BraEKLAm Lea's armband. Ingezonden Mededeelingen. Aandoeningen der huid. Kerk en School. OeraensriS Nlenws. Handel ea Bdirijl. dienen, zou daarm'eo Vocht hebben op veler dankbaarheid, Doch zal ben zoo buitenge woon man in de oerste tijden gevonden worden? Wij durven niet hopen. In de eerste plaats, omdat een dergelijk wetsontwerp niet het best ontstaat dooi' het parlemen tair initiatief. En dan, omdat er vele an dere kwesties aan dit cxanvenvraagstuk vastzitten, 'Zoo moet men bijv. erkennen, dat een wijziging van de eindexamens'der middel bare scholen, die in elk opzicht dringend noodig is, niet volmaakt goed is als daar aan niet verhonden wordt een wijziging der wet op ander gebied. Fm als men natuurlijk op dat andere gebied komt, dan haalt men zooveel principieel© vraagpun ten voor den dag, dat alle ka,us ojp een afdoende hervorming dan al heel gauw verkeken is. Iets dergelijks is het ge.val met. de exa mens, die de bevoegdheid verleend! tot liet geven van muidelbaar onderwijs. Ook hier is de kans groot, dat men. als nn-n wijziging gaat brengen in deu vorm dier examens, tevens discussies krijgt over de algeheel e reoiganisatie der doe eer-bevoegd heid, die a.l heel gauw tot groot uitstel zou den leiden. Men ziet dus de kwestie is niet zeer eenvoudig en hórd spoedig zal men niet. slagen, tenzij men zich geheol beperkt tot hervorming der examens, Wal niet zoo gemakkelijk zal blijken. Hofberichten. II. M. de Koningin en Prinses Jul'ana zijn gistenniddag te 5 uur van Het Lwf met cleu D-trein, waarin bet koninklijk rij tuig was gehaakt, aan het station Baart* aangekomen. H. M. de Koftingin-Moeder en de burgemeester van tin am verwelkom den de 'konirdsjijlw* familie op liet per ron. Onder het gejuich der menigte, die zicli op het Stationsplein bevond, werd in drie rijtuigen naar het paleis Soesfdijk gereden. Slachtoffer van zijn plicht. Blijkens bij do familie van dr. V. Roden huis, te Markeen, die door pest aangptast werd, ingekomen bericht, is, naar het „HM. meldt, het 'gevaar geweken. Herinnering: aan de romp vah de „Berlin'' Onze Haarlenis'rhe berichtgever schrijft ons Prins Hendrik hoeft van nu-.j. Mary Fleischmann, te Haarlem, ten geschenkft aanvaard eenige souvenirs, die door deze dame Waren ontvangen van de bemanning van hel stoomschip „Berlin". Mej. Fleisch mann, die een Kngelsche van geboorte is, had n.l. na de redding van de bemanning gelegenheid de geredden toe te spreken,' en wal op te beuren door hun haar' her inneringen te vertellen aan 't plaatsje Fo- vwourt, waar zij en eenige lieden der be manning geboren waren. Als aandenken hadden de schepelingen mej. Fleischmann eenige dingen aangeboden, o. a. een ring, die oen 'der bemanning in z'n wanhoop, toen hij 'dacht to zullen verdrinken, van een gordijn had gerukt m .steeds in z'n hand had geklemd gehouden, een prentbrief kaart met Me handteekeningen van alle leden der bemanning en een silhouet van een der geredde Fraaschcm. De heer M. Pasen, caljigraaf. 'te Haarlem, heeft een fraaie teekening .ontworpen, waarop de. voor werpen zijn vastgehecht en deze voorzien van een toelichting. Het geheel is gevat in een eiken lijst. Prins Hendrik 'heeft mej. Fleischmann doen weten, 'dat dit souvenir niet alleen door Z. K. II. met zeer veel Ixdangslol ling en met groote erkentelijkheid ontvan gen was, 'doch dat het ook een eereplaats innemen zal onder de vele souvenir's van de scheepsramp, die de Prins bezit. Hoewel met een allerliefst jong vrouwtje getrouwd, liet Paid Holger nooit. 11a om. ids hij voor zaken naar Parijs moest - - en .lat was om de vier o-E vijf rrraandt 11 -— 'Madam a Lea de Montague, een zeer gast vrije bewoonster der Hue de Moreno, zijn opwachtingen te maken. Hij liet dan. nou--tal aan do beminnelijke en niet minder v>ur nam© dame als aandenken achter een of ander byotr, hetzij een ring, een bro'ho. etn mooie spek! of medaillon. Madame d© Montagno hetoorrde zie.h voor de/e fijne attenties extra gevoelig, omdat zij urel on misketib'aren hartstocht briljanten verzamel dn oir voor goml en dingen van opsi hik ec.it glouender nil te voedde dan voor wa' ook. Zij was ongeveer acht en-dertig jaren geleden in de kerk van Montague gedoopt geworden en droeg lom den eenvoudig©!), burgerlijken naam van Melauie Poctu-naid. Reeds bij herhaling had Lea in een liet uitstalkasten van oen juwelier op den Bon lcvaid des Italiens een matgouden, mei dm praehtigo saffieren bezette armband ontdekt en teliten.i had zij, niet zander' mo-it», do blikken er van afgravend, Maar hoe haar begeeren stillen, hoe het kunstvoor werp bemachtigen? „Als Paul Holger weer eens komt, moet Hij het voor me koopcnP' Vereen. „I)e Staers". Aan het verslag van do Nederhmdsehe vereeniging „De Stuors" lot liet verstrek ken ,van kunstledematen en andere toestel len aan hehoeftigo verminkten en gebrek- kigen, over het jaar 1912, wordt het vol gende pulleend: Opgemerkt wordt, dat dit 30e jaarver slag even ongunstig is ais het vorige. Het ledental in 1911 bedroeg 923 en In 1912 931, een geringe vermeerdering dus met 8 leden. De uitgaven overtroffen de ontvangsten met f llGfi.Ol, Kr werden 293 nieuwe apparaten en kunstledematen verstrekt aan 223 perso nen: bovendien werden 271 groote en kleine reparation aan oude apparaten bewerkstel ligd, waarvan de, kosten ruim f 1000 be droegen. Nogmaals wordt in herinnering gebracht, dat slechts hoogst zelden nieuwe appara ten geheel kosteloos worden verstrekt. Hulp voor Servië. Fit een brief van dr. Van Tienhoven te Waljowo, in Servië, aan den heer B. D. van Tienhoven, te 's-Giavenhage, blijkt, dal hulp nog dringend noodig js. Voorloopig heeft het comité voor do Xe- derlandsche hospitalen in Servië reeds 3 doktoren, 2 semi-artsen en 9 pleegzusters in Waljewo werkzaam. In liet gymnasium aldaar, een zeer mooi gebouw, dat 'ïhans zeer doelmatig als ziekenhuis is ingericht en aan onze dok toren voor de gewonden is afgestaan, lig gen thans 400 zwaai gewonden. Do verbinding van de slagvelden met Belgrado was tijdelijk verbroken en kregen onze doktoren cl© gewonden direct van de slagvelden, zochten de zwaaiste gevallen uit voor hunne hospitalen en stuurden de lichtere g©v\ ouden naar andere hospitalen 0111 zoodoende plaats te maken voor zwaar dere gevallen. Zij hebben o.a in een zaal 4G zware gecompliceerde beenbreuken en been ver splintering©», ontstaan door kogels engra- naatschei ven. Verscheidene patiënten vertonnen ver schijnselen van doorliggen, waarvoor voor al goed geschoolde verpleegsters dringend noodig zijn, om hot lijden van deze onge lukkiger! te verzacliten. Welk heerlijk werk kunnen de uitgezon den dnkforen en pleegzusters aldaar ver richten en hoe dankbaar zijn al deze on- gclukkigcn 1 Vooral dringende behoefte heeft men arm verplegingsmateriaal, linnengoed, bedde'a- kens, enz. De vraag is en blijft echterhoe lang zal ons .comité dat nog kunnen volhouden?? Zou het niet zonde on jammer zijn, als we dit personeel moesten terugroepen uit gebrek aan geld? En toch Met ongeveer f2000 zouden wij onze heerlijke en rnertschlievende Laak nog onge veer 3 maanden kunnen volhouden er daar thans do vrede geteekend is, zal alsdan deze hulp niet meer noodig zijn, en hebben wij de voldoening van liet eerste begin tot het einde de ellende, in Servië op zeer groote schaal verzacht te hebben. Welk een rcuzennantaJ ongelukkigen en verminkten niet alleen in Servië, maar nok de krijgsgevangen Turken en Bulgaren in onze hospitalen verpleegd, zullen hun ge- heele leven Xederland dankbaar zijn voor de aan hen betoonde wekladet. Want men kan zeggen, dat liet ruwe on onbeschaafde volken zijn, maar dankbaar heid voor de aan hen betoonde zorg en ontzettende vaderlandsliefde kenmerkt tien alten; en zou ik daarvan een massa aar dige en treffende voorbeelden en bewijzen kunnen aanhalen. Veel, zeer veel is er reeds voor hen gedaan, en zouden wij onze taak, die wij vanaf het oerste begin van "den oorlog heb ben opgenomen, zoo gaarne tot liet einde willen volhouden, om aan de BaLknnstalen En Paul kwam en Lea kon niel> haasti- gers doen dan hern naar hel bewuste, raam leiden en hem haar bewondering doen deo- len. „Heel mooi,werkelijk bepaald heel mooi en artistiek. ,,En die steene.n, nietwaar, wat een kleur, kijk eens wat een diep-blauwe kleur." „Verrukkelijk,'' beaamde Paul, „maar..." ,..Ia, wat zou het kosten?" Ken microscopisch klein etiketje torsctde hel cijfer 3200 en daar Paul de bewijzen zijner erkentelijkheid gewoonlijk slechts in 12- lot 1500 franken omzette, maakt-' dit de zaak gecompliceerd. „Wij zouden in elk geval eens even binnen kunnen gaan, nietwaar," vroeg Lea hem -nueekend, ,.0111 den armband eens wat van nabij te bewonderen, [lij is toch zóó beeldig! Men zou met den man kunnen pia- len; misschien is er over den piijs te ondei handelen." „Xu, voor mijn, part, toe dan omar." De aangehechte prijs bleek juist 1 zijn. Ook viel er niet te mnrehajudeeivnde principes der firma gedoogden dil niet. Maar om te looneu, dat men Heli ïppciijk wou zijn en ook om nieuwe klanten niet Ie verliezen, zou men den pi ijs op de rondo som zetten van 3000 frank. Maar Paul vond liet nog te veel. „Wij willen liever voor onszelf nog eerst eens overleggen," mompelde hij en maakte een beweging van heengaan. „Maar, meneer, u kunt nog andere arm en goh oei Europa lo tooncn, dat ons Ne- dorland in menischlicvondhoid on offervaar digheid lm ven allo andere staten uitblinkt. Alle giften, hoe gering ook', zulten dank baar' wonlen aanvaard door .den penning meester van ons comité, den heer B. D. van Tienhoven te 's-Grawnhage, Oldembame- veltlaan 3. De lurid is blootgesteld aan lal van aan doeningen, welke door do jonk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien .zijn zij dikwijls omoog- lijk en bieden zij hardnekkigen weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en hooiende eigenschappen. Zij gaat de ontsteking tegen en is hekend als een der beste genees middelen tegen eczeem, huiduitslag, gor delroos, schurft, insectenbeten, winterhan den en -voeten, netelroos, dauwworm en allo jeukende huidziekten. Foster's Zalf (Iet op den juisten naamj is te Schiedam verkrijgbaar bij de hoeren Kappeihoff jfovingh. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwis sel r\ f 1.75 per doos. Ned. Hkrv. Kerk. Alg. Synode der Ned. Ilerv. Kerk. (20e Zitting,) „Het moge aan de Alg. Synode der Xech Herv, Kerk vergund zijn Uwe Majes teit en Zijne Koninkl. Hoogheid eerbiedig geluk te wenschen met den gedenkdag van lieden. God, die ('we Majesteit en Haren Koninklijken Gemaal spaarde gedurende twaalf-en-een-half jaar en verblijdde door de geboorte van Hare Koninklijke Hoog heid de Prinses der Xederlanrlen, verlener genadiglijk Uw dierbaar leven, were alle kwaad van Uw Koninklijk Huis en ver- heffe over Uwe .Majesteit en Haar Huis het licht van zijn vriendelijk aanschjjn". Aldus luidde het telegram, door den se cretaris in overleg met het rnoderamen op gesteld, ter gelegenheid van den blijden gedenkdag in ons Koninklijk Huis, aan wei- ken geluk wensch door de leden der Synode hartelijke instemming betuigd werd. Een oude zaak kwam weder aan de orde, waaraan reeds .jarenlang Go aandacht der Synode gewijd is geweest, de beheerszaak, die reeds allerlei be loog en voor en tegen heeft, uitgelokt en bergen papier en stroo men van inkt heeft gekost, liet. rapport van den heer Eilerts de Haan over het con cept-reglement van dr. J. A. Bruins, pred. te Idaard, op de organisatie van het be heer der kerkgoederen in de gemeenten der Ned. Herv. Kerk, die z.g. vrij beheer heb ben, komt in bespreking. In dat rapport wordt voorgesteld, dit concept-reglement niet aan te nemen op verschillende ern stige gronden, 0. m. omdat dit reglement slechts voor een deel der kerk verbindend is en ook niet, krachtig genoog het beheer regelt, wijl de verantwoordelijkheid te veel op de notabelen drukt, die tegenover kerk voogden meestal niet vrij genoeg staan. Met leedwezen wordt dit door de comm. voorgesteld, daar zij hulde brengt nan do bekwaamheid, die uit dit reglement blijkt. Toch acht zij den weg van dr. Bruins niet den juiste. Ken derde deol der kerk voogdijen hoeft thans vrij beheer en staat dus eigenlijk zonder toezicht. He clasi, verg. van Leeuwarden heeft gevoeld, dat aan dezen ongewonschten toestand een einde moet komen, en wenschte daarom aldus voor die gemeenten ontworpen en tot stand gebracht te zien. Omdat de Synode echter alleen wetten kan maken, verbindend voor de ga use he keik, is een regeling', voor een deel der kerk geldend, niet bestaanbaar. Zegt men, dat de tijd voor een algemeen» regeling nog niet gekomen is, 'dan komt die nooit. De regeling van het beheer on der de colleges van toezicht, heeft nu on geveer 45 jaar bestaan, maar nooit zonder banden zien. Wij hebben een groote keuze. Als ik welen mag, hoeveel u dacht te besteden „Ik dacht 1800 of '2000 frank". „Ik zou u in die prijzen iets kunnen tooncn, wat u zeker wel zal aanstaan „N'een, neen dezen armband 'Wenschen wij, geen anderen, en als u niet De onderhandelingen werden nog een oogenhlik gerekt, doch ten slotte vertit ten Paul en Lea, oveituigd van liet onvrurht haie lui tuier bemoeiingen, den winkel. Twee uren daarna vorselu mi List er weer, alleen. „F hebt wanischijnl'jk geen bezwaar, om den ainrband voor 2000 frank toverkoopen, wanneer men 11 tevoren hel verschil van 1000 frank uitbetaalt?" Bij deze woorden overhandigde zij den jongen man een biljet ran 1000 frank- „Meneer komt vanavond of morgen vroeg terug," „Zeker, zeker, mevrouw, dat spreekt van zelf, wanneer meneer terugkomt en op nieuw over den prijs spreekt, zal ik dien ongemerkt, kalmpjes aan, tol 2000 frank laten vallen. U kunt hee'.emaal op mij ver houwen." „Mij is zoo bijzonder veel aan dezen arm band gelegen; hel zou mij razend spijten als...." „Zeker, zeker, ik begrijp volkomen", ant woordde het jonge, menseh, „ik zal he.m dadelijk ter zijde leggen. Meneer komt zeker gauw lywjr?"- protest, dat or van hol begin af tegen 'inge bracht is. Hot is or nu niet oin to doon, do regeling in do handen der kerkelijke besturen te brengen, maar om aan do rege ling van het behoor oon rechtsgrens! te geven, die de colleges van beheer nu missen, welk gemis zij dikwijls zelf toonen to gevoelen. Immers, soms deinzen zij voor liet ten uitvoer leggen van hun beslui ten lenig, als gemeenten dreigen den hand met. de colleges <0 verbreken. Het laat ste concept-reglement van 1905 regelde de verhouding der bestaande beheer-colleges tot de kerk zoo welwillend mogelijk, 'om dat men van hel beginsel nijging, hel be slaande zooveel mogelijk te bestendigen maar voor het geheele beheer in alle ge meenten kwam er een vaste rechtsgrond. Toch hebben do heheerscolloges het scherp bestreden, grooten tegenstand er tegen op gewekt en is de eindstemming der prov. kerkbesturen ongunstig geweest. liet per soneel dier besturen is thans echter ver anderd, zoodat een andere uitslag 1111 mis schien volgen kan. Over het rapport tra den voor- en tegenslandcrs weder tegen elkander in het krijt. De vraag of de "Sy node tot beheersregeling bevoegd is en Zor gelijke verschilpunten werden opnieuw van naorj bezien. De einduitkomst was, dat de eerste conclusie (niet-aanvaarding van het voorsfei-dr. Bruins) met nlgemeene stem men, en de tweede conclusie (weder-op- neming van de. beheersregeling voor de gansche kerk) met nlgemeene stemmen op 3 na aangenomen wordt. Ken paar eindredacties, door den heer Eilerts de Haan voorgedragen, worden goed gekeurd. Zij betreffen de dubbele ondertee- kening der kerkerandsnotulen en fle wij- zagingen in bet Prngl. op do Alg. Weduwen- en Wcezenbeurs. Prof. Daubanton biedt het ontwerp aan van een schrijven aan de kerkeraden, om onder mededeeling van bijzonderheden aan gaande den togeinvoordigen toestand de he langstelling en daardoor ook 'den steun voor hot opvoedingsgesticht voor verwaarloosde jongens „Valkenhorde" te vermeerderen. Met dank aan den ontwfS'per wordt dit stuk goedgekeurd, waarna de zitting wordt ge sloten wegens commissie-vergaderingen. Beroepen te Puften 0. d. Veluwe (toez.) ds. K. J. van den Borg,, te Hoogoveen. Bedankt voor het beroep te Tholen ds. II. A. de Geus, te Wilnis; Ie Callants- oog de heer D. Colenbrander, eand. te 'Ab- bekerk. 1 Schilder ilutsaerts. Volgens de „Meierjjsche Crt." is do schil der Mutsaerts, indertijd aangehouden in verhand met den moord op Maria Kessols to Tilburg gopleegd, te Antwerpen, waar hij na dien vertoefde, gearresteerd wegens een zedenmisdrijf. Windhoos. Kon windhoos fieqtt gisternacht bij de warnmeziers te Loosduinon heel wat schade aangericht. Waar de hoos langs gegaan is, zijn al de ramen van de komkommerrijen vernield. Ook die van do z.g. Warenhuizen zijn niet verschoond gebleven. De' schade, die door het neervallende glas aan de to maten is aangericht, is groot. De hoos is in een kring om het dorp heen gegaan. Verdronken. Donderdagavond z.ijn te Zwartsluis do selleepsbo u wkrsknocht G. D. en zijn vrouw, die in een bootje over het Meppelei' diep voeren, te .water geraakt en is de man vei'dronken. De vrouw is gered, maar haar toestand is ernstig. AMSTERDAM, 8 Aug. Lijnolie. Vliegend f'iS'/r, 28i/j; Septem ber 27"/a; Sopt.-Rocember 28, 27"/J 27(s; .Tan.-April 28i/s, 27"/s, 28; Mei-Aug. 28:''J „Vanavond, of anders zeker morgen vroeg." 1 Ch werkelijk, Lea wist te bereiken, dat Paul baar beloofde nog eens naar den juwelier te gaan en te proheeren, om den armband tegen billijker conditie te bemaeli tigen, „Vandaag zat wel de winkel gestolen zijn," meende hij, „maar morgen js hel mijn eerste werk." Den volgenden morgen, de eerste middag uren gingen voorbij, niets werd er bezorgd. Om drie uur rende Lea ongeduldig, mis schien wel met een voorgevoel yan i°t- verschrikkelijks, dal haar wachtte, naar den juwelier. „Mevrouw is zeker tevreden?" „Was meneer dan hief'?" „Reeds vanmorgen en de zaak is, zooals mevrouw hoeft bevolen, met 2000 f rank- in orde gekomen." Lea ademde diep en reed ijlings naai huis, waar Paul of anders minst >us de armband baar zoude wachten. Niemand, niets wachtte. Lea's zenuwachtigheid was tol hel uiterste gespannen cu daar zij wist, waar Paul logeerde, vloog zij daarheen. „Meneer Jfolger?" vroeg zij, de dame in het bureau, 1 1 Deze schudde het hoofd, „Is meneer Holger niet in het hotel? Wanneer denkt u, dat hij terugkomt?" ,,'llij heeft geen boodschap achter-gelaten." „En weet u niets van hem, hoclemanl diets'?"- LEEUWARDEN, 8 Aug. f Doler. Fabrieksboter f 45 h f 48. Aanvoer 29 dorde en 107 zestiende raten. Noteering van de Commissie: to kwal. Fabrieksbotcr per kilo f 1.18. Noleering van de Commissie rler Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland. Ie soort Fabrieksbotcr C40. Boereboter le soort £43.50. Aanvoer 12 V-t en 10 vaten. PARUS, 8 Aug. Spiritus kalm; per hectolitor per Aug. fr. 40.50 betaald, por Sept. fr, 41 li 41.25, per 4 laatste md. fr. 41.50 a 41.75, per 3 md. van Oct. fr. 41.50 fi 41.75, per 4 eerste nul. fr. 42.75 a 43. BUDAPEST, 8 Aug. Tarwe: Stemming kalm. HAMBURG, 8 Aug. Petroleum Pennay 1 vanische in loco rnkb Spiritus kahn. Aug, mk. 30, Sept.-Oct. nik. 29j/z koop. NEW-YORK, 8 Aug. Sept. Dec. Mei. Tarwe: OSUi 975/s Sept. Dec. Mei. Mais: -. faillissementen. Uit,gr sproken: M. Groenteman, veehandelaar, te Am sterdam; Rerhter-commissarisJ. .T. O, Eseltanziercurator: mr. A. Zeklennrst. Kuslers, Boekbinder on koopman, to Am sterdam. Rechter commissaris als voren; cu rator: mr. J. Verdam. Comm. Venn. Eerste Nederlandsche Vee ziekte-Verzekeringhnnk te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris: mr. G. W. Schlinge- maun; Curator: mr. ÏL Ligtenberg. G. Brandjes, koopman, Den Haag. Rech ter-commissaris ntr. A. TI, du Mósch; cu rator: mr. L. F. A. de Booy. J. Joels, koopman. Den Haag. Rech- ter-rnmnussnrismr. C', W. Schlingemann curator: AL de Mos. L. van Om-heek, echtgenoote van A. J. van Delfs, de» Haag. Rechter-commissaris: mr. A. H. du Mosehcurator: mr. A. A1. Dijkhoff. D. Yeencndaal, kruidenier, Den Haag. Reeht'orcommissaris: mr. C. W. Schlinge mann; curator: mr. E. 0. van Dorp. H. Vos, koopman, Den Hang. Rechter commissaris: mr. C. W. Schlingemann; cura tor: mr. D. W. Molhuysen. K. .Vrouwenveldor, wed. W. Krijgsman. Rechter-commssairis als voren; curator: mr. W. A. Telders. J. ,L Groenewoud, te Leiden. Rechter commissaris: jnr. A. II. du Mosch; cura tor: jnr. F. L. Dee. C. Koning, bakker ön winkelier, le Bos koop. Rechter-commissaris als voren; cu rator: mi'- A. L. Hermans. J. Keijzor P/.n., De Lier. Rechtercom missaris als voren; curator: mr. D. van Houten. („Nieuwe Crt.") Opgeheven: P. F. Bruinsma, bouwkundige, te Amster dam. j A. Oaidozo, kruidenier, le Amsterdam. N. V. Bouw. Mij. Sumalrastraat 5, te Amsterdam. („Stct.") Hoogwater te Schiedam. Aug. 9 vm. 8 54 om, 9.22 40: 9.52 - 10.20 »1t: >14.12 11.50 >12: 0 45 Hoogte van het water op rle rivieren. Bsrichten van 8 Aug. wOBITli, 2u.ir.ui. 11.19 Gev 0.11 M vOBLENZ, 8 u. 's morg. 2 56 Gev 0,10 M '•RIER, 9 u. 0.22 Gev 0.06 M \EULEN,- 11 u. 2.53 Gev. 0.09 M UÜHRORr, 8 u. 1.42 Gev. 0,09 M Zon en Maan. ionaopg. Aug.10: 4 35 v,n». ond.g. 7,34 nat 11 4 37 7.32 12 4.39 7.30 9 Aug. E. K. 16 Aug. V. M. „Neen, ik weet niets dan dat hij vanmor gen vertrokken is." „Vertrokken? Afgereisd?" „Ja, hij heeft, als ik mij niet bedrieg, den middagtrein genomen." „Naar lniis is hij gereisd? Is dat zeker?" „Ja, ja, zóó is het.Meneer Ilolgcr heeft het mij gezegd. Woet u, ik lieb zooveel aan mijn hoofd, zoodat die kleine gesprekjes mij ontsnappen. Maar toen de huisknecht zijn koffer naar heneden droeg, toonde hij mij even en passant een armband, dien hij kort tevoren gekorht had en nu als dier- baar kleinood met zich droeg. Trouwens, ik herinner mij, 'twas een praehtannhand, iets met saffieren, liij vroeg mij zelfs ho'o of ik bet vond. Hij was or zelf blijkbaar ver rukt, van, 't was e>cu cadeau voor zijn vrouw," ,.lk verheug mij erg op de verrassing, die ik er mijn vrouw mee bereid", zei hij< „ik kreeg n.l. vanochtend van huis eert lolegtam, dat een stamhoudertjo werd ge boren en dezo armband zal nu het geschenk' zijn voor hel kleine mamatjeIk ben er zelfs gelukkig mee geweest, ik heb go. boft, want, ik heb hem goedkoop gekregen^ Er zijn van die getrouwe mannen", voegde hij nog even eraan toe, „die dergelijke! zaakjes aan Parijsclie dametjes schenken; Maar zóó zijn wij, degelijke provincialen, niet! Daar zijn wij te naïef ent te ernstig voor - "1

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 6