N V. DE PHOENIX Laatste Miews, niet af; Dinsdag a.s is de lieer Van Nispen (RhedeiD aan het avoord, en er zijn nog meer sprekers ingeschreven: het zou ons dus niet verwonderen, als het grootste gedeelte van do volgende week nog met atgemecne beschouwingen heenging. BINNENLAND, Prins Hendrik. Na een verblijf van drie maanden in he! Taunisgebergte is Z. K. H. de Prins heden voormiddag te "s-Gravenhage teruggekeeid lie Koningin, vergezeld van het Prin sesje, begroette hem bij aankomst aan hei Staatsspoorstation, waar ook de burgemees ter, de Gouverneur der Residentie en de Duitsche Gezant ter verwelkoming aan wezig waren. Op het perron vóór de Koninklijke wacht zaal merkte de Prins den onder-voorzitter van het Nederl. Roode Kruis, Generaal De Waal op, naar wien hij zich dadelijk begaf, hem do hand drukkende. Ook de Koningin •onderhield zich eenige ©ogenblikken met den heer De Waal. In open auto's werd onder het gejuich eener talrijke menigte naar het Huis ten Bosch gereden. Dc Parijsche gemeenteraadsleden. Men meldt ons uit Amsterdam: De Parijsche raadsleden hebben heden een boottocht ter bezichtiging der haven werken gemaakt Invaliditeitswet, Ztekte-Terzekertngrwet en Badenwet. Overeenkomstig de toezegging door mi nister Treub in de Tweede Kamer gedaan, kan worden medegedeeld, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden vóór het eind van deze maand wetsontwerpen tot wijzi ging der Invaliditeitswet en van de Ziekte verzekeringswet, alsmede een nieuw wets ontwerp ter yervanging van de Radenwet bij den Raad" van State zullen zijn. Droogmaking der Zuiderzee. Voor eenige dagen heeft het Hoofdbe stuur van den Zuiderzeevisschersbond een onderhoud gehad met den minister van Landbouw, ter bespreking van een wets ontwerp tot droogmaking der Zuiderzee. Naar aanleiding dezer conferentie heeft het Hoofdbestuur thans een verzoek ge richt tot de afdeelingen, om de jneening der visschers te mogen vernemen, welke be palingen in het wetsontwerp moeten worden opgenomen inzake de schadevergoeding, die aan visschers zou behooren uitgekeerd te worden; tevens, of er ook nog regelin gen te treffen zouden zijn ia andere óp- zichten, bijv. het in uitzicht stellen van Rijksbetrekkingen, het geven van voorkeur bij de bevissching op de blijvende wateren, het gelegenheid geven om op de kustvaart te gaan, en wat verder ter sprake kan ko men. De antwoorden worden vóór 26 April a.s. bij het Hoofdbestuur (Koningstraat 2, te Nieuwediep), ingewacht Inspecteur generaal In Anatollë. De heer Westenenk, assistent-resident roet verlof hier te lande, werd gisteren ontvan gen door den Turkseheri gezant bij ons Hof, die hem tpen officieel do mededeeling deed, dat de keuze zijner Regeering voor inspecteur-generaal in Anatoliê op hem was gevallen. In het laatst der volgende week ver trekt de heer Westenenk naar Konstantino- pel tot het houdn van besprekingen met de Turksehe Regeering. VLAARDINGEN, 18 April. Uit het ver slag van het Vlaardingsch Werkloozenfonds over 1913 blijkt dat in dat jaar 4 vakvereeni- gingen niet gezamenlijk 94 leden zijn toe gelaten, terwijl van 1 vereerd ging bericht van ontbinding werd ontvangen. Onderlinge verdeeldheid der leden over de wijze van actie voeren als vakvereeni- ging, heeft meermalen het voortbestaan de zer vereeniging bedreigd, totdat op 19 Augustus 1913 tot haar ontbinding weid besloten. Het Bestuur ten eenenmale zich onthou dende van elk© beschouwing over de ont binding dezer vakvereeniging, betreurt het ten zeerste dat ook de stevige werkloozen- kas der ontbonden vereeniging datzelfde lot te beurt viel en dat de meerderheid der leden van meergenoemde vereeniging niet tijdig genoeg heeft ingezien, 'dat door opheffing van deze kas en verdeeling der geiden een besluit werd genomen in lijn rechten strijd met de belangen van de werkloosheidsverzekering. In dat verband wordt in het verslag nog even aangestipt, dat indien onverhoopt door een andere, hij het gemeentelijk fonds aan gesloten vakvereeniging een dergelijk be- ttreurenswaardig besluit mocht worden ge nomen Jiet Bestuur mogelijk voor de vrahg zal worden gesteld of ook maatregelen ge nomen dienen te worden, om te voorkomen, dat een werkloozenkas, gevormd met fi- nancieelen steun van het gemeentelijk fonds naar willekeur onder de leden kan worden .verdeeld, vooral wanneer, zooals in casu, te voren reeds vaststaat dat bij ontbinding der vereeniging en verdeeling 'der gelden van de werkloozenkas onder haar leden, door dezelfde personen opnieuw zij het dan ook onder anderen naam bij het iVlaardingsch Werkloozenfonds om aanslui ting zal worden verzocht teneinde daar door andermaal aanspraak op geldeïijken steun te kunnen doen gelden. Nan meerdere bij het fonds aangesloten vereenigingen was een verzoek ingekomen, medewerking te willen verleenen tot een zoodanige wijziging der verordening op het [Vlaardingsch Werkloozenfonds dat bij even- tueele werkloosheid reeds onmiddellijk na de aangifte recht op bijslag zou worden verkregen. Het kwam het bestuur voor dat het aan brengen van deze wijziging in de verorde ning, waardoor de thans daarin opgenomen wachttijd van G dagen geheel zoude vei vallen, niet in het belang van de werkloos neiüsverzckering in deze gemeente zooi strekken. Waar de wekelijksche contributie voor deze verzekering zeer laag is gesteld en het geheel d jen vervallen van den wacht tijd ongetwijfeld hoogere uitgaven zal vor deren, daar zijn de kassen dezer vereeni gingen vooralsnog te zwak, om deze meer dere uitgaven te bestrijden. Bovendien was het Bestuur van oordeel, dat feitelijk van werkloosheid niet kan worden gesproken, wanneer bijv. een bouw arbeider tusschen twee karweien in, enkele dagen zonder werk is en dat in elk ge val het uitsluiten van het recht op uitkee- ring eu bijslag bij dergelijke kortstondige werkloosheid door de verordening zeer be paaldelijk wordt gewild. Ook landelijke konden liebben, op enkele uitzonderingen na, in hun reglementen een wachttijd van minstens één week. Het Bestuur ontkent eclder niet, dat de toestand waaronder vele werklieden leven zoodanig is, dat het voor menigeen niet mogelijk is te sparen voor een werkloosheid over een volle week. Ten einde tegemoet te komen aan de in het verzoek uitgesproken wenschen, werd door het Bestuur besloten aan het betrekkelijk artikel der verordening een zoodanige in terpretatie te geven, dat ook over de eerste week der werkloosheid bijslag uit het ge meentelijk fonds kan worden verstrekt. Iemand die dus zes achtereenvolgende dagen werkloos is geweest, zal aanspraak op bijslag kunnen doen gelden vanaf den eersten dag zijner werkloosheid. De bijslag welke voor Januari op 100 pet. tot een maximum van 50 cent per werk dag gesteld was, behoefde in den loop des jaars geen verandering te ondergaan. Aangesloten zijn thans 12 vereenigingen met 932 leden. VLAARDINGEN. 18 April. Woensdag, 22 April a.s. des namiddags van 2 tot 3 "uur- zal gelegenheid bestaan tot aaumelding van leerlingen voor de Nuts bewaarschool. VLAARDINGEN, 18 April. Gistermiddag word op de algemeene begraafplaats het stoffelijk ovérschot van wethouder L'. van Dam ter aarde bestelt Toen het lijk in de groeve was neerge laten las Ds. de Stoppelaar een gedeelte voor uit Johannes 14. Daarna schetste wethouder Versteve als waarnemend Burgemeester, wat de overlede ne in het gemeentebelang had gedaan. Vervolgens bracht de heer LI. de Bruin den overledene hulde namens kerkvoogden en Notabelen, ten slotte de heer Slikker veer namens de scheepvaart-inspectie. De oudste zoon sprak woorden van dank aan den overledene. Hierna werd gezongen ps. 1037 en 8, waarna de plechtigheid met dankgebed werd geëindigd. VLAARDINGEN, 18 April. Ter gelegen heid van den verjaardag van Prins Hendrik 'zal de muziekvereeniging „Si Johannes" 's avonds 8 uur op het „Flardinga-terrein" een concert geven. STADSNIEUWS. Behoudens keuring, die, ingevolge do hieromtrent bestaande verordening, een be noeming in een stedelijke betrekking voor afgaat, is door Burgemeester en Wethou der voor de betrekking van 2en bevol kingscontroleur aangewezen C. J. Duimel, thans badmeester' in het £?chiedamseh Volksbadhuis. Bij het gisteren gehouden examen ter verkrijging der akte van bekwaamheid voor hulponderwijzeres eener bewaarschool, afgelegd voor een daartoe door de com missie van toezicht op het lager onder wijs samengestelde commissie, slaagden de dames J. F. Meijer en B. C. Donkhorst, terwijl tijdens het examen twee der candida- ten zich terugtrokken. De nieuwe gemeentelijke school aan de Huijsmanssfcraat school G is voltooid en staat gereed onr in gebruik te worden genomen. "Woensdag 22 April a.s., des na middags 31/2 uur, zal gelegenheid bestaan voor ouders van leerlingen en belangstel lenden dit nieuwe schoolgebouw te bezich tigen. Omstreeks haJfdrie gistermiddag werd door een voerman uit Rotterdam een raam ingereden van een woning in de Breed- straat alhier. Tengevolge .van den lagen waterstand geraakte gistermiddag halfvier de motor schuit „Elizabeth" in de Roemarktbrug vast. De passage over de brug is daar door ongeveer een halfuur gestremd ge weest Een kleine jongen, die door zijn zeven jarig broertje in een wagentje werd ge reden, geraakte gistermiddag in de Noord- vest. Door een agent van politie werd hij spoedig op het droge gehaald. *öp het politiebureau werd gisteravond een vermoedelijk vaiseh 'kwartje gedepo neerd, dat door een steenkolenhandelaar uit de Brouwersstraat was ontvangen. Door de politie zijn gistermiddag twee personen aangehouden, zekere J. V. en S. F. "WI; beiden verdacht van diefstal van lood. j Zij zijn voorloopdg in bewaring gesteld. Gevonden voorwerpen. Te be\ ragen aan het Commissariaat van Politie Broche, halsketting, ringetje, sleutel en een muilkorf. Aan de volgende adressen: Brit, Marks, v. Beveienstr. 13; sleutels, Kantoor, Gemeenteroiniging; oorknopje, On verwacht, Laan 30, fietspomp, Dulfer, Doe- tehofjo 20; portemonnaie, Klingenberg, Beijeriandscliestr. 9 boven; portemonnaie, v Meur-, K. Singelstr. 12; rozenkrans, den Hooting, Tuin laan 52; kindertaschje, de Groot, L. Singelstr. 33; kwitantiebrieven, Simon Stevinstr. 5; postduif, Bijloo, Beijer iandscliestr. 20; kinderkousje, Gerlach, Wa rande 67, heerenhorloge, Storm, Willems hofje 11; tasehje, de Groot, L. Singelstr. 33; sjaal, Suttorp, Groenendal 13; fiets pomp, Vervoort, Singel 496; portemon naie, Tas, Fabristraat 11; oorknopje, Van Zelk-m, Lange Singelstraat 38. AGENDA. Heden en volgende dagen. Schiedamsehe Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 8 uur. Hól!. Toon. Gez.-Spree. Juultje's huwelijksreis. 3S April. Tivoti Schouwburg, 8 uur. Gezel schap Nap de la Mar. Stalles 11. 18 April. Lokaal Korte Kerkstraat 3, S uur. N. C. G. O. V. Gezellige samen- komst. 18 April. Groo'e Schouwburg, 8 uur. N. V. Toon. Vereen. Heyermans. Pro Domo. 19 April. Odeon 8 uur. Kunst aan het Volk. Tooneeluitvoering door De Vereenigde Schiedamsche Tooneel- dilettantenJan Ongeluk (O, die Bioscoop). 19 April. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Het Nederl. Toon. Principes. 19 April Groots Schouwburg, N. V. Too- neel-Roijaards. De wouw in het spel. 20 'April. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur. N. C. G O. V. Vergadering van Leden en aangeslotenen. 20 April. Odeon 8 uur. Dilett. Symph. Or kest L. v. Beetoven. Concert, solist Joh. Goemans, pianist. 20 'April. Bovenzaal Boneski, Rotterdam. Lezing over Parsifal. 20 "April. Groote Schouwburg, 8 uur. Rott. Toon. Gezelsch. De Spaansche Vlieg. Voorafgegaan door: Een moeilijk geval. lïiarezoiui a MeöedeeMngen. TROY-Laundry-Works STOOMWASSCHERIJ t Wasscfierij Machinale Drogerij 1 Strijkvrij j Talef. No. 15. Kunst en Wetenschap. Radiolelegrafinch Instituut te Delft, Naar „de Ingenieur" verneemt is op ini tiatief van prof. C. L. van der Bilt c. i., te Delft, aangevangen met de installatie van een radio-telegrafischstation in het ge bouw voor Toegepaste Natuurkunde en Electrotechniek der T. H. te Delft Reeds is men met de werkzaamheden zoo ver gevorderd, dat dc antenna is opgericht en met beperkte hulpmiddelen de berich ten van verschillende draadlooze stations zooals Scheveningen, Nordeick en den Eif fel toren kunnen worden opgevangen. Het werk, dat onder de leiding van ge noemden hoogleeraar met behulp van diens assistent, J. W. G. Isbrüóker e. i., en den bedrijfsingenicur van het laboratorium, H. W. L. Brückmann e. i., en zooveel moge lijk met eigen personeel wordt uitgevoerd, omdat zoowel een ontvangstation als een seininrichting. Dat zulks kan geschieden is te danken aan de ondervonden medewerking van het Departement van Waterstaat, dat daarvoor de noodige vergunning gaf. ,Het station zal,- speciaal met het oog op het doel, het scheppen van een radio- telegrafisch practicum voor de studenten, van verschillende meetinstrumenten worden voorzien. öemengö Nieuws. De staking aan de s> Avondpost". Hedenmorgen is opnieuw een staking aan de Avondpost-drukkerij uitgebroken. De di rectie wilde vijf gezellen niet meer tot de werkplaats toelaten, waarop het geheele personeel het werk nederlegde. Het hoofd bestuur van den Alg. Ned. Typografenbond is telegrafisch outboden. Brand aan boord. Hedenmorgen 4 uur waren bootwerkers bezig bij de lossing van de vrachtboot „Djebres" ex s.s. „Solo", van de Rotterdam- sehe Lloyd, liggende an de Parkhaven te Rotterdam, aan het terrein der firma W. H. Müller Co., welke boot in den nacht van Woensdag op Donderdag was binnengeko men, geladen met tabak, rijst, Copra, rub bei', thee, rotting, huiden enz. Eensklaps ontstond brand, doordat een der bootwerkers bij het opgaan van een lad der een brandende kaars in ruim 3 liet vallen. De vlam deelde zich mede aan een partij copra, die zich ten getale van 2100 balen in dat ruim bevond. Reeds dadelijk nam de brand een zeer ernstig aanzien en moest tengevolge van den dikken rook het laadruim verlaten worden. j 1 De brandweer rukte aan met 12 stoom- en 10 sectiespuiten. In werking werden gesteld 18 stralen van de stoomspuiten en 11 slangen op de waterleiding onder be vel van den hoofdman A. J. ten Hope. Niet tegenstaande de groote hoeveelheid water die in het ruim werd geworpen, waarbij het sclrip aan bakboord begon over te hel len woedde de brand ten 8 uur nog hevig voort. Werkvolk van de firma Wilton maakte nu met autoleen-apparaten gaten in het waterdichte schot tusschen ruim 3 en de machinekamer waardoor nu de straafpij- pen gericht konden worden. Ook hier was het door de zware rook voor de brandweerlieden een zware taak Te 10 uur stond ruim 3 onder water water en was de brand gebluscht Aan stuurboordzij is de huid van 't schip door de hitte sterk uitgezet. Staking te Deventer, Aan de afdeeling „Smyma-weverij" van de Kon. Ned. Deventer Tapijtfabriek, is staking geproclameerd. 80 a 90 personen zijn gisteren met aan het werk gegaan. Men venvacht uitbreiding van het con flict. 1 l Sabotage Door de directie van „De Avondpost" is aangifte gedaan bij de politie van ver nieling van kamraderen van een drukpers, hetgeen zij toeschrijft aan sabotage. Noodlottige val Te Amsterdam is gistermiddag een be jaarde man, E. Randeraat, in zijn woning in de le Oosterparkstraat, van een trapje gevallen en bekwam daarbij hersenschud ding en schedelbreuk. De ongelukkige over leed nog denzelfden avond. Ongeluk. To Groningen is gisteren het tweejarig poontje .van den wagenmaker Smit onder een wagen geraakt, zonder dat de voerman er iets van zag. Het kind werd door do paarden omvergeloopen en geraakte ver volgens onder de wielen. In het Ziekenhuis es de kleine overleden. Branden, Een groote brand heeft gisteren het dorp Braziey-en-Mervan (Frankrijk) verwoest. Slechts de woning van den burgemeester, de school en de kerk, zoomede drie huizen bleven gespaard. De aangerichte schade bedraagt meer dan 1 millioen francs, wielke gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt. Talrijke huisgezinnen zijn zonder dak. In de gemeente Atya (prov. Udvarhely, Hongarije), hebben gisteren kinderen door 't spelen met vuur brand gesticht. 61 huizen zijn vernield, twee menschen en tal van huisdieren zijn omgekomen. Bij )een gisterenmorgen in een huurka zerne te New-York uitgebroken brand zijn weerden menschen gedood en velen ge wond. 1 De helft van het gebouw werd in beslag genomen door een pension voor tooneel- mensöhen. ïn dat deel zijn tien lijken ge vonden, waarvan zes onherkenbaar waren verbrand. D» brand was in het Benedenhuis ont staan en verspreidde zich langs de trappen snel oyer 't geheele gebouw, dat geen nooduitgangen bevatte. De oplichtingsaanklacht tegen mevr. Fiege Mevrouw Fiege, een der hoofdbeklaagden in de Tielsche chantagezaak, zit thans te Alkmaar in voorarrest, "beschuldigd van medeplichtigheid aan een oplichtings-affairc waarvan de landbouwer Van Duijn te Spier dijk het slachtoffer werd. Dezen landbouwer werd voor f 40.000 schuldbekentenissen van bekende personen in, handen gespeeld, waarop hij niet min der dan 25 mille in contanten heeft voor geschoten. Later heeft mej. Van Ross urn, die met mevr. Fiege opereerde en in intieme-re latie stond tot den zoon van Van Duijn, die schuldbekentenissen, welke valsch wa ren, uit het huis van den landbouwer we ten te krijgen. 't Is voor deze zaak, dat mevrouw Fiege zich in preventieve hechtenis bevindt en het moet de justitie thans gelukt zijn te ontdekken, wie deze valsche schuldbeken tenissen heeft vervaardigd. Deze fabrikant van vateohe stukken, wordt thans gezocht Eoe Mark Twain zijn eerste geld verdiende' Aan Mark Twain werd eens door een zij ner vrienden gevraagd, of hij zich nog herinneren kon, hoe hij zijn eerste geld ver diende. „Ja," zei hij, „het was op school en daarbij is het een zeer pijnlijke herinne ring'. Op onze school bestond een bepaling, dat elke leerling, die rijn lessenaar met ■een mes óf een ander scherp voorwerp beschadigde, openlijk voor de geheele klas gestraft werd of een geldstraf van vijf dollars moest betalen. Behalve dit voor schrift was er ook nog een stok. Ik wist, datj omdat ik hem reeds gevoeld had: hij was vervloekt hard Eens was ik genood zaakt, mijn vader te vertellen, dat ik ge zondigd had en nu voor de keus stond: een geldstraf of een pak slaag te krijgen. Daarop zei mijn vader: „Het zou vernede rend rijn, onzen naam voor de geheele klas te schande te zien maken, daarom wil ik de boete betalen. Ik wil echter niet dat je daarbij wat te koit komt: kom (lus maar mee naar boven...." Enkele minuten later kwam ik met een onaangenaam gevoel in de rugstreek en de vijf dollars naar beneden en ik besloot nu, daar ik toch' reeds eenmaal gestraft was en de pijn had, de andere slagen op school ook nog maar te laten toedienen. Zoo gebeurde en ik behield mijn vijf dol lars. Dat was het eerste geld, dat ik ver diende Koloniën. Gewapends politie. De correspondent te Batavia der Dekbla den verneemt, dat er plannen aanhangig zijn om, ten einde te voorzien in den algemee- nen veiligheidstoestand in de binnenlan den van Java, over te gaan tot een aanmer kelijke uitbreiding der gewapende politie, te verdeden over de verschillende residen tie n van Java, aan welke dan een taak zaJ worden opgedragen, in den zelfden geest als die van de maréchaussee in Nederland. Een groot gedeelte zal van rijwielen wor den voorzien. Toko's der S. I. Het „Bat. Nieuwsblad" verneemt uit Soe- rabaja, dat den 20en opnieuw de toko der S. I. gesloten werd, tengevolge van den slechten gang van zaken. De geheele inventaris is voor f 350 verkocht. Op eik aandeel zal 25 V2 cent v orden terugbe taald. V Het „Bat. Hbtd." meldt, dat allerwegen de teekenen merkbaar zijn van den nade renden ondergang der meeste inlandsche toko's en ondernemingen van den Sarikat Islam. Onlangs is met groot verlies de toko te Sidhoroekoen opgedoekt en thans de toko te Tridowooentom, welke werkte met een kapitaal van f 500 en het vorig jaar is opgericht. S. I-wraak. Zondagochtend (22 Maart) is volgens het ,)Bat. Nbld.", lie Ba'ngil het huis van een hadji bestuurslid van de S. I. in de asch gelegd. De schade bedraagt twee duizend gulden. Als vermoedelijke oorzaak wordt opgegeven de bestaande vijandschap tus schen leden en niet leden der S. I. De. politie onderzoekt de zaak. Ongewensclite films. Het „Soer, Kbl." meldt, dat te Soerabaja verboden zijn alle detective-films en films, waarin blanken mishandeld, gedood of ge hoond worden door inlanders, Oosterlingen of Indianen. Van af den Isten Blei moeten alle films vooruit door de politie gekeurd worden. In Soerabaja wordt deze bepaling Beschouwd als een knak voor het bioscoop bedrijf. Boor een slang gebeten. De „Preangerbode" verneemt, dat de vo rige week de adspirant-controleur Mauren- brecher, die een slang wilde classificeerenj door onvoorzichtigheid in den duim gebeten word. Hij had de tegenwoordigheid van geest, om onmiddellijk op de plaats, waar het gif binnengedrongen was, door middel van een mes een diepe snede te maken, de plaats bloot te leggen en de wond uit te zuigen. Daarna is hij per auto naar Batavia vertrokken, alwaar juist het uit Europa bestelde serum ontvangen was. Hij werd hiermede behandeld en heeft het hieraan tie danken, dat zijn leven gered is. r TT oersTerwachting. Verwachting tot den avond van Zondag 14 April. I Matige, overdag tijdelijk krachtige Ooste lijke win,d, helder tot licht bewolkt, droog weer, iets warmer. Prin» Hendrik. Men seint ons uit Den Haag: Wij' vernemen, dat de kuur, welke Prins Hendrik sedert het begin van dit jaar te Hahemark ondergaan heeft, aan Z. K. H. veel goed heeft gedaan. De commissie roer de spoorwegtoestanden t® Botterdam. Hedenmiddag te twee uur is in een der zalen yan het Departement van Waterstaat, namens den Minister van Waterstaat, door den voorzitter, den heer E. H. Stieltjes, ci.. geïnstalleerd de Commissie, ingesteld bij1 Koninklijk Besluit van 19 Maart jl. no. 23, in verband met dc verbetering van de spoorwegtoestanden te Rotterdam. Dc Commissie heeft terstond na de in stallatie een aanvang met haar werkzaam heden gemaakt. Mr. <S André. "De correspondent te "Batavia van de N. R. C. seint, dat Mr. G. André dc la Porte, president van den Raad van Justitie te Batavia thans benoemd is tot Procureur- Generaal bijt het Hooggerechtshof. Eizas-Lotfcaringen. STRAATSBURG, 18 April. Morgenavond zal ter eere van den aftredenden graaf Wedel een groote fakkeloptocht plaats heb ben, waaraan 10.000 personen zullen deel nemen en de grootste is, welke ooit in Straatsburg is gehouden. Voorts zal aan Graaf Wedei een serenade worden gebracht;

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 6