JULIUS «LISBERG, VOOR DAMES. ïngesondtm MertedeeïiBgen. ROTTERDAM. NOOKDBLAAK 10, - Grootst gesorteerd Ilnis in Wollen- en zijden STOFFEN. - Mousseline de Iaine en fijne Katoenen. - m» Zijn uw nieren verzwakt? en wren vdt het levende lijf werden gctrok- ken en dat de aldus gemartelde dieren onder vreeseiijke stuiptrekkingen sterven, zouden zij wel allen tegen deze crrnwel- mode protested cn. EIG EX A ARRIGHE DEN. Dat mannen van wetenschap en kun stenaars dikwijls hun eigenaardigheden, hun gewoonten hebben, neten we allen. Mis schien zullen echter de volgende niindej hekend zijn. Ibsen had op zijn schrijftafel allerlei kleine figuurtjes staan, waarmee de rlieh ter speelde, als hij bezig was zijn ge dachten in een casten vorm te brengen, en van Schiller heet het. dat de reuk van rotte appelen bijzonder goed werkte <>p zijn inspiiatie en zijn werkvermogen. Som mige kunstenaar- meenden behoefte te heb ben aan oen zeer "bijzonder ko-tuum. (duck bijv. kleedde zich, eer hei tot cnmponoeren kwam, in een galakosfumn en van Diehard Wagner is meennalen verteld, dat bij, voor al in zijn latere levensjaren, bet best com poneerde. als hij „im Schlafroek" was en men beweerde zelfs, dat de kleur van dit kleedingstuk min of meer moest passen hij den toonaard, dien hij "zich voorstelde Bij zijn familie is echter omtrent dit laat ste niets bekend, wel echter van zijn oor- liefde voor fluweelachtige zachte stoffen, als bijv. zijn fb"Vieelen baret. Lesage moest. 0111 te werken, zonne schijn hebben, terwij! "Schiller en andere dichters en kunstenaars aan den nacht de voorkeur gaven, waf misschien toe te schrijven is aan mindere afleiding en gioo- tere kalmte. Beethoven had zijn beste in vallen op eenzame wandelingen en in het badMozart erkende, dat hij zijn hesle gedachten vond op wandelingen 11a een goeden maaltijd, of op reis, of in slapeiooze nachten en Carl Maria von We- her componeerde het best, als hij per schok kende» wagen reisde. Ook wetenschappe lijke schrijvers volgden eigenaardige ge woonten, als zij geheel in lmn werk op gingen, al komen deze bij hen minder voor dan bij kunstenaars. Alexander von Humboldt moei hel ge- heele omvangrijke hoofdwerk „der Kos mos" geschreven hebben, terwijl hij de lin ker knie als schrijflessenaar gebruikte en Heimholtz verklaarde in een rede, die hij bij de viering van zijn fiOsten verjaardag hield, dat de schrijftafel part noch doel had gehad aan zijn meest, luminense ge dachten, en een beroemde ontdekking op het gebied der organische chemie, de Ron- zolformule, heeft de imperiale van een stadsonmibus tot geboorteplaats gehad. ONZE SLAAPPLAATSEN'. Het valt niel te ontkennen, dat de ko peren ledikanten een levendige concurren tie aan de houten doen, en het is daarom niet onbelangrijk hel vóór en tegen ervan eens te overwegen. Het vaderland der kalikanten o-f slaap steden moet Egypte zijnvan daar kwamen zij naar Griekenland. De Romeinen leerden ze kennen van de Grieken en door de eer sten werden zij ten tijde van Karei den Groote ïn de Germaanschc landen inge voerd, natuurlijk eerst, hij de hooge Man den; de lagere moesten zich nog eeuwen lang behelpen volgens het seizoen met den vloer, op veilen, kleeden, mos, droge bla deren en stroo. Ook thans zelfs is liet bed niet alleen bij de tropische volken, maar zelfs bij do bevolking van koudere streken niet alge- en vulde zijn gemoed met groote ontroe ring, „IJ is van zijn grootte," zeide zij, ,,en ook uw haar "- Zij ging terug naar de zitkamer en open de de deur der naast bijgelegen ziekekainer. Een kleine lamp verlichtte het oudenvet- sclie vertrek. Do zieke zat, gesteund door vele kussens, overeind in haar bed, haar teére, smalle hand slak zij vol verwachting gretig uit. Harry keek vragend het jonge meisje aan. Zrj haastte zich naar het lied en zeide met zachte stem: „Charles is hier. Hij mag alléén fluiste ren. moeder." De oude dame stiet een gelukkige, go- smoorde kreet van dankbaarheid uilHairy knielde bij haar neer en drukte haar /grij pen de hand tegen zijn gezicht. „Jongen 1 mijn jongenweende zij en preste zijn hoofd tegen liaar oude borst. „O. kón ik je maar even zien!'' „Stil, stil,'* waa- chuwde het meisje. „Maar zeg toch wat, Charles," bad do zieke; „spreek tot mijl" "Harry verslikte zijn ontroeringen. „Moeder," fluisterde hij, „moedertje I" Zij liet haar vingers over zijn gezicht glijden en betastte licht zijn golvend haar. „Wat hen je gegroeid, dez'e drie larige jaren, mijn lieve kroeskop. 0, kón ik je toch maar even zien!" Zij hield hem een pros dicht, tegen zich aan. „Vecht voor de Zui delijken. mijn jongen!'' zeide zij. De kus, die hij haar op de hand drukte, scheen haar te voldoen. Zij ademde tevre den op. „Nu kan ik gelukkig sterven." sprak zij. Harry schreide, hij was niet beschaamd over zijn tranen. Hij hoorde nauwelijks de snikken van het meisje. Heel voorzichtig, bijna geluidloos, beantwoordde hij de vra gen dar moeder, stelde haar gerust over Zijn eigen veiligheid, beloofde haar terug ,te komen, zoodra hij dit kou. meen in gebruik. De Chinees en Japanner, evenals de Ja vaan en Zuidzee-oilander. slaapt nog op een mat, die eenvoudig op den grond wordt gespreid. De F.sldmo en vele 'Aziatische stammen van Rusland slapen in zakken Eerst in de veertiende eeuw werd het bed in de Europeesche landen algemeen, nok bij de lagere volksklassen, hoewel de wu m der slaapsteden veel vei schilde van de hcdeinlangsche. Oorspronkelijk verstond men daaronder de bedstede, die een ontzaglijke menigte venen bedden bevatte. Deze maakte de tmts der jongt* bruid uit. Hier." *u is bet zeker toe te schrijven, dm de 1, (en zumer- liever onder dikke voeren bedden slajxm dan zich bij warm weer met zooveel aangenamer en licliler dek vergenoegen. Nergens is dit voeren bedden-systeem zoo verspreid als in Duitsrhland, zooals reizigers zith wel zullen herinneren uit de hotelbedden, waar men winter en zo mer puffen kan onder zware zakken met dons gevuld. I11 Engeland lieerscht algemeen het me talen ledikant met dekens en zonder vee- ren lied en deze gewoonte schijnt zich ook bij ons in te burgeren; men vindt tenminste in vele deftig ingerichte slaap kamers het kojrereti ledikant. Als voordeden hiervan wordt aange voerd het sierlijke uitzien, de grootcre zindelijkheid, het gemakkelijk liggen en ten gevolge van het handiger zijn de hygië nische voordeden. Daartegen kan men aanvoeren, dat de eenige, sierlijk metalen ledikanten, name lijk die van koper, zeer duur zijn. en ver der, dat door houten ledikanten in den- zdfden stijl als de kamermeubds veel meer een harmonisch geheel wordt, verkregen, heigeen oneindig mooier* staat; verder, dat uit een oogpunt van zindelijkheid het mo derne houten ledikant volstrekt niet on zindelijk is, en ten derde, dat de zoo genaamde hygiënische nadeden van het houten bed gemakkelijk uit den weg ge ruimd Jainncn worden, door des zomers lichtere beddespreien en zomerdekens te gebruiken <*11 voor flink luchten te zorgen, heigeen een noodzakelijk vcroischte is bij alle mogelijke soorten van slaapplaatsen. DE WAARDE VAN EEN STEM. Wij weten allen, dat een werkelijk mooie stem tied veel waard is. tn den winter 19121913 heeft Enrico Caruso te New- York niel minder dan 420 000 gulden ver diend. waarvan 250.000 gulden aan de opera, waar hij 50 maal optrad, dus 5000 gulden por keer. De rest ontving hij van phonograaf-fabrikanten, in wier instrumen ten hij zong. Maar hiernaar kunnen natuur lijk andoren niet rekenen, want Caruso i> een zeldzame ster aan den zangers- hemel en er zijn nog vele duizenden man nen en vrouwen op de wereld, die ook mooi zingen, maar -lang zooveel geld niet verdienen. Een Amerikaansch professor heeft aK een echt kind van zijn vader land eens uitgerekend, welke waarde een slem eigenlijk heeft. 11 oe is een onderne ming, een talent of een gave eigenlijk naar waarde te schaften, als men het niet in dollars kan uitdrukken? Van deze redenee- ïiug ging genoemde professor uit, vóór hij zich aan liet cijferen zette. Alle moeilijkheden van zulk een bereke ning overwon hij spelendenvijs en begon mol vast te stellen, dat buitengewone ge vallen buiten beschouwing bleven en er alleen met den doorsnee-artisf rekening Eindelijk kwam het. meisje tusschenbeide en zeide; „Moeder, wij mogen bom niet langer hier houden. Hij móet weg." „Ja, je hebt je plicht te doen," ant woordde krachtig de blinde. Voor den laat- S'ten keer omhelsde zij' hem, terwijl zij fluis terde. „De God onzer vaderen moge je zegenen, mijn jongen en je sterk maken voor je plicht." Harry kuste haar rimpelige wangen en volgde zwijgend het jonge meisje de ka mer uit,. III. Toen zij opnieuw in de schemerdonkere gang terug waren, glimlachte het meisje door haar tranen heen. „Ik kan u niet genoeg danken," zeide zij. „Dat behoeft ook riiet," gaf hij ten ant woord. „Maar ik moet nog één gunst 11 vragen," vervólgde zij. ,,U moogl, n.1. niet vragen, wie wij zijn 01 hoe wij hoefen." Hij knikte. „En daar u niet weet, in welke straat, noch in welk huis u is aangeland, zoo wil ik u blinddoeken en wegleiden." „Dat vind ik alles goed," sprak hij rustig, maar op één voorwaarde. „Wanneer u het kunt, zoodra de oorlog voorbij is, schrijft li mij, en laat, mij komen om u op te zoe ken." „Dat zal ik," beloofde zij. Hij bukte zich, toen zij haar eigen zak doek hem voor de oogen b'ond en wachtte, terwijl zij een shawl haalde. „Mijn naam," herhaalde hij, terwijl zij hem de deur uitvoerde, „mijn naam is Harry Louden. Mijn adres is Hij gaf het. haar. En u zult het niet vergoten?" „Ik zal het niet vergeten." Zachtkens, voorzichtig, leidde zij hem de straat uit, eenige zijstraten voorbij, tot bij een hoek. Hij deed niet de minste poging om iets te onthouden van den weg, dien zij hadden genomen. Na eenige oogenblikken zon worden gehouden, n.l. met de heeren fix dames koristen. De professor kwam tot de slotsom, dat de waarde van een stem van een korist(e) 20 p('t. bedraagt van het inkomen en de rest voor andere hoedanigheden betaald werd, zooals bij dames voor een knap uiterlijk en een mooi figuur. De geleerde betreurt het ten zeerste, dat het publiek zoo weinig ontwikkeld en onopgevoed is 0111 een knap uiterlijk en lief figuur boven een goede stem de voorkeur te geven, maar dat is nu eenmaal zoo en zal ook we! nooit veranderen. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. In Londen werd onlangs een exemplaar van de zeldzame eerste folio-uitgave van Shakespeare's tooneelspelen, in 1623 uit gegeven, gekocht door den heer Quaritch voor 24 duizend gulden. Drie jaar geleden bracht hetzelfde exemplaar 30 duizend gul den op. Jenny, een paard te Philadelphia, dat 51 jaar oud is, loopt nog voor den ploeg. Ge durende zeven en veertig jaar is hij in het bezit geweest van zijn iegenwoordigen eigenaar John Unrnh. Hij doet zijn dien sten nog zoo goed, dat hij menig paard, dat veel jonger is dan hij, kan beschamen. Behalve dat zijn rug veel heeft van dien van een kameel en enkele bosjes grijze haren, is Jenny nog heel goed voor zijn jaren. Zijn oogen zijn helder, hij staat goed op zijn pooten en beeft een merkwaar* digen eetlust. De heer Robert Young, die onlangs te Edinburg stierf, was wijd en zijd bekend als verzamelaar van paardenhoeven. Heele rijen hoeven, waarbij er nog waren, die dagteekenden uit den tijd der Romeinen, hingen langs de wanden van zijn winkel. Een enorme paar], van volmaakten vorm. ter waarde van 72 duizend gulden is ge vonden in de paarlvisseherij van Wesl- Australië en naar Groorne gebracht, van waar ze naar Engeland verscheept zal wor den. 1 Baron Ivrupp, de kanonnenkoning uit Es sen, gebruikte bij zijn leven visitekaartjes, van dun uitgerold staal vervaardigd. De heer Winons, een Amerikaansch mil- 1 ionair, die onlangs stierf, had de gewoonte eens in de zeven jaar zijn rekeningen Ie betalen. De goudvelden in Nieuw-Guinea zijn zeer ongezond voor de arbeiders, die er op werken. Een kapitein eener boot, die on langs veertig van zulke monschen te ver voeren liad, die allen lijdende waren aan koorts en dysenterie, verloor er onderweg zeven. Lord Salisbury was indertijd de eerste, rlie in West-Europa door influenza werd aangetast. De ziekte werd hem overgebracht door brieven uit St. Petersburg. ANECDOTEN. „Wat, je hebt een marmeren buste laten maken van je vrouw, en in je studeerka mer geplaatst? Waarom heb je dat ge daan?" „Opdat ik haar nu tenminste af en toe in stomme houding genieten kan, en haar de waarheid zeggen, zonder tegengespro ken te worden." werd hij opmerkzaam op verward rumoer in hup nabijheid. Het. meisje hield stil. „Zeg niets," zeide zij. Het naderde ,,lk weet, wat ik doen moet." „Ik vertrouw1 u geheel," antwoordde hij. Het tumult kwam dichterbij. Harrv voelde mannen in lmn directe nabijheid. Hij hoorde hoo plotseling alles stil w*erd en hoe het ineisje sprak; „Gij zult toch een blinde niet willen aanranden?" Onduidelijk stemmengegons volgde, vod- stappen Lokken af. „Zij zijn weg," legde het meisje uil, en haar lichte druk dwong hem verder te gaan. Eindelijk bleef Zij stilstaan. „Hier moet ik u achterlaten," zeide zij. „Wacht vijftig tellen, voordat 11 den doek van uw oogen afneemt." „En n z'ult niets vergeten?" vroeg hij op nieuw?" „Ik zal niets vergeten Haar hand drukte de z'ijne een kort oogen- blik. Toen wist hij. dal hij alleen was. Hij wachtte een volle minuut. Toen hij den zakdoek afdeed, bevond hij rich vlak bij zijns vaders huis. Maar voordat hij naar binnen ging, vouwde hij het zakdoekje op, kuste het en borg liet in zijn borstzak vei lig weg. I i Gp zekeren dag, een maand nadat de vrede was geteekend, vond majoor Harrv Londen onder zijn mailbrieven een enve loppe, waarvan het adres door een vrou wenhand was geschreven. Hij scheurde hot open. Binnenin bevond zic-h een opgevou wen blaadje schrijfpapier, waarop niet an ders stond dan een naamj, een adres. Een mystificatie, Zou men allicht denken; maar Harry Wist Imter. Hij greep naar zijn. hoed en stoof zijn huis uit. „Elsa!" fluisterde Mij gelukkig. Zuster fb'oos'; Verbeeld je eens, terwijl ik door de gang loop. omhelsi je vriend mij plotseling en drukt mij een kus op de lippen." Broer: „Daar zal hij voor bloeden... ik was toch al van plan geld van hem te leenen." Kind„Tante Doortje, hebt u ook zeme len in uw beenen, net als mijn pop?" Tante„Maar kind, hoe kom je aan zoo'n domme vraag? En bovendien, hoe kom je ertoe, mij met die pop te verge lijken? ïk begrijp niet, hoe je papa zulk een afschuwelijk ding heeft kunnen kno pen Kind: „Dat vindt mama ook, maar pa z«*i, dat hij ze gekocht heeft, omdat ze z«,o sprekend op tante Doortje geleek." Uitgever: „is dit uw eerste werk?" Jonge dichter: „Ja. mijnheer, is het u iets waard?" "Uitgever„Het is mij een tientje waard, a's ge me wilt beloven niet meer te schrij ven vóór dit gedrukt is, en ik wil een g. heelen voorraad hebben." Dichter: „Dat beloof ik u. Wanneer zal het gedrukt worden?" Uitgever: „Zoolang ik Jeef, nooit i" ,,'t Is belachelijk van een jongen man. <e trouwen zond ra hij er maar den leef tijd voor heeft," sprak een oude vrijgezel. „Zoo. vindt je dat?" vroeg zijn getrouw de vriend. „Natuurlijk, hij is nauwelijks oud genoeg om zijn eigen baas te zijn." „Maar dat is hij ook niet, als hij ge trouwd is.'" Een boer, die door zijn vrouw altijd ge plaagd was, was op het punt van te ster ven. Zij meende hem als troost de vol gende woorden te moeten toevoegen: „Ja, je zult spoedig heengaan, maar ik zal je volgen." „Dat geloof ik ook wel, Betje," sprak de oude man zwak; „maar wat mij aan gaat, hoef je je niet te haasten." Nelly: „Juffrouw Antiek houdt zich vast aan 't idee, dat huwelijken in den hemel gesloten worden." Marie*. „Dat is nogal een troost vóór haar. Hier heeft ze er met veel kans op." Juffr. A.: „Stel je voor, Marie C. is naar het buitenland vertrokken, en nog wel onder een anderen naam." Juffr. B.„Lieve hemel, dan heeft ze zeker iets vreeselijks gedaan Juffr*. A.„Nu, zoo heel erg was het niet, ze is getrouwd en met haar man op de huwelijksreis gegaan," MODE De groote mode-magazijnen zijn nu alle anet hun voorjaars-étalages gereed en zijn wij daardoor in staat een oordeel te vellen over hetgeen de zomer 1914 ons brengen zal. De kleuren zijn over het algemeen „boni" te noemen. Wat al bonte, groote bloempa- Ironen ziet men niet op de zijden linten, die zoowel als ceintuurs als tot hoedgar- neering worden aangewend; verder de in 't oog loopende Schotsche ruiten en stre pen en dan nog de effen kleuren, die dikwijls zoo bont zijn, dat ze het oog onaan genaam aandoen. Er wordt veel rood gedragen in verschil lende tinten, als cerise-rood, geranium-rood, tango, lavendel-blauw, p*i ara-viol et, bruin, citroengeel en oranje; maar men zal in tegenstelling van al die schrille kleuren ook veel zwart zien dragen. De modellen en garncering der hoeden worden steeds hooger, wat waarschijnlijk zijn ontstaan te danken hooft aan de weer in de mode komende hooge kapsels. Vele dames zullen de hooge kuif en het a la I'Vdora gekapt haar weer spoedig in toe passing brengen, en voor dikke, bolle ge zichten is het ook een zeer aan te bevelen kap reimaar de fijne, eenig.-zins lange gezichtjes zuilen verstandig doen, nog niet. zoo spoedig van de scheiding en de wrong laag in den nek afscheid le nemen, In de rokmode is voor 'I oogenblik nog weinig verandering te bespeurenze zijn nog steeds nauw en velen gedrapeerd, en hoewel er uit Frankrijk beriehtcnj komen, dat er daar rokken van wel drie meter wijd ingevoerd zullen worden, zal het nog wel een poosje duren, voor die bij ons ingang hebben gevonden, want de nauwe rokken hebben twee voordeeion, die niet zoo licht uit het oog verloren zullen worden. In de eerste plaats hoeft men er een zeer kleine metermaat voor noodig, en in de tweede p'aats heeft men bij regenatMg weer met wijde rokken ajtijd last, dat de schoenen vuil worden. BEVALLIGHEID. j Bevalligheid is geen schoonheid, maar dikwijls is zij veel aantrekkelijker. Schoon heid kunnen Wij bewonderen en aanstaren en zij kan ons koud en onverschillig laten, maar de tooverkracht van bevalligheid weer- s'aat men zoo gemakkelijk niet. Zjj is eigen lijk niet alleen uiterlijk. Zij vertoont zich niet slechts in vorm, kleur en lijn, maar ook in uitdrukking, omdat haar uitgangspunt de ziel is. l Vandaar komt het, dat deze beide zoo zelden vereenigd worden gevonden, want waaï de schoonheid schittert, daar is het meestal met de ontwikkeling der ziel en haar innerlijke eigenschappen niet zoo goed gesteld. Een lieftallige, bevallige vrouw of ineisje, is ons sympathiek, verwarmt ons het hart. Blijft deze indruk weg bij het aan schouwen van een overigens mooie en aan gename verschijning, al mag zij dan ook nog zoo bekoorlijk zijn, bevallig is zij dan niet te noemen. - i De schoonheid is een gave der natuur* zij kan worden verhoogd, veredeld, behou den, nooit verkregen worden. Tot op zekere hoogte is ook bevalligheid een geschenk der natuur, maar men kan haar ©enigermate voorbereiden, zij kan ver kregen en volmaakt worden, niet door cos- meüekeu en schoonheidsmiddelen, maar door zelftucht der ziel. Een heftige, toornige, twistzieke en strijd lustige, boosaardige vrouw zal op den duur geen beeld van bevalligheid belichamen, maai* wel de zachte, goedige, barmhartige, tcvrvoalende, edele vrouw, al is zij uiter lijk ook volstrekt niet mooi, zelfs leelijk. Lieftalligheid of bevalligheid is een laat der zie'. Is deze rein van lage drijf vemen, vervuld van te-ara menschenliefde, edele neigingen en groothartige gevoelens, dan zal zeker min of meer de adem der beval- ligheid uit haar stro om en over het levendo vat, dat zij bewoont. Berg! een zie] brutaliteit en eigenliefde, wreedheid en menschenhaat, dan zal haar omhulsel, hoe mooi ook geschapen, den stempel der bevalligheid nooit of nimmer verloonon. 1 Om het beeld der bevalligheid te vol tooien, belmoren hierbij het oog weldoende bewegingen, vlugge, licht verstaanbare ma nier van uitdrukking en eenvoudige klee ding. j Wild heen en weer fladderen, nalatig leunen, heftig gezwaai der armen, vernie tigen iederen indruk van bevalligheid, zoo als brutale spraak en onzindelijke, over laden of nonchalante kleeding het doen. In dit opzicht kan men in do kinder kamer veel bereikenhier kan de grondslag daarvoor worden gelegd en verder opge bouwd worden aan lijf en ziel, totdat deze deugd in beicle krachtvol ontwikkelt. Beval lige schepsels worden geboren, zeker; ze kunnen echter ook opgevoed en gevormd worden, en daL dit voorall voor meisjes van groot belang is, springt ieder in liet oog. I Vandaar komt het ook, dal zoovele min der- mooie meisjes tot een huwelijk ko men, terwijl schoonheden, wat men noemt, blijven zitten. Deze streven er blijkbaar meer naar de kostbare schatten van haar eigen ik te verzorgen en te veredelen en werpen zich daarmede een tooversluier om, den tooversluier der bevalligheid en innemendheid, die al Je harten voor haar wint hoek N1EÜWSTRAAT, Verzwakte nieren ver-oorzaken rugpijn, urinckwa'cn, waterzucht, rkeumafiek, jicht, enz. teler oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftige onzuiverheden locgevocgd uit de stofwisseling, enz. Zij worden evenwel uit liet bloed gefiltreerd door dc nieren, wanneer deze organen ge zond cn krachtig zijn. Wanneer zij echter v""-zwakt zijn. kunnen zij tiaar werk niet b -is o ar! ijk verrichten. Dan blijft een gedeelte dor onzuiverheden j.11 het bloed achter en verspreiden zij ziekte door uw geheele ge stel. Gij begint u dof, zwaar en duizelig te gevoelen, gij krijgt la«t yan hoofdpijn, en rugpijn, waterzuchtige zwellingen ver* looncn zich in de enkels of onder de oogen, cn uw hart wordt aangedaan. Ook kunt gij tast krijgen van rheumatisc-he pijnen in de spieren en gewrichten, en hebt gij voort durende aandrang tot urincloozing, terwijl uw water met een brandige pijn komt, bewoikt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet Ln orde zijn, is c*r een niergeneesmiddel noodig, dat baar heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wer ken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij helpen de nieren om de schade lijke onzuiverheden uit het bloed te filtree- ren en nemen zoodoende de oorzaal? van bovengenoemde kwalen weg. Te Schiedam verkrijgb. bij do hb. Ksp* pelhoff Hovingh. Toezending gescIrJeat franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.—- voor zes doozen. Eischt ds echte Foster's RugPÏP Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels* merk.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 10