Christ. Geref. Kerk. buiten] nniUebe zaken Sii' Edward Grev zei- de in antwoord op ©en vraag: „Ik ver neem, dat de concessie aan de Vulcan"- maatschappij om de rivier bij Vlaanlingen «it te baggeren en uil te diepen reeds in haar bezit is. Die concessie is in beginsel toegestaan, maar ik heli geen reden om te veronderstellen, dat dit ©enigermate in breuk zal maken op de controle op den Waterweg door de Xederlaudsche regee-rins. Ik ben ingelicht, dat de maatschappij grond verkreeg met bet doel erts te verschepen en ik twijfel er niet aan dat iedere andere buitenlandsche maatschappij het recht zou hebben een dergelijke concessie te ver werven." Personalia. Sedert e-enige dagen verblijft hier ter stede in Hotel „Üe Rellevue" de president van den Koemcensehen Senaat, de heer B. M. Misser. Xederlandsch-Dnltsclie Inspectiereis. Uit Enschedé meldt men d.d. 29 dezer aan de ,,N. CL": Tal van Nederlaudsche en Dnitsche auto riten, o. a. de commissaris der Koningin ,t OverijseL de inspecteur der belastingen, ■ie burgemeester van de grensgemeenten in Twen the, de Regierungs Prasident uit Mun ster iAV. met zijn staf, zullen morgen aan de grens onzer provincie een inspec tiereis per auto houden. Het doel dei- inspectie is ilen toestand na te gaan, waar op aan de grens .gebouwd wordt, dit in verband met het voornemen, te gelegener- tijd tot het besluit te komen, wat den bouw op of aan de greris betreft, te ban delen in den geest yan het tractaat met Hannover, waar liet verboden is op het gebied der beide lauden op zekeren af stand van weerszijde der grens te bou wen. 1 Na afloop zal de commissie, circa 25 personen, zich aan een maaltijd vereenigen. Tweede Kamer. De Koninklijke boodschap, ten geleide van het wetsontwerp betrekking hebbende op het in dienst houden van de militie en den overgang naar de landweer, is heden aan de Tweede Kamer verzonden. V De Tweede Kamer is bijeengeroepen op a.s. Maandag 3 Augustus, namiddags lVa uur. i Te 'Delft is hedenmorgen te 7 uur het Landweerkader der lichtingen 1909 toten en met 1913 van het. 33e bataljon lands weer-infanterie onder de wapenen gekomen liet wordt van 3 Aug. af te 11 mille gelegerd en geoefend met de manschappen der lich tingen 1912 en 1913 van dat bataljon uit de gemeenten Itelfr, Hof van Delft, Berg- sche.nhoek, Herkei, Kot,hel, de Lier. Maas land. Maassluis, Overechie, Pijuacker. Hijs- wijk, Seliicluvek, Schiedam, Schipluiden,' Ylaardingen, Ylaardmgeramhacht, Vrijen- fban. en Wateringen. (District Delft). Yreemde oerloyuchejiea. Een Kon. besluit is uitgevaardigd, geil; teerd 30 Juli, waarin wordt, bepaald ïl; het met. liet oog op den algemeenen poli tiekeu toestand in Europa niet geoorloofd is aan oorlogsschepen of daarmede gelijk gestelde vaartuigen van vreemde mogend he den zich van uit zee en het daar bin neii gelegen Nederlandse!ie watergebied te begeven of zich daarin op te houden. Nederland en de balteulandache toestand. Het „Stbl." no. 331 herat een Kon. be sluit van den 30sten Juli. tot oproeping onder de wapenen van de tot de landweer behoorenden, die deel uitmaken van de landweer-grenswacht, de landweer-kust wacht en de landweer-bewakingsdetache- menten. De minister van oorlog heeft gisteren een groot deel van den dag in het ka binet van zijn ambtgenoot van binnenland- sche zaken doorgebracht. In verband met den internationalen po- litieken toestand, zijn in den afgeloopen nacht de post- en telegraafkantoren in het land geopend geweest. Met het oog op den ernstigen poli tiekeu toestand zijn alle verloven van de ambte naren der posterijen en telegrafie inge trokken. Bij de directie der Tramwegmaatschappij ZutphenEmmerik is bericht ontvangen, dat van gisteravond 9 uur af, de trams de Duitsch© grens niet meer mochten pas- (seeren. Bijgevolg heeft de directie den dienst op het traject 's-Heeren bergEmme rik moeten staken. YVegens het gevaar van confiskeereu van de ladingen, indien na vertrek van de booten do oorlog mocht-' uitbreken, heeft de Steenkolen-Handelsvereeniging te Rot terdam gisteravond de belading van ruim twintig in de haven liggende stoomschepen, stop gezet. ,(„N. R. Cl.") De teeetaxd. De Koningin beeft beslist, dat er Oor logsgevaar bestaat in den zin van art 186 der Grondwet r Bedoeld wordt liier de 4e alinea van. art. 186, luidende- „Of er oorlogsgevaar in den zin, waarin „dat woord in 's Lands wetten voorkomt, „aanwezig is, beslist de Koning." Dit is aldus te verstaan, dat de Ko ningen) de aanwezigheid van oorlogsgevaar mag constateeren, ook zonder dat het on der de wapenen roepen daarmee gepaard behoeft te gaan. Dit is zoo bepaald, omdat op laatstge noemde handeling (het in buitengewone omstandigheden buitengewoon onder de wa penen roepen van dienstplichtigen, die niet in werkelijken dienst zijn) onverwijld de Staten-Generaal moeten worden gekend, en de voldoening aan dezen eisch langs een hoogst geruchtmakende» weg zou zijn. De toestand 'van oorlogsgevaar kan door de Koningin aanwezig worden geacht, zon der dat zij voor het buitengewoon onder de wapenen roepen goede aanleiding vindt. Van hoogerhand is gelast dat aile ambte naren en beambten, in dienst der H. S. M., die thans met Verlof zijn, onverwijld in hun standplaatsen moeten terugkeeren. .Ook de verloven der ambtenaren en be ambten van den Post- en Telegraafdienst zijn ingetrokken en voor zoover zij met verlof zijn, moeten ook zij ten spoedigste ■op hun standplaatsen terug zijn. De directie der Holl. IJzeren Spoorweg- Maatschappij maakt bekend, dat geen ijl en vrachtgoederen, levende dieren, lijken, en rij- en voertuigen ter verzending meer worden aangenomen. Bestelgoederén worden nog voorwaarde lijk aangenomen, zonder verantwoordelijk- iheid der H. S. M. voor de tijdige afle vering. i De peilt P i toestand en de financieels crisis Uil. Amsterdam: Er hebben gisteren weer besprekingen plaats gehad tusschen ili* voornaamste fi nanrieele firma's hier ter stede. Rij de con fererilie, die er dien middag ten kantoren van de Nederlandse he Handel-Maatschappi werd gehouden, is ook de minister van financiën, do heer BertJing, tegenwoordig Het Bankierssyndicaat, hetwelk gisteren gevormd was om de effectenbeurs te steu nen, heeft zijn pogingen opgegeven, zoo dat het syndicaat niet meer bestaat. Nadat gisteren door de sluiting van de Ef fectenbeurs het opnemen van prolongatie onmogelijk was geworden, en hel bankiers syndicaat tot steun van de Effectenbeurs daarom opgeheven was, beeft gistermid dag, zooals reeds gemeld, in bet gebouw van de Nederlandsche Bank, in tegenwoor digheid van de minister Treub en Bertling, een bijeenkomst plaats gehad van een aan tal der voornaamste bankiers hier ter ste de. De ministers deden de toezegging, dat van regeeringszijde het mogelijke gedaan zal worden om de financieele crisis te ver minderen. Hef resultaat der bijeenkomst van gistermiddag is geweest, dat zich met steun van de Nederlandsche Bank een nieuw con sortium heeft gevormd, om in het algemeen hen, die tengevolge van den dreigenden algemeenen toestand in moeilijkheden zijn geraakt of mochten geraken, en voor steun in aanmerking kunnen komen, te steunen Wij kunnen nog mededeelen, dat de toezeg gingen gezamenlijk eeri bedrag van f 200 milLioen beioopen. Gisteravond 10 uur zou te 's-Oravenhage de conferentie met alle ministers worden voortgezet om deri toestand te bespreken vooral ten aanzien van de positie ran tie Nederlandsche Bank. Vit D en Haag: Gisterenavond te half negen kwamen in het departement van justitie de ministère in buitengcwonen raad bijeen. Alle depar tementshoofden, behalve de minister ran waterstaat, waren aanwezig. Om tien uur werden de bankiers, die gisterenmiddag te Amsterdam met de ministers Treub en Bert Jing vergaderden, in den raad van ministère toegelaten, waarna men tot elf uur in con ferentie bleef. Aan de pers werd medege deeld, dat noch omtrent den ministerraad noch omtrent de conferentie met de ban kiers op dit oogenblik een bericht werd gegeven. De „N. R. Ct." schrijft: Het bericht van de beschikbaarstelling van het reusachtig bedrag als hier boven genoemd zal cr zeker vee! toe kunnen bij dragen om angstige gemoederen gerust te -tellen. De vraag is bet echter of daarmede de moeilijke toestand, die er in de effecten- wereld ten onzent ontegenzeggelijk beslaat, kan worden bezworen. Die vraag is enkel le beantwoorden wanneer antwoord kan worden gegeven op een tweede vraag en wel deze, of de bedoelde maatregel van de bankiers in zicli sluit, dat de Amster damse!) e effectenbeurs vandaag weer wordt opengesteld. Mocht dit laatste inderdaad het geval zijn, dan zou' bij de opnieuw grooter gewor den koersverschillen hel antwoord op de eerste vraag zeker twijfelachtig moeten lui den. Intusschen schijnt de kans op hel we der openstellen van de Anisterdumsche ef fectenbeurs onder de tegenwoordige om standigheden niet zoo heel groot, gezien het sterke verzot, dat zich van den kant van een groot gedeelte der beursbezoekers daar tegen gisteren heeft geopenbaard en dat er dan ook toe geleid heeft, dat do beurs ge sloten is gebleven. Een sluiting van de tot aan het oogenblik, waarop de politieke effectenbeurs voor onbepaalde» tijd, en wel tot aan het oogenblik, waarop de politieke horizon is opgeklaard althans een einde is gekomen aan den ontwrichten toestand, die nu in den fondsenhandel ontstaan is door ligt stop zetten van de zaken op zoo vele buitenlandsche markten, waardoor ten onzent den aandrang tot verkoopen ver hoogd wordt zou, volgens de in verzet gekomen beursbezoekers, mede een nood zakelijk middel zijn, om de bestaande moei lijkheden te bezweren. In baar gisteren gehouden vergadering Een goed onderhouden winkel- en woon- heeft de Vereeniging voor den Haagschen huis met erve, open grond en daarnaast geld- en effectenhandel het vólgende besluit gelegen pakhuis, aan de Hagastraat, nrs. genomen: I 49 en 51, te Schiedam, groot 1 are 43 De vergadering besluip de afwikkeling; centiaren, f3100. van effecten-transacties te schorsen tot de wederopening van de Amsterdamsche beurs. Trede door Reeht. Het hoofdbestuur van.den Alg. Ned. Bond Vrede door Recht hoeft in antwoord op zijn telegram van Maandag aan den ko ning van Servië hot volgende telegram ont vangen De ontvangst erkennende van het tele gram van den Rond aan Z. M. den Ko ning van Servië, berichtik u, order 1e liobbeu ontvangen, uw aandacht te vestigen op ons antwoord op de nota van Oosten rijk-Hongarije, waarin de Servische regee ring, be zied d met den besten wensch om het conflict op vredelievende wijze op te 1 pogen. voorstelde, de zaak te brengen voor het llof in Den Haag. Dit voorstel is niet aangenomen. AGENDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw- burg. 8 uur. Revue: Hoera! we hebben pensioen. 31 Juli. Rottendamsche Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. 1 Aug. Lokaal Nat. G.. O. Vereen. Lokaal Korte Kerkstr, 3, 8 uur. Gezelli ge samenkomst. 1 Aug. Casino. Nap de la Mar, No. G6. {kom. opor.). Specialiteiten. 2 Aug. Rotfcerd. Diergaarde, 21/2 u. nam. Concert. 4e RegL Infanterie. Kerk en School. Finantleel nieuws. Naar de -i pCt. gemoenteleening van Har derwijk van f 25,000, die. volgens het plan op den eerste der volgende maand zou worden gestort, is door niemand ingeschre ven. "YLAARDINGEN, 31 Juli. Tot onderwij zer aan de school voor g. 1. o. 2e kl. no. 6 te Rotterdam is benoemd de heer A. Naakt geboren van hier. YLAARDINGEN. 1 Juli. De schieioefenin gen tot verhooging van 's Lands Weerkracht zullen tot nader order gestaakt worden. YLAARDINGEN. 31 Juli. 31 orgen-Zater dag-a vond, zal op het Yerploegh Chassé- plein £cn concert door de muziekvereeni ging „Concordia" worden gegeven. STADSNIEUWS. De meblllsatle. Heden werd hier de mobilisatie bekend gemaakt door het luiden van de alarm klok van den grooten to'ren. Bovendien trokken tamboers .door de stad. vergezeld van 2 mannen, die elk een bord droegen, waarop geplakt de mo bilisatie-order. Het gewone spreekuur van den Wethou der van Onderwijs zal met morgen Zater dag te beginnen, tot nader aankondiging niet gehouden worden. Naar "wij vernemen beeft de heer J. W. Weelreizen de benoeming tot leeroar in hot Duitsch aan 'de Hpogere Burgerschool en het Gymnasium alhier, wegens zijn be noeming te Delft, niet aangenomen. Bij de te Breda gehouden examens hoofd akte is o.m. geslaagd mej. M. A. L. van den Burg, van hier. Bij de le 's-Gravenhage gehouden examens haudteckenen L. O. is o. m. geslaagd de lieer M. Droge van hier. Rijkspostspaarbank. Uit de talrijke aanvragen om terugbeta ling, welke dezer dagen plaats hebben, is het den directeur der Rijkspostspaarbank gebleken, dat bij sommige inleggers dooi de oorlogsberichten ongerustheid gewekt is over de veiligheid hunner spaargelden. Door hem wordt er daarom op gewezen dat voor die ongerustheid geen en kele grond bestaat. Immers, de Staat "der Nederlanden waarborgt, zon der eenig voorbehoud aan de in leggers de "teruggaaf hunner inlagen en de betaling der verschuldigde renten. Wat er ook gebeure, d i t staat dus v a s t, dat de inleggers kapitaal en rente zullen terugont vangen. De gelden, die de inleggers terughalen en onder eigen bewaring nemen, kunnen door verschillende omstandigheden als on eerlijkheid. brand enz., verloren gaan, doch wat bij de Rijkspostspaarbank is onder gebracht blijft ten allen tijde hun eigendom, zij kunnen het niet ver liezen. Houders van Slaalsschuldboekjes worden er op gewezen, dat de Staat de volledige nakoming waarborgt van de verplichtin gen, welke aan de Spaarbank tegenover hen zijn opgelegd. De Directeur der Rijkspostspaarbank, BUSING. Schietoefeningen. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis, van belanghebbenden, dat de schietoefeningen tot verhooging van 's Landsweerkracht, in de St. Joris Doele hier gehouden, voorloopig zijn gestaakt. In een pand aan de Frederik Hendrik- staat is de muntgasmeter opengebroken en geledigd. Toen de bewoners, die uit wa ren geweest, in hun wo-ning terugkeerden, bemerkten zij dit. Blijkbaar is het feit gepleegd door kleine jongens, althans is '11 gedeelte van 't geld in gevonden op een plaats in een land nabij die straat en die werd aangewezen door een paar jon gens, die daar eenige kleine jongens had den bezig gezien. Deze hadden blijkbaar het land als bewaarplaats vani hun roof gekozen. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Notaris D. Boddeüs. Geveild 31 Juli. Een goed onderhouden, gunstig gelegen dubbel woonhuis, en erve, met daar echter gelegen open grond en pakhuis (thans die nende voor auto-garage), henevens open gang, aan de N.Z. van de Lange Haven nrs. 64 en 66, te Schiedam, ter gezamenlijke grootte van 2 aren 90 centiaren, f 5300. Alg. Synode der Ned. Hcrv. Kerk. 13e Zitting. Een belangrijk stuk werk lag Woensdag op tafel. Verschillende omstandigheden zijn oorzaak dat tijdens deze Synode vier re glementen te behandelen zijn, twee her ziene en twee nieuw ontworpen©, Een dei- eerste is dat voor Kerkelijk 'Opzicht en Tucht. Verleden jaar deed dr. Wevland het voorstel tot herziening, omdat sommige be sturen door de formuleering der bepalingen vaak in verwarring komen. Een andere volgorde, een strenge onderscheiding van bestuurszaken, geschillen en luchtzaken, extk invoeging van sommige bepalingen is ncodig, gebleken. Een commissie werd be noemd, bestaande uit de hoeren mr. J. Knottenbelt te 's-Gravenhage, mr. J. Schok king, pred. te Leiden en de lederi der Sy node dr. Wevland, Eilerts de Haan en El lens. De laatste ontviel haar echter dooi den dood en werd vervangen door het plnatsverr. lid Schrieke. De herziening, waarvoor den vooreteller de meeste eer toekomt, kwam voorspoedig gereed en liet nieuwe reglement met heldere memorie van toelichting en een overzicht, dat duidelijk aanwijst, welke artikelen gewijzigd, vc-i plaatst of nieuw ingevoegd zijn, vergemakke lijkt de kennisneming. Prof. Cannegictei- deed aanstonds een voorstel ter hevor.le ring van beknopte behandeling. Bij de algem. beschouwingen werd zoo wel door den president als door de prof. Knappert en Cannegieter hulde gebracht aan de commissie van herziening, terwijl een woord van eerbied aan het overleden lid Ellens wordt gewijd. Besloten werd Donderdag tot behandeling der artikelen over te gaan. Prof. Cannegieter rapporteerde over een voorstel van de Class. Verg. van Alkmaar om in het Jtegl, o. h. Godsdienstonder wijs een bepaling op te nemen, dat min derjarigen, die lidmaat willen worden, een verklaring hebben over le leggen van va der voogd of voogdes, waarbij deze ver zoekt, om den minderjarige als lidmaat, der kerk aan te nemen. Dit voorstel is een uit vloeisel van een arrest van den Hoogen Raad. waarin de band, waardoor lidmaten tijdens hun minderjarigheid aan de kerk ver bonden worden, die dus belastingplicht doet ontstaan, niet erkend wordt. De comm. v. rapport beveelt de bepaling, die geen gees lelijk belang schaadt en misschien stoffe lijk baten zal, aan. Het rapport zal later behandeld worden. Evenzo-o wordt besloten over een ander rapport van denzelfden spr., behandelend een verzo-ek van de boeren Diederiks e. a„ studenten in de theologie ie Leiden, Utrecht en Groningen, om de theol. examens te vereenvoudigen door óf het kerkelijk voor bereidend examen met bet proponents examen samen te smelten, öf de vakken van het laatste le verminderen. Er wor den toch 5 examens in 5 jaar tijd afgelegd; de stof is zoo uitgebreid en de eischen maken dat men 'wee-, driemaal in som mige vakken wordt geëxamineerd. liet rap port wordt ter inzage gelegd. Van den heer D. van Po-pta, pred. te Bunnik, was een voorstel gekomen om een paar artikelen van het. RegL v. Kerkel. Op zicht en Tucht aan te vullen of te wijzigen. Aangezien men oordeel!, dat de zaken, in die artikelen bedoeld, elders voldoende ge regeld zijn, wordt aan dit verzoeTc geen gevolg gegeven. Ten slotte komt in behandeling een klacht van den Ring Bommel, die van oordeel is niet billijk te zijn bejegend door de Synod, commissie in zake een te voeren proces over pastoralia te Poederoyen. Na uitvoe-' rige besprekingen verklaart de Synode zich onbevoegd o min dezen te handelen. Nog is te vermelden, dat de president een commissie II voor eindredactie benoemde, bestaandte uit de heeren prof. Knappert en Couvast. De eerste bestaat uit die hoe ren Cannegieter en Schrieke. 14e zitting. Een 23e zetel is in de vergaderzaal ge plaatst, die ingenomen is door den secun dus-secretaris, ds. L. W. Bakhuizen v. d. Brink. Hij wordt hartelijk begroet dour den president, die hem mededeelt, dnt liij daarom een paar dagen voor het aftre den van den secretaris is opgeroepen, op dat hij met den gang van zaken in de Sy node bekend zij. De behandeling van liet RegL van Kerkel. Opzicht en Tucht wordt voortgezet Gele genheid wordt gegeven tot indiening van amendementen. (Opgemerkt wordt, dat deze niet aan stonds kunnen in behandeling komen zon der dat zij behoorlijk bekend en bestudeerd zijn. Daarom wordt besloten ze te laten drukken en daarna te behandelen. In behandeling komt een voorstel van de class, verg. van Deventer, waarover de heer De Groot» rapport uitbrengt Het wil bepalen, dat elders woonachtigen, die in een andere gemeente willen aangenomen worden, een bewijs moeten overleggen, dat zij de laatste twee jaren voor de aanne ming getrouw de oathoeiusatie hebben be zocht. Yan deze bepaling k;ui slechts met toestemming van beide kerkeraden worden «afgeweken. Dit voorstel komt, zij hot ook in verschillende bewoordingen, telkens te rug, vanwege het herhaaldelijk voorkomend aannemen met weinig kennis'. .Ook te De venter verkreeg liet den steun van predi kanten en ouderlingen van alle richtingen. Toch kan het in do Synode geen meer derheid vinden. Wel getuigen alten hun, hooge belangstelling roar bol grwlsd. on- derw., doch dan volgt een maar,... met tal van bezwaren. Na h'reede discussie wordt ten laatste naar het advies der meerderheid baar con clusie aangenomen en derhalve het voor stel van Deventer verworpen. De heer Mcntben diende daarop *n voor stel in, dat herhaaldelijk gewijzigd uvr.l, onder de besprekingen. Lang werd over deze wetswijziging gestreden, 'lot deze ten kaatste verworpen wordt met 10 tegen 9 stemmen. -Weder komt de zaak van den Liederen bundel op het tapijt, door de Syn. Comm. is onderzocht naar de auteursrechten en het is gebleken, dat de liederen van den Ge zangen- en Vervolgbundel, tengevolge van contract «alleen uitgegeven mogen worden door de Evang, Gezangen-compagnie. Daa'r- aan valt niets te veranderen. Deze com pagnie heeft aan de. Synode een voorstel gedaan, zóó in liet nadeel van haar tegen partij, dat aanneming er van niet kan ge schieden. Daarom wordt besloten, volgens het rap port van den heer Couvret het voor kennis geving aan te nemen. Maar tevens wordt na dit schrijven ingezien, dat de uitgaaf van den concc-pL-liederenbu ndel-Schrieke nu onmogelijk geworden is, weshalve het on derzoek, dienaangaande moet opgegeven worden en pogingen in die yielding ge staakt. Na dit negatieve besluit wordt de zitting gesloten. Re 1 i g ie u s S o c. Verbond Woensdag 29 Juli had te Zeist een con ferentie plaats van religieus© socialisten. pl.nl. 30 in getal, voornamelijk sprekers en organisators der Religieus-Socialistische Zon ingsbijeenkomsten. Na uitvoerige, van veel wederzijdsche waai deering getuigende besprekingen werd een commissie benoemd, die zal trachten voor to bereiden een algemeen Religieus- Socialistisch Verbond in Nederland. De commissie is als volgt samengesteld: Kees Mever, voorzitter: C. G de Vos, secr.Enka (mej. A, van der Vlies), ds. M. van Leeuwen, en Daan van der Zee. U'HbL'Y) Nkd. Hkrv. Kerk. Dr. .J. H. Gunning J.Hz., afgetreden als directeur van het 1 laarlemsche Diacones- senbuis, stelt zich niet weder beroepbaar. (N-ed.) Aangenomen het beroep te Veldho ven, N.-Br., (toez.) de heer J. A. Swart, cand. te Pnterswolde. Aangenomen liet beroep (toe'z.) te Uithoorn de heer W, van Limburgh, cand. aldaar. Beroepen te Lutjeb'roek ds. van Dijk te Nieuwveen. Bedankt voor het beroep te De Bilt en te Ameide en Tienhoven, ds. S. van Dorp, te Bodegraven. 'Beroepen te Sneek de heer "T. .Tonge- Ieen, cand. te 's-Gravenhage. Beroepen fe Alfen-Oudshoorn en te Urk de heer H. Hoogendoorn, cand. te Zwijndreehl; te Harderwijk de heer N. Bijdemast, cand. te 's-Gravenhage. Beroepen 1e Zaamslag de heer 11. Hoogendoorn, cand. te Zwijndrecht. Doopsgezinde Gemeente. A«ingenomen het beroep te Sappe- meer ds. S. II. N. Gorter te Twisk en Abbekcrk. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterend ds. D. Sikkel, te Leidschendamte Ruhort ds. C. J. Hakman, te Ilollum, op Ameland"; Bedankt voor het beroep te Hasselt ds. J. Ozinga, te Kamerik. Kemonstrantsciie Broederschap. A ang en om en het beroep 1e Zwam- merdam ds. W. Mackenzie, te Brielle. Sport Schaken. Het to urnooi te Mannheim. Na de 9e ronde was de stand als volgt: Aljechin 7i/2, Spielmann G'/e, Reti, Marshall en Breijer 6, Vidmar 5 en twee afgebroken partijen, Tarrasch 41/2, John, Bogoljuiboff en Tartakower 4, Du ras 3'/2, Kriiger en Fahrni 21/t en één afgebroken partij, Post, Carls, en Flamberg 21/», Mioses 2. Voetbal. Wat E lig els c h e clubs verdienen. In het vorige seizoen werden de volgende enorme bedragen door Engelsc-lie voetbal- •liibs aJs sehoone winst geïnd: „Liverpool" het meeste, nl. 105.BGO (gulden: „Aston Villa", volgt dan met 80.400 gulden; „Tottenham Hotspurs" ver diende 06.000 gulden; „Sheffield Wednes day"' 40.320 guldenen zoo "gaat liet voort Luchtvaart, Luchttoerisme. De „Kampioen" ontving van de besturen der volgende gemeenten bericht, dat gunstig is beschikt op het. verzoek tot het aan brengen van leekens op de gashouders ten dienste van het luchttoerisme: Amsterdam (AAI), Arnhem (AH), Breda (BE), Doetinchem (stad) (DT), Edam (EM), Elburg (EB), Enkhuizen (EK), Haarlem (HR), Helder (HD), 's-Hertogenbosch (HB), f

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2