4 1- "J? hebben, genomen. Eindelijk heeft de kei zerin-weduwe, di.e reeds vroeger door een edcit de onderdrukking van het verwringen der voeten aangeraden heeft, dat barbaar- scho gebruik nog vóór haar dood hcelemaal verboden. Er hebben zich leeds vereeni- gingen gevormd, welker leden zich ver binden, do voeten hunner dochters niet to verminkon en Tiun zonen te verbieden vrouwen te trouwen met misvormde voeten. ■„Wat scheelt jo hu weer/1'"- vraagt de onderwijzer. „Och, mijnheer, mijn appel is in het .verkeerde keelgat gekomen," kreunt de jongen. NATUURLIJKE' GENEZINGEN. Wanneer wij ons in den vinger snijden, vloeit onmiddellijk bloed uit de wonde. Daarmede begint de natuur reeds te hoo ien. Het uitvloeiende bloed spoelt echter in groote hoeveelheden do wonde uit. Zijn vreemde b'estanddeelen in groote hoe veelheden de wonden binnengedrongen, ot zijn zij van vergiftigen aard, dan is 't uit vloeiende bloed niet in staat ze te ver wijderen. Dan moet de kunst van den geneesheer te hulp komen, zal er geen ont steking of zelfs bloedvergiftiging ontstaan. Bij groote wonden rnoet de geneeshoer de randen met elkander verbinden, hechten en verder alles verwijderd houden, wat storend kan inwerken op de heling. Haar op de heeling zelve, op de organische her- miiging van het uit elkander gesnedene heeft de geneesheer niet den 'minsten in vloed. Het groeien en de nieuwe vorming in de cellen van de gewonde plek geschiedt zonder menschelijke hulp. Terecht bewonderen wij den vooruitgang der medische wetenschap; wij zijn den grooten uitvinder der antiseptische wond- behandeling, Lester, dankbaar, want hij heeft aan tal van zwaar gewonden de. ge nezing geschonken. En toch die vooruit gang bestaat slechts hierin, dat'de ope ratie onder de berschorming der asepsis een ongestoorde heeling mogelijk maakt. De - heeling zelve echter geschiedt buiten de macht der geneeskunde. Zien we nu verder de heelkracht der natuur- aan het voorbeeld der snijwonde. liet bloed stolt door de lucht en vormt een z.g. roof, dic- de wonde afsluit en beschermt. Door de snede zijn echter tal van kleine bloed vaten verscheurd, die, gelijk een systeem van buizen, het lichaam doortrekken. Wanneer er een buis van gas- of water leiding springt, wordt er groote verwar ring aangericht en men moet spoedig de hoofdleiding afsluiten. Door dfe sneden worden ook zulke buizen vernield, maar de bloedsomloop mag geen oogenblik stopgezet worden, want dan zou het leven ophouden. Hoe helpt nu de natuur? Door de roof wordt do beschadigde plek gestopt en er kunnen zich nieuwe buizen vormen. In de omgeving der wonde slroomt het bloed sneller toe en vergemakkelijkt zoo do vorming van nieuw vleesch eu nieu we huid. Wjant bloed is het levenssap, waar uit alle andere stoffen van het lichaam voortkomen. Door den verhoogden aanvoer van bloed is de omgeving der wonde rood, opgezwol len en zeer warm. Zijn eindelijk do nieu we bloedvaten, vleesch en huid klaar, dan beeft de roof haar taak als beschermster gedaan en valt af. En dat alles doet de natuur van zelf zonder onze hulp. Bij don meest geleor den professor is de heeling niet volmaakter dan bij de wilde volkeren. Nemen we een ander voorbeeld. Wanneer ons iets in het oog vliegt, be ginnen onmiddellijk de tranen te vloeien. Die tranen verhinderen de verwonding van het oog door het voorwerp, dat er inge vlogen is. Dit voorwerp zwemt a,ls het in de tranen komt en drijft er mee uit liet oog of kan gemakkelijk verwijderd wor den. Alleen wanneer hot voorwerp nogal groot is, moeten we helpen of geholpen worden. Zijn stof- of spijsdeelen in het strotten hoofd gekomen, dan ontstaat een hevige prikkel om te hoesten; daardoor wordt het vreemde' voorwerp met geweld uit de keel geslingerd. Help de natuur niet op deze wijze, dan zouden tal van menschen ver stikken, of er moesten zware operaties ge beuren. Dit is echter eerst het geval, wan neer een groot voorwerp in de keel raakt en do kracht van den hoest niet meer voldoende is om het te verwijderen. Ook de maag weet zich goed zelf te helpen; wordt gif geslikt, dan volgt onmid dellijk braken. Dit is ook het geval - met den mensch, die te veel gegeten of gedron ken heeft. De maag is slimmer dan zulke menschen. Deze voorbeelden van de heelkracht der natuur zullen wel voldoende zijn, om aan to toonen, dat we in haar een engelbe waarder hebben. De hoofdtaak der geneeskunde bestaat dan ook hierin, de heelkracht der natuur doelmatig te steunen, en de oorzaak der ziekte te verwijderen. Do geneeskunde is nu eenmaal niet de meesteresse der natuur, ze kan haar trouw gadeslaan en volgen. Maar juist dat volgen waarborgt een rijk succes on hierin ook ligt bel geheim opgesloten van de bewon derenswaardige kunst der werkelijk groote geneesheeren. 't VERKEERDE KEELGAT, Een onderwijzer neemt een jongen on der de leseen appel af. Na een poos, terwijl de knaap bezig is een thema-te maken, eet de meester in gedachten den appel op. Do jongen begint te hoesten en krijgt formeele hoestbui. IN HET, VUUR DER REDE. Feestredenaar (in een landbjpuwvorceni- ging), .Ta, onze hoogvereerde voor zitter is in de heele provincie beroemd om zijn schitterend succes bij de veeteelt en wanneer we ook een reusachtig stuk vee of een onmogelijk groot schaap te aan schouwen krijgen, dan staat altijd zijn beeld voor onze oogen EEN SLIMMERD. De b'oeren hadden 'n slecht jaar gehad. Er was veel van den oogst mislukt en toen de pachtheer Koens z'ri geld kwam halen, verzochten ze een tijdje uitstel. De pachtheer, geen kwaad mensch, had er niets op togen en wilde wel 'een tijdje geduld hebben. Maar 'twas een slimmerd. Hij wierp het gesprek over een anderen boeg en merkte op, dat de boeren er altijd zoo baardeloos uitzagen terwijl men in andere dorpen flinke baarden zag. „Als jullie ook je baarden laat groeien, den scheld ik je het heele pachtgeld kwijt." De. boeren waren overgelukkig en be loofden hun baard te zullen laten groeien. Toen de pachter drie weken later weer in bet dorp kwam, betaalden alle boeren hun schuld en lieten zich scheren. Zij hielden 't niet langer uit. Overal waar ze met hun stoppelige gezichten kwamen, hadden ze moeten hooren: Kijk, die moet aan Koens ook z'n pachtgeld nog betalen VOOR DAMES, MODE. Zwarte en marine-blauwe mantelkos tuums zijn op 't oogenblik aan de orde van don dag. Beide kleuren draagt men in serge, laken, kamgaren, enz.; terwijl men nog andere kleuren ziet in cover- coat, whipcord en cheviot. De modellen zijn, wat tie rokken der tailleurkostuums aangaat, zeer eenvoudig, liet zijn twee-, drie- en vierbaansrokken, met tegen elkaar gestikte zoomen van circa 2 c.M. breed;te; maar men ziet ook nog rokken met gewone naden, en modellen mot quasi-tuniques en plooiengroepen. In de jaquetten en mantels ziet men dit sei zoen veel variatie. Het weggesneden model is overheerschend. De ruggen der jaquetten zijn in de eer ste plants ingericht met drie naden; óén in bet midden, en twee, die in do arms gaten uitloopen; een model, dat zeer slank- kleedt en bijzonder aan te bevelen js voor zware dames. Verder heeft men de mantels met twee naden in den rug, die M' in de armsgaten, óf in de schouders kunnen uitloopen, al naar het figuur der draagster dit verlangt. Bij enkele mantels eindigen deze twee naden in gefingeerde splitjes, die met knoop jes bezet zijn. De mantelkragen zijn eveneens zeer ver schillend van model. Men ziet shawl-kragen, kragen met en zonder kleine revers icn Robespièrre-kragen. Het sluiten geschiedt met één of meer knoopon, of wel met een oveislag en een dubbele rij knoopon. Ook de lengte der mantels is zoor ver schillend, en hangt af van het figuur dei- draagster en haar persoonlijken smaak. De lengte varieert van 72 tot 82 c.M., doch men ziet ook veel kortere manteltjes, die dan meestal ovcial even lang zijn, en van een dubbele rij knoopen zijn voorzien. In de hoedenmode is een zeer groote verandering waar te nemen, want, hoewel er nog wel dames zullen gevonden (Wor den, 'die dozen zomer een grooten- hoed zullen dragen, zijn torh de kleine hoeden mode. Do smalle randen der hoeden wor den in veel gevallen mot afstekende kleu ren slroo afgewerkt, terwijl de garneering oveneens van een andere kleur slroo is clan de bol. Die kleine hoeden bobben zeer uiteenloopende modellen. Men ziet baret- vormen, die a,an den linkerkant omgeslagen worden, terwijl de garneering. veelal be staande uit een aigrette of fantasie, reehls wordt aangebracht. Geklcode .hoeden garneert men mei staan de pleureuses, en voor dit doel ziet men ook eigenaardige amazone-modellen, die rondom den bol met een rand geknoopte struisveeren gegarneerd zijn. HOE VOEDEN WIJ ONZE KINDEREN OP TOT PRACTISC11E MENSCHEN. In vele, ja, in de meeste beschaafde families wordt, zoo gauw de zonen en dochters opgroeien, de vraag gesteldWql zullen zij loeren? Op welk gebied der wetenschap gullen wij hen bekwamen? Een grondige kennis van eert bepaald vak is zeer zeker van groot nut voor den mensen, doch als men in het leven rondom zich ziet, zal men tot de overtuiging ko-' men, dat niet rijkelijk weten en kunnen alleen voldoende zijn om vooruit te ko men, maar dat diegenen, die naast andere bekwaamheden ook lust en smaak voor hot praetische hebben, gemakkelijker en spoediger tot hun doel geraken. De praetische zin leert de moeilijkheden des levens gemakkelijker overwinnenmen moet hem daarom naar waarde schatten en er reeds bij de opvoeding der kinderen op letten. Helaas ziet men, vooral in gegoede fa milies en families waar een ecnig kiud is, dgt bij do opvoeding de zip vqpr het prae tische gedood, in plaats van aangewakkerd wordt, Allo kinderen heipon graag, zij willen vegen, wasschen en wrijven; vooral kleine meisjes zijn gelukkig, als zij voor haar poppen wasschen en koken tnogen. Wij moeten den kleinen den lust daartoe niet ontnemen, maar hen kleine bezigheden zelf standig laten verrichten, om hen op deze wijze tot zelfstandigheid, iot praetische din gen te brengen. Hoe lang worden daaren tegen de kinderen dikwijls aan- en uitge kleed, zonder dal zij daaraan ook maar liei gering-,te zelf doen of mede helpen. Zij gaan op schooi, loeren vreemde talen cn zijn dikwijls mof m slaat, zonder hulp ook maar de schoenen, aan te doen. Rij do opvoeding van jongens, treedt deze on kunde nog meer op den voorgrond. Het jonge heertje laat het zich gaarne welgevallen, dat hij door iedereen bediend woidt. Op Interen leeftijd ziet men pas in, ho~c onverstandig en ondoelmatig het was, den lust tot het praetische niet aan te kwecken. Iri iedere familie kan het voorkomen, dat de man bij een plotseling ongeluk of geval van ziekte de behulpzame hand moet bicdern, maar hoe redt hij zich dan, wan neer hij niet in staat is dc kleinste huis houdelijke bezigheid te verrichten? Wij bedoelen, dat het in welgestelde fa miliekringen verstandig is, als de kinderen tijdig loeren, kleine praetische bezigheden cn werkjes zelfstandig te doen. Behoeven zij ook later zelf geen werk te verrich ten, dan zijn zij toch in staat, het werkt na te gaan cn weten, wat de dienstboden kunnen cn moeten 'doen. De kleine na doelen, die door onachtzaamheid ontstaan zijn, moeten de kinderen zelf weer herstel len. Zij trekken daar meer practised nut uit, dar uit do met don meesten nadruk door de moeder gegeven lessen, die zelf do schade of hot nadeel herstelt. Wjllen wij praetische menschen van onze kinde ren maken, dan moeten wij hen niet lal te angstvallig met 'zorg omringen, noch hen elke hinderpaal uit den weg ruimen, maar hen laten handelen en hen de ge volgen hunner handelwijze "aten dragen; want slechts zoo worden zij zelfstandig. ster der „heilige" riep, dat .zij nog leefde, antwoordde de teleurgestelde menschenmas- sa op straat met een oorverdoovend gehuil en gebrul. Do zieke bevindt zich onder behandeling van den gemeentearts en nil Milaan aange komen genecsheeren verklaarden, dat wan neer de arme martelares de noodige rust gelaten werd, zij binnenkort geheel hersteld zal zijn. De bewoneis en de bezoekers van Azzona zijn echter over de wending, die de zaak genomen heeft, slechts matig te spreken. Ingezonden Mededeelingem. Die stekende pijn in den rug kamt van de nieren, welke onder het smalle gedeelte van den rug zijn gelegen. Doch rugpijn is slechts een der verschijnselen, andere zijn: Waterzuchtige zwellingen, op geblazen oogen, gezwollen voeten, bezink sel in del urine, pijnlijke loozing, voort durende aandrang, een onnatuurlijke ver moeidheid, prikkelbaarheid, buitensporig© dorst, rheumatischol pijnen in de armen, boenen of heupen, duizeligheid, hoofdpijn. Niet elke patiënt heeft ai deze verschijn solen, doch iedere lijder heeft er eenige, en do minste nieraandoening is gevaar lijk, want noodlottige ziekten ontstaan door hol vcawaarloozen van een nierkwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen regelen do goede werking der urine-organen, zij lei den de nieren zachtjes tot gezondheid terug en herstellen haar kracht tot hol filtreeren van hot bloed cn liet uitdrijven van het urinezuur en de urinestof, welke de oor zaak vormen van rhemmatiek, jicht, nier steen, nie.rontsteking, enz. Zij zijn het best bekende geneesmiddel tegen blaasaandoe- ningen, cn -zij voeren het overtollige water af bij waterzucht. T© Schiedam verkrijgb. bij de hk. Kap pelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt do echte Foster's Rugpijn Nieren Pil lön, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. Gemengd Nieuws. De nheilige van Azzano", Te Azzano, een dorpje van 1300 inwo ners, in liet schilderachtige Seriodnl van do Italiaansche provincie Bergamo gelegen, woont, zoo vertelt dc „Tel", een dertigjarig hysterisch meisje, Theresa Mar ra genaamd, een arbeidster in een katoenspinnerij, die eenigen tijd geleden voorspelde, dat in (ten loop van de maand Maart eenige Zieke dorpsgenooten, die zij met name noemde, zouden herstellen, terwijl drie anderen zou den overlijden. Zelf zou zij den SOstcn Maart i.l. hel. tijdelijke met het eeuwige verwisselen. Daar de drie door haar aan gekondigde sterfgevallen inderdaad plaats hadden en de bewuste zieken werkelijk op weg naar beterschap waren, word Marra weldra als een heilige vereerd. Van heinde en ver kwamen geloovigen en zieken toe- stroomen om van haar genezing van licha melijk- en ziclelijdon af te smeeken. Don 30sten Maart, den kritieken dag, waarop Marra haat* eigen dood voorspeld had, wa ren in het anders Zoo stille dorp niet min der 'dan 30,000 personen uit alle tl cel en van Italië bijeengekomen. Ieder wilde een aandenken van dc heilig© medenemen; de ecu brokkelde van haar woning een stukje hout af, een tweede een stukje vlier en ecu derde een stukje kalk. Dc politie was ten slotte zelts genoodzaakt., lusschenbeide re komen om te verhinderen, dat Marra's huis instortte. Tegen middernacht, was de zenuwachtige spanning van de menigte ten top gestegen en toen iemand uit het ven» Koloniën, De opening der landbouwschool te Poerworedjo. Een telegram d.d. 28 Februan uit Ba tavia aan de „Deli Cl." meldt De „Javab.'' verneemt uit Poerworedjo: In het begin van tiet vorig jaar is de eerste inlandsche landbouwschool te Wo- nosobo geopend. Kort daarop volgende een tweede bij Bandoeng, woaunede de eerste schrede werd gezet op den weg, die lei den moet naar verheffing en verbetering van den inlandschen landbouw en tot var ming van het opkomende geslacht tol uit stekende landbouwers. Sinds vandaag is Poerworedjo der Dritle im Dunde. Hedenmorgen om half tien word hier feestelijk de derde inlandsche landbouw school op Java geopend, weldra gevolgd door scholen te C-heribon, Djocja en Solo. Bijzondere beteekenis kreeg deze plechtig heid door dc aanwezigheid - van hem, die het initiatief nam tot het krachtig ontwik kelde landbouwonderwijs aan jeugdige in landers als een noodzakelijk complement van het volksonderwijs door de aan wezigheid van den directeur van Land bouw, den heer Lovink, die zijn reis door Midden- en Oost-Java zoo bad weten in te richten, dat hij hier tegenwoordig kon zijn. Hoezeer zijn werk en dat van zijne me dewerkers door de bevolking wordt gewaar deerd, bleek uit de groote belangstelling voor de opening zoowel van de zijde van de hoofden als van den kleinen man. Aan den ingang van de eenvoudige doch keurigver*sierde school, midden in sawahs gelegen, ontving de landbouwlceraar* P. H Tromp uit Wonosobo de leden van de com missie van toezicht en de genoodigden on der wie vielen op te merken de assistent- resident baron van Reede van Oudtshoorn de pangaran-regenl van Koetoardjo, de re gent van Poerworedjo, de controleurs uit de omgeving, ingenieurs bij de irrigatie werken, tal van inlandsche hoofden en land bouwkundigen uit Djocja en enkele amb tenaren vair het departement van Land bouw te Buitenzorg, velen vergezeld, van hunne dames. Nadat de leerlingen, 32 in getal, geko zen uit de 250 die zich hebben aan ge meld, in optocht met muziek waren aan gekomen en volksliederen gezongen had den, had in de school de opening plaats Do landbouw-leeraar Tromp, de inspecteur van het inlandsche landbouwonderwijs, de heer de Bie, het hoofd der .schooi, de assistent-landbouwkundige Soeroto, de as sistent.-resident en de directeur van Land bouw, spraken hierbij redevoeringen uit de eeiste drie sprekers in het Ja.vaansch Daarna bezichtigden de genoodigden de school, die over 71/2 bouw proefvelden be schikt en waaraan een eenvoudig internaat is verbonden. Na afloop kwam natuurlijk een slama te n voor do leerlingen. Een ©nTlndbare held. Hot berucht© bende hoofd Dïdo, uit Ma kassar, blijft steeds onvindbaar/ schrijft de correspondent van het „Soer. ïïbl."- Nu is hij weer eens bezig geweest in t Bonthainsehe. Kortelings raakt© hij met zijn troepje slaags in Takalar, waar een paar van zijn bendeleden onschadelijk wer den gemaakt. Maar dezen man, die zoo zoetjes pan, voor onkwetsbaar wordt aangezien, mocht 't weer spoedig gelukken nieuwe volge lingen aan to werven, met wie hij nu een kampong heeft geplunderd. Voor f 700Q aan zilvergeld visten ze te bemachtigen; en nog voor een tweeduizend gulden tik ten zo op den kop aan sarongs, gouden sieraden en wapenen. Al tweemalen wist deze gladde vogel' to ontsnappen, eens uit de gevangenis te Makassar en een anderet\ keer in do buurt an Takalar, toen hij tusschen gewapende lieden hierheen gevoerd werd. Dido is nu een hold in de oogen van de meerderheid der Makassaren en Boegi- neezen en met nog wat dj int nis verwerft hij zich evenveel glorie als d.e eveneens nog immer onvindbare Daeng Pab'arang, dien de patrouille-Fraekors 't-vorige jaar bijna pakte. IJselijke ijs-elschea. In Padang en Bedagei kan geen Juris vrouw moer met eenige vastigheid baar 'maand-budget opmaken, tenzij ze den po „onvoorzienen" abnormaal hoog opvoert 'l Komt door den ijs prijs, welke er telkens varieert. Na de weelcledagen van 5 cent 'I kilo-ijs do dagen van den titanen strijd der ijs-goden toen de spoor heele gletschers uil Mednn in Tebing aanbracht zijn dagen van wee aangebroken. De ijs- Chineezen verklaren telken dag mei stalen voorhoofd, dat de prijs alweer gestegen is: eerst verdween 't oveiwicht: de glet schers slonken tot gewone schotsen in; toen went 't G cent, 7, 8 en met woeste sprongen is het zoo opgeklommen tot 14. IJselijk ijzingwekkende ijs-oischen zijn 't Wjaar gaat het heen? 'tls gloeiend heet in het kustland en men kan do kunst matige koude tricl ontberen. Wat wonder, als de. fidele Padang-Bedagciers in ijzebij- lers en ijzergrimmen verkeeren. Eiken ochtend vragen nu deze ongelukkige kust bewoners elkander, hoe ver de nieuwe ijs fabriek in Telling gevorderd is. Daarvan hoopt men nu uitkomst.01 zal men dan op ©en kwaden dag vernomen van een ijs-trust, die huishoudelijke bankroe ten veroorzaakt? Zonder een komve gakt 't nu eenmaal niet. („Sum. Post.") De zandzuiger. We hebben pech met onze havenwerken. Do zuiger kan, op zijn vroegst medio Maart hier zijn, daar hij 2i Januari eerst uit Portsmouth vertrokken is. In 't begin vreesden velen, dat ook de grijp-bagger-rnacbine in 't geheel niet zou voldoen, zij bracht, bijna niets omhoog, telkens nog niet zooveel als er op een gewone schop gestoken wordt Maar in den laatsten tijd is het een lust haar aan 't werk te zien. Heele brokken worden er omhoog gehaald en zeer veel rif gruis. 't Is duidelijk to zien, hoe dc spring- gelatin© den rotsadriigen bodem geheel heeft losgewoeld en stukgeslagen. Zóó gaat het goed,. (Amijjoe Curasao), Handel ©n Bedrijl. Uitlotingen. HONGAARSCHE ROOM KRUIS-LOTEN, van 1883. Trekking 1 Alaarl Betaalbaar I April. Serie 153(5 no. 70 .1 kr. 30.000; serie 3569 110. 50 a kr. 2000; serie 800 no. 72, serie 32-19 no. 92 en serie 7t6S no. 98, elk 5 kr. 1000; serie 050 no. 85, serie 1(568 no. 35, serie 1930- no. 22, serie 2123 no. 56, serie 3017 r>o. 74, serie 3353 110. 57, serie 3SÏ9 no. 6-1, serie 5077 110. 43, serie 511*2 no. 84, serie 5692 no. 45, serie 0163 no. 74, serie 6348 no. 48, serio 6560 110. 67, serie 7167 no. 60 en serie 7G30 no. 97 5 kr. 200; serie 361 no. 21, .serie 469 no. 25, serie 634 no. 31, serie 669 no. 92, sene 727 no. 40, serio 829 no. 14, serlo 1476 no. 70. serie 2076 no. 20, serie 2497 no. '49, serio 3765 no. 85, serie 3972 nu- 47, serie 4567 110. 91, serie -1874 no. 52, serio 5119 'no. 18, serio 5128 110. 56, serie 6331 110, 67, serie 6595 no. 53, serie G874 no. 64, serie 7107 no. 47, serie 7212 no. IS, serie 7461 no. 20 en serie 7643 no. 34, elk tl kr. 100; serie 136 no. 9, serie 378 110. 10, serie 460 no. 26, serie 488 no. 30, serie 589 no. 3, serie 810 no. 87, serie 116'j no. 70, serie 142t| 110. 11, serie 1452 no. 30, serie 1453 no. 70, sene 1471 no. 28, serie 1557 no. 51, serie 1863 no. 71, serie 1889 no. 90, serie 1907 110. 51, serie 1913 no. 41. serie 2047 no. 16, serie 2103 no. 80, serie 2303 no. 95, sene 2373 no.- 51, serie 2537 no. 100, serio 2573 110. 81, serie 2743 no. 15, serie 2771 no. no. 33, serie 3212 no 72, serie 3405 no, 36, serie 3135 no, 97, serie 3588 no. 100, serio 3838 no. 69, serie 3918 no, 88, serie 4131. 110. 9, serie 4310 110. 62, serie 1613 110. 13, serie 4703 no. 100, serie 1956 no 82, serie 4 985 110 9, serie 5025 no. 73, serie 5051 no. 90. serie 5116 110. 51, serie 5117 no. 15, sene 534 i no. 73, serie 5469 no. 1, serie 550L no. 13, serie 3511 no. 44, serio ÖG49 no. 91, serie 3692 110. 18, serie 5816 110. 19, serie 6036 no. 51, serie 6351 no. 81, serie 0361 110. 63, serie 6366 no. 70, serie 6187 no. 25, serio 6724 no. 89, serie 6092 no. 99, sene 7030 110. no. 49, serie 7082 no. 38, serie 7193 no. 56, seiie 7204 no 63, serie 7400 no. 84, serie 7449 no. 35, serie 7533 no. 92, serie 7710 110. 14, serie 7870 no. 18. en serie 7866 no. 88, elk a kr. 50. Amaitisatietrekking. 241 309 586 4089 1229 1363 1390 1627 2660 2689 2926 2927 2961 3221 4232 4338 4061 4874 4937 519) 5695 5889 0216 $295 6611 7352 De in deze serieën vervatte Nos. e!k ii kr. 16. Rurgerlij&e Stand» YL AAItDIN G Ell-AMB AC li Y. Gedurende de maand Maaxt. Ondertrouwd: 27 Maart: Jacobus Droog, pud 37 j, eu Maria Batenburg, oud 32 j. Geboren: 9 Maart: Jacob, z. v. P.. 'Bisschop' BH A. Smit, Emous. 1 10 Maart: Johanna Catharina, d, v. II. Scheulderinan en E. Beunhoër, Omring. 18 ManrlPioter, z, v. G. de Goede ren en M. v. d. Velden, Bauwstr. 21 Maart: Hniberf, z, v. A. J. Stolk en A. Rolaff, Bauwstr, 28 Maart: Petrus, Gerardus, z. v. A. Oolsthoorn en M, C. van! Adrichem, Oostv. we. Gehuwd: 20 Maart: Gerrit de Rave, oud 27 j. cn Adriaantje Dijkshoorn, 25 j. Adria,- ïius de Goede, 22 j, «1 Trijntje v. 'd. Hoek, 20 j. („N. VI. CU') MAASSLUIS. Ondertrouwd: G. Leenman en T, v. d. Graaf, Gehuwd: J. do Bruin on J. v, d. Vlugt, P„ de Klerk en B. G. v. d. Burg. IJ, Hummel- man cn M. A. Koolsbergen. Geboren: Maarten^ z. v. M. 't Hart en K, H. Voogt. Gerardus Johannes, z. v. P, v. dj. Hoek en P. Hummelman. Maria, d. v. A. v. Buuren eu A. v. Dijk. Hendrika, d. v. J. J. Nieuwland en E. Los, Levenl. aang. d. v. S. A,. F- Roismn en M. F. Willenison, 1 1 OVERSCHIE. Geboren: Barend, z. v. II. J. v. Tiel en A'. v. Vliet. Ariannlje, d. v. J. Rodenburg ©n A. Hoogerbrugge. Marien Christiaan, z. v. L. Boers en J. v. Vliet. Bas- tiaantje Josina, d. v. J. v. d. Zwaai en B. A. C. Valk. Adriaans, z. v, 3M, v. d. Vlugt cnQM. Rodenburg. Heinrich Ferdinand, z. v. II. Bussching en A. Leef- lang. 1 üËE arn2S«M3CT3Ettsr?TO^nBaQi i ;*r f1 Cf f w

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 11