Kevk öa NekooL Ned. Hkrv. Ktt-r. Sport BINNENLAND. V STADSNIEUWS. V V _Tc AA oenen i« Zaterdag de voormalige Hongaarscho minister-president Fejervuri op 81-jarigen leeftijd overleden. Vereenig de Staten. Volgens de laatste berichten uit Trim dad, -,n Colorado, zijn in den bloedigen strijd in het mijn dorp Lndltpv, welke we gens hel vermoorden au vrouwen «ui kinderen, door do arbeiders, mei de smotste verbittering werd gevoerd, tenslotte do mi litietroepeu de overwinnaars gebbwon. De troepen verstrooiden de stakersl "enden en sloegen ze op de. vlucht. Onder de georganiseerde mijnwerker- van Colorado hcorscht de overtuiging, dat John lb Rockefeller Jr. voor de gebeurtenissen der laatste dagen verantwoordelijk moet worden gesneldEenigen tijd tien-don heeft bij verklaard, dal hij desnoods zijn geln-ele vennogen er aan zou geven om hei recht, ongeorganiseerde werklieden aan te kun nen nemen, te verdedigen. fan het Hof. H. M. de Koningin-Moeder heeft Zate.i dagavond in Den Haag in het Gebouw bet Diligentia-concert bijgewoond. Onze ministers. De Limb. Koerier meldt, dat de minister van justitie Vrijdag een ]»ezoek aan liet Voogdijgesticbt te'Heer en aan het re oh is - gebouw en het instituut Aliséricorde te Maastricht beeft gebracht. De minister was vergezeld van den secretaris-generaal mr. Dresselhuijs, den adniinistratour, rnr. de Meijere, en den hoofdinspecteur ran bet Rijks-Tucht- en Opvoedingswezen, mr. L. J. M. Basquin. H. Waller, f Zaterdag is te Ubbergen, nabij V ij mogen, op 76-jaxigesi leeftijd overleden de hoer H. Waller, die van 19041913 lid is ge weest van de Eerste Kamer voor Zuid- Holland Hij was 28 Sept 1837 te Amsterdam geboren, waar hij in samenwerking met den heer D. Rahusen van 1861 -1881 van het centraal comité voor anti-revol. bankier is geweest Van 1887—1894 hoeft bij deel uitgemaakt van het moderarnen kiesvereenigingen. Xa de ontbinding van de Eerste Kamer in 1904 is hij voor het eerst door de Sta ten van Zuid-Holland afgevaardigd. In 1913 is hij lyj de periodieke verkiezingen af getreden en woonde sedert als ambteloos burger te Ubbergen. De derde vredesconferentie. Men seint uit Parijs '.an de ,,X. R. f.": Leon .Bourgeois heeft gisteren op. hel departement van builenlaudsche zaken een vergadering "geleid der interparlementaire commissie, belast met <le voorbereidnig van het programma en de agenda van de derde Vredesconferentie. In zijn openingsrede herinnerde Bour geois aan de uitkomsten van do twee vo rige conferenties en aan de punten, waar omtrent nog geen eenstemmigheid is be reikt. Do leden der commissie zijn daarop met de verdere voorbereiding begonnen. Evenredige vertegenwoordiging. De staatscommissie voor evenredige ver tegenwoordiging, is 'Vrijdag met haar arbeid gereed gekomen. Haar verslag, vergezeld van de noodige bijlagen, zat in den loop van de volgende maand aan II. M. de Koningin worden aangeboden. Pestbestrtfdlng In Ned Indlë. Zaterdagmiddag is in hef gebouw van liet Nederlandsche Roode Kruis, in Den Haag, een -vergadering gehouden van het comité tot steunverleening aan het Xcderl. Roode Kruis tot uitzending van verpleging*- personeel en -materieel naar de pos (streken in Neder!.-Indië. Z, K. II. de Prins der Ne derlanden heeft dit comité met een rede geïnstalleerd, welke do<or den heer Coupe ras werd beantwoord. De Indische Missie-vereeniging heeft den minister de hulp aangeboden van oen pest- colonne, bestaande uit medici, priesters, geestelijke bi-oeders en zusters alsmede lee- ken en deze ter beschikking te stellen ran de Indische regeering. De minister heeft het aanbod in overleg met den gouverneur-generaal aanvaard, maar tevens in overweging gegeven de ver- oeniging Het Roode Kruis te steunen. De Indische Missie-vereeniging zal nu haar hij- stand aan het Nederlandsche Rootle Kruis niet onthouden, indien dit noodig rnocln. blijken. Hoefijzer when d Men Schrijft ons: Het Werken van het Hoefijzerverbond heeft behalve het directe gevolg de bouw ran een ruim en goed ingericht Kinderher stellingsoord tot resultaat, dat preventieve tuberculose--bestrijding algemeen ingang vindt en vervolgens de vermeerdering en versterking van de afdeelingen van het. Cen traal Genootschap, waardoor het uitzenden van kinderen naar herstel li ngsoorden en vacantiekolonies veel meer algemeen wordt. De waarde van het verzamelde en nog iu te zamelen bedrag wordt verhoogd door het feit, dat het met centen, dubbeltjes en guldens wordt bijeengegaard. "Behalve d$ giften van het Vorstelijk Huis zijn. er tot heden nagenoeg geen groote gif ten bij. Het bestuur van het dames-comité hoopt door onvermoeiden arbeid tenminste 600 gemeenten te bewerken en dan niet In-hulp ran de groote giften 'die komen mmn-r- op t Loaf«t?« vóór Juli liet bedrag lujeen te hebben. IVmungmoestciesra i-, Jonkvrouw J. van tb- Santheuvel, Corn. Spoelnianstmal 21, VGravenhage Centrale Vereen. BezondheURkolonies Z K TI de Prm- der X ederlandon heeft het eere-voorzittorschap aanvaard van liet eere tphnte;, .gevormd voor het liefdadig- heid-.-1-oiieer'. hetwelk gegeven wordt dooi de Koninklijke Xationale Zandschoool op 6 .Mei a.>. in he1 Gobo sw voor Kunsten en Wetenschappen te Gravenhage, ten bate van de Centrale A'erecmging voor Gezond- hi-[d<kolonies. voor Zwakzinnigen. Tevens heaft Z. K. II voor dit doel een K-langrijke gift. aan het bestuur der Ko ninklijke Xationale Zangschool doen toe komen. B. v. K O. Een Comité van neutrale Bondsleden heeft een schrijven gericht aan de moor- derheid van Hoofdbestuur en Bodc-iednetie waarin het na een uiteenzetting van haar opvatting ran den crisis, zegt: Daarom vragen wij u met alle aan drang „Herziet uw besluit. „Overweegt nogmaals, wat de kotisekwen- tie-, die gij uil een eventuele herziening wenst te trekken, de Bond zullen kosten; aan kracht naar 'binnen en prestige naar buiten. „Dal verlies aan kracht en prestige kan alh-en voorkomen worden, indien gij bereid zijt, met een herkiezing zonder mèèr ge noegen te nemen. „Wij hopen dus van u "de verklaring te ontvangen, Jat een herkiezing, ook van ilc drie leden der minderheid, voor U geen beletsel zal zijn om uw plaats in de lei ding te hernemen en dat derhalve in uw herkiezing niets anders gezien zal mogen worden dan hel. bewijs, dat de Bond uw po sitie door de uitslag van hef referendum niet vc-randerd acht. „Tot bet bereiken van dit re-ultaat kun nen naar onze mening allen meewerken: vooral gij. „Mocht gij daartoe echter niet kunnen besluiten, dan dwingt gij ons tot een be slissende strijd. Wij begeren die niet. De beantwoording ran de vraag, of hij gestre den zal worden, ligt goeddeels in uw han den. „Indien gij met ons ran meening zijt, dat voor die beantwoording een mondeling onderhoud met ons comité nog van nut kan wezen, zijn wij daartoe gaarne bereid. Datum en plaats van samenkomst kunnen dan in onderling overleg vastgesteld wor den. „Uw beslissing op de inhoud van 'dit schrijven zouden wij gaarne ontvangen vóór 1 Mei a.«."- Kamer ran Koophandel en Fabrieken. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde Ka mer onder voorzitterschap van den heer B. A. J. Watfkampf, vergadering. Re notulen der twee vorige vergade ringen Werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Er was o. a. ingekomen een missive van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Ronde!, dd. 3 Februari 1914, waar in Werd medegedeeld, dat Zijne Excellentie er prijs op zou stellen, de meening der Kamer te vernemen omtrent een tweetal bij die nyssive gevoegde on twerp- verdragen opgesteld door de sub'commissie Vvan de Rmsselsche Zeerecht-Conferentie, het eoné betreffende de beperking van aansprake lijkheid der readers, het andere betref fende de bevoorrechte schulden op schepen, en -dat een eenigszins spoedige behandeling zeer gewaardeerd zou worden. Nadat 'do secretaris had meegedeeld, dat de doorlezing dier ontwerp-verdragen hem tot eenige opmerkingen had aanleiding ge geven, werd besloten, den Minister t.e be lichten, dat de Kamer bij het ontbraken van reederijen hier tea- stede, zich niet bevoegd acht om in deze materie van advies te dienen, maar dat zij haar secre taris heeft gemachtigd, zijn persoonlijke meening daaromtrent aan hem kenbaar te maken, en liem vervolgens met de boven bedoelde opmerkingen in kennis te stellen. Door hecren Burgemeester en Wethouders van Schiedam was in handen dor Kamer gesteld een aan den Gemeenteraad gericht adres van de hoeren \V. J. en J. G. van Dusseldorp', beiden makelaars in koloniale waren te Vlanrdingen, waarin dezen mede deelden, dat zij voornemens zijn zich met Augustus as. te Schiedam te komen ves tigen, en, aangezien het. voor ben van liet grootste Ix-inng is, dat zij het beroep van makelaar ook in onze gemeente kunnen blij ven uitoefenen, verzochten, door den Raad tot makelaars in koloniale waren te wor den benoemd. In de begeleidende missive werd er door B. en \\s op gewezen, <7at zij bij het advies der Kamer op dit vcrr zoek gaarne zouden vernemen, op welke wijze naar haar mcening het bezwaar is te ondervangen, dat door genoemde hoe ren niet kan worden overgelegd een ver klaring, dat zij gedurende het laatste 'jaar in deze gemeente haar hoofdverblijf heb ben gehad, en dat een wijziging der be trekkelijke verordening daartoe zou noo- dtg zijn b.v. in dezen zin, dat aan punt b van art. 3 worde toegevoegd „dr, zoo de aanvrager bet bewijs overlegt, dat hij reeds in een andere gemeente als makelaar is aangesteld, de scliriftelijke verklaring, dat hij zich in deze gemeente heeft gevestigd. Met stemmen tegen 1 werd besloten, Ti. en W. hierop te antwoord en, tiet de Knitter in beginsel tegen een wijzismu der verorde nmg ah door hen voorge-teld. geen be /waar heeft Met algemeene stemmen werd echter besloten, hieraan toe 1e voegen,j dat een barer leden zich er niet mee kon vetféenigen om iemand, die nog geen jaar in onze gemeente woont, tof makejaar aan te stellen, wijl in dat geval niet voldoende over de aanvrager kan geoordeeld woolen, en dat, indien de verordening in den hoven- vermelden zin gewijzigd wordt, er bij de Kamer, ook bij hc.t zoocvenbodoelde lid, tegen de aanstellling der hoeren Van Dussel dorp geen bezwaar bestaat, mits deze ge- seliiedde na hun vestiging te dezer stede. Rij de rondvraag werd er op gewezen, dat de bediening der Xederiandsclie dl. Te lefoon Maatschappij, door welke teilen bet dan ook zij, nog steeds aanleiding geeft tot klachten. Dientengevolge werd aan den voorzitter en den secretaris opgedragen om eens <*en onderzoek in Ie stellen naar de aan die Maatschappij verleende concessie en aan de mogelijkheid, dat de verkvner diei concessie invloed op» haar zou kunnen uit oefenen tot het aanbrengen van verandering ten goede. Nadat de secretaris op verzoek van den voorzitter Iiad op zich genomen om eens ria te gaan, of er een wettelijke bepaling be staat, krachtens welke maten of weeg werktuigen, die ouder zijn dan een be paald aantal jaren, bij den ijk kunnen wor den afgekeurd, werd do vergadering door den Voorzitter gesloten. Dr. C. J. Valllant Op de 1.1. Vrijdag gehouden vergadering .van de Afdceling Schiedam van de Vereeni- ging Volksonderwijs, bracht de Voorzitter een dankbare hulde aan dr, C. J. Vaillant, 'die zoovele jaren lid der afdeeling is geweest. Nooit klopte men bij hem tever geefs aan, waar het gold, do belangen van volksonderwijs te bevorderen. De afdeeling betreurt het, dat we voortaan zijn mo- reelen en financieelen steun zullen moeten derven. De nagedachtenis van ons oudsten lid der afdeeling zal in dankbare herinne ring blijven bij al de leden, die hem als een vriend van goed onderwijs gekend en geacht hebben. Een voor één ontvallen aan de Neder- landsch Zuid-Afrikaanmhe Veroeniging do mannen, die behoorden tot de eersten om die belangstelling der Nederlanders voor Zuid-Afrika en het Zuid-Afrikaansche volk te wekken. Onder die voorgangers liehoort ook genoemd te worden dr. f'. J. Vaillant, onlang* fe Schiedam op rijpen leeftijd over leden.- Weinigen hadden als hij zulk een sterke en voortdurend werkzame belangstelling voor allerlei zaken van openbaar belang; weinigen hebben als hij zóó meegeleefd in de dagen, toen het Zuid-Afrikaansche volk weridgescliicdenis maakte. Deze belangstel ling bleef bij hem wakker lot het einde van zijn leven, ook, toen er voor hem niet meer zooveel gelegenheid be-tand om die belangstelling in daden te toonen. Dr. Vail lant was eere-voorzittor van do Afd. Schie dam der X. Z.-A. Ver. Wie zal den overledene vervangen. („Holl. Z.-Afr."'}' De foto van de agenten derde klas, die aan den heer Commissaris van politie bij diens vertrek werd aangeboden, is. vervaar digd door den heer Niestad. Alen verzocht ons dit alsnog te melden. Schiedamsch Bioscoop. lu het knusse zaaltje aan den Vlaar- dinger Dijk wordt, ook deze week weer een aardig programma afgefilmd. Wel eigen aardig is, dat hoe langer hoe nicer too- n eels pel op hel. doek valt te bewonderen. En goed tooneelspel ook wordt er te zien gegeven in de boeiende cinemadrama's „Ilaar Koning" en ..Haar Minnaars wraak". Maar behalve floor hot «pol treffen deze gekleurde projectiebeelden ook door de mooie, natuurtafcreclen. waarin sommige bedrijven zich afspelen. Veder krijgt men, als zittende in een T ra n ss i be rise hen spoortrein, allerlei fraaie uitzichten op de aan natuurschoon zeer rijke kusten van het Baikalmeer. „Blindemannetje" is een zeer comische geschiedenis, maar het meest is zéker wel gelachen om de escapades van de Kuische Suzanna, een Pavijsche jongedochter, die den ee re prijs voor deugdzaamheid hoeft ont vangen. Hot Journal van Pathé frères geeft in illustratie de jongste gebeurtenissen op het. Wereldrond. Een Rotterdammer, die Zaterdagavond laat op den openbaren weg rumoer maak te, zette het op een loopen, toen hij eèn agent zag naderen. Op deze vlucht had hij het "ongeluk te struikelen, zoodat hij par does in de Lange Haven schoot De po litie heeft hem weer op hot droge ge holpen en kon toen gemakkelijk proces verbaal tegen den levenmaker opmaken. Vanmorgen omstreeks 8Vi uur viel een beschonken persoon in de Sohie. Rij werd daaruit Wéér gered door eenige personen, die zich in zijn nabijheid bevonden. t De 5-jarige An tan Schippers, wonende in de Km-UandsLraat, is -vanmorgen omstreeks 81/2 uur door een hond in de linkerpols gebeten en verwond, zoodat hij onder ge neeskundige behandeling moest Worden ge steld. tmmnuuSl Dp "Christelijke 3Fannenzangv-eireiiigii ig „Tinmamiël", directeur de heer .T. Figëo Jr., geeft op Woensdag 29 Maart n.s. iu Odéon een concert ten bate der veroeni ging pit bestrijding der Tuberculose, alhier. Ui (gevoerd zal worden „Albrcclit Beyling" van Brandts Buys. Verschillende solisten zullen hun medewerking vcrleenen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naai de lietreffende advertentie in dit nummer. Zaterdagmorgen zonden 2 fietsers voor elkaar uitwijken, terwijl een bakkerswagen tusschen hen stond. Zij deden dit zóó, dat ze tegen elkaar reden, waardoor het voorwiel van een hunner in elkaar gedrukt Werd. Een man van een logger, die in ecnigs- zins beschonken toestand aan boord wi'do gaan, geraakte bij die poging in de Voor haven te water. ,IIij wist zich zelf weer tegen het schip op te helpen en kwam behouden, zij liet ook drijfnat, aan boord. Op den zolder van het pand Bakker straat 21 é'3, bewoond door H. de Xij-, ontstond Zaterdagavond omstreeks 8 uur brand, doordat het Tiaar geplaatste pelro- leumtocstel vlam vatte. Buren bluschten het vuur. G. Kersten, die daarbij geholpen had, kroeg brandwonden in hel gezicht, zoodat hij zich onder geneeskundige b'ehan deling moest stellen. Bij den brand was een wollen deken en een bed gedeeltelijk verbrand. AGENDA. Heden en volgende dagen, Schiedamscn» Bioscoop 8 uur. Voorstelling Heden tot 30 April. Casino. 8 uur. Holl Toon. Gez.-Spree. Amor op Ma noeuvre. 27 April. Groote Schouwburg. 8 uur. Die Haghespelers. De tweede Mevrouw Tanqueray. 28 April. Groote Schouwburg. 8 uur. Rot- terd. Tooneelgezelscliap. Het Hei lige "Woud. 29 April. Schoolgebouw, 8 uur. Vereen. Ambachtsschool voor S. en 0. Al- gemeene vergadering. 29 April. Groote zaal Soc. Harmonie, Rot terdam. 8 uur. Toonkunst, Derde uitvoering flaatsteï Requiem en La fuiie en Egypte van Berlioz. Solist de heer R. Plamondon. 4 Alei. Grootte Schouwburg, 6 uur. Stadt- theater Elberfeld. Parsifal. 5 Mm. Groot» Schouwburg. 6 en, Btadi theater Elberfeld. Parsifal. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de A mhac hts school een openbare les gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Bedankt voor liet beroep ie Lopik en Cabauw, door ds. A. van Griethuijsen, te Hagestein; te Ameide en Tienhoven a. d. Lék door Js. J. Hl F. Remme, te Oud- Bei eriand. Geref. Kerkev. Beroepen te Leiden-ds. A. Janssen, te Bamevekl. Bedankt voor hel.beroep te Kom- merzijl (Groii.j 'door den heer P. Hekman, cand, te Zuidbroek (Grom). Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doctoraal examen geneeskunde de heeren 31 Pinkes en P. S. R. Kosters en mej. W. J. AI. Biroekerna, Te Amsterdam js tot arts bevorderd de heer J. A. van de Wetering, bijgenaamd de Rooy, géboren te Gouda, Universiteit te I/eiden. Bevorderd doet. rechtsw. op stellingen Roelof van Steeden, geb. in Den Haag. Middelba A.n Onderwijs. Middelbare technische school te Groningen De gemeenteraad van Groningen heeft Zaterdag na verwerping van een motie van den heer W. J. Roelfsema, om de zaak uit te stellen aangenomen een voorstel van B. en AA7". tot reorganisatie van de burgeravondschool c. a. en stich ting van een middelbare teclmische school, met verwerking van de gegevens, in dit voorstel vervat, wanneer de zekerheid zal zijn verkregen, dat de gemeente in het genot jtal treden van de voor dit doel verwachte bijdragen van rijk en provincie. Gymnastiek T. H. O. R. Zondag 1.1. hield een 30-ial der grootste adspiranten van T. H. 0. R. onder leiding van den directeur een wandeltocht. Om 7 uur werd van het Hoofd afgemarcheerd. De weg ging over Vlaai-dingen en Schip luiden naar Delft. Afstand 17 K.3L, welke afgelegd werd in 3Va uur. Per Delftscho boot werd de terugtocht, aanvaard. "Het ligt in het voornemen van T. H. 0. R. elkemaand dergelijke tochten te houden, zoo wel voor adspiranten, als voor leden. Bo vendien zal dezen zomer aangevangen wor den met het beoefenen der lichte alh'etliiek voor de grooteren, en het openluchtspel voor de kleineren. Maandag 1 .Tuni (2e Prihk'sterdag) zal T. H. O. P. deelnemen mm de gewestelijke wed strijden van het Ned. Gynm. Verbond et Leiden. Deze wedstrijd bestaat uit een driek.ump, t. W. Vrije oefeningen; Rekoefeningen en hoog springen. Bovendien komt T, H. 0. R. uit met haar ensemble bnigimum er dw laatste uitvoering en /al zij «'eensfooten pro pa gee ren. Dom- den giooten toeloop van jongens is 'I' II. O. R genoodzaakt een vierde niKpjiaivtklass» op te richten. G y m li a t i e k-d e in ens I rati o Alen schrijft ons uit Amsterdam: .Wie met belangstelling de ontwikkeling der heliumelijke opvoeding gadeslaat, zal zeker met genoegen hebben gezien, dat het Xederlandseli Gymnastiekverbond gister middag o]» het terrein der Amsterdamsclio IJsclub demonstraties der oefeningen, ver vat in bel programma bedoeld in art. 70 der imlitiewet, vastgesteld bij Kon. besluit van 17 Juni 1912, lieeff doen houden. De belangstelling had grooter kunnen zijn, maar men dient te Ik denken, dat de inter' na firm,'lie voetbalwedstrijd België - Holland een /eer zware concurrent vormde. De demonstratie had ten doel aan de militaire en civiele autoriteiten een in zicht te geven omtrent de wijze-, waarop de gevorderde oefeningsvormen in Je turnvi-- eenigingen en daarbuiten belmoren te wor den beoefend. Onder de aanwezigen zagen wij Z.Exc. den AHuistor van Oorlog den heer X. "Bos boom, generaal-majoor Opliorsf, comman dant der stelling Amsterdam, het Eerste Kamerlid "Staal, oud-Alinister van Oorlog, de Tweede Kamerleden de hecren Prof. van Hamel, Rcodhuyzen, van Atomen en Otto, het raadslid KI. de Vries, eerelid van het Ned. Gymnasfiekverbond, Dr. Gunning, dis trictsschoolopziener, kolonel v. d. Aloer directeur ran het Alilitair Hospitaal te Am sterdam, kapitein Atelvil van Carnbee, di recteur der Alditaire Gymnnstiekschooi te Utrecht, eenige hoofd- en subalterne offi cieren, alsmede de heeren Balfoort te 's-Gra- venhnge en Graafland Ie Zwolle, inspec teurs voor de lichamelijke opvoeding. De aanwezigen werden verwelkomd, door den heer Joh. Hevnen, voorzitter van het X. G. V.. die verklaarde, ilat het Verbond de Regeering gaarne steunl, waar zij be doelt de lichamelijke opvoeding te bevorde ren. Een inleidend woord werd vervolgens ge sproken door Dr. F. J. Soesman, te 's-Gra- venhage over de maatschappelijke betveke- nis van het. examen van voorgeoofendheid bedoeld in artikel 70 der militie wet van 1912. Vervol ge n« namen de oefeningen een aan vang, beslaande uit algemeene en examen- oefeningen, welke door de aanwezige auto riteiten met aandacht werden gevolgd en waarvan de algemeene leiding berustte bij den heer Dhr. Krijger uil Schiedam. Cricket. De heer L. van Gogli, de voortreffelijke Haarljemschc cricketspeler, die de laatste 10 jaor door zijn batten een zoo groote steun geweest is voor Rood-en-AVit en voor hiel Nederlandsche elftal, zal, naar de „N. R. CL" mededeelt, binnenkort naar Indië vertrekken. Voetbal. Competitie wed strijde n. Uitslagen van gisteren in de Westelijke af deeling N. \r. B. gespeelde wedstrijden vol gens de opgaven van de „Alaandag Ct,": Res. 2o klasse. A Rotterdam: Ncptunus II—For tuna II 11 Gorkuin: Unitas JID. F. C. II 31 DRotterdam: Excelsior IIS. V. Ar. II 31 Kampioenschap 2e kl. Delft: C'oncordiaBlauw-Wit 20^ Kampioenschap 3e kl. Vlaai-dingen: ForlunaHennes 3—01 Kampioenschap res. 2e kl. Rotterdam: D. V. S.II— Sparta II 3—2 II. B. S.- -G. 0. 3—2. Gisteren had, begunstigd door keurig voetbal weer, de tweede wedstrijd plaats van de door S. V. \T. tor gelegenheid van haai; 10-jarig bestaan georganiseerde seriewed strijden, Twee eerste klassers, een Wes telijke en een Oostelijke, bestreden elkan der en het is oen zéér geanimeerde, dik werf spannende wedstrijd geweest met twee maal de leiding voor II. B. S. en twee maal gelijke stand voor de landbouwstudenterpj waarop ten slotte verlenging de Hagenaars in den eindstrijd bracht. Beide elftallen tellen vier invallers. H. B. S. begint met de zon in 't gelaat^ doch is direct de aanvallende partij. Na' -1/4 uur spelens zet Bouman scherp voox! en Roskott kopt keurig langs -Brutel. Hierdoor geprikkeld vallen de G. \r. C.-ers hardnekkig aan, doch met hun schoten heb ben zo geen succes. II. B. S. zit intus- scben ook niet stil, doch het verdedigen van G. V. C. is keurig, vooral het kop pen valt hierbij op. Spoedig maakt G. V. C-. op keurige wijze gelijk: als links prachtig voorzet, loopt, haar rechtsbinnen den bal iu 't net. Spoedig is bet rusten. Na de rast is de strijd werkelijk span nend. II. B. S. doelpunt echter het eerst door een enormen kei van Roskott, dié den keeper te machtig is, dan is liet weef <le beurt aan de landbouwers, die u-eer •van een voorzei van links profiteer™, die haar rechtsbinnen onhoudbaar in kogelt. Dan komt ,11. B. S. overrompelend op zetten, doch* Cr. V. O.'s keeper, die een talispopje in zijn doel plantte, is schitter rend en de gevaarlijkste schoten worden door hem onschadelijk gemaakL Het einde brengt een 2—2 stand. Hierna wordt twee maal 7U> minuut ver lengd, waarin II. B. S. reeds spoedig "de leiding neemt en aldus in den eindstrijd komt.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2