De oorlog. Mevr. k Wei. F. KRABBEMM, Laatste Nieuws. tweede Snnth-Dorrien, vaa het derde Hun ter, van hot -vierde Yan Hamilton, van het vijfde Leslie lliuullc en van het zesde Bruce Hamilton. Hok de namen van de generaals van drie tier legers zijn gepubliceerd. Marokko. In Marokko schijnt, in verband met de afkondiging \un den heiligen oorlog door den kalief, hier en daar groote opwinding te heerschen. De Temps", er melding van makend, zegt, dat de oproerige beweging in het gebied van Taza en Fez afneemt, maar dat de toestand in het Tadla- en Khenifra- gebied nog onveranderd is. Zendboden heb ben daar valsehe geruchten over de ge lieurtcmssen in Europa verspreid. In de streken van Tafüelt en Uddra scholen vijandelijke Arabierenstammen samen, die blijkbaar een aanval op Colomb Besjar en Boe Dcnib in den zin hebben. De noodigc voorzorgsm iat;egelen zij.i getroffen. De „Kolnische Ztg." heeft uit Madixd een telegram ontvangen, dat de Franschen aan den bovenloop van de Inauenrivier klop hebben gehad eii zich met verlies van 4 ■officieren. 78 man en twee stukken veld geschut hebben moeten terugtrekken. GEMENGDE MEBEDEEIJNGEN. Italië en Albanië. Uit goede bron wordt uit Rome verze kerd. dat alle militaire maatregelen van Italië op de Albaneesdie kust slechts be oogen Yalona te beveiligen en de stad, welker bezit van hoog belang is voor Ita lië. te vrijwaren voor elke verrassing. De Italiaansche regeering d *nkt er geenszins aan zich al te zeer in te laten met de Albaneesche zaken, ze zal een ge deelte van haar strijdmacht, die zij intact zal houden voor 'toekomstige eventualitei ten, over het land verspreiden. China. President Joean Sji Kai heeft de wette lijke bevoegdheid gekregen, zijn opvolger zelf te benoemen. Tevoren was hij bij de wet aangewezen als president voor zijn leven. BINNENLAND. Hofbericht en. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben op Nieuwjaarsdag het middagmaal bij H. 51. de Koningin-Moeder gebruikt. Z. IC H. de Prins, die Maandag zijn Roodo Kruis-inspeetietocht aanvangt zal "Woensdag G dezer op het Loo aankomen. Rechterlijke macht. Bij K. B. zijn benoemd tot subst.-off. van justitie bij de ar. .-rechtbankte Haarlem, mr. P. M. F. Sauduin, thans in gelijke be trekking te Leeuwardente Middelburg, mr. H. F. Wolfson, thans in gelijke betrekking •te Heerenveen; te Leeuwarden: mr. A. Rombach, thans ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht in het arrondissement Groningen, te Groningen; te Heerenveen, mr. E. F. Enger, thans ambtenaar van het van het 0. 51. bij de kantong. in het arr. Amsterdam, te Amsterdam. Bij E. B. is benoemd tot eubst.-griffier bij de arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosch, mr. II. P. F. 51. Slanders, thans griffier bij het kantongerecht te Waalwijk. Stoomvaartlijn New-YorkNed.-Indië vl» het Panama-kanaal. Reuter bericht uit Washington: De gou verneur-generaal van de Phiiippijnen seint, dat hij vernomen heeft, dat een Nederland- sche stoomvaartmaatschappij plan heeft een lijn te openen van New-York via het Panama-kanaal naar Manilla en Neder- landsch Oost-Indië. STADSNIEUWS. Belasting op het honden ras honden. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter algemeene kennis, dat in gevolge het bepaalde in artikel 4 der ver ordening op de invordering der belasting op de honden, gehouden in de Gemeente Schiedam (Gemeenteblad no. 12) de 4de lijst voor het dienstjaar 1914, bevattende de namen van de houders van honden binnen deze gemeente, op heden is ge steld in handen van den Gemeente-Ontvan ger tor invordering der belasting. Wordende voorts de belastingschuldigen er aan herinnerd, dat overeenkomstig art. 5 der Verordening de belasting moet zijn voldaan veertien dagen na de dagteekening van het aanslagbiljet, op straffe van ver volging, volgens de wet. Met ingang van 16 Januari 1915 is de heer 4K. de Vlieger, particulier klerk ten kantore Inv. en Acc., alhier, benoemd tot Rijksklerk. In den oude jaarsnacht omstreeks lV's uur hebben baldadigen de brievenbus bij de Appelmarkt omver getrokken. De politie, die het daarbij veroorzaakte leven hoorde, snelde toe, maar de daders waren reeds verdwenen. Nieuwjaarsdag is vrij rustig voorbij ge gaan. Op een enkele plaats werden zoo als dit trouwens ook wel op gewone Zon dagen plaats grijpt klappen uitgedeeld of bedreigingen geuit, naar die relletjes ver liepen zeer spoedig. (aevonden voorwerpen. Terug te bekomen aan het Commissariaat van Politie Damestaschje met inhoud, R.-K. kerk boek, armband, sleutel, bruin lederen kin derschoentje, handschoen, fietspomp. Aan de volgende adressen: Rozenkrans met roode koralen, E. Ker- del, Jacobastraat 2; zilveren schakelarm band, L. 51. Verkammen, Hoofdstraat 29; postduif met ringetje, waarop 4 letters en cijfers, G. J. v. d. Lubbe, Rotterd. dijk 105; honden-muilkorf, C. 'Stooker, brug wachter, Oranjebrui;stuk lood, lVa 51., K. v. Breukelen, Oostsingel 76; stuk lood ongeveer 1 M., C. Gordijn, Zijlstraat 41; bruine heerenhandschoen, kantoor van In voerrechten en Accijnsen, Lange Haven 67 rood koralen kettinkje met zilveren slotje, 51. Richters, Proveniershuis 17wollen kin derhandschoen, J Ilsselstein, Ouddorpsche- istrant 21. Inlichtingen te bekomen over opgcvischie roei root bij v, d. Endt, Wil- helminaplein 4. 1 De sleepboot „Mentor" is .paar 51aas- sluis vertrokken, waar zij zal worden op gelegd tot einde Mei, 0111 met het begin der haringvisscherij weer naar hier terug te keeren. 1 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Dec. 1914 ingelegd f 10266.81 terugbetaald f 12027.601/o. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9747. jLGENDA. Ebkan Zaterdag, Zondag, 5Iaandag en Dins dag Schied. Bioscoop. 8 cl Voor stelling. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw. burg, 8 uur. Gezelschap-Spree. De 'onderen van kapitein Grant. Heden en volgende dagen. Casino 8 uur. In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. 2 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Vereen, RotL Tooneelisten. Kaat 51ossel. 2 Jan. Groote Schouwburg, 71/2 uur. Op hoop van Zegen. (500ste oproering Huldiging van Heyennans.}. 2 Jan, Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 uur. N. G. G. O. V. Gezellige Samenkomst 2 Jan. Groote Schouwburg, 2 uur. De kleine Lord. 3 Jan. Groote Schouwburg,8 uur. Die Haghespelers. Verkade. De duivel. 3 Jan. Tivolt Schouwburg, 21/2 uur. lGe Tivoli Matinee. Riek van Loon (zang), Lize de Grood (viool), Alice van Biene (piano). 3 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Kon. Vereen. Ned. Tooneel. De Contro leur van de slaapwagens. Rechtzaken. Centrale Raad van Beroep /Ongevallen verzekering In de Donderdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting heeft de uitspraak plaats gehad in o.a. de volgende zaken: a. Hooger beroep van J. IJL 51., boor- der-scheepswerf te Ylaardingen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, houdende bevestiging der be slissing van de Rijksverzekeringsbank, waar bij is geweigerd de door hem gevraagde schadeloosstelling ter zake van een onge val, waardoor zijn linkeroog is gekwetst. De Centrale Raad vernietigde uitspraak en Bankbeslissing en kende aan getroffene met ingang van 22 Dec, Ij) 13 een rente toe van f O.lG'/e per werkdag naar lOpCt. inv. b. Hooger beroep van J. A. U., indra- ger-distilleerdcrij te .Overschie, tegen de uit spraak van den Raad van Beroep te Rot tendam, waarbij hem ingaande 18 5Iei 1914 voorloopig een rente is toegekend van f 0.47 per werkdag naar 100 pCt. inv., ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan de middelvinger der linkerhand bijna geheel stijf is, terwijl de grond- en eindgewrich- ten van linker wijsvinger, ringvinger en pink slechts beperkt buigbaar zijn. De Cen trale Raad bevestigde de uitspraak. Gememrd STteaw». Ontvluchte geïnterneerden. Gisterenmorgen zijn door de marechaus see te Iloogeveon in den trein aangehou den een drietal ontvluchte geïnterneerde Belgen uit Assen. Wij vernamen hierom trent het volgende: Donderdagavond om ongeveer 8 uur zijn ze uit Assen ontvlucht, vanwaar zij naar de halteplaats Wijster liepen. Zo hebben daar een kaartje gekocht naar Amsterdam. Op de vraag of zo het niet goed hadden te Assen, kregen we ton antwoord: zeer zeker, heel goed zelfs, maar W. 5Iertens verlangde weer naar het front, C. Woe- chel naar zijn vrouw en 0., de Vleesch- houwcr, om in Frankrijk te komen. Ze hebben het evenwel niet verder kunnen brengen dan Moogeveen, met den trein van 11 uur gearriveerd, zijn zij met den trein van ruim 12 uur weer onder geleide naar Assen getransporteerd. Nederlander te Londen veroordeeld. Woensdag verscheen voor den London- sche politierechter eon Neder'ander, Gerrit Lambertus Beukers, die zich te verant woorden had wegens indirect handel drijven in cacao met een vreemdeling van vijandige nationaliteit te Hamburg. Blijkens een brief, op 20 October door den censor onderschept, oefende Beukers het beroep van cacaofabrikant uit te Lon den en te Utrecht. Beukers woont te Londen (sinds zeven jaar vo'gens zijn eigen verkla ring); te (Jtreclit worden zijn zaken door een vertegenwoordiger waargenomen. Be doelde brief was aan dien vertegenwoordi ger gericht en bevatte leen briefkaart aan het adres van iemand te Hamburg en hande lende over de levering van cacao. Aan zijn Utrechtschen vertegenwoordiger schreef Beukers o. a.Ontvang het geld van Brod- bach alvorens de goederen te zenden 6a nJs gij het geld hebt, verzend don de goe deren op de voorgeschreven wijze." De briefkaart was in Londen getypt en door Beukers zelf getoekend, ofschoon zij van Utrecht gedateerd was. De beklaagde verklaa.de sinds het uitbreken van den oor log geen eacac naar Duitschiand of eenigen vreemdeling van vijandelijke nationaliteit gezonden te hebben, en dat hij Brodbach, die handelsagent is, sinds 5Iaart 1913 geen cacao meer gezonden had. 3Iij werd evenwel veroordeeld tot 1000 pond boele cn 50 pond kosten vaa 't geding,, terwijl hem tijd uerd toegestaan om de boete te storten. Bij niet betaling zullen hem 3 maanden gevangenisstraf worden opgelegd. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van Zon dag 3 Jam: -Meest matige tot krachtige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Nederland en do oorlog. 5Iet de booten der S. 51. Zeeland zijn gedurende de maand December vervoerd 25.155 passagiers, tegen 11.045 gedurende dezelfde maand van 1913. Gedurende liet geheele jaar 1914 zijn vervoerd 194.601 reizigers tegen 169.046 in 1913. Vorstelijke schenking.] 5fen seint ons uit Groningen: Dr. C. Hofstede de Groot, te Den Haag, heeft aan de gemeente Groningen ter her innering aan het derde eeuwfeest harer Universiteit een schenking van oude schil derijen en teekeningen gedaan. Deze buitengewone schenking omvat 19 schilderijen, bestaande uit stukken van Goyen, Kalff, De Ifoogh, pou, 2 Rem brandt's, 1 Jordaens en 1 Rubens; en 105 teekeningen, nl. van Berchem, Brouwer, Cuyf, 2 Jacob Ruys-daals, Ostade, Troost, 8 Van de vel des, 7 van Goyen en 19 Rem brandt's. belli pbreuk. LONDEN, 1 Januari. Een torpedoboot jager bra* lit te Harwich 14 man van de be manning van het Noorse he stoomschip „Obedience", dat hedenmorgen in den storm wrak werd en als verloren is te beschouwen. De „Obedience" was hedenmorgen uit Rotterdam ruN bestemming naar Newport vertrokken. Een andere boot nam de kapi tein en eon amtroos aan boord. Er heerscht nog steeds storm op zee. Albanië. LONDEN, 2 Jan. Uit 5Ii!aan wordt aan de „Daily Chronicle" geseind, dat de laat ste dagen een hevig 1 s'ag woedde tusschen Kroja en Tirana, waarbij het leger van Essad pasja geducht heeft ge'eden. Essad pasja zonddriimende boodschappen naar Durazzo, waarin hij verzocht alle mo gelijke versletkingen af ta sturen, doch slechts enkele honderd >n gaven gevolg aan den oproep. Zij zijn buitendien te Siak aan gehouden, alwaar de bevolking der stad, opgehitst door die van Tirana, gemeene zaak maakte met de opstandelingen. Het gerucht gaat dat Kava/a in brand staat. Het besluit van Essad pasja om de om de revolutie in bloed te smoren, wordt, zelfs voor het geval het succes zal hebben, beschouwd als zeer geschikt om de sym- pathiön van het Albaneesche volk van hem te vervreemden. RO.UE, 2 Jan. De autoriteiten te Durazzo hebben den wensch te kennen gegeven dat Italië deze stad zou bezetten. De Italiaan sche regeering evenwel is niet voornemens hieraan te voldoen, daar hare belangen uit sluitend Yalona betreffen. Opstand In Paraguay. •BUENOS-AYRES, 2 Jan. De „Prensa" bevat een telegram uit Formosa, meldende dat een revolutie is uitgebroken in Para guay. Een regiment artillerie geraakte in opstand. De president der republiek is ge vangen genomen. Van het Westelijke front. PARUS, 2 Januari. Het officieele commu niqué van gisteravond 11 uur luidt: Omtrent do gevechten van heden zijn geen berichten ingekomen. 's-GRAVENHAGE, 2 Jan. De Fransche legatie alhier publiceert betreffende de krijgsverrichtingen het volgend communi qué: 1 In do streek bij Nieuwpoort hebben de Duitschers St Joris gebombardeerd. Zo hebben er geen enkel succes mede be haald. In de streek bij Albert, van Roye en de Aisne, geschutgevechten. In de streek bij Blanesablon en Verneuil hebben we een vijandelijk verdedigingswerk in de lucht la ten vliegen en verdekte parken met mitrail leuses vernield. In de streek bij Perthes cn Bcauséjo-ur hebben we onze .veroveringen van 30 December in haar geheel behou den. De activiteit van onze artillerie duur de ononderbroken den 31sten den gehee le 11 dag voort. In het bosch van La Grurie heeft de vijand zeer hevige aanvallen gedaan over bijna het geheele front. Hij heeft op zekere punten een 50-tal meters gewonnen, maar wij ondernamen dadelijk tegenaanvallen. In de streek bij Verdun hadden hevige artillcriegevechten plaats. De Duitschers hebben vooral op de dorpen geschoten, onze artillerie schoot op de vijandelijke verdedigingswerken en .pp de p'aatsen, waar de batterijen waren o-pgesteid: één Duit- sche batterij werd tol zwijgen gebracht; een verdekt park met mitrailleuses werd vernield. Tusschen 5Iaas en 5foezcJ, ten noord westen van Flirey,. hebben de Duitschers, in den nacht ras 30 op 31 .December en sin den morgen van den 31en een hevigen tegenaanval, een met gesloten gelederen, ondernomen om de door ons don 30sten veroverde loopgraven te hernemen. Al die tegenaanvallen werden schitterend afgesla gen door onze artillerie en infanterie. Vier honderd lijken werden op het gevechtster rein gevonden. Onze vliegers .hebben de stations van Metz en Amaville (gebom bardeerd. Onze vorderingen in de streek van Stein- baeh bleven behouden. De vijandelijke ar tillerie heeft in den morgen van den 31en een groote activiteit getoond; in den na middag hebben onze batterijen beslist de overhand genomen. NIJ51EGEN, 2 Januari. Groote troepen massa's passeeren door Keulen. Zij zijn voor het Oostelijk front bestemd. 51en schat hun aantal op 21.000 man. Er kwamen 200 krijgsgevangen© Engei- schen aan, die bij Rousselaere zijn gevangen genomen. Onder hen bevonden zich 6 offi cieren. Ook kfwamen er een'duizendtal zwaar gewonde Duitschers van de Yserlinie aan, benevens 3 mitrailleurs, in het Argonne- woud door de Duitschers op de Franschen veroverd. Verder werden 18 Belgische jon gens binnengebracht, die getracht hadden op Hollandscli gebied te komen, teneinde zich bij het iBielgische leger (e voegen. LONDEN, 2 Jan. Aan de „Times" wordt uit Noord-Frankrijk gemeldGisteren is Veume wederom gebombardeerd. Evenals den vorigen keer was het station het mik punt voor de granaten. Ook in de stad zelf vielen projectielen. Uit Keulen. 5IAx\STRICHT(, 1 Januari. Te Keulen kwa men Woensdag van de Yserlinie 800 Fran sche krijgsgevangenen aan. Voorts arriveerden te Keulen 14 verover de kanonnen die de Duitschers op de Rus sen hebben buit gemaakt. Ze werden naar Krupp te Essen doorgezonden. Van Nieuwpoort kwamen ongeveer 2100 zwaar gewonde Duitschers aan. Zij werden verder naar Duitechland doorgezonden. Per automobiel zijn te Luik 2 Fransche officieren aangekomen, die bjj Rousselaere gevangen genomen waren. Van h»t Oosrplijko front Russisch communiqué. PETERSBURG, 1 Jan. (Officieel). Ir Pruisen en in de omgeving van 511awa heb ben wij de pogingen der Duitschers om plaatselijk het offensief te hernemen, belet. Onze kanonneerbooten hebben op den Weichsel met succes de vijandelijke infante rie beschoten bij het eiland Janyscheff te genover Visograd. In de streek tusschen de Beneden-Weich sel en de Pilitza, hebben de Duitschers een reeks aanvallen gedaan, waarbij zij werden ondersteund -nor zware artillerie. Op den linkeroever van de Bzoera hebben onze troeepn bij Witkowicz twee nachtelijke aanvallen van den vijand afgeslagen. Bij de Rawka hebben wij een aanval van den vijand op Doïetak afgeslagen. Gedurende den dag van 31 December be toonde de vijand groote activiteit in de streek tusschen Rawa en de monden van de Bialka en de Rylka, De strijd duurt daar voort 1 Ten zuiden van de Pilitza wordt slag geleverd tegen de stellingen, welke de we gen van Vlotsjova naar Kielce bij Lo- poesjno, MikhalaCora en Volmino—Po- iikhnino dekken. In Galicië hebben wij den vijand krach tig aangevallen in de buurt van G or lice, bij Masjanka en Ropitza. Ondanks hevigen te- gestand van den vijand veroverden wij na een verbitterd gevecht de versterkingen op de hoogten en in het dojp 5Iasjanka. Wij maakten daarbij ongeveer 3000 krijgsgevan genen, w. o. 86 officieren en veroverden 4 kanonnen en 6 mitrailleurs. De strijd duurt nog voort. Verwoede tegen aan vaflen van den vijand, waarbij deze gebruik maakte van pantserauto's, werden door ons artil lerievuur, met bajonet en handgranaten, afgeslagen. Wij bezetten in Boekovvina m een ge vecht Storemnetz, waarbij wij krijgsgevan genen maakten. 1 Ter zee. Deond(arga,ngvande „Formidable". LONDEN; 2 Januari. Een visseherspink heeft te (Bprixham 70 overlevenden van het slagschip „Formidable" aan land gezet. Daar er meerdere visscherspinken in de buurt van het zinkende schip waren, ver- onderstelt men, dat nog meer leden der équipage gered zijn. Turkije In den Kaukasus. KONSTANT1NOPEL, 1 Jan. Het .gerucht loopt, dat het Turksche leger Ardakhan, een stad 80 K.M. in het binnenland van Kaulcasië gelegen, is binnengetrokken. „Ferdzumanikakikat" verzekert, dat het bericht uit officieele bron bevestigd wordt; Ardakhan zou den laatsten December be zet zijn, 1 Handel en Bedrijf. AMSTERDAM, 31 Dec. Lijnolie. Januari f 43%, 43-">/g, 433,4Fe- bruari-April 43, 5Iei-Augustus 40. Bt»r, SCHIEDAM. Ondertrouwd: 31 Dec. J. F. Schipper, 26 jaar en A. 51. C. 51ichaëlis, 30 jaar. Gehuwd: 31 Dec. P. C. Huiskens, 22 jaar en A. 51. Jeup, 22 jaar. L. 5L Smit, 25 jaar en Vermaat, 25 jaar. Geboren: 30 Dec. 51ida Johanna, d.v. II, J. b-onos ier en A. 5t Donker, Broersveld. O verledens 31 Dec. Johanna van Otterdijk, oud 61 jaar en 7 maanden, weduwe van Willem Remmers, Nieuwe Haven. ADVERTENTIES. Heden overleed in den ouderdom van 89 jaar onze jgeüaefde 51oeder, geb'. VAN DER HEIJDEN. Uit aller naam W. KRABBENDA5I, Notaris. Amsterdam, 31 Dec. 1914. Wecspcrzijde N0- 34. 6476 14 BURGE51EESTER en WETHOUDERS der GE5IEENTE SCHIEDAM, betuigen, met we- derkecrigen heihvensch, hun dank aan allen, die hun bewijzen van belangstelling bij den aanvang des jaars hebben betoond. Schiedam, 2 Januari 1915. Allen, die mij bij den aanvang des jaars Wijken gaven hunner belangstelling, zeg ik daarvoor, met wederkeerigen heilwensch, dank. Mr. V. SICKENGA, Gemeente-Secretaris. Schiedam, 2 Januari 1915. De PREDIKANTEN der NED. HER- VORMDE GE5IEENTE betuigen, met we- derkeerig© heilbede, hunnen hartelijken dank voor de ontvangen wenschen bij de wisseling des jaars. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en Mevrouw VAN LUIK zeggen, met wederkeerigen heilwensch, dank voor de ontvangen bewijzen van belangstelling bij de wisseling des jaars. Schiedam, 2 Januari 1915. Dc Heer en 51evrouw 51. L. HONNER- LAGE GRETETheyse brengen, met we- deikeerigen heilwensch, hunnen hartelijken dank voor do vele bewijzen van belang stelling, hun bij de verwisseling des jaars betoond. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en 5Ievrouw BODDEüS BRANDT zeggen met wederkeerige heilwen- schen hartelijk dank voor de ontvangen gelukwenschen. Schiedam, 2 Januari 1915. 5Iet wederkeerigen heihvensch, betuig ik mijn dank voor de ontvangen blijken van belangstelling bij de wisseling des jaars. C. VAN LEEUWEN, Arts. De Heer en 51evrouw D. VISSER— WOLFFENSPERGER betuigen, met weder keerigen heihvensch, Runnen dank aan allen, die met 1 Januari bewijzen van hun be langstelling hebben betoond. De Heer en 5Ievrouw VAN DER VLIES HOUT51AN betuigen met wederkeerigen heilwensch, hunnen dank aan allen, die met 1 Januari bewijzen van hunne belang stelling hebben getoond. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en" Mevrouw ELLENBERGER VAN DORT betuigen met ivoderkeerigen heilwensch, hunnen Sank aan allen, die met 1 Januari bewijzen van liunne belang stelling hebben betoond. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en Mevrouw HERMAN JANSEN betuigen met wederkeerigen heilwensch hun dank aan allen, die met 1 Januari bewij zen van hunne belangstelling hebben ge geven. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en Mevrouw J. 51. VAN DER SCHALKPigeaud brengen hunnen harte lijken dank en wederkeerigen gelukwensch aan allen, die met 1 Januari van hunne be langstelling blijk gaven. Schiedam, 2 Januari 1915. Voor de belangstelling, mij bij de jaaxs- wisseling betoond, zeg ik, met wederkeeri gen gelukwensch dank. A. H. DE BRUIJN, Arts. Schiedam, 2 Januari 1915. Hun, die mij hunne belangstelling toon den bij de wisseling des jaars, zeg ik, met wederkeerigen heilwensch, hartelijk dank. D. RIS, 1 Arts. De Heer en Mevrouw v. d. LINDEN Louët Feisser zeggen met wederkeerigen heilwensch, dank voor de ontvangen be wijzen van belangstelling. Schiedam, 2 Januari 1915. De Heer en Mevrouw COOLSchïeveen betuigen, met wederkeerigen heilwensch, dank aan allen, die hun bij dén aanvang des jaar blijken gaven van* belangstelling. Voor de ondervonden belangstelling ter gelegenheid van de jaarsverwisseling, be tuigt do ondergeteekende met wederkeeri gen heilwensch zijn hartelijken dank. H. R. M. A. VAN GENT. Schiedam, 2 Januari 1915.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2