De oorlog. Laatste Nieuws. p Ris F/.Hz- on H. "A. J. Wittkampf hebben hwi benoeming: aangenomen. Coba Bijneke. Rij het concert van de Orkestvereeni- ing „Symphoma", onder directie van Ceorg Rijken, 't wolk gisteravond in de roote zaal der sociëteit „Harmonie" te Rotterdam gegeven werd, verleende onze stadgenoolo, mejuffrouw Coba Rijneke, haar medewerking met liet spelen van het Con cert van Beethoven ('No. 5, van Es), door orkest begeleid. Met volkomen overwinning van degroóte technische moeilijkheden, met zeer mooien aanslag, en muzikale intelligentie kwam Beethoven's zoo »eoi oischend werk, op hoogst prijzenswaardige wijze ten uitvoer. Een voordracht, welke de artiste, die nog in den beginne van haar kunst-leven staat, tot groote eer strekt en bemoediging voor de toekomst geeft. Veel succes, tot drie maal hartelijk applaus, is baar ten deel gevallen. Haar programma, vermeldende verder in de 2de afdeehng Nocturne (op 48 no. 1) van Chopin, Romanzo van Schumann en Etude-Wals van Saint Saéns, van welke wij bij vorige auditie goede herinneringen hebben behouden. De „N. R- C." schrijft van het spel on zer jonge stadgenoot© "Er was wel reden om het eerste con cert van het dilettanten-orkest niet over te slaan; immers de orkestvereeniging zelf had een Symphonic van Beethoven aange kondigd de tweede en dan was er hij de solisten een jonge dame, die met het Pianoconcert der Pianoconcerten voor den dag kwam met het 5e (Esdur) van Beethoven. Het was mejuffrouw Coba Rij neke uit Schiedam, die het waagstuk dorst te ondernemen. Een waagstuk, zeker. Want dit 5e Con cert cisrht om niet te spreken vaneen volkomen techniek een heroïsche kracht, een hevig temperament, een geestelijke rijp heid, die men bij pas beginnenden niet veronderstellen mag en kan. Het behoeft dan ook geen nader betoog, dat Mej. Rij neke wel ten en ander schuldig gebleven is; nochtans heeft haar voordracht een in druk van sterk talent gegeven. Want al was het geheel wat schoolse!), al speelde de pianiste te veel „alleen de noten", toch heeft zij van degelijke muzikaliteit en in telligentie bewijs gegeven; en technisch is het heel knap geweest. De aanslag van Mej. Rijneke is goed, haar passagespel hel der; heel de techniek bleek vergevorderd. Nog beter dan in het Concert, heeft de pianiste voldaan in een Romance van Schu mann en in Saint-Saëns, Etude en forme de valse, die waarlijk briljant en gracieus gespeeld is. Yoiksbadhuls. In "de week van 15— 21 Nov. '14 wrr- den genomen 5C baden. lste Ktsse 2de Kluse Kuipbaden 29 Kuipbaden 55 Regen 29 Regen 229 5 ets. kinder '4 Bovendien werden door Belgische vluch telingen gebruikt 84 baden, 35 Jcuip- en 49 regen bad en 2de klasse. i AGENDA. Eiken Zaterdag, Zondag, Maandag en Dins dag Schied. Bioscoop, 8 u. Voor stelling. Heden en volgende avonden. Casino, 8 u Specialiteiten voorstelling. 24 en 27 Nov. Groote Schouwburg, 8 urn 1 Roti Toon. Gez.-v. Eijsden. Dc Venus met den papegaai. 24, 25 en 20 Nov. Tivoli Schouwburg, 8 uur. De kroegzangeres. 25 Nov. Odéon 7i/3 uur. Zangschool „Ge mengd Koor", Goudsterretje, ope rette in 4 bedrijven. 25 Nov. Groote Schouwburg, 7^2 uur. Théa tie Royal Francais de la Haye Faust. 26 Nov. Groote Doeiezaal, 8 u. Utrechtse!) Stedelijk Orchest, 2e concert, sol. mevr. NL v. d. Meer-Offers. 26 Nov. Groote Schouwburg, 8 uur. Ope rette. Georg. Braun. Wie einst im Mai. Rechtzaken. Persdelict. Den 24en Augustus 1.1. is in het „Amars- foortsch Dagblad" een ingezonden stuk ver schenen, getoekend Z,, dat hartstochtelijk gesteld was en dat volgens de redactie- zelf daardoor voor plaatsing ongeschikt was. In het eerstvolgend nummer -heeft zij het stuk gedesavoueerd. Naar aanleiding van de plaatsing werd tegen de uitgevers van het dagblad, J. V. en rnr. D. J van S., proces-verbaal opger maakt en nadat zij geweigerd hadden den naajn van den inzender te noemen, dc zaaje tiaar de terechtzitting verwezen. Gis termiddag diende de zaak voor de arron dissementsrechtbank te Utrecht. De dagvaarding behelsde de volgende overwegingen li „dat zij op of omstreeks .24 Aug. 1914 „te Amersfoort uitgevers zijtide van het „AmersL Dagblad „de Ecmlander", en „wel in het no. 47 van dep 13an jaar- „gang, van Maandag 24 Augustus, welk „dagblad te Amersfoort en elders in i „meerdere exemplaren geregeld aan de „abor.né's en per nummer wordt ver spreid, in een ingezonden stuk een be- „richt van strafbaren aard hebben uit- „gegeven en wel van den volgenden in- Jtf, .welke inhoud een opzettelijke be lediging bevat van bat hoofd van een - ",:e\'r'er|oen Staat en wel van den Duit- 'ï- „Duitschen keizer. 'n (volgt het Ingez. stuk.); „zulks, terwijl de dader niet bekend „is, noch op de eerste aanmaning na den „rechtsingang is bekend gemaakt; „dat dit feit is strafbaar gesteld bif ar- „tikel 117 en. 118 van het Wetboek van „Strafrecht" De zaak werd op verzoek van den offi cier van justitie met gesloten deuren behan deld. - Geëischt werd 7 dagen gevangenisstraf togen den heer V. en 14 dagen tegen rar. Uitspraak gisteren over 8 dagen. kerk ew School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Utrecht (vacature Bak huizen van den Brinkj, ds. J. F. Beerens, te Doesburg. Aangenomen 't beroep te Weiwerd, Gr. (toez.) de heer B. R. Boersema, cand. te Feerwerd, Gr. Geref Kerken. Beroepen te Veenendaal, ds. R. de Jager, te Scherpenzeel. Bedankt voor het beroep te Enter, ds. R. Haitsma, te Ilindeloopen. Hooger Onderwijs. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op proefschrift Wilsreehten, de heer G. W. Rupke Chrzn., geb. te Nieuwerkerk a. d. Usel. Gemdnsrd Sfenwt». Van de tram gevallen. Gistermiddag is nabij den Wassenaar- schen Weg te 's-Gravenhage, een heer van de Staatsspoorstoomtram gevallen. Hij werd door een auto van den een sten hulpdienst naar het Gemeente-Zieken huis vervoerd en is aan de gevolgen van den val overleden. Nader meldt men ons, dat de verongelukt') is de heer C. Al Kuipers, oud-officier van het Ned.-Iadische leger. Het ongeluk gebeurde in een bocht aar. den RaamWeg, waarbij de heer K. die op een der fcramibalcons stond, met het hoofd tegen een boom' sloeg.' Hij overleed eerti ge cogenblikken na aankomst in het gemeente ziekenhuis. In brand geraakt. Ondanks een ernstig verbod, heeft zekere S. te Sittard zich op een steenoven <te slapen gel gd, met een bos siroo ondei zich. 's Nachts is de bos stroo in brand ge raakt en ook de man stond weldra in vlammen gehuld. Hij .bekwam ernstige brandwonden en werd naar het hospitaal overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Ongelukken. Te Wagjeningen verd Woensdagavond door een fietsrijder aangereden een. vrouw van den arbeider H. Dt J- Bewusteloos werd zij opgenomen en naar huis gebracht; tihans is zij aan de gevolgen der aanrijding overleden. Oorlogsvaria. Naar de „Times" meldt, zijn de Zaterdag en Zondag te Londen en in de Engelsche provincie gedane pogingen om de jonge lieden, die voetbalwedstrijden bijwoonden, tot dienstneming als vrijwilliger te bewegen, totaal mislukt. Het parlementslid kolonel Bum heeft op het voetbalveld te Chelsea de menigte toegesproken en er waren, wer vers aanwezig, er gaf zich echter niet één jongmensch op. .1 Het blad merkt op, dat in tegenstelling met de voetballiefhebbers, uit de kringen van rugby-spelers, cricketters en roeiers een groot aantal vrijwilligers zich hebben opgegeven. Een Duitscher, die op weg van Zuid- Amerika naar Europa door de Engelschen is gevangen genomen en naar Gibraltar gebracht, schrijft aan een vriend te Rotter dam, dat de Duitsche gevangenen het daar tn alle opzichten schappelijk hebben. Zij hebben onder elkaar allerlei cursussen go organiseerd en ook een zangkoor opgericht. In de Duitsche veenderijen over de grens bij Bellingwolde (Gr.), wordt door Russi sche krijgsgevangenen veenarbeid verricht alsmede arbeid voor wegaanleg en dijk verzwaring, t Een inzender in, de Tintos" haalt een gtedicelte aan uit een brief van een. officier in Indië, waaruit blijkt, dat praatjesmatemr de bevolking probeecen wijs- to maken, da' alle Indiërs, die naar Europa, zijin gegaan, om er mee te vechten, al lang! gesneuveld of verdronken zijn. Dit kbmt, meent die officier, doordat de Engelsche negeeriug verzuimt bekend te maken waar de Indiër, zijn ingedeeld. Een rangeerder van het station te.Brus scl, die vluchtte, omdat hij'voor de Duit schers niet meer wilde werken, verzekerde aan een correspondent van de „Tel.", dat de Duitschers wel degelijk veel lijken naar het oosten aanvoeren. Van Yperen komen de ge sloten wagens te Brussel aan. Toen door den schok een dier wagens open brak, zag men ontkleed© lijkeh, vier aan vier gebon den, de treinen moesten naar Seraing, waar in de reusachtige fabriek van Cocquerill, een inrichting tot verbranding zou zijn. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Woens dag 25 Nov.: Zwakke tot matige winden, aanvankelijk uit westelijke richtingen, meest zwaar be wolkt, weinig of geen neerslag, aanvanke lijk iets zachter. KamerzetelTllegen. Naar ,,Het Volk" meldt heeft het Partij bestuur der S. D. AL P. op advies van Am sterdam IX besJoten, dat de heer Vliegen zijn kamerlidmaatschap voorloopig niet zal neerleggen. Dit besluit is genomen omdat met uitzondering van de Christ. Histkies- veneeniging geen der antdene bereid waren met het oog op de tijdsomstandigheden deze plaats onbestreden te laten. Nederland en de oorlog. Dienstverlenging. Een wetsontwerp is in voorbereiding, om den diensttijd van de tot 31 December a.s. in dienst gehouden manschappen, van de militie en de landweer, die anders 1 Augus tus naar de Landweer zouden zijn overge gaan, of uit de Landweer zouden zijn ont slagen, opnieuw te verlengen. O orl og sl een i ng. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs van het wetsont werp tot het aangaan eener leening van 275 millioen gulden, de hoeren van Deventer, Fock, Visser van Yzendoorn, Bogaerts en en de Geer. f Vrijgelaten geïnterneerden. In verband met het bericht dat bij be schikking van don Minister van Oorlog. 46 Duitsche militairen, waaronder 4 officieren te Bergen geïnterneerd, zijn vrijgelaten, op grond van de conventie van Genéve, wordt medegedeeld dat ook op denzelfden grond 20 Belgische militairen, geïnterneerd te Gaasterland, in vrijheid gesteld zijn. Van het Westelijke front De toestand. 's-GRAVENHAGE, 24 Nov, Het Fransche gezantschap te 's-Gravenhage, deelt omtrent de krijgsverrichtingen het volgende mede, dd. heden i)e dag van gisteren heeft zich geken merkt door een hevig geschutvuur over het geheele front De vijand had het vooral gemunt op Yperen, welks schoone gedenk- teekenen vernield zijn, op Soissons en op Reims. In de Argonnen liet de vijand van zich hooren door zeer levendige aanvallen, die met groote verliezen voor hem werden af geslagen. In Woëvre en in de Vogezen is de toe stand onveranderd. PARIJS, 24 Nov. Het officiëele commu niqué van gisteravond ©If uur luidt: Het artillerievuur in het noorden, aan de kust, bij Soissons en bij Reims 'heeft heden evenals gisteren voortgeduurd. In de Argonnen bleven de hevige aanvallen voor beide partijen zonder beslissing. PARUS, 24 Nov. Een Duitsch vlieger verscheen boven Hazebrouck en wierp vijf bommen. Een chauffeur werd gedood. Béthune is bij herhaling door de Duit schers gedurende de laatste dagen gebom bardeerd, doch er werden slechts vijf per sonen gedood, terwijl de schade aan eigen dommen toegebracht, niet groot is. LONDEN, 24 Nov. Uit Parijs wordt aan de „Daily Qhronicle" geseind dat een! Duitsch vlieger te Bailleul een bom wierp, welke de ambulance trof. Drie Britsche gewonde .soldaten werden gedood. In de loopgraven. PARIJS, via Londen, 24 Nov. (Hbl.). De vijandelijke loopgraven zijn op sommige plaatsen zoo dicht tot elkaar genaderd, dat Franschen en Duitschers oen oplossing von den, waardoor zij bij afspraak elkaar eeni- ge rust geven. Zoo vernielden de Duit schers *s avonds telkens weer de aardwer ken, door de Franschen overdag gebouwd, terwijl de Franschen steeds weer verniel den, wat de Duitschers gemaakt hadden. Op zekeren dag nu verlieten twee Duitsche officieren, ongewapend, hun loopgraaf en begaven zich met opgeheven armen naar de Fransche stellingen. Zij hadden een on derhoud met de Fransche officieren, met wie werd afgesproken de werken in kwes tie nu.verder over en weer ongemoeid te laten. Rij het verlaten van de loopgraaf zeiden 'de Duitschers, dat hun Beiersch re giment spoedig zou worden afgelost. Zij beloofden, dat zij, als er Pruisische troe- >,pen voor in de plaats kwamen, ter waar schuwing strooken wit papier aan hun prik keldraad zouden bevestigen. Uit België het militair gezag een bekendmaking aan geplakt waarin voor de 5 laatste dagen aan de burgerij verboden wordt met karren, voertuigen en kruiwagens op straat te komen en waarin aan de burgerij wordt aangezegd emmers en kuipen vol water op (straat langs de huizen te plaatsen opdat de paarden in. dienst van het Duitsche leger zouden kunnen drinken. Ook moeten de te Leuven verbrande huizen waarvan de kale muren nog om hoog staan binnenkort worden neergehaald, ffln te voorkomen dat deze ruïnen in storten bij het voorbij trekken van een. leger tros. De toestand in Leuven en, omgeving is Zeer slecht De algemeen gunstig bekend staande Leuvenstihe bank zal geen,dividend uitkeeren. - Brood is niet meer te krijgen. De bakkers hebben bevel gekregen een minium aantal grammen per hoofd te bakken. De nationale bank en, al de privé banken van België zullen naar wij vernemen sluiten. Indien zulks gebeurt zal de toestand be grijpelijkerwijze zeer verergeren. Yan Bet Oostelijke frorit. Van Oos tenrijksch e zijde. WEENEN, 23 Nov. (Officieel.). In Rus sisch Polen is nog geen beslissing gevallen. De verbondenen gaan voort met hun aan vallen ten oosten van Czenstochau en noordoostelijk van Krakau. Gisteren, bij hat veroveren van de plaats Pulica, maakten wij 2400 gevangenen. Het vuur van onze zware artillerie had groote uitwerking. De Russische strijd krachten, die over den. beneden Dunajet waren opgerukt, konden niet opdringen. Wij waren genoodzaakt enkele passen over de Karpathen tijdelijk aan den vijand over te laten. Op 20 November werden de insluitende troepen voor het westelijk en zuidwestelijk front van de vesting Przemysl door een uit val ver achteruitgeslagen. De vijand houdt zich sedert dien buiten geschulsafstand. Een ambtelijk verslag bericht, dat bij dc gevechten ten Zuiden van deze vesting on geveer 15 door de Russen gevangen geno men Oostenrijksch-Hongaarsche jagers, ter stond tegen een muur werden gezet en op de plaats doodgeschoten. Russisch c oirimu n i qué. PETROGRAD, 24 Nov. De staf van den opperbevelhebber deelt verschillende gun stige berichten mede, die van het front tusschen Weichsel en Warta zijn ontvangen. Zoo zouden de Duitschers terugwijken op de linie Strykow-Sjersh (Zgierz) Schadek. Sdoenska, Wösniki. 's-GRAVENHAGE, 24 Nov. De Russische legate- ontving: de volgende berichten, om trant de krijgsverrichtingen der Russische legers: De strijd duurt voort op het front tusschen de Wieichse! en de Warta en de gevechten in de noorderstreek van Lodz hebben, een bijzonder hardnekkig karakter. De krachtige aanvallen der Duitschers in den, loop van den 22en November zijn ,overal afgeslagen, Nieuwe Duitsche strijdkrachten zijn opgo treden van de zijde van Vehoun, Op hot front Czenstochau Krakau en in Galicië is de toestand niet gewijzigd. In den loop der' gevechten va» 21 Nov hebben de Rusöjsohe troepen op de Oosten rijkers meer dan 5000 gevangenen, gemaakt. Een Russisch overzicht. PETROGRAD, 23 Nov. Hjet volgende overzicht wordt gegeven van de gevechten tusschen 18 en 22 November: De Russen in het noorden hebben de Duitschers bij Wirballen verslagen en hen langs het front Gumbinnen-Angerburg terug gedreven, terwijl zij zegevierend voorwaarts rukten en de vijandelijke achterhoede uit do krachtig versterkte stellingen joegen. Bij de Masurische meren hebben de Rus sen de laatste linie der Duitsche verdedi gingswerken genaderd en hebben die ten laatste ingedrukt. Langs het frofit Thorn-Krakau, tusschen de Weichsel en Warta, heeft de vijand zeer groote troepenmachten verzameld en on.: krachtig aangevallen, zoodat onze voor posten genoodzaakt waren al vechtende in de richting van Bsoera terug te trekken. On ze troepen wierpen den. vijand langs het front ThornKalisj terug, namen een Duit sche batterij met grof geschut en 10 mitrail leuses, terwijl wij eenige honderden krijgs gevangenen maakten. De Duitschers slaagden erin in de streek van Lcutsjita vasten voet te krijgen in de richting van Paanter. Onze troepen namen den 21sten November een offen sief aan, wierpen den vijand terug eh. na men twee halve regimenten gevangen en verov erden vele kanonnen. In de streek ui CzenstochauKrakau In Vlaanderen. AARDENBURG, 24 Nov. Waren de laat- vielen wij sterke Oostenrijksche troepen sfe dagen in Meldeghem betrekkelijk wei nig Duitsche militairen, thans, zijn er weer een massa uit de richting Gent aangeko men, die bij de burgers zijn ingekwartierd en hun hoofdkwartier hebben opgeslagen in de woning van een der gevluchte notabe len. Werd op de vrouwen tot voor eenige da gen niet zoo'n scherp toezicht gehouden wanneer zij België uit of ingingen, thans is die controle ook voor hen zeer verscherpt. De reden daarvan is, dat men bij' Stroo- brugge een jonge dame heeft aangehou den, op wie men een massa brieven heeft gevonden, die voor de Duitschers zeer com- prornitteerend waren. Hfet meisje is als spion aangehouden en naar Gent opgezonden. Steeds lees Jk berichten, dat Duitsche soldaten de grens overloopcn om zich te laten interneeren. Hoewel het zeer .gemakkelijk is om alhier de grens over te komen, merken wij van ge vluchte soldaten op een enkel geval na, niets. Algemeen geloof ik' dan ook, dat de ingezonden berichten dienaangaande zeer overdreven 2ijn. Te Leuven. LEUVEN, 24 Nov. Te Leuven is vanwege aan en sloegen ze op de vlucht In Galicië zitten onze troepen den wij kenden vijand op de hielen, die vlucht naar Krakau en het zuidoosten der Karpathen De Oostenrijkers, die zich op Krakau terug trekken, doen alle moeite om onzen on weerstaanbaren opmarsch naar die stad te beletten. Turkije In den Kaukasus. PETROGRAD, 24 Nov. Hjet 'rapport van den generale n staf van het Kaukasiseho leger van 22 Nov. luidt: De in de richting van Erzeroem vooruit geschoven Russische troepenafdeeiingen blijVen den vijand terugwerpen. Na em vijandelijke kotenne verslagen te hebben, veroverde zij1 de munitiekolonncs. Ten zuiden van Karakilissa en „van Alasjkert hadden in verschillende richtin gen voor ons gunstige gevechten plaats tegen Koerden, versterkt met geregelde troepen. In Aserbeidsjan leden de Turken een ne derlaag bij den Khanesoerpas, evenals bij de passen van Dilrnan naar Kotoer. Jn deze gevechten veroverden de Russen een gedeelte ,,van de Turksche artillerie. Znid-Afrika. PRETORIA, 23 Nov. Kolonel Holl rappor teert dat hij de opstandelingen tot Botha- stad vervolgd heeft, waar zich meer dan honderd man hebben overgegeven,o, a. com mandant Jardaan en, vier veldkornelton. In 0o>t-Afrika LONDEN. 24 Nov. De staatssecretaris voor Indië bericht het volgende: Wat Oost-Afrika betreft, blijkt uit de laat ste berichten dat, toen gemeld werd dat een belangrijk Duitsch «poorneg-oimhdation zwak bezet was, een troepenmacht uit Britsch-Oost-Afriha gezonden werd om het te ■vermeesteren. Deze "troepenmacht landde op 2 November en rukte dadelijk op tegen de stelling van den vijand. Intusschen werd bevonden, dat de vijand hier zeer sterk was en ofschoon onze troepen erin slaagden de stad te bereiken, waren zij verplicht terug te trekken en zich weder in te sche pen, -om toekomstige krijgsverrichtingen ter plaatse voor te bereiden. Onze verhezen bedroegen bijna 800 man. Ter zee De geramde Duitsche onder zeeëer. LONDEN, 23 Nov. De admiraliteit deelt mede, «jat de Duitsche onderzeeboot „U 18", door een F.ngelsch patrouillescbip bij ue Noordkust van Schotland werd geramd. De onderzeeër zonk nadat zij een witte vlag had vertoond. De torpcdobootvernieler „Garry", welke juist langs zij voor reilde 3 officieren en 23 man van de bemanning. Een der opvarenden van de ,,U 18" ver dronk. I Duitsche torpedo boot vergaan. LONDEN, 24 Nov. Uit Kopenhagen wordt aan de „Daily Chronicle" geseind: Gisteravond is een stoomschip van de Engelsoh-Deensche Stoomvaart Maatschap pij met de Duitsche torpedoboof ,,S 124", ter hoogte van Falstorbo in aanvaring geko men. De toipedoboot voer full speed en met gedoofde lichten, toen zij midscheeps werd aangevaren en als het ware geramd werd. Twee andere torpedobooten kwamen te hulp, doch de „S. 124" zonk. Het groot ste deel der bemanning is gered. Volgens een telegram aan de ..Exchange Telegraph", zouden slechts twee zwaar ge wonde Duitschers door de Dcensche boot gered zijn, die later stierven. De rest der opvarenden zou verdronken zijn. Diverse berichten De schending van Be 1 g ië's neutraliteit. BERLIJN, 24 Nov. De „Nnrddentsehe Allgemeine Zeitung" publiceert in haar nummer van hedenavond hoogst belang rijke documenten, om te bewijzen, dat de neutraliteit van België het eerst door En geland is geschonden. Deze documenten worden door fotogra fische opnamen geïllustreerd. Handel en Bedrijf, Beurs van Schiedam- DINSDAG, 24 November. Officieele notecring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: £18.— per ILL. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave MAÏSg-een opgave. Namens de Comm. voor da notecring, B. A. J. WITTKAMPF. Notecring der Verecniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd ie Rotterdam. MOUTWIJN: f 18.per ILL. cont. JENEVER: £22.— per II.L. AMST. PROEF: £23.50 per 1I.M. Namens de Comm. voor de noteering. MOUTWIJNStemming kalin. SPOELING: f2.20. SPIRITUS: £181/2. RUWE SPIRITUSf9.—. AMSTERDAM, 23 Nov. Lijnolie. Vliegend f 42rt>, 42i/jDecem ber f41, 415/8, 41 rijJanuari-April 3ü3'i, 37. LONDEN, 23 Nov. Veemarkt. Aanvoer 1420 runderen, prijs 3/8 5/8, 3530 schapen, prijs 4;S 7. Scheepvaart. LONDEN. 20 Nov. Aangekomen zeetjalk „Confiance", kapt. G. Hendriks, geladen met ledige flesschen, van Schiedam, LONDEN, 22 Nov. Aangekomen schoe- nerschip „Democraat", kapt. T. Dekker, ge laden inel ledige flesschen, van Schiedam, Beide schepen zijn daar bevracht met een lading gerst van Londen, voor do Ned. Gistfabriek te Delft, legen vracht van 6 sh. 6 d, per ton. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: 21 November: Johannes fieraidus, z.vaa J. G. Sch-effers en J. B. Verg cessen, Nieuwe Haven. 22 November- Cornelia, d. van W.Morra en J. Domen, Noordvestsingol. Hymen Hendrik, z. van B. Suvaal en C. Broerstra, Blocker,, Lraat. Johannes, z. van R. C. M. Dries en G. J. Klinkenborg. Lange Achterweg'. Overleden: 21 November: Jan van Wicringen, oud 71 jaren en 9 maanden, Hoofdstraat. Hermina Liduina Gunncweg, oud 1 jaar en 9 maanden, Laan, Ons Genoegen. 1 1

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3