De oorlog. Laatste Nieuws. Gem. Zweminrichting. De temperatuur van het water was he denmorgen 66 en hedenmiddag 69 graden Fahrenheit Gereilde en verkochte onroerende goederen i Notaris D. BODDEüS. Verkocht 5 Sept. Een dubbel huis, waarin een koffiehuis, met erf en open grond aan het Wilhelmina- plein no. 26 te Schiedam, groot 1 A. 32 c.A. in veiling f2240, verkocht voor f2590. Een pand, bevattende, twee beneden, wo ningen en vijf afzonderlijke verhuurde bo venwoningen en erf met open grond aan de Warande nrs. 2 en 4, hoek Westerkade te Schiedam, samen groot 3 A. 37 c.A. in veiling f4650. Daarvoor verkocht. A6EKDA. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg, 8 uur. Toffe jongens van het 7e. S en 11 Sept Rott Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschutters. Kunst en Wetenschap. A. v. d. Borst. Men meldt ons uit Antwerpen: Naar wij vernomen heeft onze landge noot, de heer A'. v. d. Horst, oen der directeuren van den" Kon. Ned. Schouw burg, na de bekendmaking, dat "gedurende het as. winterseizoen de schouwburgen niet bespeeld 'zouden worden, deze stad ver laten. Met zijn echtgenooe, mevr. W. r. d. Horst—v. d. Lugt Melsért vertoeft hij jhn.ns te Rotterdam. Rechtzaken. Moord. Voor do Haagsche Rechtbank werd lieden be handeld de zaak van den 28 jarigen opperman J. S., die den lGen Juli j 1. zijn vrouw A. C. S., in de echtelijke woning aan de Kalkoenstraai 8, te "sGravcnhago,, met eenige revolverschoten van het leven beroofde, en zich daarna zelf met een schot uit zijn revolver trachtte het leven te benemen. Hij had zich echter slechts een schampschot toegebracht. Zooals destijds werd mede gedeeld, was do verstandhouding tusschen de echtelieden in den laalsten tijd niet goed. De man maakte misbruik van sterken drank. Beklaagde, die zeer zenuwachtig is, legt een volledige bekentenis af. Hij erkende dat de ver standhouding tusschen hem en zijn wouw nogal wat te wenschen overliet, en dat hij on den noodlottigen dag een revolver had gekocht om zijn vouw ter dooden. Verschillende getuigen, o. a. genoesheeren uit bet ziekenhuis, waarheen het Ijk van de ver moorde vrouw ter schouwing was vervoerd, wer den gehoord, zoomede eenige politic-dienaren en buren. Het Openbaar Ministerie vorderde tegen be klaagde 10 jaren gevangenisstraf. De verdediger, Mr. \V. de CIcrcq, drong op een veel mildere straf aan. Pleiter liield zich overtuigd, dat bek], lijdende is aan een psy- cldsch defect. Uitspraak over 11 dagen. Kerk en School. Geref Kerken i Beroepen te Lollum cis. E'. C. v. d. Laan te Driosum. Christ. Geref, Kerk. Beroepen te Lutten de heer J. IIoo- gendoorn, cand. te 's-Gravenhagc. Oemeiigd Nieum. Huis Dier Aa". De bekende modelboerderij en melkinrich ting „Het Iluis te Aa", te Doonverth, wordt 1 October stop gezet en het personeel ont slagen. t Verdronken. Gisteren is bij Koudckerkc bij het baden in de zee verdronken de 31-jarig© J. W. Rissocuw, ambtenaar bij de Staatsspoor te Middelburg. Twee meisjes, die zich eveneens te ver hadden gewaagd, werden met moeite gered. Gist. In de Kernvergadering is bekend ge maakt, dat er voorloopig nog voor 4 maan den voorraad is in de Gistfabriek te Delft, zoodat er gelukkig nog geruimen tijd werk is. Ontsnapt. Dinsdag arriveerde te OldenzaaJ met grootc snelheid een auto, komende van Am sterdam. Op den Benlheimerslraatweg te Oldenzaal werd de wagen door de grens wacht tegengehouden. Iloewcl men een ze ker wantrouwen tegen den inzittenden heer, genaamd M., uit de Regulierstraat te Am- Sterdam koesterde, had men geen reden ©en man aan te honden, daar de noodigc papieren in orde waren. De auto verdween in de richting Bentheim en keerde, na aan de Ned. Duitsclie grens genoemden heer te hebben „uitgeladen", naar Oldenzaal te rug. Kort daarop ontving de politic te Ol denzaal een telegrafisch verzoek uit Am sterdam, om de bewuste auto aan te hou den, daar genoemde M., als chef eener zaak, verdacht werd van grootc oplichtingen te Amsterdam. Te laat echter: de vogel was gevlogen. Een later ingesteld onderzoek leidde tot heden tot nog geen resultaat Niettemin meent men den dader op het spoor te zijin. Hei standpunt der Duitsche pacifisten. De „Deutsche Friedesgesellschaft" heeft het volgende manifest verspreid: „Europa staat in brand! Een oorlog is uitgebroken, zooals de wereld er geen ge zien heeft sinds een eeuw, sinds den tijd van de oorlogen ran Napoleon, een oorlog die nog verschrikkelijker en verderfelijker is dan die vroegere, zoowel door den rcus- achtigen groei der techniek en der vernie tigingsmiddelen als door de ontzettend toe genomen gevoeligheid van liet geestelijke en economische leven. Nog slechts eenige weken geleden zou den de leidende staatslieden van Europa het waanzin genoemd hebben, hun volkeren tot zulk een oorlog op te roepen; zij zouden die gedachte vol verontwaardiging ran zich geworpen hebben. Nu is die waanzinnige gedachte werkelijkheid geworden. Dat dit mogelijk geweest is, dat vindt zijn oorzaak ten slotte in het wederzijdsche wantrou wen, dat alle volkeren behcerseht en alle internationale verhoudingen vergiftigt, een wantrouwen, dat weliswaar dikwijls gerecht vaardigd wordt door valschheid en dubbel zinnigheid, maar dat zich helaas ook uit strekt tot verzekeringen, die eerlijk en zon der bijbedoelingen worden gegeven en ver trouwen moesten verdienen. En er bestaat een wisselwerking tusschen dit wantrou wen en den toestand van internationale anarchie, waartegen de beschuldigingen van ons, pacifisten, zich steeds hebben ge richt. Een afgrijselijke bevestiging van onzecri- tiek en onze leer is deze catastrophe, welke zoo onverwachts over Europa is los gebroken. Wel is van verschillende zijden gepro beerd het dreigende conflict op te lossen door een bemiddeling, zooals door de Haag- sche Conventie's was bedoeld. Tan het Hof van Arbitrage echter, dat de mogendheden zelf in den Haag hebben doen ontstaan, van de mogelijkheid, daaraan de oorspron kelijke twistvragen te onderwerpen, is ter nauwernood ernstig sprake geweest Wij betreuren dat, maar wij erkennen tegelij kertijd, dat de tegenstellingen, die bijna tegen den wil der machthebbenden en ze ker tegen de gevoelens der volkeren in, zoo noodlottig scherp waren geworden, onder de tegenwoordige omstandigheden, nu de bemiddeling onmogelijk was gebleken, wel niet geschikt waren voor een op rechts regelen berustende scheidsrechterlijke be slissing. Wij, Duitsche pacifisten, hebben in de laatste jaren duidelijk den nadruk er op gevestigd, dat de be toeken is van de Haag- sche instellingen, hoe merkwaardig deze voor de geschiedenis ook zijn, niet mocht werden overschat en dat van alles, wat de diplomaten daar hadden tot stand gebracht, op het criüeke oogenblik slechts papieren artikelen zouden overblijven, wanneer er niet een verandering kwam in de gezind heid van regeeringen en vólkeren en wan neer er niet hoven de individueele staten een internationale rechts- en statenorgani- salie zou tot stand komen, die haar grond slag had in het algemeen rechtsbewustzijn. Deze gedachten zijn door veten van ons volk niet begrepen. Zij zagen de verzeke ring van den vrede in de toenemende be wapeningen. Nu voert het wantrouwen van den bewapeningswedstrijd tot de ca tastrophe. Een van de ergste feiten in de noodlottige ontwikkeling van de laatste weken is dat het hoopvolle begin tot een Duitsch-Engel- sclie en een Duitsch-Fransche toenadering dat reeds gemaakt was daardoor met één slag vernietigd wordt. Het resultaat van een gelukkigen strijd in liet Oosten kan ondanks alle oorlogsgruwelen er toe lei den, clat een tot nu toe onderdrukte be schaving wordt vrijgemaakt in het Wes ten zal in ieder geval, hoe ook de oorlog moge afloopen, prachtige beschaving jam merlijk worden vernietigd. Wij welen, dat millioenen Engelschen en Franschen met ons dezen oorlog ten zeerste betreuren en dat onze vrienden want wij wagen het ondanks den oorlog toch nog te spreken van onze Engelsche en Fransche yrien- den met ons alles gedaan hebben tom dien oorlog te verhinderen. Wij weten b'cter dan velen van onzo landgenooten, hoe krachtig en eerlijk gemeend in lirecde la gen van 'het Engelsche en Fransche volk het streven was, om met Duilschland lot een duurzame goede verstandhouding te komen. Wij zijn er ook van overtuigd, dat binnen enkele jaren deze ontwikkeling sterk genoeg zou zijn geweest om te verhin deren, dat een oorlogsoonfliot in het Oos ten naar Jiet Westen van Europa zou zijn overgeslagen. Dat ;s nu voorloopig alles voorbij'., i Wat ons jn de eerstvolgende weken en maanden te wachten staat, zal een gruw zaam aanschouwelijk onderricht zijn in de leer ,van het pacifisme, een vreesclijko wederlegging van hen, die zoo losweg van den frisschen, opwekkenden oorlog en zijn zegeningen hebben gesproken. Wij besef fen wel met onze landgenooten, welke ethische waarden de oorlog tot uiting heeft doen komen. Maar naast do reusachtige en verheffende ondervinding van algemeen© offervaardigheid zal spoedig komen de ont zetting over al de ellende, ontaarding en b'arbaarschheid van den oorlog, het luide jammeren over onbeschrijflijk lijden en het stille weenen over verwoest levfensgeluk. iWij mogen de hoop koesteren, dat, wan neer de .vrede weer hersteld zal zijn mil lioenen zullen instemmen met dé kreet, die men nu reeds ook buiten onze krin- ken kan hooron„Dit moet de laatste Euro- peesche oorlog geweest zijn." Zoo zal onze raak uit dezen oorlog nieuwe kracht win nen. Maar deze winst is met den dood, het lijden en de ellende van millioenen onschuldige slachtoffers te duur gekocht Er kan geen twijfel bestaan omtrent de plichten die nu 'tijdens, den oorlog op ons pacifisten rusten. Wij, Duitsche pacifisten, hebben steeds het recht en de plicht ons vaderland te verdedigen erkend. Wij hebben getracht, gemeenschappelijk met onze bui- tenlandsche vrienden te doen, wat onze zwakke krachten vermochten, om het uit breken van den oorlog te verhinderen. Nu, nu de beslissing over oorlog of vrede aan onze macht is onttrokken, en ons volk van het Oosten, Noorden en Westen be dreigd zich in een voor ons beslissenden strijd bevindt, heeft iedere Duitsche pa cifist op precies dezelfde wijze als iedere andere Duitscher zijn plichten tegenover zijn vaderland te vervullen. In offervaar digheid voor het vaderland zal hij zich niet laten overtreffen door degenen, dig voor de vredesgedachte, toen het nog tijd was, niets anders als hoon en spot hadden. Zoo deelen wij de algemeene plichten met alle landgenooten. Bijzondere plichten echter bezitten wij, pacifisten, ook tijdens den oorlog, overal waar blinde nationale hartstocht de plaats inneemt van opoffering en bezieling voor het vaderland. Ook temidden van den har den strijd moeten wij in den tegenstander den medemensch hoogachten, moeten wij den enkeling niet laten lioeten voor wat anderen uit zijn volk aan ons misdreven hebben. Die plichten kunnen vervuld wor den zonder dat aan de nationale waardig heid jets Ipkort wordt gedaan. Wij zijn overtuigd, dat de overweldigende meerder heid van het Duitsche volk dit gevoelen deelt; maar in den loop van den oorlog zullen wij gelegenheid genoeg hebben, in concrete gevallen er toe aan te manen, dat dit gevoelen in practijk wordt gebracht. Nog een andere plicht rust op ons tij dens den oorlogvan onze betrekkingen met het buitenland gebruik te maken, om te genover een systeem van leugenachtige be richten, dat wij nu al kunnen opmerken, do waarheid tot haar recht te laten ko men in het belang van de menschheidl en van ons zelf in het bijzonder. Zbodra echter de mogelijkheid van het sluiten van vrede in do verte opdaagt, willen wij, gemeenschappelijk met gelijkden- kenden in andere landen, daarvoor strij- tden, dat er een vrede tiot stand komt, die niet den kiem van nieuwe oorlogen in zich draagt, «aar die den weg opent voor een duurzame gemeenschap van de Europcesche cultuurvolken In vrede en recht." De Duitscliers in N.-Fr ank rijk. De Duitsche actie. LONDEN, 7 Sept. De „Daily Telegraph" vernam den 4en dezer uit (Berlijn: Zoo zeker zijn de Duitschers van liet eindsucces, dat er een beweging van hun troepen op het oorlogstooneel begint van Üiet westen naar hot oosten. Twee Duitsche legercorpsen zijn per trein uit België vertrokken, met bestemming naar Oost-Pruisen. Het Engelsche expedi tiel|pgor. LONDEN, 7 Sept. (Officieel). Sinds den 27cn Augustus heeft het Bjritsche leger 5 rustige dagen doorgebracht. Het leger ver loor van den eersten tot den 2en Septem ber 15.000 man, doch oen groot aantal van dezen worden vermist en men ver wacht, dat zij zich opnieuw bij het leger zullen voegen. In tusschen zijn versterkin gen aangebracht en zijn de vooruitzichten gunstig. De Duitschers in België. Do toestand. ANTWERPEN, 6 Sept. De Duitschers zijn gisteren bij Boschkapellen in wanorde teruggeslagen, op Vilvoorden een duizend tal do-oden achterlatende; de verliezen der Belgen zijn onbeduidend, dank zij het vuur van het Belgische veldgeschut. De Belgische officieren hebben opdracht gekregen aan hun manschappen mede te deelen, dat het beter is te sterven of ge wond te worden bij de verdediging van huis en haard, dan door de Duitschers ge vangen te worden genomen en verplicht te worden tegen de Russen to strijden. TERNEUZEN, 7 Sept. De spoorwegver binding DendcrmondeLokeren fis ge stoord, zulks in Verhand met de krijgsver richtingen tusschen die plaatsen. Lbkcren is nog niet bezet, doch de Duitschers trekken in die richting. In de omgeving van Wille- hroeck en Puers hebben gisteren bij do daar plaats gehad hebbende gevechten de Duitschers door het vuur van verdekt op gestelde Belgische troepen groot© schade geleden. TERNEUZEN, 7 Sept. De spoorverbin ding tusschen Gent en Antwerpen over Si Nicolaas is verbroken. Van uit België hier aangekomen reizigers hebben medegedeeld, dat een Belgische legermacht uitgetrokken is om te trachten de Duitschers uit het Land van Waes terug to drijven. Ter zee. Op een mijn geloppen. LONDEN, 7 Sept. De Engelsche krui ser „Pathfinder" is aan de monding van de rivier de Tyne op een mijn ges tooien en gezonken. Het verlies aan rnenschenle- vens is groot. Ook een passagiereschip is hetzelfde lot overkomen. De naam van dit schip wordt niet gemeld. LONDEN, 7 Sept. („Tel."). In een uit voerig verhaal over het ongeluk van het stoomschip „Runo", verhaalt de correspon dent van de „Daily Telegraph" te Grimsby, dat de officieren van meening zijn, dat een zeventigtal personen vermist worden. De geredden werden door stoomtrawlers op gepikt. De passagiers waren geen vluch telingen, maar Russische reservisten, in Amerika woonachtig en onder de wapenen geroepen. De gezagvoerders der stoomtrawlers toon den buitengewone dapperheid. Een dezer trawlers kon het zinkende vaartuig slechts bereiken Langs een weg. waar men wist. dat een groot aantal mijnen lagen; hier van op de hoogte gesteld, zeide de kapi tein eenvoudig De duivel hale die mijnen, maar onze plicht is, het leven der schipbreukelingen te redden of het onze te verliezen. Uit Engeland. 's-GRAVENHAGE. 6 September. De Brit- sche Legatie alhier meldt aa. het volgende: Het eind van de eerste maand van den oorlog js do heerschappij ter zee van GrootRrittmnië en zijn bondgenooten on aangetast gebleven. De groote Duitsche en Oostenrijkse!)© vloten blijven in haar havens onder bescherming van haar mij nen en batterijen, en ze zijn niet instaat ergens stand te houden. Sterk als do fRriteche vloot thans is zal ze nog worden versterkt in de volgende twaalf maanden, met niet minder dan tien eerste klasse kapitale schepen, vijftien kruisers en twintig l^rpedo vternielere, waardoor nog verder wordt vergroot de overmacht tn schepen van alle klassen over Duitse hr larid, dat in datzelfde tijdsverloop niet meer ftan een derde van dat getal aan zijn vloot kan toevoegen. Inmiddels zijn aan den oproep van de Regeering 300.000 nieuwe recrutcn aan het Britse he vrijwilligersleger toegevoegd. Vele nieuwe divisies worden reeds georganiseerd, en het aantal recrutcn dat nu eiken dag wordt ingeschreven bedraagt anderhalve divisie. Het geheele Rijk is absoluut eens gezind en vast besloten den oorlog tot een succesvol eind door te voeren. Oostenrijkers en Russen. De gevechten bij Ha 1 icz. WARSCHAU, 6 Sept. (part-, vertraagd). Omtrent de gevechten bij Halicz in Oosten rijk, ten Z.-O. van Lemlierg, wordt bericht, dat de Oostenrijkers daar wanhopig stre den en de circa HO forten om die phiats trachtten te behouden tegenover do troe pen van generaal Brussilaff. liet gevecht hij llalicz o-verlrof in lievigheid dat bij Lemberg. Generaal Brussiloff is voorgedra gen voor de 4e klasse ran de Orde van St. George. De Russen vochten acht da gen lang. 1 Diverse bericli'en. Roode Kruis-transporlen. WASHINGTON, 6 Sept (Part). Het Ame- rikaansche Roode Kruis te Washington hoeft aanvrage gekregen van de Fransche regeering om 10.000 draagbaren te zenden en oen hoeveelheid heelkundig materieel. Hel Amerikaansche Roode Kruis-schip neemt daarvan een deel mede. De Duitsche regecring bij een Chicago- firma een order geplaatst hebben voor een millioen kilo verbandwatten. Daar deze opdracht niet geschied is via het Duitsche Roode Kruis, 'zal Duilschland zelf vooreen transportmiddel moeten zorgen. "Duitschers en Molumcdanen. NAPELS, /6 Sept. (Hid.). Stoombooten uit lEgvpto hier aangekomen melden, dat de Duitsche agenten de Moliamcdanen tegen Engeland trachten op te zetten. Zij ver tellen dat Duilschland overal zegevierend is en dringen er bij de Moliamedanen op aan Turkije te helpen hij de verovering van Egypte, Li bye, Tunis en andere Md- liamcdaansclio gebieden in Afrika, en Azië. Vele Duitschers zijn gearresteerd. Tijdelijke dienst H. IJ. S. M, VAN SCHIEDAM naar: R'dam: van. 6.22, 7.43, 7.50, 8.46, 9.51, 10.8, 10.37, 10.50 11.35, nan. 1.12, 12.17, 2.58, 3.53, 5.03, 5.21, 6.20, 7.12, 7.44, 8.53, 9.42, 10.17, 12.7. Delft, Den Ilaag, Leiden, Piet Gijzenbrug, Hillegom, (Haarlem en Amsterdam: van, 7,4, 8.4, 9.4, 10.9**), 11.40*); mm. 1.50 a) 2.19, 3.25 a), 4.24 a), 5.9, 7.47 **J, 8.15*), 10.20. t i "Vhuardingen, Maassluis en Hoek van Hol land: van. 5.15, 7.53, 9.20 b), 10.45 o), h.m. 12.2, 1.18 c), 3.5 b), 4.40, 8.2, 10.38. NAAR SCHIEDAM: Van Rotterdam: v.m. 5.C.50, 7.40, 7.56, 8.55, 9.10, 10—, 10.35, 11.25, ,11.45, non. 1.8, 1.40, 2.10, 2.55, 3.15, 4.15, 4,30, 5.—, 7.38, 7.50, 8.—, 10.12, 10.30. Van Delft: v.m. 7.28, 8.32, 9.48, 10.24; mm. 12.59, 2.44, 5.7, 5.58, 6.59, 8.39, 9,29, 11.54. Van Den Haag: v.m. 7.15, 8.18, 0.27, 10.14; mm. 12.48, 2.33, 4.55, 6.48, £.28 9.18, 11.43. Van Amsterdam: v.m. 5.55, 7.7»), 8.55 11.30; mm. 1.20**J 3.14*), 5.30, 7.15**), 8.—, 10.25. Van Vlaardingen: v.m. 6.11, 7.32, 9.37, 10.36, 11.22; n.m. 2.3, 3,33, 4.49, 7.29, Van Maassluis: v.m. 6.2, 7.20. 9.25, 10.24; n.m. 3.20. 4.37, 7.17, 9.46. Van Hoek van Holland: van. 5.49, 7. 9.10; mm. 36.56, 9.25. Stopt aan alle tusschcnstaüons, behalve Leidschestraat en Woestduim Stopt niet te Hillegom en Piet Gij" zenbrug. a) Tot Leiden. b) Tot Maassluis. c) Tot Vlaardingen. Hanule! e© Bedrijf, Beurs van Schiedam- MAANDAG, 7 Sept. Officiccïe noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: flog per ILL. cont MAIS: geen opgave. ROGGE: geen opgave. GERSTgeen opgave. Namens de Comm. voor de noteer ing, B. A. J. WITTKAMPF. Noteering der Vereenig ing uBond van Dis tillateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: f 16 per ILL. JENEVER: 120 per H.L. AM ST. PROOEF: f21.50 per H.L'. De Commissie voor de noteering. .MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: f 1.90. SPIRITUS: f178) a IS RUWE SPIRITUS: f8'->- ROTTERDAM, 7 September. Veemarkt Aangevoerd werden: 307 Runderen, 17'J Kal veren. 108.3 Schapen. 1 IgO Varkens. Prijzen: Koeien Si 7.8 71 ct.. Ossen 82 76 72 ctKalveren 8,3 75 70 ct., Schapen .30 40 12 ctLammeren 08 60 ct., Varkens 47 11 10 ctlicht soort 34 37 ct. Handel in Koeien en Osmjii matig, Kalveren, Sclia]ien en Lamineren zeer matig, Varkens redelijk. Vlas: Aangevoerd 281 steen Blamv, 18—5G stuivers. Zaden: Lijnzaad f 15—f Koolzaad f 16 f IS, Karwijraad f 11fllVi- AardappelenZeen ivscbe Blauwen i 1.90 f 2.20, Zeeuwsche Bonten f 1 80—f 2 10, Zeeuw, scbo Eigenheimers f 1.1,3fl Gt), Poters £1.10 f 1.30, Bridsclio Kralen f 2.60—2.80. Eieren: Zeeuwscho f 1.75£5, Ovcrmaascho 5.25—5.50. NEW-YORK, 4 SepL Aug. Sept. Dec. Tar ave: 130 132J/s Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: ■l. Janna Cornelia WiLhelniina, dochter van P. Bol en M. Storm, Van Bcvcrcnstraat. 5. Mar- linus Maria, zoon Van L. J. van Deventer en M. M. van. Veen, Laan Ons Genoegen. 5. Ja- coba. dochter von C. J. Vorkadc en S. de Wit, Polderstraat. 5. Maria Pelronella, dochter van 11. J. Brökling en N. Telle, Hoofdstraat. O verledens 1 Johannes Josephus Vicrboom, oud 3 jaar en 11 mnd., binnen deze gemeente. VLAARDINGEN. VLAARDINGEN. Van 2 Sept. tot 4 Sept. 0 n (1 er l'ro uw d 3 Sept. Arie van 'tOor, 22 jaar en Johanna van der Borden, 20 jaar. TMarlinus de Ridder, 21 jaren en Klazina Christiana Adrians Rolaff, 20 jaren. Geboren: 2 Sept. Carl, lliclerich. zoon van C. D. Rabe- ncck en G. de Graaf, Binnensingel. PoLro- nolla, dochter van J. P. Penning en 11. E. van der Ende, Falckstraat. Overleden: 4 Sept. Paul us Boer, 3 jaren, Broek-weg. MAASSLUIS. Ondertrouwd: \V. Dam en 51. Visser. Gehuwd: P. l'irel en C. Smoor. Geboren: Adrian us, zoon van P. Pons en J Spruijt. Johanna 51aria, dochter van A. de Heer en 51. Vroegop. Philippus Huibrcch't, zoon van C. Ilollar en Ph. 11. 'tllart. Cornells Jacobus, zoon van H. v. d. Berg en 51. Paalvast. Cor- nelis, zoon van L. van der Burg en A. Quale. Jannetje, dochter van J. 51olendijk en L. van Vulpen. O.verlode n; li. J. Bercwerff, 11 mnd. A. Hofman 28 jaar, vr. van C. J. Noltoe. N. Zeedijk, 36 jaar' vr. van 11. Baatenburg de Jong. 51. van 5ii), 73 jaar, vr. van. C. van 51 echel.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3