slag verleend als vice-consul der Neder landen te AA'indau. De waarneming van het vice-consukmt is opgedragen aan den heer 1\ Schuif» Ridderorde. Bij Kon. bed uit van 3 dezer is de cum- mies bij 's Rijks werven 3. F. Kloprogge,. geplaatst, bij 's Bijks werf te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 10 dezer is be noemd tot griffier bij het kantongerecht te Haarlemmermeer mr. .T. G. A. kal ten - buseh, advocaat en procureur te KtrechL Raad van State. Ifet gebouw van den Raad van State is gisteren gesloten geweest aan "de zijde van Binnen- en Buitenhof ten teek en van rouw, wegens liet overlijden van den vice- president, jhr. It oei 1. Once ministers. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Cort van der Linden begaf z.ich heden, vergezeld van ,Thr. Feiih, chef der afdeeüng Honger- en Middelbaar onderwijs aan dat Departement naar Dordrecht tot een bezoek aan de Technische "Middelbare School al daar. Aardbeving. De correspondent te Batavia van de N. R. Ct. seint: Zaterdagmiddag is er te Benkoelen weer een aardschok gevoeld, die vier seconden duurde. Franscbe feestdag. Ter gelegenheid van den nationalen feest dag in Frankrijk was heden do Fransche vlag ontplooid uit cle woning van den ge zant aan het Korte Voorhout en aan liet gebouw der Kanselarij aan 'clen Nieuwen Uitleg te 's-Gravenhage. Ten 11 uur gaf de Fransche gezant de heer Marcellus Bellet aan het Gezantschap®- gebouw zij jr. bier wonende of tijdelijk bier vertoevende landgenooteu gelegenheid hun gelukwenschen aan te bieden. Luitenant-kolonel Thom-on. Over do plechtigheid, Woensdagochtend aan de Handelskade te Amsterdam meldt het Hbld., dat na afloop der rouwplechtigheid de stoet volgondcrwijze zal worden gefor meerd: a. de muziek van hel 7de regiment infanterie: 1). de commandant van de Ylle infanterie brigade met zijn staf; een ge wapend detachement van het 7e en 18e regiment infanterie ter sterkte van '2 com pagnieën, onder bevel van den majoor P. G. van Dmnend. de hoofdbediening van den lijkstoet; e. de lijkwagen: tie slippen van het rouwkleed worden gedragen door de kolonels A. Van do Moer van den ge neeskundigen dienst, .T. E. Ranneft van de artillerie, \Y. J. A. DolUioff van de genie en AV. P. van Leeuwen van de militaire admi nistratie; aan elke zijde van den lijkwagen 7 onderofficieren, dragers van het lijk; f. de kransemvageng. de officieren van het garnizoen; h., de afgevaardigden, corpora ties en particuliereng. oen detachement cavalerie en vesting-artillerie. De getieró- stoet staat onder hevel van den kolonel D. W. de Jager, commandant van de Vile infanierio-bngade. Een tiental officieren is aangewezen om aan de Handelskade en het Cent raat-8 tal ion als ceremoniemeester dienst, te doen. De hoofd- en verdere officieren van het gar nizoen zulien de plechtigheid bijwonen. De minister van oorlog zal Woensdag te Amsterdam bij de ontvangst van het stoffe lijk overschot van majoor Thomson alleen vergezeld zijn van zijn adjudant, kapitein de Quay, van den genenden staf. Bij de begrafenis te Groningen zullen onder meer tegenwoordig zijn generaal Pop<, divisieconnnandant; generaal Buy ze, oud- brigadeccnunandantgeneraal Ophoest, com mandant van de stelling Amsterdam. De luitenant-kolonel Staal te Groningen zal bij het graf een korte toespraak houden. De ge- noodigden begeven zich na aankomst van den rouw trein in de eerste klasse wacht kamer. Dan wordt de lijkstatie aldus ge formeerd een vuurafdeeling onder kapitein de Bas, tamboer en stafmuziek uit Assen, de lijkwagen, een wagen met bloemstukken, de eventueele vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, zes rijtuigen voor familie en ten slotte een militair geleide, bestaande uit een gewapende afdceling met vaandel en een niet gewapende afdceling, corpora tion. Als slippendrager fungeeren vier ridders van de Militaire Willemsordeluitenant kolonel Bruinisse, R. AI. AV. 0. 4e klasse, oud-brigadecommandant der kon. mare chaussee te Atjeh; luit.-kolonel van Santen, -R. AL AV. O. 4de klasse; de oud-militair D. Sloot, R. AL AA". O. 4de klasse. Uit den Haag meldt men ons nog: Bij do uitvaart vau majoor Thomson tc Amsterdam zullen morgen tegenwoordig zijn de meeste leden van de Unie-liberale club' der Tweede Kamer, namens wie mr. de Meester zal optreden; voorts uit den Haags el hui gemeenteraad wethouder mr. Drocgleever Fortuin en het raadslid Cou- vée, laats (gemelde ook te Groningen. Zij leggen een bloemkrans van den raad op de lijkbaar. De- burgemeester der residentie wordt door de stakingsgebeurtenissen ver hinderd mee te gaan. Haagiche Tramweg-Maatschappij Naar het Hbld. uit Den llaag verneemt, is ten onrechte gemeld, dat de tiamdirectie ce. ne es si e v e rle n gi n g heeft gevraagd en dan het zonestelsel zou willen afschaffen. Het omgekeerde is het geval. De directie heeft reed-- eonige weken geleden vo-orgesteld, tc voldoen aan de vele verlangens tot afschaf fing an het zonestelsel, mits zij dan ook in de gelegenheid werd gesteld de scha de, die zij daardoor zou lijden, in te halen door eoncossieverlenging met even zooveel jaren als er nog tot 1926 moeten vorloopen. Dal zijn er twaalf. NederI, KrnlSTerbond. De jaarlijksche algemeene vergadering van hel Nederlamlsch Kruisverbond zal op 30 dezer te Zwolle worden gehouden. De Oranjebond van orde. Het algemeen lx:-stuur van den Oranje- bond vtui Orde heeft besloten, aan de ro- geering een renteloos rijks voorschot aan te vragen ten behoeve van de ontginning Het Dro-uwenerzand onder ,de gemeente Bor ger. De Oranjebond zal dit jaar zijn jaarlijk sche excursie houden op Zaterdag 15 Augus tus, naar het Park 1913, aan te leggen op den Lemelerherg, bij Ommen. FInantfeel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 11 Juli jl. bjj de betaalmeesters in kas wasi t 3,358,83126 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 14,500,572.85 c. dat op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten f20,770,000. en aan schatkistpromessen f 28,150,000. VLAARDINGEN, 14 Juli. Atorgenavond zullen in'tloknal Liefde en Vrede" voor do kiezers in het district II optreden de hoe ren mr. Rutgers, lid v. d. Tweede Kamer, A\Tesseling. lid van de Prov. Staten en 'K. van 't Oor, candiilaat voor den gemecifle- raad in het kiesdistrict, met het onderwerp do herstemming in het district II. VLAARDINGEN, 11 Juli. De afd. Vlanr- dingen van de S. D. A. P. heeft besloten, bij de herslemming voor liet. lidmaatschap van den Raad in hei kiesdistrict It de candidatunr van den heer J. AVoudslra, krachtig te steunen, STADSNIEUWS. Na een afwezigheid door ziekte geduren de bijna 3 maanden heeft de heer AAL v. d. Hoek heden de raadsvergadering we der bijgewoond. Leger des Ileils. Wij vernemen, dat hier ter stede van vege het Leger des Heils, een buitengewone Internationale samenkomst zal worden ge houden. De groep Javaansehe officieren, die deel hebben genomen aan het Internationaal Congres te Londen, zal ook onze shiil be zoeken. en een bijzondere samenkomst hou den op Donderdag 16 Juli 's avonds 8 uur in de zaal Leger des Heils, Lange Haven. In de groep bevinden zich één ('hinoe- sche officier, en 4 geboren Javaansehe of ficieren, en in deze samenkomst zullen door hen aanschouwelijke voorstellingen worden gegeven van de levenswijze en gewoonten der Javanen, als ook van den arbeid, dio door het Leger des llcils verricht wordt. Het programma bevat o.a.1. Een Ja- vaansch oorlogstoon eel2. een Jnvaansch huwelijk; 3. Een Javaansehe dans. 4. Een toon eelt je in een Javaansch Restaurant, waarbij Heilssoldaten betrokken worden; 5. Het verleenen van medische hulp aan zie ken; 6. Javaansehe Heilssoldaten, die met hun houten muziek-instrumenten, Aukloe- nes genaamd, zullen spelen. 6em. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 72. hedenmiddag 75 graden F ahvenheit. r Twee gezusters deden gisteravond oen fietstochtje. Toen zij, het was ongeveer 8 uur, een paaltje aan de Lange Nicmvstraat wilden omrijden, kwamen heiden in de Plantages]oot. terecht en namen daar een warm-modderbad. De eene drenkelinge klau terde aan den Plantagekant weer op het droge, de andere werd aan den kant van de Lange Nieuwstraat aan den mod- d er onttrokken Gistermiddag werd door de politie uit Rotterdam naar hier gebracht een 12-jarige jongen, die daar gesnapt was, toen hij een rijwiel van een ander te pakken had. Hij vertelde, dat hij de fiets niet wilde stelen, doch er alleen maar een ritje op 'had vil ten doen. De'jongen is door de politie alhier aan zijn ouders teruggegeven. Gemeenteraad. A'ergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 14 Juli 1914, des namiddags 2 uur. Voorzitter, wegens uitstedigheid van den Burgemeester, de heer P. AL J. A. Lager- weij, oudste wethouder. Alvorens de vergadering te openen, wordt een oogenblik in besloten zitting vergaderd. Tegenwoordig zijn 2° leden, afwezig de h.h. AV. A. Beukers, Ris en N, w. d. Arel- den; de voorzitter wenscht den heer v. d.Hoek geluk met zijn herstel na een afwezigheid van ongeveer drie maanden. De notulen der vergadering van 16 Juni j.l. worden goedgekeurd, die van 30 Juni d. a. v. worden verdaagd. Mededeeüngen. De voorzitter deelt mede dat bij bet col lege van B. cn AV. is ingekomen: Een Kon. bes!, d.c,. 2 Juli no. 35, waar bij de bezoldiging \an den commissaris van poiilie is bepaald op f2300 'sjaars met voorloopige bepaling voor die jaar wedde als pensioen-grondslag. Kennisgeving. A'an de Ged. Staten 1. een schrijven ten geleide van het op 6 Juli goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 16 Juni tot tweede wijziging .van het plan van uitbreiding van het Zuid-AVestelijk deel der gemeente 2. een schrijven, ten geleide van de op 6 Juli goedgekeurde raadsbesluiten 'van 30 Juni j.l. a. tot uitgiften en erfpacht van een strook grond langs de oude Spuihaven, aan notaris J. AL Dijkhoff, te Helmond, of diens lastgever; b. tot verpachting voor de tolheffing on der Overschie voor ten hoogste 4 maan den, aan C. de Bruyifj te Overschie; c. tot onderhandsche verhuring, voor het seizoen 1914 van het grasgewas van eenige perccelen. gelegen in het Sterrenbosch, de keilen van Nieuw Alalhenesse en aan de Nassaustraat. Kennisgeving. A'an den Conunissaris der Koningin schrij ven, waarhij aan den Burgemeester een verlof is verleend van 10 tot 31 Juli. Kennisgeving. Aran B. en AA". A'oorstel tot het splitsen van de le klasse der Burgeravondschool voor den cursus 191415, en twee afdeelingen overeenkom stig dit voorstel, wordt hiertoe besloten. Idem een voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de verlengde School straat aan P. Sanders q.q. A'oorgesleld wordt het verzoek nog heden te behandelen en hierop een beslissing te nemen. In overleg met de commissie voor hef grondbedrijf, stellen B. en AA", voor don grond ie verknopen tegen den prijs van f8.50 per vierk. AL i Idem voorstel tot verhoog,ing der jaar wedde van .1. Keuning, als See ra ar aan hel Gymnasium, met f40. en als 1 eeraar aan jdo II. (B- School met f 110, en den pen sioengrondslag! (voor eerstgemelde betrek king opnieuw te regelen en vast te stel len op f565 en die van laatstgemelde op f 2050. Hiertoe wordt besloten. Idem voorstel tot het verleenen van een cradiet van ongeveer f 1800 voor het aan leggen en afscheiden van perceel X van het grondbedrijf en om over dat perceel te mogen beschikken voor verschillende open luchtspelen. De openluchtspelen van de 11. B. School worden voorloopig .gehouden op het ter rein van S. AL V., terwijl aan den Bond voor iclannelijltei.opyoocfing een beter terrein in uitzicht gesleld is voor de openluchtspelen. t Dm nu in de allernoodigste behoeften van een speelterrein to voldo-en, stellen B. cn AA', voor het voormalige baikengnl gelegen tusscben Havendij'k en hel terrein der fir- jua van Deventer en Zn., z.g. perceel X, van het .grondbedrijf, van den openbaren weg al te scheiden en er een grasveld van te maken. Nevens een voetbalveld zullen er op dat terrein kunnen zijn, twee korf- batvcldein eji een 'gewoon speelveld. De kosten hiertoe worden geraamd op f1800. A7an de commissie vooi het stedelijk mu seum, schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening over 1913. Van de commissie voor het Burgerlijk Armbestuur aanbieding der begrooting voor 1915. Van de commissie voor Administratie van het Stadsziekenhuis, mede aanbieding begrooling 1915. In handen van de commissie voor de Fi nanciën en de Belastingen, om advies. A'an G. Afontfoort, directeur der Alg. Be graafplaats, dankbetuiging voor het hem verleende uitstel van de verplichting tot het vragen van ontslag uit den gemeente dienst, wegens het bereiken van den 70- jarigen leeftijd. Kennisgeving. A'an J. AI. llillenius, adres, waarin hij, met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag vraagt als leeraar in wiskunde, werktuig kunde en cosmographie aan de ILB.-school. Van de N. V. Alij. tot exploitatie der sanogres-gashaarden, en huishoudelijke ar tikelen, adres waarin zij verzoekt haar in de gelegenheid te stellen een demonstratie te geven van do voordcelen der moderne kookwijze met het .,Sanogres"-apparaat. en lot hel opnemen van dit apparaat in de te bouwen arbeiderswoningen. Van AV. H. Lieuwens, te Rotterdam, adres waarin hij in beroep komt tegen de weige ring voor de vergunning tot het bouwen van een wilwasscherij en strijkerij, op een terrein aan de Stationstraat. AA'ordl gesteld in handen van de com missie, bedoeld bij art. 175 der Bouwveror dening. Van Cbr. Krijger, leeraar in de gym nastiek aan de H. B. School en de open bare school voor .jongens tevens belast met het geven van gymnastiekonderwijs, adres Waarin hij verzoekt liern een afzonderlijke aanstelling als vakonderwijzer bij het lager onderwijs te verstrekken en zijn salaris regeling als zoodanig te willen herzien. A'an de leeraren aan den gemeentel ijken, llandelsavondcursus, adres, waarin jvordt verzocht bun salaris in overeenstemming te brengen met die der leeraren voor de Burgeravondschool. Al dezen adressen worden gesleld in ban den van B. en AAL om advies. Aran AA". D. van Damne Jalink, gemeente ontvanger, adres, waarin hij verlof verzoekt van 12 Augustus tot en met 2 September 1914. Burgemeester en AA'ethouders stellen voor het gevraagde verlof te verleenen. Agenda. 1. AVijziging der Gemeente-begrooting. Goedgekeurd worden een tweetal ontwerp besluiten (model C.) mot een bedrag van f27.180 cn f450. 2. A'erzoek van AV. HL C. van Heek om eervol ontslag als leeraar aan de Burger avondschool en aan den Handelsavondcur sus, met advies van Burgemeester en Wet houders. Overeenkomstig het advies wordt het ge vraagde ontslag met ingang van 1 Septem ber a.s. eervol verleend. 3. Verzoek van D. R. Gerhardt om eer vol ontslag als leeraar aan de Burgeravond school, met advies van Burgemeester en AA'ethouders. Evenzoo wordt op dit verzoek gunstig beschikt en het ontslag met ingang van 1 September a.s. eervol verleend. 4. Aterzoek van mr. dr. P. AI. von Baum- hauer om eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere Burgerschool, met advies van Bur gemeester en AA'ethouders. Ingevolge dit verzoek wordt overeenkom stig hel advies met ingang van 1 September eervol ontslag verleend. 5. Adres van liet Bondshesluur van den Algemecnen Nederlandschen Opzichters- en Teekenaarsbond, om verhooging van de bezoldiging van den te benoemen Opzich ter hij het Bouw- en AA'on ing to e zi ch t, met advies van Burgemeester en Wethouders. Het salaris voor dezen titularis is hij op roep bepaald op f900—f1200. 'Adressan ten nu vragen dit te willen regelen van f1200 minimum met periodieke verhooging tot f 1800. B. en AA', zijn van meening dat hier toe niet kan worden besloten, want werd dit toegestaan, dan zou ook rle bezol dig ine van het personeel der opzichters aan gemeentewerken verhoogd moeten worden, waartoe naar hun meening, thans geen aan leiding bestaat. Adressanten hebben ©en an dere meening dan B. en VAL toch ten op zichte van dezen titularis hebben voorge steld. Zij stellen dan ook voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer do Bruin kan zicli met het advies van B, en AAL niet vereenigen en zal hier tegen moeten stemmen, hij voelt veel voor de meening van adressanten. Ook de heer Houtman meent dat om een goede werkkracht te krijgen het sa laris wel iets hooger mag zijn. De heer v. AA'estendorp licht, nog nader toe en zegt dat het ten slotte aan den Rand ligt. hoe zij iiet salaris binnen de aangegeven grenzen zat willen regelen. Het voorstel B. en AAL wordt aangenomen met 16—4 stemmen. 6. Adres van J. Schuijer, waarin wordt verzocht terug te komen op bet raadsbe sluit van 21 April j.l., waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoek om aanslui ting van zijn fabriek aan de Noordvest op een gemeente-rioolmet advies van Bur gemeester en AVethouders. B. en AA', stellen voor adressant tc berich ten dat op het besluit van den Raad van 21 April j.l. waarbij werd uitgesproken, dat adressant door het laten verloopen van den termijn in zijn beroep op' den Raad niet ontvankelijk is, niet kan worden terugge komen. De heer Koop mans wil toch nog dat B. en AAL deze aangelegenheid nog even nader onder de oogen zien. De heer de Bruin wil ook nog wel. trachten hier tegemoet te komen. Ook de heer v. d. Schalk wil dat eon weg gevonden wordt om hier te helpen. De heer v. AAT e s t e n d o, r p licht het standpunt van B. en AAL nader toe en zegt dat B. en AAL een weg aangewezen hebben maar dat adressanten dien weg niet op wilden. Overeenkomstig het advies wordt met 17—3 stemmen besloten afwijzend op hel verzoek te beschikken. 7. A'oorstel tot beschikking op een 5 tal reclames tegen den ^.anslag in het vergunningsrecht. In de vorige zitting werd dit voorstel aangehouden, ten einde den Raad als nog in dc gelegenheid te stellen inzage te krijgen van meerdere bescheiden, verhand houdend met deze aanslagen. Ifet advies van T?. en AAL is: op een det adressen door een wijziging van den aanslag gunstig te beschikken en de overige aan slagen te handhaven. Nadat verschillende leden bet woord heb ben gevoerd en de heer Kavelaars verzocht heeft de betrekkelijke verordening te wil len herzien wordt, wat betreft de 4 afwij zend met 16—4 overeenkomstig het voor stel besloten en wat betreft de verminde ring van een aanslag met 128 stemmen, m'ede volgens B. en W. besloten. 8. Beplanting 'Nassaustraat. Ook deze aangelegenheid werd in dc vo rige zitting nog niet afgedaan. De Raad wil de nog nader kennis nemen van de rech ten der erven aan deze straat gjclegen en in zage hebben van de daaropi betrekking heb bende akten. Met 10 tegen 9 stemmen werd na een breedvoerige discussie besloten om, over eenkomstig .het voorstel van B. en AV., tot beplanting over te gaan. (De vergadering duurt? voort, j AGENDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg, 8 uur. Münchener Kunstier Cabaret niet den heer en mevrouw Speenhof! 14 en 17 Juli. Rotterd, Diergaarde, 8 uur. 19 Juli. Rotterd. Diergaarde, 2lf» u. nam. Conceit. 6e Regt. Infanterie. lerk en School. De Godsdienstig Democratische Knng zal zijn teerste zornerconferentie den 31en Augustus en den len September houden te Tonsel, bij Harderwijk. Besproken zullen worden de (navolgende onderwerpen: De antithese (inleider dr. J. II. Gunning AA'zn.), schooldifferentieering naar godsdienstige be ginselen (inleider |R. Casiinir), en onze verhouding tot de godsdienstige sociaal-de mocraten (inleider ids. G. Fopma). Ne». Rïrv. Kerk. Beroepen te Alaastricht (toez.) ds. J. ten Braggcnkate te Terwoide, 'die voor het beroep te Santpoort heeft bedankt; te Hoogercon ds. N. v. cl. Snoek 'te AJaar dingen te Maarsseri de lieer N. Bij- demast, eand. aldaar. Doopsgez Kerk. Beroepen (e De Rijp ds. J. Scherpen- huijsen te Den lip; le Sappemeer c.a. ds. S. II. N. Gorter te Twisk en Abbekerk. Geref. Kerken. Beroepen te Sleeuwijk bij Gorinchem ds. G. IV. Akkerhuis te Ierseke. Bedankt voor het beroep te Aiblas- -erdain ds. .1. Mulder, te Broek op Langea- dijk; de 's Gravendeel ds. P. E. v. Schaik, te Anna Jacoba Polder (Z.). Sport Cricket. Rood-en-AA'it, dat Donderdag en A'rijdag a.s. te Brussel een wedstrijd zal spelen te gen een XI-taI onder leiding van graaf d'Oultremonl zal in het veld komen zon der mr. A. A. Dienier Kool. L. van Gogh, AAL van Spenglor en AAL van AA'averen. Daar entegen heeft de bekende speler dr. J. Rueb zijn medewerking toegezegd, terwijl ook drie spelers van de VGr. C. C. meegaan. Het elftal zal bestaan uit de heeren: C. J. Posfhuma (aanvoerder), .AA' van Manen, J. Swens, dr. Rueb, van Eeghen, mr. Const. Feith, van Loon, D. Ivessler, de Jong. Mes man en Reydon. Luchtvaart. Ongeluk met een luchtschip. Reuter seint Udine d. d. gisteren: Het Italiaansche bestuurbare ludhtsclhij(R 5 wjas geland in de legerplaats en werd, terwijl een tiental cavaleristen het vasthielden, door den wind weer omhoog gevoerd. Negen sol daten lieten de touwen los, maar de tien de wérd mee naar boven getrokken en Hel naar omlaag, toen de ballon reeds een hoogte van 150 meter had bereikt. Hij was onmiddellijk dood. Het luchtschip, welks bemanning aan boord gebjeven vras, landde vervolgens zon der moeilijkheden. Gemengd Nieuws. De Haagsche tramstaking (Men zie 4e pagina.) Heden meldt men ons uit 's-Gravenhage: Nu de relletjes in de stad, voornamelijk in het centrum, toenemen, zijn er door de overheid maatregelen genomen om over meerder politiepersoneel en marechaussees te kunnen beschikken op punten, waar dit noodig zal blijken. Dientengevolge is van hedenochtend af de bewaking der vier remises van de H. T. AI. aan fl- Frans Halsstraat, de Laan van Mccrdervoorl, den Rijswijkschen weg en den A'arstenhoctkweg (Schevcningen) niet langer opgedragen aan bereden en gewone plolitie en marechaussees, maar zijn de militairen als bewakers opgetredenEen paar honderd manschappen van de regi menten Grenadiers en lagers is thans ovct de verschillende remises verdeeld. Alet het oog op de jongste ongeregeld heden wordt de politiemacht nog versterkt met honderd marechaussees, die gelegerd zullen worden in de Frede rikskazerne. Hoewel men aanvankelijk van voornemen was, lijn 8, evenals gisteren een 7l/« minu- tendiensl te doen rijden, is nader besloten vandaag niet te rijden. AA'el zal de stoom- tramlijn Den Haag—Delft worden bereden. Bij alle schakelkastjes, waarvan er giste ren op Schevcningen twee vernield zijn, slaat thans een politiepost. Tiet bestuur der Neclerlandsche Atereenl- ging vau christelijke kantoor- en handels bedienden, heeft een schrijven gericht aan de directie der Haagsche Tramweg- Alij., iwaariu zijn protesteerde tegen het h. i. dwingen van haar kantoorbedienden om als conducteurs dienst te doen. V Aan de firma AHsser van AVeerente 's-Gra venhage is door de II. T. AI. opgedragen de verschillende wagens, die de laatste dagen beschadigd waren, te fotografeeren. De Afaatschappij liet dit doen om ten allen tijde, waar noodig, te kunnen aan- toonen dat zij, door overmacht gedwongen, den geregeldtjn dienst niet kon onderhou den. Indien dit betwist zou worden, zullen deze fotografieën kunnen dienen om de overmacht te bewijzen. ATerder wordt medegedeeld, dat de Afaat schappij, zoolang de toestand van opwin- mguiir

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2