Audiënties. Du minister van Financiën zal Donder dag 21 Augustus cu do ministers van biti- lienlandsche zaken en van koloniën en marine zullen resp. Vrijdag 22 Augustus geen audiëntie verteenen. De Kabinetscrisis. Vaar aanleiding van het bericht in „tiet Wolk", over de stemming in de concen tratie-vergadering, waarin de vraag bespra- keu werd, of men een concentratie-kabinet zonder de sociaaldemocraten wilde aan vaarden, schrijft ,,lkd Vadeiland": De bron, waaruit de berichtgever van e,',t Volk" geput heeft, schijnt dezelfde ie zijn, waarin de zeeslang geboren is, en waaraan de komkommen s hun wasdom ont- lecnen. Hoe weinig er van het bericht waar is, moge bijv. daaruit blijken, dat er in 'de Concentratie vergadering niet eens ge- stemd is. I *J* 1 De aanviage aan bet hoofdbestuur der kicsvereemging 's (Uavenhage tot het be leggen van een algofneeue vergadering der kiesierecnigmg ter bespreking van de hou ding der vrijzinnige concentratie in zake de ministerieel» crisis was gedaan en on derteekend door slechts één lid dier ver- eenigirp Dat 20 vooraan*mande mannen in do partij het verzoek zouden onderteekend hebben, is bepaald onjuist. Pest op Java. 1 le geeri n g b te 1 eg ra m betreffende pestgeval- len op Java en Madoera, gedurende liet veertiendaagscli tijdvak van 30 Juli tot en met 12 dezer: AMeeling Ma lang 235 nieuwe pestgeval- len, 222 dooden. Kediri 103 nieuwe gevallen, 96 dooden. Madioen 10 nieuwe gevallen,, wam on der een Europeaan, 8 dooden. Ma ge tan 45 nieuwe gevallen, 4'2 doo den en in de vorige periode nog een doo- delijk geval. Bankalan 8 nieuwe gevallen, 9 dooden; in de vorige periode nog een geval en 4 dooden. Rerbek 16 gevallen, 13 dooden. Bengil 8 nieuwe gevallen, 6 dooden en in de vorige periode nog een doodelijk geval. Toeloengagoeng 27 doodelijke gevallen; Paree 24, Blitar 1 en Soerabaja 11, waar onder een Europeaan. In de opgaaf over het tijdvak van 18 Juni tot en met 1 Juli j.l. is, ten gevolge van een seinfout, Magalang in plaats van Magetan genoemd met 14 gevallen, waarvan 12 dooden. De zetel van Pesstoors. Bit de beste bron kan „Hot Centrum'' meedeelen, dat nu*, dr. Jan van Best, af gevaardigde voor Eindhoven, reeds voor een drietal weken verklaard heeft, bereid te zijn onder voorbehoud der instemming der R.-K. Kiesveieeniging in zijn district voor zijn zetel te bedanken ten behoeve van den heer Passtoors. De heer Passtoors heeft echter ge meend, ofschoon dankbaar voor het aan bod, te moeten weigeren, gezien de ver diensten, welke de heer Van Best voor de partij heeft. XXe wereldcongres voor den vrede. Gedurende de pauze van het concert in bet Kurhaus te Scheveningen, op.Donderdag 21 Augustus a.s., zullen Bertha von Sutt- ncr. Einde Arnatirl en J. F. Green ieder 10 minuten spreken over de beteekenis van de vredeslwweging. De Delftsdie gasthuiskwestie. Het hoofdbeslum van Xosokomos, Ned. .Vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters en verplegers, heeft den Raad van Delft eeu adres aangeboden be treffende het overlijden van zuster Lem- persz in het St. Joris Gasthuis. Ilequestran- te is van nieening, dat uit het rapport, door regenten van het St. Joris Gasthuis uitge bracht, gebleken is: lo. dat wel de waarnemende hoofdver pleegster zegt zuster Lempersz veel bezocht te. hebben, dat echter niet uit het mpport blijkt, dat aan een bepaalde zuster de ver pleging van genoemde zieke is opgedragen geweest; 2o. dal, wie dan ook zuster Lempersz ver pleegd moge hebben, dit toch geen be voegde hulp genoemd kan worden, omdat van den toestand geen behoorlijk rapport, noch aan de hoofdverpleegster noch aan den dokter gegeven is, en lint toch de taak eencr bekwame verpleegster in de aller eerste plaats is, goede rapporten te kun nen uitbrengen; 8o. dat, waar toch een heftige rnaag- danncatarrh als diagnose gesteld was, het vanzelf sprekend geweest zou zijn, dat zij ten minste in slaat ivare geweest te allen tijde om hulp le vragen. Zelfs een bel was niet onder haar bereik. Rcquestraote brengt die feiten, welke er op wijzen, dat verpleging van zuster Lempersz èn onvoldoende was èn werd overgelaten aan onbevoegden, speciaal on der de aanlacht van den Raad en verzoekt het maatregelen te nemen, welke een goe de verpleging bij ziekte waarborgen. Nederlandsehe üansomlerwijzersbond Deze •Koninklijk' goedgekeurde Bond hield dezer dagen zijn jaarlijksc.h congres te 's-Graverihago. 1 De heer Van Bemin el, die jaren lang als voorzitter den Bond had geleid, stelde zich niet weder herkiesbaar. 'Hij werd ïrtiol al'ge- meeno stemmen tot oerelid benoemd, terwijl in zijn plaats tot president gekozen werd de heer Gerard P. F. Goossons, uit 's-Graven- hage. Voorts went nog benoemd tot com missaris de lieer Hi. J, de Rooy uil Deventer. F.ene discussie werd gevoerd over do tegenwoordige waekel- of schuifelde nsen, zooals de one en two step's, tango's enz., welke van Amerikaanschen of F.ngelschen oorsprong zijn en waartegen ten zeerste geageerd wordt, doch welke, naar werd opL gemerkt, niet zoo gemakkelijk te verbannen zullen zijn. Betreurd wordt dat deze dansen juist in do giootere kringen zulk een opgang vinden. Gewezen wenl evenwel mot vol doening op'het verbod van de Koningin van Engeland om bedoelde dansen aan het Hof uit te voeren, en op hot feit, dat eenige hoe ren uit do voornaamste kringen van ons land de dames uit hun eigen kringen te hoog achten om met haar een dergehjken dans te dansen. Voorts kwam ter sprake liet ia het vol gend jaar te Amsterdam te houden congies, bij welke gelegenheid men het tien-jarig be staan van den Bond feestelijk hoopt te vieren. Een tweede congresdag werd be&tced aan tiet instudeeren van nieuwe dansen, terwijl het Congres besloten werd met gemeen schappelijk diner, waaraan de leden, enkelen met hunne dames, deelnamen. VLA AR DING EN. 19 Aug. Vrijdag. 22 Augustus a.s. des avonds 8 uur zal' de Raad dezer gemeente vergaderen. STADSNIEUWS. Voor het examen Gymnastiek (41. 0.) is te Utrecht geslaagd de heer J. II. van Dijk, van hier. liuurtcomlté. Ook voor de Lourens Costerstraat met zijstraten is een buurtcomité opgericht. Het comité stelt zich ten doel deze straten te ver sieren, des avonds te illumineeren en voor aan de straat een earepoort te plaatsen. Het bestuur bestaat uit de heeren: G. Stigter, voorzitter, P. Aleman, vice-voorzitter, Z. Bouwens secretaris en C. Zuidgeest, pen ningmeester. De eerste paal. Morgenavond om halfacht zal in de Vil lastraat de eerste paal voor de straatversie ring in. den grond worden gezet. Het Ste delijk Muziekkorps zal de feestelijkheid met muziek opluisteren. Zwemwedstrijd In den onderlingen zwemwedstrijd van de Sehiedamsche zwemclub weid de 2e prijs duiken behaald door den heer J. W. van VI aardingen, en niet door den heer R. v. d. Windt, gelijk abusievelijk was gemeld. Tentoonstelling? der V. P. N. Naar men ons meedeelt hebben II. II. 41. M. de Koningin en do Koningin-4foeder ieder een groote bronzen medaille beschik baar gesteld voor de Pluirnveetcntoonstel- ling,welke de afdeeling Schiedam der V. P. N, in November a.s. hier denkt te houden. Gistermorgen snapte iemand aan den Ouden Dijk tweo jongens van 11 cn 12 jaar, die zich door de appels in zijn boomgaard hadden laten verleiden. Hij zette de jeug dige appelliefhebbers achterna, die hem echter to vlug at waren. Hun namen zijn eveliwel bekend geworden. Een twintigjarig meisje, wonende in de Keihelstrnat, deed gisteravond na tien uur bij de politie aangifte, dat zij, naar huis gaande, op den Dam door een haar be kenden jongen was aangevallen en op den grond geworpen. Haar arm was daarbij ont veld en haar klceding bevuild. Om halfzes gisteravond ging het paaid, gespannen voor den wagen van den bier- bottelaar Timmermans, staande bij de Beurs op den Dam1, tengevolge van hot schrikken van een auto, op hol. T., die naast den wagen met de teugels in de hand liep, zag geen kans het beest tot staan ie bron- gen, zoodat, daar juist de Benrsbrug op- Mond en daarvoor veel menschen ston den te wachten, er groote kans op onge lukken was. De hoofdagent Blok wist ech ter het dier te grijpen en lot staan te bren gen, zoodat alles goed afliep. De zwemln richting. De temperatuur van het water bedroeg hedenmorgen 64, hedenmiddag 65 graden. Fahrenheit. Volbsbadliols. In de week van 10—16 Aug. 1913 werden genomen 453 baden. 1st» Misse 2<le fcUsj». kuipbaden 24 kuipbaden C6 regen 19 regen 312 5 ets. kinder 32 AGENDA. (leden en volgende dagen. Sehiedamsche Bioscoop 81/4 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden Casino, 8 uur. Variété-programma. Heden en volgende avonden Tivoli-Schouw- burg, 8 uur. Rotterd. Open Gez. Nap de Ia Mar. Filmkoorts. 19 en 22 Aug. Groote Schouwburg, 8 uur. De Hotel-regisseur. 19 en 22 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. Bart Verballen. 21 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2 Va uur. Con. cert 6e Rogt. Infanterie. Het Stedeljjk Museum aan het Doeleplein alhier, ia eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iodero maand wordt in de Ambachtsschool een openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeldmededeeling, op dat wjj die in onze agenda kunnen op- nemen. Kunst en Wetenschap- Den Gulden Winckel. Inhoud van het Augurius-nummor: „Gus- tar Frensscn en zijn nieuwste boek", door Constant van Wessem; „Uit de nala tenschap van J. Winkler Prins" (met 6 portretten en facsimile handschrift); „Boe kenschouw", door Dr. II. W. Ph. E. van den Bergh van (Eysinga e. a., (met 2 illustra ties); „A. 4V. Sijthoff f'; „Letterkundig leven uit de Tijdschriften". Een reuzencatalogus. In 1900 is men begonnen met het ma ken van een grooten algemcenon catalogus der Biibliothèquc Nationale, te Parijs, die niet minder dan 130 doelen zal beslaan. Op het oogonblik ligt deel 56 ter peise, en rnen licopt, met zes deelen ieder jaar op schietende, in een jaar of twaalf hot ge- iieele werk compleet ie hebben. Sport. Cricket. liet Noderl. elftal, Hef volgend elftal zal uitgenoodigd wor den 27 en 28 Aug., te Haarlem, Nederland tegen het nir. Sewcll-elftal te vertegenwoor digen J. C. Schroder (aanv.), J. Rincker, uit. Cr. Hamburger, J. Hisgen, W. van 4Vaveren, mr. A. D'iemer Kool, L. van Gogh, jhr. uit*. C. W. Feith Jr., C. van Loon, E. H. la Cha- pelle, D. Kessler. - Zwemmen. Bij de Zondag te Antwerpen gehouden zwemwedstrijden, georganiseerd cloor de A. Z. C., is de Amsterdammer Van der Griend winnaar geworden van den Grand Pux d'Anvers (1000 meter). Hij legde den afstand af in 16 min. 52% sec., terwijl de tweede aankomende er 19 m. 26% sec. voor noodig had. Van der Griend zal ook in den Natio- nalen Zwemwedstrijd, die de volgende week hier wordt gehouden, uitkomen. yem©Hg«3 Nieiiwp. Belangrijke verduistering. Bij de bankiersfirma Jan Kol Go. te Am sterdam, is dezer dagen een belangrijke ver duistering aan het licht gekomen, gepleegd door den eersten bediende. Deze was tevens stille vennoot in een andere effectenzaak. Met een der firmanten dier laatste zaak spe culeerde hij, aanvankelijk gelukkig, doch later keerden do kansen. Om de groote ver hezen te dekken, gebruikte do bediende geldswaarden, die aan de firma Jan Kol toebehoorden. Toen de zaak aan hot lic.ht kwam, werd de eerste bediende op staanden voet ontslagen. Sedert is hij verdwenen. De verduisterde bedragen vertegenwoordigen 0011 aanzienlijke waarde. Men spreekt zelfs van pen bedrag van twee ton, doch dit schijnt overdreven te zijn. Inval in een speelhuis. Men meldt ons uit Amsterdam d.d, gis- teien: Reeds geruim en tijd had de recher che het vermoeden dat in het bovenhuis van perceel Kerkstraat 164 een spcelclub was gevestigd. Ook de buren hadden reeds lang bemerkt dat het daar niet pluis was. In hot holst van den nacht, lusschen 2 cn 3 uur verzamelden een 30-tal heeren zich in de keurig gemeubileerde voorkamer van de eerste etage, waar de roulette lustig draaide. 41en verzekerde ons dat men hot geld aan den overkant van het speelhuis kon hooren rinkelen, zoodat het daar blijkbaar nogal grof toeging. Toen de recherche na veel moeite vol doende zekerheid had dat jn bedoeld per ceel inderdaad een spoelhuis was geves tigd, stelde zij zich in verbinding met de buren, die haar de behulpzame hand zouden bieden. Zaterdagnacht hadden oen 6-tal re chercheurs onder leiding van een inspecteur zie!) verdekt opgesteld in het bovenhuis van perceel 166, van waaruit zij alles kon gadeslaan. Omstreeks 11 uur werd de eer ste gast opgemerkt, die aanbelde. Onmid dellijk werd hot boyenjpani; geopjend en werd een stem gehoord „wolk nummer". Ilot antwoord luidde 31. Dit scheen blijkbaar voldoende te zijn, Want de deur werd ge opend en de gast kreeg toegang naar boren. Ach tereen volgens kwamen nu een 10-tal hoeren, die allen, nadat zij behoorlijk hun nummer hadden opgeroepen, tot de club werden toegelaten. De recherche sloeg dit alles met veel belangstelling gade en wacht te nu alleen weer op her goede oogonblik om een inval te doen. Het zal ongeveer 2 uur in den nacht zijn geweest, toen de in specteur lief oogonblik Veilig luchtte. Hij belde aan het perceel aan. doch de deur word hem niet geopend. Ten slotte moest hij zich met geweld toegang tot hot huis ver schaffen, bijgestaan door inmiddels toege schoten rechercheurs. Do boeren, die gezellig om do tafel) zaten, waren niet erg ingenomen mot cliit onverwachte bezoek. Zij worden toon op heeterdaad betrapt. E,enigen tracht ten te ontvluchten, doch geen hunner mocht het huis verlaten. De recherche achtte ter men aanwezig 0,111 oen 3-tal spelers to aires- toeren. Dezo arrestatie ging editor niet ge makkelijk en eerst Pa hevig verzot en nadat zij gehooid waren, konden zij' naar het bu reau Stadhouderskade v orden overgebracht. Na verhoor konden 2 voorloopig op vrije voeten worden gestold, terwijl de derde onder voorarrest blijft. Het gebeurde ver oorzaakt veel consternatie in de buurt De politie schijnt een goeden slag te hebben gedaan. Brutale inbraak. Een buitengewoon bruiaal stukje hebben inbrekers Zondag te Amsterdam uitgehaald. Om 10 uur 's avonds ontdekte een nacht waker, dat do deur van hol bovenhuis van het perceel 144 'in de Roelof 11a rib tra at open stond. Hot bovenhuis werd bewoond door de familie Staal, hot benedenhuis door de fa milie Buré, beicte families waren echter uit- stedig. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd en uit het onderzoek bleek, dat leden van het inbrekersgilde op zeer brutale wijze aan het werk waren geweest. Over het muurtje van het benedenhuis, dat op den hoek van de Roelof Hart straat cn de Nic. .Maasstraat staat, zijn de inbre kers vermoedelijk' geklommen, om door het sous-terrein het benedenhuis te bereiken. I11 den muur lusschen hol trapportaal van het benedenhuis 011 het bovenhuis werd daarop een gat gebroken, dat ongeveer SO c.41. groot was. Ten einde bot geluid van Sde neervallende st,oenen te -dempen, werd op de trap van het benedenhuis een kostbaar Axminstcr tapijt gespijkerd. Toen het gat gemaakt was, was de weg naar het bovenhuisvrij. Ook daar weid het gcheele huis toen doorzocht cn onderste boven gehaald, zoo- dat c'r een Ware verwoesting hecrschto. Op de tweede verdieping van liet boven huis stond aan do achterzijde con brand kast en vervolgens besproeiden de inbrekers, die {blijkbaar over goede werktuigen be schikten, daarop hun kracht. De brandkast werd omgekanteld en de achterzijde open gebroken. {Wat uit de brandkast vermist wordt, kan nog niet opgegeven worden, daar hetgeen, dat zich daarin bevond, toebehoor de aan de schoonmoeder van den heer J. Staal. Op den zolder vond men het spaarbank boekje van een der dienstboden van het per ceel, dat de inbrekers zeker niet de moeite waard gevonden hebben, om mee te nemen. Bij de voordeur werden inbrekerswerktuigen gevonden. Aan champagne, wijn en sigaretten ble ken de bezoekers zich goed gedaan to hebben. De inbrekers zijn vermoedelijk' door de voordeur van het bovenhuis verdwenen, want daaruit was het slot eenvoudig wegge zaagd. Beide families zijn dadelijk gewaar schuwd. Nader meldt het „Hbl." dat oen groote partij tafelzilver en bijouterieën ontvreemd zijn. In do buurt heeft deze brutale inbraak, die vermoedelijk Zondag lusschen 5 uur 's ochtends en 10 uur 's avonds gepleegd is, groote consternafiegewekt. Ernstig verzet tegen de politie. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor twaalven, surveilleerde te Haarlem do ad- junct-insp. van politie Verschoor in do Ro- zenpiieelbuurt. Op den hoek van '11 straat word hij plotseling door iemand legen het lichaam geloopen, die hierin aanleiding scheen te vinden een dreigende houding aan te nemen. Hij trok zijn jas uit cn liep in vechtlustige houding op den adjunct toe. Deze, ziende aankomen dat het, on danks zijn vermaningen, ernst word, trok zijn gummistok cn gaf hiermede zijn aan rander een klap. Inmiddels waren eenige vrienden van den vechtersbaas toegescho ten, die den slag mot don gummistok sche nen te beschouwen als oen sein voor den algemeenen aanval, want plotseling be sprengen zij met bun vijven den politie man, ontnamen hem zijn stok on deelden met hen allen gevoelige stompen Uit. De heer Verschoor rukte zich los' en trok zijn sabel. Doch de aanvallers wa ren hem de baas en na een korte, doch heftige worsteling, waarbij een der bel hamels hem mot een mes in de wang had gesneden, werd de sabel hein ont rukt. Do eerste aanvaller maakte or zich meester -van en het geduchte wapen hoog in de lucht opheffende, liep1 hij op dein adjunct toe. Deze trok daarop zijn revol ver en sommeerde den woesteling do sa bel af.to geven. Aangezien hij hieraan geen gevolg gaf, trok de adjunct het wapen af, en trof den aanvaller in den arm'. ,Dit besleclUto het pleit en de vijf bel hamels gingen aan den haal. Dadelijk waan schuwde do heer Verschoor do politie, en niet lang duurde het,of men trok naar hot 'huis van den eersten aanvaller, die met 'zijn twee broers hierin gevlucht wns, en 'de sabel had medegenomen. Na eenige dreigementen aan het adres der politie t© hebben geuit, vluchtten de belhamels aan do achterzijde- hel huis uit 011 verdwenen in do tuinen der aangren zende pcrceelen. Men bleef survcilloeron en 's na elite te 'twee uur kwamen B. D. cn zijn broer W. D. over een schutting in de Rustqn- burgorlnan en werden daar gearresteerd, B. 1). had de sabel van d,cn inspecteur nog in zijn bezit. Droevig. Men schrijft uit Heerenveen aan do „Stan- duaul'": i 1 4fet Mei werd oen gezin wtegens wanbe taling uil do woning op straal gezet. De man, leen uitstekend vakman, is een der vele slachtoffers van het alcohol isme. De vrouw was toen juisit bevallen van twee kin dertjes. (Daarom werd zij mot do kleinen in het ziekenhuis opgenomen. De' familie ontfermde zich over een drietal) andere kin deren, terwijl, de man met de tw'ee oudste knapen onderdak' bekwam in een hok. 'Het oone aamVozigo raam werd er uitgebroken, opdat die opening kon dienen voor deur. De eigen 1 ijk odeur'hes lom d u'it 0011 stuk dodk'. Dezer dagen word de vrouw uit het zie kenhuis ontslagen, en was nu wel genood zaakt, de nieuwe woning met baar man 011 de kinderen te dcelion. We zagen ze uit de opening kruipen. Is 't niet droevig? Bij het spelen gedood. 'Hot S-jarig zoontje van v. d. V., te Don gen, liep gistermiddag bij het spelen zoo hard met het hoofd tegen oen muur, dat do dood onmiddellijk intrad. Ongelukken, De landbouwer K. te 4Vapenvcldo, die Za- leulagmocgen een Imp van zijn paard togen hot onderlijf gekregen had, is Zondag in bet ziekenhuis to Zwolle aan de gevolgen over leden V Den timmerman Jan Troost, to 4Detppol, werkzaambij de verbouwing der R. II. B. School, is een ernstig ongeluk overkomen. Hij viel namelijk van een zeer hooge dak goot. NTel zware inwendige kneuzingen Werd de ongelukkige per ziekenauto naait Zwolle vervoerd, om aldaar onder behandeling in het ziekenhuis te worden gesteld. Zijn toe stand is zorgelijk. Te Jfcesoh (Nomxl-BraJinnt) had oen treurig ongeluk plaats, waarhij con 7-jarig knaapje, zoontje van P. CL, lieL slacht offer Word. Do gevaarlijke gewoonte van de koeher dertjes om. hel. z.g. „koetouw" om hel lijf vast (e binden, wns oorzaak, dat het dier, van 't een of ander schrikkende, zijn klei nen „leidei*" omver trok en vertrapte. Toe geschoten hulp kwam, jammer genoeg, te laat- 'L Kind was reeds dood. („Tel,") Postze geldiefstal. Te Parijs is gisternacht de Perzische post zegelverzamelaar Iladi-Mirz.a, van zijn 5 a 600.000 francs waard zijnde poslzegolcol- lectie bestolen, waarschijnlijk door zijn vroe gere vrouw en een medeplichtige. Het paar moet de wijk naar België heb ben genomen. Tyfoon. Omtrent de tyfoon, die Zondag oen deel der Chineescho kust Leaste-ille, zijn te Hong kong uit Macao- nadere berichten ontvangen. In het district Ta)'af e i ro zijn .verschil lende huizen ingeMoit en vete bewoners om hel leven gekomen. Een groot aantal jonken zijn gezonken in do binnenhaven. De visschersvloot van Macao is geheel en a.1 vernicTdmeer dan 150 menscihen zijn verdronken.- De millionnair-moordenaar Ilarry Thaw gevlucht. Een telegram uit New-York meldt, dat de millionnair-moordenaar, Haury Thaw, uit het krankzinnigengesticht MaLteawan is gevlucht. Men herinnert zich hel drama, dal in 1906 in de Verocnigde Slaton groo te beroering wekte. Hariy Thaw, een jong millionnair, die gehuwd was met een actrice, Everlijn Nes bit, had met eeu rovolver, in een deftig café-eonoerl op Madison Square, to New- York, doodgeschoten don architect Stan ford White, wien hij verweet vroeger de jonge actrice te hebben verleid en haar, nu zij zijn vrouw was, nog steeds te achter volgen. Ilarry Thaw Werd daarop, na een sensa tioneel proces, opgesloten in bovengenoemd krankzinnigengesticht, wad ruit hij met bui tengewone sluwheid is ontvlucht. Zondagochtend zoo meldt de „Ti mes", maakte Thaw met de andere ver pleegden een wandelingetje voor den aan vang van den kerkdienst. Op dat moment hield een auto, waarin twee mannan ge zeten waren, stil voor het gesticht. De inzittenden stapten uit en maak to cor^ praatje met den chauffeur, alsof zij met clez.cn liet een eri ander overlegden. Even daarna schelde een beambte van de in richting aan, de portier begaf zich naar de po-ort, maar had deze nauwelijks ge opend of Thaw wierp hom pp zijde cn sprong in de auto, die daarop mat een geweldige spurt wegreed. Een oind varder op den weg stond een grootoro auto, waar in do drie mannon overstapten on daar op ging het met razende snelheid in jdo richting van de grens. Men gelooft, dat Thaw do grenzen van den staat New-York en van Connecticut is overgetrokken. In dezen laatston staat moet hij, naar het heet, njet bioot staan aap, s 1 Vj VX "V _((„Hb!.")

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2