De oorlog. 406e Staatsloterij. Laatste Nieuws, naburige Rotterdam, zooals men dezer da gen in de dagbladen heeft kunnen lezen. In die plaatsen worden, behalve Steun in geld of bons voor levensbehoeften, ook bons voor huishuur verstrekt aan de beirekkin gen van hen, die onder de wapenen zijn, alsmede aan de werkt onzen, flie daarvoor in aanmerking komen. Op voorstel van het bestuur wordt einde lijk besloten, om aan de Ministers van Oor log en Landbouw. Nijverheid en Handel, alsmede bij den burgemeester der gemeente Schiedam en liïj het Schiedamsche Steun comité te requestreeren om hun medewer king te verkrijgen om het daarheen te lei den, dat ook tc; Schiedam voor de huishuren hetzij geheel of gedeeltelijk, bons worden verstrekt. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat zoodia op deze requesten antwoord inge komen was, opnieuw een vergadering zou worden uitgeschreven, werd de vergadering dc-or dezen, onder een woord van dank aan de aanwezigen voor de ruime op komst, gesloten. Brand. In den nacht van Zaterdag op ,Zc ndag te omstreeks 121/2 uur is brand ontstaan in een paar .kleine olietanks, behooreri.de tot de glasfabriek „Uto", aan de Noordwest. Hoe die .brand is ontstaan is onbekend; liet .personeel, dat op dat oogenbiik $p ir-t terrein werkzaam .was, kon daaromtrent geen inlichtingen verstrekken. Enkelen wa ren jiog kort te voren langs ,de p'.aats waar de .tanks staan gekomen, zonder iets bijzon ders te hebben waargenomen en plotse ling ploegen de vlammen omhoog, alles in helder licht plaatsende en den donkeren hemel in vurigen gloed zettende. Onmiddellijk werd de Npolilie gewaar schuwd en de brandweer gealarmeeid en weldra waren op het terrein de .auto eu de stoomspuit en ander materieel. De houtzagerij, in welker onmiddellijke nabijheid de brandende, tanks staan, vatte al spoedig vuur en niettegenstaande de krachtige waterstralen groote hoeveelheden water uilplasteu is deze geheel verbrand. De zich daarin lievindende machinerieën hehben nogal van vuur en water .te 'lijden gehad, hoewel de schade wel te herstel len schijnt te zijn. Ook aan het dak van de „Uto" en rondom de brandende houtzagerij heeft het vuur schade aangericht. Deze brand heeft daarom nogal schrik verwekt, omdat de „Uto", evenals andere glasblazerijen, reeds geruimen tijd had stil gestaan en deze nu weer aan het werk zou gaan. Men hoopte, dat dit reeds Jieden het geval zou zijn en kon dit niet, dan zou dit toch Dinsdag wezen. Men vreesde nu, dat de brand de uitvoering van hel plan zou onmogelijk maken. Doch gelukkig hebben wij "daaromtrent van de Directie de meest gerust stellende verzekering gekregen. Wel .kon vandaag de fabriek niet. begin nen, maar morgen zal het werk liea-vat worden. En dal dit van niet geringe beteekenis is, zal men begrijpen, als, men weet, dat in die fabriek 300 menschen voor de glas industrie zelf werken, terwijl bovendien 100 man aan het werk zullen komen als verbandhoudende met die industrie. Morgen zullen dus 400 menschen, die we ken lang het aantal werkloozen hebben ver groot, weer aan het werk gaan. De Directie "heeft maati-egelen genomen, dat ook de houtzagerij, in een andere plaats ophet terrein overgebracht, zal kunnen doorwerken, zoo-dat ook daarin de men schen zullen blijven werken. Schip te water gelaten. Zaterdagochtend half negen werd mei goed gevolg door de Rotterdamsche Droog dok .Maatschappij ,te water gelaten het schroefsloomschip „Rondo", in aanbouw voor de Stoomvaart Maatschappij „Neder land", te Amsterdam. Een aantal personen ntonden op" bet lfoofdplein ahier, 0111 dit afloopen te zien. De afmetingen van dit schip zijn 4SC voet X 55"8 X 38'3. De waterverplaatsing hij toégeladen diepgang, bedraagt ruim 14.000 ton en het laadvermogen 9600 ton. Het schip wordt door do Rotterdamsche Droogdok Mij. voorzien van triple expan sie machines, 27'/z X 47 X 83 bij duim slag, met 6 ketels. *13'9 X 12'. Het vermogen zal bedragen circa 500 LH.P. en de snelheid IS1/» knoop. Voorts wordt hel schip voorzien van alile inrichtingen oj) moderne vrachtschepen van groote afmetin gen gebruikelijk. Kunst en Wetenschap. Ned. Tooneelverbond. Tot voorzitter van bet Nederlandseh Too neelverbond werd jn de plaats van den heer Mare. 'Emants, die, na 25 jaren pre sident van bet Jrioneelverbond te zijn ge weest, zich niet meer herkiesbaar stelde gekozen door Jiet Hoofdbestuur .Tbr. A. \Y. G. van Riemsdijk. Rechtzaken. Vrijgesproken. Men medt ons uit Den Haag De Haagsohe rechtbank sprak heden vrij J. E. v. l0., huisvrouw van ,B„ te Delft, be klaagd van mishandeling van haar eigen kind. Kerk en School. Neo. Herv. Kerk. Beroepen te Retranchement ds. J. van Reek te Waterlandkerkje; te IRogr-veen ds. D, Plantinga te Rouveen, x Bedankt voor het beroep te Ameide en Tienhoven ds. F. de Gidts te Gosde- reede, Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep te Lollum ds. E. C. van der Laan Je Drisurn. Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Harlingen ds. A. H. Jlil- bers te Drachtente Amersfoort en Baarn ds. A. NI. Berkhof! te "Leeuwarden, die voor Almelo en Zaamslag heeft bedankt. Gemsngö Nieuws. Brand te Ro'tetdam. Aan de Yarkenoordsche kade tegenover het Kralingscbe Veer. te Rotterdam, brak gisteravond te 8 uur brand uit op ..een opslagterrein der f.rma Arnold J. van den Bexgh, kistenfabriek eTV kuiperij. Op bet terrein lagen circa 3000 pdmolievaten, waar de brand in ontslaan was. De brand werd ontdekt, toen de vlammen reeds uit de onderste lagen sloegen. Even later was 'het een vuurzee. Tegen 10 uur was {het gevaar voor uitbreiding geweken. De stapel vaten is gedeeltelijk verbrand, verzekering dekt de ^rilirwle. Aanvaring De „Berl. Lokal Anzeiger" ontvangt een telegram uit Kopenhagen, dat een Engel- sche .kruiser ongeveer 4 mijlen van Siavan- ger jn aanvaring is geweest met het Neri. stoomschip „Euterpe", dat met averij te Stavanger is aangekomen. Cr.tplolfiay v Gistermiddag omstreeks halftwaalf had te Warmond een ontploffing plaats in hot boothuis van den heer B.. te 's-Gravenhage. De reparateur, de heer S„ die bezig was ile piachine na te zien, werd aan gelaat en innen niet brandwonden overdekt, zoodnt hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het boothuis en de motorboot brandden geheel uit. De kapdein van Köpenick Toen de oorlog begon, kon schoeumakei Yogi. ,,de kapitein van Kiqieniek", het niet langer uithouden in zijn woonplaat» in Thüririgen. Hij moest zijn militair talent it. dienst van liet vaderland stellen. Hij maakt den oorlog echter niet mede in zijn inder tijd ietwat gewelddadig veroverde waardig heid van kapitein.- De militaire overheid heeft hem den wenk gegeven om als schoenmaker hij zijn leest te blijven en hem aangesteld in de militaire werkplaatsen te Erfurt, waar hij vertelt de „Berliner Bürsen Courier" voor een van de vlij tigste arbeiders doorgaat. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Dinsdag 29 September: Stormachtigen later tijdelijlccn afnatnen- den Noordwestelijken lot Zuidelijken wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen buien, aanvankelijk koeler. De strijd in Frankrijk. Van het front PARUS, 28 Sept. Het communiqué van 11 uur gisteravond luidt: In den afgeloopen nacht hebben deDuit- sehers herhaalde malen getracht onze liniën door te breken. De aanvallen waren zoo heftig; dat blijkbaar van hoogerhand bevel was gegeven een l>e slissen den slag' uit te lokken. Hunne aanvallen waren, echter te vergeefscb. Wij veroverden eonige vaandels en kanonnen en, maakten krijgsgevangenen. Het gevecht duurt voort. BERLIJN, 28 Sept. (Officieel). Ifetgr.bl- hoofdkwartier bericht 27 Sept. avonds De toestand op de verschillende oorlogs- looneelen heeft geen wijziging ondergaan. Het beleg van Vcrdu 11. FRANKFURT, 28 S»pt. De „Frankfurter Zeitung" meldt uit Straat-burg dat de Duit -;che 42 c.M.-mortleren voor Verdun instel ling zijn gebracht en dat de belegeringskring nerkbaar dichter om de vesting gatrokken Onderscheiding. PARIJS, 28 Sept. (Officieel). Het vaandel van het 298ste regiment infanterie der re ■„erve zai worden gedecoreerd met hei legioen van. eer, omdat het regiment onder zeer moeilijke omstandigheden het vaandel van het 36ste Pruisische infanterie regiment wist te vermeesteren. De kathedraal van Reims. 'a-GRA VEN-RAGE. 28 September. De Fransche legatie te 's Gravenhage zendt 010 de vctgendï medadeeling 1. Daar de Dultidie Regoering ambte lijk tot verschillende Regieringen de ver klaring heeft gericht, dat de beschieting van de kathedraal te Reims slechts geschied was omdat op die Basiliek een waar nemingspost was opgesteld, heeft generaal Joffro tot den Minister van Oorlog hel volgende telegram geridil „Het 5e leger heeft Reïni» tot den I3en September bezet; het is vervangen gewm den door het 9e leger; beiderzijds is op de meest categorische wijze verklaard dat geen enkele waarnemingspost op de ka tin- draal geplaatst is geweest. Het stelselmatige bombardement i» den ISen begonnen te 3 ure". (wig.) Delcassé. De Duitselters in Belgie De s t r ij d b ij Antwerpen. LONDEN, 28 Sept. De correspondent van het Persbureau Vaz Dias, welke zich aan de zijde van het Belgische leger bevindt, seint: - Zondag hebben de Üuitsrher* bij herha ling gepoogd de overgang van de Schelde bij Termonde in hun macht te krijgen met het doel, hun leger naar de andeie zijde van de rivier te kunnen brengen, teneinde op deze wijze Antwerpen beter te kunnen aanpakken, Gedurende de laatste twee da gen hebben hevige gevechten plaats gevon den tusschen een groote Duitsche strijd macht, welke opereerde van uit versterkte posities ten noordwesten van Brussel en een zeer belangrijke strijdmacht, welke van Antwerpen uit opereerde, met het doel de Duitsche aanvalleu tegen te houden. Giste ren vooral was de strijd zeer herig. Te Oodighem ten zuiden van Termonde en Lebbeke, hetwelk ten zuidoosten ligt op den hoofdweg naar Brussel. De Belgen met hun buitengewonen moed deden een woe denden aanval op de Duitschers. Er ont stond een herig artilleriegevecht, terwijl -de Belgische infanterie hevig uitviel. Tijden» de actie bij Oodighem vuuide de Belgische artillerie hevig op de Duitschers. De Duitschers stortten over de Belgische stellingen hierop een regen van bommen en granaten. Zoodoende geraakten de hui zen van Oodighem in brand, daar zij in deze stellingen lagen. De Belgische posities bleken ten slotte onhoudbaar en de Belgen werden gedwon gen uit hun posities terug te trekken. In goede orde trokken zij terug, steeds vech tende. Op een kritieK oogenbiik liet de Belgische commandant den terugtocht stop pen en deed een krachtigen tegenaanval langs den weg naar Oodighem. Hij viel de Duitsche artillerie en infanterie aan op een oogenbiik, dat zij practisch uitgeput waren. Zij weken terug en herstelden zich ec-rst verder op. Zoowel hier als op andeie deelen van het oorlogsterrein brachten de Belgische kanonnen hevige verliezen aan de Duit schers toe. Inmiddels werd de Belgische- comman dant van den linkerkant aangevallen door een Duitsche strijdmacht, welke van Leb beke was gekomen op weg naar Brussel. De druk op de Belgische linie was zoo slerk, dat de verdedigers ten slotte terug gedreven werden naar Termonde, alwaar zij in staat bleken den Duitsehen tegenaan val tot staan te brengen. In hun loopgraven teruggekeerd, deden zij een moordend vuur op de Duitsche troepen 'losbreken uit hun kanonnen en machinegeweren. Toen de Duitschers eenig teekea van wei felen geven, sprongen de Belgen weder uit hun loopgraven en drongen den vijand terug. Een beslissing is niet gevallen. ANTWERPEN, 27 Sept. De gevechten van Zaterdag schijnen over de geheele linie Oordigem, Vierzeele, Papegem, Jmpe en Lede te hebben plaats gehad. Bij Oordi gem moesten de Duitschers 15 K.M. terug trekken. Te Lede werd" oen arbeider gedood en een ander burger gewond. ANTWERPEN, 28 Sept. Gisteren vloog opnieuw een Taube-toestel over Dus.tel en wierp een bom uaar benden, die in het water terechtkwam. Over het geheele front van Hofstede uaar Lebeke werrlen do Duitschers terug geworpen. M e c h e 1 e n gebom bar deer d. ANTWERPEN, 28 SepL De Duitschers hebben gistermorgen liet bombardement op Mechelen heropend. De granaten suizen door de stad. De bevolking vlucht. Op ver schillende plaatsen is brand uitgebroken. Rel station i» reeds grootendecls een puin hoop. Een hevig gevecht ontstond hij Gram bergen, waar ten slofte de vijand het veld moest ontruimen. ANTWERPEN, 26 Tept. Een oorlogscor respondent heeft het bombardement van Mechelen medegemaakt en seint: lk kom zooeven wan Mechelen terug. Thans is de stad voor de derde maal gebom bardeerd. De stad is open en Vinder de minste verdediging. Zondagmorgen to 81/2 uur verlieten de burgers de kerk, .toen oen granaat te midden Van oen groep kerk gangers viel. Verscheidene personen wer den gedood. Een onbeschrijflijke paniek maakte zich van de menschen 'meester. De meesten vluchtten in de nabijzijnde huizen. Ik zocht met vele tientallen een goed heen komen in een café. Een oogenbiik jater viel een granaat in het café fen verwondde verscheidencn. Toen volgde ren regen van kogels en granaten, we! vijftig in ,het uur. Een jler eerste was op het (station om on geveer 8 uur gevallen, andere op hel sla- lionsplein ca omliggende straten. Ilct vuur deelde zich mede aan het slation. de ka zerne der lanciers, een timmerfabriek, het hospitaal de arme zusters, de nationale fa briek voor pastzegels en verscheidene par ticuliere huizen, liet was ondoenlijk een wandeling door de stad te doen; overal lag hot vol dooden en gewonden. De forten Wad hein en W,avre beant woordden het bombardement krachtdadig, lot den avond. De St. Romboutskerk is thans volkomen verwoest, de toren is ernstig beschadigd. Officieef wordt nog medegedeeld, dat Za terdag een delAchament Duitschers, bestaan de uit een brigade infanterie, twee regi menten cavalerie eu zes batterijen, van welke twee z.waar tijdens htm opmarsch van Brussel. Termonde naar Aalst door de Bel gen werden aangevallen. De 'Duitschers .rokken in wanorde terug op Assche, in haa ien der Belgen latende talrijke gevangenen en gewonden. Uit wraak bombardeerden de Duitschers Zondag Mechelen. mol kanon nen van zeer groote draagwijdten. Belangrijke krachten deden een aigemeo- nen aanval op ons front, rjan Maine tot Aalst. Verschillende Duitsche aanvallen werden teruggeslagen. Belgische cava- k rie-divisies slaagden er in den linkervteu- gel van de Duitschers in den ,rug t,e vallen, liet algemeen resultaat is, dat de Duitsche aanvallen mislukt zijn en dat de Belgen hun positie zonder moeite behielden. SAS VAN GENT, 28 Sept. Tal van vluch telingen uit Mechelen komen hier aan. Bloedig gevecht bij Aalst. GENT, 28 Sept. Gisteren hebben de Duit schers Aalst gebombardeerd, dat de Belgen eergisteravond bezetten. De Duitschers had den hun batterijen opgesteld te Eerbode gehem en Denderleeuw. Nadat zij verster kingen uit Brussel hadden ontvangen, tracht ten de Duitschers drie bruggen aan de Dender te nemen, doch de Beleen sloegen ben terug met mitrailleuses. Daarna bombardeerden de Duitscher» de stad Aalst. Op bet station viel een regen van granaten. Twee fabrieken en hei hos pitaal 'geraakten ia brand. Gedurende de mis vlogen twee granaten in de St. Maartenkerk. In den namiddag bad de geheele bevol king de stad verlaten. Het gevecht werd met groote hevigheid voortgezet, waarbij de artillerie een groote rol speelde. Na een herig gevecht drongen de Belgen dc Duitschers tot Assche terug. GENT, 28 Sept. Zondagnamiddag reden twee extra treinen van Gent over Lokeren naar Antwerpen. Zij waren overvol met Duitsche krijgsgevangenen en gewonden. Men verzekert, dal de Duitschers in het gevecht bij Aalst 2000 mail verloren. Bergen in brand. OSTEXDE, 28 SepL Hier is bericht ont vangen, dat Bergen in brand staat. Rij hel bombardemnt van Mechelen zijn 10 hur gors gedood. OSTEXDE, 28 SepL De stad Bei gen -Ami "in vlammen. De burgemeester van B 1 11 s e 1 GENT, 28 Sept. Gtetermoigon was te Brussel de volgende proclamatie van don militairen gouverneur Von I.uttwig aange plakt: „Aan de Brusselaren. „Ik heb de eer U te doen weten, dat „uw burgemeester. Max. in arre»t is." Volgens de „Flandre libérale" is de bur gemeester Zondagnamiddag weer in vrij heid gesteld. Duitschers en Russen Keizer Wilhelm. LONDEN, 28 Sept. Aan de „Times" wordt uit Petrograd geseind, dat de keizer van Duitschland in Oost-Pruisen is aangeko men. V De Russische verliezen. BERLIJN, 28 Sept. (E. Van .Duitsche sche zijde). Üe verliezen der Russen zijn veel grooter dan tot nu toe was vastgesteld. Zes actieve korpsen, hvee dekkingsbrigades, zes divisies reserve en twee divisies cava lerie zijn volkomen vernietigd. Meer dan 159.000 Russen zijn in de Masurische nie ren omgekomen. Het aantal dergenen die op de slagvelden zijn gesneuveld bedraagt met dat der krijgsgevangenen ongeveer 150.000 man. Oosten rij fcers en Ruseu. BOEDAPEST, 27 Sept. Eenige kleine 11 us- sisciie. afdeenogen trachten de Passen over de Karpaten over te trekken. Giste ren had een klein gevecht plaats bij den Uszoher-pas tusschen Russische cn Oosten- rijksche troepen, welke aangewezen waren deze pas te verdedigen. Het kwam den 2Gslen t-ot een treffen bij Tomyen, z.onder dat liet den Russen kon gelukken "de grens op eenige plaats te overschrijden. Deze gevochten waren natuurlijk niet van groote beteekenisw Men meent, dat de Rus sen de bedoeling hadden om de opmerk zaamheid van de Oostenrijkers af te lei den van het hoofdtooneel, en de bevolking te verontrusten. Cholera. k WEEN EN, 27 Sept. liet ministerie van binnenhmdsche zaken deelt mede, dat gis teren weer twee gevallen van cholera zijn geconslatecid bij soldaten, die uit Galicié zijn teruggekeerd. Oostenrijkers en Serviërs. PARIJS, 28 Sept. Aan Servische zijde hebben hevige gevechten plaats gehad om Krcepang' en tel aan de Drina zonder lx- slissend resultaat, maar veeleer gunstigvoor Servië. In de Adriatische Zee. IGALO, (Daimatié), 28 Sept. F.en tele gram :ian de „Frankfurter Zeitung" meldt, dat in den namiddag van 18 September Oostonrijksch llougaarsehe oorlogsschepen het bombardement van Anlivari wederom geopend hebben en een groote afdeeling Muntcnegrijnen vernietigd hebben. Bij die gelegenheid werd een draadloos telegram van ile Franoehe vloot aan de Möutene.grijnen onderschept, waarin de Franwchen den Moiitenegrijncu vroegen 0111 den I9en '«morgen» run '7 uur een alge meonen aanval op Bncehe te ondernemen, lei wijl de Franschen gelijktijdig van zeezijde zouden aanvallen. Aangezien men mei de bedoeling van den vijand op de hoogte was, werden alle mogelijke maatregelen getrof fen. Den volgenden morgen om 8 uur na derden 3D kleine en 15 groote pantecraehe pen Bocche. ]2 schepen naderden in dirh ten nevel tol op 6 K.M. van de ku-d. Do Oostenrijkers hadden de bedoeling de sche pen op mijnen te laten atooien. Op het oogenbiik, dat zij op de hoogten van onze stellingen waren, viel van do ve.-d.ing Kobila een «ignaalschut, waarop dadelijk 4 batte rijen van het fort iLastica en Mafula het vuur openden. De kanonaade duurde ongeveer een kwar tier. Reeds bij de eerste schoten werd ecu Fransch oorlogsschip getroffen door 21 gra naten. Het schip zonk, 2 andere oorlogs «diepen liepen groote schade op. De andere «toornden onmiddellijk terug. De Oostenrijkers hadden slechts weinig dooden en gewonden. De bedoeling om hei •station voor draadlooze telegrafie te 'i.usti- kin te vernietigen, is mislukt. Handel en Bedrijf. Benrs van Schiedam- MAANDAG. 28 September. Officieels noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 18R. per ILL. cont Namens de Comm. voor de noteering, B, A, J. WITTKAMPF. Noteering der Vereeniging uBond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: f— per H.L. JENEVER, f per H.L. AMST. PROEF: t— per H.L. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming wiüig. SPOELING: f2.20. SPIRITUS: f I61'2 a f 17. RUWE SPIRITUS: f8 ROTTERDAM, 28 September, Aangevoerd 234 Vette Runderen, 219 Vette Kalveren. 2988 Schapen, 1343 Var kens. Prijzen: Koeion 52 48 44 et.. Ossen 82 76 72 ct., handel zeer ma tig: Kalveren 85 80 75 ct.. Schapen 52 48 44 ct.. Lammeren 66 64 ct.. handel matig. Varkens 60 57 53 ct licht soort 50 48 ct., redelijk. Vla»: Aangevoerd 481 steen blauw, 60 »t.608 steen Holt. Geel. 56 st.; 146 steen Wit, 40 st. Zaden. Lijnzaad f21f23. Koolzaad I 19, Karweizaad f 15.75. Aardappelen: Zeemvsche Blauwe f2.30 -f2 50. idem Bonte f'2.20—f2,35, idem Eigenheimer» f 1.60f 1.70. Poters fl.3ü— fl.50. Brielsche Kralen f2.40— f 2.60. Eieren: Zeeuwsche f 5.70f 6, Over- massche f 6f 7. Visscberij. SCHIEDAM, 2 7Sept. Binnen van de ha* ringvisscherij SCH 113.' Johannes, sell. T. v. d. Zwan, met 21 last haring, van de 3e reis. SCHIEDAM, 28 Sept. Binnen van de ha- ringvisschorij SCH 395, Hubert», sell. J. A. Roeleveld, mei 22 last haring, en SCH 67, Clara I, sck. "S. Verbaan, met "28 last ha ring, beide van de 2e reis. Burgeriyite stand. SCHIEDAM- Geboren: 25 Sept.: Pelronella Wjlholmina Adiïana d. v. H. S. Geul en J. M E, Seijpkens. Hee- renstr. Hendrica. Fmncisca, d. v. P. Im- nierzeel en J. 11. Kocvermnns, Maasdunisebo straat. Overleden: 25 Sept.Pie ter Johannes Rijn eke, pud 59 j. en 2 mnd„ Warande. Trekking van 28 Sept. 1914, No. 134U6 12000. iS'o. 10400 f 1500. No. 9294 i 1000. No. 20889 f200. Nos. 2177" 3306 5416 6765 7142 ieder flOO, Prijzen van f 45. 15 74 82 91 134 149 154 169 202 254 268 27S 305 322 34L 369 408 426 430 511 523 530 723 739 844 855 976 9S89 995 1030 1073 1122 1188 1196 1237 1246 1265 ®1270 1276 1283 1289 1305 1376 147? 1505 1628 1674 1693 172» 1762 1815 1847 1944 1958 2023 2047 2096 2135 2152 2168 2187 2242 2268 2288 2295 2338 2341 2373 2,led 2391 2485 2513 2559 2614 2G25 2039 2650 2749 2772 2825 2829 288G 2954 2961 2964 2987 3018 3060 3068 3147 3160 5290 3310 3336 3378 3547 3549 3562 3582 3595 3ÜV9 3727 3748 3751 3772 3780 3796 "-871 3911 3968 3969 3970 1079 4157 4172 42117 4252 4292 4315 4338 4414 4170 4533 4591 4396 4632 4661 4671 4685 4715 4736 4851 4SoO 4928 5037 5157 5175 5231 5252 5262 5277 5325 5333 5341 5369 5402 5458 5486 5530 5541 5572 5586 5620 5610 5658 5731 5749 5741 5765 5787 6798 5323 5827 5857 ash? 58S2 5931 5947 6970 6003 6030 6036 t'O 2 6123 6175 G204 6206 6222 6249 6290 clOod 6720 6739 6747 6753 68J4 6818 0:3i 694-j 6944 6962 7065 7171 7208 7236 726-J 7026 7368 7396 7449 7469 7557 <394 7643 7666 7670 7678 7775 7813 7830 7839 7^41 7816 7861 7877 7897 7909 7919 3024 609o blue 8151 8155 8220 8273 8391 8433 8476 oöii? 8602 8604 8634 8713 tiX) 1 8941 8991 9 <05 9022 9042 9235 9257 9282 9287 9173 9460 9610 9664 9788 9843 9J53 10053 10057 10093 10095 10137 10145 10149 1024D .U3-<8 10398 10399 10417 10434 10441 10498 1U537 10036 10650 10G53 106C8 10671 10677 10748 10757 10786 10840 10877 10883 10890 1094? 10959 10964 10976 11048 11093 11173 lllo4 11269 11530 1161G 11677 11714 11760 11818 11835 11881 11971 12040 12228 12210 12231 12244 12329 12363 12374 12380 12424 12435 12479 12483 12536 12544 12604 12683 12739 12766 12802 12803 12809 12814 12851 12-84 12909 13009 13083 13279 13326 13390 13367 13479 13524 13552 13685 13614 13G6U 1370 7 13762 13831 13879 13921 13975 139:9 .4: 5 t 14057 14097 14120 14122 14127 14140 14 51 1-1290 14310 14375 14504 14563 14597 IhM 14676 14680 14682 14696 14767 14773 147 75 1-1857 14914 14938 14963 15007 16055 15U83 15092 15115 15200 15207 lözSl lö.;56 15424 15429 15503 15511 15532 15561 15GJ2 Ibdbo 15776 15784 15957 16024 16069 16125 1Ö18S 16191 16202 16245 16293 16368 16398 '6420 16465 16474 10518 16726 16771 16791 16816 16905 16948 16952 17023 17122 17171 17272 17245 17418 17434 17484 17516 17518 1730c 17736 17769 17866 17892 179S6 17982 17987 18000 18002 18029 18073 18107 18138 lötoö 1827-1 18851 18449 lSöOG 18596 18627 18631 i8032 18041 18685 18768 18800 18830 18937 18976 19042 19137 19166 19185 19217 19278 19382 19410 19412 19306 19527 19536 19607 19681 19691 19740 19845 20043 20043 20147 201 S3 20222 20262 20267 20284 20366 AMIS 20488 20311 20516 20558 20566 20597 20676 20687 20692 20746 20822 20384 20885 20823 l5.

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3