VICTORIA-WATER Laatste Nieuws. STADSNIEUWS. Sport Luchtvaart. Gemengd Hieuw». V V V Ingezonden. F. Jacobs, ,1. K. in 't Hout. I). M. .M Küttelbnnk, A, Kassen, AI. E. J. Brouwer en F. J 0. Esser, allen zes te A uister dam, J van Beek, tc Utrecht, Af. Rog geveen, te 's-Gravenhage, en. H. Nathan, te Amsterdam, zijn ter besclnkkinsr gesteld van den gouverneur-generaal van Neder landseh-Indie, ten einde te worden lie noemd tot verpleegster 1ste klasse i,wat de laatstgenoemde* betreft in tijdelijke» dienst) bij de militaire hospitalen daar te lande. Particuliere haren*. 77e ,,N 11. Ut" schrijft: (Ins bereikt een gerucht, dat de AtinL-tei van AV.itorMaat er toe zou willen overgaan, de reed-, zoolang hangende quae she van den aanleg van particuliere havens aan den Rotterdaiiischeu Waterweg m dezen zin door te hakken, dat de tot aanleg van oen haven aioodige toestemming zou worden wileend. Aangezien ons dit gerucht met eenige istelligheid werd medegedeeld en daarbij zelfs werd Verzekerd, dat ook een buitenlandse,he niaatschapjrij zou worde» In-gunstigd, maken wij er hier melding van. niettegenstaande wij de juistheid van hel lie richt zeer sterk in twijfel moeten trekken Verkiezing hoofdbestaar bend r. Ne4.•ader- wijzers. De uitslag van de verkiezing vau twee leden van het hoofdbestuur van den Bond van Ned, Onderwijzers is. naar ,.üe Bode" meldt: District V (vac. Peerlkamp). Uitgebracht werden 13020 stemmen. Hiervan verkregen A. C. de Baare 1006, J. H. Busch 1919. onwaarde 95 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. II. Busch te Geertruidenberg. District VI (vacature Lamers) Uitgebracht werden 3096 stemmen. Hiervan verkregen J. van Det 127S, J. Joosse 1784, onwaarde 34 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. Joos.se te Amsterdam. Naar men weet behoort de heer Joodse tot de tegenstanders van aansluiting van den iBtond bij het Ned. Vakverbond. Naar aanleiding van dezen uitslag heeft de heer E. J. van Det ontslag genomen als lid van de redactie van „De Bode". Onze vloot. Het maandblad van de Ned. vereeniging Onze Vloot meldt, dat in de laatste zes maanden het aantal leden der vereeniging met bijna 1200 is toegenomen, namelijk is geklommen van 6827 tot ruim 8000. De „Expren". De correspondent van bet „Handelsblad" te Batavia seint, dat het dagblad „Express", orgaan der Indische partij, op" 1 Augustus niet meer zal verschijnen. Volksboden. De minister van bionenlandsche zaken heeft, naar aanleiding van een verzoek van de N.V. van Volks- en Schoolbaden, beslist, dat, wanneer een voorschot uit 's rijks kas ingevolge de Woningwet wordt gevraagd ten behoeve van de uitvoering van de bouw plannen van een overeenkomstig die wet toegelaten vereeniging, vennootschap of stichting, dat voorschot niet za! worden geweigerd op den enkelen grond, dat men bij te bo-uwen wmtingen eeh eenvoudige badinrichting ten behoeve van de bewo ners wenscht te stichten. Voor zooveel noodig heeft de minister er echter op gewezen, dat het voor den bouw van een badinrichting, in eenig voor schot begrepen bedrag steeds slechts een klein deel van liet totale voorschot zal mo gen uitmaken en dat de regeering zich voorbehoudt bij de behandeling der betrok ken vgorschotaanvragen in elk bijzonder ge val nit te maken of de ten dezen te eischen verhouding bestaai Het Tijdschrift voor Sociale Hygiene ver wacht, dat nu het volksbad naar behooren tot zijn recht zal komen. VL'AARDINGEN, '4 Juli. Gedurende het tweede kwartaal 1914 bedroegen de inla gen op spaarboekjes bij de Coöperatieve Boerenleenbank alhier f 17.408,84, terwijl 13 voorschotten werden verstrekt tot een bedrag van f 14.200. Aan spaargelden werd terug betaald f 15.573.89, terwijl op de voorschotten! f9.225 werd afgelost. De omzet over het le halfjaar 1914 be liep £91.511.98. Thans zijn 210 spaarboekjes uitgegeven en bedraagt het. aantal leden 106. VL AARDINGEN, 4 Juli De Tooneel- en letterlievende vereeniging „Varia"-, alhier, heeft besloten in het a,s seizoen een na- tionalen tooneel wedstrijd uit te schrijven, ter herdenking van liaar 40-jarig bestaan.* VLAARDJNGEN, 4 Juli. Hedenmorgen pl.m. 21/2 uur vertrok het nieuwe stoom- visschersvaartuig „Prinses Juliana voor het maken van een proeftocht naar bef vuurschip te Hoek van Holland. Onder de genoodigden bevond zich o. a, ook Z.Lxc. mr. Treub, minister van landbouw, han del en nijverheid. Het schip werd verge zeld yan de stoomboot VL 7, van de VL Stoombootmij., waarop zich liet kantoor personeel en het overige personeel in dienst van den heer A. Hoogendrjk, bevonden. Deze boot zal tot Hoek van Holland.de „Prinses Juliana" vergezellen, waarna het een tocht naar Dordrecht zal ondernemen. Aan boord daarvan bevond zich ook de heer Schouten, die kort geleden den dag herdacht, dat hij 70 jaar in dienst was bij de Firma Hpogendijk. .VJLAARDINGEN, 4 Juli. Gistermiddag viel de heer v. W>. in zijn woning van de trap, tengevolge waarvan hij gisteren middag naar- 't ziekenhuis moest worden overgebracht VL AARDINGEN, 4 Juli. Do Muriskver- eeniging „Concordia" zal Donderdag 9 de zer des avonds voor de leden der vereeni ging „FJardinga" oen concert In den tuin der zaal Harmonie geven. OYERSCHJE, 4 Juli. Tijdens het ouwe der. dat zich gistermorgen ten 6 uur bo ven deze gemeente ontlastte, zijn van den veehouder Ph. Bijl aan de Doenkade een zevental schapen door den bliksem gedood. Van den veehouder Jac. Hnogerbrugge werd een hoop hooi, welke in liet land stond, door den bliksem getroffen en verbrandde geheel. OYERSCHJE. 4 Juli. Hedennacht om streeks 2 uur werd door een motorschuit uit Schiedam een roeiboot, welke m de Srhie lag, en niet van licht was voorzien, overvaren, waardoor die zunk. J Nlen- venburg, uit Schiedam, die zittende in de boot met een kruisnet aan het vissollen was. geraakte te water en werd met een h.t.ak door den schipper gered. Het 'kruis net. dat in de schroef van den motor kwam. werd geheel vernield. OYERSCHJE, 4 Juli. Gistermiddag om streeks 31/.* uur begon het paard van den kruidenier W. H. v. d. Snel, 'dat voor den wagen was gesjpaunen, nabij de bui tenplaats ,,de Tempel"' onverwachts te stei geren en te slaan. Nadat het voorgedeelte van den wagen was stuk geslagen werd do heer Snel zoodanig door de slagen van het paard getroffen, dat hij niet meer kon Soopen. Het een aldaar passeerenden meu bd-transpoitwagen werd hij naar zijn wo ning aan de Dorpstraat alhier overgebracht en geneeskundige hulp ingeroepen. Het bleek, dat een arm en een heen ern-tig waren gekneusd. CemailMarls von politie Bij Kon. besluit van 2 dezer is benoemd tot commissaris van politie alhier, de heer F. Ellenberger, thans inspecteur bij het corps. De heer Ellenbeiger wend tot inspecteur van politie aJtóer benoemd in 1900 en diende te voren in gelijken rang bij de gemeentepolitie te Haarlem. Zilveren jabelee Woensdag 8 Juli q.s. zal D. Krabben dam den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst der gemeente trad. bi de godsdienstoefening der afd Schiedam van den N'ederi. Protestantenbond zal morden als spreker optreden de heer D. Book, van hier. Oproeping ter na-lnspectle. De Burgemeester van Schiedam roept bij deze op de verlofgangers: N. ,W. Conijn, J. de Pater, J. J. Harte. A. Bijlo, G. J. Kapel, L. Kooijman, J. H. van Waas, I. P. Offer- man, M. van Woerkom, Th. Reberman, A, J. van Alphen, J. Hoogenboezem, J. Bar- nouw, W. van Es, C. A. Scbuunnans, M, Wijnstekers, E. J. Pinster, A. J. Peere boom, S. de Pagter en AI. Tettelaar, om op Dinsdag 28 Juli 1914, des voormiddags ten 10 ure, te verschijnen in het gebouw Wagenstraat 119, te 's-Gravenhage, in uni form gekleed 'en voorzien van de tot hun voorgeschreven uitrusting vorder hehooren- do kleeding- en uitrustingstukken, van de wapenen, liet ledergoed, de reglementen en de dienstvoorschriften. Iiun uitgereikt, van hun zakboekje en van bun verlofpas, ten einde aldaar door den heer Militie-Com-i missaris alsnog te worden geïnspecteerd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naaT de betreffende aangeplakte kennisge vingen. Door den heer J. JVÏ. Hillenius, leeraar in Wiskunde, werktuigkunde en cosmogra- phie aan de Hoogere Burgerschool alhier is aan den gemeenteraad eervol ontslag gevraagd met ingang van 1 September a.s. Zulke wegens zijn benoeming te Haarlem. OabafhankelIJklieidtdsf. Van de woning van den Amerikaansehen. gezant en .van verschillende hotels, waar onder» danen ran de Unie intrek hebben genomen, wap perde vandaag ter jpdegonheid van den natio- naleu onafhankelijkheidsdag van Amerika de Amerikaansche 'vlag. Ook was er ten huize van den gezant Nmtvangst van de leden der Ame rikaansche legatie, do consulaire ambtenaren en van leden der Amerikaansche Kolonie te 's-Gravenhage en op reis in de residentie ver. toevende land genoot en van Dr van Dijke. Vanwege de Vereeniging voor Wijkverple ging van de afdeeling Schiedam van den Nederl. Protestantenbond, werd gedurende Juni 418 maai hulp verleend aan 32 personen. Beulende vaenntie kolonie. In ons nummer van Zaterdag 27 Juni jj. werd een oproep gedaan van deelnemers aan de vakantiekolonie voor l>etalenden, waarvoor de aanmelding voor den Gen Juli moest geschie den Wij" kunnen mededoelen, dat er nog een paar plaatsen beschikbaar zijn, zoodat gega digden. dis tot nog toe de aanmelding hadden verzuimd, dit verzuim neg kunnen herstellen, door zich zoo spoedig mogelijk to wenden tol mevrouw A. Jonker Roelant«. Schoolstraat 5 Door tussohenkomst van den heer J. J. Ga bel zijn aangekocht de perceden slaande aan de Toinlaan. Deze panden zullen geamoveerd worden en op die plaats zullen hoerenhuizen v errijzen. Op reis. Op Woensdag 15 Juli a.s. zal de H- IJ. S. AL «en goedkoopen trein 2e en 3e klasse laten loopen naar Haarlem en Amsterdam. Voor bizonderheden verwijzen wij naar de betreffende advertentie. Concert. Het pyogramma van het 2e concert, in den tuin van Café Restaurant „de Ver eeniging" Tuin!aap alhier, te geven door het Muziekgezelschap „Oefening b'aart Kunst" onder leiding van den directeur, den heer H. v. Gent, op Zondag 5 Juli a.s. des n.rn. 8 uur, luidt als volgt: Programma; no. 1. Freundscbaft Alarsch, S&usa. 2, Ouverture sur 1' Opéra Martha, F. von Flctow, 3. L'Aurore Valse de Con cert C. Fa in, t, mit. if. .1. H. Ket.seH 4. L' Eté Fantaisie. Ch. Dubois. 2e afdeeling: 5. De Rotterdams che Vlag. Alarsch. Bart "Verballen. *6 Ouverture Tri om- phale, Jean Strauwen. 7. Diavplino Solo voor Saverphoun alt paT: E. Muil at, door a h. ,1. v. Unen. 8. Dans la Bruijëre, A. Govaert. 9. Finale. Slolrepetitie voor het as. muziekcon cours den 7en Juli te Alphen a. d. Rijn. Gisterenavond omstreeks 6»4 uur heeft de 6-jarige A van Wagtendonk. wonende in de Kleine Groencndaal, uit baldadig heid het achterwiel gegrepen van een fiets, waarop een juffrouw over den Rotterdam- scben dijk reed. Het gevolg was dat deze met haar fiets omver viel, ongelukkigerwijze juu-t op' den ba Wadigen knaap. Deze bleef een oogenblik bewusteloos liggen, maar kwam weer spoedig bij toen hij de wo ning van een familielid was bi mi ongedra gen. Hij bleek geen kwetsuren te hebben doch klaagde over hoofdpijn. Hij is naar huis gebracht waar geneeskundige hulp w erd ingeroepen. Op het dak van een branderij aan de Westerkade werd gisteravond omstreeks 8*4 uur door de politie brand ontdekt De mees terknecht, die niet aanwezig was, werd spoe dig gewaarschuwd en met behulp, van ©enige burgers werd toen het vuur spoedig ge- hhiseht. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door neervallende vonken uit den schoor steen op het dak. C«re*iea VMrw«rpe*. Te bevragen aan het Commissariaat ran politie: Portemonnaie, vrouwenjak, rozenkrans. B.-K. kerkboekje, 1 paar handschoenen, knipniesje, lorgnet. Aan de volgende adressen: Kanarievogel, Mej. Bijloo, Groonelaan 48; halsketting, portier, Ziekenhuis; kinder- schoentje, Lansbergen, Breedste. 21 dames hoed, Winkelman, Oude Kerkhof 15; expe- ditiekruis, Sanders, HocxMstr. 229; sleutel, Goededorp, Broersvest 1773; band van een kinderwagen, v. d. Pol, Maashof]e 6; ring met sleutels, v. Hooghatem, Broers- veld; ring met sleutels, J, 't Lam, Ooster- etraat 51. I Correspondentie. Ij no com menjan te. Anonieme brieven moeten wij terzijde leggen. Springtij: 6 Juli namiddag. 6 AGENDA. Heden tot 7 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Pisuisse en Blokzijl. 4 Juli. Lokaal Korte Kerkstraat no. 3 8 uur. Nat. Chr. Geh. Vereeniging. Gezellige samenkomst. 5 Juli. "Rotterd. Diergaarde, SV2 uur nam. Concert Kon. Marine. 7 en 10 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. Oberl nhmtei* Natuurlijk Mineraalwater (Ranio- actief) Cricket. WedstTijdprogrammfc rooi' Zondag a.s. 1© klas. SchiedamHermes'A. C. C. Amsterdam: Volharding's-Gr. C. 0, 2e klas Zuid. Den Haag: 's-Gt, C. C. IIHennes' II. Leiden; AjaxV. 0. C. Zwemmen. Een merkwaardig zwemmer. Op het ©ogenblik studeert te Cambridge een jonge Australiër, J. F. Resleure. die slechts één been heeft. Desondanks is hij een buitengewoon zwemmer. Hij zwemt 100 yards (91 AU; in 6CD/5 sec. en 50 yards in 287/5 sec. Bij den. zwemwedstrijd Oxford 'Cambridge won hij de 100 en de 4-40 yards voor zijn universiteit, waarbij hij het Varsity-record over 100 yards met en over 440 yards met 378/5 sec. verbeter de! Verleden week zwom hij togen den En- gelschen kampioen Harold Annison over 440 yards en sloeg hem ia 5 a '47 sec Zijn snelheid krijgt hij vrijwel uitsluitend door armbeweging. („Tel.") De Doodenlijst. 'Reuter seint uit Reims d.d. gisteren: De korporaals Mirat en GoÜefroy, de eer ste als bestuurder, de tweede als passa gier, stegen hedenochtend met pen een dekker op voor een duunducht van 4 uur, toen op 250 meter het toestel plotseling stortte. Godefroy was dadelijk dood, Mirat's toestand is wanhopig. Inbraak en geweldpleging. Men meldt ons uit Voorschoten, d.d. gisteren: Veldwachter Hoogtepng, alhier, is lid van de Wilhelmina-vereeniging, had pas contributie ge- ind en ook juist zijn salaris ontvangen. Dit wis. ten blijkbaar een' paar individuen, want dezen baanden zich 'door een raam den weg tot de voorkamer, gingen naar de achterkamer «n stat- len uit een kast f200. Toen Hoogtepng na vanmorgen Over drieën thuis kwam, weid hij door 't tweetal achter zijn huis overvallen, werd hem peper in de oogen gestrooid en weid "hg hevig op het" hóófd geslagen, zoodat hij near- viol. Da dieven naman toen de vlucht. Door het schreeuwen van H. waren diens huisgenooten wakker geworden on verleenden hem' hulp. Ontsporing. Gisteravond heeft er te Maastricht een ontsporing plaats gehad. Trein no. 6 VU» de S.Sdie om 6 u. 55 uit Ma as tó ebt over Woest naar Rotterdam vertrekt, schijnt oj een verkeerden wisselstand gekomen te zijn. Gelukkig had de trein nog niet veel vaart, daar pas ongeveer 50 meter was afgelegd. Plotseling hoorden de rendgers in het voor ste gedeelte van den train een vreese lijk gekraak en werden zij door elkaar ge schuil. Twee lieeren uit Rotterdam sprongen uit den coupé. Twee andere heeren trokken aar. de noodrem, zoodat de machinist den trein spoedig tot staan wist te brengen Het bleek nu, dat een bagagewagen en twee compartimenten 2de klasse buiten de rails stonden. Koppelingen en buffers waren af geknapt. Iterwxmljjke ongelukken hebben er niet plaats gehad. Twee dames zijn flaijw gevallen. Nadat de reizigers uit de ontspoorde wagens waren overgestapt is de reis voortgezet (,,N, R. Ct") De staking te Zaandam. Heden zijn weder twee stakers in dienst getreden bij de firma P. Schippers. Aangehouden. Op den Schieweg te Rotterdam is aange houden de handelsagent H, P. H., uit Over- schie, wiens aanhouding gevraagd was door den officier van justitie te Utrecht, op grond van de faillissement-wet. Looddieven Aan de Schiekade O.Z., te Rotterdam, is van de panden 48 en 50, welke eenige tijd onbewoond stonden, al het lood gestolen, een hoeveelheid van pl.m. 800 K.G. Ongeluk in de machinekamer. Toen gisteravond de chef-machinist J. W. K en de machinist Th. B. bezig waren in de machinekamer van de fabriek van de Vereenigdo Zuirelbereiders aan den Pm soensdam. te Rotterdam, met het afzuigen van een koelmachine, raakte een ventiel stuk en sprong een flensch van een amino» niak-cylinder af. Hierdoor verspreidde zich ammoniak-damp in de machinekamer en hebben beide menschen brandwonden aan hel bovenlijf en in het gelaat gekregen, en het bewustzijn verloren. Door personeel van de fabriek naar buiten gebracht, werd do hulp ran een geneesheer ingeroepen, die hen verbond en de levensgeesten weer op wekte. (N, R. Ct; Wagennood. Qp de stations te Rotterdam becrscht groot gebrek aan, gesloten goederenwagens, waarvan de groenlen- en fruitexporteurs de moeilijk, lijkheden jipdervrndem Een geheimzinnige geschiedenis. Jwee groenïenhandelaars, dis samen sinds eenige weken een winkel in de Roggeveenstraat te Amsterdam drijven, kwamen bij de politie aan. gifte Joen, dat .zij beide» even te voren in bun gemeenschappelijke woning ernstig mishan deld waren. Een hunner was, terwijl hij nog te bed lag, volgens zijn aangifte vermoedelijk met een hamer op het hoofd geslagen, zoodat hij bloedend was geraakt. De ander was reeds op en was volgens zijn zeggen eveneens mis- handeld. Geen van beiden kon ech'er een signalement van den dader opgeven De ge- wonüe werd in het gasthuis verbonden. De politie stelde een .^oRerzoek in. Zn vond, volgens het fïbtrf.", termen aanwezig 3m den 21-jangen compagnon van den gekwetste aan te houden, ofschoon deze, gelijk gezegd, beweer, de, eveneens door een ontkende te zijn mis handeld. De gearresteerde zon binnenkort op. houden compagnon te zijn. De ontsierende reclame verboden. 13». en W. van Dordrecht «telle» den gemeenteraad tvoor te besluiten tot bot in het leven roepen eener verordening tot het weren van ontsierende reclame in de gemeente. Ongelukken. In de Kerkstraat te AVatergyaafsmeer is gisterenavond het 8-jarige knaapje v. d. H. door een automobiel overreden en in zeer zorgwekkenden toestand naar het 0. L. V. Gasthuis vervoerd. De auto was het knaapje over de borst gegaan. Gisterenavond is de 33-jarige ongehuwde G. van Dam, wonende in de gemeente .Sloterdijk en werkzaam aan de artillerie- inrichtingen, bij het baden in het Noord- eakansaal ter hoogte van de Hemabrug verdronken. V. D. kon niet zwemmen en was te voren gewaarschuwd. In het naburige Oplhemert is gisteravond de tamboer der infanterie T. van. L., in gar nizoen *te Breda, die met verlof bij zijn ouders over was, bij het baden verdronken. Te Wageningen werd Vrijdagmiddag na bij liet Lexcesveer uit den Rijn opgeviseht het lijk eener 30-jarige vrouw, naar men vermoedt, dat der schippersvrouw, die deze week te Emmerik door over boord te slaan is verdronken. Gelukkig niet juist. Naar aanleiding van het bericht, als zou Wouter De Heus, die een van de spoor brag in T water gevallen Duitseher bel leven redde, thans na een hievig lijden in- het Baibaragesticht te Culemborg bezwe ken zjjn, schrijft men uit Culemborg aan het „Vad.": Wouter De Heus is thans werkzaam aan den bruggenbouw voor de S.S. to 's-Her- tagenbosch en verheugt zich nog' steeds in een goede gezondheid. Onjuist is eveneens dat hij ten gevolge van een te sterk toege trokken touw, waaraan hij bjf Eet reddings werk van de brag werd neergelaten, dus danig is gekwetst dat een operatie noodig bleek. Hij is dan ook niet in een zicten- gesticht 'opgenomen. De man, die in de Lek viel, is evenmin overleden, doch een maand geleden weder naar het buitenland vertrokken, daar de werkzaamheden voor do versterking aan de spoorbrug alhier gereed waren. Het weer in het buitenland. Over Scandinavië houdt het warme zonnige weer nog aan. Het zuidelijk oost zeegebied en het grootste deel van Dintschland "zjjn onder depreasie-invloed gekomen, regenachtig bewolk! weder met datiug va» temperatuur, wordt vao. dnar gemeld. Het Voord Oostelijk deel ra» de Brïlsciie eilauden Ijeeft nog zomire weer, dg bewolking zal er, eveuaJs in liet zuiden, ouder invloed van een uie-uwe depressie wel spoedig toenemen. Van uit Frankrijk en Noord -Spanje wordt meest goed weer gemeld, met gedeeltelijk tol zwaar bewolkten hemel en matige tempera tuur. In België is het betrokken met kans op, regen 1-n vele plaatsen viel regen. Ontzettend or.weder in Beieren. Een vreesebjk nnweder i« gisteravond naar van daar aan Me ;,N. R. Ct." wordt ge. setnd boven Neurenberg losgebarsten. De aan. gerichte schade is reusachtig en voortoopig nog niet te schatten. Twintig minuten lang viel een geweldige hagelslag; sleenen zoo groot als hazelnoten en sommige als walnoten. De openbare plantsoenen, de warmoezerjjea en de velden in de omgeving der stad zijn ge. heel vernield. Hier en daar heeft de neerstroo. mende regen in het plaveisel der stralen groot# gaten geslagen. ATeenrrerwachtlng. Verwachting tot den avond van Zondag 5 Juli: 1 Zwakke tot matige wind uit W.lijke rich tingen, zwaarbewolkt of betrokken. Waar schijnlijk regenbuien. Hofbericht. De Minister van Builenlandsche kaken, is gisteren door 11. M. de Koningin op het I.oo in conferentie tmtrangen. Va* het hof. Z K. H de Prins heeft voor den bouw van bet Tehuis voor Oude Scheveningsche Vissehera a&n bet Be«tuur dier Stichting f25 gezonden. LnlteBut Spandaw. f 11. AU de Koningin heeft den comman dant der militaire luchtvaaxtafdeeling te Soesterberg Haar deelneming doen betuigen in het treffend ongeval, luitenant Spandaw overkomen. Eveneens heeft Hare Alajesteit den clief van den generalen staf onder wiens bevelen de militaire luchtvaartafdeeling ge steld is, telegrafisch van Hare deelneming doen 7)1 ijken. Bij de begrafenis van den om het le ven gekomen officier. Maandag te Arnhem, zal Hare Majesteit zich doen vertegenwoor digen door den ordonnans-officier jhr. Wit- tert van Hoogland. Uit Albanië. Blijkens bij de regeering ontvangen be trouwbare berichten bevonden op 1 Juli de beide gevangen Nederlandsche offi cieren te Elbassan zich in volmaakten wel stand. D* mcerd »p de aartshertog. WEENESN 3 Juli, (Hjbl-). Te 10 u,uc '3 avonds werden de lijken in de kerk van, de ,jHo£burg" ingezegend, waarna de lijk stoet, geëscorteerd door een half eskadron ulanen vau het regiment „Franz Ferdinand," zich in beweging stolde. Overal stond achter de militairen een talrjjba menigte gescliaard. Bij liet voorbijrijden van de lijken brachten de militairen honneurs en werd de vaandel- groet gebracht; het publiek groette eer biedig en men hoorde weenen en snikken. Te kwart voor elf was de stoet aan hei station, 'waar de te AVeenen vertoevende aartshertogen aanwezig waren, benevens de generaals, de hoofdofficieren van den Sta? en de minister van Oorlog. Nadat de geeste lijke nogmaals had ingezegend, vertrok de J Tof trein ,te 10.50 uur naar Artstetten. J£«f opneming wordt geen instemming der Re dactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Eei woerd aas onse ellesteele. Bij hot binnentreden van onze barbiers- en kappersalons zult ge zeker wel hebben opgemerkt, de aankondiging, 3at 3 Augus tus a.s. de tarieven voor scheren, haarsrqjk den, enz., worden verhoogd. Dat het meer dan tijd is, dat de loonen van ons en het personeel worden herzien, bleek reeds, daar alle vakgenooten op één na, niet al leen hun handteekening hebben gegeven, maar ook hun eerewoord. Wij hopen, dat ock deze onwillige collega zal inzien ver keerd te hebben gehandeld, daar hij niet alleen zichzelf, maar ook zijn medevak- genooten benadeeld. AVij gclooven Van het publiek niet veel tegenstand te krijgen, daar we niet alleen bescheiden zijn in onze eischen, maar 't publiek voor 't grootste deel ook arbeiders zijn, en ook niets heb ben te presentee ren dan hun werkkrachten. He! tarief in de volkszaken wordt dan ook gemiddeld met 20 pet- verhoogd, wat niet zoo bezwaarlijk is voor de klanten, maar voor den barbier een mooie tegemoetko ming ter dekking zijner lasten. Daarom doen we nogmaals 'n beroep op uw steun en me dewerking voor dezen billijken en matigen eisch. Wjj hopen dat wij met het resul taat een bewijs zullen geven van bet nut van vakvereenigingen om door samenwer king te komen tot verbeterde toestanden. U, mijnheer de Red. dankend voor uwe welwillende medewerking, Namens alle barbiers en kap pers te Schiedam, 1 C. v. d. HOEVEN, Geachte Redactie. Voor één keer en slechts 'n klein plaatsje Toen collega S. laatst naar aanleiding van hetgeen in den Raad in 't midden was gebracht bij "t benoemen van 'n nieuw schoolhoofd en van de tra.ctatie aan de jeugd bij hst installeerea van den nisg-

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2