In deftige fcringsn is liet gewoonte, bij feest avonden de ealfeïnvfije Koffie „HAG" aan te bieden. Zij is bijzonder fijn van smaak en ver oorzaakt geen - slape loosheid. Onderdondam on is hij benoemd jot ontv. dir. bel. on arc te Oud-Beijeriand zijn benoemd: tof ontv, dir. belaft, en acc. te Onderdandain, .1. van Koningsdna), ontv. derv. midd. te Waardcnburg tot ontv. der dir. hel. en ace. te boenen, A. Ai. L. haron Aiuiert. insp. dir. beiin voerr. en nee, te Hellevoet-du is is ingetrokken, de benoeming van den onlv. dir. bei en nee. A. »I. van Ierse], te Noord we lie, tol onl\der/, muld. Ie thulo Tango en is Inj benoemd tot ontv. In. belast., invoerr en acc. te Delfzijl x zijn benoemdlot ontv. der. belast, en nee,, te Eist, H. Schuurman, ontv. Uir be last., invoerr. en acc. te Gennep: tot ontv. dir. ïielast., invoerr. en ace. te Coovonlen, G. A. .Meijer, ontv -lir belast, en are. te Dim er; tot ontv. dir. belast., invoerr, en acc. te lioorn, G. D. L. llink, ontv. dir. belast, en ace. te Culomboig. Alinisterieele benoemingen, bevorderin gen, verplaatsingen. enz. bij den dienst der directe belastingen Komt bij: Grenbkantoor Posterholt. Het ingang van 1 Februari wordI de kom mies 3e klasse L. .1. de Visser, te Poster- holt, tijdelijk veinst met de lijdelijke waar neming van liet grenskanloor aldaar. pen kommies H. Posi, te Tevneuzea (alg. dienst), wordt met ingang van 1 Februari Rotterdam (scheepvaartdienst) in plaats an Amsterdam fgem. dienst) als standplaats aangewezen. Pen kommies 1ste klasse M. Padmos, te Leiden, wordt met ingang van 1 Februari Middelburg in plaats van Terneuzen (stads dienst) als standplaats aangewezen. De kommies-verificateur J. Quist, thans tijdelijk te Hulst, wordt met ingang van i Februari definitief aldaar geplaatst. Benoemd: ingang 16 Februari- __A. Veen tot rijksklerk 3e klasse ten kan tore Delft (D5ï. Pek), thans particulier klerk ten kantore Alphen. Reorderd: ingang 1 Ferbuari. .1. M. Voordijk, van rijksklerk 3e klasje ten kantore Botterdam liavoerr.lol rijksU. 2e kl. ten kant. Leiden (D.B.), Verplaatst: ingang 16 dezer. De komm. 2e iel. L. A. Nijten, v. Dongen n. 's-Gravonhage (tijd.). f„De B eins li ngamb teil aar'j Een Helland«ch Torksch Incident. Men seint ons uit Konstanfinopel d d. 25 dezer Do voormalige afgevaardigde Hassan- Bassri boy werd dezer dagen, door een politie-escorle veigezeld. door de straten van Pera geleid, om naar de gevangenis overgebracht te worden. Het gelukte den man op een gegeven oogenblik !e ontko men, waarna hij in het Nederlandsche Ge- zantschapsgobouw vluchtte, dat hij voor de Russische Ambassade aanzag. De po litie vervolgde den vluchteling en traehi- te hel Neder] gc-zantscliapsgebouw binnen te dringen In dit voornemen werd de po litie evenwol door liet gezantse.hflpsperso- neel verhinderd. Later dreigde de politie met geweld het gebouw binnen I e dringen, waarin de Ne derlandsche gezant een schending zag van de internationale rechten der vreemdp di plomaten. Z.Exc. heeft een klacht over het op treden der politie-hij (1c Turksrbe auto riteiten ingediend. lon.eerechten en die deurwaarders hij dc andere rechtscolleges, die in de bctceke- ning aan -dukiren in kantongercchtstrafza 1 e> e-ui dooi van hun bestaan inden, voor! vloeiende groote bcn.tdeeling indien dit ont werp wet mocht woulen. hetgeen als zeker is te verwachten, IV voorzitter lichtte de vereeniging in omtrent de stappen reeds door het bestuur ge laan naar aanleiding van de fn uitzicht gestelde spoedige behandeling van bedoeld wetsontwerp. Er werd besloten mast het bestuur een commissie te benoemen die Dij de Kamer leden en andere autoriteiten de belangen der deurwaarders in deze zal bepleiten. VGAARDINGEN, 26 .Tan. De kommies te water 2e klasse, de lieer P Borst, is ver plaatst van Hcllevnetsluis naai hier. STADSNIEUWS. Dr D. X. Janssen, -j- Met groot leedwezen zal heden door zeer velen de mededeeling zijn gehoord, dat Dr. D. N. Janssen van hier, te Rotterdam, ten gevolge van een ernstige operatie, is over leden. Te Utrecht geboren heeft de heer Janssen zoowel zijn vooropleiding als het acade misch onderricht daar ontvangen en in 1894 werd hij aldaar tot arts bevorderd. Het volgend jaar promoveerde hij te Gent tot doctor medic inae. In Februari 1895 vestigde dr. Janssen zich hier als dokter en kwam toen in de praktijk van zijn schoonvader, den heer P. La Verge. In den omgang met zijn patiënten toonde dr. Janssen steeds een hartelijke belang stelling. groote vriendelijkheid en zacht heid, a_/ch waar het noodig was, wisf hij krachtig in ie grijpen en door te tasten. Deze eigenschappen hebben hem de liefde en hoogachting bezorgd van zijn - talrijke pa- l)I-nten, cfle zeer zeker diep getroffen zul len zijn door zijn vToegtijdigen dood. De overledene was slechts 45 jaar oud. Zijn patiënten zullen zijn heengaan innig betreurenvoor zijn vrouw en nog zoo jeugdige kinderen is het een onherstelbaar verlies. De Burgemeester van Schiedam Brengt lijf deze ter kennis van de inge zetenen Dat het kohier der Grondbelasting de zer gemeente, over het dienstjaar 1914, door. den heer directeur der directe belas tingen te Rotterdam op den 24 Januari 1914 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directie belastingen al hier, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze' herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, als mede dat heden do termijn van drie maan den ingaat, binnen welke bezwaarschrif ten legen eeneu aanslag, op genoemd ko hier voorkomende, behooren te worden in gediend. Directeur Ambachtsschool. Voor de betrekking van Directeur dor Ambachtsschool hebben zich niet minder dan 43 sollicitanten aangemeld. De gelegen heid tot solliciteeren wa's gisteren geslo ten. Arbitrage-compromis. Z. AL de Koning van Spanje heeft be noemd tot zijn agent, ter uitvoering van arti kel V1H van. het Arbitrage Compromis van 13 Juli 1913 Ier regeling van do oischen betrekkelijk de eigendommen der personen van Britsche, Spaanscho en Fransche natio naliteit, ir> beslag genomen' door de Regee ring vari de Portugeesebe Republiek; .den heer Cristobel Bolella, rechtskundig raads man aan de Spaanscho Ambassade to Pa rijs, Samenwerking. De heeren .T. B. Akkerman te Leiden, A. Febermee en H. Uyttenboogaard te Amsler- dajn hebben liet vorige jaar een klacht geuit over het gebrek aan organisatie tus- schen de talrijke reeds aanwezige krachten, 1 die strevgn naar de ontwikkeling en orga nisatie der internationale gemeenschap. Zij riepen daarbij op tot het stichten van een nieuwen Internationalen Vredesbond. De Propaganda-commissie van „Yrele door Recht", aldus wordt medegedeeld in het orgaan van den Bond, heeft, snede in het belang der eenheid in de internat,iona'o organisatie, thans een commissie benoemd, die de denkbeelden van bovengenoemde hee ren zal bestudeeren en een rapport zal heb ben in te dienen, of „Vrede door Recht" in de door hen gewensehte richting stappen zal behooren te doen. De commissie bestaat, behalve uit de drie genoemde personen, voorts uit mej. AI. van Haaften en de heeren mr. W. J, L. van Es, II. van der Mandere en A. R van der Vies. De. heer Van der Afanrlere is to voorzitter benoemd. Vereen, ran deurwaarders. In de j 1. Zondag in het American hotel te Amsterdam gehouden algemeene verga dering der vereeniging van Deurwaarders bij de verschillende Rechfcsooilegiën in Ne deriand, door een 40-tal leden bijgewoonti' is, na afdoening van verschillende huishou (lelijke zaken een langdurige, zeer leven- 'dige discussie gevoerd over do maat regelen, welke dienen te worden genomen om de uit bet ontwerp1 tot vaststelling van een nieuw wetboek van strafvordering speciaal voor de deurwaarders bij de kan- Aan den Heer E. Ossed rijver te Rotter dam is door de Kroon almog vergunning verleend tot. oprichting van een bewaar plaats van ten hoogste 109 liter benzine- hondende gummi aan do Bakkerstraat al hier. Met medewerking van de Commissie voor de Middenstands-voorlichting is liegen Woensdagavond, 28 Januari a.s., in de bovenzaal van den R.-K. Vo'ksbond een ver gadering belegd, die toegankelijk zal zijn voor belangstellenden, waarin dr. A. Lam, directeur van den Gemeente-keuringsdienst te Rotterdam, een voordracht, zal houden over „Warenkennis en Vervalschingen.'" Orgelwflding. Voor de aid. Schiedam van den Ned. Prot. Bond, was het gisteren een gewich tige dag. Het fraaie kerkorgel, dat de nis .egenover den preekstoel sedert enkele da gen vulde, zou worden ingewijd, en wel door Dr. J. A- Beijorman, uit Amsterdam, als predikant, en dun Rotterdamschcn mu sicus Anton B. H. Yerheij, als organist. Toen het kerkgebouw geheel gevuld was, plaatste de heer Verheij zich voor hei orgel en ving aan met Bach's Preludium en Fuga in Es. En de koninklijke muziek, door een kunstenaar op een inderdaad ko ninklijk instrument gespeeld, klinkt door de ruimte, de stemmen zingen elkaar na, en juichen elkaar tegen; 't is als een jubelzang uit een veelstemmige machtige keel. Inmiddels is de grijze en eerwaarde predikant binnengetreden en heeft den kan sel beklommen. Als de organist sluit, haalt de redenaai I's. 150 aan: Halclujah! looft God in zijn heiligdom,.... enz., waarna ge meente en koor gezang 20 aanheffen, ge steimd door T volle spel. En de lofzang stijgt op. indrukwekkend massaal van klank. Nu volgt de wijding door den predi kant, met woorden van warmte en blijheid kinderlijk van eenvoud, en wellicht daar door zoo treffend, Vervolgens geeft hij iri 't koit aan wat de geschiedenis bevat om trent ontstaan, en groei van den orgelbouw en eindigt het eerste deel van zijn rede ongeveer aldus „Innige dankbaarheid vervult ons. da', we het hebben mogen wijden en we ver trouwen, flat piet op zijn beurt lange tij den de samenkomsten mag wijden. Zijn wondere harmonieën schenken ons hoogere bezieling, wekken in ons aller ziel 't ver huigen naar, 't vertrouwen op 't verzekerd zijn te rusten in 's Vaders armen." Nadat koor en gemeente, om beurt ge zang 77 hebben gezongen, vervolgt dr. Bei,erman zijn toespraak: ,.De verheffing des gemoeds kan niet altijd gevonden wor den in 't geen van den kansel gezegd wordt. En dan, wanneer 't innerlijk zich niet ge troost vindt door 't verbeven woord, is daar nog buiten den redenaar hij, die den toon aanslaat op 't koninklijk instrument, dat door zijn wond're harmonieën datgene geeft, wat de rust brengt en de vrede doet dalen in het gemoed. Daarom is de macht groot, van hem, die het orgel bespeelt. Eén toon kan een afgedwaalde tot inkeer brengen, b'j kan een ziel redden, een mensch bekee- ren, hij wekt hoog gevoel en reine gedach ten." „Blijve dan een orgeltoon in uw ziel weerklinken, een die heiliging wekt, een die u draagt door "t leven, die leert bui gen, die verzoening en vertroosting brengt, die m droeve omstandigheden u vrede brengt." Laat die toon dan vertolken, iets van dc hoogere sfeien, die bron is van allekuns' en schoonheid, dan hoor ik een "koraal, waarvan de heerlijke gedachte is: Hallelu jah. geloofd zij God I Als dat de vrucht njag blijken van dit een voudig samenzijn, dan hebben we een heer lijk uur doorleefd, een uur, dat ons nader bracht tot God." De organist voer, na deze toepasselijke en boeiende toespraak, de stemming hoo- ger nog met het prachtig geregistreerde ,,Abendlied" van Schumann. Het orgel zingt....x het klinkt als poëzie, het is roerend schoon, alsof een devote ziel aan den avond, dankt voor den dag: net is als 't ruischen van den vrede, die rust brengt na strijd, het is alsof een troostende haai zich legt op 't hoofd, mat van 't zwoegen zóó moet een zegen Gods zijn In zijn slotwoord brengt do predikant annk aan allen, die tot de stichting van het orgelfonds en tot den bouw medewerkten, zoomede aan den milden schenker, van de zeer fraaie wand betimmering, die deze week was aangebracht en die met tch orgel het gebouw als 't ware volmaakt hebben. Het was een verrassing voor de gemeente De organist speelde na den dienst varia ties van Van Evcken op „Wien Neer- landsch bloed." De gemeente kan geluk gewenscht wor den met het bezit van zoo'n schoon in strument. dat inderdaad het predicant ko ninklijk verdient. Do pijpen spreken licht en fraai aan en de diverse registers leveien buitengemeen schoone klank effecten, hetgeen vooral duidelijk bleek toen Yerhey -in een korte improvisatie, de nog niet gebruikte registers liet hooren. Dc jonge orgelbouwer Standaart heeft den lof, die zijn naam reeds ver/el t, nieuwe lauweren toegevoegd; hij zal zeker door den tijd blijken in zijn vak een kumte- naar te zijn. V Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad betreffende hel orgel concert, te geven door den heer A. B. II. Verliev op Zondag 1 Februari a.s. Schoonrljilerlj. Aan de sohoonrijderij op schaatsen, die Zaterdagmiddag op de banen der Schiedam- sche IJsvereeniging werd gehouden, is deel genomen door 8 paren, wier prestalieën met groote belangstelling door een talrijk publiek werden "gevolgd. Door de jury werden 4e navolgende prij'- zen toegewezen: le prijs: de heer H. Jansen en mevr. v. d. Schalk-Nieuwhof. 2e prijs: de heer -T. F. van Buijsen en mej1. J. A van Buijsen.. 3e prijs: de heer P. van"Gent en mej. Af. Lechner. 4e prijs: de heer J. P. van B,aalen en mevr. Tieman. Het ijsvermaak is geëindigd. De dooi, die gepaard gaat met voortdurenden regen, laat elke gedachte aan schaatsenrijden verre. Alaar toch, al kunnen de liefhebbers waar schijnlijk voor dit jaar de schaatsen wel oio- bergen, zij kunnen over 1914 te dien qp- zichte tevreden zijn. Vijftien dagen lang heeft de vorst aangehouden en bijna al dien tijd heeft Schiedam zich mogen verheugen in een uitstekende, in alle opzichten dank baar stemmende ijsbaan. Dank zij het bestaan hier van de Schie- damsehc IJsvereeniging. Want. ontegenzeggelijk is het, dat het allen aan het bestaan van deze vereeniging, aan den onvermoeiden ijver van haar bestuur te danken is, dat wij een zoo uitstekende baan hadden, dat die voortdurend zoo uit stekend werd onderhouden en dat wij tel Jcens muziek op het ijs en 's avonds verlich ting der haan hadden. Wij brengen gaarne hulde aan dat be stuur voor het zeer vele dat het ten gerieve der schaatsenrijdsters en -rijders heeft ge daan. liet jaar 1914 heeft in zijn nog kort bestaan het bewijs geleverd, dat de S. IJ. V. onmisbaar is. Zonder haar zou er geen groote ijsvlakte van 300.000 merk. Al. ge veest zijn, geen muziek, geen avondver lichting, geen wedstrijden. Zonder de S. IJ. V. zouden de echte liefhebbers en liel- hebsters niet, zooals nu, hier gebleven zijn om de geneugtens van de ijssport te sma ken. Aloge alle Schiedammers dit goed be seffen, zich aansluiten hij de S. IJ. A - on haar trouw blijven, ook in de jaren dat de winter geen ijs brengt In den avond van Zaterdag op Zondag te ongeveer 11.45 uur, zou trein no. 55.47 op een doodspoor van het stationsem place ment alhier loopen om trein 73 te laten passeeren. De machinist op dien trein heeft vermoedelijk gedacht dat liet signaal voor hem „veilig" stond, waarom hij verder reed en het stootjuk ongeveer 8 meter doorreed. Door den hevigen schok drong de bagage wagen door den tender. Zondagmorgen heeft men met werklieden der afd. tractie van Rotterdam den bagage wagen, die gederailleerd was, met behulp van noodrails weer op het spoor getrokken. De machine, die eveneens in het zand is gereden, liel men voorloopig staan, omdat deze voor het verkeer geen hinder op leverde. De materieele schade is groot, doch per soonlijke ongelukken hebben er niet hij plaats gehad. Gistermiddag, 25 Januari, hield de IJzer en Aletaalbeverkersvereen. „Onderlinge Hulp" haar "25e jaarvergadering, in do zaal van „Café Bexterman", voorheen „dc Vriendschap". De voorzitter opende de vergadering mot een hartelijk welkom aan de leden in dit nieuwe jaar. ,Spr. deed uitkomen, dat do vereeniging het afgeioopen jaar weer in groei en bloei was toegenomen; het le dental steeds stijgende bleef en de finan oiën steeds vooruitgaan en wel in die mate, dat de kas toelaat lier zieken geld weer te verhoogen. De notulen werden gelezen en goedg'-- keurd, eveneens het verslag van den pen ningmeester Daaruit bleek, dat, hoewel dc vereeniging dit jaar haar 2-J-jarig bestaan feestelijk had herdacht, de financiën toch aanmerkelijk waren gestegen, wat natuur lijk met applaus werd begroet Hierna luid de bestuuisverkiezing plaats Alle af tredenden werden herkozen. In <k plaats van den heer G. v Boe.ts, die be dankt had, wegens vertrek uit de gemeente werd gekozen de heer D. Fcbetters, die de benoeming aannam. Nadat de voorstellen, om het zieken geld op f 5 te brengen en 'de 5 cent con tributie van elk lid bij overlijden af te stchaffen, waren aangenomen, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. Staande de vergadering zijn weer eenige nieuwe leden aangenomen. De Alaas is heden overdekt met drijfijs Zware, groote ijssohotsen, die tot nog toe vóór de spoorbrug te Rotterdam waren vastgeraakt en nu door den dooi zijn los gekomen, drijven de rivier af, die daar dcor thans vrijwel onbevaarbaar is ge worden. Gistermiddag zijn door de politie aan gehouden 3 jongens van 11 tot 13 jaar, die verdacht werden zich gisteren en Za terdag te hebben (schuldig gemaakt aan ladelichting in den winkel van den heei Huiswaard, aan de Nieuwe Haven. Zater dag hadden zij 1 en Zondag 2 rijksdaal ders weggenomen; van de laatste hadden zij het grootste gedeelte nog in hun bezit. Hedenmiddag zijn zij, na verhoor, aan hun ouders teruggegeven. D,oor de politie is hedenmorgen aan gehouden een persoon, die in het Alge meen Politieblad gesignaleerd stond voor 2 dagen hechtenis of f 2 boete. Hij is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht tot het ondergaan van zijn straf. Als een bijzonderheid dient vermeld te worden, dat hij den lieer Stoflels, Singel no-. 46 een kip; buiten onder een afdak, van de 12 eieren, die zij daar heeft uitge broed, 11 kuikens voor den dag zijn ge komen. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsch Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 73/4 uur Henri ter Hali's revue Past d'r op. Zondagmiddag vnn 2 tot 4 uui Pracht-Maünée. 26 Jan. Beursgebouw, 8 uur. Vergadering K. v. Arb. v. d. Voed.- en Ge notmiddelen. 26 Jan. Sociëteit Harmonie Rotterdam, 8 uur. Mengelberg-Concert. "26 tot 30 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Nap do la Mar. Popje. 27 Jan. Groote Schouwburg 8 u. De Spann- sche Vlieg, gevolgd doorDe open deur. 27 Jan. Groote Doelezaal te Rotterdam.' 8 uur. De Wognummers. 28 Jan. Odéon 8 uur. K. a. h. V. Rottord. Tooneclge.zeIscha.p-v. Eijsden. De Nimf. 28 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Begrafenis- contract ,Alem>ento Mori". Jaarver gadering. 28 Jan. R.-K. Volksbond, 8 uur. R.-K, Alid- denstandsvereeniging „De Hanze". Openbare vergadering. Spreker Dr. A. Lam. Onderwerp: Warenkennis en vervalschingen. 28 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Opera Italiana. Rigoletto. Rechtzaken. Zn strijd met de Loterijwet. De Hooge Raad deed heden uitspraak in zake de cassatieberoepen van: le. L. F. D., winkelier te Vlissingcn en hoofdagent van de N.V. „De Tijdgeest" tc Rotterdam, door den 'kantonrechter en de Rechtbank te Aliddelburg veroordeeld tol f5 boete of 5 dagen hechtenis wegens ver koop en aflevering van een aandeel in een Loterij (een „(Tijdgeest'obligatie van c-en' z.g, in-oniielconing), tot het aanleggen on houden waarvan de bij de vel vcreridito toestemming niet ix verleend; 2c. A. F., winkelier le Goes, door den kantonrechter aldaar veroordeeld tot 'flO boete of '3 dagen hechtenis wegens over treding der Loterijwet, eveneens met let rok - king tot „Tijtlgeesf-ohligaties. 'Jn deze belde zaken was door" het Open baar Ministerie geconcludeerd tot vernie tiging "der "bestreden vonnissen en verwij ding der zaken naar het Hof te 's-Graven- hage. De Hooge Raad besliste dienovereenkom stig. 1 Ingezonden :^ededceiiHgeB. erk en Senooi. Neb. Hkrv. Kf.p.x Beroepen to Tholen ds. L. van Mas- trig! te Barneveld. (Bedankt voor hét beroep te St. Pan- eras ds. J. AI. Lammers te Rhenen. Aangenomen het beroep te Boxtel ds. P. van Dam tc Vierlingsheek. Geref. Kerken. Beroepen te Sheboygan, St. Wiscon sin, (Noord-Amerika), ds. VV. F. van der Kodde te Harlingen. Aangenomen het beroep te Koog- Zaandijk de heer A. AI. Bpeyenga, cand. te Amemuiden; te Appelscha ca- de heer J. Waterink, cand. te Schoonoord. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Examen voor den fndisöhen rechterlijken dienst de heer mr. H. Wi, van Nieuwenhuizen. Bij het te Utrecht gehouden veeaiosenij- k'undig-examen, waaraan 5 candidaten heb ben deelgenomen, zijn bevorderd tot vee arts de heeren: G. van Herwaarden ran Woerden; J. AI. Hoogland, te Utreclt: D Al. Hoogland,, te Utrecht en N. 11. SI van Gouda. Aan dc Technische Hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ingenieur-examen voor scheikundig ingenieur de heeren: jhr. F. C. van Heurn, \v. H. Jagerink, B, Le- deboer, E. T. Leemans, H. W. van Odken- buig, J, J. Valkenburg en :7. G. de Vbogt. Aan de Universiteit te Zurich promo veerde (magna cum lande) tot doctor juris public! op een proefschrift getiteld „Bei- trilge zur Geschlchte der internationalen Or ganisation", de heer Jacob ter Aleulen van Den Haag. Lager Onderwijs. De f 2000 voor de Protest. Chr. school 1e Heerlen is, naar dr. J. Th. De Visser in de ,,Ned." meldt, ruim bijeen. Sport Voetbal. Het Nederlandsohe Militair elftal, dat heden naar Engeland vertrekt, bestaat ut de navolgende spelers en reserven: Luite nant van Weel, luitenant v. d. Nagel, adel borst le klasse Bozuiden, luitenant Triebei, luitenant Th. Kessler, luitenant De Klerck, luitenant Westra v. Holthe, luitenant De Bie, luitenant Staal, cadet-sergeant V. Lan gen. x»3rgeanl Kant. cadet-korpi jhr. Yen hcyen, res.-korp. J. v. Breda Kolff en de cadet Dulfer. Grensrechter is de heer H. Tromp, ter wijl de trainer van II V. V. het elftal vergezeld. Schaatsenrijden. Alen meldt rins uit 's-Gravenhage d.d. he den: Niettegenstaande dc ingevallen dooi en hevige regen -zijn de wedstrijden in hard en schoontijden, uitgeschreven door, de Ko ningin op de ijsbaan achter het Huis ten Bosch voor rijders van het Haagsche gar nizoen heden -doorgegaan. Vroeg in den ochtend was de haan nftg in vrij goeden slaat en heerschte jn het park van hel. Huis ten Bosch vroolijjte, bedrijvigheid, terwijl Üe deelnemers in Hin ken getale Waren opgekomen, en er .velcf toeschouwers waren. Met den Gouverneur der Residentie, Ge neraal Klerk de Ileus, waren onderschei dene hoofd en andere officieren aanwe zig, hoewel eerst 's middags officieren wed strijd zou zijn. Aangevangen werd met een hardrijderij voor korporaals en manschappen der ver schillende wapens. Spoedig slond de baan onder waiter, maar cle moed bleef er in. Omstreeks halfeif kwamen Ko-ningin en Prinses Juliana, door de Jagerkapel be groet met het „Wilhelmus". Telkens na het afloopen van een wedstrijd reikte de Koningin met een woord van gelukwensoh! zeil. de prijzen uit. De Koningin maakte zeil nog een tochtje ep den vijver in het Park. De mansdhappen werden onthaald, ter wijl er een dejeuner was in de witte zaal voor de hoofdofficieren en buffetten wa ren aangerukt in de Oranjezaal yoor de verdere officieren. Tijdens de wedstrijden kwam de Koningin- Aloeder langs het Bezuidenhout rijden. .r-1w

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2