KOELAHTS' JPMTTffl-BlBtSDTHEEIL Do strak gespannen touwen buigen onder Kot gewicht van melkkleurig onderiinnen. Het zijn ongetwijfeld alleen rozetten voor noophioten, ka])pen voor nonnen of sluieis voor maagden. Misschien zijn het vachten van .onbevlekte lammeren, engelen vleugels, of meer gewoon nachtjaponnen 'van Amerikaansche misses. Gladgeschoren, scherpe profielen, met opgewipte oogen, gezichten van levend koper, zijn de eenige krachtige noten in dezen toonladder van albast. En onder hun handen, met vingers, beladen mot ringen, ontstaan die teero, vrouwelijke tierlantiju- tjes als bouquetten van leliën en witte se ringen, met hun bloeinenvolants, hun fijne ptissé's en plooitjes. Maar bij het vallen van den avond worden deze witte spe lonken bleek, fantastisch, griezelig. Het visioen dringt zich op van een ijs olijke rij slachtoffers, hoog opgehangen door een onmeedoogend lymdivonnis. Onder de neei- vallcnde, moedelooze mannen in de pan talons, die al hun energie verloren, danst een paar kousen de horrelpijp, als om do laatste oogenblikken der rokken en den bleeken doodsstrijd der kraagjes op te vroolijkon. De Chinees is niet te overtreffen in dit zoo belangrijke beroep der Vereenigde Sta ten, waar een correcte houding de grootste der deugden is. Daarom laat hij zioh ook zeer duur betalen, verdient verbazend veel geld in weinige jaren en komt terug naar zijn land, na er voor gezorgd te hebben ge durende zijn verblijf zoo weinig mogelijk geld in Amerika achter te laten. Het weinige noodige voor zijn dagelijksch leven, laat hij uit China komen, een reden, waarom hij allesbehalve bemind wordt door de Amerikanen, die hem beschouwen als een noodzakelijk kwaad en een soort van wilde uit de oude wereld. ANECDOTES. EEN DO0RLOPEINDE PERMISSIE. Op zekere Hoogere Burgeï-school was het aan do mannelijke leerlingen verbo den, de afdeeling to bezoeken waar do vrouwelijke leerlingen zaten, en op over treding van deze bepaling stond een geld boete. Toch waagde de jonge De "Wit 2ich op verboden terrein, waarom hij bij den di recteur werd ontboden. „De Wit," sprak deze, „ik moet je een gulden boete geven, omdat je in de dames- atdeeling geweest bent. Als het weer voor komt, wordt het een rijksdaalder; voor de derde maal moet je 5 gulden betalen, en zoo gaat liet door, tot vijl en twintig gut- den." En op plechtigen toon sprak de over treder „Kunt u me ook zeggen, mijnheer, wat een doorloopende peimissie moet kosten''" geurige bloem van uw huiseüjkon kring! Rewaar altijd iets van do too verkracht der jonkvrouwelijke ongereptheid, wilt gij een echto vrouw zijn. 2. Wees vroolijkOpgeruimdheid is een der schoons to deugden. Treurigheid staat gelijk mot stilte en doodvroolijkhcid daar entegen is opgewektheid, beweging en leven. 3. Teeder, lieftallig, voorkomend, zacht, dat zijn de hoedanigheden der gratiën streef or dus naar do godinixoa to gelij ken. -1. De hoeksteen der waarhoad mag niet aan uw huis ontbreken, als het geluk daar in moet gemetseld worden. De vrouw dode de belangen van haar man. Gelijke ontwikkeling en gelijk begrip zijn de beste waarborgen voor duurzame genegenheid. C. Wacht er niet op, dat uw man u geluk kig maakt, het kan antlers best gebeuren dat uw wensch onvervuld blijft. Gij zelf moet de golukmaakstor tiachten te zijn; dien in onzelfzuchtige liefde, zooals uw roeping het voorschrijft. 7. Zooals de man het huis naar hinten moet voorstellen, zoo moet de vrouw hot huis vervullen mot den adem des levens, zij moet de gewoonten van hel huis tot leven wekken en zorgen dat het goede ge woonten zijn, want bijna altijd spiegelt het lntis de persoonlijkheid der vrouw af. S. Laat u nooit door luimen bcheor- schen, zij zijn de doornen van het huwe lijk. Zijt gij in een slechte stemming of ziek cn kamt de slechte luim over u, zoo verdrijf ze. "Zelfbclieersching is Kot beste middel om dezen gevaarlijken vajaift! ie verbannen, die u en anderen doet lijden. 9. Uw waardigheid zij u heilig evenals uw goede naam. Een ademtocht kan dezen veixluKtram, zooals één nachtvorst de bloemen doodt. 10. De vrouw zij niet op vleiers gesteld De vleier is als de vogelaar, dien den vogel bedriegt door zijn gezang na te boot sen. HET KLEINE ZUSJE Mama Smid is met. haar eenige spruit druk bezig met lapjes laken op elkaar te naaien. ,AVat doe je toch. liefje?" waagt manui aan haar dochtertje. „Ik ben bezig een inktlap te maken voor mijn zusje." „Voor je zusje, kind, maar dat heb je toch niet?" „Wij hebben er nog geen moes, maar het zal wel gauw komen, want Annie De Bruin heeft verleden week een zusjo ge kregen, en daar u alles nadoet wat me vrouw Do Bruin doet, zal u er zeker ook wel gauw een bestellen." ONDER VRIENDEN. „Zeg eens amice, je herinnert je toch nog wel, dat ik je een maand of zes ge leden tien gulden leende?" „Natuurlijk, kerel, weet ik dutl'' „En je zei me. dat het maar voor kor ten tijd was." „Dat was Het ook, want ik heb het geen tiexi minuten in mijn bezit gehad." YOOR DAMES. TIEN GEBODEN VOOR ECHTGEt- NOOTE, MOEDER EN HUISVROUW. ECIITGENOOTE. 1. Wees kuisch en rein, blijf altijd de niet, maar het treft me. Ze is naar de kerk en dan naar do kennis. 't Is hier altijd kermis. Elke vier of vijf huizen, die wat afzon derlijk staan, oischon een aparte kermis voor zichzelf; hier in 't stadje zijn er vijf en de naburige gemeenten hebben er even veel of xneor. Een kraampje met snoepgoed, een kraam pje niet speelgoed, oen draaimolen dat is de kermis, maar de grooto geneughten be reiden de draaiorgels in do siammonecs. Tot middernacht en langer. Er wordt goed gedanst met stillen ernst tot do .avond komt cn de duisternis. Dan, na borrels eti pinten, broken do hartstoch ten uit. Do kleine meid, ons fieïlekind, vervangt nu de grooio. Zo heet Pharailde, zo is veertien jaren, niet „geloerd", waarmee zo zeggen wil, dat zo lezen noch schrijven kan, nxaar ze kan op don klok zien, als 't hooi uur is. Volgens do moeder is 't "n „braaf mesko" want ze gaat trouw naar de kerk. Ik denk eveit aan die wijde horizonnen daarbuiten1 Phar.iildo !-> een miniatuurtje. Zo draagt hot haar opgestoken; or is zichtbaar valse li bij, er steken kammen In en flonkerend e spelden on kleurige lin ten. Het is niet smaakvol, maar het is toch lief en grappig, fijn ouwelijk door het miiiil- turige. Hot gezichtje is oen fijn kindergezichtje als van een dure pop met helderblauwe oogen en roze wangen cn roode lipjes cn MOEDER. 1. Zorg er voor, dat uw kinderen met ongemengde vreugde op een zonnige kinds heid terugzien. Gij weet niet, welk lot zij tegemoet gaan. Dikwijls is de jeugd de eenige vroolijke, gelukkige herinnering; kindsheid en ö"^*Mijk huis zijn er mam- ééns in het leven. 2. Wees altijd zoo, 'dat ge voor uw kinderen ecu ideaal blijft. Voor de doch ters het voorlieeld der echtgenootc, moeder en huisvrouw, voor de zonen dat -der bruid, die zij zich zullen kiezen. 3. Voed uw kinderen op tot nadenken; waak over hen met open oogen; gij moet echter ook verstaan ze te rechter tijd te sluiten. •1. Houd uw kindereu veel om u heen; alleen door grondige studie, hunner karak ters erkent gij da beweegredenen hunner handelingen. Ontwikkel in uw kinderen de liefde tot huiselijkheid, maak dat zij met him groote en kleine zorgen steeds bij u ko men vlnebten, en weten, Sat zij nergens veiliger kunnen zijn, dan aan uw hart; dat dit de heerlijkste plaats is in het heelal. G. Hart- en karaktervorming zijn zeer belangrijk in de opvoeding. Hart en karak ter moeten dagelijks proeven geven hun ner werkkracht. Geestesontwikkeling en kennis zijn van even onschatbare waarde, ook voor de dochters, want niets is nood- lolticer dan halve geleerdheid. oc il ze op tot waarheid, openhar tig!.. opgeruimdheid. Bemin 3e deugd van uw kind meer dan zijn leven. S. Wees uw kinderen een sterke moe dor, maar wacht u hartstochtelijk of heerschzuchlig te zijn cn plaag ze nooit met overdadige liefkoozingen. 9. Leer uw kinderen zichzelf to beheer scherpe, w i te tandjes en poroeleinen oor tjes. Ze spreekt een rauw dialect cn verstaat maar moeilijk Ilollandsch. „Agge niet te rap klaptandere niet." Ze draagt een aardig, coquet gemaakt japonnetje vandaag en een lange -zilveren ketting met een horloge; nog een andere gouden ketting met een breloque van Hon kereteentjes; ook aan haar handjes blinkt wat. Onder het nauwe rokje uit komen stevige boenen ui blauwe opengewerkte kousen; de voelen steken in verlakte schoentjes. Vanavond gaat ze ook dansen bij 't nou rende orgel in de broeiwarme stammeneo, maar 't zal acht uur zijn, half negen wei- beid, eer zc er komt. „Dans je graag Pharailde?" - „Jao-et". En do oogjes schitteren. „En met wie dans je dan?" „Ahnu draait ze oven met die oogen, onulal zo gaat liegen. „Ahmee me kamcroad." „Wie is dal?" „BêNattelie." „Dam je nooit met jongens?" „Neeii,Ze gaat de kamer uit... „da wil me moedor nio." 0, zoigvolte moeder 1 Ik denk aan het mocsmé-tjc in do Malay street in Singapore, in dat prachtige ver In illjo van Tiorel. „Do laatste incarnatie.' En hot dringt tot me door, dat in Pha- raildo wellicht een core Ie voltrokken wordt. Dat tioost. sclxon on zich lnm wonsehen dikwijls te ontzeggen, want niemand is vrij, die, niet ie er is over zichzelf. Zelfbeheersching is de eenige, ware vrijheid. 10. Tracht in uw kinderen do kracht te leggen, ontoegankelijk te worden voor schadelijke invloeden. HUISVROUW. 1. Al is uw huis nog zoo schoon, ver goot niet, dat hot hoekjes en gaatjes heeft. 2. Blijf uw omgeving verre mol kleine huishoudelijke zorgen en zoek daarmede alleen klaar to komen. Het drijven der huisvrouwen gelijke het verborgen rader werk 'van een klok. 3. Wees trouw aan uw beroep; zijt gij hot zelf niet, zoo kunt gij van mv onder - hoorigeu ook geen trouw verwachten. 4. Als gij allo plichten in uw huis vol bracht hebt, dan moogt ge ook naar buiten schitteren. 5. Woes onverbiddelijk voor ui zelf en voor.uw dienstboden; ook de geringste arbeid cn do kleinste handreiking moet stipt en nauwkeurig gedaan worden. Let op kleinigheden, want daarvan hangt de goede idtslag van alle huishoudelijke za ken af. 6. Weer ordelijk, maar zonder kleingees tigheid. Wanorde werkt altijd afstootend en kost tijd en geld. Iedere dag hebbc zijn eigen p'.anl Bovendien is geest van orde een dankbare levensgift aan de kinderen; vroeg gewend, oud gedaan. 7. Wees vriendelijk en oplettend. Een huishouden, waarin kleine vriendelijkheden en oplettendheden ontbreken, is een dag zonder zon. 8. Alle- huiselijke work zij middel en geen dool en moet daartoe dienen een aange naam en gezellig huis te scheppen, maar ook uw huiselijke deugden moeten gren zen hebben. 9. Het huis zij uw akker en uw konink rijk, waar gij alleen den schepter voert. Maak uw huis tot een tehuis, tot woon plaats der liefde. 10. Zdo in uw dienstboden niet alleen betaalde werkmachines, maar ook huis- genooten, voor wie go een echto huismoe der moet zijn. RAAMVERSIERING. Men droogt fijne bloemen, gras, mos, varens enz. en bestrijkt ze, .om de kleuren te behouden, met een penseel, gedoopt in 25 deelen gedistilleerd water en 2 dee- lon zoutzuur en droogt ze dan tusschen vloeipapier Nu neemt men twee glasruiten van gelijke grootte, een matte en een door schijnende. Op de laatste, die met spi ritus schoon gemaakt is, legt men de plan ten, die men door het bestrijken met een vochtig penseel kleverig heeft gemaakt, in een mooie schikking, drukt ze zachtjes vast en haat ze op de platgelegde ruit, met vloeipapier bedekt, 'drogen, Hoe soberder men do bloemen schikt in een bouquet, in een krans of guiVIande, hoe fijner het er uitziet. Papieren vlinders of libellen versieren de bloemen; ook kan de twe-edo ruit met aanvullende lijnen en ranken (de schilderij komt natuurlijk van binnen), wor den opgesierd. De beide ruiten worden met smalle reepen linnenpapier langs den rand aan elkander bevestigd en met een groen satijnünt, dat in het midden gevou wen worclt, bespannen, terwijl de hoeken van het lint met zijde vast omnaaid wor den. Kleine metalen ringen aan do bo venhoeken genaaid, dienon om de ruit voor hot raam te hangen. Kunst en Wetenschap. Een verongelukte Pool-expedilie. In den Jaatsten tijd zijn een miassa Ixerichten binnengekomen van de pool-expe- ditie Schrodcr-Strausz. Men weet, dat de jonge Herbert Schroder, een 28-jarig lui- Buitcn is het nu toch weer stiller gewor den. Do twee vLschers staren op hun roer- loozo dobbers, maar Edemon is naar Jules gewandeld on zit naast hem boven 't riool „Awel d'r is per tan nog plekke, zulle." Do stammenoes hebben de kerkgangers ingezogen. Do stilte hangt weer overal. Do hoornen, de huizen, de kaden, hot kanaal en. do visschers, die vormen tezaarn het Zondagsboek! van het stadje. Het is het stadje der Ivo's en dor Sarrele- wio's der lepellieten en Teefiels, het stadje der Nattelies, Perdanoes en Elodies en Mal- vïnes. Het is het stadje der mooie namen. Het is het stadje der litteraire echo's. Do ganscho bent der Vlaamsche litterato ren heeft hier verwanten in eerzame stielen. Van Aa.sche hakt kadetjes. Teirlinck knipt mijn haar en doet hot redelijk wel voor 'n half franicske. Van do Woestijne lapt m'n schoenen en Verluieren heeft het hoste varkensvlecsch. Daar gaat do bel. Ik hoor Pharailde op haar lakschoentjes trippelen door do gang cn de voordeur openen. Een zachte rinkeling van aardewerk op do stcencn; een kort gesprek. Dan valt do clour weer toe. Pharailde trippelt terug en ik hoor hoe ze, hij do trap gekomen, hard naar boven roept ,,'t Is nikske modern... 't was Cyriol Huysso met do molk!" bemant is verongoluk't; dal althans niets nter van hom is gehoord sinds hij in Augustus van 1M vorig» jaar aan doNoord- zijdte van Spitsbergen hot schip verliet cn iiifot drio tochtgonooten do landreis begon. Hlet eigcnlijko dool Van Schroder was, om de Beringstraat to bereiken vanuit het Wes ten en verder hot ijsgebied ten Noorden van Siberië meerdere bolrondheid tc verstrekken. Dit alles was wel bekend, maar minder wist mien van do ondervindingen van do mannen, die in hot schip achterbleven,, nadat Schriidfer was afgereisd, Een van hen nu, de jeugdige dr. Hermann Rüdiger, diks de jongste deelnemer aan de expeditie was, en die daaraan als occunogranf verbon den was, "heeft een uitvoerig verhaal go- schreven en uitgegeven, waarin hij vertelt van het lijden van do mannen op het schip. Nadat Schroder midden Augustus was verdwenen, bleven do andere reizigers kalm op het schip achter. Omstreeks 20 Sep tember was de vorst zoo hevig gewor den, dat liet schip in de Treurenberg-baai was ingevroren. Daarmede ontstond een zeer onaan gename verwarring. Er is geen leiding ach- tcrgebleden. Do mannen aan boord doen cn laten precies wat zo willen. De elf man, die aan bood bleven, verdoelen zich in vier groepen, die min of meer vijandelijk tegenover elkaar staan. Do Diiitschors en de Noren kunnen het slecht met o'k-iar vinden. Le 11, die aan boord hieven, ver dwijnen ten ileele. Drie gaan hoen cn wor den niet teruggezien, één sterft aan boord van het schip. Van de 15 deelnemer-;, die reeds eerder het schip verlieten, keerden slechts 7 terug, van,de 10 Diuilscheis slechts 3 en daarvan 2 als invalide. Een van die invaliden is do heer liü- diger zelf. Hij behoorde tot de menschen, die einde September liet schip verhelen om te trachten liet kolenstation aan den Advent-baai te bereiken. Reeds na weinige dagen bevroor een zijner voeten Hij bleef toen alleen achter met zijn trouwe tocht genoot Rave, die hem trouw ter zijde stond en aan wien de stad Hamburg dan ook de roddingsmedaille heeft toegekend. Met veel moeite maakten de beide inanuen in die onherbergzame dreven een hut, die amper aan de behoefte voldeed en waarin zij zeven weken doorbrachten. Toen strom pelden de mannen, Rüdiger op een kunst matig, maar zeer primitief gemaakte laars, door den kouden Poolnacht naar het schip terug Dat was, zooals te begrijpen valt, een ontzettende tocht. Eindelijk "kwamen de mannen terug op het schip, waar nog drie man achtergebleven waren. De drio waren Noren Eenigen tijd later kwamen daar ook twee andere Noren terug. Latei- bleek, dat kapitein Ritsoher de eenige was, die de Advent-baai had kunnen bereiken. Van hem gingen de eerste berichten ook naar Europa, waardoor hulpexpedities van Wegener, Leiner en Staxrud werden afge zonden. Twee van deze expedities bereik ten bijna terzelfder tijd het schip in Treu- renbergbaai. Rüdiger wijst er in zijn geschrift op, dat men vooral niet moei geloovcn, dat het vertrek 'rail liet schip geschiedde tenge volge van een gebrek aan voedingsmid delen of iets van dien aard. Dat vertrek is alleen een gevolg geweest van het ver langen om zoo spoedig mogelijk, dus nog in den winter, Europa le bereiken. Dat gelukte niet en de mannen hadden beter gedaan mot aan boord te blijven. Gemengd Nieuws. Een ivaarschuwing. Te Klaaswaal was aan een boom, die voor verkoop genummerd was, liet volgende gedicht bevestigd 1 Lezer, ik ben reeds genomnterd, 1 En veroordeeld tot den dood. 'tMaakt mij echter niet bekommerd; Dat gevaar is niet zoo groot. Erger zal het voor U wezen, Wijl Gij ook genommerd staat, Doch Uw einde niet kunt lezen; Denk. daarover niet te laat. Koloniën. Een geest van dankbaarheid Javaan schrijft aan de Java-Bode: „Een geest van dankbaarheid jegens de Ncderlandschc natie valt in den laatsten tijd in de inlandscha wereld waar te ne men, De nlgemeenc vreugde hij hot ont wikkelde deel der iiilandscho bevolking vindt baar oorzaak in het feit, dat in Ne' Borland mannen zijn te vinden die do S. 1.-beweging steunen. En de geheime cir culaire van den landvoogd aan de bc.sluuvs. ambtenaren, om overal de S. I, te simmen, doch legen rolletjes krachtig te op treden, doet ten «lotto den zioh orga.niscerenden inlander goedsmoeds do toekomst tegemoet gaan. Men begrijp!, of begrijpt het misschien niet, hoe de inlander thans, na do getrot seerde stormen een kinderlijk vertrouwen is gaan stellen in do Nederlanders.,., in Holland, (lie zich door critiek van een groot deel der Indische persorganen op de S. I. niet blijken tc hebben laten mis leiden. En van den landvoogd kan thans nogmaals wordon getuigd van rijn welmoe- nen met den vooruitgang der Inlandscho bevolking, waar Z. E. zulk een gewichtige circualire aan de ambtenaren heeft doen toe komen. Tengevolge vau de gebeurtenissen iu den laatsten tijd viel onder de Mandeis oen duidelijke geest van wantrouwen jegens de Hollanders in Ituliè te eonstateoren. Alleen de ontwikkelde landgenootou wisten, dat dat wantrouwen misplaatst was. Doch de mas sa liet zich niet overtuigen, dat bij de re- gcering een tegemoetkomende houding ten aanzien van het willen en streven der be volking is aangenomen. 'Het is haar, de onwetende massa, na tuurlijk niet ten kwade te duiden dat zo de regeering van onoprechtheid verdacht. Haar geestelijke ontwikkeling stelt haar niet in staat, ora meer dan haar onmiddellijke omgeving te overzien. En .ze heeft vaak aan den lijve moeten voelen, met welk een energie men win de zijde vau het be stuur op voreriiillende plaatsen doende is, om de der bevolking populaire organisatie, de S. 1. den kop in te drukken. Door de vaak hatelijke wijze nu, waarop van be- stmu'swege tegen de S. I. wordt opgetre den, komt men bij het niet lezend publiek tut de meening, dat de regeering niet wil gedoogon, dal de kleine man door organisa tie zich eronornsich sterk tiacht le ma ken. En het gaat zelfs zoover, dat in stre ken, waar de verbanning der beido inlan ders bij de massa ook niet onbekend is, deze met die verkeerde meening wordt in overeenstemming gebracht. Hot vijandig optreden van tal van Euro- poesehe ambtenaren tegenover de S. I. getuigt van volkomen verkeerd inzicht bij deze landsdienaren. De voorstandere dezer massa-beweging zijn algemeen de meening toegedaan, dat die goostcsstroomiug gezond is, een uiting van hel streven naar vooruitgang der inlan ders als gevolg van het ontwaken in het gehoele Dosten. De tegenstanders daarente gen vermogen geen grem> le trekken tus schen het heden en het verleden en zijn de meening toegedaan, dat de S. I. evenals vele vormen van organisatie hij do inlan ders die even snel verdwijnen als zo op komen, van voorbijgaande!! aard zoude zijn. De relletjes, welke u!s de typische ver- sehijnsiden eener massa ontwikkeling gel den, brengen do tegenstanders der S. 1. tot de overtuiging, dat deze veroeniging hoe eerder hoe beter de kop moet worden in gedrukt, wijl ze gevaarlijk voor de open bare orde en rust geacht wordt. Alen ziet, bij het overheerechend ras in Indië zijn twee partijen gevormd, een meer derheid van tegenstandore en een kleine minderheid van voorstanders der S. I.-bo- weging, die eikaars stellingen en meeningen zullen blijven bestrijden. De regeeming is gelukkig te rangschikken onder die minder heid van S. I,-vrienden. Doch de volksmassa is niet bekend met hetgeen de i'cgcering ovoi' do S. I. denkt. Of wanneer men tracht haari op de hoogte te stellen van het stand punt des gouvernement® jegens haar be weging, stuit men al spoedig op de tastbafe bewijzen, dat nog heel wat ambtenaren de S. I. niet welgezind zijn. Begrijpelijk is het dus, wanneer het volk dan wat ze ziet, comedie gaat noemen, doordat de regee- ringswoorden niet zijn in overeenstemming te brengen met de daden barer ambtena ren". I. Vmor kindoren. H. «HISIAIB VAN OUDKNDOB/ HLtA EK NSRA 0? ARBEID ADELT. Btn mamMtHÖ BH WATERNIMF, Operetu is vjj! bedrijven6.96. II. Y«or volwassenoBe bedrijven6.66. •fmkj* is in Ufirulinf «.ft. SteJ. H. A. Ii»»« ASSOHBPOBT8THR, Optr. iiibcdr. S# dr. 6.10. KLEIN DUIMPJE. Sprookj», dr*m, Inwerkt O.50, JLAUWBAABD, Sprookje, m, berijmd tokit 0.30. SNEEUWWITJE. Ken sprookje Vijfde dr. 6.10. DE VARKENSHOEDER, Opcr.w 8 bsdrijvtB e 0.80. RAMEB.DIEHAAE EN DE WITTE SLANO 6.80, JOBXNDKEN JORINQEL.EprookjeinSufd, MO. BET SPROOKJE DEE DRY ADEN. Operette 0.90. CORNELIA DE LAKfiE, AOZA, DE 8CH00NB 8LAAPSTES IN HET BOSCSL OpMeUejn11 *1 wi, 8* drsk. 6.96. Dl IJSJONKVBOUW. Sprookje in 8 Ndrü- ren, 9e drsk 6.16. (Dimee Matron). JBUJ. A. T. WW OOST, WEST, THUIS BIST. Vertelling ii operetterorm6,96. MIGNON. Operette in («e Mereele» 6.96, REN QELUKOQ EOHTFAAR. Oper.in 5 t*f, 0.80, Dl WARE JOZEF Operette8 Ufereeïen f6.90. SBN ZILVEREN FEEST Operette im drie F. VASSBUIt. KLAAS KN TRIEN. Yertelliaj in Operette- vorm in echt tefereeten. Tweede druk 6.A6. KSELIBBOER EN GANZENDONOE. Ope rette in echt tafereelen6.90. HEIN DE NACHTWACHT. Oper. in «tei. 0.80. DE BERGFEE. Schets in twee tefereeten 0.90. HET PARELSNOER. Scheti in één bedrijf 0.90. TWAALF REIZIGERS IN DEDILIOENOH ef ees Oudejs»rsevcnd in een Dorpeher» berr. Operette in één bedrijf MO. EEN VROUW OP SCHILDWACHT. KUchtepel in éin bedrijf 0.10, CARRAYAL80RAPPKN. Zeven meieju in nniferm. Klnchtipel in één bedrijf. 0.90. H. JS* KOSTER en I. D. IDDWIfi. rUHSESJI. Zingepel in drie bedrijven f MO. CORX. IHHie Jr. P BIN 8KB ZONNEGLANS. Zenrepel in vijl bedr. Ster ees tprookje v.G.BLtUTim* MO. A. BETDIN®. RUSTENDE CAVALERIE. Ptrodie op Mil- otani'n „Otvtlerit Rneticent". Operette in één bedrfjf, met een Proleej 0.90. Den Operetten worden geleverd door alle peekbandelsren of, op ontvangit ven poatwlenel) door don uitgev«r BAK. BOELANTB te fitobiedem.

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 10