fiad voor hél 'district Franeker, tot '1905 en sedert dat jaar is hij de afgevaardigde voor het district Zntphen. Nieuwe postzegels „De Maasbode" schrijft: „Zijn wij jirst ingelicht, dan zal er bin nenkort een geheele nieuwe serie Neder landse,he postzegels worden uitgeven ter vervanging van de thans sedert 1898 in ge bruik' zijnde zegels." Wij hebben goede reden om aan te 11e men, dat „De Maasbode" niet juist is ingelicht, voegt „Het Yad." hieraan toe. N. A. 8 De heer B. Lansink Sr., te Enschede, is gekozen tot secretaris van het Natio naal Arbeidssecretariaat. .Local Option". Naar in „Rome" wordt meegedeeld, heeft een lid van het hoofdbestuur van Sobrie- tas tegen het besluit van den bisschop van Haarlem, die voor zijn diocees het deelnemen aan de beweging voor Plaatse lijke Keuze verbood, beroep "bij Z. 11 den Paus ingesteld. Spoorwegplannen te Rotterdam. Naar wij vernemen, moet bij de regee- ring en de spoorwegmaatschappijen het voornemen bestaan, om 't spoorwegverkeer te Rotterdam een groote wijziging te doen .ondergaan Het plan is om de stations Rotterdam, Maas, Beurs en Delftsche Poort een al geheels verbouwing te doen ondergaan en daarmede in verband het Bocregat, nabij het 5Laasstation, te dempen. 'Voorts zou men dan de viaducten, (Re de stad doorsnijden, als een sta-in-den-weg, doen verdwijnen, terwijl het station Feije- noord eveneens groote verbeteringen zal ondergaan. Zijn .wij goed ingelicht dan zal een com missie benoemd worden, ter uitwerking de zer plannen, waarin zitting zullen hebben een lid van den Raad van Toezicht op de Spoorwegen als voorzitter, een verte genwoordiger van den minister van Wa terstaat, als secretaris, en voorts een lid aan te wijzen door de gemeente Rotter dam, een door c'e Hollandsche Spoor, een door de Staatsspoor en een door den' rijks waterstaat (Tel.) Volkstuintjes langs den Mathenesscrdijk Het is, naar aan Het Volk wordt gemeld, aan het departement Rotterdam van de Maatschappij tot Nut van "'t Algemeen ge lukt, opnieuw iu het Westen der stad ter rein te krijgen voor de Z.g. Volkstuintjes. Het terrein is naast den iMathenesserdijk bij den haven spoorweg. Er is ruimte voor 132 tuintjes. van hun directeur, wiens nagedachtenis zij wel in hooge eer zullen houden. Na deze woorden deed het Muziekkorps de Marche Fuuèbre van Chopin hooren. De Voorzitter van het Bestuur van de Inrichting voor hulpbehoevende Blinden te Rotterdam, voerde daarna het woord. Spr zal niet in den bre-ode uitwijden over de vele verdiensten van den overledene; slechts vil hij de groote dankbaarheid van bet Bestuur hier uitspreken ook voor "diens groote toewijding aan het muziekkorps, dat hij geheel vrijwillig heeft gevormd en op geleid en waarmede hij zoo'n groot suc ces heeft gehad Wel warén er voor hem groote moeilijk heden te overwinnen, maar, zooals Burg- dorffer zeide: de moeilijkheden zijn er om ze te overwinnen, en bij heeft ze overwon nen. Dan speelde het muziekkorps der blin den het „Nader, tnijn Cfod. tot U," dat aan deze groeve een zeer plechtige stemming wekte. Ton slotte sprak nog de voorzitter van de Muziekvereeniging Juliana van Stoll- berg, waarvan de overledene ook directeur was. Een vriend des overledenen dankte na mens de zwaar getroffen doclitei en c!e familie voor de groote belangstelling, voor de hartelijke woorden van waardeering, voor de hulde in bloemen, die allen het bewijs gaven van de hoogachting en liefde^ die voor den overledene werden gevoeld. De plechtigheid was hiermede afgeloopen en heeft zeker bij de vele, die om de gioeve geschaard waren, den induik geves tigd, dat een bekwaam en hooggeacht man te heengegaan. Raad Tan State. (Afdeeling voor de geschillen van Bestuur.) Staatsraad Jhr. Mr. Elias, rapporteerde heden omtrent het advies van den Pensioen raad voor burgerlijke ambtenaren tot afwij zing v an de aanvrage om pensioen in de zaak van S. Kapteijn, le Schiedam, ge scheiden echtgenoote van C. de Wit, eer der weduwe van den conducteur der .rie- venmalen le klasse te Leeuwarden, R. Dijk stra. (In deze werd tot afwijzing geadvi seerd, op grond dat C. de Wit nog in leven is en de hertrouwde weduwe van een bur gerlijk ambtenaar alleen bij overlijden van haar lateren echtgenoot weder in het ge not van pensioen kan worden gesteld. De Koninklijke beslissing volgt later. STADSNIEUWS. Door den Burgemeester zijn met ingang van 1 Maart a.s., en zulks voorloopig" voor den tijd van één jaax, benoemd tot agent van politie 2e klasse in de plaats van de agenten W. Mulder, H. A. Eijkelboom, N. HoefLaken en W. Duchenne, die met pen si oen den dienst verlaten: B. C. M. Dries, C. G. van der Burgh, A. van der Waal en P. B. M. Schoenmakers allen alhier. C K L. Bnrgdorffer. f Hedenmiddag te 2 uur is op de begraaf plaats Crooswrjk te Rotterdam ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer C. K. C. Burgdorffer, den verdienstelijken directeur van het Stedelijk Muziekkorps, al hier. Aan den stoet, die van liet sterfhuis ver trok,-ging vooraf ons Stedelijk Muziekkorps met omvloerste vlag en de Rotterdamsche Muziekvereeniging Wagner", met haar om floerst banier. Op de begraafplaats sloten zieh aan de commissie van het Sfedelijk Muziekkorps, een deputatie uii het Bestuur der Qranjevereeniging alhier, hel Bestuur van het Blindeninstituut te Rotterdam en het jnuziekkorps, door den overledene ge heel welwillend gevormd en opgeleid uit verpleegden dier stichting; voorts tal van vrienden, die zich achter de familie aan sloten. Aan de groeve voerde in de eerste plaats het woord de voorzitter der Commissie van het Stedelijk Muziekkorps, de lieer M. L. Honnerlage Grete, die met weemoed constateerde dat zeker wel niemand een week geleden zou gedacht hebben dat we thans aar. deze groeve zouden staan. - Spr. uitte den grooten dank der Cominis missie voor alles wat de heer Burgdorffer voor 't Sted. (Muziekkorps, dat hij mede had opgericht, heeft gedaan en voor zijngioote plichtsbetrachting. Hij bracht hulde aan den man, die nacht en dag gewerkt heeft en van wien uit volle overtuiging kan getuigd worden dat hij steeds hard heeft gewerkt en zijn plicht getrouw heeft vervuld; op wiens houding tegenover allen met wie hij in betrekking stond, nooit iets is aan te merken is geweest, en die aller lof en dank heeft verdiend. ■Zich tot de eenige dochter van den over ledene wendende, zeide spr., dat het haar een troost moest zijn bij haar groot verlies hier te mogen zien de vele vrienden die van hun hoogachting en liefde voor haar vader getuigenis afleggen door hun aan wezigheid, te welen dat hij het voorrecht boven velen heeft cehad, te worden ge waardeerd reeds tijd ns zijn leven. Aan de muziekanten brengt spr. zijn dank vo-or hun aanwezigheid aan het graf „Zang en Vriendschap". De Schiedamsche Mannenzangvereeni- ging „Zang en Vriendschap", directeur de heer B. Jurgens, zal, zooals wij reeds mede deelden, Maandagavond, 23 Februari, in Mu sis Sacrum een concert geven. Daarbij zul len hun medewerking verleenen de heer E. Zoetmulder, bariton, en mevr. Nelly Berck-Feltzer, beiden van hier. Het programma bevat: 1ste afd.1. Psalm 94, P. N. Muus; 2. Zondag op 't meer, G. A. Heinze; 3. Prologue de Paillasse, Leoncavallo; 4. Nimmer Nacht, N. H. An- driessen; 5. Ilymne aan den vrede, H. W. G. v. Nieuwonhoven6. a. Das Kraut Ver- gessenheit, E. Hildach; b. Mein Liebchenist mein Sommer, W. F. G. Nicolaic. Het Schipperinneke, B. Zwiers; 2e afd.: 7. De Morgen, G. A. Heinze: S. In 't Woud, Ri chard Holl. Concert „Nat en Genoegen". Programma. 1. a. Het Kerkklokje, L. C. Keereweer, h. Heksennacht, Paul Lebrun (verplicht koor hoogste afd. intern, zang wedstrijd Gent 1913); 2. a. Sanotus, b. Benedictus, II. G. W. v. Nieuwenhoven3 a. In der Marienkirclie, C. Loewe, b. Het Liedje van verlangen, Alph. Wan eken4 Kom Mee, Bart Verhallen. Onder leiding van den componist. Pauze. 5. Hymne aan de Vrede, II. G. W. v. Nieuwenhoven; G. Hymne a Rilannonie, Fr. Riga; 7. a. Ik bob 'en klein hufke hier binnen, Ph. Loots, b. Mocderke alteen, J. P. J. Wierts; 8. Psalm 149 (Cantate Do mino Canticum Novum), L. C. Keereweer. De nummers 1, 4, 5 en 8 door ,,Nut en Geno-egenV. De nummers 23, 6 en 7 door „A-Cap- pella". De" Rotterdamsche mannenzajigvereeni ging „Nut en Genoegen", onder directie van den heer L. C. Keereweer, gaf met wel willende medewerking van het gemengd koor „A-Cappellav, te Rotterdam, direc- teojr de heey C. I. Nogarede, gisteren avond in Odéon een concert, waarvoor jammer genoeg, door onze stadgenooten maar weinig belangstelling is betoond. Van dit in alle partijen goed bezet mannen koor hebben we een gunstigen indruk be houden; heldere, flink zingende tenoren, mooie diepe bassen, welke krachtige grond stemmen deden hooren; en deze uiterste partijen aangevuld door een goed getal middenstemmen. Zoodat er evenwicht in klankverhouding op te merken was en ge oefend in volgzaamheid aan de wenken van den dirigent die klankgeving en ze- klerJieid vefreischt en die, dank zij zijn bekwame diKeetie, goede resultaten be- ifeikt. Het pijogramina vermeldde drie concours- nummers (zangwedstrijd Gent 1913 en te Rottendam in 1912, compositie van den beer, Keereweer en opgedragen aan „N. en Gtft', benevens Verballen's „Kiom' mee'V waarin zdoals '*t behoort de noodige moei lijkheden te overwinnen zijn, doch "t meest trof ons de zeer .mooie uitvoering van Nieuwenhovens „Hymne aan den Vrede".- Verhallen I&Ldde zijn compositie ccllf en had hiervoor een bloemenhulde in ont vangst te nemen, welke bij zeer hoffelijk de zangvereeniging vereerde. Enkele (minder aangenaam klinkende k' clitsui fingen, oen ongewenschte eigen schap aan den maimenzang onvermijdelijk verbonden, waren hier ook op te merken, doch over 1 geheel genomen is er wel mooi gezongen. Door onze plaatselijke man- nenkr -en meermalen uitgevoerd, waren de ze voordrachten hier allen goede beken den. Met groot genoegen zal men geluisterd hebben naar het viertal nummers, welke bet ,,A Cappella"-koor ten iieste gaf. Het mt een 30-tal leden bestaand gemengd koor, onder de leiding van den heer Nogarede, heeft pp zeer te waardeuren wijze blij ken gegeven van groote geoefendheid: be- heersching van moeilijke overgangen en bel vasthouden der toonhoogte, zijn moei lijkheden, welke men meester was; daarbij waren er-frissche vrouwenstemmen te on derscheiden; versterking dooi meerdere mannenstemmen zou het geheel wel ten goede komen. De leiding van dit ernstig strevend koortje is den heer Nogarede blijk baar toevertrouwd. We hopen, dat de zangers door de wei nige opkomst niet afgeschrikt zullen zijn vooreen tweede reis naar Schiedam; wei- licht zal het dan voor de concertgevers meer loonend zijn. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Waterstaat weid heden te 's-Gravenhage aanbesteed hef maken van jmreellokalen in het gebouw van het Departement van Financiën (ra ming f 28.200). Laagste inschrijver W. J. G. van Haaien, alhier, voor f 27.747. den Raad zijn versteekt acht hij veel te- sober; 2o. liet onderwerp is van te groot alge meen belang om zoo maar zonder grondige behandeling te doen aannemen, vooral waar het een onderwerp is, dat reeds jaren bij B en W. in studie is, wat ook een reden is, waarom spr. niet begrijpt, dat de Raad daarover zonder volledige toelichting een beslissing zou moeten nemen 3o. Spr. is van n -mng geweest, dat liet noodig was getde weinige gegevens door B. en W, ersirekt om zich toi andere gemeenten te wenden om inlich tingen, die hij hem belangrijke bezwaren man, die tijd, ruimte en kennis heeft, dat bezit wil aanwenden om zijn positie te ver beteren. Deze jonge man wil de taak op zich nemen om zich iu deze richting te ontwikkelen, opdat hij zich later daajin een positie zou kunnen venverven. Van hoog- Ieeraren heeft spr. goede inlichtingen om trent den heer Bakkér gekregen en dit vooiop stollende, mag de heer Houtman oiet zeggen, dat de dienst met het voor stel van B. en W. niet goed kan zijn. Dat. lielreurt spr. werkelijk. De lieer 11 out man merkt op dat de heer v. Westendorp nu bezig as een ver keerden sndiuk te vestigen. Hij heeft reeds hebben doen rijzen, niettegenstaande hij in eerste instantie gezegd dat hij zich kan Gistermorgen is aan de politiewacht aan dc Hoofdstraat verbonden de gemeentewerk man v. Herwaarden, die hij het versjou wen van boomen aan "Hen Buitenhaven weg een been ha,d gekwetst. De wonde bleek ge lukkig niet van ernstigen aard te zijn. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 18 Febr. Notaris H. B. E. Blaisse. Een zeer goed onderhouden Bouwmans woning met stalling voor 46 stuks vee,' zich kan vereenigen met een even Luce te overeenkomst met den heer Bakker, ten aan - zien van het onderzoek van levensmiddelen. Op grond van deze overwegingen ste'.t spr. voor de behandeling van hel voor stel uil te stellen tot de volgende ver gadering. Dit voorstel wordt ondersteund door de heeren Koopmans en v. d. Scba'.k De heer v. Westendorp zegt, dat het onderwerp wel sedert geruimen tijd hier aan de orde is, maar de heer (Houtman vergist zich, ais hij meent, dat het bij B. en IV. in studie was; want de kwestie waarom nog niet tot het in het leven roe pen van deze dienst werd overgegaan, was alleen, of men daarvoor het noodige geld kon beschikbaar ste'len. Men was a'gemr-en overtuigd van de wenschelijkheid van een keuring der levensmiddelen, maar na den hier ingeste'.den dienst tot het onderzoek van m e'k, heeft men eerst ingezien, hoe hoog noodig het onderzoek van alle levens middelen hier is. Spr. begrijpt niet hoe de lieer Houtman, die, krachtens zijn opleiding, dit onderwerp natuurlijk kent, nog inlichtingen van elders moet inwinnen. Als er één dit onderwerp volledig kan overzien, had spr. gedacht dat dit de heer Houtman zou zijn. Spr. be grijpt niet, welke gegevens de heer Hout man nog zou kunnen krijgen van andere karnmolen, paardenstal, wagenschuur, var kenshok, 2 mestputten, hooiberg, werf en j plaatsen om hem beter dit onderwerp te vereenigen met het denkbeeld pm dezen dienst op te dragen aan den heer Bakker en daarmede valt hel heele slof van het betoog van den heer v. Westendorp om ver. Er wordt voor den lieelen dienst voor gesteld uit te trekken 'n bedrag van, f2500, maar daarvan moet nog Zooveel af. Spar. schal de kosten van aanschaffing van ge reedschappen voor het laboratorium, die de heer Bakker voor zijn rekening neemt,; op meer dan f2000. Hij kon daarover oor- deelen omdat hij zelf op zoo'n laboratorium. is werkzaam geweest Spr. zal later aantoonen dat de voor gestelde overeenkomst niet in het belang van den heer Bakker en niet in dat van. de Gemeente is. Maar daarom moet de heer v. Westendorp splr. niet schetsen als iemand die den heer Bakker onbekwaam- daarvoor oordeelt. De Voorzitter liad reeds vóór den heer v. Westendorp willen spreken, maar liet dezen uit beleefdheid vo-orgaan, Echter moet spr. eerlijk"zeggen dat hij op de zelfde manier had willen antwoorden als nu de heer v. Westendorp deed. Niet wilde spr. cr tegen opkomen, dat de heer Houtman den heer Bakker onbe kwaam zou oordeelen maar omdat deze enkel uit dc voorgestelde cijfers conclu deert dat de dienst niet goed kan zijn. Deze som is niet gesteld door B. en W, weg, gunstig geleden te Schiedam, aan de I doen kennen. In andere gemeenten lr-staal I Het is volkomen juist wat de heer v. Wes Noordvestsingei No. 47, groot 12 are 50 centiare, f6000. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Dinsdag 17 Februari 1914, des nam. 2 uur. (Vervolg.) 10. Behandeling van het praoadvies van Burgemeester en Wethouders, inzake het erfpeichtsstelsel, uitgebracht, naar aanlei ding van het voorstel, indertijd gedaan door wijlen den heer F. J. Smit. Dit praeadvies, dateerende van 29 Mei 1913, hebben wij in ons nummer van Zater dag j.l.nogmaals opgenomen. Zooals men daarin leest, is de conclusie van B. en W. dat 'oen goed zal doen zich in deze niet aan banden te leggen en gegadigden niet af te schrikken, doch zich voor te behouden in ieder geval naar omstandigheden te be slissen. Na een zeer langdurige discussie en na verwerping van een voorstcl-mr. Kavelaars om dit onderwerp aan te houden tot na wijziging der erfpachtsverordening, werd overeenkomstig het advies van B. en IV. besloten mot 14 tegen 7 stemmen. 11. Adres van S. C. van Waalwijk van Doom q.q. betreffende uitgifte vau grond aan de St. Liduïnastraat, met advies van Burgemeester en Wethouders. Het gevraagde perceel ligt tusschen de Van Smalcveltstraat en de Veenlantstraat, zijnde dit perceel de 'overgeblevenen kop van het bouwblok, begrensd door boven genoemde straten. In overleg met de commissie voor het Grondbedrijf stellen B. en W. voor den gevraagden grond te verkoopen voor den prijs van f.7.75 per M.2 liet voorstel wordt aangenomen met 15 'tegen 6 stemmen.' B. en W. verzoeken machtiging het gym nastiek lokaal aan de Prins Mauritsstraat, dat thans gereed is gekomen, aan gegadig den in gebruik to geveniu plaats van tegen fö, zooals reeds vroeger besloten was, tegen een vergoeding van ten minste f 10 pier '■'ekelijksch gebruikuur per jaar. Deze machtiging wordt verleend. een 'gemeentelijke keuringsdienst en diiq kost eenige duizenden guldens meer. An deren zijn aangesloten bij een centraten dienst. Een eigen keuringsdienst met eigen ambtenaren krijgt men niet met geringe kosten. Nu kunnen wij hier een goeden dienst krijgen voor f2500. Spr. had werkelijk gedacht, bij dit voor stel eer lof te zulten hooren dan bestrijding. Spr. wil steeds gaarne meewerken om I gelegenheid te geven zicli van het onder werp op de hoogte te stellen en dit des- gcwenscht te bestrijden maar een verzoek tot uitstel op{ dien grond had hij zeker het minst venvacht van den heer j Houtman, die toch zeker wel van de nood zakelijkheid van dezen dienst overtuigd zal zijn. En bovendien, als de Raad op dit voor stel ingaat, is men er nog niet mede gereed. Daar moet nog een ambtenaar benoemd, oen verordening samengesteld en aangenomen worden, enz. En wat de kosten betreft: Delft is bij den keuringsdienst te 's-Gravenhage aan gesloten en betaalt daarvoor f3500. Spr. is dan ook overtuigd, dat de voorgestelde regeling is zoowel in het financiëele als in het werkelijk belang der gemeente. Laat de heer Houtman dus liever dadelijk komen met zijn bezwaren dte hij ook nti wel zal weten, dan kan sjir. die bestrijden. De heer Hout m a n zegt, dat hij nog tendorp zeide. De som van £2500 is af komstig van den heer Bakker. Men staat dus als twee partijen tegenover elkaar, waar van de oene partij, de heer Bakker, aanbiedt den dienst op zich te nemen voor 2500, terwijl de andere partij, de gemeente, daar tegen geen bezwaar heeft. Dat bedrag kan dus niet worden een verwijt tegen het voor stel. De man die de taak wil aanvaarden heeft uit eigen beweging het liedrag voorgesteld en B. en W. zijn dus gerechtigd het voor ste! daartoe te doen. Voor de belangen van den heer Bakker heeft de Raad niet te waken. In zooverre is spr. het dus met, den heer v. Westendorp eens, dat do woorden van den heer Houtman een ver-> keerden indruk zouden kunnen vestigen.; De heer II o u I m a n merkt op dat de gebet-Ie Raad er tegen opkomt als een werk man een te laag loon krijgt en nu zou aan den heer Bakker eeu belooning wor den gegeven die misschien nog beneden zoo'n loon gaat. Maar de lieer Bakker is wel z'oo leep geweest te zorgen dat er een voorwaarde -in liet contract is gekomen, die hem "bfevei- ligf. B. en W. kunnen hem niet opdra gen bepaalde onderzoekingen 1e doen on dus kan hij die zelf bepalen. Spr. kan heel goed vovr liet bedrag dat van de f2500 resteert 1800 onderzoekin gen doen, maar niet al die onderzoekin- iets zal zeggen over zijn voorstel, dal op I gen hier noodig zouden zijn. Uit den Gemeenteraad. De agenda voor deze zitting bevatte 11 punten, waarbij er een was, dat de reputatie heeft verschrikkelijk lange delatten uit te lokken, een reputatie, die het, gegrond op dc ervaring van vele jaren, ten volle verdient. Wij bedoelen de kwestie der erf pacht. Herhaaldelijk is dit onderwerp reeds in den Raad behandeld, van alle kanten bekeken, belicht en bespreken on het slot van het debat was steeds, dat de meerder heid een verplichte echtpacht verwierp, of de beslissing tol later uitstalde. Met bewonderenswaardige stabiliteit heeft ieder zijn eenmaal ingenomen standpunt behou den en ook nu weer was het resultaat van het bijna 2-urige debat weer volmaakt gelijk aan de vroeger genomen beslissingen. Een ander onderwerp, dat vrij algemeen verwacht werd zonder ernstige discussie der Voorzittershamer te zullen passeeren,; lokte nog een scherpe discussie uit, n.l. 'hel voorstel berteffende de Keuring van levensmiddelen. De heer Houtman verzoekt uitstel tot de volgende vergadering van de behandeling van dit onderwerp en wel om de volgende redenen lo. de gegevens, die door B. en W. aan hel oogenbük aan de orde i.-. Hij hoeft reeds gezegd, dat hij tegen een dadelijke behandeling van het voorstel van B. jen W. is, omdat dit absoluut niet volledig is toegelicht. Spr. moet er ten sterkste tegen opkomen, dat men een amjbtenaar, aan wien weten schappelijke eisclien gesteld worden, een taak zou wi'len opdragen, tegen een beloo looning, die nog blijft beneden die van een gewonen werkman. Men moet hier niet hebben eeu dienst, maar een goeden dienst, en nu kan do beer ri. Westen dorj. zeggen, dat dit met de voorgestelde regeling mogelijk is, maar spr. acht dit niet mege lijk. Spr. wil dat bewijzen, maar daarvoor is noodig, dat hij moer gegevens bezit; daar om heeft liij uitstel voorgesteld. Spr. acht het onmogelijk een goeden dienst te krijgen, wanneer daarvoor slechts f2500 wordt beschikbaar gesteld. Het college heeft den Raadsleden slechts 8 dagen gegeven, om deze zaak te onder zoeken en het is dus geen ovemiatigcm eisch, a's spr. vraagt om iets logeren tijd toe te staan. De heer v. Westendorp merkt op. dat, wanneer waar was wat de heer Hout man wil beweren, n.l. dat men voor dat bedrag geen goeden dienst zou kunnen krijgen, B. en W. dan een voorstel zouden hebben ingediend, dat niet te verdedigen is. Als het voorstel wordt aangenomen, dan zal men hier een goeden, dienst krij gen en het zou onverantwoordelijk van B. en W. zijn geweest, het voorstel in te dienen, als zij daarvan niet overtuigd waren. De heer Houtman kan van dit onderwerp op de hoogte zijn en is dat ook als scheikundig ingenieur. Spr. blijft het betreuren, dat dc op positie tegen dit voorstel komt juist van iemand, die het ondererp zóó goed kent. Hij noemt het onverantwoordelijk, dat de heer Houtman zegteen goede dienst kan uit dit voorstel niet voortkomen. Hoewel spr niets tegen ambtenaren heeft, stelt hij het toch op jirijs als hij ziet, dat een jonge Spr. zal hierop thans niet verder in gaan, maar met uat contract kan fiff met meegaan. De heer Bakker heeft een,con tract voorgesteld dat hem den geheelen dienst in handen geeft. De Voorzatter:, Er is geen contract; Er moet nog een verordening gemaajrt wor den, die den dienst regelt. i De heer Houtman: Dan had die bjjj het voorstel moeten worden overgelegd. De Voorzatter: Eerst moest de Raad zich over het beginsel uitspreken. En alvo rens tot den dienst gekomen is, moet nog heel wat gebeuren. De verordening moet nog dn ontwerp gemaakt en aan de goed keuring van den Raad onderworpen wor den. Bij de behandeling daarvan kunnen de raadsleden dat ontwerp amendeeren, zoo dat daarin de bepalingen komen die zij meenen dat noodzakelijk zijn. Als dan de verordening aan den heer Bakker te" "be zwarend voor hem lijkt, zal hij eenvou dig zeggen: ik doe hel zoo niet. "De ge hoede uitwerking van bet voorstel,- waarin nu alleen de strekking is vervuld, moét dus nog komen. De heer Houtman zegt dat in elk» gemeente toch een voorstel in zijn geheel wordt gedaan. Hij ziet nipt in £at een contract va,n zoo groot belang moet aan gegaan worden zonder behoorlijke gegevens.- Spr. wordt bier nu voorgesteld als iemand die iets onbillijks wil, maag overal waar een keuringsdienst is, werd daartoe een volledig voorstel gedaan. Spr. heeft voor zich de stukken van de gemeente Hilver sum. Daaruit blijkt dal de aanschaffing van instrumenten heeft gekost f5500 en meu- bolair voor het laboratorium f2500; de totale dienst kost jaarlijks f6000. Spr, weet dat deze dienst gewoonlijk ge schat wordt naar een cijfer per inwoner,- maar wat hier wordt voorgesteld is een bedrag dat véél te laag is. Nu mag de heer v, Westendorp' z'eggen dat men hier een goeden dienst zal krijgen, maar gear gumenteerd heeft hij het niet Door den Voorzitter is gezegd: als d$

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2