De heer des huizes, die voor het welzijn zijner gasten bezorgd is, laat na het diner slechts Koffie „Hag" serveeren. Deze caffeïnvrije en ver edelde hoonenkoffie smaakt en bekomt het beste. Bit Mexico w ordt geseind, dat du minister yaii lie I verkocrswe ze uin overleg met den minister van oorlog, aan <le Franscshe fir ma, s SwhnoiJer-Creu-of en 1 torsen! heeft opgedragen, een plan voor de vmlprliaiini*- werken van era-CTUZ nit te voeren. Dit besluit moet evenwel nog de toestemming van het congres hebben/De kosten bod ra - gen 300 millioen Pesos. .1 a pan. Door do oppositiepartijen is ecu aroote actie tegen de huidige ioceerina beginnen, wegens ontdekte schandalen bij de \tool- leveranties, waarbij verschillende inaritie- lofficicron moeten zijn omgekocht door bui tenlandse!) o firma's, als de z.g. Am ui trust (de Amerikaansche vhwhtruM), de Siemens SohuckertA\ Take, uit Berlijn, do Engels cho wapenfabriek Vickers, enz. In verband met deze zaak is o. a. een ver tegenwoordiger van Reuter te Tokio. Poo- ley, gearresteerd. Volgens een der oppositiebladen heeft een der Tokio'sche banken 160 betaalde chèques in haar bezit, waarop gedurende de laatste zes jaren samen 100.000 gulden is uitbetaald, naar men zegt ten hel move van omgekochte officieren. Vrijdag had te Tokio een groote volks vergadering pkuits, waaraan (15.000 per sonen deelnemen. De leiders der oppositie waren aanwezig. De vergadering eisclite nadrukkelijk het aftreden der regeering, ter- wijl op rood_ papier gedrukte, tegen de Satsoemapartij gerichte, liederen werden verspreid. Besloten werd, dat de afgevaar digde OzaJri, uit naam der oppostïie-pafr- tijen, in de Kamer een motie van wan trouwen tegen de regeering zal indienen. BINNENLAND. II of bericht, B. M. de Koningin-Moeder heeft Vrijdag de officieren van het regiment grenadiers en hel regiment jagers ontvangen, die nog niet aan II. M. waren voorgesteld. Corps diplomatique. De Fransche gezant bij ons Hof, de heer Pellet, heeft zich heden voor een tiental dagen naar Parijs begeven. Gedurende zijne afwezigheid wordt de gezantschapspost waargenomen door den legatie secretaris le klasse, den heer Delvinoourt. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal jAYbensdag a.s. en die van den minister van financiën Donderdag a.s. niet plaats hebben. Commissaris der Koningin In Dtreeht. H- „U. D." meldt uit bevoegde bron, dat mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, com missaris der Koningin in Utrecht, niet voor nemens is, zijn ambt neer te leggen. Hof ran Arbitrage. De koning van Bulgarije heeft benoemd tot lil van liet Permanent Hof van Arbi trage, den hoer Nicolas Gh énd dio ff, rechts geleerde, oud-minister van buitenlandsche zaken, terwijl is herbenoemd de heer Di- mitri Stancioff, rechtsgeleerde, oud-mini ter van buitenlandsche zaken, gezant van Bulgarije te Parijs en te Brussel. Onderzoek op pest. De minister van binuenlandselie zaken heeft, t Overwegend, dat krachtens het Kon. be sluit van 22 Januari 1914 (Stbl. 110. 24)j strekkende tot vervanging van het Kon. besluit van 11 Januari 1913 (Stbl. no. 29) verboden zijn, tenzij met vergunning van den -.minister van binnenlanclsche zaken en met inachtneming van de door dezen ter voorkoming van verbreiding der besmet ting te geven voorschriften: lo. onderzoek' van personen en goederen op de aanwezigheid van pestsmetstoffeu door middel van proefnemingen op dieren; 2o. het verrichten van lijkopeningen op lijken van personen overleden aan de pest o£ verdacht van aan pest lijdende te zijn geweest 3o. het verrichten van lijkopeningen op lijken van dieren gestorven aan de pest of verdacht van aan de pest lijdende te zijn geweest; 4o." wervoer van stoffen, die pest- of cholerasmetstoffen bevatten of verdacht worden dit te doen; de noodige voorschriften daartoe uitgevaar digd. Woningbouw. Bij Kon hes.luit van 29 Januari is aan de gemeente Amsterdam verleend oen voorschot uit 's rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 1.135.000, ten einde ge noemde gemeent ein staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de vereeniging ,,De Arbeider;: woning", aldaar, ten behoeve van den bouw van 54*2 woningen op van de gemeente in erfpacht te yerkrijgen terreinen. Gemeentelijke Hypotheekbank. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring' onthouden aan het besluit van den Haagschen gemeenteraad om, ten bc- ho'ove van de gomeenlclijke hypotheekbank op den voet van de daaromtrent thans gel dende bepalingen, een geldleening aan te gaan Wan tien hoogste f 1.000.000 in pand brieven aan toonder, op grond dat volgens art 5 der verordening voor de gemeente lijke hypotheekbank B. en AY. besluiten tot het verstrekken van geld onder hypothe cair Verband, terwijl Ged. Staten verlan gen. dat dit zal geschieden door den raad en AAL stellen den gemeenteraad voor, van deze beschikking van Ged. Staten in herpep te gaan bij do Kroon. Dir. bel.. Invoerr. en Ace. .Minislorieele benoemingen, bevorderin gen, verplaatsingen, enz., bij den dienst der directe belastingen Komt hij deurwaarderedistriot Amsterdam U.R. 8e kantoor gron skan toor B ourt a n ge. De surnumerair J. N. Schel tenia, nit de directie Arnhem is met ingang van 1 de zer ontheven vim zijn detacheering ten kantore der invoerrechten en accijnzen te Enschedé en tijdelijk werkzaam gesteld aan de inspectie D.B. Amsterdam, -le afdeeling. De verplaatsing van den kommies *2e kt. -V 1. .Camhier van Hansueert naar AYmlcr.— wijk zal ingaan 1 Maart in plaats van 1 dezer. Verplaatst, ingang 3 dezer: de kom. 3e kt. R. de Jonge, van Oudenbosch (tijd.'1 naar Siehcngewald, P. Zi gierman. v. Ouden bosch (tijd.) naar Siebengewald, K. van do Stouw?, van Oud- en Nieuw-Gastel (tijd.) naar Nieuwstadt, J. Toren van Prin- oenlmge (tijd.; naar Posterliolt, C. T. L. Zwartbol, tijd. koms. te water 2e kl., van vaartuig 3 ainb. reoh. 2e ;ifd. naar .Ar gus _ing<_ng 3 dezer: de kom. 3e kl. IC. ter Veer, van Dinteloord (tijd.) naar Pos terliolt, G. J. Berends, van Dinteloord (tijd.) naar Iferkenbosc'hingang 1 Maart: D. \*os, deurwaarder van Amsterdam D.B. Se kr. naar Scheveningen, C. den Toom, kom. 2e kl., van Gouda naar Botterdam (Sell. D.j, A. Hendriks, kom<. 2e kl.. van Katwijk a. d. Jlijn naar Gouda; ingang 1 Mei: R. Offringa, koms. 2c kl., van Bour- tange naar Dokkum. Benoemd, ingang 1 dezer: G. ICfravon- brink, tot tijd. kommies te water 2e kl. aan boord van vaartuig 110. 3 der ambu lante recherche in de 2e afdeeling. Bevorderd, ingang 1 dezer: van kom. le kl. tot assistent te Groningen J. L. Schippers, L. van der Linde en AY. Vrucht. (De Bejastingamht. VLAARDINGEN, 8 Dec. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 31 Jan. 1914. M. V. Tot, Bevolk, op 1 Jan. 1914 11527 11510 23037 Vermeerd.: M. V. Tot. Geboorte 34 29 03 Vestiging 29 26 55 63 55 118 11593 11565 23155 \7ermind.:M. V. Tot. Ov lijden 10 16 26 Vertrek 41 43 84 51 59 110 Bevolk, op 1 Febr. 1914 11539 11506 23045 Aantal huwelijken in Jan.14. Vermeet dering in Jan.: 8. VLA AR DINGEN, 7 Febr. Bij Burg. en AVeih. is een verzoek ingekomen van de vereen. „Patrimonium's woningen" om par eerden gemeentegrond in erfpacht, t. w. oen perceel (tijdelijke erfpacht) gelegen ten (Kisten (.fan de 3e Spoorstraat en ten noor den van do straat, geprojecteerd langs de noordelijke grens van de reeds aan a-lres- sante in erfpacht afgestane grond, breed 30 Meier langs de 3e Spoorstraat en diep pj.m. 81 Meter, voor de sliiliting van 30 ééngezinswoningen en een perceel (eeuwigdurende erfpacht) gelegen ten oosten van de 3e Spoorstraat en ten noorden als bovengenoemd, breed 30 meter langs de 3e Spoorstraat en diep 78 meter, voor de stichting van 25 dubbele woonhuizen. VLA AR DI NGEN, 9 Febr. Door Eet be stuur der vissclierijjjvereeniging „Koningin AVilhelmina" alhier, is aan don Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een adres gericht, houdende verzoek, om het daarheen te willen leiden, dat jongens van 12 jaar, die zes jaar hébben school gegaan, op zee visset: ars vaartuigen mogen aanmonsteren, ook al bestaat voor die jon gens gelegenheid om nog verder schoolon derwijs te ontvangen. YLAARDINGEN, 9 Febr. Gisteravond is ingebroken in het perceel AVjlheirninnstraat no. 51 alhier, bewoond door M. F. Toet. Ded iovon stalen een bediag van f 7S aan geld. Een er van werd door burgers gegre pen en naar het politiebureau overgebracht. De ander, die in het bezit is van het ge stolen geld, wist te ontvluchten. STADSNIEUWS. Gemeenteraadsstnkki-n, Keuring van Voedingsmidde len. Aran B. en AV. is het volgende schrijven bij den Baad ingekomen: Zooals u bekend is bestaat sedert jaren in onze gemeente een keuring van vlcesch en viisch. Nadat meermalen stemmen wa ren opgegaan tot uitbreiding der keuring in dien zin, dat ook andere levensmiddelen zouden worden onderzocht, werd voor 1:312 'een som van f 200 beschikbaar gesteld voor het onderzoek van molk. liet resultaat der onderzoekingen leidde er toe voor 1913 een' zelfde som aan te vragen, zoodat nu 2 joien achtereen de meik, dio in Schiedam wordt verkocht, is onderzocht. Tot onzen spijt moeten wij, krachtens de resultaten van dat onderzoek verklaren, dat do kwa liteit der monsters melk,, zoowel wat deug delijkheid als reinheid betreft over liet al gemeen niet voldeed aan redelijk te stellen edschen. AYaar dit belangrijk voedingsmid del' zooveel te wenschen overlaat, vreesden wij,- dat de kwaliteit van andere levensmid delen van den zcOfden aard zou kunnen zijn. De eendge wijze om de belangen der inge zetenen ook in dat opzicht te behartigen: zou naai* onze meening liggen in uitbreiding ding van den keuringsdienst zoodat alle levensmiddelen werden onderzocht. AYaar in den tegemvoordigen tijd aanslui ting van kleinere gemeenten bij groote, ook wat. den keuringsdienst betreft, veel voor komt, meenden wij dien weg te moeten vol gen. Rij schrijven van 20 Februari 1913 richt ten wij ons daarom tot Burgemeester en AAT thornier? van Rotterdam met het ver zoek ons te willen mcdedeelen hoe liet College dacht, over aansluiting van onze Gemeen;e bij den keuringsdienst in Rottei- dam. 1(! Mei d a.v. ontvingen wij' tot antwoord, dal Burgemeester en AYethouders vari Rot terdam, zeer tot hun leedwezen op dat «ogenblik niet in staat waren ons in den verlangden zin oenig voorstel te doen. Door de resultaten van hot melkondcrzoek meer cn meer overtuigd van de noodzake lijkheid eener keuring van alle levensmid delen, hebben wij naar middelen omgezien -om, waar Botterdam geen steun kon bie- dne, ons op andere wijze te helpen. AYij meenen daarin gelukkig geslaagd te zijn door de hulp van den heer F. 1*1. Backer, Apotheker alhier, (lie in 1913 was belast met het melkonderzoek. Hij verklaarde zich bereid voor zijn re kening te nemen: le de inrichting van een laboratorium met de noodige instrumenten; 2e. ae jaai*wedde van een door Burge meester en AYethouders in overleg met hem aan te stellen keurmeester, geraamd op f1000; 3e. de kosten, verbonden aan liet ver goeden van monsters aan neringdoende!) benevens de benoodigde boek- en drukwer ken. Vei vier wil hij zich verplichten tot liet verrichten van minstens 4 onderzoekingen per 100 inwoners per jaar van allerlei voedingsmiddelen als melk, brood, boter, kaas, jam, limonade, drinkwaren etc. en van gebruiksartikelen als potten, pannen, gummiwanen etc. Als vergoeding hiervoor vraagt hij per jaar oen bedrag van f2500, onder beding, dat hem den titel van Directeur van den Keuringsdienst wordt gegeven; dat een over eenkomst voor 5 jaren wordt aangegaan en dat de Gemeente bij het einde van het contract desgewenscht He door hem aan geschafte toestellen, die een hoogere in- ko opwaaide dan f 25 hebben, zal overnemen tegen factuursprijs, verminderd met 10 pet. Naar onze meening is het door Ben heer Backer gedane voorstel voor de gemeente alleszins aannemelijk en waar deze krach tens zijn opleiding mag geacht worden vol komen in staat te zijn den keuringsdienst oi> zich te nemen, durven wij met volle gCiUstheid u voorstellen met hem een con tract te sluiten op de boven aangegeven gronden. AYij willen u nog mcdedeelen, dat in de gemeente Leeuwarden de keurings dienst sedert jaren tot volle tevredenheid beid van Burgemeester en AYethouders is opgedragen aan twee apothekers aldaar. Mochten onze denkbeelden bij uwe ver gadering ingang ainden, dan is nog cenigen tijd noodig voor inrichting van laboratorium, benoeming keurmeester, ontwerpen veror deningen etc. Aangezien wij gaarne uiterlijk 1 Alei de keuringsdienst zouden zien aangevangen, achten wij het noodig, dat uw vergadering zoo spoedig mogelijk in beginsel een be sluit neme. Mitsdien hebben wij de eer u voor te stellen in beginsel le besluiten Óen keu ringsdienst op levensmiddelen op hierbo ven ontwikkelden grondslag in te stellen en daarvoor jaarlijks oen bedrag van 2500 op de begroot.ing uit te trekken. Handelsbeweging. Graan vervoer. De volgende cijfers geven een overzicht der in het jaar 1913 hier aangevoerde hoe veelheid graan, vergeleken met 1912 cn 1911. Granen per zeeschip aangevoerd nihil Granen per riviervaartuig van elders aan gevoeld: Gerst:: in 1913 G80C last, in 1912 8150 last en in 1911 63*24 last; rogge: in 1913, 4879 last, in 1912 5010 last en in 1911 5434 last; mais; in 1913 7448 last,- in 1912 6090 last en in 1911 4978 last. Te zaïnen in 1913, 19.133 last, in 1912 19.250 last en in 1911 16.736 last. Steenkolen. In 1913 word hier per zeeboot uit zee aangevoerd één lading Gaskolen, tegen 11 ladingen (in 1912 en 37 ladingen in 1911. De nit die zeebooten geloste hoeveelheid Engelsche steenkolen bedroeg 1115 ton in 1913 tegen 10.000 ton in 1912 en 52.000 ton in 1911, waarvan alles voor elders bestemd, en hier overgeladen is. II o u t. Er kwamen hier in 1913 uit zee binnen 10 stoomschepen, aanvoerende 49.575 AL8 netto, gezaagd hout en pnpierhout, tegen 6 stoomschepen, die aanvoerden 27.860 AL8 netto, in 1912. Gouden bruiloft. De vaderlandsche 'driekleur wapperde gis teren van 'de huizen aan de AYarande en in de Frankelandschostraat, -ter eere van een buitengewoon feest. 'Op die dag vierde do lieer AY. Bosselaan en mej. J. Kok hun 60- jarige eehtvereeniging. Per vigelanl 'naar het kerkgebouw van den Protestantenbond gereden, werd daar bij hun binnentreden het Braidskoor uit de Opera Lohengrin op het orgel gespeeld, terwijl de 'predikant in zijn gebed het gou den paar herdacht. 's Middags was ten huize van don jubi laris receptie 'tussclien 2"4 uur, en tal van menselien hebben van die gelegenheid gebruik gemaakt om liet gouden paar hun gelukwenschen aan te bieden, j Daar verschenen o.m. alle buren geza menlijk, namens Wie de lieer mr. Al. AL van ATI zen een hartelijke toespraak hield, waarna ook nog kort de heer Th. Penning een hartelijk woord sprak. V-ooi'Ls verschenen 'ter receptie deputa ties van de Broeders, van hel Contract AIc- mento Alori, van de ziekenbus Korte Kerk straat, van de Palroonsvereenfging enz. enz. Een uitgebreide bloemenschat vulde de kamers, en daaronder waren bloemen van de huurders der woningen van den jubilaris^ van het i-onecl in zijn dienst, van bu ren cn utienlieren, enz. Dat hel echtpaar reeds een reeks van afstammelingen heeft, zal niet bevreom- den. Wij willen hel aanbal hier even ver melden. Uit hun huwelijk zijn voortgesproten 3 zoons en 2 dochters, te zamen 5 kinderen; deze hebben respectievelijk 3, 7, 7, en 1, tezamen 18 kinderen, dus van dit echt paar kleinkinderen. Daarvan zijn er 4 ge hmvd, met weer respectievelijk 3, 4, 2 en 1, te samen 10 kinderen, wat dus achter kleinkinderen van het jtibileereml echtpaar zijn, A'an die achterkleinkinderen is er weer een getrouwd, die 1 kind !•-. eft, dal dus een bet-achtorkteinkind is. liet aantal af. stammelmgen bedraagt dus in rechte lijn kinderen, 18 kleinkinderen, 10 achterklein kinderen en 1 bet-achterkleinkind, le sa, men 34 afstammelingen. Daarbij komen dan 3 ochtgenoolen van kinderen, 4 van kleinkinderen en 1 van een achterkleinkind, le samen 8 echtge nooten. Men kan daarbij ook nog voegen 3 kinderen uit het eerste huwelijk van den heer Re-i-Hanr met hun 3 echt go non ten, die te samen 6 kleinkinderen aan den jubiliris hebben geschonken. Zaterdag zal er een feest gegeven u or den, waar o. m. de geheele familie tegen woordig zal zijn. Uit zal, evenals de 8ste Februari, voor het gouden echtpaar een onvergd riijkc dag zijn, want, dit kunnen we althans van den dag van gisteren mede- deeien, wat de heer Rosse laar en zijn vrouw gisteren aan vriendschap en belang stelling hebben ervaren, heeft hen en de geheele familie diep getroffen en hen zeer dankbaar gestemd. Concert Da Rotterdamsche Afannenzangvereeni- ging „Nut en Genoegen", directeur de heer L. C. Jieereweer, zal Dinsdagavond 17 Fe bruari a.s. In 'Odéon alhijer een concert geven. i AVjj' kunnen 'hierbij reeds nu mcdedeelen, dat de heer Bart Verhallen, eerelid dier viereeniging, persoonlijk 'zijn compositie „Kom Afce", die op 'dat Concert zal wor den uitgevoerd, zal komen 'dirigecren.- Door de portie is Zondagmorgen een windbuks in beslag genomen van een jon gen, djie daarmede in den üiefhoek op vo gels aan liet schieten was. Aan het politiebureau is hedennacht om streeks 12% uur voorloopüg verbonden de 37-jaiiige A. de J., die in de woning aan het Klein Groenendaal bij een twist een wond had gekregen op het hoofd en ont vellingen in het aangezicht. Zaterdagnacht omstreeks l2i/o uur be vonden zich eenige personen bij een uit voering in Odéon, die daar twist zochten en de orde verstoorden, op aanmaning der politie niet onmiddellijk de zaal verlieten en wilden vechten, doch, toen door agenten van de wapenstok gebruik gemaakt werd,, met groote vaardigheid het hazenpad kozen. A7anmorgen zijn 3 jongetjes aangehouden, die uit school waren weggebleven en op het terrein van de vuilnisbelt aan den Rotter- damschen dijk een vuurtje stookten. Later zijn ze aan hun vaders teruggegeven. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 73/4 uur. Henri ter Hali's revue Past d'r op. Zondagmiddag van 2 tot 4 uur Pracht-Malinée. 9 Febr. Lokaal K. KerksLr., 8 uur. N. Chr. G. O. AL ATrgadering voor le den en aangeslotenen. 9 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. N.AL Toon. A'ereen. Jleyermans. Op Hoop van Zegen. 9, 10 cn 11 Febr. T ivo Li Schouwburg, 8 uur. Twee A\reezen. 10 Febr. Alusis Sacrum), 8 uur. Gem. Zang- vereen. „Fidelio". Concert met wel willende medewerking van het Schied. Alannenkwartet „Euterpe". 10 Febr. Lokaal Doelen, uur. A'ergade- rïng van den Oud-Kaderbond. 10 en 13 Febr. Groote Schouwburg, 8 u. Ilct sprookje van den AVjolf. 11 Febr. Groote Schouwburg. 7uur. S tad t-tb eater EIberfold. Lohengrin. 12 Febr. Groote Schouwburg. 8 uur. Stadt theater Elbcrfeld. Fidelio. 12 Febr. Gr. Zaal Soc. Harmonie, Rotter dam, 8 uur.' Eradicio Afusica. 4e Avond-Concert Residentie-Orkest. Knust en Wetenschap. Auteurswet. Te Arnhem werd Zaterdagavond is Musis Sacrum door de Tooneelvereeniging 0. Z. O. D. opgevoerd „Schakels" van Ileyermans. Even na het aanvangsuur verscheen oen deurwaarder, die de ontvangen entrée',s| in beslag nam op verzoek van Heyermans„ terwijl, mede op diens verzoek, politie pro ces-verbaal opmaakte. Ileyermans had voor lijd gewaarschuwd, dat hij deze opvoering niet kon toeslaan. De Eiber f elder Opera. In verhand met de opvoering op 11 en 12 Februari te Rotterdam van de opera's- Lohengrin en Fidelio door de Elberfeldeq opera, .deelt men ons nog mode, dat d<! kapelmeester Hans Knapjiertsbusch, die dit maal de musicale leiding hoefr) een jeugdig talent L van aanmerkelijke kracht, die to Keulen onder Lohse en ie Bayreulh als Wagner-dirigent zijn opleiding genoot. Alede wordt de bijzondere aandacht ge vestigd op Carl Banm, die de hoofdpar tijen 'cal vervullen en dio te Elb-erfelfl als Lohengrin en Floristan, alsmede ook als Parsival veel succes oogstte. M. Kramer. Alen schrijft uit Amsterdam aan de |,Ni R. Cl.": 2 In De Larensclie Kunsthandel is scliilder- en etswerk te zien van AI. Kramer. Al een dikke vijftiger, feekenleeraar van Sieroep. Zijn wij zijn wérk altoos onopgemerkt voorbijgegaan bij andere gelegenheden? Want. het zal wel niet de eerste maal zijn.,- dat hij 'er mee voor den dag komt. ,0f ligt het aan het eenigszins stille, bedeesde karakter van zijn kunst, dat het op 'ge mengde tentoonstellingen als in de massa wegzonk?' Inderdaad sterk naar voren drin gen doet liet niet. Hot jubelt u niet lege* m,oet. AYa.ro Kramer musicus, men zou Zeg gen, dat hij hij voorkom* componeert 5n don mol toonaard. Ilij houdt van stille stem mingen, op. het weemoedige af. Zijn voor keur heeft de winter, niet met de strakke helderheid van knappend vriezend weer, olj in hol sprookjesmooi van onder het 'zon licht vonkelende sneeuw, maar met loo- den luchten, de sneeuw als oen kille lijk wa over de aarde, met weggedooide 'zwarte plekken in het drassig land; de winter, die den ernst oproept van donkere dagen met hun cimlelooze verlatenheid. Ook de andere landschappen zijn gedempt van toon al springt Or wel een cnldo uit, als no. 21, van feller kleur. Zelfs zijn bloomen schitteren niet, maar gloeien in stilte voor zich heen. Spreekt Kramer's schilderwerk, in zijn afhankelijkheid van de Ilaagsehe school^ niet van een sterk persoonlijk km dder, hel heeft toch wel zijn eigen n.< - ,i Het beschaafde van de schildering en van do kleur het als gemijmerde van zijn voor dracht, verleent aan zijn idtïngen iets in nigs en gevo-eligs, dal in zijn bescheiden heid ons sympathiek is. Ook die etsen geven denzelfden indruk; zie winnen het over het geheel in kracht van kleur en onder de kleinere zijn pr, ,dte in het rustieke van hun onderwerp en de bewegelijke fijnheid van behandeling) naar het werk van onz'e oude meesters pardon. Ingezonden Mctfedeelingen. Rechtzaken. Belastingwet overtreding. A'oor d-e Rotterdamsche Rechtbank is Za terdag o.a. de zaak behandeld van den niet verschenen beklaagde Iï. AAL v. fL T„ fabrikant alhier, die in het vorige jaar voor de rijksbelasting twee haardsteden te weinig had opgegeven. Geëischt, werd door den Rijksavocaat een boete vin ten hoogste f 100 sub', hechtenis bij vonnis te bepalen. Het O. AI. vroeg toewijzing van den de ze vordering cn vervanging van de ge- ei schle boste bij niet-betaling door hech tenis van teil minste een dag on ten 'hoogste een jaar. f j H]Ii S Uitspraak 12 dezer. t Ontrouw gemeente ontvanger. De 1 raag sche Rechtbank veroordeelde he den J. A. J. A., geschorst gemeenteontvanger en administrateur der gasfabriek te Noord- wijk, wegens verduistering, tot 1 jaar én zes maanden gevangenisstraf, met aftrek' der geheele preventieve hechtenis, c.onform den eisch van het O. Af. Geheime distilleerderij. In cassatie deed de Ilooge Baad heden' uitspraak in de zaak van den procureur- generaal bij den Hoogen Raad, requirant vjan cassatie in hot belang der wet, tegön het arrest van het Gerechtshof le 's-Gravenhage^ houdende veroordeeling van een distillateur tot drie weken gevangenisstraf en twee geldboeten van resp. £1000 en £240.30 of vervangende hechtenis, wegens herhebben van een geheime branderij of distilleerderij te 's-Gravenhage, Aan bekl. was ten laste gelegd het bezit van werktuigen geschikt voor een branderij of distilleerderij, zonder mmmmimbw—am MM—P—W—MM—

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2