Kunst cu Wetonseliap. eigen -/aak langer te werken als gebrui- kobjk is, indien hij daartoe aanleiding vond. 3Lij zou ook wel' met een voorstel tot encpiête kunnen medegaan, maar de win keliers schijnen die niet te willen. Waar om niet,? In do vergadering van de Hanze is blijk baar zeer zwaar geredeneerd, andei's zou het, z. i., niet mogelijk zijn dat do meer derheid tot zoo'u minderheid omgezet werd. Spr. wil' vragen: wensehen do winkeliers de enquête niet? En, zoo dit het geval is, om welken reden? De Voorzitter: De winkeliers mee- nen dat Rotterdam een te groot bezwaar zal zijn De lieer Wittkampf: Dat is geen ar gument. Vreezen zij misbruiken hij die en quête? Spr. is sterk voor een enquête; dan zat men de meening van alle winke liers, altham van de groole meerderheid krijgen. De lieer houtman wil op die zelfde gronden ook de enquête. Spr. gelooft dat tie winkeliers in do Hanze hang waren tint er een (meerderheid vóór die sluiting zou blijken te zijn. Spr. gelooft wel dat de meerderheid voor Zondagsluiting is, maar over de 9 uur-sluiting zou hij gaarne nader ingelicht worden en dat kan een enquête. Spr. heeft over de kwestie op het oogenblik geen oordeel. Een enquête kan toch geen kwaad. Do Voorzitter: Zij hebben er zich tegen verklaard. De heer v, cl. Velden zegt, dat sinds de vorige vergadering niemand een enquête heeft gevraagd. Zoolang niet uit den win kelstand een dergelijke verzoek komt, kan hij met '11 voorstel daartoe niet meegaan. De heer Woutorlood zegt, dat een enquête geen zuiver beeld geeft. Winke liers, die wonen in straten,1 waar geen ver keer is, zullen vóór sluiting zijn, maar zij, die in drukke straten wonen, zullen zich daartegen verklaren. Het is dus mogelijk, dat, waar hier hot aantal drukke straten gering is, de winkeliers, d.Lq daarin wonen, in de minderheid geraken. De heer mr. Kavelaars wil alleen vragen: zijn er veel kosten aan een en quête verbonden, of zijn de toestanden zoo, dat zonder noomenswaardigen hinder een ambtenaar', die weinig te doen heeft, met'de enquête kan belast worden. De Voorzitter: Er kunnen geen amb tenaren voor beschikbaar gesteld worden. Die hebben het allen zeer druk. De heer mr. Kavelaars: Dus een ambtenaar zal moeten worden aangesteld. Spr. voorziet, dat hier de avondsluiting verworpen zal worden. De kosten, die men zou maken, is dus weggegooid geld en daar om zal hij tegen de enquête stemmen. De heer De Bruin wil nog een enkel woord zeggen aan de hoeren,die zich aan kleinigheden vastklampen. Door den heer v. d. Velden is gezegd: wij hebben niemand gehooid die de enquête vraagt. Maar spr. antwoordt met de vraag: hebt gij iemand gehoord die een strafbe paling vroeg op den houder van hinder lijke honden Do Raad heeft te doen wat noodig is en moet niet wachten tot gevraagd wordt wat noodig is. Het particuliere belang gaat niet altijd gelijk met het algemeen belang. Aan den heer Woutea-lood antwoordt spr.: de winkeliers in afgelegen hoeken zijn er wel, maar zullen die do meerder heid vormen? Zouden die de andere win keliers overstemmen? paar gesteld dat dit zoo ware: Het blijkt toch uit de ingelever de biljetten waar do winkeliers wonen... Stemmen: De enquête blijft toch ge heim! i De heer De Bruin: B. en \\T. moeten natuurlijk do rapporten inzien en ook de raadsleden kunnen die inzien. Daar is toch onder handen. Maar M'irio had zich al weer hersteld en bij-de-hancl) Jgei ze: „.Ta vaderljelicf. 't Was dolletjes samen uit school te komen." „Zoo, zoo, juffrouwtje. Maar ik vind 't heelemaal niet goed," zei vader streng. ,,'t Zou ook wat," haalde Marie koel de schouders op. „Waarom mag ik wel met Nel en mot Ans fietsen en mét u? Eu niet met een anderen jongen?" „Een anderen jongen," lachte papa. En Mario schaterde het ineens uit: „Xee, nee, ik wou niet zeggen, dat u ook een jon gen is...." „Ja, ondeugend nest," bestrafte vader komisch. „Maar met je brutaliteit zal jo 1110 niet om den tuin leiden. Hoor 'ris, je weet heel goed, dat het niet staat mei vreemde jongens to fietsen... E11 dat het heel gauw in do buurt is: O, die Marin is zoo'n jongensgek.... Hoe praatte jo zeil vroeger wel over Nel en Ans...."1 „Ja, da's heel wat anders....... Dio fiet sen elke week met een anderen jongen...." „Heusch, zusje, het gaat, niet. 't Schaadt je gooien naam... Blijf jij nog maar 'n poos kind en zoek je pop nog eris op... En ik zal het dien meneer in lange broek wel oris zeggen, waar het op staat..."1 „0, nee, doe u dat niet... Ik zou me doodschamen... Net of u..."1 Zo ging niet verder en vader plaagde: „Net of u een verklaring wil uitlokken?... Bedoel jo dat? Heb jo al zooveel roman netjes gelezen? Nou kindje, onthou goed, dat hof, uit moet wezen, en dat jij nog een poos vaders kindje, vaders ondeugen de meid moet blijven..,," Maar nu was het- juist veel interossan ter'voor Mario. Zo droomde van versmach tende minnaars en Frits pochte van don strijd, dien hij thuis had te verduren en dat hij haar nooit zou vergeten en dat hij tinais eens flink had gezegd waar hot geen k'Vaad bij! Spr. durft den Raad gerust aanbevelen het voorstel om een enquête in te slel- lea, aan te nemen. Do heer Wittkampf: Do heer De Brain stelt alleen voor 'n onderzoek in te stellen naar do meaning der winkeliers om trent Zondagsluiting. Do heer Do Bruin merkt op, dat, als men de Zondags lui ting wil regelen, dan tevens hot onderwerp der winkelsluiting in haar geheel bekeken moet worden. Dat hebben B. en W, gedaan. Op 'dien grond zou spr. willen zeggen: laat do hooi' Witt kampf zich over dit vombmvaar heen zotten. Ieder Weet hoe do zaak bedoeld wordt. De hoer Cr 0 s 1 i n g a wil er op wijzen, dat het yrel gewenscht is liet onderzoek bedoeld in liet voorstel-De Brain op te dragen aan een Commissie uit den Raad. B. en "W. hebben liet roecis druk genoog. De lieer Houtman kan zich hiermede niet vereenigen. De Wethouders hebben, tot taak den Raad voor te lichten. Do Wet houders worden behoorlijk bezoldigd en de Raad kan dus van hen iets verge.114 Het is z. i. absoluut geen argument, dai zij' het zoo druk hebben. Het geldt hier een belangrijke zaak en do Raad vraagt het advies van B. en W. De heer Gos 1 inga zegt, dat B. en W. telkens worden opgehouden door allerhan de dingen, die dikwijls niet tot de huis houding der Gemeento behooren en waar door andere zaken moeten wachten. Er wordt door do Wethouders genoeg gepres teerd. De wijze waarop de hoer Houtman zijn meening heeft gezegd, is zeer onaan genaam. Men kan er prijs op stellen, dat de enquête wordt gehouden door B. en W., maar zou de heer Houtman denken, dat de wethouders langs do deuren gaan vragen hoe de winkeliers er over denken. Dat zouden ze misschien wel naar diens mee ning kunnen doen voor hun centen, maar daarmede zouden dan toch wel beambten belast worden. De heer v, 'Westendorp deelt de meening van den heer Houtman, dat dit onderzoek behoort tot de taak van B. en WC De heer W, i 11 k a m p f wil den heer de Bruin verzoeken zijn voorste! zoo te for- mueloren, dat duidelijk blijkt wat hij be doelt. Het adres spreekt uitsluitend van Zondagsrust en daarnaar verwijst hij in zijn voorstel om een enquête in te stel len. Laat hij dus in dien zin zijn voor stel wijzigen, dat daarin wordt opgenomen opgenomen ook de verplichte sluiting op werkdagen. De heer De Bruin is bereid zijn voor stel in dien zin te wijzigen. Het aldus gewijzigd voorstel wordt ver worpen met ld tegen G stemmen. Vóór stemmen do heoren Wittkampf, Houtman, de Bruin, v. Westendorp, Koop- mans en v. d. Hoek. Tegen stemmen de hoeren Evers, de Graaff, Meijer, Scheffers, v. Katwijk, Dub belman, v. d. Velden, Woutorlood, Beu kers, mr. v. Bricl Sasse, mr. Kavelaars, Lagerweij, Goslinga en Schreuder. Het voorstel van B. en Wi. wordt hier na aangenomen met 12 togen 8 stemmen. Vóór stemmen de hoeren mr. v. Briel Sasse, mr. Kavelaars, Lagerweij, Gos linga (de heer de Bruin: Ge stemt nu ook legen de Zondagsluiting), Schreuder, Evers, de Graaff, Meijer, Scheffers, v. Kat wijk, Woutorlood en Beukers. Tegen de- stemmen de hoeren v. Wes tendorp, Koopmans, v. d. Hoek, Dubbel man, v. d. Velden, Wittkampf, Houtman en de Bruin. op stond en dat zo hem nu zijn gang lieten gaan. Marie zag hem nu niet één keer op een dag, maar wel zes, zeven maal. Eiken schooltijd heen en terug sprak ze hem| en als zo op haar kamertje zat te werken zag ze hem wel drie, vier keer op en neer wandelen. Doch eens riep vader haar bij zich in zijn kamer „Hoor 'ris, Marie," zei hij ernstig. ,,lk heb nu genoeg gemerkt, dat je je heelemaal' niet stoort aan mijn raad. En ik denk, dat je al leelijk in opspraak komt in de buurt...." „Opspraak," viel Mario heftig uit, „op spraak. Is 't dan zoo erg, als we samen uit do school fietsen..." „Wel nee, 't is doodonschuldig, vind ik. Maar jullie zijn kinderen en over 'n paar jaar ziet hij misschien in, dat hij eigenlijk zijn jongensflirt Ie ver heeft la ten komen en hij kijkt jo niet meer aan.... Of jij komt tot inkeer.... En dan is mis schien een van beiden ongelukkig...." Marie zweeg, want zo was slim genoeg om het zichzelf to bekennen, dat de ontmoetingen een aangenaam gebeuren op den saaien schooldag waren geworden maar dat ze toch niet van Frits hield, zooals liefdesholdinnen in een roman. „En daarom, kind, moet het uit zijn. Ik zal óf naar den vader óf naar den galanten jongeling gaan..." „O, non, doe u dal niet. Verbeeld je naar z'n vader.... Wat zou die wel den ken „Nu, dan zal ik hemzelf op m'n bureau uitnoodigon. ffoo heet liet jonge manseh?'-' „Frits Lagan," pruilde Marie en ze wist nu, dat het uit zou zijn, want dat er met vader niet verder viel te spotten. Aan tafel sprak ze geen woord en toon na het eten vader haar glimlachend aanzag, BINNENLAND. Hofberichten. Z. K, 11. Prins Hendrik' zal op 5 Augus tus het Nederlandsche artillerie-museum op hot kasteel „Do Doogwterth'' openen. Do luitenant-generaal Van Ermol Scha ver zal do openingsrede houdion. Ook Z. K. II. do Prins zal do tentoon stelling van nijverheid dn Wateaioerismo to Snook bezoeken, tegelijk met If. M. do Koningin. V Dc erfprins van Erb'ach en familie zijn gisteravond Jialfacht por automobiel uit Duitschland te Soestdijk aangekomen. .11. M. do Koningin-Moeder ontving JRiro gas ton op hot bordes. Onze Marine. Blijkens oen bïj hot departement van marine ontvangen bericht is JJr. Ms. pant- serdekschip „Holland?, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee W. H. von Leschen, 21 dezer van Chinwantao 11 nar Shanghai vertrokken. („St.ct.'") llnlp aan gewonden lu Servië. Het Nederlandsche comité tot verleening van hulp aan do gewonden in Servië ver zoekt ons plaatsing van liet volgende; Uit door ons ontvangen brieven uit Ser vië blijkt, dat aldaar op dit oogenblik 12.000 gewonde Serviërs zijn en 1G.Q00 Bul garen, die op het slagveld in handen der Serviërs zijn achtergebleven. 'Men kan zich een idee vormen van de ellende, als men de brieven van dr. Van Tienhoven, zoo juist ontValngen, leest, cm waarin met aandrang hulp wordt gevraagd hoezeer hij ook weet, dat er oen Nederland sche ambulance van het Roode Kruis in aantocht is. Dr. Van Tienhoven schrijft in drie nach ten niet geslapen en in 3G uren niet gegeten to hebben. Hij staat thans aan het hoofd van een hospitaal van 400 gewonden te Waljewo, waar verpleegsters en Verplegers, brood- noodig zijn. Hij vraagt uitzending Van G ver pleegsters en 2 verplegers, wat ongeveer met reiskosten, salaris Voor 3 maanden en enkele benoodigdbodên een kleine f4000 zal kosten. Laat Nederland zijn weldadigheidszin weer voorop stellen en bedenken., dat zoo veel ongehikkigcn en stervenden daar om hulp smeeken. Laten wij het waardoor en waarom buiten bespreking laten. Alle gaven, hoe gering ook, zullen zeer dankbaar worden aanvaard door den pen ningmeester van het bovengenoemde co mité, den heer B. D. van Tienhoven, te 'jS-Gravenhage, Olde nbamev'el tlaaii. Internationale Vronwenraad, In een 'rapport van den Internationalen Vrouwenraad wordt verslag gegeven van d" jongste bijeenkomst te 's-Gravenhage. Onder de besluiten, welke door het uit voerend comité werden genomen, behoort de goedkeuring van de toetreding van den nieuwgevormden Nationalen Vrouwenraad van Zuid-Afrika tot den Intern. Vrouwen raad. Een belangrijk deel van de bijeenkomst was gewijd aan de rapporten en besluiten van de internationale comité'a. Uit de verslagen over de werkzaamheden van deze eomité's verdienen vei melding de volgende moties, aangenomen door bet co mité voor Vrede en Arbitrage, welke op de agenda van de bijeenkomst to Home in 1914 zullen worden geplaatst: lo. Dat den Internationalen Vrouwen raad wlorde verzocht zijn sympathie te hetui- zei ze nukkig: „Nee, 'k vind u heelemaal niet lief'f „Niet, m'n schat," plaagde vader. ,Kom hier, dan gaan we samen in den rommel hoek op zolder je pop opzoeken.''' En half knorrig lachend vluchtte ze weg en sloot zich op in haar kamertje. De jongeheer Lagan schelde den vol genden dag werkelijk bij mijnheer Jansen's kantoor aan. Hij zag zoo bleek en groette zoo beverig,. oE hij bij den rector moest komen om oen standje af to halen. Mijnheer Jansen zag hem glimlachend aan en had met hem te doen. „U schijnt veel belang te stellen in mijn dochter, mijnheer," begon Jansen komisch- plecchtig. „En een van beidon, n meent er niets van, en dan moet ik mijn dochter tegen 11 beschermen. Of u meent het wèl. En dan vraag ik me af, of u er wel over nage dacht hebt, boe org u den goeden naam (van mijn dochtertje in de heelc buurt in op spraak brengt. En dat kan u toch niet willen. Blijft dus in dat geval die goede gevoelens in u opsluiten en laat zo rijp worden tot u allebei de kindorschoentjes ontgroeid zijt... U ziet 111e er sympathiek en vertrouwenswaard uit. Ik geloof dus wel, dat u niet maken zult, dat ik m'n kind in luik moet opsluiten... of met, uw vader moet komen spreken „Nee, nee, doe u dat niet," haastte heer brits zich. Niet met vader spreken." Mijnheer Jansen ^glimlachte fijntjes. En lieer Frits vervolgde: „Ik laad er niet zoo over nagedacht, mijnheer,... Maar ik beloof u, dat ik het niet meer doen zal..." Vader Jansen deed die kinderlijke on schuld zelf zeer. De jongen had bij die belofte de tranen in do o-ogen. Eu hij stelde kun nog wat op zijn gemak' en scheid- gen met het beginsel', dat de ïegeoringon zich verklaren voor - het streven „naar be middeling, zelfs wanneor het levensbelan gen geldt bij do internationale geschillen, en dat den Raad wprdo verzocht dit be ginsel te bespreken in do volgendevijf- jaaiiijk'sclio bijeenkomst. Het uitvoerend comité stelt voor, dat indien deze motie door den Raad mocht Worden aangenomen, de I. G. W. een be roep zal doen bij de verschillende regee- ringen om dit beginsel' bij internationale conflicten to aanvaarden. 2o. Dat de Internationale Vrouwenraad krachtig protesteere tegen de afschuwelijke wandaden, waarvan vrouwen in oorlogstijd slachtoffer zijn, in strijd met het Volken recht. Do raad ziet hierin een. reden te meer om met alle kracht de pogingen voor Vrede en Arbitrage onder dc volkeren te bevorderen en te steunen. 3o. Dat de Internationale Vrouwenraad een beroep zal doen op de eerstvolgende Haagsche Conferentie om te overwegen, hoe een meer doeltreffende intci'nationale be scherming van vrouwen kan worden verze kerd, welke het ontzettende plegen van geweld aan vrouwen, dat hij alle oorlogen voorkomt, zal voorkomen. Onder de moties, aangenomen door liet Comité voor Wetten, zijn de volgende: lo. De Internationale Vrouwenraad drin- ge er op aan, dat in al de landen, waar Nationale Vrouwenraden zijn aangesloten, de wetten de burgerrechterlijke bekwaam heid van de vrouw mot betrekking tot haar persoonlijke rechten op haar eigendom zul len waarborgen. 2o. De Internationale Vrouwenraad drin go er pp aan, dat in alle landen do wet dezelfde rechten toekennen aan vader en moeder met betrekking tot de voogdij, de opvoeding en het toezicht over dc kin deren. 3o. Do I. C. W. dringe er op aan, dat pogingen worden gedaan om kinderrecht banken te vestigen in alle landen, waar aangesloten vrouwenraden liestaan, en waar deze nog niet zijn aangenomengeen kind mag worden beschouwd als een misdadiger. 4o. De I. C. W. bevete aan, dat aan vrouwen worde toegestaan deel uit te ma ken van de kinderrechtbanken. Gok do eomité's voor gelijke moraal, voor olksgezondhcid en emigratie bobben eonige moties aangenomen. Dat voor Opvoeding belichaamde in een motie den wensch, dat de aangestoten Nationale Vrouwenraden zul len. aandringen op systematisch onderwijs in de wetten, welke meer rechtstreeks vrou wen en (kinderen betreffen, en in de bur gerplichten van de vrouw, in de verschil lende landen. Onder de voornaamste voorstellen van de Nationale Vrouwenraden, welke óp de agenda voor Rome werden geplaatst, be hooren die tot oprichting van een comité voor vrouwenberoepen- en -bedrijven en tot oprichting van oen comité voor geheelont houding. Verder werd een meer gedetailleerde re geling vastgesteld voor do bijeenkomst te Home van 413 Mei 1914. Dir. bel,, Inroerr, en Acc. Ministerieele benoemingen, Verplaatsin gen, enz. bij den dienst der directe belas tingen: De surnumerair G. J. It. Slotboom' uit do directie Amsterdam is aangewezen voor do tijdelijke waarneming van het kantoor Strijen (overneming beheer 29 dezer na kantoortijd). De verplaatsing van den koms, 2e kl. II. Kooyrnan van Roermond (v) naar St. Pie ter zal ingaan 1 September in plaats plaats van 1 Augustus. De verplaatsing van den koms. F. J. Schelleman van ïlilvarenbeek naar Ber gen op Zoorn zal ingaan 1 Sept. in plaats van 1 Augustus. De verplaatsing van den koms 2e kl. A. C. v. Kampen van Niouweschans (i) naar de met een vertrouwelijkcn lianddmk. „Da's toch flauw", viel Marie heftig uit. die toch meer heldenmoed in haar cava lier verwacht had. „Ik geloof, dat jongens toch minder duiven dan meisjes. |k zou heel wat flinker geweest zijn." Vooral zijn vrees, dat zjju vader aange sproken zou worden, griefde haar. Hij was in haar oog al zoo'n soort slachtoffer van vaderlijke willekeur ter Wilto Van haar ge worden. En nu bleek, dat hij thuis niet eens had durven reppen van zijn vermetele liefde. O, ze voelde er oen wrok van in zich opkomen. Nee, ze gaf eigenlijk toch niets om hem. Hij was veel to kinderachtig. Zij had het altijd wel gevoeld, dat hij kinderachtig was... Nee, ze zag toch niet tegen hem op... En den volgenden middag kwam zo woe dend thuis. Hij was haar tegengekomen 011 luid haar niet eens gegroet, 't Was toch een lomperd ook! Ze kon er niet over zwijgen en beklaagde zich bij haar moeder. „Nou is 't heelemaal uit. Hij is kinder achtig en onopgevoed. Wat zegt u er wol van? 'tis of ie me een schop gegeven hoeft." En zo had er tranen van ia de oogetr. Moeder kuste haar. Marie was wel net zoo gioot a.ls zij, maar wat had zij toch nog een onnoozel gezichtje, net om haar zoo op jo schoot, to nomen, met het hoofd tegen haar borst aan en haar dan te stroo ien on zacht te troosten. „Wees er maar niet verdrietig om, kindje", zei mevrouw Jansen, ,,'t Is mis schien heel goed zoo." „Verdrietig?" stoof Mario op. „Ik' hen niot verdrietig. Ik ben woest om z'n lomp heid!.... Ik' kijk 'm niot meer aan!" Moeder Voelde, wat er in het kind om ging. 'tWns vooor zoo'n Irolsch ding pijn lijk 'om te beseffen, dat. er mot haar gesold Was cn zo nu mot minachting Word w'eg'go- Oldonzaal (v.s.) zal ingaan 1' Oct, in' plaats ya,n 1' Aug{ 1 i 1 I Do verplaatsing van don koms, 2o kl. J. F Spiegels Van Bergen op Zorm naar Gorinchoin zal ingaan 1 Sept. m plaats Van 1 Aug. Benoemdingang! 1 Augustustot komni, 3o ld'. J. F. Francois, te Budel; Ei. Siebel, te Siisteren; C. Vaartjes, te Schinvteld (tijd.) M. Scheer, to Pjostcrholt; R. Schaap, to SicbengewaklII. Papa, te Eijsden (g. en L.)S. K. V. der Zoo te Locht (tijd.) J. Ti minor, te Tegclcn; ÏI. Kort», to Wau- bach (tijd)J. J. do Smit, tot tijd. koms. te Water a/b. „Zeehond". 'Bevorderd: ingang 1 Augustus: Van kom mies tol assistent J. Mos, to Maastricht (v.) J. P. v. Binsbergen, to Siltard; H. J. Wolf, te Boennond (b); T. Kuipers, te Weert; J. H. Verclaasdonk, te Vcnlo J. H. iVis- schers, te Tegelen, Verplaatst: ingang 1 Augustus: do kom. 2o kl. G. Ncppolenbroek, v. Boxmeer n. Gorssel; J. ]J. Stapel, v €11 ijk n.. Veiily l(st.); J. J. Tholenaar, v. Roosendaal (b1.), n. Gorinclieiu; J. Visser, v. Areen n. Leer dam U. Rammeloo, v. Hoedokenskerko n. Hulst; J. G. ten Woldet, v. Gennep, (gj. en i.) n. Gorinchem (t.); J. Weits, v. Zed- datn n. Gorinclieni (tijd.); do kom. 3e kl. K. Goed, v. Hekken 11. Beek bij Doetin- ehem; G. S. do Jong, v. Book bij Doetin- chein n. rijten; D. G, Mulder, v. Leuth n. Boek bij 'rijmegen; P. Friso, v. Leuth! n. Beek bij Nijmegen; K. Marlens, v. Chaam n. Hoedekenskerkede kom te Water 2e kl. W. van der Ent, v. Zeehond, n. Argusf. Ingang 1G Augustusde kom'. 2e kl. A, Matten v. Rollen 11. Zaandam; de tijd, koni. te water 2e kl. S. do Jong v. „Zee meeuw" n. Amsterdam, (tijd.). Ingang 1 September: do verificateur C. P. Oosthoek, v. Vonlo (Si/n. Rotterdam; de kom. verif. J. If. Dols, v. Rotterdam n. Venlo (St.)de assistent J. P. J. Brou wer, v. Rottendam (D. B.) n. Breda; do kom. 2o kl. A. van Bolle v. Kerkrado n. Hoek v. Holland. Ingang 1 Oct.: de adsp. verificat, A. Th. van de Ven, v. Hoek v. Holland n. Rotterdam'; do kom. Ie kl. M. G. Verdaas donk, v, Rotterdam (Sch. D.) n. Oirschot; de kom, 2e kl. W. Ro-osen, v. Oirschot n. Rotterdam (Sch. D.). („De Belastingambt.") V Bij Kon. besluit van; 17 dezer zijn do navolgende pensioenen verleend: Ingevolge de WeduWenwet voor, de amb tenaren 1890 en de Wet van 2 Juli 1898 (St.bl. no. 1G7), als aan: G. S. Fraaije, wed. W. Kosten, eerder wed. Ch, J. L. Schoub', kosmnies 2e klasse bij 's rijks belastingen, f 261; M. Timmer, wed. J. H. Atzema, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, f 735; A. Bijlsma, wed. B. Velsma, rijksklerk 2de klasse der directe belastingen, f359; D. E. ten Wolthuis, wed. 0. A. van Duyn, kommies lo klasso bij 's rijks belas tingen, f 554; P. Mak, wed. C. L. Valkenaar, kommies le klasse hij 's rijks belastingen, f 302. Verouderen, een chemisch verschijnsel, Op do laatsto vergadering van do Fran- sche Academie heeft prof.- Armand Gautier in een lezing door proeven trachten te bewijzen, dat hot verouderen op hot ver lies van fluor en fosfor berust. Jloe ouder de mensch wordt, hoe meer hij van deze b'eide elementen verliest, die door een smeten. En Marie voelde zich hieol interes sant, toen zo dien avond erg toer behandeld werd, net als er gebeurde, wanneer1 ze ziek was. Ze zat vol zelfbeklag en er rolde wel eris een traantje, dat ze met oen mistig lachje wegveegde, als ma naar haar koek. Doch aan het schellen kon inooder den volgenden dag al merken, toen Marie thuis kwam, dat do bui opgeklaard was. In de vestibule hoorde ze haar al zingen, en opge wonden kwam zo binnen. Moeder was alleen„Dag boste, dikke moedertje," en terwijl zo haar ma even knuffelde, fiuisterdo ze: „Hij heeft me aangesproken. Hij had me gisteren niet gezien etn schrok or van, toen ik van zijn lompheid sprak. Maar lu] vroeg, of ie me nog wel eris uit de verte mocht zien, Want dat hij aan mijn vader beloofd had, me niet moer af te halen..." 1 En zingend stoof ze haar haar kamer, uitgelaten galmend: „So come to your Nabob, 1 And next Patricks day I3o Mistress Numbo Jumbo Jijjiboo J." „Die, zal nog niet sterven aan een go- broken hart," lachte Vader, die juist binnen kwam. „Zulke kimleieii! Alles b'.inkt als hot zonnetje ze even toelacht," zei moedor. „Je poëtische ontboezeming beteekient ze ker, dat ze heer Frits toch weor ontmoet heeft." „Ja," lachte moeder, „en ze bobben afga- sproken, alleen uit de verte naar elkaar te zien." „Itings on my fingers 1 Bolls on my too," galmdo hot Van boven en hot Ivoclo huis was vol levenslust Kesssti Wa»MiW -»

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 6