viiu I September a.s., het volgende tarief in werking treedt voor telegrammen aan Nedérlamlseh-lmliëvoor gewone telegram men f 2,2ö por woordvoor uitgestelde telegrammen f 1.12 Va per woord; voor pers- telegrammen 'f 0.72 per woord. Bovengenoemde prijzen gelden voor alle bestemmingen (zoowel Java als de overige eilanden) in Ncdorlandsch-lndië. Ilct nieuwe Kabinet. De leden van liet nieuwe' ministerie zul len Vrijdagochtend om 9 uur op liet „Huis ten Bosch" worden ontvangen ter aflegging van den ambtseed in handen van do Ko ningin. i V Omtrent de loopbaan van de als aanstaan de -Ministers vermelde personen kan o.m, het volgend-» worden meegedeeld: De Knlmietsfonnateui en Minister van Binnoniandsohe Zakens, mr. Cort van der Linden, was achtereenvolgens advocaat in den Haag: commies-griffier van de Tweede Kamer, hoogleeraar ie Amsterdam en te Groningen, Minister van Justitie eu laatste lijk lid van den Raad van State. Als Mi nister diende hij indertijd de Kinderwet ten in. De Minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. Dr. Loudon, trad dadelijk na zijn pro motie in dïplomaüoken dienst,, lïij doorliep de verschillende rangen; werd in 190,5 ge zant te Tokio en in 190S te Washington. Mr, 11. Oft, Minister van Justitie, is een groot deel van zijn leven, na zijn promo tic. bij het Openhaar Ministerie werkzaam geweest, eerst hij de Kantongerechten, later als subst.-officier en officier van justitie hij de rechtbanken o.m. te 's-Ciravenhage, Win schoten en Amsterdam. In 1S97 werd hij Raadadviseur bij liet Departement van Justitie, als hoedanig hij een belangrijk aandeel nam in de voor bereiding van groote wetten. In 1901 werd liij benoemd tot advocaat-generaal hij den Iloogeu Raad. Laatstelijk was hij lid en voorzitter van de Staatscommissie voor de herziening van het Wetboek van Strafvor dering. De Minister van Marine, .kapt. ter zee J. J. Rambonnel, is o.n. geplaatst geweest hij het Marine-Instituut in lndië en was ook chef van de afd. materieei aldaar. Se dert 1911 voerde hij het bevel over de „Evertsen". Hij is ridder M. W.O. de klasse. De Minister van Financiën, de heer A. E. J. Bertling, doorliep verschillende ran gen hij liet 'dienstvak der registratie. Bij was o. m. ontvanger der registratie te N'ij- kerk en te Goes en later inspecteur in den Bosch en in Leiden. In 1910 werd hij benoemd tot Directeur der registratie te Leeuwarden. De Minister van Oorlog, de gep, kol. der artillerie. Bosboom, is in den Interen tijd vooral bekend gewovderf door zijn bro chure en krantenartikelen vóór en tijdens de behandeling van de leger-reorganisatie- planneu van Minister Colijn. Hij was de ont werper en verdediger van het ,,verdubbe- lingsstelsel". Hij is als kapitein werkzaam geweest hij den Generalen Staf en in de Stelling van Amsterdam. Voorts was hij o. a. com mandant van het korps rijdende artillerie en van het 2e regt. vcld-artillerie. Hij was ook lid van de Legercommissie. Do Minister van Waterstaat, Dr. C. Lely, treed voor de derde maal als zoodanig op. Ilij verwierf zich als ingenieur naam door zijn studies over het Zuiderzee-vraag- stuk, waarvoor hij als Minister indertijd een Staatscommissie in het leven riep. l)e heer Lely was ook Gouverneur van Su riname, iater wethouder van den Haag. Gelijktijdig was hij lid van do Eerste Ka mer. Dr. Lely, die ook jarenlang lid van de Tweede Kamer was. is voorzitter van den Mijnraad. Mr. M. W. F. Treub, Minister van Land bouw, N. en H. verwierf, na zijn promotie, ook het radicaal van candidaat-notaiis. Ja renlang was hij voorzitter van de Broe derschap van de cnndidaal-notarissen. Mr. 'fiTub is o. a. geweest wethouder te Amsterdam en hoogleraar aldaar; lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Staatscommissie voor de werkeloosheid. Voorts was de heer Treub als Directeur of Commissaris werkzaam in eenige finan cieel e ondernemingen. Mr. Pieijte, Minister van Koloniën, was vele jaren advocaat te Semarang; is com missaris van het dagblad de „Locomotief" aldaar en commissaris in verschillende In dische ondernemingen. Hij is voorzitter van den Raad van de Scheepvaart en was hij de jongste Ka merverkiezingen candidaat der concentratie iti Amsterdam DG Rotterdamfloek ran Holland. Ingezonden is de Memorie van Antwoord pp het voorloopig verslag in zake het wets ontwerp tot toevoeging van de terreinen langs den Aftouwen Waterweg on 't Scheur, tluins deel uitmakende van de gemeenten 's-Giavcnzande en Naaldwijk, aan de go meente Rotterdam. De minister van bimienlnndsohe zaken zegt in deze memorie, dat hot uitgangs punt en de rechtvaardiging van den vnor- gestefden maatregel zijn te zoeken in dp di eigende noodzakelijkheid om de misstan den aan den Hoek weg te nemen; geens zins heeft het eigenbelang van Rotterdam op den voorgrond gestaan. Met verwijzing o. a. naar Hof van Delft en Leeuwardcra- cleel, waar "de grenzen der beide deejen elkander op geen enkel punt raken, wordt de onjuistheid betoogd van de opvatting/ als zoude het begrip gemeente er zic.li te gen verzotten, terreinen, die niet aau el kaar grenzen, in één gem een leverhand sa men te voegen. Voorts ziet de minister de opmerkingen, in de Nota-Brummelkamp vervat, onder de oogen. Gewezen wordt op de bereid verklaring van Li. en W. van Rotterdam, om do in de memorie van toelichting ge noemde werken aanstonds na de vcreeni- eing tot stand te brengen. Uit het 'desbetreffend schrijven van B. en W, "dier gemeente wordt een en anüev geciteerd ter weerlegging der in de nota geopperde bezwaren. Ten aanzien van do in de nota uitge sproken vrees 'over het voortbestaan (lea.' oxportslachthuizen aldaar, 'wordt het niet denkbaar geacht, dat de Gemeenteraad voor den Hoek een strafverordening in het le ven za! roepen, dia het slachten aldaar geheel zou verbieden en een bloeiend be drijf ten doode zou opschrijven. Wat do voorgestelde toevoeging van een deel van 'Naaldwijk betreft, zegt do mem., dal rekening gehouden moet worden mol het vooruitzicht, dat de bevolking eerlang zal stijgen, als wanneer Rotterdam gemak- K el ijk er en eerder zal kunnen, ingrijpen dan het tuiiibomvende Naaldwijk. Een oever strook met handelsinrichtingeti vindt haar middelpunt niet in het binnenland, doch elders aan den oever, waar die water verbinding bestaat. Voor de Poortershavon is liet aangewezen centrum de Hoek, die bovendien hemelsbreed niet verder verwij derd is dan de kom van Naaldwijk en dio behalve te water ook per spoor is te bb- reiken. Voider wordt nader besproken hot zit ting nemen van één ingezetene uit den llock in de Gezondheidscommissie en in do Kamer van Koophandel, zoomede het benoemen van twee Raaddoden dom; Hoek van Holland. Ten slotte wordt uiteengezet, waarom hot geen aanbeveling verdient, den Wa terweg over zijn geheele breedte tot Rot te rdamscb. territoir te verklaren, daar hier mede zéér goruimen tijd zou zijn gemoeid. Opening Vredespaleis. Ter gelegenheid van de opening van liet Vredespaleis heeft de voorzitter van de Camegiestichtmg, .Tbr. Mr. van Karnebeek een redevoering uitgesproken waaraan liet volgende wordt ontleend Spr. begon met dank te zeggen aan do Koninginnen en don Prins voor hun tegen woordigheid bij de opening van het Vre despaleis, dat aldus is genoemd omdat het bestemd is tot zetel tc dienen voor de be langrijkste schepping der vredesconfercntiën en omdat alles wat hier geschiedt, gedaan zal worden in het belang van don vrede; van den vrede door recht. Spr. zette vervolgens de beteekenis en de werking uiteen van lief Hof van Arbi trage, in zijn tegenwoordigen vorm. liet berust geheel en al op do vrije toestemming der Staten, op de eer en de goede trouw. Het bezit geen amies e sanctie juist daardoor heeft het een hooge zedelijke waarde, die het hoven eiken anderen vorm van recht spraak verheft. liet eerbiedigt in voldoende mate de souvereinitcit van iederen Staat, hetgeen van het allerhoogste gewicht is. Hetgeen do groole massa belang inboe zemt, is de 'Invloed welke van het Vredes paleis kan uilgaan op het behouel van den vreae. Het Permanente IIoE dat in het Vredespa leis zal zetelen heeft in deze lichting reeds veel' gedaan en kan nog zeer Veel doen, omdat het door het onpartijdige karakter van zijne inrichting, hij uitstek geëigend is om zijn tusschenkomst te verleenen in de A Carnegie ernstigste conflicten als men zich tot hel Hof wil wenden. Inmiddels is het van belang om zijn be staan kenbaar te maken op zichtbare en in liet oog vallende wijze. Een vurig vredesapostel, die over mach lige middelen beschik!, zag in da.t het pres lige van het lol van Arbitrage er aanmerke lijk bij zou winnen door een inrichting zij lier'waardig, en geschikt om indrukwekkend op de verbeelding te werken. Te dien einde schonk hij anderhalf millioen dollar voor den houw van het Yresdeapaleis. Het was van Carnegie een edelmoedige daad, ingegeven door verheven beweegre denen en nu zijn edele bedoeling is ver wezenlijk!. kan men zoggen dat bij veel voor de menschheid hoeft gedaan. Spr. richtte zich daarop in de Eng els oho laai tot Carnegie: Deze dag is voor u een glorievolle. Gij staal hier, als hel, ware vóór de geheele beschaafde wereld, vóór de vorlegenwoor digers van de 42 Staten dia tot het Perma nente Hof van Arbitrage zijn toegetreden vóór cle Gebiedster van het land, dat klein in omvang, maar met een mime plaats in d geschiedenis, om die reden uitverkoren as om aan deze wereldinstelling tot 'zetel te dienen. Gij schenkt op dezen dag aan deze instel ling datgene wat het nog ontbrak en wat ia uw macht stond om toetevoegen aan haar macht. Gij verdient dank en aarel en ver bonden aan het Hof van Arbitrage, de beste instelling welke ooit door do beschaafde gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maanden, te reke nen van heden, op de secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand voldoen, op straffe van vervolging volgens do wet. f Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter algcmoone kennis, dat van Vrijdag 29 Augustus tot en met Woensdag 3 September a.s., 'do Korte San gel stra at voor het verkeer mot rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. Tiet Vredespaleis. Staten gezamenlijk is gesticht, zal uw naam bij liet nageslacht onvergankelijk blijven als den stichter van den Tempel des Vredes. In het Fransch vervolgende gaf spr. daar na een uitvoerige schels van Tic stichting van het Vredespaleis. Hij huldigde daarbij Cordounier, den ontwerper on diens mede werker Van der Steur die met groot talent non houw heeft geleid. Hij herinnerde aan de geschonken'door de verschillende Staten voor het Vredespaleis aangeboden en gaf een korte beschrijving van de gehouwen en hun inrichting. Spr. vertrouwde, dat het Vredespaleis niet alleen aan zijn bestemming zal vol doen, doch bovendien door zijn aanblik en inrichting, naar buiten 'n schitterenden indruk zal maken. liet Vredespaleis aldus eindigde spre ker zal oen tempel des vredes zijlij waarin zelfs, als de golven, van den oorlog aan den gezichtseinder rijzen, de hetero gevoelens een wijkplaats kunnen vindenj om, evenals de duiven van de Arte Noachs, na den storm hun vlucht te hervallen. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. De Ma rees van Swinderen, voor zitter van den Raad van Beheer van hot Permanent Hof van Arbitrage, deze re-de in de Fransche taal beantwoordende, con stateerde, dat door de opening'van dit Pa leis der Internationale Justitie een belangrij ke bladzijde is toegevoegd aan de geschie denis der internationale arbitrage, die pas in do laatste 12 jaar op s_tevige grondsla gen is gevestigd, dank zij hot geslacht der tegenwoordige staatslieden en rechts geleerden. Dat zoovclcn hunner deze ope ning zijn komen Bijwonen, achtte hij een der schoonste gebeurtenissen voor liet' vex-- heven karakter dozer plechtigheid, waar aan de aanwezigheid van H.H, M.M. en Z. K. II. een bijzonderen luister bijzet. Ilij herdacht vervolgens verschillende be roemde rechtsgeleerden van het Arbitra gehof, welke als rechter in verschillende arbitrages gezeten hebben, doch thans niet nicer zijn, als Fuller (Amerika), Moura- viefl en Martens (Rusland), Matzer (Dene marken), maar in liet bijzonder twee grooto mannen, do ministers van staat, Beernaert en Asser, aan wier nagedachtenis hij oen woord van eerbiedige hulde bracht. Daar na huldigde hij de werkkracht van do vier bostuurderen der Carnegie-stiohting (do vijfde, de heer Ruijssenaers, oud-secre- taris-gcneraal van het Arbitragehof, dio kortelings is overleden, werd door hom herdacht) en bracht aan deze vier man nen, cle minister van Slaat, Van Karne beek, De Savornia Lobman en do hoeren De Beaufort en Patijn den tol der nnk'- baarheid van den Raad van Bcsluur van het Arbitragehof voor hun arbeid, dio een persoonlijk cachet heeft gedrukt op den bouw van het Vredespaleis. In het bijzon der bracht hij warme hulde aan den voor zitter der Carnegie-stichting, den heer v. Karnebeek, ondanks zijn hoogen leeftijd onverzwakt in werkkracht on helder van geesl, die drio jaren zijn levens, waarin anderen na oen welbesteed leven als het zijne naar welverdiende rust zouden verlan gen, 't wijden aan een nauwgezet on on vermoeid toezicht op den bouw van een monument, dat naar zijn overtuiging Ne derlands room zou verhoogcu, oen stichte lijk voorbeeld heeft gegeven van een verhe ven opvatting van do publieke zaak. Ach ter deze vier intellectueel o Paleishouwers rijst de groote figuur op van den milden schenker van het kapitaal, dat, den bouw mogelijk heeft gemaakt, Andrew Carnegie, wicn de Minister in hei. Engclseih warm hulde bracht voor zijn milddadigheid, hem verzekerende, dat do Mogendheden, in den Raad van Bestuur van het Arbitrage- hol vertegenwoordigd, eenstemmig belang rijke sommen bobben gevoteerd om dit Paleis ook in do toekomst steeds te doen blijven slaan op het zeer hooge peil, waar op het, dank zij C'arnegics schenking, is kunnen worden Ingericht. In het Fransch zijn rede voortzettende, verklaarde cle minisler uit handen van den heer Van Karnebeek, als symbool der overdracht van liet Palcis, (dat door den j volksmond Vredespaleis gedoopt is), aari den Raad van Bestuur van het Arbitrage hof, den sleutel daarvan te aanvaarden, 'Zal dit Paleis nu beantwoorden aan zijn verheven bestemming? Stellig neen, als men er van verwacht, den eeuwigen vre de twee woorden, dio alleen op een kerkhofhek op hun plaats zijn. Stellig ja, als men zich bepaalt tot wat menschel ijker- wijs gesproken mogelijk en te verwezenlij ken is. De minister vertrouwde,' dat op dit gebied bet Paleis een zeer vruchtbaar la boratorium zou zijn voor krachtige zede lijke hernieuwing. Overigens legde hij er den nadruk op, dat niet' zoozeer de inklec- iling der arbitrage verdragen van bet.eeke- nis is voor het vermijden van conflicten, als wel do geesl, dio partijen bezielt. En in dit verband sprak bi) zijn voldoening uit over den algemeenon geest, die gebecrscht 'heeft in do kringen van de verantwoorde delijke mannen van liet Europeesch con cert, die in do tijden, overladen mot ont plofbare stoffen, welke wij bobben door gemaakt, voor hun moeilijke taak uitste kend berekend bleken. Hij meende dus;, dat de Europeesche diplomatics de inwij ding van dezen tempel met opgeheven hoof den kan begroeten en dat namen als Grev, Sasonov, IJerolitoltl en Majorescu met gouden letteren konden gegraveerd als van de meest verdienstelijke vredesapostelen welke ooit cle muren kunnen sieren van dit grootsch Paleis van Internatiale Justi tie dit monumentum acre perenonius van Andrew Carnegie. V Dertig a veertig buitenlandsche journa listen maakten hedenochtend gebruik van de gelegenheid om tiet Vredespaleis uit- on inwendig mee1- nauwkeuriger te bezichtigen. Zij werden in do vestibule begroot dooi den architect don lieer van der Steur, den architect onder wiens leiding do bouw plaats had, nadat allen een viertal boekjes met beschrijvingen van het paleis en met om'der- deelen daarvan, was overgereikt. Do hoer van der Sleur verwees naar den inhoud van een dier boekjes, waarin bij zelf nu twee jaar gateden een beschrijving van hot paleis had gegeven bij gelegenheid van het bezoek van het Koninklijk Instituut van ingenieurs dat destijds Rolgiscbe collega,'s te gast had. Dc hoer van der Steur stolde in middels twee zijner ondergeschikten ter be schikking van de journalisten ter voorlich- (ing, terwijl de voorzitter van den Journa listenkring Air. Plemp van Dnivolantl bij de rondwandeling als een zeer gewaardeerd „tolk" voor do vreemde collega's fungeer de. Vooraf had Mr. Plemp namens alle; aanwezigen onder wie eenige dames rien heer van dor Steur dank betuigd voor zijn welwillendheid jegens de pers en haar vertegenwoordigers en hem geluk gewonsch mot de gisieren aan hem verleende Konink lijke onderscheiding. "Uiteraard viel er voor de aanwezige journalisten weinig meer tc beschrijven <e(n de rondwandeling kon dan ook voor de mees ton tot. niets anders dienen dan om een totaal indruk te krijgen van hei gebouw en zijn inrichting. Natuurlijk was die indruk zeer verschil lend. Intusschen werd algemeen do opmer king gemaakt dat het gebouw zoo wel in als uitwendig ©enigszins gedrukt 'is. Dal neemt niet weg dat vele' zalen, en mei name de kleine vertrekken, nu cle annkleo ding voltooid is, een zeer smaakvol aanzien l&bben. V Bij gelegenheid van de plechtige opening van het Vredespaleis wordt hedenavond ion 71/2 uur in do Ridderzaal een feestmaal ge geven. - t Ambulance iu Servië. Naar wij vernemen hoeft hot Hoofd comité van het Nederlandscho Roodc Kruis zijn secretaris, Jhr. M. Mazcli, opdracht gegeven 0111 een zending goederen, voor de anilxi lance van Dr. Lingbeek bestemd, naar Bel grado to brengen on een studie te maken van den arbeid van hel Roode Kruis in dc Balkan-oorlogen, lief verlrek is bepaald op 2 September a.s. 1 STADSNIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Sehi dam, brengen tor kennis van dc ingezet© non, dat liet kohier No. 1, 2 on 3 der plaat selijke directe belasting naar hot inkomen dienst 19131914, door den gemeenteraad vastgesteld in zijn vergadering van den 12en Augustus 1913, en den 25 daaraanvolgende door hoeren gedeputeerde staten dezer pro vincie goedgekeurd, aan den ontvanger der Bij beschikking van den 'Minisler van Bimionlandsehe Zaken is voor hel tijdvak van 1 September 1913 tot en met 31 1914, 0. a. benoemd tot assistent aan de '(technische Iloogeschool to Delft, voor de analytische scheikunde, de heer J. J. Valken burg, alhier. De versierde stad. Thans is Schiedam in feestdos. Het rnee- rendecl der straten- heeft uit do bewoners Inilülcomitó's zien opstaan, die de taak op zich namen om voor dc versiering dei- straat hot noodige geld bijeen te zamelen, dio plannen voor de versiering maakten en deze onder hun toezicht of wel door de ieden met de bewoners gezamenlijk de den uitvoeren. Het succes van deze actie is schitterend geweest. Natuurlijk is de opbrengst der collecten hij cle straatbewoners ongelijkmatig, van zelfsprekend is het, dat daardoor en tloor andere oorzaken do eeno straat meer, da andere minder geslaagd is om de versie ring ujooi 'te doen zijn; maar dit neemt niet weg, dat elke versiering in elke straat bijdraagt om (fc stad een recht feestelijk; aanzien te geven. Het is werkelijk een genot 0111 door al die zoo feestelijk getooide jtraten te loopen; te bewonderen wat wer kelijk fraai is, te waardeeren, wat min der fraai, maar toch niet minder goed gemeend is. Hot is alles immers een uiting van dc feeststemming, die toenam hoe meer nj,en naderde den datum, waarop hier ter stede het eeuwfeest van NederJand's on afhankelijkheid zal worden gevierd. Spon taan is uit d,e burgerij opgekomen de be weging om ook Schiedam tijdens de 011- a f h a nkvri i j kli c i ds f e e s tc a een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Door al deze gecombineerde versierin gen is natuurlijk het aantal particuliere wo ningen dat versierd is, niet zoo groot; maar die versierd zijn, zullen zeer fraai zijn. Ook enkele openbare gebouwen zul- 1/3U geïllumineerd worden, zooals stadhuis, gymnasium, tramhuisje, enz. Hedenmorgen vroeg begon men reeds nii3t het uitsteken der vlaggen, wat natuur lijk bet geheel een nog vroolijker aanzien giseft. Hoe lustig wapperen die boven de straatversieringen in den lichtenden zonne- glcpd. Het is alsof ze aan allen toeroepen: Hop ra, 't is feest in Schiedam. En t|0 7 uur vanavond zullen deklok- kpm van alle kerken luiden, daarmede het feest openende en wijdende. Een eerepoort. In cle straatversieringen komen tal van .eerepoorten voor, waarvan een deel geen andere beteekenis bedoelt te hebben als to zijn een poort, toegang gevende tot de straal, of die in cle versiering duidelijk genoeg aangeeft wat bedoeld wordt. Er is er echter een, die voor niet-zeelui misschien onverklaarbaar is, n.l. do ecre- poort in dc Hoofdstraat, nabij de remise. Leze wordt gevormd door 2 vuurtorens, de rechtsc-he een Engelsche, cle linksche een Ilollandsche. Deze zijn verbonden door een schip, dat van Engeland naar Holland vaart, terwijl op de vuurtorens seinvlaggen zijn aangebracht. De seinvlaggen rechts, dus op den En- gelschen vuurtoren, beleekenen „in nood", daarmede aangevende dat de Prins van Oranje daar tegen zijn wil vertoefde; de seinvlaggen op den Hollandschen vuurto ren boteokenen „alles wel", cn daarheen stevent bet schip, dat uit Engeland komt. ü-e beide vuurtorens, die, ovenals het scheepje, enz., elcctrisch verlicht worden, is tevens een uitbeelding van 'den voor uitgang en de verlichting in de eeuw, die iusschen 1813 en 1913 ligt, en vari de onlwikkeling van handel en nijverheid, waarvan de-emblcemen in cle bovenhoeken van den toren zijn aangebracht. De bloe men op cle voetstukken geven aan, dat de onlwikkeling en de bloei nog steeds voort gaat. 1 1 Hedenmiddag werd aan ons bureau na mens een ingezetene vertoond ieen paar zoor fraaie oranjelinten, die bij het vorige onafhankelijkheidsfcest in den handel wa ren. liet oenc geeft oranjebloemen met groene bladeren en blauwe strik en krans op een wit vlak cn begrensd door oranje- kanten; het andere geeft symbolische voor- Hellingen van vrede en eendracht meteen sterk gegolfde oranje!ij 11, alles op een wit veld. Beide linten getuigen van zorgvul- lige afwerking. 1 Do optocht. Het laatste gedoelte van den weg dien de optocht Zaterdagmiddag neemt, wordt iels •ewijzigd. inpiaats van Broers vost, Noprd- cesT, Doelen, u-oult die: Broarsvest, floe ren p a d, Brocrsvcld, !Broers vestj Noordvesf, Doc'.cn. V In den optocht zal nog mederijden do nieuwe automobiel-brandspuit, vervaardigd, iu do fabriek van den heer W). A, Hoek, aan do Hoofdstraat, alhier, en welke ge bouwd is voor rekening der gemeente Schie dam. Dit nummer zal geplaatst worden in de afdeeling reclame, cn ingeschreven zijn ten naam van -don heer Ifpok. Onafhankelijklieldsfeest. Het programma voor het Concert, voor-

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2