Rechtzaken. «erk en School. Christ. Geref. Kerk. Sport Nieuws. STADSNIEUWS. V V Dat is zeer jammer, omdat op den duur de gemeente dezen grond dringend noodig zou heb!en geluid. Albanië. Kapitein K. \Y. F. Doorman, Woensdag namiddag met ziekteverlof uit Albanië te Utrecht teruggekeerd, heeft een redacteur van de Stiehteche Ut, te woord gestaan Dij mht den too land in Albanië hope loos, tenzij de mogendheden, resp. Dosten x-ijk en Itabé. ingrij|n>n. Anders, zoo zeide hij. is de boel \erloren. En indien de mogendheden dit doen, is daar een groote troepenmacht voor noodig. Alles ten Zuiden van de lijn Valarm, Bernt, Kontza :l- in handen der Grieken. Met in handen der E pi roten, maar m die dor geregelde Griekse he troepen, aangevoeld door (irieksehc o-fficïeren. Deze Grieksche legermacht is ongeveer 14.000 a 1.3.0LH' man isterk en zeer goed toegerust. Zij beschikt over ui'nemend ooilagsmateriaal. uitstekende artillerie, heeft mitrailleurs en zelfs icger-autojinobielen. De Grieken hebben daar, zoo vertelde de heer Doorman, veel verschrikkelijke wreedheden bedreven. Hij heeft het plan, over deze barbaarsckheden ecnige artikelen te schrijven. Denkt u; zoo werd den heer Doorman gevraagd, dat de andere A'ederlandsche officieren spoedig huis-toe zullen gaan? Daar is niets van te zeggen, antwoordde de kapitein. Dit hangt geheel van de mogendheden af. Grijpen die in, dan zullen ze zeker gaarne van de diensten onzer officieren gebruik maken. Xu kunnen de A'ederlandsche officieren absoluut niets (doen. Generaal de Deer heeft dan ook alle colonnes terug laten komen. Durazzo, zoo zei de kapitein Doorman ver der, zal niet licht vallen. Majoor Kroon, heeft oen zeer goeden maatregel genomen, om het terrein om de stad, over een af stand van 800 Af. te laten afbranden. Ver der kunnen de Albaneezen niet aanvullen. Dat ondervindt men in Durazzo. en dat heb ben wij, jammer genoeg, maar al te dik wijls ook moeten ondervinden. Valona is niet te houden. Binnen korten tijd zullen de opstandelingen deze stad in liun macht hebben. De stad wordt ver dedigd onder leiding van den bekwamen kapitein van hel OoMenrijksclie leger Guil- lart. Of het echter zal haten, betwijfelt de lieer Doorman. Hij gelooft, dat de mogendheden wel zul len ingrijpen. En indien de A'ederlandsche officieren met verlof, dan hersteld zijn, zul len ze ongetwijfeld naar Albanië teruggaan, kapitein Doorman tenminste met graagte. Do Kamper Ct. heeft bezoek gehad van den heer C. Vogelsang, uit Zutphen, die op eigen kosten als vrijwilliger naar Durazzo is gegaan. Maandagavond 6 Juli lag hij er op de reede aan boord van een Oosten- rijk-che Lloydhoot, al opgenomen met twee Duit hors en twee Oostenrijkers hij een detachement Roemeensehe soldaten, die een in Albanië reeds aanwezige afdeeling gin gen versterken. Zoo kwamen zij, een troep van een kleine vijftig man, den volgenden ochtend te Durazzo binnen, zonder dat men ook hem, enkel met een bewijs van Neder landerschap in zijn zak, iets had gevraagd. In de kazerne aangekleed in een eenvou dige, zelf bekostigde uniform en gewa pend met niet het nieuwste geweer en vijf tig patronen, heeft hij dadelijk dien ochtend gedefileerd voor Albret en Mbretina, na af loop waarvan een woordje tot hen allen werd gesproken door de vorstin. En dien zelfden avond heeft hij al patrouille-dienst verricht van 9 tot 1 uur. Met exerceercn, patrouilleoren en op schildwacht staan heeft hij de verdere dagen doorgebracht en op Woensdag 15 Juli, den avond vóór zijn ver trek, nog een algemeen alarm meegemaakt. Want toen majoor Roelfsema er achter was gekomen, dat onder de nieuw aange komen vrijwilligers zich ook een Neder lander bevond er zijn nog een oud-kolo niaal, ridder Af. W. O., en een landgenoot, die hier in dienst geweest zijnde, over Duiisehland in Albanië is terecht gekomen - hebben hij en de andere officieren uit Nederland hun best gedaan, om den heer V. te belezen weer terug te gaan, ook het "daarvoor benoodigde reisgeld bijeenge bracht. En zoo heeft de heer Vogelsang tegelijk met de officieren Snellen van Vollenho ven en Doorman de terugreis aanvaard. Onder dc overwegingen die de Nedcriand- sche officieren te Durazzo lieten gelden was vooral deze, dat de ATederlanders ston den huilen alle offieieele bescherming, daar enkel de zes groote Europeesche mogend heden er door oorlogsschepen en in de controle-commissie vertegenwoordigd wa ren. DIr, bel., InToerr. en Ace. Bij Kon. besluit is een pensioen verleend aan L. van Leeuwen, wed. A. Ritte, kom mies lo klasse bij 's rijks belastingen, ad £340. VLAARDINGEN, '24 Juli. Do heer A. Naaktgeboren van hier komt voor als no. 1 op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs 2e kl. no. 6 te Rotte ri dam en als no. 3 op die voor de school voor g. 1. o. 3e kl. no. 51 aldaar. VLAARD1NGEAT, 24 Juli. Van gemeente wege is men thans begonnen met de werk zaamheden voor het aanbrengen van pen uurwerk in den toren van de nieuwe Her vormde kerk aan den Binnensingel, zoodat de bewoners in den omtrek zich spoedig zullen mogen verheugen in een openbare tijdsaanwijzing. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 28 Juli 1914, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulen der verga dering van 30 Juni 1914 en verdaging van die van 14 Juli d. a. v. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Wijziging der Gemeonte-Begrooting. dienst 1911. j 2. Bepaling van bet beffingspercentage der ukornstenbekisting. Vaststelling kahieren no-.. 1. 2 en 3 dei plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1914—15. t. Vaststelling supplotoire kolderen sch.»olgeld Hoogere Burgerschool en Scho len A. eu Ik 5. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning over 1913. ti Verzoek van J. Af. Hillenius om. eer- o! ontslag als ieeraar aan de Hoogere Burgerschool, met advies van Burgemees ter en Wethouders. 7 Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum (vacature J. AI. van der Schalk.") S. Benoeming van een Ieeraar in het Duitscli aan de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium. Aanbevolen worden: 1. J. W. Weehuizen, te Heerenveen: 2. S. Anholt te AVinseho- ten. 9. Benoeming van een Ieeraar in liet Bouwkundig vakteekenen aan de "Burger avondschool. Aanbevolen worden: 1. J. K. Teeuw, 2. T. Jouslra en 3. II. C. Satter. 10. Benoeming van een opzichter hij het Bouw- en Woningtoezicht. Aanbevolen wor den: 1. J. Hofmeijer, 2. H. Groeneweg en 3. Th. F. Tromp. En verdere voorstellen en mededeelin gen. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men hoofdakte is o. m. geslaagd de heer A. Xoordijk, van hier. De 18-jarige Floris Hoek, werkzaam in de zagerij der firma v. Deventer, had het ongeluk met de stooinzaag in aanraking te komen, ten gevolge waalvan 3 vingers en de duim der rechterhand werden afge zaagd en de pink gekwetst. Per rijtuig naar het ziekenhuis gebracht, is hij daar ter ver pleging opgenomen. Hedenmorgen omstreeks 7 piur viel de Jjmmennan v. d. Berg van de stelling van een in aanbouw zijnd pand aan de Tiel- pian Oemstraaf. De man moest ten gevolge van hevige pijn in den rug het werk neer leggen; hij is naar zijn woning in de A'een- lantstraat gebracht. 1 Een 14-jarig meisje heeft gistermiddag bij de politie aangifte gedaan, dat een jongen haar met een drinkcnsblikje had geslagen en bloedend verwond. Tegen den jongen b proces-Verbaal opgemaakt. Vanmorgen heeft een jongen aangifte ge daan van de vermissing van oen pa ir nieu we rijgschoenen. Iftj had deze in de zwem inrichting neergezet en moest later consta- tceren, dat ze waren verdwenen; in de plaats er van was een paar oude klompen achtergelaten. Ilel paard voor den vrachtwagen van de wasscherij Phoenix" schrikte vanmorgen van een passoeremlen wagen en sloeg op hol. Het paard liep met den wagen de Wesit- fraukelandschelaau uiten geraakte met den wagen op de Nieuwe Haven bekneld tus schen de daarslaande hoornen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doordat de koetsier bezig was de wagen te laden toen het paard er van door ging. De wagen werd cc,liter aan de voorzijde ingedrukt, terwijl voorts een boombeseherming geheel ver nield en twee hoornen ontveld vierden. Gem, Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 08 en hedenmiddag 09 graden Fahrenheit. AGENDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg. 8 uur. Revue: Hoera! we hebben pensioen. 24 en 28 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 25 Juli. Lokaal Korte Kerkstraat 3, 8 uur. N. Chr. Geh.onth. V. Gezellige sa menkomst. 20 Juli. Rotterd. Diergaarde, 2J/z u. nam. Concert. 4e Regt Infanterie. 28 Juli. Gemeenteraad Scliiedam. 2 uur. Uit de Rottendamsche haven. De 42-jarige kantoorbediende S. A. S. te Rotterdam is gisteren in hoogei' beroep gegaan van het vonnis d.d. 17 Juli van do rechtbank aldaar, waarbij hij Ier zake van valschheid in geschriften, veroordeeld is tot twee maanden gevangenisstraf. Het 0. AI., dat vier maanden geëisclït had, is mede in hooger beroep gegaan. De Loterijwet. De kantonrechter te Dordrecht heeft gis teren den sigarenwinkelier AVI G. AI. H. te Dordrecht wegens het verkoopen van z.g. Tijdgeeslloten veroordeeld lot een boete van f300 of 30 dagen hechtenis. Twee andere wederverkoopers van die loten kre gen f10 en flö boete of 6 dagen hechte nis. Nkd. Hkrv. Kerk. Naar de „Rotten!.'" verneemt, heeft dr. A. \V. Bronsveld, te Utrecht, tegen 1 Ja nuari 1915 zijn emeritaat als predikant der Ned. Iferv. Kerk aldaar aangevraagd. Beroepen te Bameveld tR C. J. Leen- mans te Utrecht. Geref. Kerken. ■Beroepen te Duirrswoudo ds. J. D. Spoelman te Stroobos. Beroepen te AmersfoortBaaxn de heer J. Jongeleen. cand. te 's-Gravenhage. R.-K. Kerk. Naar „De Tijd'' verneemt, zal de bis schopswijding van mgr. Hopmans plaats hebben don 24sten Augustus (St. Bartliolo- meus). Hooger Onderwijs De heer Emile Verviers uit Leiden te aan de universiteit te Leuven gepromoveerd tot doctor in de politieke en diplomatieke we tenschappen. Schaken. Wedstrijd te Alannheim. De uitslag van de vierde ronde, die gis teren gespeeld te, luidt: Janofski--Carls: remise. Alechin— Breijer: Alechin wint. BogoljuboU- Post: Bogoljuhof teint. FlamhergKrugerremise. Tarra schDu rasTariuscJi wint. Alieses—Alarshaliremise. Fahmi— Spielmann Spieltnann wint. Vidmar—John: Vidmar wint. RétiTartakower: Réti wint. De stand van liet tornooi is thans: Spielmann 4, Vidmar 21»*, Réti 21/», Du ras 2*, John. Kruger, Carls en Bogoljubow 2, Alechin 1Tartakower. Alarshali. Breyer en Janowski t1,»*, Alieses 1 !A>, Tar- rasch 1*, Flamherg 1, Post** en Fahrni*. afgebroken partij. Do Haagsche tramstaking. Ten einde do oplossing te bevorderen van het arbeidsconflict bij de Haagsche Tram wegmaatschappij en voor, zooveel noodig. nog waarborg te bieden voor liet welslagen van de door den raad van beheer dier maat schappij toegezegde regeling der arbeids voorwaarden van het personeel, hebben B. en AV, van 's-Gravenhage het wen schel ijk geoordeeld en besloten een commissie in het leven te roepen, welke den raad van beheer bij de samenstelling dier regeling zal bijstaan en van advies dienen. De hoeren inr. dr. A. van Gijn, fhesaurier- generaal aan het departement van finan ciën, dr. W. II. Nolens, lid van de Tweede Kamer, en inr. J. B. Peyrot, lid van den raad van toezicht op de spoorwegdiensten, liebhen zich een benoeming tot leden dier commissie laten welgevallen. In overeenstemming met het door de Ilaagsche Tramweg Maatschappij ingenomen Standpunt, dat de regeling der arbeidsvoor waarden van het personeel aan Burgemees ter en Wethouders ter goedkeuring zou wor den aangeboden, heeft het bestuur, ook zon der dat het bij de samenstelling van eenige zoodanige commissie zou worden betrokken, zich tot samenwerking daarmede bereid verklaard. Burgemeester en Wethouders vleien zich dat thans een beëindiging van het conflict kan worden tegemoet gezien. Naar wij vernemen zal, nu door B. en AV. de reeds vermelde commissie tot hijstand en advies van den Raad van Beheer der II. T. Af. bij de samenstelling der door de .Maatschappij toegezegde regeling der ar beidsvoorwaarden van het personeel, is be noemd, de Raad van Beheer zich spoedig gaan bezig houden met het ontwerpen dier regeling. Daar het gereedkomen hiermede uitter- aard eenigen tijd zal vorderen, laat het zich aanzien dat eerst in den loop of waarschijn lijker tegen het einde van de maand Angus tus de ontwerpen aan de beoordeeling van de commissie zullen kunen worden onder worpen. Gistermiddag had ten stadhuize een con ferentie plaats tusschcn den burgemeester en drie stakingsleiders, de heeren Nathans, Terra en Van Oost. De conferentie, te 4 imu' aangevangen, eindigde te ruim 5 uur. De hoofdbestuursleden der samenwerkende or ganisaties werden telegrafisch uitgenoodigd. naar Den Haag te komen. In het gebouw van den R.-K. Volksbond werd nog laat in den avond die confe rentie gehouden, ten einde overleg te ple gen over de mededeelingen van B. en W. Reden meldt men ons uit Den Haag Hedenochtend 9 uur is voor het eerst se dert 13 dagen de trambel weer gehoord in het stadsdeel tusschen het Plein en de Laan van Aleerdervoort. Het was grappig in dit stadsgedeelte het publiek de eerste tramwagens te zien aan gapen als wel iets heel vreemds, en alsof niet reeds jaren achtereen de tram daar rijdt. Ook moet vastgesteld worden, dat bij het indienststellen yan dit lijngedeelte eenig minder gefluit werd .Vernomen dan bij het in dienst stellen van lijnen in andere doelen der stad. J3ij de meubelfabriek van Aftitters op het Piet Heinplein werd door de Werk- lieden een mauifesteerend karakter dragend schol gefluit aangeheven. Dit gaf dan pok den kapitein der marechaussée aanleiding op den terugtocht de tram hij dit pun! stil te doen houden en de dubbelpost mare chaussees daar ter plaatse bijzondere sur veillance op te dragen. De dienst, die, zooals gemeld, in de plaats treedt van den dienst Plein-Ov<r bosch van lijn 4, wordt onderhouden met 8 motorwagens, zonder aanhangwagens. Er wordt oni de 7 minuten gereden. Conferentie tusschen Directie H. T. AI. en ontslagen personeel. Hedenochtend heeft in liet kantoorgebouw der H. T. Ah een onderhoud plaats gevon den tusschen de Directie der II. T. AT en een deputatie uit liet ontslagen personeel, beslaande uit zes personen. Door de deputatie werd als eerste vraag gesteld Is de Direclie bereid alle ontslagen in te trekken, ook dat van den hulpconduc teur van Putten. Hierop luidde het antwoord der Directie: De Directie der II. T. Af. is bereid, voor zoover de door liet ontslag opengevallen plaatsen niet door nieuw aangesteld perso neel zullen zijn ingenomen, bij voorkeur bet thans ontelagen personeel voor herplaat sing in aanmerking te doen komen. De hulp conducteur Van Putten wordt niet terug genomen. -Als tweede vraag werd gesteldZullen geen rancune maat regelen worden genomen? Het antwoord der Directie luidde: Bij zondere maatregelen legen het ontslagen personeel zullen niet worden genomen, b" honden» het recht der Direr,tie om zelf de keuze te doen betreffende de weder in haar dienst aan te nemen personen. D< Directie behoudt zich ook voor den dienst geheel nieuw te organiseer™ en in verhand daarmede het geheide jiersoneel opnieuw in te deelen. Er zal zooveel mogelijk naar ivo:den gestreefd, dat de nieuw aan te ne men personen uit het oude personeel nud denzelfden werkkring zullen worden bo Sast als voorheen. Vraag 3. Zullen de ontslagen beambten op hun oude plaats worden hersteld? Dc op hel oogenblik der gedeeltelijke we der indienstneming van het oude personeel bij de II. T. Al. in dienst zijnde personen blijven bovenaan de ranglijst de plaatsen behouden, wplke zij thans innemen. De uit het vroeger personeel ter keuze der Directie terug te nemen personen zullen onderling hun rangnummer zooveel mogelijk hernemen. De Directie stelt harerzijds als voorwaarde, dat het terug te nemen per soneel, zich sterk makende voor zijn huis gezinnen, zich van iedere uiting of van ieder gebaar ter zake van het voorgevallene bij de staking zal onthouden, zoowel recht streeks, als middellijk, tegen hen, fiie bij de Maatschappij 'tijdens de staking in dienst zijn gebleven of in dienst aangesteld. Iedere plagerij door woord of feitelijk heid of onkameraadschappelijken omgang hij de dienstvervulling zal met onmiddellijk ontslag worden gestraft De deputatie antwoordde, dit ter kennis der stakers te brengen, die hierover zouden vergaderen. Omtrent dit onderhoud wordt van de zijde van de stakers nog ve'fnamen, dat door dc vertegenwoordigers van het personeel aan de Directie niets gevraagd werd betreffen de de arbeidsregeling, in verhand met hun vertrouwen in B. en AV. gesteld. Het on- deihoud bleef dus uitsluitend betreffen, de voorwaarden tot opheffing van den strijd. Het personeel betuigde zelf niets liever te willen dan in het belang van het publiek en de gemeente tot een oplossing te komen. IRt antwoord der Directie werd schrifte lijk overhandigd. Alondeling werd nog ver klaard, dat 75 man niet zouden worden teruggenomen. In de daarop hedenmorgen volgende ge houden vergadering van het stakend per soneel der H. T. AI. werd met algemeene stemmen besloten de staking niet op te hef fen, omdat de Directie weigert van rancune-maatregelen afstand te doen. De staking te Zaandam. De Bond van Werkgevers in het Hout bedrijf te Zaandam heeft in een vergadering van Woensdagmorgen besloten, door bemid deling van den lieer .T. Decker, aan de arbeidersorganisaties een antwoord op luiar jongslen brief te doen toekomen. Den hoer Decker wordt daarin verzocht, aan deze organisaties te berichten, dat het bestuur van den bond bereid is te onderhandelen mei een commissie uit de organisatie, liet bestuur van den bond legt verder nog nadrukkelijk vast, dat de voorwaarden, waarop de arbeid kan worden hervat, reeds aan de stakers bekend zijn. Het stelt er prijs op, eventueel van tevoren te ver nemen de namen der personen, die deze bespreking zullen houden. Nadat dc heer Decker de besturen der arbeidersorganisaties van dit antwoord ten spoedigste in kennis heeft gesteld, is nog gislemamiddag een huishoudelijke vergade ring door de arbeiders gehouden, waarin dit schrijven een punt van bespreking uit maakte. i Er waren inmiddels 40 z.g. „stakingbre kers" aangeworven in Duitschland. Dit was Woensdag al een publiek geheim, zoodal de stakers op hun post waren. De pa troons hadden gisteren levensmiddelen in geslagen, en de werkplaatsen waren er op ingericht om deze menschen nachtlogies te bieden. De mannen kwamen gisteravond halfzes aan. Het stationsplein was geheel bezet met stakers, de politie zorgde ech ter, dat de in- en uitgangen vrij werden ge houden. Burgemeester Ter Laan en de wet houders Kamphuys, Donia en Duys, bene vens ile enmmïssaris en de inspec teur van politie waren aanwezig. De I mitsdien, wer- den in de 3de klasse wachtkamer gelaten die daarna werd afgezet. Daarop werden de papieren van de vreemdelingen onder- zocht, lyelke van de meesten niet in orde bleken te zijn. waarop de burgemeester weigerde de mannen in de gemeente toe te laten. 1 De bedoeling schijnt te zijn, dal deze Duitschers over een paar dagen zullen te- rugkomen. Slechis twee der Duitschers (de een bleek eigenlijk een Deen van geboorte te zijn, de andere kwam uit Beieren) hadden een pas- poort of Heiniatschein. Dezen zouden dus kunnen biijven. Air. \ran Zuvlen protesteerde tegen deze toepassing van art. 1, 2e lid van het ves tigingsverdrag. doch het baatte niet. Wet houder Duys haalde de noodigc papieren van het Stadhuis, o. a. een formulier waar- bij de burgemeester van Zaandam gelastte, dat de Duitschers onder poliliegeleide over de grens zouden worden geleid. Wethouder Duy- trad. toen aldus was besloten, opnieuw naar huiten om de ver zamelde menigte vóór het stationsplein toe te spreken. Onder hoera' deelde hij smede, dat de Duitschers weer naar buis gingen en dat de overheid streng onpartijdig was opgetreden, mei handhaving der wet. Hij verzocht verder de menigte om het der politie niet lastig te maken, doch rustig naar huis te gaan. (Hernieuwd gejuich.) Anarchistische relletjes. Tien mannelijke en vrouwelijke anarchis ten zijn Woensdagavond door de politie van het bureau Stadhouderskade te Amster dam aangehouden om te worden gecon fronteerd met verschillende getuigen in ver band met liet op een schuit werpen van een politic-agent hij een relletje op den Binnen-Amstel, op Zondag j.l. Drie hunner- werden, op grond van de getuigenverkla ringen, vastgehouden. Gistermorgen is dit drietal ter beschikking van de justitie ge steld. (Hhkl.) Zakkenrollers. Ter gelegenheid van de kermis te Utrecht, hebben zakkenrollers gisteren hun slag we ten te slaan. Van ver lillende personen werd de por- temonnaie gerold. i>M'n kind, m'n kind..." In den nacht van 19 op 20 Juli surveil leerden een tweetal agenten uit Den Helder op de grens van Den Helder en Callantsoog, bij eenige woonwagens van een zigeuner troep, waarvan de mannen geregeld als paardenkoopers do markten bezoeken. Een tweetal vrouwen' zaten breed neder gehurkt en werden verzocht op te gaan slaan. De vrouwen voldeden niet dadelijk aan dit ver zoek. Toen een der agenten de een tot spoed aanzette,' riep ze angstig: „m'n kind, m'n kind". Evenwel een vijftal kippen kwamen dra van onder haar rokken te voorschijn De in de nabijheid wonende hoer Zan der bleek deze kippen te vermissen, doch deed hiervan geen aangifte, omdat de troep hem er f 20 vergoeding voor betaalde. De vrouw is echter desniettegenstaande ter be schikking van de justitie gesteld. Zij be weert echter deze kippen van een andere vrouw gekregen te hebben. Voorioopig blijft ze in voorarrest. Harde straf. Een 12-jarige schooljongen gaf gisterna middag op den Nieuwen Binnenweg te Rot terdam een paard een klap met zijn pet. Het dier sloeg achteruit en de jongen kreeg" een trap tegen het hoofd, waardoor hij be wusteloos ineenzakte. Met een hersenschud ding is hij in het ziekenhuis opgenomen. Brutaal. Een brutaal stukje is in Santpoort afge speeld. Uit een weiland nabij Mecrenberg werd een koe gehaald, geslacht en de beste stukken meegenomen. De overblijfselen wa ren neergeworpen in de boschjes aan den Zwarten AA'eg. Een onderzoek wordt inge steld. Vermoed wordt, dat bewoners van kermiswagens niet vreemd zullen zijn aan deze laffe daad. Verdronken. Te Nieuwe N'iedorp is AVoensdagmiddag het 21/a-jarige zoontje van deil lieer J. S. in een sloot verdronken. Te Ter Apelkanaal (Gron.) is AVoensdag het 10-jarige zoontje van den landbouwer Ifeinen met een kruiwagen van een brug te water geraakt en verdronken. Te Siddeburen (Gr.) is AA'oensdagavond de 19-jarige Jandbouwersknecht Heiko P. hij het baden in de Alunnekesloot verdron ken. Te Blokzijl is AAteensdagmiddag het 5- jarige zoontje van bakker J. P. verdron ken. Te Ter-Neuzen is een 11-jarige jongen bij het visschen verdronken. Gislemamiddag is het lijkje van het zoon tje van den heer II. de Jonge te Delfzijl, dat bij het baden in de Eems is verdronken, gevonden. 1 Gisteravond is te Rotterdam de 9-jarige A. C. P., al spelende van een steanen trap aan de Ataashaven O.Z. te water gevallen en verdronken. Het lijkje van den jongen werd eenigen tijd later opgehaald. Door den bliksem getroffen. Tijdens het hevige onweer, dat AVocnsdag

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2