STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Het nieuwe stadhuis te Rotterdam. 't I- reedlang bekt-nildat het plan voor ilert bouw van hef nieuwe stadhui-, to Rotterdam, dooi den raad gekozen bij velen sterke afkouung gevonden beeft 'Aan den gemeenteraad van Ruttenlan i» nu een udre- gebonden, onder,eekend dom vete invloed i ijk© en bekende botterdam nier», waarin dit college verzucht wendt „ernstig te o\ ei wegen of om-keer alsnog mogelijk is In verband hieimede woi it verwezen naar de geschiedenis \an den raadhuishouw te Hannover. Niet zucht tot critiek, zegt het adi c-< maar enkel werkelijke belangstelling m mi/c stad, brengt er ons toe aan het pevuel van bekommering. dat bij velen onder de burgerij gewekt is door hei raadsbesluit, .waarbij voor Rotterdam eva nieuw stadhui- gekozen werd. ui een kort wooid uiting te geven. Het vervolgt <lan Yooi een stad als de onze is de houw van een nieuw stadhuis een feit van buiten gemeen belang. Meer dan eemg ander houw werk moet dit het kenmerk dragen van hetgeen lééft in de bevolking. Rotterdam's vooiuitstrevende kracht zou hier haar beeld moeten vinden. Het ontwerp door den Raad gekozen, voldoet a,an dien eiseih niet. (iecu vakkundige ook niet de jury zelf heeft het plan-Evers warm kunnen prijzen. Vrijwel algemeen was de afkeuring. Hoezeer wij aan de doortastendheid, den Rotterdamscheu Raad zoozeer eigen, waar dee re 11, zoo zijn wij overtuigd, dat het in dit geval aan uw besluit zou zijn ten goede gekomen, wanneer de algemeene kritiek, de openbare meemng, zich vóórdien hadden kunnen uitspreken Uwe. beslissing zou dan, naar onze vaste overtuiging, een andere zijn geweest." Verder wordt verzocht, dat bij de stich ting vail monumentale bouwwerken der gemeente hierbij wordt gedacht aan de nieuwe .Beurs volledig recht moge ge schieden aan het grnote beginseldat steeds de openbare zaak, voordat men besluit, al geheele openbare behandeling verdient. Bij V. L, J. Brusse's Uitgeversmaat schappij is ter toelichting van dit adres oen boekje verschonen „Re vooi geschiedenis van den Rotterdamscheu stadhuisbouw be 001 deel d." Al wat deskundigen door middel van de pers over dit onderwerp gezegd hebben, is in dit werkje bijeengebracht. Handelsschool ï*or den midden tand. In een gisteravond gehouden vergadering van de vereenigina van Winkeliers en Han delsbelangen, Ie Rotterdam, welke n m werd bijgewoond door den inspecteur vooi het Ilandekondenvijs. dr. Koekens, werd de volgende motie aangenomen: Do vergadering besluit in principe tot oprichting van een Handelsschool voor den Middenstand te dezer stede cm draagt liet bestuur op daartoe de noodige stappen te doen. Voorts besluit zij alsnog mui de Tfan- delsvereeniging Rotterdam" de gelegen heid te geven aan dit plan baar mede werking té verleenen Algen», Hederl. Metaalbewerkershond. Hel verslag .over 1912 en 1913 noemt deze periode een van ongekende drukte in- de Industrie, waar over het algemeen een tekort aan geschoolde arbeidskrach ten was. Het aantal leden van den bond is in deze twee jaren gestegen met 5575 tol 5793. Einde 1913 waren er 52 afdeel ingen en 2 groepjes, plus 9 verspreide leden. In deze twee jaren is aan steun voor stakingen en uitsluitingen f28.216.G3 uit gegeven,- terwijl aan vaste inkomsten voor de weerstandskas is ontvangen (gewone- en extra-contributiej 13.635.90. Het balig saldo o'p 31 December j.l. bedroeg f860.' De ontwerp-bcgrnotirg voor 1914, wijst, met een geraamd batig saldo van t' 2132, een eindcijfer aan van f 57.(>y0. 'Op bet gistermorgen door het gemeente- S:>estuur verzonden telegram van geluk- 'wen.se he li aan Z. K. H. den Prin- der Ne- derlanden, werd reeds gistermiddag als dank liet volgende telegram terug ontvan gen: Zijne Koninklijke Hoogheid buit u zeer dankleh voor de gelufcwenschen. Adjudant, I i Bijl de Vroe. De Burgemeester van Schiedam Brengt ter kennis van de ingezetenen dat het kohier van de Persrmctle Belasting 2vo. 2, dezer gemeente, over hel diensf- jaar 1914, door den heer directeur der directo belastingen te Rotterdam op den 20ei! April L914 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe be lastingen alhier, ter invordering is overge'- maakf. YoUcsbadlmig. De beer A. de Jong is met ingang van 22 April 1914 benoemd tot badmeester van het Schiedamsch Volksbadhuis, alhier. l)a staking. .Omtrent de staking!, aan de glasfabriek van de heer Hasekamp verkeert men nog in h-et. 'duister wat de oorzaken betreft, maaj- de gevolgen zullen mandor raadsel achtig zijn. Zooals wij mededeelden is de dagploeg, die gisteren na don Zondagnacht te 6 uur opkwam, te üti/g uur weer heen gegaan, terwij! de heer Uasekamp aan de nachtploeg, die slechte voor een gedeelte 's avonds opkwam, heeft medegedeeld. dat hij de fabriek stop zet De vuren zijn dan ook, naai men ons i.a indeelde, uitgehaald, zotdal daaritooi i-ceds een dadelijk hervatten v,ut het welk niteedoten is. I>- heer Hasekamp verklaarde ons, dat er van een .conflict" met zijn werklie den geen sprake kan zijn. De glasblazers hebben «een wenseben kenbaar gemaakt of ischen ge-deld, noch medegedeeld, wa.ii- wn zij eigenlijk gistermorgen zijn wegge gaan. Wel hebben do jd-egeiv dal zijn 4 meusohen die de fle->->rhen m de koeloven pla tt-en vrij wonen gevraagd en dit is door den heer Hasekamp geweigerd. Ri ze nienschen zijn aangenomen tegen oen we.-kloon van f 21. dat ï-, waarschijnlijk wel het hoogste loon. dat oor dit werk in Xe.Ierland wordt betaald. Jhj werken onder de meest gunstige omstandigheden, terwijl vrij wonen n< rgen.s usuiuu is. Waar echte- de fabriek toelaat 'z o n- der plegeis te werken, heeft de heel Ha sekamp besloten hot loon. waarvoor ze reeds 6 weken gewenkt hadden, met te vei Imogen en liet te doen /onder pleger», wat de inlichting van deze fabriek 'toe laat. De plegers zijn toen weggegaan. Door de staking, die een stopzetten van de geheele tal)riek heeft tengevolge gehad, zijn nu 96 blazers, steller- en inleggers zon der werk. maar bovendien ook de overige werklieden, die in hel bedrijf werkzaam zijn, bij elkaar vormende een totaal van tegen de 300 menschen. De heer Hasekamp had aan de .stakers gepresenteerd om tijdelijk ander weik te verrichten, opdat zij hun weekloon kon den Verdienen, maar dat hebben de/e af gewezen. Wij willen luer nog bij opmeiken. dat de glasfabriek van den heer Hasekamp geen zelfstandig bedrijf is, maar slechts 'fles- sohen maakt vooi eigen bedrijf. lodat de staking geen ver-trekkende gevolgen kan hebben ander- dan vooi de arbeid©] s zal ven. Hedenmorgen vervoegde zich bij den heer Hasekamp hel hoofdbesduur-lid van den Xed. Bond van Glas- en arde werkers, de beei Baart» uit, Deltt, met het \erznek om een confeientir. De heet Hasekamp antwoordde hem, dat daai van geen sprake kon zijn, omdat hij met zijn personeel geen conflict had. Heden liep het gerucht, dat ook Gp do glasfabriek „Ulo" der firma Jansen een sta king zou zijn uitgebroken. Dit gerucht vond zijn ooisj.-rona in liet voor de directie tot nog toe onverklaarbare feit, da! een tiental jongens, indragers, gisteravond hef v, erk neerlegden en gingen wandelen. Zij begaven zich naar de woning van den heer P. Jansen, die eenige oogenblikken daaina thui» kwam en, van niet wetende, de po litie verzocht het hoopje jongens voor zijn woning te do-en uiteengaan. In du fabriek was in'usschen hel bedrijf ongestoord voortgezet. Hedenmorgen zijn de z.g. stakets zich weer komen aanmelden. ÏHJett Sfotphonle-Orkcgt L t Beethoven''. Joh, Goemans. Odéon. Programma. 1. Konz-ert Voor piano met orkestbegeleiding, a. Allegro moderato, b. Adagio, e. Allegro marcato, E. Grieg; 2. Symphom-o no. 6. a. Adagio cantabile, vi vace assai, b. Andante, c. Memiello, ((.Alle gro dit moMo. .1. Haydn. Pauze. 3 Le Uatif de Bagdad, Ouverture, A. Boieldieu. t. Ballade no. 1 g-mineur, F. f'hopin; 5. Rhapsodic Hongroise, Fr. Liszt; 6, a Friihnlingserwacben. C. E Bach; b. Marc he des Troubadours, Henri Roubier. No. 1, 4, 5 voor piano. De tweede uitvoering yan ons Syinpho- nie-Orkesl bracht als hoofdnummer van liet programma dc Symphonic no. 6 in G, van Haydn. Met aantal von Haydn's compo.-itien op dit gebied is enorm groot; er zijn er min sten» 170, grootendeels geschreven tijdens zijn werkkring als kapelmeester hij de vor sten Eslerlrazy je Weenon, (17601790). Bij zulk groot gelat, bet kan wel niet anders, zijn er vele, welke weinig of niet belangrijk zijn, en die met elkaar veel overeenkomst li-ebben. Volgens den eisch van zijn vorst moesten er telkens, en wel in korten tijd, nieuwe worden afgeleverd, welke door hel vorstelijke orkest in studio werden geno men. In de uitgave van Peters komt de nu uitgevoerde als 110. 6 voor, ook wel bekend als de Symphonic „met den Pau- .kenslng" en behoort met wellicht nog een Rental andere tot die, welke den tand des lijds hebben weerstaan en nu en dan nog worden uitgevoerd. Men beweert wel, dat Haydn's sympho- nioën gemakkelijker uitvoerbaar zijn dan die van Mozart en Beethoven en vooi al lull opzichte van den laat-ton, i- dat ook >eer waar. Doch Ifavdn brengt nuk moei lijkheden. deze muziek moei zeer delicaat en uilcr-l verzorgd gespeeld woulen. Juist door de pittige, toch eenvoudige thema's, hun natuuriijke. ongekunsteld doorzichtige bewerking, nilmuntend door bevalligheid en dikwijls vol humor en geesl, is oén ge heel bevredigende uif\nering zeer motel ijk en eisehl zelfs van oen geoefend vakorkest groote toewijding. De uitvoering was, in aanmerking ge nomen deze di 1 eliantenkrachtenniet onver dienstelijk en het was te bemerken, dat er zooveel mogelijk ge'racht werd aan de zoo even genoemde eiseben ie voldoen. Het jx-kende „Andante" zal zeker in 't bijzonder voldaan hebben. En al liet in het laatste detede duidelijkheid in enkele pas sages, en de stemming der instrumenten le wen.scheu over, he; geheel gaf toch we! eon .bevredigend re.-u, aat. Voor de eerste maai in zijn geboortestad deed zich de heer Joh Gocmans, thans te 's-Gravenhage als pian-s' gevestigd, hooren. liet is hier bekend, 'mefwe.k groot succes Jiij zijn studiën tot nog toe heeft vol lira cht, en pezen avond heeft hij die reputatie schitte rend gehandhaafd Mei begeleiding van orkest speelde Goeman- het concert van Grieg. dat aan pianistische bekwaamheden zeer groote eischen stelt. 't Spreekt vanzelf, dat jvie zich tegenwoor dig als solist-virtuoos doet hooren, alle technische moeilijkheden meester moet zijn, maar ook hot muzikaal peproduceorcn van des componisten bedoelingen, en deze zijn bij Grieg, om hun eigenaardig karakter niet zoo voor de hand liggend, is niet minder groote voorwaarde. En dit is Goemans gelukt. Groote vir tuositeit en artistiek bewustzijn waren de middelen, welke het doel deden bereiken. De begeleiding was voor het orkest een moei lijke taak. want al zou men hoogere eischen kunnen stellen ten opzichte van klank schoonheid en meer volkomen geheel, men moet hier rekening houden met het be schikbare materiaal en de weinige routine, welke elk dilettantenorkest voor die taak heeft, en dan mag den dirigent en zijn uitvoerders den lof niet onthouden worden, dat deze voor hen ongewone taak nog zoo goed ten einde kwam. De riteinway-vieugd klonk onder de krachtige vingers, waarbij het orkest ook zijn aandeel in niet geringe mate voegde, in deze betrekkelijk kleine •.ruimte te sterk, wat aan de algemeene schoonheid niet ten goede kwam. Het z-o.i ons dan ook geenszins bevreem den, dat de solo-stukken fin «te 2e afd.) nog meer voldoening hebben geschonken. De dichterlijke vertolking van de Chopin ballade en de viriuose voordracht van de .Rapsodie" van Liszt, zullen de hoor- dei» wel bijzonder getroffen hebben, vooral in de laatste werden de verschillende nuan ce- van toon en kleur, zoo weelderig door den componist aangebracht, door Goemans tot volle recht gebracht. Het was een groot succes voor onzen oud stadgenoot, die de bloemenhulde, welke hem geboden werd, wel verdiend heeft. Vellicht stelt men er belang in, te weten, hoe de muzikale opleiding van Goemans is geweest. In de eerste tijden beeft de lieer De Leur alhier zijn studie geleid: daarna korten tijd aan de muziekschool, onder Scbnitler, later aan de Rolterdamsclie mu ziekschool bij Egmond, vervolgens vier jaar aan het conservatorium te 'sHage bij Ka- rel Textor; na aldaar behaald earc-dip'.oma ecnigen tijd bij Percy Grainger te Londen, en thans nu en dan nog bij Arthur de Greeff te Buis.se' Het orkest gaf in de tweede afdeeüng nog een zeer wel geslaagde, in hef kader van zijn krachten liggende uitvoering van de ouverture Le Calif de Bagdad", en een paar dankbare nummers ten slotte. Po dirigtent, den heer FeÜzcr, werl vorir zijn vele moeiten en streven veel dank en waardeenng betoondzijn goed vol brachte taak was dezen avond niet gering Bij de politie is te bevragen een muis- ldeurige hond, reu. Binnen tweemaal 24 uur niet afgehaald, zal het dier worden afgemaakt. Om kwart voor tien had hedenmorgen in de Schie nabij de Ooievaarsbrug oen aanvaring plaats tusschen een spoeling- schouw, bevaren door A. Korteweg, van Overschie, en een rijnaak, schipper Swin- kels. De schouw dompte, waardoor de spoeling overboord liep en de schuit met water werd gevuld, zoodal ze zonk. Kort daarop is de schouw weer gelicht. Geen van beide vaartuigen bekwam ove rigens schade. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam, op Dinsdag 21 April 1914, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer M. L. Honnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 17 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren J. M. v. d. Schalk, ntr, v. Brie! Sasso en J, v. d. Meer, voorts zijn afwezig de hoe ren Koopman-, v. d. Velden en Wouter- lood. Vastgesteld worden de notulen van de vergadering van 10 Maart 1914 en verdaagd die van 31 Maart d. a. v. Medodeelmgen. De Voorzitter deelt mede dat gisteren door het gemeentobe-tuur een telegram van gelukwensclien j.s verzuilden nan Z. K. H, to Prins gemaal en daarop een "telegrafisch antwoord als dank is terug ontvangen. De telegram men zijn elders in ons blad vermeld. Voorts, dat bij hot foilege van Burge meester en Wethouders is ingekomen van don .Minister van Binnenlandsche Zaken, een schrijven, houdende modedceling, dat het raadsbesluit d.d. 31 Maart j.l. fot tij delijke benoeming van mej. G. J. J. Kok, tot leer a ros in de klassieke talen aan het Gymnasium wordt goedgekeurd. A. Van Ged. Staten een schrijven ten geleide van de op 6 April 1914 goedge keurde raadsbesluiten cl.d. 31 Maart j.l. lo. Tot verhuur aan A. Molendijk, te 's-Gravendeel, van een stuk grond ten Wes ten van 'het Sterrenbosch, groot ongeveer 8000 MA 2o. Tot verhuur aan de Firma v. Eg- mond en Co., te Leiden, voor het mon- teeren van ijzerconstructie, voor één jaar, met één opaejaar voor den huurder, van den on gebruik ten grond aan de kop van de Oude Spuihaven, groot 1000 MA 3o. Tot verhuur aan J. H. Lepolder van perceel 32 in hel Sterrenbosch. 4o. Tot verkoop aan D. Kok q. q. van oen perceel bouwgrond aan de Nasshui- s traaf. 5o. Tot verkoop aan F. W. Lauta van Ays ma Sr. van eten perceel bouwgrond aan de Sl. Liduinastraat hoek Tielman Qems traaf- B. Een schrij.en ten geleide van (te goed gekeurde raadsbesluiten d.d. 31 Maart j.l lo. Tot hot doen van af- en overschrijving op dt- hegrootnig, dienst 1913, mode) Bi, f 883. 2o. Tot wijziging van de hegrootiiig. dienst 1914, (model C), f 5400. C. Een schrijven, waarin, ingevolge art. 34 der Armenwet, de ontvangst wordt be richt van het raadsbesluit d.d. 31 Maart 'j.l. tot wijziging van de instructie voor cte gemeente geneeskundigen en vroedvrouwen belast met de behandeling der behoeftigen. D. Een schrijven ten geleide van de op 14 April j.l. goedgekeurde raadsbesluiten 1. dd. 17 October 1913, tot wijziging der begroeiing 1913, model met een bedrag van f76.000; 2. d.d. 18 November 1913 tot wijziging dier zelfde bcgrooting (mo del G) 'met een bedrag van "f 88.000 en 3. d.d. 18 November 1913 tot hel doen van af en overschrijving op de hegrooting 1913 (model B) met een bedrag van f 73.000. Deze mededeclingen worden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen stukken van B. en W. Voorstel tot onderhandsche virlmring voor het seizoen 1914. van her, grange was van 3 percoelen bouwgtoml aan de Huijsmansstraal, aan J. AI. van Ver. voir de som van I' 25 en van liet grasgewas van 1 perceel bouwgrond aan de Nassau straat aan f'. Sn ijker. voor den prijs van f 5. Overeenkomgsfig het voorstel wordt hiei toe besloten. Idem vooi-tel tut niet-ontvankelijk ve- klaring van het beroepschrift d.d. 23 Mnn-i j.l. rail Schuijer tegen de voorwaarden waaronder hem bij besluit van li. en AY van 22 Decembei 1.913 vergunning i» ver leend om een nieuw fabrieksgebouw te houwen aati de X oord vest. no. Ill, 113, 115 en 115a. luidende, dat hij ten behoeve van een tweetal beerputten met waterdichte bo 'ï'koldei', ter afvcei ing van faecaliön, ten kantore van den Directeur van Gemeente werken een som van f 100 moet sfcor.en, waarin hij verzoekt hem gelegenheid te geven op het genieenteriool aan te sluiten. B. en W. stelten voor dit nog heden af te doen, en daarmede het adres voor het ove nge in hun handen ter afdoening te stel len. Tijdens de behandeling hiervan komt de heer v. d. Velden ter vergadering. Na ceruge discussie wordt dienovereen komstig besloten. Idem voorstel tot intrekking van de bij raadsbesluit van 21 October 1913 verleende machtiging om aan F. Smulders en H. K. Probst in erfpaoht uit te geven een strook grond ter groote van pl.m. 4009 M.2, ge legen aan den Buitenhavenweg, ten Noor den van het terrein van de AIaa.tscha.ppij „Excelsior", bij welk" besluit lnin tevens op bet overblijvende stuk' grond tot 1 April 1914 een recht van voorkeur werd gege ven. Overeenkomstig het voorstel wordt tot, in trekking besloten. Mem voorstel om aan mej. E. v. Biane, onderwijzeres aan school B, tot 1 Mei 1915 ontheffing te verleenen van de verplich ting om in de gemeente te wonen. liet gevraagde verlof wordt hierna ver leend. Idem, hun advies op het ter tafel 'ge bracht adres yan de afd. Schiedam van den Bond van Ned. Onderwijzers, waarin wordt verzocht de belooning van de onderwijze ressen, die buiten de gewone uren les ge ren in de nuttige hand.w erken, gelijk ti. stellen met die van de vakondenvijzeres- sen. Hierop zal gtelef wo-rden bij de be handeling van het punt, waarop het be trekking heeft. Idem, voorstel tot het verleenen van uit stel tot 1 Afei 1916, aan de Schiedam- sche Tramweg Maatschappij, van den aan log van lijn C, EmmapleinBeurs, in een volgende vergadering. Idem, schrijven wan/bij wordt aangebo den een voorioopig plan tot wijziging van het uitbreidingsplan ZuidAVestdijk gedeelte, naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek van de Bouwmaatschappij „Koil- land", met voois-tel, zich voorioopig voor het in behandeling nemen van dit. ond t werp ie veiklaren, in afwachting van de definitieve behandeling van deze zaak. (Overeenkomstig Het voorsicl wordt be teu ton. Idem voorstel om aan den onderwijzer J. van Aleurs voor de bijzondere diensten door hem aan de hulpafdeeling van de voormalige school H bewezen oen exlrn belooniug toe te kennen van f50. Overeenkomstig 'I voorstel wordt bierton besloten. Aran D. R. Gerhantt, Jee ra ar in projectin- leer, lijn- en vakteekenen aan de Burger avondschool, adres waarin hij verlof vraagt om vanaf 1 .Mei tot 1 September 1914 buiten de gemeente te mogen wonen. Hl handen van B. en W, pm advies. Do heer Iyoopmans komt ter vergadering Van de Commissie voor de Financiën en Belastingen hun advies tot' goedkeuring van le. de rekening over 1913 van de Com- mi-sie van beheer van de vernietigde gel den; 2e. tot goedkeuring van de begrooting voor 1914 van de Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken; 3e. tot goedkeuring van de rekening over 1913 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, B. en AV. stellen voor overeenkomstig het advies te besluiten. De Raad besluit tot goedkeuring. Van de Commissie van toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs schrijven, waar bij wordt aangeboden het verslag over 1913. ïvennisgjeving. Zal worden opgenomen in liet Verslag van de gemeente. De heer Di nik el aar vraagt om in den vervolge ook 'het verslag yan het Work- Ioozenfonds over to leggen. Het verzoek zal worden overgebracht. Van Regenten van het St. Jacobs Gast huis schrijven, waarbij wordt aangeboden de rekening en verantwoording over 1913, hl handen van de Commissie voor dé Fin,nu ion en de Belastingen om advies" Aan de Commissie van administratie voor bet F (ais-Ziekenhuis schrijven, waarbij wordt aangeboden bet verslag over 1913 Kennisgeving. Zal worden opgenomen in het Gemeenteverslag. Van het Bestuur der vereeniging .Schie danisch Volksbadhuis" schrijven, waarbij wordt aangeboden de rekening en verant woording, benevens bet jaarverslag over 1913. De rekening en verantwoording wordt- gesteld in handen van de Commissie voor de Financiën en de Belastingen onr advies, het verslag wordt ..voor kennisgeving aan genomen. Van P. J. Dobbelaar, schrijven, houdende mededeel ing, dat hij zijn benoeming tot on- derwi|/'i aan school D aanneem!. Kennisgeving. an mej. A. Grnvestein, schrijven, hou dende medetieelmg, dal /ij haar benoeming tot onderwijzeres aan school 11 aanneemt. Dp lieer v. d. Hoek vraagt, of de be- ncoining van deze onderwijzeres wel juist is geweete. Zij toch stond in de rij van wisl personeel, terwijl deze onderwijzeres toch lijdelijk was aangesteld. Do hem- Gosliriga licht toe. waarmee genoegen wordt genomen. Ketrn'sgeving. Van S. Pniilssr-n, dankbetuiging voorde hem toegekende g'-atifiratie als nmgazijn- rnceadoi vair het Handels Entrepót. Kenni-g 'ving. i>fi lieer D e B r u i n vraagt inlichting over het verder aanblijven van dezen titu laris. De heer Lagerweij licht toe. Lp lieer Hout m a n geeft nog nadere inlichtingen aan den Raad omlrenl het ge zegde, in de vorige raadszitting door den heer De Graaf gedaan. Volgens zijn ver kregen inlichtingen wordt liet werk nog al tijd gedaan door den heer Paulssen. Overigens blijkt nit de discussie, dat dit'het laatste jaar wel zal zijn, dal Paulssen zijn belrekking waarneemt. A'an dr. P. II. van Roojen, schrijven,! houdende inededeeling, dat hij zijn voor- loopige benoeming tot directeur van liet Stadsziekenhuis aanneemt. Kennisgeving. A'an K. Huisman, opzichter bij het Bouw en AAroningtoezicht, adres, Waarin hij ver zoekt hem met ingang van 1 Augustus 1914 eervol ontslag te -verleenen AA'ordt ter afdoening Igesfeld in handen van Bi. en AV. Van directeuren der (departementale Be waarscholen, schrijven, waarbij wordt aan geboden de rekening tover 1913 en de begrooting voor 1911. In lmnden van de Commissie voor de Financiën en de 'Belastingen om advies. A'an AV. J. ivan Dusseldorp en J. G. van Dusseldorp', te Vtaardingen. adres, waarin zij verzoeken 'tot makelaar» in kolo niale waren te worden aangesteld. In handen van B'. en AA', o-m advies, Aran R. H. AI. Geer des, schrijven, hou dende inededeeling, dal hij zijn benoeming tot gemeente geneeskundige, tevens school- axis, aanneemt. Kennisgeving. A'an Air. A*. Sickenga, gemende secretaris, verzoek, om verlof tot afwezigheid uit de gemeente gedurende 6 weken tot herstel van gezondheid. Bi. en AV, stellen voor hel gevraagde ver lof te verleenen. Hiertoe wordt besloten. A'an de afdeeüng Schiedam van den Bond van Nederl. Onderwijzers, adres, waarin zij, naar aanleiding van het prae-advies .van !B. en AV. tot afwijzende beschikking op jhaar adres' d.d. 6 April j.lblijft aan dringen op inwilliging van haar verzoek om de helooning van de onderwijzeressen, die buiten de gewone schooluren les geven in de nuttige handwerken, gelijk te stellenl met die van de vak onderwijzeressen. Ook op dit adres zal gelet Worden ate siraks het onderwerp, waarop dit adres betrekking heeft, aan de orde komt Van P. Slavenburg o.a. adres waarbij adhaesie wordt betuigd aan hel adres vaou AI. C. en 1. Ingelse en KI. Gabel in «zake plantsoen aanleg aan de verlengde Nassau'- slraat. Ilierop zaJ gelet worden als wanneer het punt waai op dit betrekking' heeft, aan de orde komt. "Van S. C. Waalwijk van Doom q.q. een aanvrage tot grnnd aankoop aan de AVestf.- laan. In handen van B. en AAr. can advies. Agenda. I 1. Benoeming van een onderwijzeres aan de tip te richten school J (benoemd hoofd de heer J. H. Klein). Voorgedragen, worden: 1. Mej. M. van der Vlies te Schiedam. 2. Mej. J. M. van Afiaardingen te Schie dam. 3. Mej. P. A. Kooyman, te Pernis. Hiertoe wordt benoemd mej. AI. van der Vlies, alhier. 2. Benoeming van leden in de Commis sie tot wering van Schoolverzuim, wegens periodieke aftreding van de in die Com missie zitting hebbende leden. Alle aftredende leden worden herbe noemd. (De vergadering duwt voort.) Yoiksbatlintie. In de week van 12-—18 April 1914 wer den genomen 511 baden. Isle K1-H8D 2de KLsm Kuipbaden 30 Kuipbaden 76 Regen 27 Regen 339 5 ets kinder 39

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2