y BUCHANS P1UEN iWood met nog een industrieel) en een ban kier eveneens in verzekerde bewaring' wer den gebracht. 1 Bij zijn eerste verhoor betoogde do xnil- lionnir dat de beschuldiging aan den koop man zou zijn afgeperst, maar hij kon hol Hof niet overtuigen. Hij verklaarde, dat de beschuldiging op zulke zwakke"gronden berustte, dat hij zich niet eens behoefde te verdedigen. De behandeling van de zaak duurt voort. C h i na. De „Daily Telegraph"-correspoadent te Peking meldt, dat een burgeroorlog op han den schijnt. De Noordelijke .troepen wor den rondom de provincie Hocpé saamge- trokken, waar de revolutionaire generaal Li Iloeang oelig over vijftigduizend man rebellen beschikken moet. De Noordelijke regeeringslroepen blokkeeren 'feitelijk van de provincies Kiangsi en Hoenau uit <le provincie Hoepé. Geen steenkolen, rijst of graan mag Hoepé binnengaan. Onderwijl gaat de regeering te Peking voort de op positie bang te maken door de zoogenaamde roorers (inderdaad revolutionairen) gevan gen te zetten en zelfs terecht te stellen. Veel opzien heeft de gevangenneming van senator Sjiatse gebaard, die tot een ge welddadig tooneel in hei Parlement heeft geleid. Alle partijleiders vielen achtereen volgens de regeering hevig aan. Zij noemden haai' methoden erger dan die van "de Ma udsj oexegeeribg. Vruchteloos poogtfen de regeeringsgezin- den hen te bedaren door het argument, ual qe senator ijrj een omplot tegen de regeering was betrokken geweest. Dat complot jvas een verzinsel geweest en zijn, gevangen neming een schending van do grondwet. BONENLAND, Het Engelsche Koningspaar. Men meldt uit Vlissingen De Koningin van Engeland maakte gis teren een tocht door Walcheren per auto. De Koning maakte een wbn deling in de richting van Middelburg. Het Engelsche Koningspaar dineerde in intiemen kling aan boord. De extra-trein, waarmede de reis ver volgd wordt, bestond uit een luxe-wagen van tien koninklijken trein, uil Calais over gebracht, een spijsva.geu, drie waggonvlib en twee bagagewagens. De reis weid mede gemaakt door eenige hoofdambtenaren der S.S. Het koninklijk echtpaar wcr'd naar den U'ein begeleid door den burgemeester vau Vlissingen en 'den Engelschen consul. De trein vertrok om 9 uur 47. Mr, Bichon van IJsselmondc heeft de hem door do chr.-hist. kiesveroeniging ie Ommen aangeboden candidatuur aangenomen. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn tér Vergadering bijeenge ï'oeDen teeen Dinsdag 27 Mei. des avonds te 8.30 uur. („St ct.") t V 1 1 De Eerste Kamer zal daags na bare wederbijeenkomst, dus Woensdag 28 dezer, afdeelingsonderzoek houden van alle dooi de Tweede Kamer laatstelijk aangenomen wetsontwerpen, waaronder derhalve hel kustverdedigingsonlwerp, het ontowp be treffende de pensionneering van gemeente ambtenaren, de pensioenregeling voor de leeraren aan bijzonderen gymnasia; de sup- pletoire begrootingen betreffende de po sitieverbetering bij de zeemacht enz. De bedoeling is clan voorts om Donder dag 29 d.a.v. de openbare behandeling aan te vangen van de wetsontwerpen die alsdan in staat van wijzen zullen zijn. Kamerverkiezingen. De bond van aritirevolutiopnaire kiesver- eenigingen „"Nederland en Oranje" te Am sterdam heeft, naar het „Hbld." meldt, gisterenavond besloten candidaat te stel len in: District 1Een roomsch-katholiek. District II: J. R. Snoeck Hcnkemnns, Chr.-hist. (aftredend). District III: mr, Paul J. Reymer (R.-K.) District IV: mr. II. W. Hovy (anti-rev.) District VEen chistelijk-historische. District VI: Idem. District VII: G. A. A. Middelberg (anli- Vev, altredend)., District VIIIW. de Vlugt (anti-rev. aftr District IX: mr. V. II. Ruigere (antirev.). De kath. kiesvcrecniging in Amsterdam VII heeft besloten den lieer Middelburg (antirev., aftr.J candidaat te stellen. De centrale katholieke kiesvcrecniging in het district Goes heeft besloten de candi datuur van het aftredend chr.-historisclic lid, jhr. nir. A. F. cle Savornin Lobman, tö Meunen. V Do centrale antirev, Jdesverecnigifng in het district Enschede heeft tien beer G. Elhorsf (aftr.) definitief candidaat gesteld. Naar de „Resb." meldt, zal de kath. kicsvereeiiiging in hot district 's-Graven- hage III Vrijdagavond a.s. een vergadering houden, Waarin o.m. een voordel koml om terug te komen op het besluit van 21 'April j.l. en alsnog te besluiten een kath. candidaat te stellen. Ook het centraal bestuur 'der 'R.-kath kiesveroeniging te Zutphen heeft cle can didatuur van den heer Snoeok-Henkemnnv ceandidaat der chr.-hisloiischen, overgeno men, zoodat deze thans de candidaat van cfo reci'itsche partijen in etit district is. Do centrale anti-rev.. kiesveroemging ie Zutphen heeft gisteravond besloten dq can- didatuur-Snoeck Henkomans', gesteld door cle ohrist.-hist, aldaar, over te nemen. L V i Statenverkiezing. Do federatie van do S. D. A1. P. in bet district Bodegraven heeft besloten, zoo mo gelijk, deel te nemen aan 'de verkiezingen en stelde daarvoor den heer Rosebóom van Bodegraven candidaat. („Volk"). - V De antirev. kiesvereenigirig „Nederland en Oranje" te Gorinchem 'heeft besloten voor'het aftredend lid inr. V. G. A. 'Bolt (lib.) en voor cle vacature mr. N, D. de Gijselaar twee candidaten te stellen, en daarvoor aan de centrale kiesveroeniging voor te dragen den heer .T, W. Mekking (antirev.) Besloten Werd een plaats open te latten voor een Chr.-hist. candidaat. De rlviertollen op de Elbe en den Tt^Ju. De „Lokal Anzeiger" schrijft: Do onderhandelingen' van cle Duitsche re geering met de regeeringen van Oostenrijk- Hougarijo en Nederland over het invoeren van cle rlviertollen. op de Elbe en den Rijn heeft tot nu toe geen resultaat opge leverd. Men kali bij den tegenwoordige» - tand van zaken dit binnen afzienbaren tijd ook niet venvachten. Dientengevolge heeft de Pruisische regeering besloten voorloopig op andere rivieren, met name op de Weser en do Oder, tollen to heffen, voor zoover deze rivieren in baar gebied liggen. Zij hoopt daarmede to bewijzen, dat door het heffen van scheepstollen de verbetering van de betrokken rivieren en de daarmede verbonden economische belangen niet alleen geen schade lijden, maar integendeel er belangrijk bij gebaat zullen zijn en zij hoopt dientengevolge beide regeeringen te'kunnen overhalen de invoering van scheepstollen op Elbe en Rijn goed te keuren. luternatlonale Vrouwenraad. Bij het Bureau der Conferentie van den Internationalen Vrouwenraad is telegrafisch bericht ontvangen dat Baiones Bertha von Sultner, de bekende strijdster voor den vrede, tot haar leedwezen verhinderd is de bijeenkomsten van den Internationalen Vrouwenraad te komen bijwonen, zoodat zij in de morgenavond te houden openbare vergadering in de Doopsgezinde Kerk haar voorgenomen rede over cle vredesbeweging niet zal kunnen houden. VLAARDINGEN, 21 Mei. Tot klerk ter gemeente-secretarie is benoemd de heer W, den Draak, alhier. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam, op 'Dinsdag .27 Mei 1913, des namiddags 2 uur. Vaststelling van' de notulen van de raads vergadering van 22 April j.l. en verdaging van die van 6 Mei d. a. v. Mededeeilngen. Ingekomen stukken. Agenda. 1. Aanwijzing van ingezetenen tot leden en plaatsvervangende leden van stembu- reaux. 2. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van' stembureaux voor de a.s. verkiezingen van leden, van de T;woede Kamer der Sta ten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. 3. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim voor de 'categorie sub 3o. van art. 22 der Leer plichtwet meerderjarige onderwijzers, die aan een, bijzondere lagere school in, de ge meente werzaam zijn '(vacature A. J. Dekker). Aanbevolen worden de heeren 1. W. J. A. Kuiper. 2. B. J. Wijnveldt. 4. Benoeming van een onderwijzeres aan school F aan den Singel (Hoofd de lieer II. vau Bochove). Voorgedragen worden de dames: 1. J. M. Molhmjsen, te Arnhem. 2. I. La Brijis, te Lage Zualuwe. .'3 C. W. Snel, te Schiedam. 5. Voorstel tot vaststelling van het ko hier no. 6 dor plaatselijke directe belas ting naar het inkomen, dienst 1912'13. 6. Behandeling van bezwaarschriften to gen den aanslag in de plaatselijke betasting naar het inkomen, dienst 1912'13. 7. Voorstel Lot oninvoiderbaarverkhning van bedragen van aanslagen in de plaatse lijke belasting op de gebouwde eigendom men, dienst 1911 en schoolgeld M. IJ. L. O., Hoogerc Rurgcischool en "Gymnasium, dienst 1911'12. 8. Wijziging der Gemecnto-begrooting, dienst 1912 en 1913. 9. Voorstel lot het verleenen van een nanvullingscrediel voor den bctonsleiger in do Ooslerluiveu en verleenen van kwijt schelding aan de aannemers van boeten wegens te late oplevering, na aftrek even wel vaa al hetgeen de Gemeente, nadat do steiger had belmoren le zijn opgeleverd, heeft ui (gegeven, zoo aan toezicht, aan vergoeding van loon op verzuimdagen enz, 10. Voorstel tot goedkeuring van het plan voor den bouw der nieuwe school aan de Huijsmansstrant. 11. Voorstel om de geprojecteerde straal) ter plaatse van den Nieuw West Frank'e- landschen Weg of Grocnelaan, waaraan een begin van bebouwing is gemaakt, den naam Co geven van Stadhouderslaan'. 12 Verzoek van T. Kleiberg om bom oen perceel grond op den hoek vanj het Rozenburgerplein en de Geerv] ie tsehestraat to verkoopen, tegen £9 per ML met advies van B. en W. 13. Wijziging dor verordening, waarbij do Raad het benoemen en ontslaan van Gemeente-ambtenaren en, -bedienden aan anderen opdraagt, krachtens art. 140 dei- Gemeen teWet. En Verdere voorstellen en mededeelingen. Esu boottocht. Aan de leden van den, gemeenteraad is medegedeeld ,dat de heer A. Tieman de leden van hot collego van Burgemeester en Wethouders en den genieentraad met hun dames, in verband met de opening van zijn zomerdienst, ter kennismaking met dien dienst heeft uitgenoodigd tot een bootiooht op Vrijdag 23 dezer met de stoomboot Pa- dang VI, welke daartoe wordt gereserveerd. Deze uitnoodiging is door B. en W. aan genomen. De tenen van 'den raad, die daarvan ge bruik wonschen te maken, worden, met hun dames op genoemden dag des namid dags om 2 uur gewacht aan de plaats van afvaart, Hoofdstraat 61. Do heer Chr. Goslinga, havenmeester al hier, is' benoemd tot pnder-havenmeester te Rotterdam. 1 Legaten. Naar in de ,,N. S. Ct." wordt méde- gedeeld heeft wijlen dr. E. J. M. Nolet o.m. de navolgende legaten vermaakt R. 'K. Parochiaal Armbestuur f 20.000; R. K. Weeshuis f20.000; Liduinagesticht f20,000; St, Willibrofdusstichting f 20.000; St. Vincentius-vereeniging f 50Ü0Diaconie Ned. Herv. Gemeente f5000; Diaconie Geref. Gemeente f2000; Armbestuur van. de Oud- Bisschoppelijke Clerezy 'flOOO; Ondersteu ningsfonds voor hulpbehoevende leden der Mij>. t. b, der Geneeskunde f2000; voor den bouw enz. van een R. K>. Ziekenhuis te dezer stede f300.000. Hieraan kunnen wij nog toevoegen, dat eveneens door denzelfden zijn gelegateerd f 3000 voor elk der drie R.-K. kerken te dezer stede, bonevens f2000 ,aan dc vcreeniging van tie H- Maagd Maria, tot het bezoeken van arme zieken en kraamvrouwen. Yereen. voor Armenzorg en tegen DedelarQ. Deze vcreeniging hield gisteravond in het Gebouw der Spoelingvereeniging haar alge- meene jaarvergadering. De Voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan het feit dat is opge richt een Armenraad, aan welken hij een nuttig en vruchtbaar bestaan toewenscht. Spr. hoopt dat dezen Raad gegeven zal zijn te bereiken wa' liet is kunnen bereikt worden bjj de ge. one particuliere poging om een vruchtbare samenwerking In het loven te roepen tusschen de verschillende instellingen van armenzorg. Aanvankelijk tot samenwerking bereid trokken zich al spoedig terug het R. IC. armbestuur en dat der Gereformeerde Kerk, langzamerhand ge volgd door andere instellingen, zoodat ten slotte nog slechts enkele colleges overge bleven zijn. Spr. herhaalt dat hij hoopt dat do Armen raad zal blijken te zijn het lichaam dat de gewenschte en noodzakelijke samenwer king zal kunnen lot stand brengen en dat hij dus ten goede voor de armen werkzaam zal zijn. De Secret ar es leest hierna de no tulen der vorige algemeene vergadering, die ongewijzigd worden vastgesteld. Het verslag over 1912, daarna door lutar uitgebracht wordt eveneens goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den Penningmeester werd dooi' een commissie nagezien en in orde bevonden, waarna deze werd vastgesteld en de Penningmeester ge dechargeerd. Do ontvangsten bedroegen in totaal 14486.941/2, de uitgaven f 4254.li1/;, zooJal de gekening sloot met een bo,tig saldo van f232.83. Rij acclamatie werd mevr. C. v. d. SchalkNiemvhof als bestuurslid herbe noemd. De Voorzitter sloot, daar niemand meer het woord verlangde, de vergadering. De jaarïijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank alhier zal worden gebonden op Donderdag 5 Juni als., ten kantore der Bank. Belanghebbenden venvijzen wij naar jlo in dit nummer voorkomende ballotage voor het lidmaatschap der Rotterdamsche Dier gaarde. Vanmorgen omstreeks 93/i uur reed een automobiel van den heer v: O., uit Rotter dam, langs de Lange Ilaven gaande, tegen do stocppalen voor liet huis vau den heer D. Zoetmulder, tengevolge waarvan 12 pa len braken. Dit ongeval had plaats door dat de bestuurder eerst uitgeweken liad voor een slagersjongen, die pp zijn fiets do Branderssteeg kwam uitrijden, en daar na weer recht in dc straat wilde sturen,, Waarbij, vermoedelijk doon een stooring in liet stuur, de auto tegen de palen reed. Do fietsende slagersjongen, die Was door gereden, gemakte nu door de zonderlinge "winding van de auto bekneld tus'sriheh auto en hek, waarbij lxijzolf als door een toeval vrijkwam met enkel Wat pijn in het aartgezichtvan zij'n fiets echter was liet voorwiel ir allerlei bochten gedeukt, bijna alle s'paken gebroken, de vork in 2 stukken, enz;., enz., zoodat hot geheele' ongeval zich bepaalde tot een financieel schacleposljo voor den eigenaar dei' auto. AGENDA. Heden en volgende 'dagen, Sohiedamsche Bioscoop1 8 uur., Voorstelling. Heden en volgende avonden Casino, 8 u Operette Gezelschap. Janmart Heden en volgende avonlden. Tivoli Schouw burg, 8 u. Gezelschap Spree. Het Teekten des Kruises. 21 Mei Volkshuis, 8 uur. Vrijz. verkic- zings-comité-1913. Ledenvergade ring: Candidaatstelling. 21 Groole Schouwburg, 6'/a uur. Mai- festspielu. Gotten]timrnerung. 23 Grooto Schouwburg, 8 uur. Do her togin van Sarragossa. 25 Diergaarde, 2% uur, namiddag. Concert Stafmuziok le Iteg. Jnf. 25 Grooto Schouwburg, 8 uur. Gezel- schau-Beijermans. De Wevers. 5 Juni Kantoor Bank, 13/i uur. N. V. Holl, Alg. Verz. Bank. Algem. Verg. van Aandeelhoudeis'. I Ingezonden Mededeeïingen. IS UW LEVER ZIEK T. Maak hem dan in ordehet is gemak kelijk te doen. Zonder pjjn, zonder stoornisalleen door het heilzame effekt merkt ge dat ge genezen zjjtdoor Kunst en Wetenschap. Wagnerconcert. Ter herdenking van den honderdsten ge boortedag van Richard Wagner ('22 Mei) zal Vrijdag a.s. in de Rotterdamsche Dier gaarde, het tweede gedeelte van het concert aldaar, te geven door de stafmuziek van het korps Kon. Scherpschutters, directeur Bart Verhallen, aan werken van Richard Wagner gewijd worden. Helgoland, een praehistorische barnsteen- beurs. Camille Jullian, cle beroemde historicus van het oude Gallië, verkondigt in de „Re vue des études anciennes", een nieuwe hypoLhese over Helgoland. Men kent het aardige frissche eiland in de Noordzee Groen is het land. Geel is het zand en Rood is de kant, Dat zijn de kleuren van Helgoland. Jullian meent, dat het oude Helgoland in de eerste plaats een heilig eiland was. Vooral in den Karolingischen tijd werden daar vele aan goden gewijde dieren gefokt. Men mag hieruit de gevolgtrekking maken, dat ook in vroegere, praehistorische tijden het eiland heilig was, en dat er reeds in de periode der Grieksche holden een zonne tempel op Helgoland stond, waarvan de door Herodotus genoemde Aristeas, Pytheas van Massilia spreken. Om dezen tempel kan de barnsteenhanclel zich hebben gecon centreerd, en hier kunnen de zonne-mythen zijn ontstaan, zooals de phaeton sage in het Middel!andsche Zee-gebied. Jullian herin nert verder aan de zonnetempel te Aqui- loja, aan de Adriatisehe Zee. In de middeleeuwen ontstonden ermarkt- plaatsen rondom de kloosters; de markten werden dorpen, de dorpen steden. Even zoo dunkt Jullian de zonnetempel de aantrek kingskracht voor de barnstecnvisschers in de Oostzee, die met hun «aar naar Helgo land trokken. Koud licht. Het ideaal van alle olectro-tcchnici is een kunstlicht, waarbij zoo weinig mogelijk warmto wordt ontwikkeld en dus a'le ener gie m licht omgezet wordt. Thans meent professor Char'es Dussaud dit licht ge vonden te hebben. Zijn methode bestaat uit een zeer snelle onderbreking van den electrischen stroom, waarbij voor een veel hoogere spanning dezelfde lampen' Worden gebruikt als bij gewone wisselstroomen, zoo dat hel licht veel sterker wordt. Het nieuwe licht heeft vele voordedenbrandgevaar is geheel uitgesloten, en er is weinig stroom noodig, terwijl iedere stroombron kan ge brnikt worden. Dit ideaal licht moet bui tengewoon geschikt zijn voer microscopisch onderzoek, voor dc productie van ultra violette stralen, voor liobt-therapie, voor vuurtorens en, zoeklicht. Rechtzaken. sub's. 12 dagen hechtenis; b'ekl. is nog" nooit veroordeeld en is Roer zijn onmid dellijk ontslag reeds gestraft. Politie-agenten arresteerden op 13 Maart te Schiedam een man, die de openbare orde verstoorde. Een neef van den gearresteerde/ do 20-jarige ketelbilcker J. C.T., had ge tracht, dezen uit de jiandea van 'de po litie te verlossen. Eisch wegens wedersp 'ruigheid, 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis.' 's' Middags werd uitspraak gedaan en bekl. veroordeold tot f 10 boete, s'ubs. 10 dagen hechtenis. Do 25-jarige recidivist L. V., loswerk- man, zonder vaste woonplaats, thans ge detineerd, bekende op 23 April in een winkel te Schiedam een koperen gewicht van 5 II.G. te hebben Weggenomen. Hij verkocht het - gestolen» vo,or 15 centen te Rotterdam, kocht daarvoor' brood en w'orst, at dat op en gaf zich daarna bij de politie aan. Eisch wegens diefstal, drie maanden ge vangenisstraf. Mr. L. van Dantzig refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Veroordeeld werden o. a. J. v. d, V„, 30 jaar, bankwerker, te Vkar- dingen, wegens' diefstal van een; rododen dron, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hocK- Jenis. J Al. II. J. B., 27 jaar, meubelmaker, to VI aardingen, wegens vernieling Van twee glasruiten, tot veertien dagen gevangenis straf. l(,,N. R. Gt'l) Moord te Abbenbroek. Het Gerechtshof te 's-Gravenhagje deed heden.uitspraak in de zaak van G. Spoon, landbouwer te Abbenbroek, door de Recht bank te Rotterdam veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf wegens „moord" op W. II. Westerveld door dezen een 'kop koffie voor-te zetten vermengd met morphine. Evenals bij de Rechtbank was ook door het Openbaar Ministerie bij het Hof levens lange gevangenisstraf geëisoht. Het Hof bevestigde het vonnis der Recht bank. Tegen dit arrest is cassatie aangeteeken'd. Kerk en Scfiool. - Ned. Herv. Kerk Beroepen te Someren (Loez.) ds. J. A. A. Ouwejan, te W'avmWoen; te Zaan dijk dr. A-. NV. Groenman te Obdam; te Brouwershaven (Zeeland) dr. P. IJz. Proost te Nijehorno (Fr.). I i Aangenomen het b'ei'oep to Eters!- heim en Schardan (toez.) del heer J. Book maker, cand. te Biqomendaal. Geref, Kerken» Beroepen te Zegwaart ds'. D. Fleur- ke te Ter Aar; te Giesscn-Oud- .en Nieuwkerk' ds. W1. van 't Sant, te Oost burg. Hoooer Onderwijs. Universiteit to Groningen. Doctoraal exa men rechtswetenschapde hoer E. Post. Universiteit, van Amsterdam. Bevorderd tot docltor in de rechtswetenschap op stol- Jingen do heeren A. Jonker, geb'oren te Haarlem, en C. Koning, geboren, te Amster dam. i Nieuws. Carbidontploffing. Hedenmorgen is in een koperstagcia- workplaats in de Cornel is Trompstraat, te "Rotterdam, een carbid-losch-apparaat ge sprongen. Don koperslager F. B. w'erd de onderkaak verbrijzeld en een ernstige Wopd/ aan liet hoofd toegebracht. Rij Werd be- Wubteloos naar het ziekenhuis gebracht. Eon 14-jarige jongen J. V., .wmri mede ernstig getroffen. Dez'e werd bij dr. v. Leeu wen binnengedragen waar hij overleed1 aan een bekomen schedelbreuk'. Oplichter. Uit Den Haag is gisteravond gevanke lijk to Rotterdam aangebracht de 32-jarige J. B., zich noemende commissaris van po- litio in Ned.-Indië, met verlof hier te lan de, die 'Ie Rotterdam verschillende per sonen oplichtte voor een 80, onder ver toon van een valsohon wissel. Hij is' op liet poli tie-bureau in de Witte do Willistraat in bewaring gesteld. Rotterdamsche Rechtbank, Gisteren werden o. a. de volgende za ken behandeld Do 37-jarige fabrieksarbeider F. II. Z„ to Schiedam, had, verklaarde hij op 28 Febr. bij do kofenplaats van de distilleer dorrj van de firma Meidiers alhier, twee fiesschen gewild mot jenever gevonden, die hij had moegenomen. De commies J. clcRuiter had den bekl. van liet erf van de distilleerderij zien ko men. Even later hield hij hekl. aan, die onmogelijk, zooals hij bcw.eert, de fiesschen op den openbaren weg kan hebben ge vonden. r Het O. M„ waargenomen door mr. Stecn- berghe, eisch te wegens diefstal f G boete Straatroof. Gisteravond zou een 13-jarig meisje, H. D., een aangeteekenden biriof uaar het post kantoor te Rotterdam brengen. Op' de hou ten hulpbrug bij de Spaansohe kade weid haar dien brief door icon onbekende ont roofd. Zij hield hem echter zoo stevig vast, dat zij een stuk in do hand hiel. Met den inhoud, zijnde kantwerk, is de persoon echter vcrdWenen. Geldswaarde hield dc brief niet in. Het doodvonnis van Naatje, Zooa's men weet, komt op "het program ma van de feestcommissie Plan 1913 te Amsterdam ook voor het plaatsen van. een blijvend monument op don Dam, ter ver vanging van liet beckl, bekend onder den populaire» naam van „Naatje."- 't Voorstel werd reeds ir. een vergade ring van do Rnadhuis'-Dam-oommissio to' sprake gebracht, en daar bleek, dat ,6° heeren zich uitmuntend met Naatje's ver dwijning konden veroenige-n, - i jfc

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2