BINNENLAND. STADSNIEUWS." Kerk en Schooi. Sport Rood en Vit 4 1 2 1 7 's-Gr. C. C. 5 2 1 1 1 7 A. C. C. 6 1 3 1 1 8 Volharding 4 1 1 2 5 Haarlem 4 1 3 Hilversum C 2 3 1 3 Hennes 5 2 1 2 2 2 e klasse Zuid V. O. C. 5 3 2 13 Ajax 4 1 1 1 1 4 's-Gr. C. C. 2 3 1 1 1 1 Hermes 2 G 1 3 Gemengd Nieuwe. Van het het. Vrijdag is II. M. do Koningin met Z. K H. Prins Hendrik en gevolg in drie auto's te Elspeet. gekoiiu* om het door H. M. aan het dorp c-raken Kiekenhuisje te openen. Kal-to 11 ontving het hooge gezel-whap en s'Hde het bestuur en den geneesheer van Ti ,peet. den heer (lei-hard. voor. Hierop werd het gebouwtje bezichtigd. Een ziekenzuster, die reeds gerunnen tijd in het dorp als verpleegster optreedt, zat aan liet hoofd van de inrichting worden geplaatst. De schoolkinderen, bij het gebouwtje op gesteld, juichten het hooge gezelschap bij aankomst en vertrek hartelijk toe. OiiKe marine. Blijkens een hij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Vis. pantser- schip .,Kortenner". onder kwel van den kapitein-luitenant ter zee L. P. IV. van der Wal. den .'kien dezer te Tampiul aangeko men en is Hr. Vis. pautseidekschip „Zee land". onder hevel van den kapitein dei- zee F. C. V. Vhxirrees. met dienzdfden datum van IJmuiden naar zee vertrokken, ter aanvaarding van de reis naar de Voord en Oostzee. AndiSntïea. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Brand. De corr. te Batavia van de Vi. R. Cf. seint dat een groote brand gewoed heeft in Ne- gara, distriet van de afdeeling Oeloe Soen- gei, ondcrafdeeling Kantangan, residentie Zuider- en OesteraMeeling van Borneo. Zes- en-twintig huizen zijn 111 de asch gelegd; de schade beloopt f 10.000. Albanië. Een in Den Haag uit Walona ontvan gen telegram van kapitein De Jongh meldt, dat er geen verbinding is met Elbasan, maar dat van daar komende vluchtelingen me dedeelden, dat de gevangenen goed behan deld worden. Huldiging Tkemson. Gelijk men weet, heeft zich uit het 12de regiment infanterie een commissie gevormd, om een blijvend teeken ter nagedachtenis van majoor Thomson in het leven te roe pen. Genoemd regiment wil daartoe nabij of aan de kazerne, waar majoor Thomson ons leg"r het laatst heeft gediend, een liorst- beeld plaatsen of een gedenkplaat aanbren gen. De commissie heeft zich thans met een oproeping tot officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, die met liet plan in stemmen, gericht. Zij spreekt het vertrou wen uit, dat de huldiging er eene van onze geheele landmacht moge worden. De commissie is samengesteld uit luit- kol. Staal, als voorzitter, majoor Sark. ka pitein De Bas, lsto luit. Sieperda 'secre taris'', 1ste luit.-kwartiermeester Suphecrt (penningmeester!, adj.-onderoff. Recourt. serg.-maj. adm. Vroom*sergeant Waterman, korporaal Sandjer, milicien Lammerts. Fenslonneoriiig van notertaen, hno weduwen en weezen. De permanente commissie van advies uit de hoofdbesturen van de Broederschappen der Vota rissen en Candidaat-Votarisseu heeft een advies uitgebracht, betieffendo de pensionneering van notarissen, hun we duwen en weczen, dat is opgenomen in het Wkbl. v. Privaatr., Votarisambt en Re gistratie. Aan de hand van het door den heer Zoet uitgebrachte rapport berekent de com missie, dat indien de notarissen per hoofd jaarlijks een premie van f300 betalen ter verkrijging op 70-jarigen leeftijd van een pensioen van 13000 of bij eerdere invali diteit naar <le regelen van de Burgerlijke Pensioenwet van een pensicx n van £1500, deze maatregel zou zijn tot stand te bren gen, als de staat hiervoor jaarlijks 150.000 geeft. Voor het weduwen- en weexenp-msiojfn zou voor de nieuw benoemde notarissen de jaarlijkscho bijdrage ongeveer f 150 moe ten beloopen, en voor de functioneeretr- de notarissen zou ze gemiddeld op- f 210 moeten worden gesteld. Het hoofdbestuur der Broederschap van Candidaat-Votarissen in Nederland en Zijne Koloniën heeft, zich met. het Rapport ver- eenigd en zal mitsdien aan de alge.neeno vergadering voorstellen, het volgende be sluit te nemen: „De aigemeene vergadering der Broeder schap van Candidaat-Votarissen in Veder- land en Zijne Koloniën, gelezen het rap port, uitgebracht door de permanente com missie voornoemd. besluit, het hoofdbestuur op te dragen, zich in vereeniging met de Broederschap der Notarissen in Nederland, tot de re geering te wenden met verzoek de noo dt ge voorstellen van wet te ontwerpen tot pensionnee ring van de notarissen, hunne weduwen en Weezen op den voot van vo renbedoeld rapport." Be interH.-coafer. volks- en schoolboden. Bij Kon. besluit van 26 Juni is benoemd, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, tot vertegenwoordiger van de regeering op de Tweede Internationale Conferentie voor volks- en schoolbaden, die in Augustus e.k. ie Brussel zal worden gehouden, dr. W. P. Ruyseh, voorzitter van den Centralen) Gezondheidsraad te Utrecht YL VARDINGEN, 4 Juli. llij Kon. besluit van 2 dezer U. bij bevordering, toegekend, de «aan de orde van Oranje-Nassnu verbon den eere-mednille, in goud. aan J. van dei Borden, zeilmakersbaas hij de firma A. Ilou- gendijk Jzn., te Ylaardingon. v O VERSCHIK 4 Juli. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van j.l. Yrijilng- as oud vnvfgexteld een verordening op de beperkte -snelheid van motoren en rijwielen, o\-ereenkom-t.ig de aanwijziging van Geil. Staten. oor kennisgeving werden aange nomen e"n;ge missives van Ged Staten en goedgekeurd werden eenige wijzigingen in den legger van wegen en voetpaden. De gemeente rekening met het afgcloojicn jaar werd ingediend, bedragende 111 ontvangskt f49.270.p 4 in uitgaaf f 46.366.36' 2 sluiten de met een batig saldo van f 2SS9.77V2. Een commissie waarin wei den aangewezen de hoeren M. Spvlman, \Y. de Kroes en P. Zeeuw, werd benoemd om de rekening ïekening na te zien en rapport er over uit te brengen. In het Algemeen Armbestuur Werd herkozen liet aftredend lui de heer P. Lange veld. Goedgekeurd werd de reke ning van het Bjurgerlfk Armbestuur be dragende in ontvangst f 3748.08U' in uitgaaf 13744.86 sluitende met een batig saldo van f 3.221'3. Daarna werd behandeld de v.T-tsleliing van rooilijnen op de buitenwegen. Daarbij 55'erd (hepoald na breede discussie dat op eten Rotterdamschen rijweg die rooilijn zal liggen 12''a 31. uit de as van den weg; voor don Delfweg, 25 31. uit den binnenkant van do waterkeering; voor den Deifshavon- schenweg <20 31. uit de Schie. de rondvraag kwam nog ter sprake het tramvervocr naar Oversell ie en de beweging ten gunste van annexatie door Rotterdam, door eenige ingezetenen optouw gezet. Over dit punt zou in de hertalen vergadering, welke na de openbare volgde, nader gesproken worden. 60-jarig jabliee. Heden herdenkt de heer G. Visser Bzn. den dag waarop hij gedurende 60 jaren tot de firma Daniël Vis«er Zoonen in be trekking staat. Door den compagnon, den lieer I). Vis ser Jr. afgehaald van zijn woning, waar deze zijn oom-comp. gelukwenschte, werd de jubilaris in het kantoor, waar zijn ge wone p'ants sierlijk met groen en bloe men versierd was ontvangen door het kan- toorpersoneel. Namens dit personeel sprak de heer D. A. C. 3faltha tien heer Visser toe. Deze wees er op dat een 60-jarig jubilee is een buitengewone zeldzaamheid, zelfs voor een firma met een 200-jarig be staan als deze tot heden r.og onbereikbaar. Het feit is er nu en daarvoor zijn allen dankbaar gestemd en zij grijpen deze ge legenheid aan om den jubilaris hun harte lijke gelukwenst-hen aan te bieden. En waar de jubilaris steeds ten kantore is blijven komen, daar meende het perso neel aan dezen dag geen aangenamer her innering tc kunnen vinden dan een afbeel ding van de gebouwen, die deze 60 jaren lang heeft l>ezocht. Lpr, biedt namens het personeel deze herinncimg den jubilaris aan met de verzekering v.an aller hoogach ting en met den wensch dat het hem nog vele jaren gegeven moge zijn van de ont wikkeling der firma getuige te zijn. Dan trad het f abrioks person eel het kan toor binnen en sprak de meesterknecht H. de Yoge! den jubilaris in hartelijke woor den toe onder aanbieding van een foto, ge vende het interieur der distilleerderij met het personeel op de verschillende plaats-en door hunne werkzaamheden aangewezen. Een tweede foto, eveneens een interieur der fabriek, bood de spreker aan de firma aan als herinnering -aan het feit, dat dit jaar de firma 200 jaar bestaat. Hierna voerde dl lieer 3Ialtba nog het woord 0111 ook den compagnon, den Jieer D. Visser Jr., geluk te von when met het 200-jarig beslaan der firma, ijnarbij do hoop uitsprekende, dat ook hem een feest, als nu diens oom viert, te beurt moge val len. Op het kantoor kwamen nog eenige par ticulieren huil gelukwenschen aanbieden en werden ook eenige bloemstukken ontvan gen, die na afloop der plechtigheid naar het huis van den jubilaris werden gebracht. Daar had hedenmiddag een receptie plaats die druk bezocht was en waar o. m. ver scheen de Burgemeester, de lieer 31. L. Hormerlage Grete met den waarn.-secreta ris, den heer A. II. W. van Luik. Van den Bond van Distillateurs in Ne derland ontving de heer Visser hef vol gende telegram Het bestuur en de administratie van den bond van Distillateurs veroorlooven zich langs dezen weg u gelukwenschen aan te bieden ter gelegenheid van uw 60-jarig jubileum. Namens het Bestuur LUTZ, Voorzitter. Wij ivillen hierbij nog mededeelen, dat de welgeslaagde foto's zijn vervaardigd door den .heer Niestadt, fotograaf, alhier. Gasfabriek. Van af 13 dezer is de toegang tot de kantoren en de gasfabriek uitsluitend in de Dwarsstraat. Woensdagavond 8 uur treedt ds. De Groot, van Rotterdam, in het lokaal Schie 68 voor de Christ.-Geref. Gemeente als spreker op. Barbiersactie. In de Zaterdagavond in dit blad opge nomen advertentie is, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, ver zuimd onder de deelnomenden barbiers te vermelden den heer 1'. J. van der Ree, die zich geheel bij de beweging der collega's had aangesloten en wiens naam dan ook slechts door een vergissing onder de 3e klasse zaken is weggelaten. Bureau voer Arbeidsrecht. In het afgeloopcn kwartaal (werd het Bu reau 5-oor Arbeidsrecht bezocht door 156 personen en werden 78 nieuwe zaken be handeld, verdeeld als volgt: Lc.onvorderingen 19, ongevallenwet 8, be lasting 25, militie 7, burgerliike zaken 9, ontslag, 6, invaliditeitswet 4, totaal 78 za ken. Commissaris van politie. Door den Bond van Inspecteurs van gemeen telijke politie is aan den Minister van Jusitïe verzonden een telegram, houdende dankbetiu". ging voor de benoeming tot commissaris van politie to Schiedam van een der inspecteurs van politie aldaar. Deze Bond vergaderde Zaterdag te Rotter, dam, waar tot dit telegram besloten werd. Gisteravond laat is een wielrijder, op tveg van Rotterdam naar Maassluis, op den Rot. terdamschen dijk tegen een lantaarnpaal ge re. den, waardoor hij viel. een bloedneus opliep en eenige ontvellingen in het aangezicht kreeg. Door een agent van politie werd bij naar een dokter gebracht, die hem verbond, waarna hij zijn reis kon voortzetten. Gisteravond omstreeks 64-2 uur werd een 20-jarige Rotterdammer naar het politiebureau gebracht, verdacht van poging om iemand aan den Kethelweg nabij Spieringhoek door ver drinking van bet leven ie berooven. althans hij zou getracht hebben hem in een met water gevulde sloot te werpen. Tijdens die poging brak de leuning van He brug, over welke de man geworpen ziïu wor. den, zoodat beiden in de sloot lerechtkwa men. waaruit beiden zich wisten Ie redden. zonder letsel te hebben tic kom en. De man, die te water zou worden gewor pen. was kort tevoren door denzetfden persoon mishandeld. Doze 'ratste werd na opgemaakt proces-ver- baal weer heengezonden. Staking. Bij de N. V. Veevoederfabriek en 'Olie slagerij Zuid-Holland alhier is vanmorgen het wagen personeel in staking gegaan. De vorige week hadden zij een schrijven aan de Directie, gezonden met eenige grieven, die echter met cijfers-worde 11 weerlegd, maar die zij toch handhaafden. Het wagenperso- neel bestaat uit 8 man, waarvan er 7 van morgen het werk hebben neergelegd. Waar echter in samenwerking met. de branders maatregelen zijn overeengekomen, zal de staking voor het bedrijf geen onoverkomelijke moeilijkheden opleve ren, terwijl overigens te verwachten is dat spoedig ander personeel in dienst zal zijn, als de menschen niet zelf spoedig weer aan het werk gaan. AGBNDA. Heden lot 7 Juli. Ti vol i Schouirbu rg, 8 uur. Pisuisse en Blokzijl. 7 en 10 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 12 Juli. Roiterd. Diergaarde, 2!4i uur nam. Concert Kon. Marine. Nss. Hkrv. Kcp.x. Aangenomen (het beroep te Koudum ds. Jr. Yenema te Birdaard. Beroepen te Katwijk aan Zee ds. F. G. flos pers, te Ilillegom. Beroepen te -Toare, Westermeier en Snikzavaag ds. J. D. Schmidt te Kapelle (Zeeland). Geref. Kerken, Bedankt voor het beroep te Zeven hoven en te Noorden ds. C. A. van Nood te Jlarmelen. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doc tor jn de rechtswetenschap op stellingen de beer D. 31aassen, geboren te Sliedrecht Eindexamen N.-Ind. adm. dienst de bee- ren H. G. Nassy en Ch. A. Iloningh. Bevorderd tot arts de heer J. A. van der Starp. Doctoraal examen rechten de heer P: Boelmans ter Spill. Universiteit te Leiden. Examen Indische rechterlijke dienst mr. H. A. Idema en mr. J. A. Scholtens. Eind-examen Ned.-Ind, adm. dienst de heer D. F. J. G. Brunet de Rochebrunne; doctoraal examen geneeskunde de hoer F. J. van West. Doctoraal examen geneeskunde de heer G. Roijer. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot apo theker mejuffrouw E. E. Poels, geboren te Gorinchein. Universiteit te Groningen. Doctoraal exa men Nederlandsehe letteren mevr. W. C. Rengers Hora Siccama. Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in do staatswetenschap op proef schrift: Het Economisch karakter der Mid- deleeuwsche stad I, De theorie der geslo ten stadshuisli'ouding, de heer .T. G. van Dillen, geb. te Amsterdam, cum laude. tol doctor in de rechtswetenschap op stel lingen, de heer en E. C. M. de Kuylper, geb. te Den Bosch, 'en C. A. J. H. Erin- zen, geb. te Helmond; doctoraal examen in de scheikunde de heer A. L. W. de Gee; Poctoraal examen in de geneeskunde mej. A P. van Heerde en de heeren II. A. Vis sers, J. Laan en K. P. Groot Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de scheikunde op proefschrift: Over de nitratie der Para-Dihalogeenbem zolen, de heer H. P, Heineken, geboren te Amsterdam. m Te Amsterdam zijn tot arts bevorderd de heeren A. B. J. Wong-Lun-Hing, gebo ren. te Paramaribo; Ch. A. Ide, geboren te Vleddcr. en A. A. J. H. larve-, geboren te 3fnastncbt. Te Amsterdam zijn tot apotheker bevor- derd: mej. J. 31. Kerrebijn. geb. te Haar lem. mej. II. C. A. Schijfsma, geboren te jSamarang, en de heer J. J. van den Bre- kel, geboren te Tilburg. Cricket. Ie k 1 a s s e. Hermes. I—A. C. C. I. De crickelwedstrijd voor de le klasse der 'Vod. Competitie tusschen Hennes I en A. C. C. I. uit Amsterdam, gisteren ge speeld op het terrein aan de Damlaan, is, dank zij het schitterend veldwerk van het Hermes-elftal, maar bovenal van den speler Joost Ris, (door zijn toedoen wa ren toch niet minder dan 5 A. C. C.-spelers „ran out", terwijl er 3 door hem gevan gen werden) in een fraaie overwinning van Hermes geëindigd. A. C. C. eerst ingaande, begint het falen van Kortenhorst en mr. Hamburger, die re§p. voor 0 en 1 uitgagn niet slecht, daar de volgende vier wickets het nogal uithouden. Toen die evenwel uit wa ren, namen de bowlers de overhand en werd het totaal slechts 63, waarvan Rin- cker 21, Boon 11 en Schreuder 10. Tan Buysen met 5 voor 32 en C. A. Tuijl met 3 voor 8 hadden uitstekend gebowld. Het begin nn Hermes is niet bemoe digend, daar spoedig 3 wickets neer zijn 5 oor 19 rans. J. Offerman en G. v. d. Schouw stoppen evenwel de collapse on vooral J. Offerman weet door vrij spel de score flink de hoogte in te brengen. 31e! 32 achter zijn naam wordt hij door Rincker gebowld (4 voor 61). Op hetzelfde totaal sneuvelt Joost Ris, terwijl 1 rtm later v. cL Schouw a net. 17 ruus ach tea z'11 naam' een tol in zijn wicket haalt (4 voor 62). 3ran de overige batsmen maakt C. A. Tuijl een goede 14 en C. VIscher 10 nol out Het totaal wordt 93. Rincker had 6 voor 46 gebowld. Voor de 2c maal ingaande scoort A. C. C. 86 runs, waaraan Schroder 31 not out en L. de Bruijn 25. V. Buijsen 3 voor 50, en G. v. d. Schouw 2 voor 35. Evenals in de le inning, was het fiel den van Joost Ris schitterend. Eenige der beste A. C. C.-spelers verklaarden volmon dig zelden zulk fielden gezien te hebben. Om te winnen moest Hennes 67 runs maken. Met 4 wickets neer wijst het telc- graafbord 69 aan, waarna gestopt wordt J. Offerman had hiervan weer een mooie 25 not out; van Buijsen 14 en A. Offer man 16. Hermes wint dezen wedstrijd dus met 6 wickets en 3 runs. De scores van Hermes Waren: Innings: A. Offerman c. Kortenhorst, Rincker 0; c. Murphy, Rincker 17; v. Buy sen, b. Rincker 9; b. Rincker 14; J. Offer man b. Rincker 32; n.o. 25; H. Offerman bi Rincker 0; b. Rincker 0; G. v. d. Schouw, b. Kortenhorst 17; c. Kortenhorst, Rincker 6; Ris b, Rincker 0; F. Offerman b. Kor tenhorst 0; n.o. 1; C. Tuyl, Schroder, De Bruyn 14; extr. 5; A. Dirkzwager c. Gorter, Rincker 2; Visseher n.o. 10; J. Tuyl b. De Bruyn 3; extr. 6. Totaal le inning^ 93; totaal 2e inningis 4 voor 69. Bowling: v. Buysen 5 voor '32 en 3 voor 50; v. d. Schouw 0 voor 12 en 2 voor 35; F. Offerman 1 voor 9; C. Tuyl 3 voor 8 en 0 voor 7; Rincker 6 voor 46 en 4 voor 22; Kortenhorst 2 voor 23 en 0 voor 19; De Bruyn 2 voor 18 en 0 voor 5; Stroeve 0 voo-x 17. Volharding's-Gr. C. C. Do Haagsche heeft gisteren te Amsterdam een flinke nederlaag met innings geleden,, dank zij vooral het enorme batten van Hisgen, den Volharding-aanvoerder, die ste vig door zijn mede-clubleden werd bijge staan. Zoodat, toen Hisgen de innings sloot, er slechts 5 wickets neer waren voor 338 runs. Hiervan had Hisgen zelf, die reeds van den beginne af op de mat stond, een schitterende 162, niet uit, gemaakt. Hij sloeg 4 zessen, 14 vieren, 2 drieën, 17 Iweeën en 42 singles. De Koster bleef evenmw met een hardgeslagen 45 niet uit, w.o. 3 zessen. De Bowüngcijfers waren 5roor 3e Haag se he niet schitterend en Feith Jr. had met 3 voor 104 nog hot meeste succes. Gebr. Feith openden daarna de Haagsche innings. Feith Sr. wns spoedig voor 7 ge bowld, de jongere wordt voor 37 uitge- vangen. Broerc maakt er nog 33, D. Kassier 16, Kuypers 17 en La Chapelle en Everts ieder 10. Het totaal voor 163. Hisgen probeert dan 0111 de Hagenaars in l1/» uur uit te krijgen on met innings te winnen, wat hem inderdaad in 5 kwar tier gelukt, dank zij het uitstekende bowlen van Healy, die 8 wickets nam voor 50 runs. Alleen Feith Sr. met 33 en Broese met 20 boden weerstand, doch overigens faal den alle andere en de innings sloot op 101, zoodat Volharding won met innings en runs. 2e klasse (Zuid). 's-Gr. C. C. IIKermes' II. 's-Gr. C. C. bat eerst en bereikt een to taal van 104 runs, Waarvan Goudoever 22, Reitz 15, v. Manen 11, Meijlink 11. BowïingeijÉersJ. Spruijt 5 voor 48, A. Spruijt 0 voor 24, K. Spruijt 5 voor 19. Hermes II daarna ingaande verliest spoe dig de eerst© wickets, maar als dan K. Ris en Meickers samen komen wordt en door zeer oordeelkundig spel een flinke stand opgezet. Als beide uit zijn. is hef VGr. C.-jscho totaal nog niet bereikt, maar lingering maakt aan alle onzeker heid een einde door vlug eenige vieren te slaan. Het totaal wordt 12S, waarvan K. Ris 50, Bouman 14 en Engering 23. Bowlingcijfers: Goudoever 4 voor 52, Eigemnn 1 voor 33, v. id. Pot 4 voor 7. 's-Gr. C'. C. weer ingaande, wil nu vlug scoren en daarna Ilc-mies ivóór tijd uit zien te gooien. Bij 98 runs voor 5 wickets sloot da Ilaagsche .aanvoerder de inning en liet Hormes weer naar de maat gaan, die toon voor do keus stond 75 run te maken of li/:- 'uur tijd uit te spelen. Men koois het laatste. Toen 9 wickets neer lagen en nog enkele minuten to spelen waren, werd het spannend. Door zenuwachtigheid werd liet Haagsche fielden vrij slecht. Hermes hield stand en won dus 'me' 24 run o-p de 1ste inning. 2de innings der 's Gr. C. C, II: Reitz 18, 5'. d. Pot 43, Goudoever 14. Bowlingcijfers.1. Spruijt 2 voor 32, H. Spruijt 3 voor 24, A. Spruijt 0 voor 23, Engering 0 voor 12. A j a xV. O. C. V. 0. C. maakt eerst 151 runs, waarvan v. d. Made 71 en G. Stenger 42. Ajax faalt en maakt slechts 26; Stenger nam 6 wi ckets voor 10 rans. De 2e innings van Ajax levert 119 runs o-jA waarvan Eigeman 24, Gunning 22 en v. d. Meij 17. Ajax verliest dus met in nings en 6 rans. Het kampioenschap der afdeeling is hier door voor V. O. C. R a ng 1 ij s t gew. 111. geiv.ni. verl.m. gesp'. inn. r.of5v. r.ofw. inn. pnt. 9 9 Het eerste vaardigheidsdiploma. Het eerste vaardigheidsdiploma, ingesteld door liet Nederlandsch Olympisch Comité, is gisteren behaald en wel door een der loden van het N. 0. C. zelf. Het is dei heer D. J. de Vries tï 's-Gravenhage, de secretaris der Nederl. Athl. Unie, die gister avond in de zaal Bjouillet te Utrecht zijn laatste vaardigheidsproeven, namelijk do eisehen van het schermen, heeft afgelegd. De eisehen werden afgenomen door luite nant A. E. IV. de Jong en luitenant v. d. Hoek, van de militaire gymnastiekschool. Va afloop nam luitenant De Jong het woord en bracht 5voorden van hulde aan den heer De Vries, die de eerste in Nederland is, die voldaan heeft aan alle eisehen ingesteld door liet N. 0. C. en bovendien aan de extra groep VII voor het bijzonder eeneteeken. 1 De heer De Vries beeft hiermede voldaan aan de eisch van 100 M. hardloopen, hoogspringen met- en zonder aanloop', pols- slokspringen, klimmen, 35 K.M. wandelen; zwemmen, schermen, speerwerpen en kogel- stooten. Spoorwegongeluk Hoek van Rolland. E-on ernsitg ongeluk heeft Zaterdagavond laat aan het station Koek van Holland plaats gehad. De Duitsche express, die te 11.9 te Schie dam uit Amsterdam aankomt, wordt, zoo als men weet, hier in tweeën gedeeld; het voorste gedeelte gaat door naar R'dam, aan het achterste gedeelte wordt hier een gereedstaande locomotief aangehaakt en vertrekt naa- Hoek van Holland. Deze rit wordt volbracht in 25 minuten, zoodat de trein met een snelheid van 60 'K.M. per uur rijdt. Gewoonlijk en ook nu rijdt deze trein op het derde spoor (een doodspoot eindigende voor den zijgevel van het sla tion) jiet station Hoek van Holland binnen. Toen deze trein Zaterdagavond het sta tion naderde en de machinist de vaart zou minderen, bleek, dat de rem niet werkte, waarom gebruik werd gemaakt1 van alle remmingsmiddclen, .waarover te beschikken was, jnaar dat hielp niet, zoodat de trein in vollen vaart, bleef door rijden, beI stootblok omverwierp, den zij muur van het station vernielde en door het goederenkantoor het plaatsenbureau bin nenreed, waar ten slotte de alles vernie lende trein stilstond, tengevolge van den tegenstroom. De machinist en de stoker, evenals de hocfdconducteur, die zich in den goede renwagen vlak achter de locomotief bevond, sprongen even voordat de machine het ge bouw bereikte, uit den trein. Alle drie sloegen natuurlijk tegen den grond. De machinist klaagde enkel over pijn in den schouder, maar bleek geen ernstige verwondingen te hebben opgedaan; de sto ker had lichte k5vetsuren aan hand en hoofd bekomen, terwijl de hoofdconducteur licht© verwondingen aan het gelaat kreeg en over pijn klaagde. De passagiers zijn, voor .zoover bekend, onverlet gebleven. Maar erger was Wat in het gebouw plaats greep. De geweldige kracht, waarmede de zwa re wagens in vollen vaart naar binnen stoomden, had ten gevolge, dat, behalve de zijgevel, de scheidingsmuren werden ver nield, waarbij de stukken steen tot achter in de lange corridor werden geslingerd^ Twee ambtenaren, die aan de loketten ston den, werden onder het puin bedolven, even-

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2