Gemeenteraad. Kerk en School. Ned. Hkrv. Kerk. Christ. Geref. Kerk. Ned. Israel Kerk. Brazilië. Do Pai i'pmho Bladen maken melding van «ti opzienbarend cchtsfheidingaproce-s, dat te Rio Janeiro aanhangig is lusscheu baion AYorlhor, oen 1) ui Is uli officier on de dochter van baron Rio Uranco. Er worden soimutianeelc onthullingen ge daan. De "barones verzekert, dat haar man zich van belangrijke diplomatieke documen ten van het Ur.iziliaansche ministerie van linitenhmdsehc zaken heeft meester gemaakt en dat hij ha:u dieigdc te dooden, toen zij dan vlogen opkwam. Werther had herhaaldelijk samenkomsten met iMichaellos, toen deze gezant van Duitschland was te Rio Janeiro. De barones beschuldigt Werther dat hij aan Krupp en andere Dnitsche fabrieken mededeeltngen heeft gedaan van documen ten beüekking hebbende op de bewapening van Brazilië on van plannen van forten. BINNENLAND. Hofbericht. If. 31. dc Koningin en Z. K. II. "cle Prins reden gis torentin middag te 5 uur met ge volg in auto's naar Deventer, waar bivaks worden bezocht en voorpostenstollingen wer den bezien. De officieren-maaltijd, welke II. 31. da Koningin a.s. Donderdag bij gelegenheid der militaire manoeuvres in een gedeelte van Gelderland en Overijssel ten Paleize Het Loo geeft, zal 80 deelnemers tollen, o. a. do militaire attache's der vreemde staten. Be Koningin.Moeder te Breda. II. 31. de Koningin-3Ioeder heeft gisteren een bezoek aan de tuinbouwtentoonstelling te Breda gebracht. De koninklijke trein kwam te Breda met ruim 20 miniton vertraging aan. II. 31. werd op het station verwelkomd door den burgemeester van Breda, mr, Van Lanschot. Aan het stalion bevonden zich verder o. a. generaal Van Oord, comman dant van de stelling Hollandsch Diep en Volkerak, do officier van justitie, dé inspec teur van werken der Staatsspoorwegen, de heer Wan lisbergen, de commissaris van politie en de kapitein der marechaussee, de heer Bonduin. De burgemeester stelde zijn echtgenoote aan H. 31. de Koningin- Moeder voor. Een zoontje van den bur gemeester overhandigde H.M. een ruiker. "Van het station ging het langs den naasten weg naar het tentoonstellingsterrein, waar H. 31. werd verwelkomd door den gep. gene raal Van de Wall, die mevrouw Van de Wall, de regelingscommissie en het bestuur aan II. 31. voorstelde. II. 31. was vergezeld door baron 3*an Harinxma thoe Sloolcn, jhr. De RaniU, freule Van Ittersiun en freule v. d. Poll. Op het tentoonstellingsterrein, waar een talrijk publiek was, was de weg, waarlangs II. 31. ging, afgezet door padvinders, onder leiding van jhr. Nahuis. 11.31. maakte een roncbvandeling over het tentoonsteltingstmein en wijdde grooto belangstelling aan verschillende inzen dingen. De lioogo bezoekster sprak Haar groote tevredenheid uit over hetgeen Zij gezien had en toonde zich vooral inge>- nomen niet de collectieve inzending van do oud-leerlingen der tuiiibouw-wintercur- sussen. Zij uitte tie moening, dat juist een dergelijke inzending een gelukkig toeken, was voor cle toekomst. Öp liet terrein bevonden zich vele mili taire autoriteiten. ,To kwart voor drie verbet H.3L het tentoonstellingsterrein, om zich te begeven naar liet Diaconessenhuis te Breda, waar II. AL werd verwelkomd door de directrice, en waar ]I. 31. door het dochtertje van ds. Loeff een ruiker werd aangeboden. 11.31. bezocht alle ziekenzalen en sprak verschil lende zieken vriendelijk toe. Een koor van pleegzusters zong een heihvensch. Van het Diaconessenhuis begaf II. 31. zich naar het R. IC. gasthuis. („N, R. Ct.")' Audiënties. Do gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal 'Woensdag a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van buitenlandsclie /aken zal Vrijdag a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den ministei van marine zal Vrijdag a.s. niet plaats hebben. Onze mlüstors. Bij Kon. besluit van 22 dezer is: lo. met Mgang van 27 September, dc mi nisier van binncnlandscbe zaken, mr. P. 3V. A. C'ort van der Linden, eervol ontheven vnn het beheer, ad interim, van het departe ment van buitcnlandsche zaken, met dank betuiging voor de door hem in deze den lande bewezen diensten, en is 2o. bepaald, dat de bij Kon. besluit van 29 Augustus benoemde minister van buiten- landsche zaken, jhr. dr. J. Loudon, zijn bedekking zal aanvaarden met ingang van 27 September. Ridderorde. Bij Kon. besluit van 18 dezer zijn in de orde van Oranje-Nassau hevo.d<!'id tot officier, I. A. Staring, se cretaris van liet dagelijksch bestuur der fie- dexUuidbcho Heidemaatschappij, te L'ochem, en benoemd tot ridder: V. R. IJ, Croeseii, secretaris van de Koninklijke Nederland- sche Landbouwvereoniging, te 's-G raven ha- ge, en J. P van Loukkuyzen, dime leur der Nederland-rehe Heidemaatschappij, te Utrecht. j Kamerfractie dor liberale Unie. De Kamerfractie der Liberale Unie hoeft in haar vergadering van gisteravond tot voot zitier gekomen den lieer mr. Th. II. do 3r.eester, lot vice voorzitter den lieer dr. II. F. llubrecht, tot secretaris den lieer W de Jong en tol penningmeester den lieer mr. W. Dolk. i De heer mr. G. Jannink had zicii niet herkiesbaar gesteld als secretaris. Nationale woningraad. 3fen meldt ons uit Amsterdam: De Na tionale Woningraad, bond van woningbouw corporaties, toegelaten volgens de bepalin gen der Woningwet, en gemeenten, welke met voorschot overeenkomstig dezo Wet bouwen of gebouwd hebben, werd 23 Augustus j.l. opgericht. Tot dezen bond zijn reeds 51 bomvvereenigingen toegetreden. In een be stuursvergadering, Zaterdag j.l, gehouden to Amsterdam, werden tot leden van het Dagelijksch bestuur gekozen de hoeren R. G. A. Henny, directeur der Yereenigipgj Amsterdanisch Bouwfonds, Amsterdam, voorzitter; E. Kupers, voorzitter dei Alge- meene Woningbouwvereeniging, Amsterdam (Tmsavaalplein 20), secretaris en mr. D. Hudig Jr., bestuurslid der bouwvere-eniging Yelsen, Santpoort, penningmeester. Alg. Ned. RJjkswerklledenboncI. Een groo-t deel van de ochtend- en mid dagvergadering van het te 's-Gravenhago gehouden congres is gisteren gewijd geweest aan de bespreking van verschillende versla gen. Des namiddags wrerd de vergadering bij gewoond door het Tweede Kamerlid Hels- ddngen. Vooral het punt betreffende het verkrijgen van een weduwen- en veezenpensioen heeft langdurige besprekingen uilgelokt. De secretaris meende, dat men van pre miebetaling niet geheel vrij zal kunnen ko men, maar dat daartegenover een loons- verhooging moet staan, waaruit die premie royaal zou kunnen worden betaald. Daartegenover werd de vrees uitgespro ken, dat een beweging met dat doel scha de zou doen aan de algemeene loon actie van den bond. Ook werd gezegd,dat vele rijkswei Bieden liever geen pensioen heb ben, dan dat zij van hun loon nog premie zouden moeten missen. Ook moet op vast© aanstelling worden aangedrongen. liet hoofdbestuur zal den looneisch zóó stellen, dat uit dc verhoogde loonen do premie kan worden beuiald en tegelijk lots verbetering wordt verkregen. Daartoe zal het hoofdbestuur met do soc.-dem. Kamer fractie en enkele andere Kamerleden over leg plegen. Later kan dan in een buitengewoon con gres een besluit, over dezo kwesties geno men worden. Onder applau» verklaarde een afgevaar digde: Eerst een "behoorlijke loonregeling, dan premiebetaling, en anders nóóit 1 1 Verschillende anderen sloten zich daarbij aan, evenals bij den eisch van een vaste aanstelling, omdat anders een werkman, die jaren lang betaald heeft, ontslagen kan worden, zonder dat zijn vrouw en kinde ren, als bij later komt te sterven, een cent ontvangt. Ten slotte gaf men gehoor aan den Wonsch van het hoofdbestuur, om ten deze geen be sluit te nemen. Ter voorziening in twee vacatures in het hoofdbestuur werden gekozen de heeren A-. Bouw, Amsterdam, en J. Helder, Den Hel der. Vandaag wordt het congres voortgezet. Financieel nieuw». De minister van financiën maakt bekend a. dat op 20 Sept. jl. bjj de betaalmeesters .n kas was. f 3,400,('06.58 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Rank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 13,547,382.221/2 c. dat op den genoemden datum geen schatkistpro messen in omloop was. (sStct.") KETIIEL EN SPALAND, 23 Sept. Bij de h«len te Schiedam gehouden loting voor de nationale miliie weiden do volgende! nummers getrokken. De Jong 6, v. d. 3Iarel 4, Jongste 3y Dijkshoorn 2, Zonneveld 1, Verbuig 5, de Vette 7. i STADSNIEUWS. Gemeenteraad, Aan de leden van den Gemeenteraad is gisteren nog kennis gegeven, dat in dq Raadsvergadering van heden, alsnog door Burgemeester en Wethouders een voorstel zal worden gedaan betreffende het aan gaan van een definitieve P/s pCt. geldleo- ning v/ui f 750.000. Inspectie Landweer, De Commissaris der Koningin IA de pro vincie Zuid-Hólland heeft bepaald, dat in do maand November a.s. zal worden gehou den het onderzoek van de in de versohil- lendo gemeenten van dit gewest ingeschre ven verlofgangers van de Landweer. I)o loting. Bij de heden gehouden Loting voor de nationale militie werden de nummers nis volgt getrokken: Allewelt D. JL, 75, Alphen van, J. B., 43. Alphen van, J. J. A., 118. Ames, II., 45. Baks, R., 8. Berg v. d., 11. A. F., 31. Bcrre- voets J., 32. Boer d„ F. A., 115, Boom, 3. 147. Boon, A. A. ÏL, 48, Bos v. d., N., 95, Bosman,- J. G., 74, Basselaar, J., 52. Bovenberg F., 99. Bras A. 102. Bras, C, .1., 154, Bras, II. P. 38, Brugmans D., 68. Buijtenhek, P. H., 9G. Bijl, W., 63. Deventer van, J. B., 119. Dingenoub, C. IL, 20. Driel H,, 6. Drcige, II. 'J,, 69. Droog J„ 94. Durrer, J. 3L, 15. Dijk, van A., 11-1. Dijk van C. Pb121. Dijkshoorn 11., 88. Eden, van A., 120. Endtz, A., 39. Feelders, J. J. A„ 112. Gent, van B., 25. Gids, dc 3V. T., 151. Groeneweg, L., 136. Groot, de A., 9. Groot, de F., 5. Gytenbeek, J. G., 84. Hagendijk, 3V., 29. Hartog, den A. F., 93. Heesbecn, II., 97. Heiden, van der P. P., 133 Hendriks, J. Th. G., 113. Hess, J. J., 141. Heijink, H. J., 138. Hoenderkamp, Chr. 31. J., 83. Ilof, van den K., 27. Hoog, de J., 134. Hoogland, J., 50. Hesman, A. J. L., 67. Holding, den L. G., 128. Ilus, C., 66. Jans, W., 1. Jansen, F. B., 62. Jansen, II. .C, 36. Janssen, L. IL, 18. Jeup, J. B., 70. Jonas, L., 11. Jonsthövel, C., 101. Kei], A„ 90. Key, D. 3V„ 123. Kioto. E. IL, 142. Klingeren, van J., 24. Knaap, van der, J. 31., 116, Koks, Th. J., 150. Koning, de B,, 76. Kool, J., 30. Kooy, van der "A. G. 16. Kooyman, D., 51. Korpol, J., 22. Kort, de F. A„ 47. Koster, Fi, 56. Koster, G. J.. 60. Kraan, van der IL, 59. Krabbendam, Cr., 103. Kramers, C,, 65. Krommenhoek, II., 57. Kroon, II., 104. Lankamp, L,. 127. Lee, van der A., 122. Leenderts, IL, 78. 'Leeuwen, van A. L., 143. Leeuwen, van J.J., 92. Leliveld, II. J., 55. Dienden, van Th., 73. Luyk, van A„ 135. 3Iaan, G., 140. 3Iaan, J., 131, 3Iak, A., 100. 3Iecrlof, C., 77. Meerwijk, van A. J., 89. lies, F., 86. Meyer, J. F. W., 13. Middendorp, A. F., 71. 3lost, van der W., 46. Nieten, van G., 144. Noordegrnaf, A. II., 107. Noordijk, P., 2. Oosten, van J., 109. Ooijkaas, 31. J„ 105. Ophorst, A., 130. Overdijk, iï., 14. Over zien, A. J., 17. Philippa, N. S., 152. Philippa, W. A., 149. Plomp, A., 3. Plomp, W., 61. Plooy, N., 26. Putters, Th. J., 12j4. Raay, de B. C., 110. Rensman, J. A. C., 42. Rhijn, van G., 7. Ridder, de A., 126. Rink, J. P., 35. Ronde, de É- L- A., Ronde, II. B., 54. Ronteltap, J. J. P. Th 40. Bosman, 'G., 37, Ruiter, de J. D., 125. Ruiven, van A., 139. Santen, van K80. Scheffer, 31. 3., 132. Slobbe, van W. J. G., 87. Smit, I,., 10. Staal, J. II., 53. Steeais, van J., 145. Stolk, II., 28. Stoop, T., 81. Siraatmans, 3Y., 137. Stijn, van G,, 12. Talmon, P., 129. Tettelaar, P., 5?. Toorn, van der L. J., 98, Touw, van der P. J| 146. Uchtrop, II. 31., 82. Veld, do A. N., 148. 3reklen, van der J., 85. Verhoeckx, P., 117. Verhoeven, J. C.t" 49. Vertinde, A., 108. Vissol', Chr. P. A„ 106. Visser, de J., 111. Vissc-i', 31. L.' 91. Vlies, van der D., 19. Vlies, van dor E., 64. Vogelezang, J, 34. Vrijlandt, P., 72. Wattman, II. A. B., 33. Weisteyn, W., 23. Wiegel, L,, 153. Wilbrink, A., 79. Wit, de Jv 2L Zuidgeest, N. II. A'., 4. Zwart, de VW. F., 41. Naar aanleiding van het bericht in de „N. R. Courant" van Zaterdag 1.1., al zou de Israel, gemeente te Schiedam opgehou den hebben tc bestaan, deelt de Voorzitter der 1st. gemeente alhier ons mede, dat bedoeld bericht geheel onjuist is. Wel zijn do -Wetsrollen, kerkelijke kleeden en zil veren sieraden, in. bruikleen tot weder?- opzeggens toe, afgestaan aan hot Israel, ge sticht voor oude lieden' te Rotterdam!^ om dat hier in do laatste jaren geen kerkdienst is gehouden. Overigens blijft do Israel, gemeente Schie dam in 't zelfde verband tot het Nod, Israel. iKerkgenootselhap ais vroeger. Apachen te Rotterdam. Juffrouw E. A. II., uit Dordrecht, is gis ternacht, uit Schiedam gekomen, in de Van Ileusdenstraat te Rotterdam, door jongens van een jaar of twintig op de straat, beet gegrepen en beroofd van iiaar poitomannade met ruim f3.1 Politieagenten troffen hedennacht om streeks 1 uur op straat zwervende aan een 15-jarig meisje. Ze is naar de ouderlijke woning alhier teruggebracht. Gcrn. zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 61 en hedenmiddag 63 graden Fah renheit. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam, op Dinsdag 23 Sept. 1913, des namiddags te 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer 31. L. Kon nor lage Grote. Tegenwoordig 20, afwezig de heer F. J. Smit wegens ziekte, voorts de h'oer A. C. A. Nolat en J. 31. v. cl. Schalk, Do notulen der vergadering van 12 Aug. j.l. worden goedgekeurd, terwijl die van 2 September cl. a. v. voor vaststelling wor den verdaagd. 3Iededeelingen De -Voorzitter deelt mede, dat bij bet Collego van Burgemeester en W.othoudors is ingekomen: Van do God, Staten een schrijven ten geleide van het op 9 dezer goedgekeurde raadsbesluit van 2 Septemticr j.l. tot wij ziging van cle begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1913, ten bedragen van f 12.000. Ingekomen stukken. Van Burgemeester en Wethouders be richt, dat met gebruikmaking van cle in art. 8 van liet tarief en voorwaarden voor het gebruik van de aan de Gemeente be- hoorendc terreinen, bestemd tot opslag van koopmansgoederen, gegeven bevoegdheid om af te wijken van het in art, 2 ge noemde tarief, aan het Transport Kontor- Waldhof het terrein, begrensd door de Oos- tcihaven, Kaarsenfabriek on Voorhavenj, voor houtopslag in gebruik is gegeven, te gen een vergoeding van f 0.10 per 3I.2 per jaar berekend, ten minste voor een halfjaar vast. Kennisgeving. Van P. C. A. Geijl verzoek om eervol ontslag als lecraar in Nederlnndsoh en ge schiedenis aan het Gymnasium met ingang van 1 Jan. 1914, In handen van B. en W. óm advies. Van C. J. Wouterloot! bericht, dat hij zijn benoemingen tot lid van de Commissie voor het Algemeen Handels-Entrepot en tot gedelegeerd lid bij de Ambachtsschool aan neemt. Kennisgeving. 'Van hot bestuur der Schiedam sche I.Ts- vereeniging adres, betreffende kwijtschel ding van pacht. In handen van B. en W. om advies. ■Van het bestuur der onderafd. Vereeni- ging ter bevordering der Pluimveehouderij en lamme konijnenteelt in Nederland, dank betuiging voor de beschikbaarstelling van een medaille. Kennisgeving. Van do commissie der huurtverecniging „Hot Zuiden" dankbetuiging voor het be schikbaar stellen van een lokaal van school E, ten behoeve van zangonderricht aan kin deren der leden. Kennisgeving. Van het bestuur der R.-K. 3Iiddenstandsi vereeniging „de Hanze" verzoek om voor 1914 een subsidie te willen verleanen van f 302. In handen van B. en W. om advies. Van H, Gabel verzoek om alsnog cle ver lengde Nassaustraat aan te leggen over do gehcclo breedte ,of anders liet voor den bouwgrond langs die straat, (met het oog op dien aanleg) te veel betaalde te resti- tueoren. !Van 31. J. en J. Ingelse verzoek van gelijke strekking. In handen van B. en W>. om advies. "Agenda. 1. Benoeming van personeel aan do her halingsschool voor jongens en die voor meisjes, voor den cursus 1913/14. De Baad benoemt voor de jongensschool hoofd do heer J. G. van Vlaardingen tot onderwijzer in ple cvakken gewoon lager onderwijs den heer J. van Slems; voor han denarbeid den heer J. Ko-orenegevel en voor handteekenen den h-eer C. K. Slinderhoud. Voor de meisjesschool hoofd de heer A. J. van der Poel de dames Stolk en Kimmijser voor nuttige handwerken, voor onderwijs in het koken mej. Rasch en voor onderwijs in de vakken gewoon lager onder wijs den heer H. de Jong. 2. Benoeming van een havenmeester, voorloopig voor den tijd van een jaar. In alphabetische volgorde worden aanbe volen J. van Buuren te Rotterdam, J. Geexs te Rotterdam, W. J. Kruyer te VLis- singen, II. Leeuw te Rotterdam. De Raad benoemt met 18 stemmen 'den heer W. J. Kruyer, terwijl 1 stem wórdt uitgebracht op den heer II. Leeuw en een bianco. 3. Verzoek van ,T, Rage om hem eervol ontslag te verleenen als hoofd van school D, met ingang van 1 Januari 1914, met advies van B. on W. Overeenkomstig het advies wordt het ge vraagde ontslag met ingang van 1 Januari 1914 eervol verleend. 4. Voorstel tot vaststelling van pensioen? grondslagen der leeraren aan do Hoogere Burgerschool, J. II. Massink en N. W, van Geld'x. Waar beide heeren reeds eenigen tijd geleden definitief als zoodanig benoemd zijn wordt de pensioensgrondslag voor heiden; bepaald op f2100,-zijnde ieders jaarwedde. 5. Voorstel tot het geven van gratifica ties aan het politiepersoneel met het oog op extra-diensten tijdens de--Onafhankelijk- heidsf eesten. B. en W. stellen voor pit te koeren aan de lx:iele inspecteurs ieder f8; 3 hoofd agenten f6 ieder; 35 agenten en den veld wachter ieder f 4, tot een totaal bedrag van f 178. De heer Van der Hoek verzoekt dit voorstel aan te houden tot dat de voorzitter nadere inlichtingen kan geven omtrent den tijd die /le agenten extra hebben dienst ge daan. Een voorstel hiertoe gedaan wordt- verworpen, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Wijziging dor Gemeente-begrooting. dienst 1913, inkomsten en uitgaven. Het ontwerp besluit tot wijziging der begrooting met een bedrag van f7500 wordt goedgekeurd. 7. Voorstel tot vaststelling der kohieren schoolgeld Gymnasium, Hoogere Burger school' en ,31» U. L( 0.-scholen, dienst 1913/14, - - De kohieren worden vastgesteld ten be drage van i'4467 voor gymnasium, f 11.456 voor II. 13. school en f6604 Voor de scholen «n B ui tj l o1, 8. Rekening over 1912 van do Gemeen, Lelijko Arbeidsbeurs, met advies van de commissie voor cle financiën en de be lastingen. j Met een kleine opmerking door de finan- cieele commissie en waarmede rekening zal worden gehouden, wordt deze rekening in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 260.60 g ocdgekou rd 10. Alsvorcn van hot Oude 3tanhuis. Ook deze rekening ton bedrage in ont vangst f l0.76l.09V2, in uitgaaf f 10.6G0,71r/g en al/.oo met een voord eet ig saldo van f 100.38, wordt goedgekeurd. 9. Alsvoien van het Burgerlijk Armbe stuur, t i i Wordt mede goedgekeurd, bedragende in ontvangst f 9573.-19'/z, in uitgaaf f 8994.70i/i>, en alzoo sluitende met een batig saldo van I578.70V2. 11. Vooistel nopens liet onderhands ver huren van de woning Westvest 106. Overeenkomstig het voorstel wordt deze woning benevens een daaraan, grenzende ka mer van liet oude kantoor aan de Westvest ondershands verhuurd aan B. Hofman of anderen, die in vervolg van tijd naar het oouleel van B. en W. daarvoor in aap- merking mochten komen, voor een huur prijs van 12.50 per week. 12. Adres van het bestuur der Coöpera tieve Bakkerij en V erb r pi k s vereeni g i ng „Door Eendracht Sterker", betreffende het maken van een verordening op het gewicht van het brood, met advies van B. en W: Reeds in 1909 adviseerden B. en W. den Raad op een gelijk adres van dezelfdq vereeniging afwijzend en ging de Raad hier in destijds mee. t Ook thans is het B. en W. nog niet dui delijk kunnen worden, dal het op den weg van de overheid zou kunnen liggen het ge wicht van het brood te bepalen. B. en W. hebben zich tér informatie gewend naar andere gemeenten en hebben een leerzaam voorbeeld gevonden in de gemeente Vlissingen, die een dergelijke rege ling in het leven riep, maar haar spoedig buiten werking Is telde, oen men de gte!- volgen er van ,had gezien. Het komt hun dan ook voor, al is het verzoek niet van alle reden ontbloot, dat de gemeente zich hier moet onthouden van. het in 't loven roepen van een bepaling als door adressant bedoeld en stellen zij voor ook nu afwijzend op het verzoek te be schikken. De heer Koop maas heeft een advies gekregen zooals hij verwacht had. Hij is het hier niet mee eens en zet tegen dit: advies zijn meening uiteen. 3Icerdere heeren voeren hierover het woord, zoodat er een breedvoerige discussie ontstaat. 1/4 stemming overgaande, wordt het voorstel' van B. en W. verworpen met 11 tegen 9 stemmen. De heer Ilontraan stelt nu voor, B. en W. uit t« noodigen een ontwerp in gereed heid te brengen. Bij stemming hierojveq staken de stemmen met 10 tegen 10, zoo dat in een volgende vergadering hierover opnieuw zal gestemd worden. 1 (De vergadering duurt voort./ Folksbadhnls. In de week van 14—20 September 1913 werden genomen 492 baden. kuipbaden 25 kuipbaden 71 regen 28 regen 335 5 ets. kinder 33 AGENDA. Heden en volgende dagen. SoMedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden Casino, 8 uur. Variété-programma. Heden en volgende avonden. Tivoli- 1 Schouwburg 8 uur. Holl. Toon. Ge- zelsch., dir. Spree. Gigoletto (de straatmeid). 23 on 26 Sept. Groote Schouwburg. 8 uur. De Hinderlaag. 24 Sect. Groote Schouwburg 8 uur. N.V. To-oneelvereon. Hoyermans. De Fa milie Lehmann. (Optreden van Louis Bouwmeester en mevr. E. de Boer van Rijk). 25 Sept. Volkshuis 8'/2 uur. Kunst aan hot Volk. Algemeene vergadering. 25 SopJ. Groote Schouwburg 8 uur. N.V. Het Tooneel, Rooyanrds. Arsène Lupin. IJ Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Ita;- liaansehc Opera. II Trovatore. Beroepen te Berkhout (toez.) ds. Euklaar te Hekelingen; te Aalburg en Heesbecn ds. H. A. Ileijer, te Renkum, Geref. Kerken, A a n ge n o m en liet beroep tc Kiel- Wltri deweer ds. ,C. Wc de Vries, te Oldeh'oorn; te 's-IIertogeiibosch' cis. T. Gerber te Win» sum (Gr.). Bedankt voor bet beroep te Klundert ds. W Veder te Zwolleto Nunspeet ds. W. It. Oosten, te Schevcningen. Bedankt voor het beroep te Zaandam ds. L. de Bruijno te Bunschoten. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen h'et beroep te Medem- blik ds. Joh'. 31. Eerkelens te Stavoren. Tot godsdienstonderwijzer en voorzanger te 3totmikenda,m is benoprnd de lieer A, F/apk, te Amsterdam, 1ste klasse. 2de klasse.

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2