De doodensprong EXTRA TREIN CIRCÜS ALTHOFF CIRCUS ALTHOFF. binnenland. V STADSNIEUWS. Rechtzaken. Verzuimt komst van den nfet de aan- roor liet Zaterdagmorgen te 6 50 nur te gaan zien. Duizenden toeschouwers woonden de aankomst in alle steden hij. Het grootste zenuwprik- kelend schouwspel der we reld is toch zeker van den moedigen Amerikaan GAD- BIN II in Overal een reuzensucces. Ingezonden Mededeelingen. De eetlust. rige leening; van de nieuwe leening zullen 50 millioen dienen oor het afl>etalen van op korten terrniju door de Chinee>clie Regee- r'nS opgenomen gelden. De leening zal door het overschot uit de znull «Hasting, «lie alle verwachtingen overtreft, gedekt worden. Hofberichten. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik komen morgen namiddag tegen 2 uur te Oldenzaul, ter bezichtiging van de textielfabrieken der firma If. P. fielder man en Zonen aldaar. Per ante gaat het Koninklijk echtpaar vervolgens over Dene kamp en Ootmarsum naar Almelo. ter aan vaarding van de terugreis H. Al. de Koningin is beschermvrouw geworden van den Bond Heemschut tof be houd van de schoonheid van Nederland. Nat. Vereen, voor Yrenwenarbeid. De Nationale Veroeniging voor Vrouwen arbeid heeft een uitvoerig iulre-s aan den Minister van Binnenland--che Zaken gezon den, houdende het verzoek, in het in voor in» raiding zijnde wetsontwerp ter regeling van de rijkssubsidies voor het vakonder- wij» m Nederlai deze bepaling op te nemen analoog aan de voorwaarde door de regeeriug van 1905 gesteld voor de sub- Mdieermg der gem. H. B. S. dat geen rijkssubsidie wordt verstrekt aan inrichtin gen voor vakonderwijs, die niet op gelijke voorwaarden openstaan voor leerlingen van beiderlei kunne; met dien verstande dat van dezen regel kan worden afgeweken, in dien de regeeriug wordt duidelijk gemaakt, dat aan eenige bepaalde inrichting toela ting hetzij van jongens, hetzij van meis jes beslist onwenschelijk moet worden ge acht. Van het hof. H. M. de Koningin heeft een bedrag van f 100 geschonken aan tie vereeniging „Bod- daert-Tehuizen" te Amsterdam voor een op te richten 3de tehuis voor schoolgaande kinderen. Ook H. Af. de Koningin-AIoeder heefteen bedrag van f60 geschonken voor de Bod- daeri-Telmizen. Coninlaire dient. Bij Kon. besluit i- aan den heer A. Kat/, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Philadelphia en is genoemde heer be noemd tol ridder in de orde van. Orunje- Nassau. Tot consul te Philadelphia is benoemd, buiten bezwaar van 's hmds schatkist, de heer J. Elia's, aan. wien in de Nederlandsche taal geschreven kan worden. Het consulaat heeft den Staat Pennsyl vania tot ressort Bij Kou. besluit is de heer S. S. Alilledge benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Weymouth, buiten bezwaar van lands schatkist Het ressort van het viee-consulaat om v?it hef. graafschap Dorset Aan den heer Alilledge moet in de En gels che taal geschreven worden. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 8 dezer is benoemd tot kantonrechter te Berguin, mr. B. P. J. Plantenga, thans substituut-griffier bij de arrondissements-rech thank te Almelo. Onze Kamerleden. Bij de Tweede Kanier is gisteren bericht ingekomen, dat het Kamerlid v.xn* Den Hel der, ïur. Th. H. De Afeester, voor eenige weken naar het buitenland is vertrokken. (Yad.) President Hooggerechtshof Ned -Indië. Bij Kon. besluit van 5 dezer is benoemd tot president van het Hooggerechtshof van Nederlandsch-lndië, de gepen. Oost-Indische hoofdambtenaar mr. I. A. Nederburgh, oud directeur van justitie en oud-raadsheer in voormeld Hof. De benoemde vertrekt reeds einde Juni naar Batavia, Segeeringsgedelegeerden. Bij Kon. besluit van 16 AIci zijn aange wezen als gedelegeerden der Nederlandsche regeering bij de in September te Bern te houden diplomatieke conferentie, waarop zullen worden behandeld tractaten nopens den nachtarbeid vim jeugdige personen en den wettelijken arbeidsduur voor vrouwen en jeugdige personen Harer Alajesteits gezant te Bern, jhr. mr. F. G. van Panhuys, mgr. dr. W. II. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai. te 's-Gravenhage, en H. A. van IJsseJ- steyn, directeur-generaal van den arbeid, te 's-Gravenhage. Ontwerp-Btrafvordering. In den aanvang van dit jaar hebben de ballies van Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Leeuwarden en Den Bosch, de vijf residen tieplaatsen van een gerechtshof en de balie van Rotterdam elk een harer leden in een commissie benoemd, welke de opdracht ont ving, het ontwerp voor een nieuw wetboek van strafvordering te onderzoeken en aan te geven, welke wijzigingen zij daarin v/en- sehelijk achtte. De commissie werd samengesteld uit de heeren mrs. Jos. Man Baalte (Rotterdam;, als voorzitter aangewezen, L. S. G. De Hartog (Amsterdam), J. AL van Ilettinga Tromp (Leeuwarden), 'S. Ws. Holleman ('s-Hertogenb'osch), J. Plantenga (Den Haag) en J. 11. H. Van Schaik (Arnhem) Naar het Wkhl. v. b. 11. verneemt, hoopt de commissie spoedig met haar taak gereed te zijn .en nog vóór de zomervacantie haar rapport onder de aandacht der betrokken autoriteiten te kunnen brengen. HeeflUzerrerkond. Tot heden is bij het hoofdbestuur van het hoefijzerverbond bijna f60.000 ingeko men voor het Nederlandsche kinderherstel lingsoord. Voor het hoofdgebouw is onge veer f80.000 noodig, terwijl het zieken huisje, de lighutten, de ineubileering en inrichting ten minste f 20.000 zullen ver- eischen. Nog verscheidene sub-comité's in kleinere ptaatsen zijn bezig me't inzame len. Het verbond wil trachten in de week van. i8 Augustus in zooveel mogelijk alle gemeenten een straatverkoop te organisee- ren van de hoefij'zerspeldjes. Het is de bedoeling om, als liet geld nijecn is. onmiddellijk met den bouw te feeginnen. Maatschappij van Nederl. Letterkunde In het Nufsgebouw te Leiden had heden de jaarvergadering plaats van de .Maat »chappij van Ned. Letterkunde. Zij werd geopend met een rede door dee voorzitter, dr. G. .1. Boekenoogen. waarbij deze de leden verwelkomde, verder in her inneriug bracht waf de Alaatschappij in het afgeloopen vereenigsjaar ter bevordo ling en in 't belang van de Nederlandsche Letterkunde had verricht, terwijl verder een woord van weemoedige hulde werd ge bracht aan de nagedachtenis van die le den, welke der Alaatschappij donr den dood waren ontvallen. Vervolgens werd door den Secretaris pi of. dr. S. de Vries, verslag uitgebracht over den staat der Afaatschnppij en van haar belangrijkste lotgevallen en handelin gen gedurende het afgeloopen jaar. Mede werden .jaarverslagen uitgebracht door de commissie van taal- en letterkuu de en door die voor gesclnedeni- en oud heidkunde, alsmede betreffende den staat der boekverzameling van de Maatschappij. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd in orde bevonden en goedgekeurd. Daarna werd de uitslag medegedeeld van de stennring over de nieuwbenoemde ge wone- en buitenlandse he leden. Besloten werd verder om uit de .rente van het fonds der Alaatschappij een bedrag van f200 te '.erleenen aan de vereeni ging ..Hofwijck", tot aankoop eii onder houd der buitenplaats van Coiiatantijh Huif gons. onder de gemeente A'oorburg. Tol bestuurslid werd gekozen, in de laats van het aftredend lid, prof. d.r. P. J. Blok. (niet herkiesbaar), diens ambtge noot prof. dr. L. Knappert, terwijl als bi biïotheearis werd herbenoemd de heer L. D. Petit Na afdoening dei* huishoudelijke werk zaamheden werd een rede gehouden door piof. dr. .1. te Winkel, van Amsterdam over ,,Nicolaas Beet»'-'. Na deze lezing, welke door <Lp aanwezi gen met onverdeelde belangstelling werd gevolgd, wenl den spreker door den voor zitter dank petuigd. en de vergadering ge sloten. i1 Tn den laten namiddag ^verd door een aantal leden aangezeten aan een vriend schap pel ijken maaltijd in den huize „Prins" aan het Rapenburg. Aan den vooravond der veigadering (dus Dinsdag), werd door dc commissie uit de Alaatschappij vo-or geschied- en oudheid kunde een voor glle leden toegankelijke vergadering gehouden, waar pis sprekers optreden de heeren mr. J. van Kiiijk. van Den Haag, met een voordracht, houdende „Alededeelingen uit. het Germaansche fa milie- en gemeenschapsleven", en dr. S. P. Haak, van Arnhem, met een rede, geti teld „Analogie of wat in de geschiedenis". TLAARDINGEN, 10 Juni. Bij de te 's-Gra venhage gehouden akte-examens L. 0. zijn o. m. geslaagd de dames L. Visser en J. AI. ATerburg van hier. VLAARDJNGEN, 10 Juni. Bij de her stemming is gisteren tot lid van den ge meenteraad in het kiesdistrict, 111 gekozen de heer A. K. van Dam (christ.-hist.) met 303 stemmen. 'Op den heer W. Drop (S. D. A. P.) waren 296 stemmen uitgebracht. VLAARDÏNGEN, 10 Juni. Het aantal per sonen, dat zich heeft opgegeven tot deel neming aan de schietoefeningen tot ver hooging van 's lands weerkracht, is thans reeds geklommen 'tot 98. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Gemeen terad van Schiedam, op Dinsdag 16 Juni 1914, des namiddalgjsf 0 uur. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 12 Alei 1914, en verdaging van die van 26 Alei 8,a. v. Alededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: le. Wijziging der Gemeente-begrooting, dienst 19i.3. 2e. Voorstel tot vaststelling van de jaar: wedde en den pensioengrondslag van den Rector aan het Gymnasium. 3e. Adres van de aideeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Gemeen te-werklieden omde onkosten en werk zaamheden, voortvloeiende uit de opneming in het Rijkspensioenfonds, voor Gemeen te rekening te nemen. 4e. Adres van de afdeeling Schiedam van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers om openbaarheid der vergaderingen van dc plaatselijke Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. 5. Vaststelling van de ontwerp-verordenin- gen voor het Burgerlijk Armbestuur en het (S ta J--v-Zi ekei ih ujtep 6. Voorstel to-t het verleenen van een cre- diet van f153.000 voor stiaataanleg in Oud AVest-Frankenland en tot het geven van namen aan eenige nieuw aangelegde straten. 7. Verzoek van D. Kok q q, om grond aan de Nieuwe Alaasstraat te koopen, met advies Van Burgemeester en Wethouders. 8. Voorstel tot verhuur van grond aan de Alaaskade aan de firma Go os--ens Van Rossom. 9. Voorstel tot wijziging van het uitbrei dingsplan Zuid-AVestelijk gedeelte, naar aan leiding vau een verzoek van "de Bouw maatschappij „Kortland". 10. Adres van J. AL v. d. Schalk e. om splitsing van de „rfpeht, thans op naam staande van H- van Dijk, met ad vies van Burgemeester en Wethouders. 11. Voorstel tot afwijzende beschikking op een 5-tal reclames tegen don aanslag in het vergunningsrecht. 12. Voorstel tot wijziging der verorde ning tot regeling van de jaarwedden voor de sluis- en brugwachters 'Gemeenteblad no. S, van 1914). teil behoeve van de aanstelling van oen derden sluiswachter. 13. Voor-,lel tot wijziging der verordening tot regeling van het Gymnasium, naai* aan leiding van hef verzoek van eenige leeraren bij het Hooger- en Aliddelbaar Onderwij om de groote vacantie van Hoogere Bui* gerschool en Gymnasium te doen samen vallen. 14. Voorstel tot Wijziging der verorde ning tot regeling van de indeeling en be zoldiging van de ambtenaren bij de Ge meentewerken '(Gemeenteblad no. 33 van 1911). ten behoeve van de aanstelling van een ambtenaar bij het Bouw- en Woning toezicht. 15. Voorstel tot benoeming van een ge- neesheer-internisf aan het Stads-Zieken huis. Aanbevolen worden de heeren: 1. N. F. Elzevier Dom; 2. D. Ris Jzn. En verdere voorstellen en mededeelingen. De pestbestrijdlng in Indië. Zooals wij hebben medegedeeld Werd hier vóór een paar weken een comité gevormd, tot het bijeenbrengen van gelden die zouden strekken tot steun van de pestbestrijding in Indië. Op verzoek van dat Comité verklaarden zich eenige jonge dames bereid lijsten tot het bijeenbrengen van die gelden aan ge goede particulieren te presenteeren en met gewaardeerden ijver hebben zij die taak vervuld. Het resultaat daarvan was dat zij een bedrag van f318 bijeenbrachten. Dit be drag zal aan het Centraal Comité worden afgedragen. Een staking. Bij de firma Vitters, Carosseriefabriek aaii de Noordvest alhier, is een gedeeltelijke staking uitgebroken. Onder het opschrift „V e reen igi ngs recht lezen wij daaromtrent in het Volk: „Aan de carosseriefabriek van den heer Vitters, gevestigd aan de Noordvest te Schie dam, "Was het al gedurende eenigen tijd niet. in orde. Tusschen dezen werkgever eli zijn personeel kwam het echter tot oen uitbarsting, toen onlangs in het vakblad een en ander over de fabriek werd gepu bliceerd, wat den patroon niet aangenaam was. Die vakbond stond toch al niet bij hem in de gratie en nu was de maat vol. De voorzitter werd met een smoesje ontsla gen en toen ten sloRe uitkwam, dat de sekretaris de schrijver was van liet be wuste stukje, was ook diens lot beslist. „Natuurlijk mengde de vakvereeniging er zich dadelijk in. Aanvankelijk werd beslo ten het ontslag der heide bestuurders te schorsen en den patroon de gelegenheid te bieden in het bondsorgaan de gedane publikaties te weerspreken. „Alaar mijnheer veranderde later weer van opinie, meende dal de vakvereeniging zich wapende voor een strijd, en om te toonen dat hij dien niet vreesde, werden de beide betrokkenen wederom ontslagen. „Na eenige pe rs o nee 1 vergade ringen we n de houding der Werklieden vastgesteld. Alen wilde natuurlijk een zoo ergerlijken aan slag op de vakvereeniging niet zoo maar toelaten en er werd besloten Zaterdag den arbeid neer te leggen. De patroon kwam echter voor dien. een handje helpen en ontsloeg Woensdag de helft Van zijn per soneel, wellicht in de goede hoop, de schrik er bij de anderen in te brengen en de rust in de fabriek" te here tellen. Als eon pleister op de wonde kregen de menscben een week loon als schadeloosstelling. „De fabriek zou worden stop* gezet het bekende verhaal. Alaar intusschen wer den andere werklieden aangenomen, wat dus min of meer op een voortzetting van het bedrijf kan wijzen. De arbeiders hebben bij hel posten reeds verschillende nieuw- gerekruteerden opgevangen, terwijl Alaan- dagmorgen nog een aantal werklieden den arbeid niet zullen aanvangen. Met goedvinden der betrokkenen is be sloten, dat de afdeeling Wngemnakerij niet wordt stop gezet. '"Stil gelegd worden de smederij, de schildersafdeelïng en de Pe kt cede rij. Voor de werklieden in deze bran ches is bet dus noodig. dat zij zich niet laten verschalken om te Schiedam bij den heer Vitters te (tornen werken. De afdeeiin- gen zijn bereids gewaarschuwd en zullen wel een oog in het zeil houden, dat er niemand meer komt. „Naar wij vernemen is de vakvereeni ging er op voorbereid, dat de strijd van eenigen duur kan zijn alle omstandigheden zijn van dien aard, dat men den strijd met vertrouwen kon aanvaarden. In het konflict zijn op het oogenblik een twintig tal menscben betrokken, terwijl in het ge- heele bedrijf dertig arbeiders werkzaam zijn Wij hebben hieromtrent eens inlichtingen ingewonnen bij den patroon die ons het volgende mededeelden Ongeveer een half jaar geleden werd door de firma een man uit Amsterdam aangenomen als plaatwerker, tegen f9.35 per nut*. De meesterknecht van de schil derswerkplaats Foeke wist dien» adre en schreef den man, waarna een der hoeren Vitters een onderhoud met hem had. Op de nadrukkelijke vraag van den heer Vit ters, of hij, zooals Focko had gezegd, werkelijk plaatwerker was, dan wel bank werker, verzekerde hij, dal hij werkelijk plaatwerker was, zoodat hij aangenomen werd tegen 35 cent per uur en den, lóen Decemlier 1913 m dienst zou treden. De man zeide 'échter, dat hij aanvankelijk wel niet vlug zou werken omdat hij vreemd zou staan voor het werk. De heer Vitters begreep dat, maar wist ook, dat dit dan toch slechts voor een kor ten tijd van invloed zou zijn. Het bleek echter, dat de verbetering niet kwam en deze knecht aan de firma geld kostte, waarom hem een paar malen gewaarschuwd werd om zich in te span uen, daar men hem anders niet kon houden. Ten slotte, waar bleek, dat de man geen plaatwerk verstond, werd hem ontslag ge geven. Deze kwestie gaf aanleiding, dat men het baas Veerman lastig ging maken, die als gevolg daarvan dan ook op het ontslag had aangedrongen, daar anders hij er de voorkeur aan gaf heen te gaan. Toen verscheen het stukje in het vakblad der arbeiders, vermeld ook in boven op genomen relaas in „Het Volk". De patroon, weinig gesticht over een der gelijk schrijven, dat een volkomen onjuisl beeld gaf, drong hij den voorzitter der afdeeling, S. AVolf, werkzaam in de sehit- dersafdeeling zijner fabriek, aan op een herroeping daarvan, doch deze noch de secretaris, C. Focke, bekleeder hij de firma, die het stuk geschreven had, waren daartoe bereid. Hun werd daarop een termijn van bedenking gelaten die bij niet opvolging van den wensch, zou gevolgd worden door ontslag. Toen mengde zich het Hoofdbestuur in de kwestie en vroeg een onderhoud aan, dat ook plaats had. Ilet H. B. moest bij die conferentie toegeven, dat het in het vakblad opgenomen stukje zeer overdreven was, maar deelde aan het slot der confe rentie mede, dat in het op dienzelfden dag verschijnende nummer van. het vakblad een waarschuwing tegen de firma Vitters reeds was opgenomen. Een dergelijk optreden van de zijde van het H. Bi„ dat bovendien de verklaringen van de arbeiders grif aannam cn van de patroons slechts onder voorbehoud, maakte een oplossing niet gemakkelijker. Aan de beide bestuursleden der afdee ling, S. Wolf en C. Focke, die geweigerd hadden het schrijven in het vakblad to herroepen, was inmiddels ontslag aange zegd, wat een toestand in de fabriek in het leven riep, die niet houdbaar was. Daarbij kwam, dal twee dagen later (Dins dagavond) in een vergadering in Constan tia een stemming plaats had over de vraag of in staking zou worden gegaan, welke een bevestigend antwoord gaf. Die staking zon Zaterdag ingaan. De firma ontsloeg daarop de gevaarlijk ste elementen Donderdags en betaalde hun 14 dagen loon uit. Van dat oogenblik wordt voor de fa briek gepost. i Van het Hoofdbestuur kreeg de firma een schrijven, dat de staking aan de fabriek was geproclameerd op grond dat, waar het H. B. alles had gedaan om een vreed zame oplossing te verkrijgen, de firma dit niet had gewild. De staking zou niet wor den opgeheven dan na vervulling van den eisch, dat de bestuursleden C. Focke en S. Wolf zouden worden teruggenomen en dat de firma met de arbeiders een collec tief arbeidscontract had gesloten. De firma is echter niet voornemens aan een dier beide eisehen gevolg te geven. Zij deelde ons mede, dat de loonen aan haar fabriek varieeren van 25 tot 40 cent per uur. Natuurgenot fn huig. De Vereen. v«n Aquarium en Terrarium- liefhebbers hield gisteravond een algemee- ne vergadering tot vaststelling van de sta tuten en het huishoudelijk reglement, ont worpen door het voorloopig bestuur. Nadat de vergadering beide had .goed gekeurd, stelde de voorloopige bestuurs leden hun mandaten ter beschikking der vergadering, en werd overgegaan tot een reglementaire verkiezing van een defini tief bestuur; gekozen werden toen de hee ren W. v. d. Alost Sr.. P. J. Hickendorff, Afs. Vos en AL Vos, welke allen hun be noeming aanvaardden, waarbij eerstgenoem de de best© wenschcn voor de vereeniging uitsprak. i Uit mededeelingen van den secretaris bleek, dal het aantal leden sedert de 0n richting leeds was toegen itnon. Staande de vergadering bood een der Rotlerdanisehe kileu aan de vereeniging een paartje Nuria danrica, prachtviseh welke op een volgende vergadering 0i£ de leden zullen verloot worden, ten bate der kas. Het ooleraarsnest. Hedenmiddag i» het ooievaarsnest, dat op den sloomkoker van een mouterij nabij de Ooievaarsbrug lag, verwijderd. |Bit jaar voor de eeiste maal sedert men- schenheugeui» en lancer, heeft daar een ooievaarspaar in de zomermaanden ge woond en gebroed, om daarna niet hun kinderen weer naar zuidelijker streken te trekken. Is de familie uitgestorven"» Of welke andere oorzaak kan aanleiding zijn geweest, dat dit jaar het nest verlaten bleef? Wie zal het zeggen. Alaar zekei kan wel gezegd, dat voortaan de namen Uoie vaai,-deeg en Ooievaarsbrug slechts her inneren aan een feit uit liet verleden. Hon ziet het ook hier alweer: er* is niets be stendig» hier beneên. Gein. Zweminrichting*. De temperatuur van hot water was he denmorgen 56 en hedenmiddag 62 graden Fahrenheit. Yolksbatihnis. In de week van 31 Mei—6 Juni 1914 wer den genomen 488 baden. Isle K1.M8 2de £lau3 Kuipbaden 35 Kuipbaden 70 Regen 27 Regen 322 5 ets kinder 34 S AGENDA. deden en volgende dagen. Schiedamsche Bioscoop 8 uur. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling en wor stelwedstrijden. Heden en volgende avondenTivoli-Schouws burg, 8 uur. Speenhoff's Tooneel. 10 en 11 Juni. Paleis voor Volksvlijt. Am sterdam 8 uur. N. V. Het Tooneel- Royaards. Een midzomernachts- droom van Shakespeare. 12 en 16 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur Concert. Kon. Scherpschutters. Slechte eetlust is gewoonlijk een der eer ste verschijnselen, hetwelk er op wijst, dat onze spijsvertering nipt naar behooren ge schiedt. Ais ons eten niet smaakt, zet het ook niet aan cn niettegenstaande dit ais be kend verondersteld mag wonden, zijn ca* vele personen, die rich niet ziek gevoelen en toch nooit ©on gezonden honger hebben. En tch is een gezonde eetlust een voor naam onderdeel van een gezonde voeding. Foster's Maag'pillen bezitten het vermogen om den natuurlijken eetlust te doen iwe- derkeeren, doordat .zij de voor den eetlust onmisbare vloeiing, der p'pijsvexleringssap- pen regelen. Zij zijn het boste geneesmid del voor a'le voedingsstoornissen, vea*-.top ping, 'beslagen tong, hartwater, slechte spijsvertering, enz. Him werking is zacht en weldadig, rij verwekken geen kram pen. Foster's MaagpiUen rijn te Schiedam ver krijgbaar bij de Fa, Kappelhoff Povingh a £0.65 p©r fLacon, of f3.60 p©r zes flacon» Eischt de edhte en weigert elke Cacon, die niet vooralen is van nevenstaand han- dedsmerfd Roiterdamsche Rechtbank. In de strafzitting van gisteren werd o.a. behandeld de zaak van den 20-jirigen A. D„ steller op de gasfabriek te Sch .©dam. Hij had op 7 Alei W. Oudewater een bloed neus geslagen. Eisch ter zake van mishandeling boete subs. 10 dagen hechtenis. Ook werden behandeld vijf desertieza- ken en één overtreding der hondenbelas ting te Sohiedam. Uitspraken 16 dezer. De rechtbank heeft gisteren veroordeeld: A. v. W„ 18 jaar, voorslager te Schiedam, wegens eenvoudige beieediging, tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. P. v. D„ 44 jaar, schoenmaker te VIaar dingen, wegens wederspanningheid, tot 14 dagen gevangenisstraf. 11 (AL Z„ 1*26 j„ kettüigsmid te R'dam, we gens wedersponnigheid te Sclüedam, tot veertien dagen gevangenisstraf. A. G„ 19 jaar, lossen werkman te Vlaar- dingen, wegens wederspannigheid, tot één maand gevangenisstraf. J. A. v. Vi, 40 jaar, glasblazer, en 0. v. L„ 79 jaar, zonder beroep, beiden te Schiedam, wegens* diefstal van vijf ijzeren platen, elk tot vijf dagen hechtenis. Th. V., wegens mishandeling, tot veer tien dagen gevangenisstraf. (N. R. C-)

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2