STADSNIEUWE Gomeonteraad. Rechtzaken. Rerfe en School. Christ. Geref. Kerk. Sport. Luchtvaart. lTit de Pers. geven "hebben, dat nog twaalf officieren 'zou den gezonden wonion en dat dozen, reeds vertrokken varen. Bij ingewonnen inlichtingen is ons ge ldeken, dat dit laatolc '/oker onjuist is; vel moet het verzoek ontvangen zijn. De burgemeester mn Deventer. Be „Staatscourant" borat het beticht der benoeming vim jhr, tut'. T. A. M. A, Hu- in aid a van Eyringa tot hmgomoe-ter van Deventer. dhr. rnr. T. A. .M. A. lUunalda van F.ysinga went in bel jam 18(b) te Leomvar den geboren. In 1894 promoveerde hij te Deiden op het proefschrift „De gemeen- -yhnppoiijko regeling van Gemeen toheslu- ren." lienigen tijd oefende hij de teelilsprak tijk te 's-Giavenhagc uit eu was hij tevens werkzaam aan liet flcpadement \an Din neniandsehe Zaken. In 1896 werd de heer Van Eysinga honoeind lot eommies-redac teur en archivaris van do gemeente Sdue- datn, alwaar hij in 1897 werd benoemd tot secretaris van de Kluner van Koophandel. Jn 1900 werd hij burgemeester van AA'or- merreev. - Bond vun Doekdrukkcryeii. De hoer A. ,T. P. if. Stok, voorzitter van den Nedorlandschen Bond van boek- drukkeiijen, heeft als lid van den bond be dankt. Kannalrerbindlng Maas. Vanwege den rijkswaterstaat, worden in Zuidelijk-Limburg opnemingen verricht voor een onderzoek naar oen mogelijke kanaal verbinding van de Maas met de Zuid willemsvaar!, van Wessem naar Neder- weert. Accountants. Het Nedorlandsch Instituut van Accoun tants heeft Zaterdag te Amsterdam, onder leiding van den voorzitter mr. E. 3. Kort hals Alles zijn jaarlijksche vergadering ge houden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat hot aantal leden tot 102 steeg, dat der assistenten tot 226. Do aftredende bestuursleden, de hoeren W. C. K ui pel's te Rotterdam, H. J. Franck te 's-Gravenhage, en mr. P. G. H. Dop 1e Utrecht, werden herkozen, terwijl tot voorzitter werd benoemd de heer mr. E. J. Korthals Altes. Als nieuwe leden werden na afgelegd volledig examen toegelaten de hoeren C. J. L. Burgmans te Scheveningen, W. 3 Kleanhout Hzn. te 's-Gravenhage, T. Mos solman te Utrecht en Ruskamp te Amster dam. Tot leden van het comité te Rotterdam werden benoemd de heer 3. Bregman, van dat te 's-Gravenhage de heer T. Keuzen- kamp. terwijl voor dat te Amsterdam werd benoemd de hoer mr. H. A. Grosheide. Ka afdoening van eenlge huishoudelijke onderwerpen werd de vergadering gerio- ten. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 20 Dee.jl. bij de betaalmeesters id kas was. i .f 3,414,724 831/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Pank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's landskas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 8,258,498.761/2 c. dat op den genoemden datum geen schatkistpa pier in omloop was. OStct.") 't Nnt. Het Departement Schiedam der Al. t. N', v. 't A'. houflt en vergadering win do leden op Dingdag 30 December a.s. in het „Volkshuis", Lange Haven 131, alhier. Do agenda bevat de volgende punten ter behandeling i 1. Ingekomen sIukken2. Verkiezing van een bestuurslid; 3. Verkiezing Van een direc teur der bewaarscholen4. Verkiezing van bestuurders der sjKUirbank; 5. Rekening en verantwoording over 1921,13; 6. Benoeming van en commissie volgens art. 22 der sta tuten der sjmarbank7. Benoeming van twee afgevaardigden voor hetdistrict zuide lijk deel van Zuid-Holland. „Paal en Herta". Gisteravond werd in Odéon de tweede- opvoering gegeven van het Kerstsprookje „Paul en Herta", het z'angspel in 3 bedrij ven (4 tafcreelen) van A. TI. Pagel, 'direc teur der zangklasse van „Gemengd Knor". Ook nu weer was de zaal boven en beneden flink b'ez'et, wat Wel bewijst dat de eerste uitvoering een goeden indruk had gemaakt. 1 j j En terecht. Het is een aardig schouwspel, al die kinderen daar op het tooneel in hun aar dige pakje van kaboutertjes, die een allcr- aardigstcn dans uitvoerdenhet applaus, dat er op volgde, was wel verdiend. Het zelfde kan zeer zeker ook gezegd worden van de bïoemendans die door oen achttal in witte jurkjes gekiende meisjes werd uitgevoerd als een hulde aan de Feeën koningin, die ter zijde van het tooneel, om geven van wat oudere meisjes, zich had opgesteld. De dansfiguren met de bloemen slingers werden uitstekend gegeven en vol deden goed, en de indruk werd nog ver hoogd door het telkens in andere i kleur daarop vallende licht. Mede verdienen een woord van lof do beide „mechanische poppen" die lieel aar dig en mei volharding een buiken darts uitvoerden om ten slotte door licT Kerst mannetje weer onder den arm te worden mede genomen. Dit nummer werd herhaald op liet aanhoudend applaus der toeschou wers, Over het geheel was de mi-u' ou scène heel goed. Wij wijzen b.v. op liet sneeuw ballen worpen door de schoof jon gons op hot plein voor de school, waar een sneeuw pop gemaakt wa«: op de sneeuw in de ramen en np de lijsten en gooten dor om staande huizen; op de sneeuwbui die neei- viel. /terwijl Herta en Paul een zeer aar dige. dan- uihoord-m, waarbij vooral llerla heel aardig acteerde AVij geloovon net Ie mogen zeggen dat de kinderen die in deze operette optraden en /le talrijke toeschouwers ook nu veer zo-u levreden waren over de opvoering van dil aardige zangspel, waarvoor wij den heer Fa gel, evenals aan mevrouw Fagel, die de dansen instudeerde, gaarne allen lof brengen. Het comité uit de bewoners der Lange Kerkstraat voor de Onafhankelijkheidsroes- ten, hooft in een Maandagavond gehouden vergadering met die bewoners rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten wa ven, met inbegrip van f28.21, welke den verkoop van een en ander bad opgebracht, f354.81, de uitgaven bedroegen f 335.00 zoodat er een nadeelig slot was van tO.lO'/s- Deze rekening werd door de aan wezige bewoners nagezien en voor accoord ge teek end. De verschillende Ynedailles en diploma's welke bescnikbaar zfjn gesteld' voor den Kat. Zangwedstrijd voor solo- en dubbelmannen- kwartetten te houden op .Vrijdag a.s. 2en Kerstdag in 'het gebouw „Odéon" eu uit geschreven do-or de Schiedamsche Afannen- zangvereeniging „Zang en ATiendschap" ter gelegenheid van bet 5-jarig bestaan dier vereenigimr, zijn heden in de etalage van het sigarenmagazijn Rechters aan de Hoog straat tentoongesteld. Een broodbezorger van de Rotterdrun- se he broodfabriek ,,De Ceres", zette heden morgen omstreeks kwart voor elf aan de Oveischiosche straat zijn kar neer aan den walkant van de Sohie. Kort daarop kwam aangeieden een met stroo beladen wagen, bestuurd door A. de Haan, uit Delfsha- ven. Of deze nu de broodkar aanreed of dat de hond voor den wagon met stroo schrikte, is niet te zeggen, maar ongeveer op 't zelfde moment, dat deze passeerde, lagen èn broodwagen, waarin ongeveer 200 brooden, èn hond in de Schie. AVagen en bond werden door een kort daarop passeerende motorboot op 't droge gebracht. De hond was echter reeds ver dronken. Omstreeks half elf viel hedenmorgen de 50-jarige A. Simons, wonende in bet Broors- veld, van een schuit, beladen met spaan ders, in de Lange Haven. Hij werd floor eenige personen, die het ongeval zagen, gered. In de Tuintaan bad gisteravond om streeks half acht een minder vriendschap pelijke ontmoeting plaat- tu—clien twee vrouwen. De één wilde m haar veront waardiging de andere met een tasoh om de ooren slaan Zij miste echter en de tasch .vloog met een sierlijken zwaai in de Plan- tngesloot, waaruit h'ij na eenig geviscih weer werd opgediept. De aanvalster was daardoor eoh'ter nog niet gekalmeerd en verzekerde plechtig en met nadruk, dat zij bij een tweede ontmoe ting wat degelijker zou te werk gaan. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Dinsdag 23 December 1913, des nam. 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de beer M. L. Honnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 18 ledenafwezig met kennisgeving de heeren -f. AI. v. d. Schalk en T. S. Goslinga, zonder kennisgeving de heeren Wou te flood. De Bruin on v. d. Aleer. A'astgesteld wordende no'.u'en van de ver gadering van 29 October en 18 November j.l. en verdaagd die van 4, 9 en 10 Decem ber j.l. Mededeelingen De A'oorzitter deelt mode, dat bij B. en AV zijn ingekomen: Van den Minister van Binn. Zaken, be richt, dat het raadsbesluit, d.d. 18 Nov. j-l„ ter benoeming van J. S. Gnrtstra tot tijdelijk Ieeranr in de Nederl. taal en ge schiedenis mn liet gymnasium wordt goed gekeurd. Aran de God. Stalen, schrijven, ten ge leide van de op 15 December j.l. goed gekeurde kohieren no. 3 en 4 "voor de pi, bel. n. h. inkomen, dienst 1913—14, vast gesteld bij raadsbesluit van 4 December j.l. Idem, schrijven, ton geleido van de op 15 Dec. j.l. goedgekeurde raadsbesluiten van 4 Doe. 'j.l. betreffende; Verkoop van een strookje grond aan de Groenelaan aan de firma J. Al. van der Schalk Co Aterhuur van de woning aan de Nieuwe Sluisstraat no. 10. Verkoop va(n een perceel grond aan ile Nassaustraat aan D. Kok q.q. Idem, schrijven, ten geleide van de op 15 Dec. j.l. goedgekeurde raadsbesluiten, d.d. 4 Doe. j.l., tot wijziging van de ge- gemeentebegrooting tot de bedragen van f 627.784.37Vs on i'5000. Al deze mededeelingen worden aangono men voor kennisgeving. Ingekomen stukken van B. en AV. Voorstel om hun ooi lege te machtigen een overeenkomst met het gemeentebestuur van Kelhel en Spalnnd af te sluiten be treffende de levering van water aan die gemeente, Ter behandeling ip een volgende ver gadering. i Idem voorstel, om den onderwijzer van school E, .1. G. van VInnniingen, met ingang van l Januari a.s. een periodieke verhoo ging zijner jaarwedde van f50 toe te ken nen. Jdem, advies op bet verzoek' van de aid. Nijmegen en omstreken van de Ned. verocniging tot b'oscihcrming van dieven, om bij aankoop van nieuwe paarden,zoo mogelijk die mei gcconpeerden staart af te wijzen. 11. en W. doelen het gevoelen en geven in overweging, op bot voorbeeld van lui dere gemeenten te bepalen, dat, indien daaidoor do aankoop van voor den dienst geschikte paarden niet wordt belemmerd, zooveel mogelijk paarden met niet geciou- pcordcn staart zullen worden aangekocht. Do Raad vereonigde zich hiermede, klom advies op de motie, ingediend dooi den heer P. de Bruin, betreffende invoe ling van progressieve belastingheffing, met voorstel om af te wadden wat de rijksrege ling voor do inkomstenbelasting daarom trent. regelen zal. Ter behandeling jn een volgende verga dering. ALati J. Ilagc, bericht, dal hij wegens zijn vertrek uit de gemeente met ultimo De cember zal ophouden lid van de eommissio tot wering van schoolverzuim te z.ijn. Kennisgeving. Van J. L. üotman, verzoek, om het gym nastieklokaal aan de Broersvest op Za terdagmiddag van 4öl/o in gebruik te mo gen hebben voor het geven van een cur sus in handenarbeid. In handen van B. en AV. om advies. Van dr. U. de Bruyn, verzoek, om hem ontslag to verleenen uit zijn betrekking van geneesheer-directeur van het Stads ziekenhuis. 'Het gewaagde ontslag wordt eervol ver leend mot ingang van 1 Februari 1914. Van de afd. Schiedam van liet Nat. Ver bond van gemeente-ambtenaren, de politie,- agentenvereeniging „Onderling Vertrouwen" en de ambtenaren ter gemeente secretarie, dankbetuiging voor de getroffen pensioen regeling. Kennisgeving. \Tan de po'.itie-agenlenvcreeniging 3de kl. onder de zinspreuk „Eendracht Bindt" dankbetuiging voor hun salarisverhooging. Kennisgeving. Agenda.. 1. Benoeming van een lid der Commissie lot wering van schoolverzuim (categorie ondenvijlzi-eïsi aan een openbare Lagjores School) vacature J. Hagel Aanbevolen, worden de heeren: 1. B. van Bochove. 2. C. Ruiter. Benoemd wordt de heer R. van Bochove. Ibis. Benoeming van twee regenton voor het St. Jacobs Gasthuis. Door regenten wor den aanbevolen: L In de vacature-Bender: 1. de beer D. Boddeus, 2. de heer F. A. C. Lechner. II. In de vacature-Liezen berg1. de beer AL van Marsbergen, 2. de beer J. Van der Afosf, Benoemd wordt in do vaeufure-Bender de heer D. Boddeus. fn de vacature dr. Liezonberg de dieer J. van der Alost. 2. Benoeming van een Rector van het Gymnasium. Door het Colletge van Caratoren wordt aanbevolen dc heer Dr. A. Hengeveld, con rector aan het Chr. Gymnasium te Utrecht. B. en AAL vereenigen zich met deze aan beveling. i De heer Koop mans geeft in overwe- ding deze aanbeveling terug te zenden, om meer dan één persoon op de aanbeveling te plaatsen. Meerdere leden voeren nog het noord. Ten slotte wordt tot de benoeming be sloten. Wordt benoemd de heer Dr. A. Hengeveld. 3. Benoeming van een leeraar in het He- breauwsch aan het Gymnasium voor den loopenden cursus. Door Curatoren wordt aanbevolen de heer C. J. Goslinga alhier. Benoemd wordt dc heer C. J. Goslinga. 4. Benoeming van een directeur-leeraar aan den Gemeentelijken Ilandelsavondcur- sus. Deze benoeming wordt aangehouden tot een volgende vergadering. 4bis. Benoeming van een onderwijzer aan school G (hoofd de heer Af. Martens). A'oor gedragen worden: 1. J. Krabbendam, te Ca- cello a. d. IJssel, 2. J. AAL Keemink, te Sehelluincn, 3. G. H. Koudijs, te Utrecht. Benoemd wordt de heer J. Krabbendam, le C'aptelle a. d. IJssel. 5. Bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 19131914. Overeenkomstig 't advies der hierbij be trokken commissie, besluit de Raad op 166 tri bezwaarschriften door vermindering of ontheffing gunstig en op 83 bezwaar schriften afwijzend te beschikken. 6. \rooi'stel tot aanvulling van art. 17 van bel nieuwe reglement voor het St. Jacobs Gasthuis en tot vaststelling van dat relcgment onder nieuwe dagteekening. Door Ged. Staten is een kleine bemerking gemaakt en om ihi'er aan tegemoet te komen wordt deze wijziging aangebracht en het reglement onder nieuwen datum vastgesteld. 7. Voorstel om een crediet van f610 be schikbaar to stellen voor het uitrusten van het Gymnastieklokaal van school G met de noodigo gymnastiekloeslcllen, cri'B. cn AV. tevens te machtigen het lokaal in gebruik te geven tegen een jaarlijksche vergoeding van fó per wekelijksch gebruikuur, Tof dit voorstel komen B. en AV1., om dat hol gymnastieklokaal aan don Buiten havenweg door het vele gebruik van ver- scl ü'ende vereenigingon over belast is, en er nog steeds aanvrage blijft beslaan; waar hot gewenscht is meerdere localiteit hiertoe beschikbaar te hebben, mecuen B. en AAL hier een goede oplossing gevonden te heb- ben met inrichting hicrloc van dat lokaal. Hiertoe wordt besloten. 8. Voorstel om een crediet van f12.600 te verleenen voor het inrichten van het pompstation der waterleiding voor clectri- sche beweegkracht. In ons nummer van Zaterdag werd dit voorstel uitvoerig opgenomen. Na een. kleine inlichting gevraagd dooi de lieer lMr, Kavelaars, wordt het gewaagde crediet, zonder hoofdelijke stemming ver leend. 9. Arerzoek van J. J. Gabel Jr. om aange steld te worden lot makelaar in assurantiën en hypotheken, met advies van Burgemees ter en AVethouders. Overeenkoms'ig het advies wordt beslo ten den heer J. J. Gabel Jr. toe te laten tot makelaar in assurantiën en hypotheken. De hoer Houtman verlaat de vergadering. 10. Adres van D. Kok q.q. betreffende aan koop van lil perceel grond aan de Zwarte- waalschestraat tegen den prijs "van f7.50 per werk. At. met advies van Burgemeester en Wethouders. (De heer Koopmans verlaat de verga dering). Burgemeester en AVathouders stellen in hun advies voor niet tot den verkoop over to gaan. Zij wenschen dezen grond gereser veerd te houden voor uitgiften in erfpacht en wel, omdat het reeds bebouwd gedeelte van dat bouwblok i.n erfpacht werd uiige geven. De heeren v. d. Volden, Evers, Dinkeiaar cn Westendorp voeren hier 't woord waar na hot advies van B. en AAL wordt ver worpen. "De Baad stelt nu het voorstel weer in handen van B. en AV. ter bepding van don prijs tot verknop van dezen grond. 11. Voorstel betreffende den sfraataanleg in verband met. de uitgifte van grond aan de R. K. Atoreeniging voor ziekenverple ging voor den boute van het R. K. Zie kenhuis en den boute van een nieuw stads ziekenhuis. Het voorstel wordt gedaan, omdat dooi den boute van deze inrichtingen het stra ten-complex anders zal moeten worden aan gelegd, dan bij het uitbreidingsplan is ge projecteerd. Kan de Raad 'zich met het ontteorpen plan vereenigen, dan zullen te zijner tijd de noodiigen eredieten voor de zen aanleg worden gewaagd. De Raad hecht hieraan zijn goedkeuring. 12. Adres van aideelingen van verschil lende! vakvereenigingen betreffende wijzi ging van de bepalingen, regelende het mi nimumloon en den maximum arbeidsduur in bestekken met advies van Burgemeester en Wethouders. Bet verzoek luidt: a. de minimurn-loonen te verhoogen, daar deze niet in overeenstemming zoudea zijn met den geldenden loonstandaard; b. den aannemers te verbieden ten op zich te van hun werklieden aangenomen, en stukwerk toe te passen, daar dit tot Ver schillende onaangenaamheden zou leiden en veelal gelegenheid zou geven tot minder zorgvuldige behandeling van het werk; c. den arbeidsduur te brengen op ,10 uur per dag; d. te definieeren, wanneer begin en einde van Zon- en feestdagen-intreden, daar de ervaring adressanten zou hebben geleerd, dat sommige aannemers meenen dat die dagen begjpnen 's morgens zes itun en ejn- djgen 's avonds zeven u|ur. 'AVat punt a de bedragen der minimurn- loonen betreft, zeggen B. en AAL, bleek ons, dat er nog al yersc-hil van gevoelen bestaat omtrent de vraag, welke loonen hier als standaardloonen In de velschillende vak ken zijn te beschouwen. De Commissie voor de Gemeentewerken was het niet eens mei de Kamer van Arbeid voor de Bouwhe drijven, terwijl ook in den boezem der ge noemde Commissie daaromtrent verschi bestond. Be 'Commissie adviseert ten slotte cn aan dat advies wenschen B-. en \W. zich te houden de loonen te bepalen als is aan gegeven in !het ontwerp-besluit. AV'at punt b van bet verzoek' betreft, h. i zou een dergelijk' verbod vei-re de per ken te buiten gaan, zoodat zij zich daartegen ten sterkste moeten Verzetten. Alen 'houde in. het oog, dat ide Gemeente hier niet staat tegenover "haar eigen werklieden, maar tusschon den aannemer en zijn werklieden tussch'enbeidcn treedt, zoodat de grootste Voorzichtigheid is ge iboden. Nu mag men den aannemer niet ver bieden den arbeid te' organiseeren, zooals hij het beste acht. Men zou daardoor bet bedrijf van den aannemer' kunnen desorganiseeren. Wat punt c betreft, daarvoor is voeJ te zeggen, nu de gemeente ook voor ham eigen werklieden den werkdag van 10AL tot 10 uur heeft teruggebracht, zoodat. zij daartoe adviseeren. Tegen opneming van een bepaling als onder d. gevraagd moeten B. en AAL zich verzetten, op die wijze kan men aan iedere verordening wel oen uitgebreid taalkundig aanhangsel toevoegen, het staat vast, da' do dag wordt gerekend te beginnen en te eindigen met middernacht. De heer Dinkeiaar bespreekt de voor stellen van B. en AYj. Nadat nog andoren Hél woord hebben gevoerd, wordt besloten overeenkomstig hét voorstel v,an B. on AAL Een amendement, van den lieer v. Wins ten dorp, om te bepalen, .dat '1 stukwerk- verboden is, tenzij1 liet door den directie in sommige gevallen noodig wordt geacht, wordt, na bespreking verwo'rpen. (De vergadering duwt voort.J Yoiksbadliuls. In de week van 14—20 December 1913 werden genomen 437 baden. late Klasse 2de KUsaa Kuipbaden 23 Kuipbaden 08 Regen 25 Regen 312 5 ets. kinder 9 AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling, lieden en volgendeavonden Casino, 8 uur. Variété-programma. 23 en 26 Dec. Groote Schouwbrug, 8 uur, 1 Agent 666. 24 Dec. Groote Schouwburg. 8 uur. NI V. Toon.-vorec.-lleyerinans. "Aller zielen. 24, 25, 26 en 27 Dec. .Tivoli Schouwburg, 8 uur, Rotterd. Operette-Gezel schap, Nap de la Mar. Popje. 25 Dec. Groote Schouwburg. 8 uur. N. AL liet Tooneel Royaards. De Violiere, 25 Dec. Café Landbouw, Dam v.m. 10 tot nam. 5 uur. DuiVententoonstolling. 26 Dec. Odéon, Ztonjg en Vriendschap^ 1 Nat. Zangwedstrijd voor solo- en dubbel wannenk war lot. '27 Dec. Groote Schouwburg, 8 uur. Opera i ilaliana. Alignon. 28 Dcc. Groote Schouwburg. 2 uur. N. AL Het Tooneel Royaards. Mijlpalen. 28 Doe. Groote Schouwburg. 8 uur. N. AL Het Tooneel Royaards. De vrouw in het spel. 29 "Dee. Odéon, 8 uur. Schicd. Toon. Arereen3 Utile Duld. Soirée, 30 Dec. Arolkshuis 8V2 uur. Nut. .Ledenver gadering. De oud-burgemeester van Doornspijk. De Arr. Rechtbank te Zwolle veroordeelde N. S. R„ oud-Burgemeester van doorn spijk, to-t één maand gevangenisstraf (de eïsch was 3 maanden) wegens opzettelijke gebruikmaking van val sche geschriften 'als waren deze echt cn onvorvalschf, waaruit nadeel ko-n ontstaan voor de gemeente Doornspijk. Bedankt voor het beroep te 's-Gravendeel ds. L. de Bruyne te Bunschoten. Hooqer Onderwijs. Bij Kon. besluit van 20 dezer is, dr. C. C. Uhlenbeck, hoogi'teraar ito' de faculteit' der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Leiden, behalve met de bjj Kon. besluit van 20 October 1899 no. 42 genoemde vakken, belast met het geven van onderwijs in de vergelijkende grammatica deT Indo-Germaansche talen. Automobilisme. De keizerlijke Russische Automobielclub bereidt tegen den zomer van 1914 een auto- mobielril voor, langs den volgenden weg: Alosko-u Rostow AVladikawkas Tiflis Trans Kaukasus Sukhum Noworossyska Theodosia Yalta Se bas topoi Odessa. - - 'Automobilisten van alle landen zullen worden uitgen-oodigd. Kopjesduikelaars. De Engelsche vlieger llück's heeft te Shoreham achtmaal kopje-geduikeld in der tien minnen. 1 Olieslagers heeft te Buc eerst te 2 uur 5 ioop-ings uitgevoerd en zich toen met den ptaart omlaag laten vallen. DaArnA steeg hij nogmaals op en voerde weer zijn kunst stukjes uit. Chanteloup heeft te Nantes ten voordeele van zijn moeder voor vele duizenden ge demonstreerd. Banouille gaf te Marseille zijn laatste de monstratie met veel succes. Garros heeft te Alico kopje geduikeld op een Alorane-Saulnier. Doodelijk ongeval. Het eerste vliegongeluk op de Philippjjnon gebeurde 14 November 1.1., toen luitenante. Perry Rick, van de Philippine Scouts, in een baai viel van een hoogte van 1000 voet. Luitenant Sick stierf bijna onmiddellijk. Financieels gelijkstelling. „De politieke verhoudingen worden steeds zonderlinger", schrijft „Be Beukelaar" naar aanleiding van de verklaring van minister Cort, 'v. d. Linden in dc Tweede Kamer ovelr het standpunt, der regoering in zake onder wijs. Hel blad rekent, uit, dat, indien er een staatscommissie komt van 13 leden er 5 vrijzinnige leden zouden zijn, 6 coalitie- ledn en 2 S.D.A.P.'ers. - 'Coalitie plus S,D.A'.P. vormen dan dus een sterke meerderheid. Aran belang is nu zeer de houding der S.D'.A'.P. ten opzichte van den schoolstrijd. Alen weet, dat ,de 6.D:,AIP, hot streven naar 'n compromis

Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2