BOTENLAm STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Kunst en Wetenseltap. Spanje in Marokko. Te Madrid is bericht ontvangen van een aanval door Marokkanen op oen provian deeringskonvooi gedaan. In het gevecht, dat volgde, werden een luitenant-kolonel gedood en acht man gewond. De inlandsche troe pen verloren twee man aan dooden en negen aan gewonden. Tu rkije en Griekenland. Het Konstantinopelsche blad „Sabah" be- vat een uitvoerige verklaring van den mi- nistor van binnenlandsche zaken, waarin hij zegt, dat hij niot heeft kunnen ontdek ken, dat de Turksche regeering tiet een of ander hooft gedaan, dat aan de Griek sche bevolking in Klein-Azié aanleiding had kunnen geven om te emigrceren. De mi nister verklaarde verder, dat hij het gevaar van een stoornis in de betrekkingen tus schen Turkije en Griekenland thans voorbij acht t Albanië. Uit Durazzo wordt aan het Berliner Tageblatt" geseind: Te Durazzo neemt de ontevredenheid weer toe. Het aftreden van het ministerie-TUrkhan pasja was het gevolg van het feit, dat de Nederlands-clie majooi Sluys als commandant van de stad hin ten het ministerie om. met de rebellen had onderhandeld. Na het verzoek van Turkhan pasja 0111 af te treden, verzocht de vorst majoor Kroon om overplaatsin; van Sluys, die daarop gisternacht naar Yalona vertrokken is. Het besluit van den vorst wekt in de kringen van de nationalisten groote op gewonde nheid. Men verwacht ernstige gebeurtenissen Men gelooft, dat Turkhan en de minister van justitie, Moefid, die eveneens niet zeer bemind is, het lot van Essad zullen deelen heigeen een aanmerkelijke verbetering van den toestand teweeg zou brengen. De opstandelingen, die verklaard hebben nog alleen met den vorst en met Philips te doen te willen hebben, stellen veel hoo ger eischea dan vroeger. De Nederlandsche officieren hebben draadversperringen laten maken, 0111 de stellingen van Durazzo, waardoor de veilig liéid tegen een overrompeling aanmerkelijk wordt verhoogd. i Het Stefani-agontscbap meldt dat ben den Epiroten Zondag de Albaneesche dor pen Rabowa, Kontkucci, Koemeritsa en Kasatepelini hebben beschoten. Zij stondeq onder bevel van GrieJcsche officieren en wilden van de wanorde in Albanië gebruik maken om het door de Grieken ontruimde gebied weder te bezetten. Over de laatste oogenblikken van overste Thomson schrijft dr. Reddingius aan dc „N. R. Ct": In mijn hulpverbandplaats was ik plm. 6 uur v.m. bezig een gekwetste te ver binden, toon een Russische correspondent kwam aangerend; hij riep, dat overdo Thomson was gevallen. De man zag groen van angst en opwinding en was bijna on verstaanbaar, zoodat ik weinig notitie van hem nam en voortging mijn gekwetste te helpen. Eenige minuten later echter kre-g mijn Albaneesche collega, Djaffer, die in mijn nabijheid bezig was, hetzelfde bericht van een gendarme. Hiërop zijn wij beiden in looppas door zwaar vijandelijk vuur naar het huisje geloopen, waar de overste on middellijk, na zijn verwonding door ma joor Roclfsema en een Engelschen corres pondent was binnengedragen. De overste was stervende, een kamferin- jeclie had geen uitwerking meer. De Imrst wond was onder alle omstandigheden doo delijk. Het uiterlijk der wond wees er met zekerheid op, dat het schot op grooten afstand moet zijn afgevuurd en niet uit eigen troepen kan zijn gevallen, die in de onmiddellijke nabijheid lagen. Tan Albanië. Kapitein Sar is met verlof wegens ge. zondheidsredenen op weg naar Nederland. Oost-Flores. Blijkens een door bet ministerie van ko loniën uit Nederlanrbch-Indie ontvangen te leg ram is de bevolking van Lowingo in Oost-Flores (residentie Timor en Onderhoo rigbedeni in opstand. Bij een treffen mei de opstandelingen zijn een Europeesch ser steunt en vijf gewapende politiedienaren ge sneuveld, terwijl licht gewond werden de Europceselie dehicliements-cominaiKlant der gewapende politie, twee inlands-die mili tairen en vier gewapende politiedienaren. De verzetpartij had 14 -looien en 11 ge wonden. ^Stct) Commissie Ned. Z.-Afr handel. jtfij Kon. besluit van 19 dezer is be noemd tot lid van de commissie voor den Xederl.-Zuid-Afrikaans-dien liandel, de heer E. Bruchner, secretaris-penningmeester van de vereeniging ..Moederland", te Amsterdam. Zuid-Afrikaaiische Stichting Hofbericht. De voor den dienst ten Paleize Het Loo aanwezige hoeren worden heden vervan gen door kapitein Jhr. Sickinghe, adjudant van H. 31. de Koningin; le-luitenant Jhr. Wittert van Hogoland, .ordonnans-officier en Harer Majesteits Kamerheer B!aron v. Geen. t Consulaire dienst. In het hotel Paulez te 's-Gravenhage zijn aangekomen de heeren Cameiro de Man- So-nca, consul-generaal, en J. A. da Si!va Ribeiro, vice-consul van do Vere-enigde Sta ten van Brazilië, beiden benoemd voor Rot terdam. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Ms. pantserschip „Kortenaer", onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zee L'. P. van der 3Val, van Tampaco vertrokken en 28 dezer te Veracruz aangekomen. Audiënties» De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel en die van den minister van financiën zullen deze week niet plaats hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 27 dezer is be noemd tot kantonrechter te Hilversum, mr. L. J. Blijdenstein, thans griffier bij het kan tongerecht te Amsterdam. College Toor de Tlsscherljen. Blij Kon. besluit van 19 dezer zijn, met ingang van 1 Juli, opnieuw benoemd tot le den van het col loze voor -Ie Vis se be rijen de hoeren J. J. Ocbtrnan, te Goes; A. lloo- gendijk Jzn., te Ylaardingeu, en G. F. Tv demau, te Amsterdam, en is tot lid van dat college benoemd de heer I. B Wester dijk, lid van Gedeputeerde Staten der pro vincie Groningen, te Cithuizermeeden. woonverblijf voor liet verplegend perso neel. J Yier ambulances werden spoedig ter uitzending gereed gemaakt; I en II vertrok ken reeds per ss. „Kawi" van dp „Roiter- damsche Lloyd", 111 en IV zullen gaan per s.s. Rem brandt", van de Neder land". „Dit alles kost natuurlijk geld," lezen wij daarin. ..Moge «leze wetenschap het Ne- „derlandsche volk er toe brengen gehoor „te geven aan den oproep van het Cen- „traal Comité tot steunverleening aan het „Nederlandsche Roode Kruis tof uitzending „van verplegend personeel en materieel „naar de pesfstn-ken in Ne-lerl. Indië, dat „op dat oogfiiblik vol ijver bezig is om „overal ïn den lande -voor het doel de „noodige sommen bijeen te zamelen, Volkshui» Morgen, Woensdagmiddag, van 2 tot 4 uur en morgenavond van 6 tot S uur, zal de jaarlijksche verkoop in het Volkshuis weer plaats hebben van de handwerken en rietwerken, vervaardigd door de kin-leren die des Woensdagsmiddags in het Volkshuis samenkomen om onder leiding van eenige dames zich in dezen arbeid te oefenen. lig. Ned. Ambtensarsbond. De Algemeene Nederlandsche Arabics- naajrsbond zegt in een adres aan den mi uister van justitie, dat door do on vol do-en de sterkte van en aanhoudende vacatures in de liewakingspersoneelen bij het gevan geniswezen en de afwezigheid van eenigs- zins geschoold hulppersoneel, de diensttij den der bewakers veel te lang zijn. De ziekeafondskwestie. Ook te Breda heeft een conflict gedreigd, toen de ziekenfondsdoctoren aan de le den mededeelden, dat zij zich moesten la ten overschrijven in hef zgn. doktersfonds, de contributies verhoogd werden en een nieuwe regeling van de be-tuursmacht werd vastgesteld. 1 Het AIg. Werkliedenziekenfonds maakte zich gereed tot verzet en had zich reeds met de landelijke Federatie in verbinding gesteld. - De onderliandelingen tusschen de Federa tie en de Mij. der geneesheeren heeft, maar de ,jB. ftmeldt, er toe geleid, dat ook hier alles op den ouden voet zal blijven, uitgenomen dat de contributie ge lijk zal worden. Hnlppersoneel. In opdracht van de Algemeene vergade ring van den Bond heeft het Hoofdbe stuur van den Alg. Nederl. Bond van Huis personeel oen propaganda brochure uitge- gevo.n, onder den titel ,,Moet het zoo blij ven?" I Deze brochure spreekt tot de dienstboden over baar leven en arbeidsvoonvaa-rden en over verbeteringen, die te verkrijgen zijn. Voorts bevat de brochure eenige wenken en raadgevingen betreffende de wet op hel ar beidscontract. Ftnantieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 27 Juni jl. bij de betaalmeester* tn kas wast 2,768,757.78 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar •ctrooi,aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf12,599,114.041/2 c. (iit op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten f14,620,000. en aan schatkistpromessen f 23,500,000 Van den vervolgcursus tot opleiding van leerkrachten voor het Ingcr handelsonder wijs, uitgaande van de Nationale Vereeni- ging voor Handelsonderwijs, is na afgelegd examen geslaagd, voor boekhouden en han- flelsrekenen de heer C. 31. Knopper 'van hier. De reserve-officier van gezondheid dr. II. van Roojen, die bij het hospitaal te s-Gravenhage in werkelijkcn dienst is ge weest, is weder in het geno-t van onbe paald verlof gesteld. De commissaris der Koningin in deze provincie heeft met. ingang'van 1 Juli, den lieer P. Sanders, architect alhier, benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie alhier. Ben afscheid. jR|aas J. J. Scheffer, die sedert 1SG3 reeds nan de gemeentelijke gasfabriek werk- zpam is en sedert 1895 in zijn tegenwoor dige functie, is th|ins, na aldus ruim een hjalve eeuw in gemeentedienst to hebben gearbeid, met pensioen gegaan. Dpi deze rust den lieer Scheffers. wien men den gepensionneerdc absoluut niet kan aanzien, door zijn collega's en mede werkers v)an harte gegund werd, bleek wel hedenmorgen, toen hij op de glasfabriek ■qan allen afscheid nam. Om tien uur was in de commissiekamer het geheele fabrieks- personeel bijeengekomen j-n daar werd de heengaande met een hartelijk woord toe gesproken door den oudsten fitter, den heer J. Z wal je, die .van den prettigen omgang met baas Scheffer gewaagde en hem ten slotte namens het geheele personeel een fraaie foto, in zeer groot formaat, waarop het geheele personeel der fabriek, met den directeur incluis, voorkomt, het geheel om geven door een flinke lijst, aanbood. De beer Scheffer dankte getroffen voor deze vriendelijke belangstelling, en wees daarbij o. a. op -Ie jmettige verstandhouding, die er onder zijn baasschap steeds had bestaan. In gemoedelijke stemming bleef men daarop nog eenigen tijd bijeen. Kort daarna bevond zich de heengaande temidden van het kantoorpersoneel der fa briek, waarbij zich ook bevonden de oud kassier 3Volf, de chef-monteur electrieien en |de opzichters. Hier werd hij voor zijn werkzaam leven door den directeur, den heer Yan Rietschoten, gehuldigd. De heer Scheffers "dankte op zijn beurt voor den jovialen omgang en de aangename samen werking, die hij van do zijde der directie had ondervonden en door welke harmonie op de gasfabriek ,veel was tot stand ge komen, Ook nu had weer een gezellig sa menzijn plaats. - De vorige week reeds -Was do heer Schef fer door de gas-eommissie gehuldigd en geprezen. In haar vergadering was hij harte lijk toegesproken door den heer Van Westen dorp, die hem daarbij in kennis stelde met de hem verleende onderscheiding, nl. de de toekenning van de zilveren medaille, verbonden aan do Oranje Nassau orde, en hem toen reeds de draagrnedaille daarvan op de borst spelde. Doodelijic easel nk. Het 6-jarig doeliterljc van den lieer Klum- pes, dat hedenmorgen in de Westfranken- Jandsche laan tus-chen twee stapels plan ken speelde, geraakte - vermoedelijk door dat zij het hout in beweging bracht - onder neervallende planken, die de kleine doodelijk troffen. Naar do naburige ouder- "ijke woning gebracht, bleek zij daar reeds te zijn overleden. Naar wij vernemen is, evenals in Den Haag en Rotterdam, ook voor het notariaat te Schiedam de vrije Zaterdagmiddag in gevoerd. Pestbestrjjdlng in Indië. Door het Nederlandsche Roode Kruis is een vlugschriftje uitgegeven, waarin uit voerig wordt medegedeeld wat elk der pest- ambulances, door deze vereeniging naar Indië uitgezonden, noodig heeft en met zich oert, terwijl daarin tevens is gegeven de schets van een plattegrond voor de inrich ting van een veldhospitaal ten dienste der pestbeslrijding, met inbegrip van een ge degenheid voor poliklinische hulp en een 6m. Zweminrichting'. De temperatuur van het water bedroeg hedenmorgen 68, hedenmiddag 72 graden Fahrenheit. 1 t Yerga(lering van den Raad der gemeente Schiedam, op Dinsdag 30 Juni 1914 des namiddags 2 uur. Yoorzitter de Burgemeester, de heer 31. L. Homierlage Grete. Tegenwoordig zijn 18 leden,- afwezig met kennisgeving de leden kV,, van der Hoek, J. II. 31. de Graaff, voorts zijn mede afwe zig de heeren J. v. d. Meer, T). Ris Jr.^ C. J. kYouterlood. Goedgekeurd worden de notulen van 26 Mei j.l. en verdaagd die van 16 .Tuni d. a. v. 'i Mededeeling. De Voorzitter deelt mede dat bij het Col lege van B. rui W|. zijn ingekomen van Ged. Staten. Een schrijven ten geleide van het op 15 Juni j.l. goedgekeurde raadsbesluit d.d. 12 3Iei tot uitgiften in erfpiacht van een terrein, gelogen tusschen den voormaligen Schenkel- cn Groenendijk ten noord westen van de Werf Gusto, groot ongeveer 9346 vierk. 31 aan de Bouwvereenigjng „Een dracht". j Idem schrijven ten geleide yan het op 15 Juni j.l. goedgekeurde raadsbesluit d.d. 26 3Iei j.l. tot het vorleenen van een voor schot van ten hoogste 290.000 aan de Bouwvereeniging „Eendracht". Idem een schrijven van een beschikking van het College d.d. 16/26 Juni waarbij: a. de aanslag in de pi. dir. 1x4. naar hot inkomen, dienst 1913, van J. Burger, is vernietigd. b. de aanslag van C. de Vries in dezelfde belasting wordt gehandhaaft. Idem schrijven ten geleide yan de op 22 Juni j.l. goedgekeurde yaadsbesluileit d.d. 16 Juni j.l. a. tot onderhandsehe verhuring voor het seizoen 1914 van het grasgewas van eenige perceelen bouwgrond in het sterrenboscli en de Keilen van Nieuw- 3Inthenesse. b. tol verkoop' van een perceel bouw grond gelegen aan de N. Maasstraat hoek Yoornschestraat aan 'D. Kok q.q. c. tol splitsing van de erfpacht van eenige perceelen grond aan "de Hagastraat, staan de ten namen van J. H. van Dijk. d. tot verhuur van een strook grond aan de 3Iaaskade aan de firma Goossens en van Kossem te Rotterdam. Idem een schrijven ten geleide van hel op 22 Juni j.l. goedgekeurde raadsbesluit d.d. 16 Juni j.l. tot af- en overschrijving' op de begrooling clienst 1913, model B met een bedrag van f5. Ingekomen van B. en W. Schrijven houdende mededeeling dat aan het Transport Kantor Waldhof, gedurende het jaar 1914 vrijstelling van havengeld is verleend voor dc vaartuigen, die uit sluitend de haven bezoeken om de zee schepen van bunkerkolen ie voorzien, welke voor gezegde Venn ooi bout aan het Ooster havenhoofd aanvoeren. Kennisgeving. Idem voorstel tot onderhandschen verkoop voor het seizoen 1914 van eenige percee len grasgewas, gelogen in het Sterrenbosch, de keilen van N. Matheness-e en aan de Nassaustraat. Overeenkomstig het voorstel wordt ju sloten. Idem proces verbaal van de op 27 Juni j.l. gedane opneming van kas en Iweken van den gemeente-ontvanger. Idem voorstel om den aannemer van het uitdiepen der haven te machtigen met de huurders der perceelen in N. kVestfr.i. de ncodige schikkingen te heffen om hem de huur over te dragen, welke huur dan tegen het eind des jaars wordt opgezegd en hem toestemming te verleenen reeds nu met de ophooging van het geheele terrein aan te vangen. Hierop zal straks een beslissing worden genomen. Kennisgeving. Yan de Kamer van Koophandel en Fa brieken, schrijven waarbij wordt aangebo den het verslag over 1913. Kennisgeving. Zal worden gevoegd hij bet gemeente verslag. Van de Gezondheidscommissie schrijven waarbij Ier goedkeuring wordt «aangeboden, de raming van de ontvangsten en uitgaven voor hel jaar 1915. Van Regenten van het St. Jacobsgasl:- huis schrijven waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de begrooling voor 1915. Yan het Bestuur der vereenigiug „Schied. Volks badhuis schrijven, waarbij wordl aan geboden de begrooling voor 1915. Deze begrootingen worden om advies ge steld in handen van de Commissie voor de Fin. en Belastingen. Van do N. V. Furness scheepvaart Agen tuur 31ij. een verzoek om erfpacht van hot terrein bedoeld aan het slot van het schrij ven van B. en VVj. d.d;. 4 3Iei j.l. dat is het terrein ten noorden van dat, hetwelk reeds in erfpacht is uitgegeven. In handen van B. en W. om advies. Yan de Politie-agentenvereeniging „On derling Vertrouwen" advies waarin wordt verzocht de jaarwedde voor de «agenten aan een herziening te onderwerpen. In handen van B. en Wi om advies. Van N. F. Elzevier Dom, dankbetuiging voor de benoeming tot tijdelijk geneesheer- internist «aan het Stadsziekenhuis. Kennisgeving. jVan den. Schied. Bestuurders Bond schrij ven, waarbij ter kennis van den Raad wordt gebracht een motie door dien Bond aangenomen naar aanleiding v.an de aïwiji- zonde beschikking door den Raad op het verzoek om scheiding' van Arbeidsbeurs en kVerkloozenfonds. Kennisgeving. Van het Bestuur der afd. Schiedam van den Nederl. Prol. Bond «adres waarin wordt verzocht ontheffing van den «a.ansl.ag in de pi. belasting op de gebouwde eigendommen In handen van B. en kV", om advies. Van het Bondsbostuur van den Alg. Ne derl. Opzichters en Teekenaarsbond, adres waarin wordt verzocht de bezoldiging ran den te benoemen opzichter bij Bouw- en Woningtoezicht te bepalen op f1200 met twee jaarlijksche verhoogingen van 1100 tot een maximum van f 1800. In handen van B. en kV. om advies. Van S. C. kVaalwïjk van Doom, adres waarin hij voor zijn nader Ie noemen last gever in koop -vraagt een perceel bouw grond aan de Z. zijde van de Huismans straat tegen f7 per vierk. 31. Van D. Kok q.q. adres waarin hij in koop vraagt de resteerende grond ter oppervlakte van p'lm. 600 vierk. 31. aan de Prins Fre- derik Hendrikstraat tegen f6.50 per vierk. 31., zoomede plm. 1065 vk. 31. grond aan de Stadhouderlaan vanaf de Prins Frede- rik Hendrikstraat tegen f8 per vk. 31. Beide aanvragen worden om advies ge steld in handen van "B. en kV,. 'Van 3Ir. G. van Baren schrijven, waar in hij bericht dat de Fabri-erfgeiiainen in de zaak legen de gemeente niet onlvali ke lijk zijn verklaard in hun vorderingen. Kennisgeving. Agenda. 1. Wijziging der Gemeentebcgrooling. Gcedeekeurd wordt een ontwerp-heMuit model B, tot af- en overschrijving dienst 1914 met ecu bedrag van f312, en oen ontwerp model C, tot wijziging van in komsten en uilgaven, mede dienst 1914; met een bedrag van £1700. Naar aanleiding v.an een vraag van den heer dc Bruin m z«ake de uitslag van de pro cedure Kool, buur land, wordt door den Wethouder van openbare werken eenige nadere uitlegging gegeven. 2. Voorstel tot beschikking óp een 5-tal reclames tegen den aansl.ag in het ver gunningsrecht. 1 Wordt n.a eenige discussie besloten deze «aangelegenheid tot een volgende vergade ring aan te houden. 3. Goedkeuring van de rekeningen over 1913 van de navolgende instellingen: a. het Burgerlijk Armbestuur, ontvangsten f 11042.38, uitgaven 111113.13V2' voordeelig saldo f 70.75V21 h. de Te-eken- en 3'a.kschool „St. Joseph", ontvangsten en uilgaven f2042.661A'; c. de R. K, Middenstandsvoreeniging „De Hanze", ontvangsten f 1551.96, niigaven 11533.58, batig saldo 18.38; d. bet Schiedamsch Volksbadlmis, ont vangsten £5958.76. uitgaven f5393.39, s,al- do in kas f565.37. e. de Gasfabriek, de Drinkwaterleiding en liet Electriciteitebedrijf, onlv. £515926.21, uitgaven £503980.07, saldo £11946.54; ont vangsten f162154.93, uiig. f 155361.29Va, saldo f 0793.63'/oontvangsten f138890.34, uitgaven 134840.9GV2, saldo 14049.37Va," f. de Departementale Bewaarscholen, «als mede ran de begrooting voor 1914 van de Departeinenlale 'Bewaarscholenrekening 1913 f5712,40-1,2, begrooting '14 f G478.33V2; g. liet St. Jacobs-Gasthuis, ontvangsten £11911.84,, uitgaven £11882.95, batig saldo £28.89; h. het Algemeen Handels Entrepot, ont vangsten f4237.30, uitgaven f2244.71, batig saldo £1992.59; i. de Gezondheidscommissie, ontvangsten en uitgaven f691.73; j. do rekening over 1913 van de Am bachtsschool voor Schiedam en Omstreken, ontvangsten £39467.18V2, uiig. f41707.83, nadeelig saldo f2240.G4Vb. Overeenkomstig het advies der Commis sie voor de Financiën en de Belastingen worden al deze rekeningen en de begroo ling' goedgekeurd. 4. Verzoek van J. J. Gabel Jr. q. q., om grond, gelegen tusschen de "Geervlietsclie-,- Brielsche- en Yoornschestraat, te koop-en, voor den bouw van ééngezinswoningen/ met advies van B. en kV. Bij raadsbesluit van 3 Febr. jl. werd den heer Gabel op dezen grond een recht van voorkeur verleend. B. en W. vragen, n.a overleg met Grond bedrijf, «Ion Raad machtiging dezen grond tegen den bedongen prijs van f7.50 per JL3 in koop af te staan. Na zeer breedvoerige discussie wordt niet 13 tegen 5 stemmen hiertoe besloten. 5. Verzoek van S. C. v.an Waalwijk van Doorn q.q., om grond aan de Nieuwe Maas straat (Noordzijde) tegen don prijs van f8 per M.2 fce koojven, met advies van B*. en \Y,« Ook voor dezen grond vragen B. en kV. machtiging tot verkoop. De gevraagde machtiging Wordt mede met 13 tegen 5 stem'men verleend. (De vergadering duieri voort.j Stedelijk Muziekkorps te Schiedam. Waarn. Dir. H. H. van Vleuten. UITVOERING op Woensdag i Juli, dee nam. ten 8 uur, Broersvest. PROOBAMM A Programma: 1. Carmen Marsch, G. Bizcl; 2. Kaiser-Ouvcrture, Herm. Necke; 3. Fltrurs du Printemps, Valse, Bousquet; 4. F.antasie „Lc Trouvère". Verdi (Arr. II. H. Van Vleu ten); 5. Menueito, Wl A. Mozart; 6. Marche populair. Verzocht wordt tijdens de uitvoeringen de moest mogelijke stilte in acht te nemen. AG1NDA. Reden en Volgende dagen. Scbfedatntóhe Bioscoop 8 utir. Voorstelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u. Specialiteiten voorstelling en wor stelwedstrijden. 30 Juni. Tivoli Schouwburg. 8 uur. Speen- lioff's Tooneel. 30 Juni. Rotterdamsche Diergaarde, 8 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. Van 1 tot 7 .Tuli. Tivoli Schouwburg. 8 uur Pisuisse cn Blokzijl. Juli. Beursgebouw, 8 uur. Vergadering Kamer v.an Arbeid voor de Voe- dings- en Genotmiddelen. Juli. "Rotterd. Diergaarde, 21/2 uur nam. Concert Kon. Marine. Bart Verhallen, 16 Juli a.s. zal bet 25 jaar geleden zijn dat de beer Bjirt Verhallen, thans leeraar! «aan bet Kon. Conservatorium voor Muziek, tevens directeur van de stafmuziek der Kon. Scherpschutters te Rotterdam, 2ijn loop baan als musicus b'egon. In 1889 aangeran- gen als violist van liet Diligentia-concert, werd hij in 1896 benoemd tot kapelmeester van de Schiedamsche schutterij, welke be trekking hij tot 1905 vervulde. Destijdd werkte bij ook mede, als altist in de 'Coa-

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2