Van buiten mooi - Van binnen gsed! Opdat echter op het juiste oogenblik die gunstige mogelijkheid kunne gevat worden', dienen de genoemde neutrale staten in vol gehouden gedachtenwisseling over dit punt met elkaar te werken en een overdacht stelsel an samenwerking te overwegen, dat hun gezamenlijk voorstel tot een aanbod Van waarde voor de oorlogvoerende staten ma ken kan. Met te meer vertrouwen wendt adressant zich tot H. M., omdat de voornaamste Vre» desvereenigingen in de Yereenigde Staten van Amerika reeds een gelijkluidend ver zoek tot den president dier staten heb ben gericht, die, n.iar ontvangen mededce- lingen. den geest van bet verzoek in wel gezinde aandacht ontvangen heeft. Een afschrift van het adres is eveneens aan de Rationale Raden der andere neu trale staten toegezonden, met een begelei dend schrijven, waarin op de wenschelijk- heid wordt aangedrongen, de actie van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland in" de andere neutrale landen door een "der gelijke actie te steunen. werpen. Gemeld wordt dat de treinen Roosendaai- Antwerpen, ingaande heden weder geregeld driemaal daags rijden. r Belgischepassen. Men deelt aan de ,,N. IL Ct." mede, dat de Duitsclie autoriteiten in België onlangs zeer verscherpte bepalingen voor het pas wezen hebben ingevoerd. Totdat hierom trent nadere rnededeelingen kunnen gedaan worden, wordt aan iedereen afgeraden naar België te gaan. Belgische vluchtqlingen. Uit Amsterdam wordt gemeld: Met het overbrengen der vluchtelingen uit de loodsen aan de Y-kade en Handels kade naar het regeeringskarnp te Nunspeet wordt geleidelijk voortgegaan. Gistermorgen is loods DD ontruimd, die ongeveer 350 vluchtelingen bevatte. t Zooals wij hebben gemeld, zijn Zaterdag morgen 120 vluchtelingen minder naar Nun- speet vertrokken dan de leiders hadden aangewezen. Naar wij thans vernemen, zijn er van deze 120 ongeveer 40 naar Ant werpen en ongeveer 30 naar Londen ge gaan. Voorts is aan een 30-tal ouders, wier kinderen in de ziekenhuizen worden'ver pleegd, toestemming verleend in Amsterdam te blijven. Geregeld wordt met de overbrenging voortgegaan. i Buikgordels voor militairen. Een inzendster in de „Frankf. Ztg." ves tigt er de aandacht op, dat het wenscheiijk is om aan de buikgordels voor militairen van boven een soort van galgen en van onderen een soort van sokophouders te be vestigen, daar de gordels anders licht op schorten en een dikte vormen, die den soldaten zeer hinderlijk is. uriehting voor ooglijders te Botterdam. De gistermiddag gehouden buitengewone algemeene vergadering van leden wan de Inrichting voor oogiijders heeft aan dr. van Moll op diens verzoek op de meest eer volle wijze ontslag verleend als geneesheer- directeur en in zijn plaats benoemd dr. J. P. v. d. Brugh, welke benoeming zal ingaan met de opening van. het nieuwe gebouw aan het Haringvliet. Finantleel nieuw#. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 28 Nov. ji. bq de betaalmeesters In kas was. t f 3,545,403 74l/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 12,074,140.751/2 c. dat op den genoemden datum in omloop was aan schatkistbiljetten f 20,770,000.— aan schatkistpromessen f 101,000,000.— (waar van rechtstreeksbg de Ned. Bark geplaatst f77,500,000,—) terwijl met inbegrip van de bedragen welke daarvan bij de betaalmeesters in kas waren aan zilverbons in omloop wasf 13,431,600. (Stct.) VLAARDINGEN, 1 Dec. Bij het te Rot terdam gehouden examen voor de Vereen, van Leeraren in het Boekhouden, slaagden van hier de heeren C. v. d. Windt en G. F. Torn Dz., beide leerlingen van den heer C. Visser. OVERSCHIE, 1 Deo. Door de politie al hier is aan. die f» 's-Gravenhage overge geven 'n 14-jarigen Belgischen vluchteling, idie alhier zwervende werd aangetroffen en aldaar de ouderlijke woning -in Mo yan Speijkstraat was onttoopen. STADSNIEUWS."" Bij' de te Rotterdam gehouden examens vrije- en otrdeoefeningen is o. m. geslaagd de heer G. IL Hormann, van hier.. Behalve de heer F. Timmermans., gisteren reeds door ons vermeld, zijn geslaagd voor het diploma boekhouden der Vereeniging van leeraren, de heeren G. Boele en \V. iWey, allen van hier. Bij Kon. Besluit van. 27 November is met ingang van 7 November 1.1. benoemd 'tot reserve-tweede luitenant bij het 15e Regi ment infanterie, de heer Pr, Mak. thans yjaan- drig bij het 37ste Land weerbataljon. Zilveren jubilee. Heden herdenkt de agent Mali politie lsto klas, A. Goudswaard, den dag waarop' hij' vóór 25 jaren bij het politiekorps hier ter jstede in dienst trad. v Dit jubilea werd hedenrriorgen te 10 uur herdacht jn het wachtlojkiaal der agenten jn het politiebureau, waar hoog' groen en bloemen het lokaal een feestelijk aanzien, hadden gegeven. De jubilaris en zijn vrouw werden door bestuursleden van de politicagenlenr vereeiri- ging Onderling Vertrouwen." met een auto afgehaald en naar de feestplaats gebracht, waar de agenten, voorzoover hun dienst dat toeliet, zich reeds hadden vereenigd. Kort daarop verschenen daar ook de Burgemees ter, deCommissaris en verdere superi euren. Achtereenvolgens werd de jubilaris daar toegesproken door den Commissaris, den Burgemeester en den Voorzitter van ..Onder ling Vertrouwen", den agent J. M. A. Dries, waarbij door de beide superieuren met vol doening werd geconstateerd de trouwe dienstvervulling vol toewijding en, takt van den jubilaris, terwijl laatst genoemde ge tuigde dat de jubilaris steeds had getoond te zijn een goed kameraad en een. trouw lid der vereeniging. Yersthd km de eadcaux verden den jubi- alns aangeboden, nl. van, de Gemeenteen van de Vereeniging een geschenk onder couvert en voorts van den Commissaris en, van bet kader. K Do jubilaris dankte voor de waardcerende woorden tot bom, gesproken en voor de eadeaux die hij mocht in ontvangst nemen. Hem werd dezen dag vrij van dienst ge geven. Per auto werd het echtpaar weer naar huis gebracht Valsohe guldens. Hier zijn in beslag genomen, een paarval- sche guldens, blijkbaar gemaakt naar de pas aangomunte guldens, waardoor zij een goed geslaagd stempel vertonnen. Het rand schrift is echter zeer slordig', terwijl het metaal zoo zacht is dat het zonder groote krach tbinspanning om, te huigen is. Ook de klank'verraadt de minderwaardigheid van het stuk. Men lette dus goed op hij het ontvangen van gulden-stukken. Kunst oaa het Yolk. Vooir de vereeniging Kunst aan het Volk" alhier, zullen op Maandag 14 December in „Odéon" optreden de Yereenigde Too- noeispelers van den Koninklijken Vlaam se hen Schouwburg te Antwerpen, met het toomeelspel „Hoogste Liefde". Eolfhymnla. De vrees, hij den aanvang der „benarde tijdsomstandigheden" geuit, dat deze invloed zouden hebben op den gewonen loop van het muziekleven gedurende het a.s. sei zoen, is gelukkig ongegrond gebleken. Onze muziekgezelschappen hebben de gewone re- petitiën hervat, al werd ook een deel door dienstplicht daaraan onttrokken. Ook in de groote plaatsen, Amsterdam, den Haag en Rotterdam, worden concerten met volle za len gegeven. En zoo is nu hier Polyhym nia de eerste in dit seizoen, welke trots alle booze tijden heeft blijken ge geven van volharden in de zangkunst. Ter uitvoering was gekozen „Editha", een sage van het Hcrthamcer, gedicht van II. Seitz, compositie van Ileinrieh Ilofmann. Bij een vorige gelegenheid, toen dit werk werd uitgevoerd, hebben we er op gewe zen, hoe Hofmann's werken (o. a. „Aschen- brödel", „das Miirchen von der Schonen Melusina", „Prometheus", enz.), al zijn ze met orkest gecomponeerd en dit bij uit voering natuurlijk gewenscht is, toch met pianobegeleiding goed ui'voerbaar zijn. Het is oen zoor goed geslaagde uitvoering geweest. Met blijkbaar veel zorg zijn de koren voorbereid; in de heide laatste ai- deelingen hebben deze een zeer dankbare taak te vervullen, vooral in VI kwamen beurtelings de verschillende partijen tot onderscheiding, en konden we over 't alge meen (de inzet van het slotkoor was eenigs- zins weifelend) opmerken zuiverheid in toon en vastheid in rhythinusnu en dan dreig den hun forto's ruw te klinken, een gevolg van do dun bezette mannenpartijen, sto rend voor het ldankgehaltc. De solisten gaven veel te genieten; van mejuffrouw Jeanne Kielburger hebben wc van vroegere medewerkingen goede herin nering behouden; en thans bleek opnieuw, hoo zij haar mooi sopraangeluid ook in hoogo ligging zelfs krachtig weet te doen gelden. In do 3de /afdeeling, waar haar partij al zeer dankbaar is bedeeld, wist zij ook door haar voordrachtskunst zeer te boeien. Mevrouw Clara de VriesGoldstein, opera-zangeres te Luik, heeft een mooi ge schoolde mezzo-sopraanstemblijkbaar een zeer geroutineerde zangeres, met dramatisch talent begaafd, wier zang, niettegenstaande het minder dankbare in haar partij, uitne mend voldaan lieelt. De beide hceren-solisten hebben van hun pmestaties veel voldoening gehad. De lieer Mr. Jung heeft door kernachtige voordracht en goede zangkunst een welverdiend suc ces behaald, terwijl de heer Van Gastel in de bariton solo's zich door beschaafde toon en zuiveren zang wist aangenaam te ma ken; meer bezieling in voordracht zou dezen zang wel te goede zijn gekomen. Zooals steeds, verleende Mevr. Berck Feltzer ook nu haar gewaardeerde mede werking voor oen zorgvuldige steungeven de begeleiding. Dat alles een zoo gewenscht verloop ten deel viel, is grootendeols aan de goede leiding van den dirigent, den heer B. Jurgens, verschuldigd, die zeker voldoening van'zijn poge/i heeft ingeoogst. Er was groote belangstelling en dank baar onthaal. Door de politie werd gistermiddag in verzekerde bewaring genomen een persoon, die in dronkenschap een ruit in de woning van P. v. d. Marei in de Broersveld had vermeld. De man is hedenmorgen na verhoor ont slagen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam, op Dinsdag 1 December a.s., des namiddags 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester, do heer M. L. Honnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 17 leden. Afwezig wegens militaire verplichtingen de heer C. Houtman; voorts met kennis geving de heeren C. J. Wouterlood, N. v. d. Velden, D. Ris, E. Koopmans en Van Westendorp. Vastgesteld worden de notulen der ver gadering van 13, 27 en 28 October en die van 10 November d.a.v. Mededeeling wordt gedaan door den Voor zitter, dat bij het College van Burgemees ter en Wethouders is ingekomen van de GecL Staten een schrijven tot vaststelling van de gemeenterekening over 1913. Voorts een schrijven ten geleide van de op 17 October j.l. goedgekeurde raadsbeslui ten d.d. 13 October j 1. tot continuatie van huur voor ten hoogste) 4 jaar van de bouw- manswoning met erf en stallen aan den Rotterdamschen dijk aan J. van der Valk voor f345 per jaar. Idem, d.d. 13 October j.l. tot verhuur aan J. F. A. C. Spaarnaij van de woning Hoofdstraat no. 217, tegen een huurprijs van f 400 per jaar. Idem, d.d. 10 November j 1. om voor ten hoogste 20 aandeelen te nemen in de op te richten N.V. Gemeentelijke Crediet- bank, (Crediet- en Deposito maatschappij der vereeniging van Ned. Gemeenten. Een schrijven ten geleide van liet goed gekeurde raadsbesluit d.d. 10 November to wijziging der gemeenteb'groot ng, d ens! 1914, met een betdrag van f8650. Een schrijven ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit «d.d. 28 October j.l. tot toekenning van een subsidie uit de ge meentekas aan het St. Jacobs Gasthuis voor het jaar 1915, ad f 1700. Een schrijven ten geleide van de goed gekeurde G e meen tebegroo'an g voor 't dienst jaar 1915. Van Burgemeester en Wethouders eer. voorstel, om het verzoek van de afd. Schie dam van den Nederl .Prot. Bond om vrij stelling van betaling van den aanslag in de belasting op de gebouwde eigendommen voor het kerkgebouw aan de Westvest toe te staan en de reeds betaalde belasting te restitueeren. Hiertoe wordt overeenkomstig het voor stel besloten. Idem een schrijven, houdende mededee- ling dat de heer II. Gabel, met het oog óp de tijdsomstandigheden, afziet van den koop van een strook grond ten zuidwesten van de Brielsche straat. Kennisgeving. De heer v. d. Velden komt ter vergade ring. I Idem voorstel tot wijzigingen aanvulling van het Raadsbesluit dd.. 12 Mei j.l., waar bij machtiging werd verleend tot het aan gaan van een overeenkomst met den staat der Nederlanden, ter verkrijging in erfpacht van domeingrond langs de rivier. Overeenkomstig het voorstel wordt na eenige bespreking besloten. Voorstel tot wijziging van de Gemeente- begrooting, dienst 1914, met een bedrag van f 183,375,34. Overeenkomstig het voorstel wordt dit ontwerp goedgekeurd. De heer Van Westendorp komt ter ver gadering. Vaststelling van het kohier van heffing schoolgeld voor de scholen met uitgebreid leerplan A en B, voor liet schooljaar 1914 —1915. Voorloopig wordt de oude regeling na- eenige bespreking zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De heer Koopmans komt ter vergade ring. Van de Commissie voor het Stedelijk Mu ziekkorps, namens de leden van dat korps, dankbetuiging voor de ongewijzigde hand having yan de subsidie. Kennisgeving. Van de commissie van beheer der fond sen der vernietigde gilden, aanbeveling ter benoeming van een lid dier commissie, we gens periodieke aftreding van den heer A. C. A. Nolet. Aanbevolen worden: 1. A. C. A. Nolet; 2. C. J. Wouterlood. Van de Commissie van Administratie voor het Stadsziekenhuis, aanbeveling ter voor ziening in de vacature door periodieke af treding van den heefr> J .NI. van der Schalk. Aanbevolen worden: 1. J. M. van. der Schalk; 2. F. A. C. Lechner. "Van de plaatselijke commissie van toe zicht op het Middelbaar Onder,vijs, aan beveling ter voorziening in de vacature, ontstaan door periodiek af treilen van den heer Mr. H. M. C. Poortman en Mevr. C. v. d. SchalkNieuwhof. aanbevolen worden: Vacature-Poortman: 1. A. L. Boot; 2. B. B. E. Blaisse. Yacature-Mevr. v. d. SchalkNieuwhof. 1. Mevr. v. d. SchalkNieuwhof12. Mevr. F. DuijvendakFunke. Deze benoemingen zullen in een volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Van de Tueht-unie adres, waarbij verzocht wordt om door beschikbaarstelling van ter reinen, enz. voor sport tuchteloosheid te helpen bestrijden. In handen van B. en W. om advies. Agenda. 1, Benoeming van een leeraar in lijn- teekonen en projectieleer aan de Burger avondschool. Aanbevolen worden 1. P. H. Pomes, directeur der Am bachtsschool; 2. G. Lindeijer, leeraar aan de Hoogere Burgerschool; 3. J. C. de Vries, werktuigkundig ingenieur. Hiertoe wordt benoemd ,de heer P. H. Pomes. f 2. Benoeming van een onderwijzer met akte Fransch aan school G (hoofd de heer M. Martens). Voorgedragen worden 1. H. F. du Pon, te Leiden; 2. K. J. Bogaerts, te llellevoetsluis. Wordt benoemd de lieer II. F. du Pon. 3. Benoeming van een lid der Commis sie voor het Stedelijk Muziekkorps (vaca ture J. O. Bender). Aanbevolen wo"den de heeren 1. C. Houtman; 2. J. fcl. van der Schalk Jr. Benoemd wordt de heer C". Houtman. 4. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Muziekkorps, wegens pe riodieke aftreding van den heer F. van Waas. Aanbevolen worden de heeren: 1. F. van Waas; 2. D. J.l. Zoetmulder. De lieer F. van Waas woidt hiertoe herbe noemd. 5. Benoeming van een lid der Commis sie voor het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding Van den heer P. van der Vlies. Aanbevolen worden de heeren: 1. P. van der Vlies; 2. P. Krommen hoek. Herbenoemd wordt de heer P. van der Vlies. I 6. Benoeming uit het Dagelijksch Bestuur van de Gemeente van een lid-voorzitter dei- Commissie voor het Algemeen Ilandelsentrc pöt, wegens periodieke aftreding van den heer P. M. J. A. Lagerweij. De heer Lagerweij wordt herbenoemd. 7. Benoeming van een lid van het Col lege van Regenten der Hofjes van Belois, wegens periodieke aftreding van den heer W. A. Beukers A.Jzn. Aanbevolen worden de heeren: 1. W. A. Beukers A.Jzn.; 2. F. A. C. Lechner. Hiertoe wordt de heer W. A. Beukers A !zn. herbenoemd. 8. Behandeling van bezwaarschriften tegen aanslagen in de Plaatselijke Directe Belasting naar het Inkomen, dienst 1914— 1915. Overeenkomstig het advies der commissi» van onderzoek der reclames, wordt op 155 verzoekschriften door het verleenen van ontheffing of vermindering gunstig en op 71 verzoekschriften afwijzend beschikt Op verzoek van den heer de Bruin wordt een der verzoekschriften voor een beslis sing tot nader onderzoek aangehouden. 9. Vaststelling van de kohieren 4 en 5 der Plaatselijke Directe Belasting naar het Inkomen, dienst 1914'15. Deze kohieren worden vastgesteld respec tievelijk ten bedrage van f5240.761/:: en 2545.67. i 10. Beslissing op het voorstel van Burgc meester en Wethouders tot wijziging der voorwaarden, waaronder hij 'Raadsbesluit van 12 Mei j.l. aan de Bouwvereeniging „Eendracht" een voorschot is verleend voor den bouw van een complex woningen, tus- schen den voormaligen Schinkel- en Groe nendijk, ten noordwesten van de Werf „Gusto". Dit voorstel wordt door B. en W. terug genomen, om in een volgende vergadering met andere voorstellen bij den Raad te ko men. 11. Voorstel van Burgemeester on Wet houders betreffende het sluiten van een overeenkomst met de Bouwmaatschappij „Kortland", omtrent overname en aanleg van straten op den voet van art. 20 der Bouwverordening, in het verlengde van de Mariastraat en de Iluysmansstraat tot waai deze straten elkander snijden. Deze aanleg staat in verbond mot een doortrekking van de Westfrankelandsche straat, tot waar het bestaande laantje zich ombuigt en waarvoor de Raad reeds een crediet heeft verleend. B. en W. hebben tegen het aanbod zoo- als het aangeboden wordt geen bezwaar en stellen voor hiertoe over te gaan. Na breedvoerige discussie werd op voor stel van der. heer v. d. Zee stemming ge houden tot uitstel van afdoening, tot een volgende vergadering. Hierbij staakten de stemmen 1010, zoodat van zelf geen be slissing kon worden, genomen. De heer "Al G. A. Nolet heeft de vergadering verlaten. L 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, om in te gaan op het aanbod der Vpreeniging van Nederlandsche Ge meenten, om legen zekere jaarlijksche ver goeding periodiek een wetenschappelijk on derzoek te doen plaats hebben naar den stand van het Gemeente-pensioenfonds. "'0vereenko mstig heit voorstel Wondt be sloten, nadat oen voorstel van, nu*. Kave laars toit uitstel venvortjjen ia. B. en Wr vragen nog machtiging tot het rooien van een boom achter de Hoogere Burgerschool en van boomen opgenomen in de lijst voor wijzigingen in de straatbe planting. De machtiging wordt verleend. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand No». 1914 ingelegd f 10877.73 terugbetaald f 14711.01. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9728. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, gedurende de 2e helft der maand November 1914. i t Brieven. Binnenland. Jaak Emmerick, Rotterdam. Leden van de Gemeenteraad, Schiedam. Zonder adres. I Briefkaarten: Binnenland. f Marietje Ivoosje Groeneweg, Leiden. A. Hiebendaal, Den Haag. Brieven. 1 Buitenland. Jacob Jacobs, Dingü. Bij de politie kwamen gisteren klachten in over een vijftal Maandaghouders, die diverse herbergen aandeden, er een.Stevig glas dronken, maar van betalen niet wil den weten. ''Eén hunner had weldra zoodanig de Aoogte gekregen, dat hij in een sloot aan den Vlaardinger dijk terecht kwam. De po litie hielp hem op het droge en bracht hem naar zijn woning in do Mariastraat. Yolksbadknis In de week van 22—28 Nov. '14 wer- len genomen 578 baden. Kuipbaden 35 Kuipbaden 57 Regen 25 Regen 247 5 ets. kinder -.4 Bovendien werden door Be'griche vluch telingen 87 baden gebruikt: 37 kuip- en 50 regen! ia den 2de klasse. ingezonden Mededeeïingen. Onze bekende Kerstbus, kunste- naarsontwerp, prachtig, in geïmiteerd oud zilver, is weder in de zaken, die onze koffie „HAG", de caffeïnvrije boonenkoffie, verkoopen, verkrijg* baar. Inhoud 1 pond. Prijs slechts f1.-r Kaffee-Handels-Aktlengeseilschaft, Amsterdam. Kunst en Wetenschap- Toonkunst. De volgende uitvoeringen zullen in deze maand plaats hebben vanwege do afdcelin- gen 12 December 1914, afdeeling Amsterdam; Wcihnaehfaoratorium. J. S. Bacli. - 22 December 1914, afdeeling Amersfoort; Lobgcsang-Mendelssohn en Gdc Cnnlale v. b. Weihnaehtsoralorium. J. S. Bacli. Hoe komen wij tot een blijvende wereld- vrede? Die vraag wordt door den heer Evert Temme, leeraar aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Coevorden, in een brochure van 48 blz. druks (Baarn, Ilollandia druk kerij), beantwoord. Nu zoo duidelijk gebleken is, „dat alles erbarmelijk in 't honderd loopt, als de knap pe mensen, die tot heden over alle invloed, vrijheid tot initiatief, pers enz. beschikten, alléén regeeren, is naar de lieer Evert Temme meent de beurt aan het socia lisme. Geen rood socialisme doch alleen een zuiver-kleurloos socialisme, dat tegelijk pro letaries, religieus en vrijzinnig is, kan blij vende wereldvrede brengen." Rechtzaken. "Vrijgesproken. Do Utrechlsche rechtbank hoeft gisteren de heeren J. V., oud 50 jaar, en mr. D. J. v. S., oud 28 jaar, heiden uitgevers van het Amersfoortsche dagblad „De Eemlan- den", te Amersfoort, beklaagd van belccdi- ging van het hoofd van een bevrienden staat, in het onderhevige geval den Duit- schen keizer, vrijgesproken, op grond dat het wetlig en overtuigend bewijs niet gele verd was. De eisch was onderscheidenlijk 7 en 14 dagen gevangenisstraf. Beroep ingetrokken. De officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem heeft ingetrokken zijn cassatie beroep bij den iioogen Raad, tegen liet vonnis van de rechtbank te Haarlem, waar bij de directeuren der II. IJ. S. waren vrij gesproken van de overtreding op de vcr- doning op liet natuurschoon in Noord-Hol land, te Vogelzang gepleegd. Kerk eu School. Ned. IIerv. Kerk. Aangenomen het beroep als hulp prediker te Eefde (gem. Warnsve'.dds. D. J. F. Weslenh'urg, Ein.-pred. te Zeist. Bedankt voar het beroep/te Oud-Beijer- land, ds. M. Jongebreur, te Veenendaal; te Zierikzee ds. F. C. /V- Panic koek te Zaltbommel. 1 Doopsgezinde Gemeente. Bedankt voor het beroep te Den Up en Landsmeer ds. M. Kosters te Hn-llum. Geref, Kerken Beroepen te Cub'aard (Fr.) de beer IL Mildt.cand. te Do B.ildt. Geref. Gemeente. Bedankt voor het beroep ,te Aagteker- ke ds. IL Rodofsen te Zeist. Gemeurd Nieuws. Uit dankbaarheid Hedenmorgen zijn drie Belgische geïnler- late Klasse 2de Klasse

Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 2