G75532V-' en derhalve dooreen tegen ruim f2.40 per M.2 'zullen kunnen worden verkregen. Bo vendien Vas op het laatste oogenblik be richt gekomen, dat nog een ander per ceel, Waarvoor aanvankelijk meer werd gevraagd, tegen, den voor de overige per centen aangenomen prijs in handen is ge kregen. Do cijfers zijn dienovereenkomstig in 'de navolgende voordracht verhoogd. Al zal 'door dezen a-inkoop de stad Rotterdam nog 'niet van het geheele complex eigena resse 'worden, zoo is toch de oppervlakte zoo aanzienlijk, dat ir«t goeden grond ver wacht "mag wotden, dat plannen, met de haven voortzetting 1 strijdig, gekeerd wor den en dat in de toekomst ook het nog ontbrekende zal kunnen worden verkre- gen'. B. en W. schrijven „in de toekomst", want, zeggen zij „het is duidelijk, dat havennanleg ter plaatse eerst zal kunnen geschieden, nadat het betrokken terrein, evenals dit destijds met de gronden in den Bosch- en Keilepolder heeft plaats gehad, onder het gebied Van Rotterdam zal zijn gebracht. Bij 'de grenswijziging, die daartoe ditmaal noodig zal zijn, rijst in- tusschon onvermijdelijk de vraag, of men, niet verder moet gaan en of tie tijd niet gekomen is voor een samensmelting vair do beide Gemeenten, wier belangen in zoo menig opzicht samengaan. Het denkbeeld daartoe is" vervolgt hel college in zijn schrijven aan 'den raad „naar wij ver meen en onlangs in den Gemeenteraad van Schiedam tot uiting gekomen, zal stellig ook bij meer dan een Uwer leden reeds meer een punt van overweging hebben uitgemaakt en, zal, zonder twijfel eerlang onder de oogon zijn te zien. Wij stellen ons voor, dat te Schiedam bij de beoordeeling daarvan dc Wetenschap een vol zal spe len, dat do algemeene lasten 'de voet van heffing van de inkomstenbelasting en hel getal dor opcenten op de personeel© belasting te Rotterdam lager zijn, maar dat zelfs, afgezien daarvan, de burgerij van Schiedam zich do vraag zal stellen, of niet de aansluiting bij de grootere en daar door krachtigere gemeenschap aan haar be langen ten goede moer komen en of niet de voortschrijdende ji ave non twikke li ng van Rotterdam, wel verre van haar nadeel te doen, er toe bevorderlijk moet zijn om in heel haar stad een levendig en sterk ver tier ^geboren te doen worden en om daar i er dan eene voorziening mogelijk te maken, waarvan do kleinere gemeente thans moet afzien. Wij Wenschen er intusschen op te wijzen, dat er niet aan gedacht zal kunnen wor den deze vereeniging der beide gemeenten tot stand te brengen tegen den wcnsch van een barer, maar dat slechts door den vrijen wil der daartoe geroepen organen de één wording zal kunnen geschieden. De ontwik keling der gelach ten en de 'drang der om standigheden zullen hier het hu,nne moeten doen. Het. is daarom onze bedoeling niet om trent deze zoo gewichtige zaak op korten termijn van uw vergadering een uitspraak te vragen, slechts meenden wij in haar geest te handelen door haar in de gelegen heid te stellen een aankoop to doen, Welke bij oventueele samensmelting bij uitstek nut tig zal blijken te zijn en welks verzuim het ernstige gevaar zou doen ontstaan, dat een regelmatige en, goed .aaneensluitende voort zetting der havens onmogelijk wordt." Zich tot do voorwaarden van den aan koop bepalende, meenen B. en W. met de beide geraadpleegde commission, dat de prijs van ruim f2.40 per M.2, hoewel niet laag te noemen, •aannemelijk mag worden geoordeeld en dat men derhalve wegens den prijs niet mag afzien van de gelegen heid tot aankoop, nu dezo zich voordoet. In bet geheel vordert de .aankoop een uit gaaf, die met do kosten, op f 1,463,000 is te stellen on die oogenblikkelijk op het ge meentebudget een last zal leggen, waar van de beteckenis, vooral in verband mot de verdere obligo's, welke reeds nu op lie gemeente rusten, stellig niet gering geacht wordt. De commissie voor de financiën, die op dien nieuwen last wijst, voegt daaraan, naar de meen ing van B. en \V., mtusschen volkomen terecht toe „dat het hiel' geldt een, der vele beslissingen, voor welke onze gemeente op den weg. waarop de onaf wijsbare noodzakelijkheid, om haar positie in ihet wereldverkeer op te honden, haar on verbiddel lijk voortdrijft, in den loop deT jaren, .is en nog zal worden gesteld. Dp daarbij door het gemeentebestuur aan te nemen houding wordt in do eerste en laat ste (plaats beheorscht door de vraag, of men vertrouwen stelt in dc toekomst van Rotterdam, ©n in de tegenwoordige omstan digheden kan het antwoord op 'die vraag niet (twijfelachtig zijn." B. en W. maken die beschouwing van de conrnussie tot de hunne. Terwijl het college nog opmerkt, dat in verband met den duur, waarvoor de bre Jdverklaringen tot verkoop zijn iveikreger, beslissing van den gemeen teraad 1 vóór 1 Maart a.s. vereischt is, stelt liet den raad voor in zijn vergadering van 27 Februari a.s. tot den aankoop der perceelcn dn den polder Nieuw Mathenesse te besluiten en voor de kosten van aankoop en overdracht op de begrooting voor 1913 een Buitengewoon crediet beschikbaar te stellen van f 1,463,000. VLAARDINGEN, 20 Febr. Bij de te Rot terdam gehouden ex unens nuttige hand werken is o. m. geslaagd mej, A. Land man van hier. VLAARDINGEN, 21 Febr. De Vlaarding- scbe IJsclub heeft heden hare banen aan den Schiedamschen dijk voor het publiek opengesteld. STADSNIEUWS. Het gewone spreekuur van den Wethou der van Onderwijs zal morgen, 'Zaterdag middag niet worden gehouden. To Leiden is geslaagd voor het 1ste ge deelte van het artsexamen, de heer J. D van, Westendorp, van hier. Bij de te Rotterdam gehouden examens nuttige handwerken zijn o. m. geslaagd de dames C. J. P. Nolet en Al. F. J, Mod ellers van Hier. Men schrijft aan „De Rott", dat te Schie dam het gerucht gaat als zouden de R.-K. in, het district verklaard hebben, een Chr.- Hist, candidatuur voor den Kamerzetel He zen zomer niet te willen steunen. Het blad, oj»„ jnformatie uit geweest, kan dit bericht pertinent tegenspreken. In de Woensdagavond gehouden leden vergadering van de Ver. t. a. v. alc. hou dende dranken, is besloten tot het hodden van' een propaganda week, welke uitsluitend zal bestaan in het organiseeren eener win kelmanden toons telling, ook wel genaamd Blauwe winkel, welke zal gehouden worden in, het voormalig pand van den heer llille, aan, do Hoogstraat 155. De opening zal jilaats bobben op Zaterdag 1 Maart, en de sluiting op 8 Maart d.a.v. Do heer Frank v. d. Goes zal in een ver gadering, to houden in Constantia, op Dins dagavond 25 Februari, een wetenschappe lijke uiteenzetting geven over „De zeker heid van, het socialisme." j In de zaal „-Amicltia" alhier zal Zondag 23 Februari a.s. een openbare vergadering plaat3 hebben, waarin beantwoord zullen worden, de vragen: Wat is de leer Her Afor- monen? Is zij christelijk? 1 Men zie do in dit nummer voorkomende advertentie. Gisteravond werd in Maison van der Heijden de jaarlijksche ledenvergadering ge houden van de afd. Schiedam van liet Nat. Verbond van gemeente-ambtenaren in Nederland. 1 Nadat de vergadering was geopend, \re-rd allereerst .voorlezing gedaan van de notulen en daarna inededeolang van de verschil lende ingekomen brieven. Voorts werd, het jaarverslag over 1912 ter kennis van de vergadering gebracht en bleek hieruit, dat het ledental is gestegen tot 34. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd; de ontvangsten bedroegen f 91.50, de uitgaven f 58.86, saldo f 32.64. Wegens periodieke altreding van den te. genwoordigen secretaris, de lieer R. van Goikum, die voor een oventueele herbenoe ming niet meer in aanmerking wensehlc te komen, werd gekozen de heer G. Bok horst. Do verkiezing van een voorzitter weid tot een volgende vergadering aangehouden. Voorts werd, nog gekozen tot afgevaar digde voor dc Bondsvergadering de heer W. E. Berk en tot diens plaatsvervanger de heer J. Krabbendam. Tenslotte weid nog een algemeene be spreking gehouden over het ontwerp van wet-pensionneeiing gemeente-ambtenaren Ultstalkunde. In het gebouw van den R.-K. Volksbond heeft gisteravond de heer G, Aluller uit Amsterdam, op uitnoodiging van „Dc Hanze", een lezing gehouden over het mo derne ctalagewezen. Betrekkelijk veel mid denstanders hadden van deze gelegenheid, waar een vakman op een aangename en onderhoudende wijze dit voor een winke lier, die met zijn tijd meewil, zoo belang wekkende onderwerp besprak, gebtuik ge maakt. De heer Muller vertelde eerst van de geschiedenis der moderne etaleerkunst, van haar ontstaan in Duitschland in den strijd der winkeliers tegen de groote Warenhau- sen; hoe de aanvankelijk parvenu-achtig ingerichte etalages, do z.g. parade-reclame, door etaleurscholen, wandei'-etaleurs en meer ontwikkeld smaak- en kunstgevoel dei- winkeliers langzamerhand tot een hoogte van volmaaktheid zijn gekomen, dat de Ber- lijnsche winkoluitstallingen tegenwoordig de •Parijsche do loef afsteken. Van de Berlijnsche etaleorkunst kunnen de Nederlandsche winkeliers veel leeren. Want 't is or hier, volgens den heer AL, dunnetjes mee gesteld, op enkele gunstige uitzonderingen na. Het minderwaardige eta- leeren heeft soms zijn bijzondere oorzaken. Dikwerf geschiedt het uit een commercieel oogpunt. De winkelier is gesteld op zijn voorname clientèle, maar kan toch ook de andere niet missen. Hij etaleert dus fijne stoffen naast andere van ordinaire kwali teit, met het gevolg, dat de uitstalling een mengelmoesje vormt, 't Systeem -van Elk wat AVils is inderdaad een moeilijke kwes tie. Een tweede bez'waar is, dat do be staande winkels veelal verbouwde woon huizen zijn, zoodat men daarachter nog kantoor of woonkamer vindt. Do eischen waren destijds voor een winkel niet zoo zwaar. Als men maar ruimte voor verkoo- pen had, was men tevreden en achter de ramen timmerde men, zonder veel diepte, vaste stellingen, die voor perspectief en variatie weinig gelegenheid boden. Tegenwoordig beginnen andere ideeën baan te breken. De winkelier begint to voelen, dat het publiek zijn pogingen om zijn etalage te verfraaien op prijs stelt. In 't buitenland trekt de winkelier daarvoor een vaste post op zijn begrooting uit voor het etaleeren, Spr. raadde dringend aan, dit voorbeeld te volgen, Dp uitgaven daar voor zullen in dubbele mate terugvloeien. Een der grootste gebreken bij het etalee ren is overlading. De hoeveelheid geeft niet den doorslag, zo maakt integendeel duize lig. Op de verdeeling en de kleur komt het echter aan. Eenvoud is ook hier het ken merk van het ware. liet oog van den kijker wil rust, ook in de uilstalling. Niet in allo artikelen kan echter de soberheid betracht worden, b.v. in kruideniersartik' !cn. Ook hierom is soberheid zoo goed, omdat den bezoeker na 't bezichtigen van de etalage, de zaak niet mag tegenvallen. Voorts moet do etalagekast van den win- 1 <d worden afgesloten, en wel om den ach tergrond, om 't verkieselijke van een afgeslo ten geheel (do kast moet een kalmoti indruk maken), om de rast van de clientele enz. Symetrie, die een enkele maal wel eens een goed effect kan hebben, moet men zoo veel mogelijk weren, om don stijven in druk, dien het meestal maakt. Alode- en confectiemagazijnen maken voor hun etalages dikwijls duro betimmeringen, dio vaak hun geheele effect missen, omdat ze niet altijd een even goeden achtergrond vormen, te licht of te donker. Hok moet men zorgen, dat do kleine voorwerpen voor aan en de grootere allengs naar achteren worden geplaatst, men krijgt dan diepte en alles blijft zichtbaar, 't Is inderdaad een groote kunst, dat do kijker op straat alles tegelijk ziet- Yooral tegen dit beginsel wordt veol gezondigd. Etaleeren in éérr kleur is hot mooist en dan tegen een achtergrond, dio 't geëtaleer de op zijn best doet uitkomen. Kleuren combinaties kunnen ook veel effect hebben. Hierbij moet men oen b'roede opvatting heb ben, want juist liet brutale weet soms te imponeeren. Toch moet men voorzichtig zijn. Dit geldt vooral ook voor bloemen. Hun aanwezigheid in een etalage is niet alleen een versiering, maar ook een attentie voor de kijkers. Een verkeerde combinatio en Gen enkele verwelkte bloem, kunnen echter ook veel bederven. Hulst, de Kerst misversiering, wordt zeer veel en veelal met bijzonder goed effect toegepast; het is echter niel te gebruiken voor alle eta,. lages. En dan werk© men daarbij niet to veel met rood lint, dat meestal nog do kleur der besjes niet nabijkomt. Eigenlijk behoort alleen liet rood van de besjes te sproken, Aangaande de moderne hulpmiddelen bij het etaleeren merkte spr. o-. a. op, dat se nooit sterk mogen meespreken en de aan dacht afleiden, 't Gebruik ervan vereischt kunstgevoel. Glazen platen vormen een ideaal middel om op uit te stallen, maar alweer past niet alles daarop. Daarvoor zijn dan weer loopers of lapjes meer ge schikt. Spiegels zijn een armoedig hulpmid del, terwijl prijsvermelding op alle arti kelen veel afbreuk doel. Prijsvermelding moet steeds op fijne en bescheiden wijze geschieden. Wat is nu do weg, die leidt tot het. bij etaleeren zo" onmisbare schoonheidsge voel Daarvoor kon spr. het volgen van een cursus in het teekenen niet genoeg aanbe velen; voorts liet bezoeken van musea, het pogen te begrijpen van moderne kunst schilders en het kijken naar uitstallingen van anderen. Een goed middel om, de etalages te verbeteren noemde spr. ook het houden van etalagewedstrijden, waarbij men van elkaar voel kan leeren, en waarbij met soberheid veeltijds meer effect kan worden bereikt dan met luxe, waaraan bovendien veel kosten zijn verbonden. Een aantal soorten van etalages werden door spr. nagegaan. Hij deelde mee, welken indruk ze op hem hadden gemaakt en hoe ze te verbeteren waren. De etalages dor sigarenwinkeliers waren z. i. hier te lande slecht, die der bloemenwinkels, schoenen winkels en dei grutters en confiseurs daar entegen mooi, terwijl verder nog ter sprake werden gebracht de etalages van boekhande laars, winkels in bijouterie- en luxe-artike len, van huishoudelijke artikelen en ijzer waren, koloniale waren, comestibles en fijne vleesehwamn, galanteriewinkels en modemagazijnen. Na de pauze werd een groote serie licht beelden vertoont van etalages van allerlei magazijnen in binnen- en buitenland, waar bij spr. op de goede en slechte kwaliteiten der uitstallingen wees on aldus aan de aan wezigen menigen kostbaren Wenk gaf om in de praktijk toe te passen. Een dankbaar applaus viel den heer Mul ler aan het einde van dozen leerzamea avond ten deel. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Ccveild: 21 Februari. Notaris: jH. Bj. E. Blaisse. Een goed onderhouden woonhuis, ver- verdeeld in beneden- en bovenwoning, met open plaats en loodsje, te Schiedam, West- frankanlands.he Laan no. 7, groot 61 cen tiare, f 2000. Een goed onderhouden woonhuis en erve, ie Schiedam, Nieuwe Haven no. 22711, groot 24 centiare, f580. Een goed onderhouden woonhuis met open grond loodsje, te Schiedam, He- lenastraat no. 20, groot 72 centiare, f1000. Een weüngericht goed onderhouden hee renhuls met tuin, staande en gelegen te Schiedam, Damluan no. .43, groot 1 are, 96 centiare, f2700. Notaris: D. BoddeUs. Eon welingelicht, goed onderhouden woonhuis, aan de Makkerstraat., nabij de Tninlaan, no. 1, groot 1 are 10 centiaren» f2675. 'Ifet erfpachtiveht op drie aren zeven centiaren bouwterrein, te Schiedam, aan do Dwarsstraat, op den hoek van de Ha- gastraat, f840. AGENDA- deden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop, 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Circus Varióté, Specia libeiten-programma. Heden en volgende avonden Casino, 8 u. Revue Ter Hall. 21 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Toon. Vereen. Iloijermans. Ghctto._ 21 en '25 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. Zijn Evenmens. 22 Groote Schouwburg, 8 u. Opera Italiana. AI an om Lescaut. 22 Tivoli Srhouwlnug, 2uur. Alevr. Wensina Klaas-,en. Grootmoeder komt sju nokjes vertellen. 22 Tivoli Schouwburg. 8 uur. Nederl. Tooneel. Voel man Henschel. 22 Nuts/aal, ftolterdam, 8 uur. Piano- avond. 11a iold Bauer. 23 Amicitia. Openbare vergadering, i Wat is do leer der Atormcmöa? Is zij christelijk? 23 Tivoli Schouwburg, S'/a uur. Mevr. WensmaK laa sson. 23 Groote Schouwburg, 8 uur. Rot- terd. Tooncelgez. Oud-Heidelberg. 23 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Gezél- i schap. Heijemians. Vreemde Jacht,

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2