Ondarsekeidlng. Bij Kon. Besluit van 25 dezer is J. Tim mermans Wzn directeur der naamleoze vennootschap Noord-Brabant. Maatschappij van verzekering op liet leven, te Waal jvijk,, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Katwijk. Dfi commissie van accoord, in welker han den de kwestie van de candidatuur voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer is gesteld, bestaat thans, naar wordt mede gedeeld. uit de heeren dr. .T. Schok king. mr. H. Verkouteren, dr. *A. "Xuy per, mr. V. H. Rutgers, mr. D, Jvoolen en mr. A. baron van Wijnbergen. Als plaats vervangers zijn benoemd de heeren: mr. Van Veen, mr. Ankerman, prof. Anema, v. <1. Voort van Zijp, mr. L. von Fisenr$e en mr. Heerkens Thgssen. Inkomstenbelasting. 'Aan de Tweede Kamer is, uaar „Re Tijd" meldt, het volgende profest gezon den: v De voorzitter en de secretaris van den Nederlandschen Boerenbond, gelezen heb bende, dat er in de Tweede Kamer afge vaardigden zijn, die uit ons stilzwijgen op maken, dat de boerenstand met de inkom stenbelasting is ingenomen, achten zich verplicht daartegen ten sterkste te protestee ren en nemen de vrijheid, U Hoog Edel- Gestrengen te verwijzen naai' den inhoud van het request (en rapport), dat reeds an het jaar 1907 tegen de opneming van den boerenstand in de inkomstenbelasting door den Ned. Boerenbond aan de regee ring en Tweede Kamer gezonden is. Er waren al tal van heeren en dames geweest, toen wij er van morgen kwamen, familieleden, vrienden en kennissen en ook de buren hadden tante Leentje heuseh niet vergeten, waren gekomen om haar geluk te wenschen, Ik heb wel veel geleden, mijnheer, ver telde ze; met mijn 7de jaar verlamd aan de linkerzijde door de zenuwen; wij heb ix'ii ons kostje opgehaald met mangelen, totdat ik met den mangel een ongeluk kreeg, waardoor ik mijn goede been ook niet meer behoorlijk kon gebruiken. Maar toch heb ik niet te klagen, de goede menschen hebben altijd meegewerkt om te zorgen dut ifc mijn kostje kon verdienen. Maar nu schei ik er uit met mijn zaakje; ik ben nu rijk genoeg, voegde ze er lachende aan toe. Neen, ze heeft niet te klagen, die 80- jange, die het grdote voorrecht heeft een opgewekten geest te bezitten, een onver stoorbaar optimisme, dat haar alles onder het gunstigste licht doet zien. Een voor beeld voor zeer velen. Wij voegden onze wenschen bij de tal loos vele, die haar heden gewerden, en als die vervuld worden, dan zal over 20 jaar aan den Korten Achterweg nog haar eeuwfeest gevierd worden. Den „oud-Schiedammer" was zij zeer dank baar voor het heele mooie gedicht, dat haar zeer verrast en getroffen had. Wij bren gen hem haar dank hier over. „Trede door Recht". De algemeene vergadering van den Bond „Vrede door Recht" is, in afwijking van een vroegere mededeeling, thans bepaald pp Donderdag 18 Juni a.s. te 10 uur v.m. in het Paviljoen te Amsterdam. Hel pro gramma van den dag heeft geen enkele verandering ondergaan en de propaganda- avond, welke de Anisterdamsche afdeeling j van den Bond heeft voorbereid aan den vojoravond der algemeene vergadering, komt nu op Woensdagavond 7 Juni. V Naar wij vernemen, lieeft het Hoofdbe stuur van den Nederlandschen Bond Vrede door Recht, die ter gelegenheid van het bezoek van het Deensche Koningspaar een viertal aritkelen van den Minister van Staat, Dr. A. Kuyper, Mr. H. van de Ri viere te Groningen, Dr. C. Easton te Am sterdam, en den hoer Niels Pedersen, te Kopenhagen, met inleidend voorwoord van het Hoofdbestuur zelf in het licht gaf, een tweetal fraai gebonden exemplaren van dit werkje aan Koning C'hristiaan en Zijne Gemalin aangeboden, vergezeld van een Fransche vertaling der daarin voorkomende artikelen. Door bemiddeling van den Deense! gezant bij ons Hof, zijn deze exemplaren door den Koning aanvaard, terwijl 't Hoofd bestuur van de zijde' van den Ko-ning den dank mocht verkrijgen. Herhalingsoefeningen. De Burgemeester van Schiedam roept bij deze op A. L. Kloppers en K. L". Voor- bach, beide zeemiliciens-kustwachter van de lichting 1912 en ingeschreven in het re gister van verlofgangers dezer gemeente, om op Maandag 10 Augustus 1914 krach tens art. 80, in verband met art. 114 der Militiewet (Staatsblad 1912. no. 21), juncto art. 111 der Militiewet 1901, voor Herha lingsoefeningen in werkelijken dienst te ko men, waarvoor zij zich behooren aan te melden bij de Marine-kazerne te Amsterdam. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de aanplakbiljetten. H. k. T. Bank Naar wij vernemen zal in de op 30 dezer te houden vergadering van. aandeel houders worden voorgesteld het dividend over 1913 te stellen op 9 pet (vorige jaar 8 pet.). Gem, Zweminrichting. De temperatuur van het water bedroeg hedenmorgen 56, hedenmiddag 60 graden Fahrenheit. Arbeidsvoorwaarden rljkswerklieden. De staatscommissie in zake arbeidsvoor waarden der rijkswerklieden heeft gisteren aan II. M. de Koningin haar eindverslag aangeboden. Zeevl(8cherlj.eengre«. De Tweede Conferentie van Noord-Euto- peesche vischhandelaars, tevens Congres voor de Zeevisscherij, zal tegelijk met het Tweede Internationale Congres voor Se .Oostzee-visscherij worden gehouden te Mal- mö op 17, 18 en 19 Juni. Onder de vioe-ppesidenten is de heeïll. Dirkzwager den Haag. De heer L'. I. van Geklem, reeder te Vlaardingen, zal opt hel congres een voor dracht houden over internationale maat regelen ter beveiliging van de in zee uit gezette vischnetten. Het Congres wordt gehouden in de groote zaal van de Oostzee-tentoonstelling. VLAARDjNGEN, 27 Mei. Ds. J. van Duij- venbooden alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv, Gem!, te Rotterdam aan genomen. VLAARDINGEN, 27 Mei. Hedenmiddag had onder veel belangstelling in de zaal „Harmonie", de officieele opening plaats van den schietwedstrijd, uitgeschreven door de schietveroeniging Wilheimina, ter ge legenheid van haar 20-jarig bestaan. STADSNIEUWS. De 80-Jarige. Heden herdenkt mejuffrouw Leentje B'e- zemer haar 80s ten verjaardag. In haar gewone hoekje bij het raam zit tende, troffen wij haar "aan, met een op gewekt gelaat, kijkende wie er nu weer j binnenkwamen om Mar op dezen dag ge luk te wenschen. Want er waren er al zóó veel geweest, dat ze er verlegen van werd. En dan, zóóveel kaartjes en briefkaarten, waaronder prentbriefkaarten en briefkaar ten met bloemen en goaid. De tafel stond vol met bloeiBen en tel kens wees de jubilaris daarop met trots j 'en dan voegde zij er .Weet aan toe: het is waarlijk' te veel, veel te veel. En .dan Waren er nog verrassingen, o. a- een -mooie doos met f§ne bonbons leri j het cijfer 80 er op, en. taartjes en mosko- j vische gebakjes en wijn.Een echte feest- j dag was het. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam, op Dinsdag 26 Mei 1914, des nam. 2 uur. (Vervolg.) 8. Adres van de Afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden, betreffende bij de Gemeen tewerken gedane benoemingen van een *6- teü grondwerkers, waarbij niet in aanmer king kwamen zij die reeds 2 en 3 jaren in lossen diaDst van de gemeente zijn ge weest, integendeel bericht ontvingen dat zij met ingang van 1 April j.l. zouden ontsla gen worden. Adressanten verzoeken deze losse, werk lieden in vasten dienst aan te stellen. B. en W. stellen voor op het adres afwij zend te beschikken, op grond dat de be trokken personen, wanneer zij voor een "be noeming in gemeen tebetrekking in aanmer king willen komen zich hebben te wen den tot de oommissies aan welke de be noemingen voor een vacante betrekking is opgedragen. Na een zeer uitvoerige discussie, waarin de heer de Bruin verdedigt de benoeming van een Wethouder voor sociale aangele genheden, op grond dat het college mis schien door gebrek aan tijd daarvoor1 niet v-eel blijkt te gevoelen, wordt over eenkomstig het advies van B. en Wl beslo ten. 9. Adres om uitstel van den aanleg van lijn C, der Schiedamsche Traanweg-Maat schappij. B. en W. stellen voor het uitstel voor den lijn C EmmapleinBeurs te verlengen tot 1 Mei 1916. De maatschappij acht den aanleg Van deze lijn p-ractisch onuitvoerbaar. Na discussie wordt het uitstel verleend. 10. Adres van de afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om openbaarheid der vergaderingen van de plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. B. en W. stellen voor afwijzend op dit vcrZoek 'te beschikken. Ook de betrokken commissie, weer over deze aangelegenheid gjeboord, was er tegen de vergaderingen openbaar te doen zijn, wel erkende zij de wenschelijkheid om, wanneer er onderwer pen behandeld worden van algemeenen aard, aooals ten vorige jaren toen de beroeps keuze in de commissie weid behandeld, dat het nut zal hébben indien daarbij de on derwijzers Worden uitgenoodigd. Op voorstel van den heer de Bruin wordt besloten dit punt aan te houden en in middels het advies van B. en W; te doen drukken. i Thans wordt opnieuw; aan de orde ge steld het voorstel om eenige redactiewijzi gingen aan te brengen in het raadsbesluit van 26 Mei j.l. tot het verleenen van een voorschot aan de Bouvv-ereeniging „Een dracht". Nadat de bezwaren van mr. Ka stel nu aangenomen met algemeene stem men. 11Verzoek van D. Kok q.q. om grond aan de Zwartewaalschstraat te koopen voor het bouwen van 4 onder en boven woningen, met een pakhuis. B. en W. stellen voor hen te machtigen den grond tegen 'f8.25 per vierk. M. in koop uit te geven. Overeenkomstig hot advies wordt beslo ten. Tegen verklaren zich de heeren de Bruin, Dinkelaar, Koopmans en v. Westendorp. 12. Voorstel om f3000 crediet te ve»- leenen voor de inrichting van een schaft lokaal en badkamer voor de stokers der gasfabriek. Met advies van Burgemeester en Weth. Een discussie ontspint zich over de wen schelijkheid om alle werken aan de gas fabriek te doen aanbesteden. Het voorstel van den heer de Bruin om aan dit crediet de voorwaarde van openbare aanbesteding te verbinden, wordt verworpen met 10 te gen 8 stemmen. Vóór stemmen de heer Scheffers, Koop- mans, mr. Kavelaars, de Graaff, v. d. Meer. Dinkelaar, v. d. Zee en de Bruin. De heer Schreuder was tijdens deze stem ming niet in de vergadering aanwezig. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen met algemeene stemmen. 13. Adres van den Schiedamschen Be- stuurdersbond, om scheiding in het be stuur van de Arbeidsbeurs en het Werkioo- zenfonds. Door B. en W. werd ton deze het advies ingewonnen van de commissie op de Ar beidsbeurs. De voorzitter dier commissie) heeft een onderhoud gehad mei voorzitter en secretaris van den Bond en uit de mode- deelingen van de Commissie blijkt, dat bij dat onderhoud geen nieuwe gezichtspunten zich hebben voorgedaan. De Commissie handhaaft dan ook haar reeds vroeger ten deze gegeven advies. B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen en brengen in herinnering, wat zij on der dagteekening van 17 Jan. 1911 aan den Raad hieromtrent berichtten; dit drukt nog geheel hun meening uit en rij stellen dan ook voor afwijzend op bet verzoek te beschikken. Na eenige discussie wordt overeenkom stig bet advies besloten met 14 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen de heeren de Bruin, Koopmans, v. '"Westendorp, en Dinkelaar. De heer Wouterlood had 3e vergadering reeds verlaten. 14. 'Adres van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, om toelating tot het Werkloozonfonds. B. en W. stellen een wijziging voor waar bij in gunstigen zin op het verzoek kon worden beslist en de toetreding van lan delijke organisaties tot bet Werk 1 oozenfonds mogelijk wordt gemaakt. Na een korte bespreking wordt hiertoe besloten met algemeene stemmen. 15. Adres van den heer D. R. Gerhardt, om vergunning tot het wonen buiten de gemeente. Overeenkomstig het advies wordt gun stig op het verzoek beslist. De openbare vergadering wordt hierna gesloten om nog over te gaan in Comité- generaal. echter geen toelichting gevonden. Maar al» deze aankoop geen andere bestemming heeft dan daar een politiepost je vestigen, dan acht hij de uitgaaf niet gerechtvaardigd. Deze grond immers wordt nu betaald met ongeveer f 32 per MA Hij meent, dat in de het Rijks pensioen fonds, voor geineonte-ltf kening to nemen. De heer 0 i n k e 1 a a r heeft het prae- advies* vail B. en W. «elezen, maar is tot do conclusie gekomen, dat B. en W. def adres niet goed gelezen hebben. De omgeving wel voor, minder grond te koo afdeeling spreekt niet van een voordeeltje, pen is. dat er voor de gemeente inrit, liij inwil liging van haar verzoek, maar voor de daarbij betrokken werklieden. Spr. gelooft, dat het wel goed zal zyn, als zulke onderwerpen voorkomen, daarover oen conferentie te 'houden met de belang hebbenden, zooals dat o. a. geschiedt 5>;j grondverkoopen, die ook met de belangheb benden worden besproken, alvorens advies wordt uitgebracht. Wanneer dat bij zaken als nu er een aan de orde is, werd gedaan' zou dat heel wat noodeloos geschrijf en discussie voorkomen. Bovendien moet spr. verklaren, dat hij niet met het afwijzend advies van R. en W. kan meegaan. Het komt hem voor, dat die werkliedon reeds zwaar genoeg belast zijn. Het loon Do Voorzitter: Be heb toch gezegd, dat het doel van den koop ook betrek king heeft op straataanlog. Een politiepost zal daar tevens kunnen gevestigd worden. De heer Koopman: Zonder verbou wing? I De Voorzitter hoopt dit wel. De mu ren rijn nog al dik De heer Koopmans: Dat is geen be wijs; de muren kunnen wel zoo dik zijn, dat er voor de agenten geen plaats ,is om rust te nemen. Do heer v. d. Zee merict op, dat al meer malen is gesproken over verbreed in g van de brug. Is de aankoop met het oog daarop geschied De Voorzitter: Onder meer! Vit den Gemeenteraad. Hoewel de 15 punten, die ter beslis sing voor den Raad op de agenda voorkwa men en de 4, die daarop niet voorktwa- men, van zeer eenvoudigen aard waren of was het misschien juist daardoor? waren er maar weinigen, die geen gele genheid gaven om de 'talenten der spre kers tot hun recht te doen komen. Zelfs slaagden de sprekers er in bij enkele pun ten vrij lange 'discussiën te doen groeien, waarbij natuurlijk ook nu weer de discus sie een enkele keer een gevaarlijke wen ding nam. Aan het verzoek der Schiedamsche Ver- huurdersvereeniging viel la mort sans phrase ten deel, wat waarschijnlijk kwam doordat het desbetreffende voorstel reeds dadelijk bij de mededeeling van het inko men werd afgehandeld, zoodat verschil lende raadsleden, vaak weinig naar die mededeelingen luisterend, afgeleid als zij worden door de onderlinge fluisterend ge voerde besprekingen over andere zaken, die misschien interessanter voor hen zei ven zijn, in het geheel niet bemerkt hadden, •dat er een beslissing genomen werd en welke. Eenigszins beduusd keken enkele leden dan ook wel op, toen ze bemerkten, dat dit punt al afgedaan jvas. Aankoop van panden. Het voorstel tot aankoop der panden, van de Firma Vrijland van den Hoogen cn Co. de Ronde Molen, het woonhuis 'en het pakhuis, voor f 10.000, punt I der agenda, lokte al dadelijk een discussie uit. De Voorzitter deelt ter toelichting van het voorstel mede, dat het aan B. en IV. van belang jeek, dat de gemeente deze panden in bezit kreeg, vooral nu de om standigheden daarvoor gunstig waren. Meer malen was daarover reeds gesprokén, ook met het oog op latera plannen, betreffen de straataanleg,' enz. Die plannen behoeven natuurlijk niet dadelijk té worden .verwe zenlijkt, en, waar herhaaldelijk de wensche lijkheid is 'uilgesproken om in de omgeving van de Koemarkt een politiepost te vesti gen, daar heeft men niet dezen aankoop daartoe teen goede gelegenheid veifcregen. B. en Wi. meenden dan ook, dat zij 'de zen aankoop inet gerustheid konden aanbe velen. De heer Koopmans zegt, dat, wanneer de Gemeente bedoelden grond noodig heeft voor een bizondeir doel, hjj dan tegen het voorstel geen bezwaar meent te mogen in velaars Waren opgeheven, iVerd het voor;-1 don weg leggenbij de plukken heeft hij De heer v. d. Zee is het met den heer j der gemeente-werklieden is niet zoo hoog j., „i„ j__i.„i pn bovendien drukt do premie voor het pensioenfonds te zwaar op die werklieden. Daarom is spr. er dan ook wel voor, de kos ten, die de aanvragen om pensioen mede brengt, voor rekening der Gemeente te ne men. De menschen moeten nu f0.75 beta len -voor zegclkosten en later nog eens r 4 15, Oppervlakkig lijkt dat misschien niet veel, maar voor een werkman, 'die een loon ontvangt van fll a f12 is dat toch een heel bedrag. Voor de Gemeente daarentegen zijn die kosten in totaal nóg niet groot. Wordt een weduwe-pensioen aange vraagd, dan kunnen de kosten stijgen tut ongeveer f8. Het is voorgekomen, dat een belangheb bende een brief voor aanvrage van pensioen moest klaarmaken op Vrijdag endaarbij t 0.75 moe-,t M talon. Dat moest toch niet noodig zijn. iDe kosten voor de Gemeente zijn dus wer kelijk niet zwaar en als de papieren in orde worden gemaakt door ambtenaren, dan is dat niet alleen in het belang van de werklieden, maar ook is het* in het voor deel der gemeente, als alles goed in orde is. De Voorzitter kan den heer Dinke laar de verzekering geven, dat B. en W. het adres goed gelezen en begrepen heb ben, maar juist wat de heer Dinkelaar het laatste zeide, is dat, waarop door B. en W. in hun advies gewezen is. Zij zien het voordeel niet'Het College kan die zaken niet goedkooper doen dan de werklie den zelf. f De werklieden doen een verzoek, waar door zij bij* inwilliging een voordoe] zullen hebben, maar een voordeel .voor de Ge meente kunnen B. en W. niet inzien. Voor de gemeente kan het hoogstens eenig ge mak opleveren wanneer de stukken, door de ambtenaren opgemaakt, in eens in orde zijn. Waar hier pas oen regeling is getroffen, waar allen méde tevreden bleken, en die gunstig afsteekt bij die, welke in vele andere gemeenten is gemaakt, meenen B, en W., dat de belanghebbenden die klpine kosten moesten dragen. Die zijn bovendien al door velen be taald, en, werd nu aan liet verzoek vol daan, dan zou de billijkheid mede brengen, dat die betaalde kosten werden gereste tueerd. En dan: wordt jiet verzoek alleen ge daan ten bate van de werklieden? of voor loonen tot een bepaald bedrag? Waar zal dan de grens moeten zijn? Misschien zul len adressanten meenen, dat menschen met een salaris van f 2000 die kosten gemakke lijk zelf kunnen betalen. Zeker, het is een klein offer, da,t van do werklieden wordt gevraagd, spr. stemt dit gaarne toe, maar of dat nu onoverkomelijk is, ziet hij niet in. Velen hebben het reeds gebracht en d,e kósten met pleirier be taald. Werkelijk, B. en W. meenen met geen ander voorstel te Lebben kunnen komen. De heer Dinkelaar blijft er bjj, daf niet gezegd is, dat de gemeente er voor deel bij heeft, dat staat nergens in het adres. - f, Nu komt ook een adres ,van „Ons Be lang", waarin gezegd wordt, dat de premie voor het pensioen te zwaar drukt óp de werklieden "en toch behoort ook die tot de vereenigingen, die na de tot stand korning der pensioenregeling een adres van dank hebben ingezonden. Ook „spr. heeft niet gezegd, dat er een fi nan tittel voordeel voor de Gemeente in do inwilliging van het ver zoete zit, maar als de stukken door de amb tenaren in orde worden gemaakt, dan zul len die zaken regelmatiger aftoppen en dkt acht hij" een voordeel voor de geriieenle. Een grens trekken, aooals de Voorzit ter bedoelt, lijkt spr. niet zoo ongemak kelijk; dat zou aan B. en W,. kunnen wor den overgelaten; doch als het trekken van die lijn te moeilijk is, laat men dan de betaling van onkosten voor allen vrijstel len, want ook dan nog zal het bedrag voor de gemeente niet zoo groot zjjn. De Voorzitter stemt toe dat de uit drukking door hem bedoeld, niet in het adres voorkomt, er staat in de memorie van toelichting wat spr. bedoelde; „een belangrijk voordeel" leest bij daarin. De heer de Bruin: Daarmede wordt geen financieel voordeel bedoeld. De Voorzitter: Dan is het ook niet anders dan wat gemak. Do heer Scheffers Vraagt waarin die kosten bestaan. De heer Dinkelaar spreekt van f7 a f8. Als dat werkelijk zoo is? begrijpt spr. dat dit wat veel geacht wordt voor die werklieden. Maar als enkel de zegel kosten betaald moeten worden, 'kan dat toch" geen overwegend bezwaar wor den. Koopmans eens, daf, als daar enkel een politiepost zou moeten komen, dan een prijs van f 10.000 wel wat .duur zou zijn maai- als de verbreeding van de brug en do wegruiming der school daardoor moge lijk wordt, kon hij met het voorstel, wel meegaan. De Voorzitter Md gedacht, daf de heeren wel op de hoogte zouden zjjn van waf niet dezen aankoop beoogd werd, omdat die plannen hier al meermalen besproken zijn. Zij konden, meent hg, die bedoeling toch wel begrijpen. En als eenmaal wordt overgegaan lot uitvoering dier plannen, dar zullen dio panden geheel of gedeeltelijk moeten verdwijnen. Maai- zoolang dal niet het geval is, kan in den ronden molen een politiepost gevestigd worden, terwijl hei daarbij beboorend woonhuis kan wenden verhuurd. Overigens kan spr. nog wel zeggen, dal B. en \V„ getracht hebben goedkooper te slagen, maar dal hun dit niet mogelijk gebleken is. Waar R. -en W. bovendien be grepen, dat er andere liefhebbers waren, hebben ze de hand er op gelegd. Voor oen enkele duizend gulden meenden zij deze gelegenheid, om in het bezit dier panden te komen, zich niet te mogen laten ontglip- pen. De heer v. Westendorp vil herinnc ren aan het bekende: buurmansgrond komt maar eenmaal te koop. Deze grond grenst 'aan de daargelegen opslagplaats der gemeente, die weer ligt naast het gymnastieklokaal met de daarbij behoorende woning. Het zou reeds voldoen de reden zijn .die panden alleen daarom te koopen, dat ze grenzen aan gemeenteter rein. Spr. gelooft niet, dat het gewenscht is aan het medegedeelde nog veel toe te voegen Het voorstel hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 18 tegen 1 stem. Tegen stemt de heen Koopmans. Vaststelling ontwerpverordeningen voor het Burgerlijk Armbestuur en het Siadfi-Ziet- kenhuis. Den heer de Bruin spijt het, dat hij het zeggen moet, want het kan misschien op muggenzifterij gelijken, maai' het komt hem voor, dat .de redactie dezer verorde ningen vrij slordig is bewerkt In do eerste plaats is er nog al eens tegen onze goede Nederlandsche taal ge zondigd, doch dat 2al hij maar laten zwem men. In de tweede plaats heeft hem bevreemd art 15 al. 3 van de verordening voor het Burgerlijk Armbestuur. In de eerste twee alinea's komen bepa lingen voo-r tot contröle op de ondersteun den, terwijl in die derde alinea een machts delegatie aan den Voorzitter plaats heeft, die daar absoluut niet op haar plaats is, doch behoort bij art 12 of 13. Ten opzichte van de verordening voor het ziekenhuis wordt voorgesteld de be staande opnieuw onder nieuwen datum vast te stellen, maar verzuimd is daarin de over- angsbepalingen te schrappen, die slaat op r. Nolet, wat toch zeker thans daarin niet meer behoort. Die geheelê verordening ziet er naar uit, dat die nog wel eens onder het oog van den corrector mag passeeren. Misschien zal hel dan ook blijken, dat er nog weleenige wijzigingen in moeten worden aangebracht. Gaat de Raad met spr.'s opvatting mede, dan zal hij schriftelijk eenige amendemen ten inzenden; in het andere geval is hij bereid die nu in te dienen. Maar spr. stelt zich voor, dat de juristen in den Raad er wel prgs op zullen stellen, dat de be palingen goed zijn. Spr. stelt dus voor deze ontwerp besluiten aan te houden tot een volgende vergadering. Innmiddels kunnen ook andere leden schrif telijk amendementen indienen en kan de redactie der verordeningen nog eens worden gecontroleerd. De Voorzitter merkt op, dat zulke verordeningen niet enkel' door B. en worden overwogen, doch dat dit gaat in overleg met de Commissie voor het Armbe stuur. In den régel zaJ men zien, dat bij het ontwierpen eener verordening door meer dan een college de bepalingen hi«r en daar stoo- ten, Overigens' moet spr. al dadelijk toege ven, dat, althans een. der opmerkingen, van den heer De Bruin, volkomen juist is. Er had ook' in behooren te staan, dat de oude verordening met vaststelling der nieuwe wondt ingetrokken. Spr. gelooft dan ook', dat de raad van den heer De Bruin zeer verstandig is. Wan neer deze en misschien andere leden amen dementen inzenden, dan zullen B. en TV. die met aandacht lezen en overwegen. Het College kan zich met aanhouding tot de vol gende vergadering dus zeer goed voreeni gen. i Hiertoe wordt besloten met algemeene stemmen. "Adres van de Afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden, om de onkosten en werkzaam heden, voortvloeiende uit de opneming in D® Voorzitter meent dat in de regel die koeten niet hoog zijn, maar er kunnen verschillende akten noodig zjjn, b.v. gó- boocrie-,- huwelijks- of overlijdensakten,? waardoor de kosten wal ojfloopen. is.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2