Gemeenteraad. Kunst en Wetenschap. Kerk en School, Ned. Hkrv, Kerk. Landbouw cn Yeeteelt. Luchtvaart. Belangrijke grondverkoop. wiefuumdeel daarin hooit gehad, maar din die hnltli» -droht- aanvaardde als gebradi' ook aan zijn medeleden van de lliniw ceinnsi'-.-ie en aan den architect. Een aardige verra-rins had de heer v. d. Zee, hnpklimldor der Spaarbank, hol ito ■duur Breid Door dien- /een, den tiw A. d. Zee, w,re het oude pand der Spaar hank, waarin de/e mige\<*or 40 jaren \vn- gewstigd ge\\ ee-t, Op het doek br.u hl en than- bood de heei id Zee het -duldttij aan hel be-tinu dei .-paarbank aan <«lx een herinnering aau de plaats-, wa.ii de .spaarbank lot een zoo groote uitbreiding en ontwikkeling wa« gekomen. Dit -oliilder-tuk. dat door allen (en zeer ste werd bewonderd en voor het TV-tuur een hoon gewaardeerd cadeau wa-, werd 011 der harte! ijken dank aanvaard en /.al een eereplaats m de Bestuurskamer ln-komen Naar ons uit goede bron wordt meege deeld, is eindelijk, na maandenlange ondot handelingen, tusschen de Gemeente Schie dam en liet Bestuur der Domeinen, een een opLresir.g gevonden van de tot dus verre bestaande bezwaren, en /al liet Rijk zipi meewerking verleunen tot hel uitgeven in erfpacht, aan de Gemeente van ver schillende strooken domeingiond, vóór de bezittingen der Gemeente aan de rivier „De Maa-" gelegen. Wanneer deze overeenkomst is tot stand gekomen, zal de Gemeente de vrije be schikking li eb ben over een groote strook grond langs den .Maasoever, waardoor hel mogeli|k is, dat een begin f maakt woidt met het maken eener haven en erdere wer ken, ten einde aan de Scheepvaart en in dustrie Ik iidelsterreinen ter beschikking te stellen. Reeds lang wordt o. a. met de Fur ness Maatschappij onderhandeld over het oprichten van groote scheepswerven, welke onderhandelingen thans zóóver gevorrbud zijn, dat spoedig de noodige behandeling in den Raad te wachten is. In ons nummer, dat as. Woensdagavond verschijnt, zal worden opgenomen de trek- kïngfdijst der verloting, verbonden aan de 'Afdeelingstentoui-telling van de lloll. Maat schappij van Landbouw, den/elfden ilnjr te Rotterdam gehouden. Op den gewonen tijd zijn afzonderlijke nummers tot den prijs van 2 cent verkrijg baar aan on» Bureau, Lange Haven 141. De Burgemeester van Schiedam brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen;, dat hoi kohier van de Person eek- Betasting no. 13 dezer gemeente, over liet dien-tja ar 1913, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 30en Waait 1914 executoir verklaard, op lieden aan den ontvanger der directe belastingen al hier. tor invordering is overgemaakt Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht i-, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, als mede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke bezwaarschriften te gen eenen aanslag, op genoemd kohier voor komende, belmoren te worden ingediend. Tentoonstelling herhalingsschool. Gisteravond heeft de door ons aangekon digde tentoonstelling plaats gehad van de leerlingen der 'Herhalingsschool voor jon gens alhier. Het is steeds met genoegen dat wij die jaarüjlcsche tentoonstelling bezoeken. De re sultaten van het -onderwijs, dat men daar aantreft, zijn Werkelijk zoo, dat men voelt hoe nuttig deze arbeid is. Van de meest eenvoudige vormen, klimt het kartomverk op tot werkelijk samengestelde voorwerpen, terwijl dit eveneens het geval is met de teekeningen, die daar door de leerlingen gemaakt worden. Het cartonn age werk wordt bovendmen met eenvoudige teekeningen in kleuren versierd en dikwijls met zeer veel vaardigheid, wat bewijst, dat, zoo er maar ■eemiigen aanlog is, deze met dit onderwijs wordt ontwikkeld. En nu is het doel van dat onderwijs niet om kartonnen voorwerpen te loeren maken, maar de vervaardiging van deze voorwerpen is, evenal.- bij 't teokenondenvijs het middel om de leerlingen te loeren juistheid en netheid, te ontwikkelen hel oog en de hand, ze te doen zien vormen en kleuren. Dat alles zijn diVngen, die liet leven ver moeien, omdat, ze leeren waardeeren wat mooi is. liet heeft het praeti-di geiolu. dat in de huishoudens komen betere» sier raden, meer orde en netheid, omdat dio beter gewaardeerd worden rlnor de leei Jingcn. Wij hopen, dat het aantal jongen- aan de school van jaar tot jaar zal toenemen, op dat ile vruchten van dit onderwijs meer en ïncer verspreid zullen worden in die ge zinnen, die daaraan de meeste behoefte hebben. T. E.Ö.E. X. 0, If et bestuur van bovengenoemde ver een iging verzoekt mede te deelen, dat in plaats van mej. Elly Wet seis mej. Jeanne Kifclburgcr Woensdag in Athalia zal zingen. Mej. -Elly Weiscis is door ongesteldheid verhinderd. Het aantal solicitanten voor.de betrek king van ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger bedraagt 35, dat voor klerk le klasse fer secretarie 10, dat voor idem 2e klasse 12, teiwijl voor de vaca ture van Bcvolkingscontroleur zich 22 ge gadigden hebben aangemeld. Gisteravond 12 uur reed een huurrijtuig, waarin vf r personen gezeten waren, en dat benedenópes van Rotterdanj kwam, den ver keerden oprit bij het Roóde Hek op. De koetsier Evers, uit Rotterdam, boord" toen een tiam aihter zich aankomen, en links uitw ijk"iule -- rechts van hem wa- de lijk tuimelde liet rijtuig en kwam op de daaronder liegende tram haan voor afrijden de trams terecht. Teiwijl dit alles daar lag en de lantarens door den schok waren uitgegaan, kwam 'de oleotrische tram uit 'Schiedam aanrijden. De bestuurder daarvan bemerkte door de duisternis het omgeslagen rijtuig met bij tij Is en zoo werd dit met liet paard een 10 a 15 meter verder geschoven. Het poanl werd daarbij zoo goed als vermorzeld en het rijtuig in stukken en biokkcn gereden. De inzittenden waren gelukkig dncct na den val uit het rijtuig geklanleid en had den »lechts enkele pijnlijke ledematen, en wat huilen en .schrammen bekomen. De koetsier kwam er eveneens zonder cenig noemenswaardig letsel af De inzittenden waren drie Rotterdammers en iemand uit Pemis. Een dor Rotterdam mers. een schepeling van de Javaboot, „Ma dmen" heeft zich later nog in het ziekenhuis te Rotterdam laten verbinden. Het kadaver wan het paard is naar Rot terdam vervoerd Het verbrijzelde rijtuig lag hedenmiddag nog aan den dijk. Uit de gang van een »"oning aan de West vest is Zaterdag een barometer met daaraan verbonden thermometer ontvreemd. Op de glasfabriek De Schie had gister avond om elf uur een vechtpartij plaats, waarbij een zekere H. Xijs zoodanig werd teegetakeld, dat hij zich niet meer in staat achtte, om verder zijn werk te verrichten en naar huis ging. Om elf uur hedenmorgen kwam de 30- jnnge glazenwasschei' J. de Groot. .uitRot terdarn, die met anderen bezig was om de fabriek der firma Hazekarap .alhier schoon te maken, in aanraking met een jachtwiel. Hij bekwam ontvellingen aan den linkerarm, terwijl zijn kleeren werden ge scheurd. De man, die over veel pijn klaagde, keerde naai' Rotterdam terug, om zich daar onder geneeskundige behand- 'ing te stellen. ergadcring van den Raad'der gemeente Schiedam, op Dinsdag 31 Maart 1914, des nam. 2 uur. oorzitter de Burgemeester, de heer M. L. Iloimerlage Grete. Tegenwoordig zijn 20 leden. Afwezig mei kennisgeving de heer J. SI. v. d. Schalk. oorls zijn afwezig de heeren Van Briel i-a-se en D. Ris. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat bij B. en IV. zijn ingekomen van Ged. Staten. a. een schrijven, houdende meledeeling, dat do Minister van Binnen 1. Zaken bij beschikking van ilO Maart j.l. het bedrag van de over het jaar 1914 hij voorschot aan de gemeente uit te keeren Rijksbijdra gen, als bedoeld bij art 48, le lid, sub 1 der Lager -Onderwijswet, heeft vastgesteld op f 86.660. b. oen schrijven, ten geleide van het op 16 Maart j.l. goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 10 Maart j.l., tot wijziging van het le lid van art. 2 der bepalingen, waaronder B. en \V. bij raadsbesluit van 3 Februari j.l.. werden gemachtigd aan D. Kok q.q. te verkoopen een perceel grond, gelegen aan de Prins Fredelrik Hendrikstraat. c. een schrijven ten geleide van het op 23 Maart j.l. goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 10 Maart j.l., tot het voeren van een rechtsgeding, zoo ïn eersten aanleg als in hooger beroep, legen A. Kcol, huurder van een perceel weiland, in eigendom van de gemeente d. een schrijven ten geleide van het op 23 Maart j.l. goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 10 Maart j.l., tot onderhamische ver huring van het voor arbeidersluinen ge reserveerde bouwland, in de Keilen, ge- gen Noordoostelijk van den derden weg door die terreinen, groot ongeveer 3000 AI2. e. oen schrijven ten geleide van de op 23 Maart j.l. goedgekeurde raadsbesluiten, d.d. 10 Maart j.l., tot wijziging van de gemeentebegrootingen 1913 en 1914, met bedragen van 41375 en f1280. Een schrijven, ten geleide van het op 23 Maart. j.l. goedgekeurde* raadsbesluit d.d. 10 Maart j.l. tof het oprichten van een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs le klasse, te huisvesten in het gebouw der voormalige burgerschool, 'Brcersveld, w-elke goedkeuring is verleend tot 1 Sep fember 1915. Al deze mededeelingen worden voor ken nisgevmg aangenomen. Van B. en Vó. Voorstel tot onderhandsche verhuring aan A. Molendijk le 's Gravendeel, voor het seizoen 1914, van een strook grond ten Westen van 'het Storrebosch. gro t ongeveer 3000 Af.- voor de s>m van 'f32. B. en 'W. stellen voor, dil verzoek da delijk af te doen. Er werd overeenkomstig het voorstel besloten. klem voorstel lot het verleen en van mach tiging tot openbare verhuring voor het sei zoen 1914, van weilanden in lietZuidei- gors, van weiland, verhuurd geweest aan P. S. Reukelrnan en van het grasgewas van cenige perceelen land elders gelegen. Hiertoe, wordt besloten en de machti ging daartoe verleend. Idem voorstel tot onderhandsche verhu ring aan J. H. Le po ld er,voor liet sei zoen 1914, van perceel 32 in het Sterre- bosch, tegen een huurprijs van f70. Wordt goedgekeurd. Idem voorstel 'tot afwijzend beschikken op het adios van den Schiedamschen Be stuurders Bond, waarin scheiding gevraagd wordt van WenMoozenfonds en Arbeids beurs. 'B. en iWj. stellen voor .ook dit adres in een volgende vergadering te behandelen. Het adres dagteekent van September 1913, en werd om advies .gezonden aan de betrokken commissie, die met den vooj- zitler en secretaris van genoemden Bond een onderhoud heeft geluid, dit onderhoud had echter geen resultaten, de commis sie kreeg geen nieuwe gezichtpunten, wes halve zij haar reeds vroeger gegeven ad viezen, om niet tot scheiding over te gaan, handhaaft Dit is ook' de morning van B. en W. zij herinneren den Raad aan hetgeen in 1911 hierover .bericht werd en wat nog geheel de meening van het college is en adviseert tot afwijzende beschikking. Idem voorstel, om liet aanbod van het comité voor Schiedam van hel Nederl. ltoode Kruis, betreffende het gebruik van een njwielbra.nca.rd met toebehooren, on der dankbetuiging te aanvaarden. Hiertoe wordt besloten. Idem voorstel tot vaststelling eener ver ordening op eet- en drinkwaren en op ge bruiksartikelen in de gemeente Schiedam. B. en IV. stellen voor deze verordening tegelijk met de ontwerp-overeenkomst te behandelen Idem voorstel tot vaststelling eener ver ordening, regelende de belooningen der vak- onderwijzeressen in nuttige handwerken en tot definitieve aanstelling van een 3-tal dier onderwijzeressen. Wordt ter behandeling neergelegd tot een volgende vergadering. Van de commissie voor het Algemeen Handelsenlrepèt schrijven, waarbij wordt aangeboden liet beredeneerd verslag van de toestand dier inrichting pver het afgo- 1 co pen jaar. Van de commissie voor de gemeente-rei- •niging schrijven waarbij wordt aangeboden het verslag omtrent den toestand en de werking over 1913 van dat bedrijf. Idem van den archivaris omtrent den toestand van het gemeente-archief en biblio theek over 1913. Worden voor kennisgeving aangenomen eri zullen mede gevoegd worden bij het gemeentelijk verslag. Van de gezondheidscommissie bericht dat bij haar geen bezwaren bestaan om in plaats van 1, 2 vroedvrouwen te benoemen. B. en W. stellen voor te besluiten tot aanstelling van 3 vroedvrouwen en de des betreffende verordening in dien zin te wij zigen. Van diezelfde commissie, bericht dat bij haar geen bezwaar" bestaat tegen het ont- werp-keuring van levensmiddelen. Hierop zal gelet worden hij de behande ling van dit ontwerp. Kennisgeving. Zal worden gevoegd bij het verslag omtrent den toestand der ge meente over dat jaar. Van de Gezondheidscommissie schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt ingezonden de rekening en verantwoording over 1913. Wordt gesteld in handen van de Com missie voor Financiën en Belastingen. Van het hoofdbestuur van „Nosokomos," Nederl. .ereeniging lol bevordering der Be langen van verpleegsters en verplegers^ adres, waarin wordt verzocht verbetering van de jaarwedden en regeling van de reethspositie van de verpleegsters en ver plegers. In handen van B. en W. om advies. Van het bestuur van de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze", afd, Schie dam, schrijven, waarbij wordt aangeboden de rekening en het verslag van den Handels cursus. Kennisgeving. Van mevr. de wed. Janssen—iLaverge, schrijven, houdende metledeeling, dat zij dooi' vertrek naar elders, bedankt als lid der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, schrijven, waarbij mede- deeling wordt gedaan van de data, waarop de examens aan de openbare lagere scholen en de tentoonstelling aan de Herhalings school zullen worden gehouden. Hiervan is bereids den leden mededeeling gedaan. Van den directeur der Burgeravondschool schrijven, waarbij miededeelmg wordt gedaan van den datun van het houden der eind examens en van de jaarlijksche tentoon stelling. Ook hiervan werd reeds kennis gegeven. Van het bestuur der Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken schrijven, houdende mtnoodiging tot bijwoning van de officieele opening der tentoonstelling van werkstukken in het gebouw der school op 26 Maart 1914. Mede werd hiervan aan de leden kennis gegeven. i Van de afd. Schiedam! van den Bond van Nederl. Onderwijzers, adres, waarin word! verzocht de jaarwedden van het onderwijzend personeel aan een herziening le willen onderwerpen. In handen van B. en VV. om advies. Van J. Schrijver, adres d.d. 23 Maart 1914, waarin wordt verzocht de voorwaar den, waarbij hem' bij besluit van B. en W. van dato 22 December 1913 vergunning is verleend om een fabrieksgebouw te bou wen aan de Noordvesl, luidende, dat hij ten kantore van den Directeur van .Ge meen iewerken moet storten een bedrag van f400 ten behoeve van een tweetal beerput ten met waterdichte beerkelders, te doen vervallen en hem' gelegenheid te geven om op het gemeenteriool aan te sluiten. |Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en IV. om advies. Van het bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond, afd. Schiedam, schrijven, waar bij werd aangeboden de rekening over 1913 van de Tfeeken- en Vakschool dier afdeoling „SI. Joseph", benevens hel jaar. verslag dier inrichting. Het verslag wordt voor kennisgeving aan genomen. De rekening gesteld in handen van de Commissie voor Financiën en Be lastingen. Van het bestuur der Kindervereeniging „Het Mosterzaadje" schrijven, waarin wordt verzocht het gebruik van een der lokalen van school E aan de Dwarsstraat, des Zon- dagsmorg" 'S van 10<11 uur. In har-; van B. en W. om advies. Van hiedamsche Tramweg Mij.'adres, waarin uitstel wordt gevraagd van de ver plichling tot aanleg van lijn C, Emmaplein—r Beurs. i In handen van B. en W. om advies. Van de afd. Schiedam v. den Bond van Nederl. gemeentewerklieden, verzoek, om de met 1 April 1914 ontslagen losse werk lieden D. Krabbendam, C. Lips, L. van der Vlies en J. Glansdorp voor een vaste be trekking in aanmerking te doen komen. In handen van B. en W. om advies. Aan de orde is. 1. Benoeming van onderwijzend perso neel aan de scholen G en H, in verband met de opheffing van de scholen G en H aan de Prms-Mauritsstraat en de School straat en de oprichting van nieuwe scho len G eri II aan de Huysmansstraat en de Prins-Mauritsstraat. Benoemd worden voor school G aan dei Huijsmanstraat G. v. d. Most, L. v. .<1. Tempel, C. A. Tettelnar als onderwijzer en als onderwijzeressen .Mevr. M. de' Wit van Wamden, Mej. A. H. de Kok en Mej- F. Al. de Goederen en aan de school IL Prins Mamitsstraat als onderwijzers J. van Meurs, II. Veenstra. J. J. Rozendal, A. Kruis, W. G. I. Roer, Krabbendam en L. G. Vonk; tot onderwijzeressen, Mej. J. P. van Luik, Mej. A Gravenstein, Mej. S. T. Bras, Mej. AI. T. de Groot en Mej. R. L. Verhoog. 1 De heer v. Briel Sasse komt ter ver gadering. 2. Benoeming van een onderwijzer aan school D (vacature-J. van Rhijn Gzn). Voorgedragen worden 1. P. J. Dobbelaar te Vlissingen. 2. J. A. Woudenberg te Tiel. 3. A. v. d. Giessen te Sliedrecht. Benoemd* wordt de heer P. J. Dobbelaar te Vlissingen. 3. Benoeming van een hoord der nieuwe school voor gewoon lager onderwijs der le klasse z.g. volksschool J. Voorgedragen worden in alphabetische volgorde J. Baak, te Hillegersberg. J. H. Klein te Rotterdam. G. van der Most te Schiedam. Benoemd wordt de heer J. H. Klein met 14 stemmen, terwijl 7 stemmen worden uitgebracht op den heer G. v. d. Most. De heer Houtman bespreekt na de be noeming nog deze voordracht en dringt aan om1 in den vervolge het onderwijzend- personeel hier ter stede voor bevordering in aanmerking te doen komen. 4. Voorstel tot benoeming voor den loo penden cursus van mej. G. J. J. Kok tot leerares in de oude talen aan het Gymna sium, gerekend te zijn ingegaan op 1 Maart j.l. Dien overeenkomstig wordt Mej. Kok als zoodanig benoemd. 5. Benoeming van een gemeentegenees heer, tevens schoolarts, (vacature-Dr. D. N. Janssen). Aanbevolen worden in alphabetische volgorde R. H. M. Geerdes. A. D. De Leeuw. Hiertoe wordt benoemd de heer R. H. M. Geerdes. (De vergadering duurt voort. Yolksbadhnls. In de week van 2228 Maart4914 wer den genomen 514 baden. lgte K1.M9 2Je Klasse Kuipbaden 22 Kuipbaden 81 Regen 33 Regen 369 5 ets kinder 9 AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsctn Bioeeoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 8 uur. Elite Variété-programma. 31 Mrf. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Rot- terd. Ojjfera-gez. Nap -de la Afar. Stalles no. 11. 31 Alrt. Groote Schouwburg, 8 uur. Ro|t- terd. Toon. Gez.-Van Eysden. Zijn heilige. 1 April. Odeon, 8 uur. T. E. G. E. N O, dir. do hoer J. Fiogee Jr. Uit voering van „Athalia"'', van. Men delssohn. -1 April. Groote Schouwburg, 8 uur. N. V. Toon. Vereen. Heyermans. Aller zielen. 1 April. Tivoli Schouwburg^ 8 uur Kon. Vereen. Ned. Toon. Kolonelszorgen. 2 April Odéon, 8 uur. Geqstf. Zangyereen. „Soli Deo Gloria, dir. de heef K. v. Riet, Uitvoering. Instandhouding Rotterdamsch Tooneel- gezelschap. In de vergadering van de vereeniging tot instandhouding van een Rotterdamsch too- neelgezfilschap werd het bestuur samenge steld uit de heeren A. Robertson Wi-Azn., A. Kolf, G. van dar Pot, mr. J. Haveüaar, H. G. J. de Monchy. Op de op de vorige verga dering vastgestelde statuten zal de .konink lijke goedkeuring worden aangevraagd. De voorzatter deelde mede, dat 200 leden met een contributie ran pl.m. f 2100 waren toe getreden. Nieuw R. K dagblad. Naar „Het Cieoltrum" verneemt, bestaat ernstig het plan, in de hoofdstad een nieuw Katholiek dagblad met ochtend- en avonl- cditie uit te geven. Er moet reeds voor een aanzienlijk kapitaal ge teekend zijn, t r- wijl noig van buiten de stad een gr ut renteloos voorschot zou zijn toegezegd. Het nieuWe blad Zou van zoogenaamd „integrate" zijde uitgaan. Beioepen te Nieuw-Vennep (toez.) ds. H. P. de Pree, te Alkmaar. Geref, Kerken. Aangenomen het beroep te Krabben- dijke ds. A, 11. Nieboer, te Lollum. Oud-Geref. Kerk. /Bedankt voor het beroep Ie Grand Rapids ds. L. Eoone te St. Philipslahd- Hooger Onderwijs. Aan de universiteit van Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift„"Over oogvochtsstrooming langs de Supracborioid-ea'de heer H. R. Gerbrandy, geboren te Goënga. Universiteit te Groningen. Doctoraal exa men rechten de heer Joh. Frima en F. L. Nepperus. Paaschveelentoonstelling. (Begunstigd door prachtig weder, dat al reeds in den vroegen ochtend de bezoekers deed toestroomen, werd heden qp het ter rein achter de Veemarkt, te .Rotterdam, de tentoonstelling gehouden van gemest, melk en drachtig en aanfokvee en paarden, uitgeschreven door de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omsteken, der Hollandsche Alaatschappij van Landbouw. Er waren niet minder dan 527 stuks ingeschreven. In do afd, A, gemest vee, 191, in afd. B, melk en drachtig vee, 46, in aid. G, aan fokvee 95, in afd. D, melk en drachtig vee, (Gronmgsch voeslag, AVjt- en Blaarkop), welf ke afdeeling eenige jaren op het programma gemist werd, doch thans op veler verlan gen daaraan toch werd toegevoegd 24, in afd. E, aanfokvee, (dito), 97, in afd. F, paan der, 69 stuks. lie indeeling van het terrein was weder als vorige jaren. Langs de wand, naast de bestuurstent, waren weder een aantal étala ges met landbouwwerktuigen, terwijl langs de anndere buitenzijden het kleinvee, als varkens en schapen, waren geëxposeerd. Het groote vee" was woder geplaats rondom een ring voor de keuring, terwijl de paar den rechts van deze waren opgesteld. Het was een prachtige tentoonstel!ing, be langrijk grooter dan "verleden jaar, toen het aantal inzendingen 391 bedroeg. Vooral iraai was de afd, gemeste ossen, mei hard voeder gemest. Het was een zeer belangrijke afdeeling, waarin niet alleen vele prachtexemplaren, maar ook zeer tal rijk was ingezonden. Ook in de afd. paarden waren ditmaal zeer mooie exemplaren. In de morgenuren werd de tentoonstelling o. m. bezocht door den heer Van Hoek, di- recteur-generaal van het departement van landbouw, die weder ziju groote tevreden heid over het ingezondene uitsprak. Vermei den wij nog, dat een 6-tal fokV vereenigingen ook' zeer veel tot den luister der tentoonstelling bijdroegen. Bekroond werden o. a. in de afdeeling A (gemest vee) No. 3. Voor den iijnsiten en awaarsten os, met spoeling in het Zuid-Ifollandséhe spoe lingdistrict gemest, onverschillig van wel ken leeftijd. Eerste prijs 140, toegekend aan no. '49, .Tac. Poot, Kefhel. Tweede prijs f 25, toegekend aan no. 47, J. Homburg, Delfshaven. Derde prijs f 15, toegekend aan no. 46, •Tac. Zeeuw, Schiedam/ No. 4. Voor den fijnsten en ziwaarsten os, met s|)oeling in het Zuid-Hollandsche spoe- lingdistrict geniest, niet ouder dan 3 jaar. Eerste prijs f.35, toegekend aan no. 67, S. H. Aleurs, Overschie. Tweede prijs f 15, toegekend aan no. 63, P. v. Woerden, Overschie. Derde prijs f 10, toegekend aan no. 64, P. v. Woerden, Overschie. No. 7. Voor de fijnste en zwaarste koe, me! spoeling in het Zuid-Hollandsche spoe ling in het Zuid-Hollandsche .spoelingdis! tri cl gemest. Eerste prijs f40, toegekend aan no. Ill, S. H. Aleurs, Overschie. Tweede prijs f 25, toegekend aan no. 116, G. J. AVitkamp, Schiedam. Derde prijs f15, toegekend aan no. "117,- AI Rodenburg,. Overscinc. No. 8. Voor de fijnste en zwaarste scheet, met spoeling in het Zuid-Rollandsche spoe ling in het Zuid-Hollandsche spoelingdis trict gemest (geboren in 1911). Eerste prijs f35, toegekend aan no. 124, \V. de Kroes, Overschie. Tweede prijs f 20, toegekend aan no. 123,- W. de Kroes, Overschie. Derde prijs f10, toegekend aan no. 121', Dirk Post, Overschie. De doodenlijst. Nabij Straatsburg is gisternamiddag teen mpitaire tweedekker bij hot nemen van een bocht omgeslagen. De bestuurder, luitenant Schulz kreeg een beenbreuk en hoofdwon den. De waarnemer, kapitein Reinhardt, van hei 70ste infanterie regiment, werd ge dood. Het toestel werd totaal verbrijzeld. c* Alen-seint ons uit Parijs: In de om geving van Alaubeuge heeft een ernstig vlieg ongeluk plaats gehad. Luitenant Didier, die met een passagier een vlucht maakte, viel

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2