leger zijnerzijds den 5en November verplicht tot den bovenvermelden, aftocht van de San naar de Karpathen. Deze overwinning der Russische legers over de geheelo linie, opent hen nieuwe wegen en toekent een nieuw tijdperk af op het oostelijk oorlogstooneel. De Russische opm: rsch. Niet alleen ïh 't noorden, maar ook in 't zuiden, in het stroomgebied van de Woichsel, hebben Russische troepen, ach ter de terugtrekkende Duitsehe troepen aan, thans de Pruisische grens overschreden, gelijk uit het volgende communiqué, giste ren door den Russischen generalen staf uitgegeven blijkt: In Oost-Pruisen hebben onze troepen, den vijand uit de streek van Wirballen verdreven en zijn tot S talluponen opgerukt. Op den linkeroever van de Weichsel is onze ruiterij tot in Duitschlanddoor- godronget: en heeft den spoorweg bij1 het station Plesohen ten noordwesten, van Kalisj opgebroken. In de laatste gevechten aan de San hebben wij 125 officieren en '12.000 soldaten gevan gen gtenomen. i Ten ztdden van Przemysl hebben wij den Gen dezer meer 'dan 1000 man gevangen genomfen. BERLIJN, 8 Nov. Het groote hoof tb: war- tier deelt mede, dat ,van het oostelijke ooriogs terrein niets nieuws is te melden. Oostenrijk en Servië. Uit Weenen werd Zaterdag het volgende officieel meegedeeld: „Onze aanvallen op de achter boom- en draadversperringen verschanste Serviërsin de streek van Campianina, ten zuiden van Sjabats, vorderen langzaam. Gisteren zijn de uit militair oogpunt belangrijkste heu vels van Misar genomen. Wij hebben daar 200 gevangenen gemaakt. „In verband met deze krijgsverrichting is gisteren ook de aanval op de goedgekozen versterkte stelling bjj Kroepanj begonnen. Bijzonderheden kunnen daaromtrent nog niet ■wereldkundig worden gemaakt. „Een aantal Servische schansen zijn giste ren door onze troepen stormenderhand geno men. Ongeveer 1500 Serviërs zijn daarbij gevangen genomen, vier kanonnen en zes machinegeweren buit gemaakt. „De geest en de toestand onzer troepen laat een gunstigen uitslag van deze moei lijke operatie verwachten." Als een vervolg op deze mededeeling werd gisteren (Zondag) uit Weenen ge seind „Gisteren is op het geheele front in Ser vië met onverminderde hevigheid gevoch ten. „Ondanks den taaien tegenstand der Ser viërs, hebben onze troepen in de streek van Kroepanj schans na schans genomen. Van ochtend om vijf uur is ook Kostajnik, een door de Serviërs onneembaar geachte, be langrijke stelling, stormenderhand veroverd. „Het aantal krijgsgevangenen en buit ge maakte kanonnen is tot dusverre slechts bij benadering bekend." Turkije. De strijd in Armenië. Het Russische hoofdkwartier in Kauka- sië meldde Zaterdag: Onze troepen hebben gisteren na een ver woeden slag de Turksche stelling „Koe- prikoei (Armenië) veroverd, die door zijn ligging zeer sterk en op een verdediging goed voorbereid was. Deze stelling bc- heerscht den weg naar Erzeroem. Onze troepen zetten de vervolging van denver slagen vijand voort. Over het begin der vijandelijkheden geeft de Russische generale staf nog de vol gende lezing „Dinsdag namen de Russische troepen de belangrijke stad Bajazïd. De Turksche troepen boden tegenstand, maar werden verstrooid. i j Een Russische kolonne viel den vijand te Ardost onverhoeds aan, van waar de Tur ken met achterlating van hun gewonden vluchtten. i De vijand werd verdreven uit het dorp ld, waar do Russen groote hoeveelheden voor raden namen. f Na een gevecht vermeesterden de Russen ook Alakilisse, Chorassan en den Kara De- beni. Een eskadron kozakken voerde een charge op de schansen uit en hakte de ,Turksehe infanterie in de pan. Een Russische colonne overrompelde, na dat zij 88 K.M. over moeilijke bergwegen had afgelegd, de Turken te Moeïsin en Dia- din, verstrooide aanmerkelijke troepen Koer dische infanterie, bezette Diadin en nam gevangenen, kanonnen en munitie." Aan de Perzische Golf. Officieel wordt uit Londen gemeld, dat een Indische troepenmacht en een brigade mariniers na een gevecht van een uur Fao, aan den mond van de Sjat-el-Arab, hebben bezet. Er zijn geen gewonden. Het Turksche hoofdkwartier geeft heel andere bijzonderheden van den strijd: In de Sjat-el-Arab, in Mesopotamië, had een Turksche motorboot, die belast was met den bewakingsdienst, bij Abadan een ontmoeting met een Engelsche kanonneer boot. Er werden schoten gewisseld, waar bij een ontploffing plaats had op de ka nonneerboot. i Verscheidene projectielen van de motor boot troffen de Engelsche petroleumtanks te Abadan en veroorzaakten daar brand. Onze motorboot keerde onbeschadigd naar Bassorah terug. De petroleumtanks branden nog. 1| In de Zwarte Zee. De Russische legatie te 's-Gravenhage deelde gisteren mede: In de Zwarte Zee heeft de Russische vloot de haven" van SonguMak beschoten en vier Turksche transportschepen tot zin ken gebracht. De Senoessi. Aan de ..Fiankfnrler Ztg." wordt uit Mi laan gemeld: Volgens oen bericht aan dc .Stampa" heeft de sjeich van de Senoessi zijn strijd macht uit Rarka teruggeroepen en haar naar Egypte tegen de Engelsehen in het veld gestuurd. Een Italiaansche afdeelmg, die den 20sten October van Zaui Reda ver trok, rukte op tot Merza. zonder vijanden aan te treffen. Rusland en Perzlë.™ |j|P De bladen van Teheran melden al dus wordt uit Konslantinopel bericht de aankomst van nieuwe Russische troe pen in Perzië. Den 3den November kwa men te Ardebil ongeveer 1000 Russische soldaten aan, die klaarblijkelijk op weg wa ren naar Choi en Salmas, aan de Turk sche grenzen. Honderd man kwamen te Kas- win, dat voor eenigen tijd door de Rus sen ontruimd was. 150 in Meshed gelande Russische soldaten zijn met 10 man an dere Russische troepen naar Kaswin ver trokken. In Baku en Clioi zijn Russische troepen met munitie en levensmiddelen aan gekomen. flZnid-Afrifea. Een officieel telegram uit Pretoria meldt dd. gisteren, dat dc regeeringstroepen de Vaalrivier zijn overgetrokken ter vervolging van de opstandelingen, van wie zij 350 hebben gevangen genomen en hun gehee- len trein vermeesterd. In den Vrijstaat hebben do opstandelingen Ilarrismith geplunderd. Naar kolonel Mentz meldt, heeft hij na het gevecht bij Bronkhorstspruit de opstan delingen onder generaal Muller vervolgd en hen Zaterdag verrast. 3 opstandelingen zijn gedood, 6 gewond, 4 gevangen geno men. Tal van opstandelingen gaan naar huis toe, daar zij er voor bedanken in dezen op stand te worden meegesleept. De rebellenaanvoerder Fourie, die op den 4en dezer gekwetst en gevangen genomen is, is een predikant bij de Hollandsche ge reformeerde kerk. Zeventig opstandelingen zijn gevangen genomen in een ontmoeting bij Broekliorstspruit. Kiaii-tsjau De val van Tsingtau. (Volgens de laatste berichten uit Tokio hebben de Japanners in Tsingtau 2300 krijgsgevangenen gemaakt. De verliezen aan Japansche zijde (bij de bestorming) zijn 14 officieren gewond, 426 man gedood en ge wond. Een Reuter-telegram uit Peking meldt nog de volgende bijzonderheden over het be slissende gevecht: „De Japansche bevelhebber berichtte Za terdagmorgen om zeven uur, dat de linker vleugel van de belegeraars om tien minuten over vijven de noordelijke batterij op den Sjaotan heuvel bezette, om vijf minuten over half ze« de oostelijke batterij van Ta- toengsjeng. De hoofdmacht, die tegen de forten litis en Bismarck oprukte, maakte zich van twee zware kanonnen meester in de buurt der hoofdforten. Om zeven uur bezetten de aanvallers achtereenvolgens de forten Moltke, litis en Rismarck. Het garni zoen beesch om zes uur 's morgens de witte vlag op het observatorium, om half acht op de naar zee gekeerde forten." Soezoeki, de Japansche onder minister van marine, heeft, sprekende over de toe komst van Tsingtau, gezegd, dat het tijdens den duur van den oorlog door Japan be stuurd zal worden. Na dc noorlog zal Japan onderhandelinge nmet dChina openen. De Duitsehe pers uit eenstemmig haar bewondering over de dappere verdedigers van Tsingtau, dat na een beleg van meer dan 2% maand door een overmachtigen vijand thans eerst genomen is. De „Berl. Lokal Anzeiger" schrijft: „Onvergetelijk zal in Duitsehe landen de heldenstrijd van Kiau tsjau blijven, onver getelijk ook allen die er aan hebben deel genomen. Maar nimmer zullen wij de ge welddaad dor gele roovers vergeten zoomin als de houding van Engeland, die er hen toe heeft aangezet. Wij weten dat wij thans nog niet met Japan kunnen afrekenen. Wel licht zal het nog jarenlang zich over zijn roof kunnen verheugen. Sleehls langzaam kunnen hier onze molens malen. Doch al mogen er jaren over heengaan en al zullen wij er niet vaak over spreken, even zeker zullen wij er altijd aan denken, en wanneer clan na jaar en dag het tijdstip van de af rekening zal zijn gekomen, zal even een stemmig als thans de smartkreet, een krach tige jubeltoon door Duitschland weerklin ken: Wee u, Nippon!" 1 Diverse berichten. De Rohi 11 a Bij het vergaan van het Engelsche lios- pitaalschip „Rohilla", op 30 October, zijn in de negentig menschen omgekomen, o. a. een R. K. kapelaan. Trawler vergaan. Naar uit Grimsby wordt gemeld is thans eerst bekend geworden dat de Noorsche trawler „Calpurnia" den 14en Sept. op een mijn is geloopen en gezonken. De geheele bemanning, bestaande uit twaalf opvaren den, Noren en Denen, is verdronken. De Noordzee. Volgens Scandinavische bladen hebben Noorwegen, Zweden en Denemarken geza menlijk in Londen geprotesteerd tegen de bekende maatregelen tot gedeeltelijke af sluiting van de Noordzee. Cholera. j Volgens ambtelijke mededeeling waren er Donderdag in heel Galicië 256 gevallen van cholera, waarvan te Przemysl 126. BINNENLAND. Hofbericht. II. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hen drik hebben gistermorgen met gevolg in de Badkapel te Scheveningen de godsdienst oefening voor grot. militairen bijgewoond. Ds. J. Barbas, pred. te Ilengeloo (Cr.), res.-le luitenant der grenadiers, was voorganger. TI. M. do Koningin "Moedor was gister- ochtend in Je Regentcssckerk onder gehoor \nn cH Vermeer. Gezantschappen. Aan bet gezantschap van liet Duitsehe keizerrijk is dezer dagen een handelr- aLacht: verbonden waartoe benoemd is dr. Victor Baron von Hartogonsis. Audiënties. Dc gewone audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel a. i., van financiën en van oorlog zullen deze week niet plaats hebben. Reserve officieren. Naar wij vernemen is de benoeming' van oen groot aantal reserve-officieren bij het leger geschied. R, Jackson, -j- Na een kortstondige ziekte is 'te Rotter dam overleden de heer R. Jackson, inspec teur der directe belastingen aldaar. Se uitvoerrechten en de harlnghandel. Uit Vlaardingen schrijft men aan het „Vad.": De Ncderlandsehe haringhandel wordt ernstig verontrust door dc voorgestelde hef fing van 8 pet. uitvoerrechten, waarvan men vreest, dat ze ook den haring zullen! treffen. Weliswaar toch is de prijs van het artikel sedert een paar maanden bui tengewoon hoog, veel hooger dan in de voorgaande jaren, doch daarnaast staat, dat zeer to betwijfelen valt, of de handel ook meer verdiend heeft dan in gewone om standigheden. In do eerste plaats toch zijn aan de ree- derij abnormaal hooge kosten verbonden geweest door de liooge molestpremies, welke gevorderd werden; daarnaast staat, dat ge durende de geheele maand Augustus dc vis- scherij geheel heeft stilgestaan; cn in de derde plaats staat het vast, dat het be drijf binnen zeer korten tijd, ongeveer een maand vroeger dan anders, geëindigd zal zijn. I Bovendien is de vrees, dat straks de uit voerrechten komen, oorzaak dat groote voor raden, welke op aflevering naar het bui tenland verkocht waren, 'thans haastig wor den opgevorderd, waardoor de aanwezige haring verdwijnt, hetgeen tot gevolg heelt, dat weliswaar op dit «ogenblik groote be drijvigheid heerscht in de pakkerijen cn dus groote loonen door de arbeiders wor den verdiend, doch dat over eenigen tijd die verdeinsten absoluut zullen stilstaan, juist in de dagen, dat geregelde verdien sten zoo bitter gewenscht zouden zijn. Vrljz.-Democratischo Bond.f Op Zondag 22 dezer zal te Utrecht een bijeenkomst plaats hebben van propagandis ten, bestuursleden, enz., van de afdeelin- gen der Vrijzinnig-Democratischcn Bond, ter bespreking van do propaganda in de aan staande maanden. Als inleider zal dr. D. Bés optreden. Nederland en de oorlog Brieven voor België. Men deelt ons mede, dat het ministerie van buitenlandsche zaken, hetwelk zijn tus- schenkomst verleent tot het overbrengen van open brieven naar verschillende plaat sen in België, zich door den enormen toe vloed van particuliere brieven genoodzaakt ziet, zijn tusschenkomst te beperken en zulke brieven voortaan alleen dan aan den koerier van het departement zal medegeven, wanneer zij slechts korte mededcelingen be vatten van dringenden aard. Op het adres te vermelden: „voor België". Belgische vluchtelingen. Men. meldt aan de „Nieuwe Ct.", dat het aantal Belgische vluchtelingen in ons land in de laatste dagen vermeerderd is met een nieuwe ca'tegorie, n.l. van personen, die noch wegens vernieling van hun woningen, noch wegens vrees voor levensgevaar, reden tot vluchten hebben, maar eenvoudig hier heen komen, omdat zij 'in België geen werk vinden en dus niet in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Visscherij op de Noordzee. Naar de „Nieuwe Ct." verneemt, heeft onze regeering van de Engelsche regeering de meest geruststellende verzekeringen ont vangen nopens het ongemoeid laten van onze visscherij op de Noordzee, ondanks de verklaring van die zee tot „militair gebied". De hoofdinspecteur der vissche- rijen, de heer Bottemanne, is dezer dagen te Londen geweest, ter bespreking van onze visscherij-belangen M ij n e n. i De schipper van den logger Lisa, gisteren te IJinuiden aangekomen, hooft gerappor teerd, dat liij een Scheveningschen logger heeft (gepraaid, welke de 'bemanning van den logger Stemna 2 (SCH 204) aan boord had. Laatstgenoemde loggjer is op oen mijn geloopen en gezonken. In de haven. 't Wordt hoe langer hoe stiller in de Rot- terdamsche haven, klaagt de „N. R. Ct»". Schepen van eenige beteekenis zijn deze week niet Linnengeloopen. Behalve een paar ertsbootjes waren het alleen de gewtone beurtschepen, die binnenkwamen. Het aan tal aangekomen schepen in deze Week Meef heden nog onder de 50. i Te Sittard zijn in het openbaar ver kocht drie paarden, die men getracht had naar Pruisen binnen te smokkelen. De die ren werden voor £2000 toegewezen. Bezoeken per auto najar Bclgji|ë. Een Nederlander die in den laatsten tijd verscheidene malen voor diens t-aan gelegen heden per autto van België naar ons land en omgekeerd heeft gereisd' deelde het vol gende mede: In verband mot de door de Duitsehe grcnsautoriteilen voor België voorgeschreven maatregelen waarbij reizigers vooral zij die per auto in België komen en wederom dat land willen verlaten daarvoor geen verlof •van do Duitsehe autoriteiten krijgen, is 't, zoolang: daarin geen verandering gebracht is, voor iedereen hoogst onraadzaam in België te komen, daar niets te zeggen is over de daaruit voortvloeiende gevolgen. Zelfs aan hen die in hot bezit zijn van oen toestemming oni met een auto in België te reizen Wordt medegedeeld dat van af 6 dezer alle zoowel door do plaatselijke commandanturen als door het Duitsehe opperbestuur in België uitgereikte verlof- bewijzen, ingetrokken zijn, zocxlat 'took voor deze categorie van personen onge raden is België binnen te komen. VLAARDINGEN, 9 Nov. De godsdiensl- lecraar J. H, B. Muus, te Rotterdam, die zich gistermorgen, nadat hij den dienst in de kinderkerk had geleid, naar huis met dea teirn wilde gaan, zakte op hel sta tion aan de halt ineen en bleek overleden to zijn. r OVERSCHIE, 9 Nov. Zaterdagmiddag dreef de koolasch-schipper P. Kool eeni- ge varkentjes langs den Delfweg. Een er van liep plotseling voor de auto II 4910, waardoor het werd overreden en gedood. Ofschoon de bestuurder der auto in geenc doclo daaraan schuld had, was een der inzittende hecren zoo welwillend den man do geleden schade te vergoeden. STADSNIEUWS. Steuncomité 1914 Schiedam. Sedert de vorige opgave zijn behalve de gewone en wekelijksche cn maandelijk- sclie bijdragen, die op quitantie geïnd zijn de volgende giften bij den Penningmees ter ingekomen Werklieden van de firma Ingelse en Co. 1 a 2 pet. van hun weekloon; buurtcomité Gasstraat en omgeving fö; sluis- en brug wachters f2.60; T. N. f2.50; Mej. J. O. f2; A. K. f2; A. van N. 10.50Mej. A. S. v. A. f2.50; een dienstmeisje, dat tijdens de collecte niet thuis was, fl; A. P. f25, dames A. f5; N. N. fl. Door de werklieden der firma Ingelse en Co. is 'besloten, gedurende de mobilisatie 1 k 2 pet. van hun weekloon aan het co mité af te staan, zoolang de firma den vollen arbeidstijd van 6 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds handhaaft. De hoer C. H. Huisman, Rijksklerk ten kantore der invoerrechten en accijnzen al hier, wlordt met ingang van 1 Dec. a.s. ver plaatst naar het 2e Kantoor der Directe Be lastingen te 's-Gravenhage. W. J. A. Kruljer. Vrijdag 13 November a s. zal het veer tig jaar geleden zijn dat de heer W. J. A. Kruyer, hoofd der bijzondere school aan de Tuinlaan, als hoofd eener lagere school optrad. i I De heer Kruyer was 4 jaar als zoo danig te Amsterdam, bijna 5 jaar te Mid- dolharnis en nu ruim 31 jaar hier werk zaarn. 'Op ziin uitdrukkelijk verlangen zal ech ter, mede in verband met de ernsnlige tijds omstandigheden, het feit niet feestelijk herdacht worden. i Hedenmorgen kwamen uit Breda aan het station D. P. te Rotterdam aan 11 zieke Hollandsche soldaten, die doorgezonden werden naar hier en van het station per tram gingen tot aan de Lange Nieuwstraat en van daar liepen naar het Roode Kruis- hospitaal aan de Mauritsstraat. Van de 11 patiënten, die daar de vorige week wer den opgenomen, zijn inmiddels 3 patiën ten als genezen weer naar hun korps te rug gezonden. Tegelijk met deze 11 soldaten kwamen aan het station D. P. nog aan 7 gewonde Belgische soldaten, die per ambulance wer den gebracht naar het Roode Kruis-hosp. - taal aan de Schiekade aldaar. Kanongedonder. Gistermorgen tusschen 10 en 101/2 uur is op den Vlaardinger dijk, vooral op het gedeelte tusschen Spieringhock en Diefhock, vrij duidelijk aanhoudend kanongebulder ge hoord, naar het geluid te hooren veroor zaakt door het afvuren van versciiillende kanonnen nagenoeg tegelijkertijd. Het ge luid kwam waarschijnlijk uit Noordelijke of Noordwestelijke richting, zoodat het niet onwaarschijnlijk afkomstig is van een ont moeting van vijandelijke oorlogsschepen. Zaterdagavond omstreeks 10 uur moest op de Hoogstraat een beschonken persoon gearresteerd worden, die zich daartegen ech ter zoodanig verzette, dat een 4-tal agenten noodig waren om hem naar het politie bureau over te brengen. Hij is den vol genden morgen na verhoor weer ontslagen. Behandeling van krijgsgevangenen. Een fabrikant te dezer stede, die op ver zoek van een Franschen handelsvriend aan een bloedverwant, van dezen, die in Duitschland als krijgsgevangene vertoeft, geld had opgezonden, ontving van dien krijgsgevangene heden een briefkaart, waar aan wij het volgende milleenen: Na mededeeling van de goede ontvangst van het geld, schrijft hij: Tu seras bicn aimable de dire a tons que je les remercie, mais que pour je moment j'ai assez d'argent, car ici nous ne pouvons pas faire de depenses exa- geröos, en dehors du pain bilnc, du fro mago, du tabac et autre cl 1 os es de niêmo nature. Tu seras bien aimable dc prévenir ious que nous ne pouvons cnvoyer plus de deux cartes portales par mois; done ne compte plus sur une correspondance vo- lumineuso de ma part. Du resle, tu sais, les jours s'écoulent ici trés semblables, les mis aux au tres, manoeuvres, lecture de romans (car nous avons des bibliolhéqucs), concerts le soir et le Dimanchc, prome nades aux environs du camp. Nous som mes trés bien logés pour des prisonniers el Ton commence a installer des pools dans nos chambres ofi nous ne sommes que 350. Le temps est Irès doux. (Wees zoo vriendelijk aan allen te zeg gen, dat ik hen dank, maar dat ik voor het oogenblik geld genoeg heb, want bier kunnen we geen buitengewone uilgaven doen, behalve voor witbrood, kaas, tabak en dergelijke zaken. Wilt go ook aan al len mededeelen, dat wij niet meer dan twee briefkaarten per maand kunnen ver zenden, dus dat niet gerekend behoeft te worden-op een omvangrijke correspondentie mijnerzijds. Overigens begrijpt ge wel, dat hier alle dagen op elkaar gelijken, oefenin gen, romans lezen (want wij hebben bier bibliotheken), concerten 's avonds en Zon dags, wandelingen in den omtrek van liet kamp. Wij zijn hier zeer goed gelogeerd voor gevangenen en men begint reeds met het zetten van kachels in onze kamera, waar wij met slechts 350 zijn.) Sport. Voetbal. Ned. Voetbalbond. Uitslagen van gisteren gespoelde wed strijden. Afd. C. Rotterdam: Nop tun us— S. V. V. 0—1. Rotterdam: Sparta IIR. F. C. 31. RotterdamD. V. S.—V. 0. C. II 1—2. Dordrecht: DordrechtXerxes 01. Dordrecht: D. F. C. IIUnit.as 11. Afd. II. Schiedam: Hennes II—Excelsior II 51. Rotterdam: V. 0. C. Ill—D. V. S. II 1—2. Rotterdam: Xerxes IISparia III 21. Afd. J- Rotterdam: De ConcordiaanFortuna 16. RotterdamLeonidasHermes 10. Rotterdam: U. S. C.Concordia II 51. Glemengd Nieuws, Logger gezonken. De logger „Maasland" (MA 43) van den reeder Joh. Bergwerf, te Maassluis, met 22 last haring aan boord, is gisternacht door aanypring met een dukdalf, in den Waterweg gezonken. Het schip ligt geheel onder water, 1 De bemanning heeft zich met eigen boot weten te redden. Vechtpartijen. De glazenwasscher M. S., is Zaterdag nacht in oen Woning' in de Schoutenstraat te Rotterdam, gearresteerd, nadat hij bij een vechtpartij in die straat den lossen werkman J. R., mede aldaar woonachtig, een messteek in den linkerschouder had toegebracht. De glazenwasscher bleek in het laatst van September van het 3de regi ment artillerie, Waarbij hij als milicien was ingedeeld, te zijn gedeserteerd. Op den Breeden Ililledijfc le Rotterdam, zijn Zaterdagnacht aangehouden do losse werklieden S. E., uil de Jouhertstraat, cn K, L. van Z., jut de Bloomfontcinstniat!. Bij een hevige vechtpartij op dien dijk, heeft S. E., den lossen werkman W. T. P. W., Uit de Tolhuisstraat, met een scheermes ernstig aan het hoofd verwond, en van Z., hoeft zich tegen de politie verzet cn een hoofdagent mishandeld. In dronkenschap. Te Winschoten heeft do bejaarde huis vader Fr. D., doordat hij1 in dronkenschap - een petroleumlamp omgooide, zich zóó ernstig gebrand, dat hij direct in hot gemeen telijk armhuis moest worden opgenomen. Veer zijn leven wordt gevreesd. Ongelukken. Zaterdagmiddag zijn op de rivier leGorin- chom verdronken de 2 gebroeders Pietor en Bei nier de Heer, respectievelijk 12 en 21 jaar. Zij bevonden zich op het schip „Cosmopoliet" en zijn afkomstig van Har- dinxvold. 1 Vrijdagavond viel tegenover dc lucifers fabriek te Eindhoven de 16-jarige v. Hees ujt Woensel met zijn, rijwiel vlak voor een paard van den lieer v. d. II. te Strijp, dat oen kolenkar trok. Hot dier trapte den jongen op het onderlijf ten gevolge waarvan hij Zaterdagsmiddag overleed. Inbraak. Gisterenavond, tijdens eene korte afwe zigheid der bewoners is ingebroken in per ceel 11 aan de Danckertstraat te 's-Graven hage, bewoond door don heer D: v. IL Ontvreemd is ruim flOO aan bankpapier, verschillende sieraden en tafelzilver. Kort plezier. Te Amsterdam is aangehouden en naar Rotterdam overgebracht de 14-jarige P. K.t

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2