Koffie „Hag", de caffeïnvrije boonen- koffie, kan aan long lijders, die vatbaar zijn voor hartklop pingen, niet genoeg aanbevolen worden. datum de begrootingsarbeid in b'eide Ka mers wel ral zijne afgehandeld. Derde Vredesconferentie. Do correscondent te Now-York van lief ,jBerl. TagebL" verneemt, dal voorgestel! zal worden de 3de Haagsclve Vredesconfe rentie tegen Juni 1916 bijeen te roepen. In de kringen der vredesvrienden zal hel wel geen verrassing wekken, da! de ui'nori dig in gen. van de RegOvringen door- Bryan nit naam van President Wtteon reeds birnv-n 2 of 3 maanden verzonden zul'en worleu. Sat. Bar. voor Vrouwenarbeid. In de jongste modedeelingcn van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid vor It melding gemankt van verschillende nieuwe uitgaven van dat bureau. In de afgeloopnn maanden zijn v©r-t*ht»i dene aanvragen ingekomen uil het buiten land: uit Chateau d'Oex (bij .Moutreux uit St. Johns op Saba. uit Rome, 3 uit Londen, 3 tv* Parijs. Uit Lc "amen vragen naar den omvang - derwys in handenarbeid op onze solen, omtrent, de Neder land sche met betrekking tot kin deren, en betreffende statistische gegevens omtrent verschillende vrouweumveniging- gen ten onzent. De vragen uit Parijs betroffen Je aan stelling van vrouwen bij de arbeidsinspectie, de meisjesbescherming en volledige inlich tingen omtrent vrouwelijk kantoorpersoneel in Nederland. Onder de aanvragen uit eigen land waren verzoeken uit drie gemeenten, om steun te verleenen by de oprichting of uitbrei ding van meisjes-vakscholen. Dir. bel., Invoerr. en Ac®. Mnisterieele benoemingen, bevorderingen, enz. by den diensteder directe oelostingcn, enz. De surnumerair J. van Houten uit de directie Rotterdam wordt met ingang van 1' Febr. a.s. ontheven van de tijd. waarne ming van het kantoor Oud-Beierland en werkzaam gesteld aan de controle der grond belasting te Arnhem. De rijksklerk 3e klasse H. II. ennink, ter inspectie te Rotterdam le afd.. wordt aangewezen voor tijd. waarneming van Let kantoor Oud-Beierland (overname beheer 31 Januari na kantoortijd). De rijksklerk 3e kl A. Gal man te Amster dam (D.B. 2e kr.) is aangewezen rooi de tijd. waarneming van het. kantoor lleilo (overname beheer 31 Jan. na kantoortijd -Met ingang van 1 Febr. worden de t ol- gende Tijksklerken 3e kl. P. J. J. Tak, ten kantore Rotterdam (inv. tijd.); H. T. van Gasteren, te 's-Gravenhage (D.B. Ie kr.) (tijd.).11 F. Koolstra, te Amsterdam (kr. inv. en acc. o. d. suiker) (tijd.); P. Valk, ter insp. Dordrec-ht (tijd.); H. f'rone, ten kanipre Tilburg (tijd.); G. J. Klein Poelhuis, te Rotterdam (D.B. 3e kr. tijd.), definitief aldaar werkzaam geste'd. De kom. 2e kl. J. J. Mulders te Barger- Oosterveen (tijd.) wordt mei ingang van 1 Febr. a.s. definitief aldaar geplaatst Benoemd, ingang 1 Februari: D. B. \V. van Diggelen tot rijkskl. 3e kl. ten kr. Rotterdam (inv.) thans particulier klerk aldaar: P. Vfisser, tot kom. t. w. 2e kl. h d. amb. rech. le afd., thans tij 1. als zoo danig in dienst. Bevorderd, ingang 1 Februari: A. N. J. Thomeer van rijksklerk 2e kl. (tijd. hel. ra. d. waam. v. h. kr. Colijnspteat) tol rijksklerk le kl. aldaar; ,11 G. Steen erna, van rijkskl. 2e kl. ten kr. Groningen (1. en A.) tot rijks klerk le kl. aldaar; P. G. M. Nypels, van kom. 2e kl. te Rotterdam (D.B.) tot assistent aldaar. Eervol ontslag verleend: ingang 1 Mei aan F. Sch .usema, kom. le kl. te Rotter dam. VLAARDINGEN, 2 Fe!?r. De heer B. Vis ser, komm. 3e kl. by de Rijksbelastin gen is met ingang van 26 Jan. overge- plaats van Vierverlaten naar Vlaag-dingen (lijd.). .VLAARDINGEN, 2 Februari. Woensdag 18 Februari a.s. Tzai in de zaal „Harmo nie"' alhier, een propaganda avond worden gehouden door de Nederlandsche Ycreeni- ging voor Volks- en Schoolbladen. Sprekers zijn drie bestuursleden 'dier vereeniging, nl.- de heer Dr. W'. P. Ruijsch, Voorzitter van de Centrale Gezondheidsraad, Mej. A. Jf. Douwes Dekker en de heer W, van Bo ven, Inspecteur van de Volksgezondheid. De laatstgenoemde zal na de pauze licht beelden vertoonen. I 0VERSCH1E, 1 Febr. Door den ster ken stroom was gisteren Kot ijs vanaf den Theetuin tot aan de sluis alhier zoo danig opeengehoopt, dat de doorvaart van ■V namiddags 4Vs uur tot hedenmorgen half tien geheel onmogelijk was. De vele stoom- en motorbooten, eenmaal lusschen het ijs zijnde, konden zich noch voor na ch achteruit bewegen. Hedennamiddan kon de vaart weer geregeld plaats lieblxm. ^""""'"^^STADSNIEÜWg,'^~ Afgesloten rjjweg. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter algemeene kennis, dat yau heden 'tot nadere aankondiging, de Lange Haven, vanaf de Branders- steeg tot de Gerr it Ver boons traat, voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn gesloten. Met ingang van 1 Febr. is de heer J. A- van de Putte, Rijks klerk 3e klasse, overgeplaatst van kantoor Schiedam (I. en A-J naar Den Haag (ceutr. bureau) (tijd.). Orgelbespeling Ktrkgeboaw P. B. Gisterenavond gaf de heer A. B. H. Ver- he>V in de kerk van den "Protestanten Bond een orgelbespeling met het volgende pro gramma 1. Toccata en Fuga. D-moll. Rand II no. 1 Edition Peters, J. S. Bach (1685— 1750); II. Concert F-dur: a. Allegro, b. Andante, c. Finale, G. F. Handel, "(1685 1739); UI. Sonate no. Ill A-dur: a. Intro- rlmlie en Fuga, b. Andante e>prossiv>, F. Mendelssohn, (1809—1847): IV. Avond lied. R. Schumann, (181018,161; V. Cho ral Vorspiel, ,,Herzlieh thut mich verlan gen*', J. Brahms, (1S33—1897); VI. Pré lude Fugue et Variation, B-mineur, 0. Frank. :18221890); VII. Marehe Triom- phale, D-majeur, N. J. Lemmens is;.-) 18811 Do Rotterdamsche eminente pianist bleek tevens uitmuntend orgelvirtuoos te zijn. Met volkomen technische meesterschap en vaardigheid wist hij door goed gekozen n-gistreering en combittatieën, partij to trekken van de verschillende fraaie gelui den, waarover in ruime mate het nieu we orgel beschikt. Do magistrale D-moll Toccata en Fuga van Each,- waarmede het concert aanving, is een van de meest dankbare Bach'sche orgelstukken, ook voor den niet Bach ken ner verstaanbaar en te genieten. In zeer levendig tempo gespeeld, klonk dit pracht werk- breed en imposant. Het zoo voor ieder aansprekende Con cert van Handel, en de. wat inhoud en vorm betreft, kunstige Sonate van Mendels sohn, met het mooie slot-Andante, zullen zeker dankbaar gehoor gevonden hebben. In het „Avondlied" van Schumann, met het ,-,Vox Humana"-register gespeeld, kon dit register- niet zoo duidelijk en helder lot ons spreken, dat het bijzonder kon beko ren. Een kleine „Choral Prelude" van Brahms, zacht geregistreerd," onderscheidde zich door veelstemmige bewerking, terwijl de Fransche Org -Ischool vertegenwoordigd was door den Luikscheu organist Cesar Franck met een mooi bewerkte, zeer in- tressante Fuga-koraal en Variation, en door Lom mens met de „Marehe Triomphate", te vens een mooi slot, van het uitgezochte programma. Nu we het orgel in zijn vele nuancen van geluiden hebben gehoord, is het geble ken, dat de kerk een mooi orgel is rijk geworden, een werk, dat de orgelmaker A. Standaart te Rotterdam, "die op zijn gebied al zoo veel uitstekends heeft geleverd, alle eer aandoet. He! volle geluid is groot en imposant van karakter, doch het klinkt wat te hard, vooral met gebruik van het pedaal, dat een zeer penetrant register (bazuin 16 voet) doet hooren. Deze mooie groote volume- geluid kan zich in deze betrekkelijk kleine ruimte niet voldoende verspreiden en ont wikkelen; in een groot, vooral veel hoo- ger gebouw, zou dit volle werk met zijn machtige toonen_ veel dankbaarder klin ken zoo ook zou meer hoogere ruimte bo ven de pijpen van het tweede klavier, waarop zich voornamelijk de zachte en solo registers bevinden, die helderheid ten goede komen. Nu klinken deze somtijds gedempt en iets gedrukt. Orgels met groote disposition klinken het dankbaarst in groote liooge kerken; terwij] in middelmatig groote kerkgebouwen, orgels Van kleiner bestek veel geschikter zijn. Een en ander neemt echter niet weg. dat bij oordeelkundig gebruik van registers, dit orgel veel schoons kan doen hooren. De l>elangstelling was groot en de heer Yerhey kan verzekerd zijn, dat zijn groote talenten als organist door een dankbaar publiek op prijs worden gesteld. D. G. Y. Hygiëa. Ter herdenking yan het 5-jarig bestaan der vereeniging werd Zaterdagavond in Odéon een uitvoering gegeven door de Da mes Gymnastiek Verecniging „Hygiëa", di recteur de heer Chr. Krijger alhier. Nadat de opmarsch der verecniging op het. too teel, waar een Oer dames met het vaandel stond, was uitgevoerd en met het vaandel was gesalueerd, trad de pre sidente der vereeniging. mej. A. G Krijger, naar voren, om den aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Na er op gewezen te hebben, dat nog kort geleden in deze zaal een uitstekend geslaagde propaganda- avond was gegevon, waarbij verschillende vereenigingen van elders met „Hygiëa" ha 1- den samengewerkt om te laten zien, op welke wijze het doel "der dames-gymnastiek, het harmonisch ontwikkelen van het vrou welijk lichaam, getracht wordt te bereiken, wees zy er op, dat dezen avond zou gc- Toond woorden, hoe „Hygiëa" werkt en wat zij in de 5 jaren van haar bestaan heeft bereikt. Mochten er onder -de aanwezigen zijn, die m eerven, dat het a'antal mede ver konde leden groo'ter kon zijn, don noo- digt zy die uit in hun omgeving op te wekken, dat. de jonge meisjes zich bij „Hy giëa" als lid aansluiten. Na deze toegejuichte toespraak werd tot de uitvoering van liet programma overge- gegaan, waarbij zoowel do opleidingsklasse als de jongste leerlingen en de hoofdafdee- iing dóór haar werken toonden, hoe de oefe ningen zeer eenvoudig begonnen en hoe die ten slotte werden zeer mooie, liet lichaam ontwikkelende oefeningen, waarvan het genot was de uitvoering te volgen. Als een extra nummer, niet op het pro gramma vermeld,werd na de pauze gegeven een zeer fantastisch en uiterst smaakvol nummer, waarby een 8 tal dames in Griek- sche costumes, lange witte gewaden met goud versierd en schittering in de kapsels, onder het telkens afwisselend licht in- ver schillende kleuren, een rythmische oeféphg; gaven, waarbij tal van standen, individueel en in onderling verband, gegeven werden en ten slotte mot. een daverend applaus beloond werden De bioscoop vertoonde het vrouwentumen der D. G. V. „Slygiëa" te Amsterdam, meermalen vertoond op de tentoonstelling „De Vrouw; 18131913". Voor de jKUize deelde mej. Krijger nog mede, dat door spo rtveroenigingen hier ter stede medailles waren beschikbaar gesteld voor den onlangs gehouden propaganda,- avond, en, hoewel daarbij geen wedstrijd was uitgeschreven, had het bestuur toch besloten die uit te reiken aan die ver eenigingen, die het verdienstelijkst in do vcr- vorschiltende afdoelnigen waren uitgekomen. Zij noodigdo dien tengevolge de besturen der vereenigingen, welken een medaille was toegekend, uit, op het tooneel te komen, om dat eero-metaal in ontvangst te nemen, aan welke uitnoodiging werd voldaan. Met een gelukvcnsch werden de medailles uit gereikt en met ©en woord van dank en hulde aan de jubiloerende vereeniging en haar directeur werden die aanvaard. De avond werd besloten met oen geani meerd bal, dat de danslustigen nog gorui- men tijd bijeen hield. In het jaar 1913 werden alliier voltrok ken 293 huwelijken, terwijl 6 echtscheidin gen plaats hadden. Zondagmorgen vroeg is door personen van een branderij aan de Schie uit het water aldaar gered een jongeman, dio daar was ingesprongen. De politie bracht hem naar het commissariaat waar zijn kleeren gedroogd werden en vanwaar hij door zijn vader, te Rotterdam woonachtig, werd af gehaald. In de Groenelaan loopende met oen gang heet water, werd vrouw v. Katwijk, wo nende in de Gasstraat, door een toeval getroffen, tengevolge waarvan zij tegen de straat viel en ernstige brandwonden kreeg door hel, heete water, dat uit de emmers over beenen, armen en onderlijf uitstortte. Door politie voorloopig verbonden, is zij later op last van een dokter naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij ter verple ging is opgenomen. Bij het hemmen rooien aan de Damlaan is vanmorgen een boom neergekomen op een lantaarnpaal, die nagenoeg geheel ver nield werd. Een 4-jarig zrontje van Mackaay is van morgen omstreeks ll'/i uur in dc Nieuwe Haven gevallen, doordat het van een paard schrok. De brugwachters van de Hoofd brug hebben den knaap met een haak spoe dig kunnen redden, waarna zij hem naai de ouderlijke woning in de Puttersh'oek- sdiestraal hebben gebracht. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Notaris Mr. II. M. C. Poortman. Verkocht: 31 Januari: Een pakhui3 (vroeger kuiperij) met schuur en erven, groot ongeveer 165 viork. ellen, te Schiedam aan de Groene laan no. 18. in veiling fllOO. Twee perceel en open grond, geschikt tot bouwgrond, te zamen groot ongeveer 467 vierk. ellen, gelegen als voren. In veiling f1130, f1520. Een woonhuis (vroeger ingericht voor winkel) met slachtplaats en erve te Schie dam aan de Groenelaan no 20, op de.n hoek van het Wilhelminaplein, groot 52 vierk. ellen, In veiling f1245. Vier woonhuizen en en-en met open grond cn achteruitgang te Schiedam nevens elkander aan liet "Wilhelminaplein no. 2, 4, 6 en 8, te zamen groot 225 vierk. ellen, in veiling P 5 f 1300, P 6 f 1045, P 7 f 1090, P 8 f 1440. Gecombineerd verkocht voor f 11.280. Een pakhuis met bovenwoning, erve en open grond te Schiedam aan de Hoofdstraat no. 95, groot 99 vierk. ellen. In veiling f 1200, verkocht voor f 1210. Een woonhuis en erve te Schiedam aan de Hagastraat no. 41, groot 77 viork, ellen, in veiling f1800. Opgehouden. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Jan. t 47,816. en terugbetaald f 45890.11 Er werden 1^6 nieuwe deelnemers inge schreven ter wij! 64 deelnemers geheel wer den afgeschreven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Jan. 1913 ingelegd f22135 39, terugbetaald f 1677-2.911/®. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9461. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Januari 1914. Brieven. Binnenland. R. Weber, Amsterdam. .1. v. Twisk, Amsterdam. J. H. A. W. Sutz, Amsterdam. R. Jansen, Dordrecht. J. Ilannis v. d, Bercih, Oss. Briefkaarten. Knaapen, Rotterdam. H. J. Hart de Ruijter, Utrecht. Buitenland. Briefkaart Frans Marsgang, .Walsum. Aan de afzenders wordt aanbevolen Kun naam en adres op de stukken to vormei den, opdat deze bij1 onbestelhaarh'eid kun nen teruggezonden worden. agenda; Heden en volgende dagen. Schïedamsche Bioscoop 8 uur. Moors telling. Heden en volgende dagen. Casino, l^jl uur. Henri ter Hall's revue Past d'r op. Zondagmiddag van 2 tot 4 uur Pracht-Matinée. 2 Febr. Groote DoelezaaL te Rotterdam, 8 uur. Dc Wognunimerai. 2 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. N.Y Toon. Vereen. Heyerinans. Op Loop van Zegen. 2 en 4 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Vereen. - Rotterd. ïooncelisten. Mottige Janus. 3 Febr. Beursgebouw, 8 u. K. v. Arb. v. d. Voed. en Genolm. Vergade ring. 3 en 6 Febr. Grooto Schouwburg, 8 uur. Hot sprookje van den Wolf. 3 Febr. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Die Haghe-spelers. Ed. Verkade Can dida. Vooraf: De Gezellin. 3 Febr. Gemeenteraad Schiodam, 2 uur. 4 Febr. Odéon. 71/2 uur. Gemeugd Koor. Brahma-avondmet medewerking van oen aantal solisten. 4 Febr. Groolo Schouwburg, 8 uur. N.V. Toon. Vereen. Heyermans. Aller zielen. •1 Febr. Sociëteit Harmonie, 8 uur. Mengel berg-Concert. Ingezonden Mededeel tngen. (Deutsche Aerztezeltung 1908, No. 47). Kunst en Wetenschap. Eiber f elder Opera. Bij de gastvoorstelling door de Elboi fol der Opera, 11 cn 12 Februari te Rot ter- te geven en waarbij zulten worden opge voerd de opera's „Fidelio" en „Lohengrin", zullen do hoofdpartijen bezet zijn door ver schillende kunstenaars, dio zich in Hol land reeds een goeden naam maakten. Zoo zingt de heer Karl Baum do Lohengrin en de Florestan; de heer Erich Hunold de felzamund en Don Pizzarro; de hoer Willy Zilken do partij van den Heerrufer en den Minister; de heer Hanz Erl de Konining Helnrich en de Roeco; de heer II. 1. Faber do Ja.cqs.iino. Voorts Mevr. Erregots—Busch do Fidelio; mevr. Augusta Muller do Ortrud; Frdulein Greta Jonsson do ELsa; frL Margarete v. jNte- deck de Marzel'ine. po intendant Von Gerlach heeft aan do aankleeding de grootste zorg besteed. Een socialistische schouwburg te Berlijn. Zeventig duizend Borlijners, die niet te vreden zijn met de tooneelstukken, welke in hun stad worden opgevoerd, hebben zich vereenigd en besloten om een schouwburg, „Die freie Volksbühne", op te richten, welke in September a.s. zal worden ingewijd. De 70.000 Berlijners hebben voor dit doel 3.600.000 gulden bijeengebracht. Het bericht, reeds op zichzelf de aan dacht waard, wint nog aan belangwekkend heid door het feit, dat alle inteekenuars tot de Duitscho socialistische party be-1 hooren. Op den Index. In ons Zaterdag-nummer meldden we in 't kort, dat de werken van Maurits Mae' terlinck op den Index zijn geplaatst. Itot betreft hier dus niet, een enkel boek, doch alle werken wan dezen schrijver. Waar schijnlijk is de directe oorzaak tot het be sluit (Maeterlinck's nieuwste boek „La Mort", waarin hij liet afsterven van de ziel na den dood jh'ecH neergelegd. Ook zyn andere iwerken ademen cpnmateria listischen geest, die 'in strijd is met de leer van de Roomsch-Katholieke Kerk. Paul Diroulède, 7 Gisteren is het stoffelijk overschot ran Pa.ul Deroulóde van Nizza naar Parijs over gebracht. De patriotten-liga had 'alle le den opgeroepen om tegenwoordig te zijn by de aankomst van den trein. Dc sloot moest de halve stad doorkruisen op weg naar het kerkhof van St. Cioud, waar he den de teraardebestelling plaats heeft. cassatieberoep van mr. Ehell, rijksarchivaris in Noord-Brabant te 's-Hertogenbosch togen zijn veroordeeling door het Gerechtshof aldaar tot één dag hechtenis wegens opzet telijke gebruikmaking van valsch geschrift als echt. Mr. Dolleman, advocaat te VHertogenj- bosch, betoogde lo. dat ten onrechte is auny genomen, dat door de gewoonte van de Re kenkamer om genoegen te nemen met do handteekeniug van de ambtenaren iri loco, die de verklaring van oplevering teekenen,- goen recht kan ontstaan; 2o. dat 's H'ofa arrest onvoldoende is gemotiveerd; 3o. dat het bewuste geschrift goen bewijsstuk is, hetgeen pleiter uitvoerig betoogde. Conclusie Openbaar Ministerie 2 Maart. Ontrouw gemeente-ontvanger. Voor do Rechtbank te 's-Gravcnhage had zich heden te verantwoorden J. A. J. A. gemeenteontvanger en administrateur der gasfabriek te Noordwijk/ beklaagd van ver schillende verduisteringen tot een totaal bedrag van ruim dertien duikend gulden< Geëischt werd door het Openbaar Ministe rie één jaar en zes maanden gevangenis straf, met aftrek der voorloopage hechtenis. en «cttooL Geref. Gemeente. Bedankt voor het beroep to Leiden en Kampen ds, G. van Reen en te Opheus- den. j Hooger Onderwijs, Vrije 'Universiteit te Amsterdam. Docto raal examen theologische faculteit de heer II. S. Pretorius. Aon de universiteit te Bern is bevor derd tot doctor in de veeartsenijkunde de heer A. van der Laan, veearts te Assen,- op een proefschrift getiteld: „Beitrage zur Kenntnis der Bakterienflora der Mundhöhle bei gesunden Schwebven, mil spezieller Be- riieksiehligung der Autoinfaktion bei Schweinepest und Sehveineseuehe", Sport Voetbal. Ti (slagen ran gisteren gespeelde weds Rij den in de Westelijke afdeeling N. V. B. volgens de opgaven der „Maandag Ct.": le klasse. Haarlem: Haai'lemY.O.C. 21. Utrecht: U.V.Yi.—H.B.S, 3—1, Rotterdam: Sparta,Ajax 0—5. Den Haag: II.Y.IV.—R.F.C, 5—2, Qnick'D.F.C. 10. 2 e kl as se. A. Dordrecht: DordrechtD.V.S. 11. B. A'damBl.-WitSpartaan 21. Den Haag: Y.U.C.Neptunus 10 3e klasse. A. R'dam: Groen-WitLeonidas 00. R'damFeijienoordExcelsior 32. B. Rotterdam'tNoordenOlympia 0—2. U.D.I,C.V.T, 4—1, Gemengd Nieuws. Fortuna-loten. Vrijdagavond is te 's-Gravenhage in het gebouw Concordia, H.0-0gezand, door hoofd-, sub- on gewone leden van de obligatie- maatsth'appij „Fortuna" vergaderd, ter be spreking van de te volgen gedragslijn, naar leiding van 't beweerde niet-betalen der kasgelden man de agenten door den direc teur dier maatschappij, den heerJansen, te Amsterdam. Van een vervolging on faillissementsaan vrage, werd om praolische redenen afge zien. Met de Noorderzon vertrokken. De penningmeester M. D„ van het Kloe- tinger fanfarekorps Excelsior, te Goes, had dezer dagen een bijzondere groote kas, daar hij, behalve de gewone contributies, nog f 114 geïnd h'ad, welk bedrag belangstellen den voor reparatie der instrumenten be schikbaar gesteld hadden. Vrijdag zou hij zich, volgens «afspraak, bij den directeur vervoegen, om met hem le beste wijlzo v.on geldbelegging te over wegen. Hij is echter niet verschenen en blijkt sedert Woensdag met de geheele kas verdwenen te zijn. Men vermoedt, dat hij naar Antwerpen is vertrokken. Zyn aanhouding daar is te legrafisch door den directeur van hot fan farekorps aangevraagd. („Tel-") Radiumondertock. De Academie van (Wetenschappen te Pe teïsburg heeft een som van 171.000 roebel toegestaan voor het onderzoek van racfium in verschillende gebieden. Van doze som 30.000 roebel bestemd voor een nader on derzoek van het radium in het Terglnna- gebied, vanwaar een paar maanden geleden sensationeel© berichten over reusachtige ra- dium-yondsten kwamen. Voor het Baikal gebied is 58.000 roebel afgezonderd, voor dt Ncrtschinsker Landerijen 20.000 roebel, en voor hét Altaï-gebied 10.000 roebel. Boj vendien heeft men 5,1.000 roebel uitge trokken voor do oprichting van een speciaal mineralogisch laboratorium. Rechtzaken. De Rijksarchivaris van den Bosch. De Hooge Raad behandelde heden het Nieuw hotel te Rotterdam. Naar men verneemt is met den bouw van oen nieuw hotel op don Coolsingel te Rotterdam op het to amoveeren terrein tus- schon het Tivoli complex en het Casino- Variété een bedrag gemoeid van circa 3 milliocn gulden. Het betreffende complex huizen is in handen eener combinatie tot den prijs van circa 5 ton. Reeds hebben oen aantal invloedrijke personen hun deel neming toegezegd, terwijl een groote stoom- vaartmaalsehappif voor 100.000 gld. in het opriehtingskapilaal venschl deel te nemen.; Het voorloopig comité beslaat uit dS heeren jhr. O. Reuchlïn, W. Wesfcerman, PJi. Mees, P. Van Ommeren en mr. H. G, Kronenberg, secretaris. 1 S'aking. Onder liet personeel in de stoelonindua- Irie te Gorredijk is oen werkstaking uitge broken. De edscli der gezéllen is hooger loon. De werkstaking is algemeen. De voortvluchtige bankiersbediende gepakt. Zondagochtend vroeg heeft de commis saris van politie uit Tilburg, de heer Soun- tien», te Antwerpen de hand gelegd op den voortvluchtigen kassiersbediende uit Breda de Bordes, die nog ia het bezit was van f41,800. Hij1 was Zaterdagmiddag in Til» Prof. Dr. MÖLLER,

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2