De oorlog Laatste Nieuws, *407e Staatsloterij. verwond, Li hedenochtend in het Gemeente Ziekenhuis overleden. V De 14-jarigd G-. W. te Woubrugge ge raakte met het hoofd tusschen balans en buffer van een brug bekneld, met het gevolg dat het hoofd werd verpletterd. Gentsche oorlogshumor. In „De Pluim", te Gent, zit Solemneel voor een reuzen-pint „triepel", een achter neef der Artevelden. Treedt binnen: een Duitsch onderofficier, man van de Landsturm, en komt recht op de tafel van den Gentschen burger af. „Is 't iepermiltierd De Gentenaar gromt wat, dat evengoed „neen" als ,,ja" kan beteskenen. De Beier houdt het maar voor „ja", neemt plaats en bestelt „auch °o 'n tnepel". Daar komt het glas. 't Schuim wapper! er als een blank'' pluim bovenop. „Prosit!" zegt de Duitscher, maar de Gentenaar doet alsof hij stokdoof is „Prosit!" nog eens, en de Beier tikt me! zijn glas even legen dat van den Gente naar. „Paardoen, 'k en drynke met gien Duit schers." „Ach, waarocm sollen Sie nicht mit een joede Deutscher aanstoszen Sie sind doch net soo joet een Deutscher als iel). „Wa zegde... Ik "n Duitscher?. „Natierlieh 1 'Belgien bleibt bei Deutschland, und wie Jent bei Deutschland bleibtso sind doch alle Jentenaren Deut scherNun prosit! Wir wirden es best nut einander finden.Lass der Kriet' maar einst jedaan zijn. „Azuu Azuu tons zijn 'k 'nen Duit scher? „Sicber." „En 'w magge tons uuk als Duitschers spreken i „Waaroem denn nicht „Awel katneroid" en de Gentenaar schoof zijn stoel wat dichterbij en klopte vertrouwelijk zijn nieuwen „landgenoot" op den schouder w' hèn (wij hebben) geen beetzje op onzen kop gekregen an den Yser!...(„Tel.") liet lekkende benzine-reservoir. Een Bniereche militaire iviafceur schrijft in een veldpostbrief „Toen wij met onze vlieg-afdoeiingj ree J een week telagen, werd ik op zekeren morgen om vier uur opgeroepen tot een v erken ningstocht. Omstreeks 7 uur gingen verschillende machines op, do mijne vertrok! als tweede; snel komen wij op een hoogte van 1800 meter; het uitzicht Werd steeds wijder en duidelijker; op 10 K.M. afstand moesten de vijandelijke stellingen zijn. Hier moesten de eerste loopgraven zijn, dus verdwijnen wij achter een wolk. Afgaan de op het toerenaantal van de schroef, den tegenwind, en den tijd, moeten wij 40 a 50 K.M. achter het vijandelijk front zijn. Wij daalden van 2400 tot op 1500 meter, voortdurend door wolken beschermdals wij op zeker oogenblik op 1100 meter zijn, hebben wij een kort oogenblikje vrij uit zicht. Hier vlogen de eerste kogels langs ons; zij troffen niet, doch enkele seconden Liter begon ook de artillerie ons onder vuur te nemen. Een korte wending, en weer waren wij achter een wolk, het veiligste schuil hoekje, want men verandert snel den koers, en do vijand is misleid. Weer dalen wij; 2 minuten lang s liegen wij v^eer onbeschermd; foto's en teekenin- gen zijn gereedde terugtocht wordt aangevangen. Nauwelijks hadden wij daartoe besloten, of een moorddadig vuur wordt op ons ge opond; infanterie en artillerie bestookten ons, en telkenmale waggelde onze machine ontzettend. Toen heette hot koel blijven Onwillekeurig keek ik eens op mijn Len- zine-wijzertje; het wees nog slechts 52liter aan. Een half uur geleden moest het reser voir 100 liter gehad hebben waar was do rest? De wijzer liep snel terug; 5043 40 liter; ons reservoir moest lek zijn! Een kort besluitzoo lang mogelijk stijgen, en dam een glijvlucht, misschien van 3000 M. hoogtedit was de eenig? redding die ons overbleef. Wij Waren toen op 1800 M. en bezaten nog enkele liters in onze reserve-tank. Mijn verkenner en ik keken uitsluitend naar de benzin© en onder ons, zoodat wij niet bemerkten, dat een vijandelijk vlieg tuig ons op 2500 M. hoogte achtervolgde Hooger gaan was onmogelijk, dalen uit gesloten, want reeds 100 M. lager zouden wij de pTooi geworden zijn van de vijande lijke kogels. Het waren vreeselijke ©ogenblikken. Ik stelde mijn motor op zijn maximumcapa citeit; wij maakten zoowat ,120 K.M. per uur; op eens stelde ik mijn motor af, de andero machine schoot ons vooruit. Wij waren op een afstand van hoogstens 200 KAL van elkander, en nu begon een. duel tussclien de verkenners. Uit mag 10 secon den geduurd hebben, toen de vijandelijke eendekker plots steigerde;, omsloeg en viel mijn verkenner had den vijande lijken bestuurder getroffen. Vijf minuten later waren wij boven de onzenwij waren ontkomen. Toen Wij geland waren, wilde ik vroolijk uit do machine springen, en mijn verken ner hartelijk de hand drukken,- want hij had mij het leven gered. Maar wat was dat? De arme kerel zal met glazige oogen in zijn stoeltje, recht vóór zich te kijken, en bewoog niet Hij Was dood; de p&pieren en Kaarten hield hij in de hand geklemd. De toestand in Palestina. Aan het schrijven uit Jaffa is het vol gende ontleend Om en hij Jeruzalem zijn nu gekampeerd duizenden menschen, zoo maar "uit de dor pen en van de velden weggeloopen. Zij worden niet gekleed, niet gevoed en niet betaald. Zij wachten tot men zich over hen ontfermt, maar behalve eenige Engelschen, die te Jeruzalem wonen, bekommert zich geen Turk er om. I De mobilisatie in Palestina heeft daar een toestand geschapen van wanorde en nood Olie, suiker, rijst, petroleum, meel, schoei sel, kleederen, alles is direct weggenomen door fieTurksehe soldaten op last van het gouvernement. Hier en daar werden hon derden schapen plotseling uit do kudden gehaald en meegenomen. Muilezels en kar ren werden den eigenaars ontnomen Alles natuurlijk zonder eenige vergoeding, daar er geen geld is om een behoorlijk leger Ie onderhouden. Of is 'ter wel, dan wordt eht voor alles gebruikt, maar niet voor het doel. Waarvoor al die militairen noodig zijn, waarheen de mannen uit dez> streken Noordwaarts gingen, begrijpt niemand dei eenvoudige zielen. Van Duitschland h eft men maar een flauw begrip Een kliek drijvers heeft getracht er wat enthousiasme in te brengen, maar geen Bedouin, die er zich druk over maakt Elke Bedouin was tot vóór den oorlog zeer verlangend om onder Engelsch bestuur te komen en zac destijds zelfs rijkhalzend uit naar de komst van Engelsche generaals, die naai verluidde, onderweg waren om .T-ruzalem te bezetten. Zelfs hier m Jaffa kwamen ze hij drommen op hun karneelen aan, om de aankomst dier Engelschen bij te wonen. Een groote teleurstelling volgde toen er niets gebeurde. t Thans zijn er op de muren van Jeruzalem plakkaten te zien, waarin medegedeeld wordt, dat Bidié (Britsch-Indiè) in opstand was "tegen Engeland Juist terzelfder tij-I landden te Marseille de eerste Britseh Jn dische hulptroepen. Met de hulp van Enver pasja is 't ook nie. pluis. Dat zal de toekomst wel doen inzien 'tls wonderlijk, dat Europa den Turk nu nog niet behoorlijk kent en doorziet. Turkije kan echter nog eenigen tijd het Engeland zeer lastig maken, vooial in Egypte. Maar de bevolking zal daarbij geen hand uitsteken. De Syriérs, de Kopten en do Muzelmansche pelgrims, die te Jeruza tem -komen uit Egypte, verbreiden daai voortdurend hun waardeering over de to ■- standen onder Britsch beheer. Die zijn ook nog niet volmaakt, maar toch hondeid procent beter, (jan die waar de Turksch" tyrannio heersehb De menschen van Egypte weten dat ook wel. Zij hebben van Turkij niets te wachten. En sluw als ze zijn, zien zij wel ir^ dathoe harder Turkije in den oorlog gaat, hoe eerder dat het eind van Turkije aanstaande is. f Oorlogsvaria. De Duitsche „Juristen Zeitung" bericht, dat tot 28 December j.l. reeds 1071 Duit sche juristen gesneuveld waren. De meeste juristen zijn reserve-luitenant. Het „Berliner Tageblatt" richt een woord van vermaning tot de Berlijnsche meisjes om maarschalk von Hindenberg niet meer met haar brieven lastig te vallen. De groote veldheer moet met Nieuwjaar een overstelpende massa meisjesbrieven uit de hoofdstad en zeker ook wel uit andere plaatsen, hebben ontvangen. Berlijnsche bla den hebben er een aantal van afgedrukt Ze waren voor een deel naief, voor een deel humoristisch, ze waren zonder uit zondering lieftallig maar nu beginnen ze lastig te worden: de meisjes vragen Hindenburg bijv. om groeten voor haar over te brengen aan broers en neven, die in zijn legers dienen. De veldheer heeft echter wel wat ernstigere aan zijn hoofd, meent het „Berliner Tageblatt", en domeis jes moeten maar rechtstreeks aan die broers en neven schrijven. Volwassenen mo gen den wenk eveneens ter harte nemen Het schijnt ook onder hen een manie le zijn geworden om van alles en nog wat aan Hindenburg te schrijven. De keizer eet „K brood", hetgeen menig een in Duitschland verzoenen zal met liet oorlogsbrood. De „Vossische Zeitung" heeft namelijk uit betrouwbare bron ver nomen, dat de keizer bevel heeft gege ven, om voor hemzelf en zijn omgeving !n 't groote hoofdkwartier nauwgezet de voorgeschreven vermenging van het m«l met aardappelmeel in acht le nemen. Uit St. Petersburg wordt aan do „Mor ning Post" gemeld De Duitschers hebben nu een oorlogs werktuig ingevoerd, dat ons doet denken lan do oude ballista en catapulla van de Romeinen en Byzantijnen. Onder de jong sie aanvalswapenen zijn. z.g. torpedo's van groote afmeting, die, door contact ontplof fende, dood om zich heen verspreiden door "•un stukken weg te slingeren en de lucht e vergiftigen. Zij worden geluidloos door een werptuig weggeslingerd on do goede schootsafstand is ongeveer vijftig yard. Hei s feitelijk een ontwikkeling van de hand granaten, welke eveneens in groote getale bij de aanvallen op de loopgraven door de Duitschers gebruikt worden. De verhalen over kameraadschappelijke!) omgang tusschen vijanden, wier loopgra ven dicht bijeen liggen, zijn vaak in twij fel getrokken. De „Daily Mail" geeft nu een paar kieken die den niet officieelen wapenstilstand op Kerstdag bedoelen *te ii- lustreeren. Men ziet er o. a. op hoe een Duitsche en Fransche soldaat gemoedelijk uit een en dezelfde bron water putten en met do gevulde emmers elk huns weegs gaan. De groote rol4 door de duikbooten in dezen oorlog gespeeld, zal tengevolge heb ben, dat de regeering der Ver. Staten het Congres een ontwerp zal voorleggen, om een groot aantal dezer schepen te bou wen. Intusschen zal waarschijnlijk ook het aantal slagschepen op het vlootprogram wor den uitgebreid. Dan zullen, volgens de „Daily Telegraph", wetsontwerpen worden ingediend om het leger te vergrooten en meer geschut voor de kustverdediging aan le schaffen. De Duitsche economist Julius Wolff heeft een brochure uitgegeven, waarin hij een ver gelijkende studie maakt omtrent de kosten van den oorlog voor de landen, die er aan deelnemen. Volgens hem kost de oorlog 25 millioen gulden per dag aan Duitschland, 12Va mil lioen aan Oostenrijk-Hongarije en 061/4 mil- hoen aan de bondgenootendus een totaal van 93% millioen gulden per dag voor de oorlogvoerende Staten. Indien deze berekening juist is, zou de oorlog, die reeds een 156 dagen duurt, van den 2en Augustus tot nu 14 milliard 625 millioen hebben gekost. Daarvan zou Duit-chland hebben besteed 3 milliard 900 nnllioen en de bondgenooten 8 milliard 775 millioen gulden. Uit Sofia wordt aan de „Kólnische Zei tung" gemeld, dat uit Rusland bericht is ontvangen dat de transporten van Oosten- rijkseh Hongaarsche gevangenen naar Sibe rië, begonnen zijn. De gevangenen worden aan de grondbezitters als arbeiders ter be schikking gesteld en krijgen behalve onder komen, voedsel en kleeding, 15 Boebei per maand. 1 Weei sverwuchtlng. [Verwachting tot den avond van Donder dag 7 Januari: Zwakke „lot matige, later wellicht toenemende Westelijke tot Zuide^ delijke wind; toenemende bewolkinglater wellicht Weer regen; zelfde temperatuur. Albanië. PARIJS, 6 Jan De „New-York Herald" verneemt van haar Atheenschen corres pondent, dat de revolutie in Albanië steeds grooter afmetingen aanneemt Het grootste deel van het land Ls thans in handen der rebellen en de val van Durazzo staat voor de deur. De revolutie moet het werk zijn van do Jong-Turken, welke de Servische ope raties tegen Oostenrijk hierdoor trachten te henadeelen. Van het Westelijke front. BERLIJN, 6 Jan. Het „groote hoofd kwartier meldt hedenmorgen: De Franschen zetten gisteren, de plan matige beschieting van (1© plaatsen aan ons front voort Als zij daarmede hun eigen landslieden dakloos maken of dooden, schijnt hun om het even. Ook helpt die be schieting weinig. Bij Souain en in het Argonnerwoud be machtigden wij verschillende vijandelijke loopgraven, sloegen verschillende aanvallen terug en namen 2 Fransche officieren en over de 200 man gevangen. Op de fel bestreden hoogten ten westen van Sennheim (Cernay; verkregen de Fran schen gistermorgen vroeg opnieuw vasten voet Zij werden echter door een hevigen bajonetaanval van de hoogte geworpen en waagden nog geen nieuwe aanvallen. 50 Alpenjagers werden door ons gevangen ge nomen PARIJS, 6 Jan. Het officieel© commu niqué van gisteravond 11 uur luidt: -I11 don nfgeloopen nacht maakten onzo troepen zich moester van een steengroeve op de plaats, waar de wegen Rouvrois- Sl, Mihiel en Mai/.ey-St. Mihiel elkaar krui sen, alsook van de nabijgelegen loopgraven Er wordt geen enkel ander feit ver nield. Het 'weer blijft zeer slecht; het regent onophoudelijk. 's GRAYENIIAGE, 6 Jan. De Fransche legatie publiceert betreffende de krijgsver richtingen hel volgende communiqué: Den 4den Januari is onzo infanterie, ondanks de torrcingesteldheid, in de dui nen tegenover Nicmvpoort vooruitgekomen, (n de streek van St. Joris heeft ze van 200 tol 500 M. gewonnen, waarbij hui zen en onafgewerkte loopgraven, werden genomen. In do buurt van Yperen hebben we verscheidene vijandelijke loopgraven laten springen en in bezit genomen. In do buurt van Notre Dame de Lo- i'ctte bij Careney hebben wij. dank zij onze mortieren en granaten, den aanleg van graafwerken door den vijand volkomen tot stilstand gebracht. In de nabijheid van den Rijselschen weg hebben de Duitschers een van. onze loopgraven in de lucht laten vlie gen en er zich van meester gemaakt als •gevolg van de ontploffing. Wij hebben, even wel dadelijk een tegenaanval ondernomen en die loopgraaf hernomen, Waai- wij ons hebben gehandhaafd. Op de hoogvlakte van Touvent, 7 K.M. noordwestelijk van Vie, aan do Aisne, heb ben we de loopgraven van den vijand ge bombardeerd, zijn batterijen omver gescho- en en een kamp van mitrailleuses en een observatiepost vernield. In het dal van de Suippe heeft ons geschut krachtdadig de vijandelijke batterijen gebombardeerd, op gesteld te Vaudesincourt en MoronvilliersJ Voorts heelt het ernstige schade aange bracht aan de schuilplaatsen en loopgra ven' van de Duitschers. We hebben soortgelijke uitkomsten ver kregen in de streek van Perthes en Beausé- jour, in Argonne en op de Maasheuvels. Onze successen in de streek van Thann zijn thans voortdurend. De vijand was er door twee hevige tegenaanvallen in geslaagd in den nacht van den derden op den vier den de hoogte 425 en een gedeelte van bet dorp Steïnbach te hernemen. In den vroegen morgen hebben wij echter Steinbach opnieuw bezet; in den loop van den dag hebben wij ons meester gemaakt van het geheele dorp en van een fabriek, gelegen in het zuid-oosten. Afstandspaal 425 werd eveneens hernomen. Wij, hebben nieu we loopgraven op de hoogvlakte noord oostelijk van het dorp aangelegd, nadat we den vijand verjaagd hadden. De winst, behaald op den weg van Thann naar Cer nay, is in haar geheel gehandhaafd tot 1 K.M. ten oosten van Vieux Thann; einde lijk heeft het vuur van ons zwaar ge schut twee KAL ten oosten van Bumhaupt- le-Haut het vijandelijk geschut volkomen tot zwijgen gebracht. CALAIS, 6 Jan. Kort voor de hommen- aanslag op Duinkerken moeten de Duit schers door spionnen gewaarschuwd zijn. De storm had nJ. daags te voren de loods der vliegmachines en een deel dezer ma chines zelf onklaar gemaakt. Thans mo gen in de versterkte plaatsen als Calais en Duinkerken zelfs de Belgische vluch telingen niet langer dan 24 uur verblij ven. Te Calais kwamen 400 Belgische vrij willigers aan. De maatregelen door de Fransche auto riteiten genomen tegen spionnago zijn voor al wat het verkeer met de Kanaalbonten betreft, zeer streng. Aan de Yser. SLUYS, 6 Jan. (Part.). AJles wijst er op, dat de Duitschers enorme krachten aan de Yser samentrekken. Groote troepen verplaatsingen van oost naar west "hebben plaats Kortrijk ligt vol met versche troepen. De schok, welke de Duitschers door for- -sche aanvallen den geallieerden willen toe brengen, teneinde de huidige sterk aan vallende Bewegingen der geallieerden rond om Kieuwpoort te temperen of tot staan te brengen, wordt ten noordwesten van Ype- ren verwacht. Nog een Garibaldi gesneuveld. LONDEN, 6 Jan. Uit Parijs wordt offi cieel gemeld, dat een andere zoon van Gari baldi ook gesneuveld is in den strijd. In België. Belgen in het Duitsche leger? VL1SSINGEN, 6 Jan. Van een Belgische jongeman uit een der gemeenten in Bel gisch-Limburg (die nu als vrijwilliger van Engeland naar het leger der bondgenooten ging) kreeg ik inzage van een oproep on derteekend door den )rargemeeste~ zijner gemeente, waarbij hij werd opgeroepen zich Maandag 4 Januari 1914, voormiddags te 10 uur op het gemeente-bureel aan te melden, teneinde bij het Duitsche leger te worden ingedeeld. De oproep was namens de Duitsche militaire overheid gedaan en betrof de jongemannen der lichtingen 1.914 en 1915. Van het Oostelijke front Set Duitsche communiqué. BERLIJN, 6 Januari. Het groole hoofd kwartier meldt hedenmorgen: Van de Oost-Pruisische grens en uit Noor delijk Polen valt ook over gisteren geen verandering te melden. In Polen, Westelijk van den Weichsel, kwamen onze troepen, na verovering van verschillende vijandelijke steunpunten, tot aan do Sucha-splitsing vooruit. 1400 gevangenen en 9 machinegeweren vielen hier in onze handen. Op den Oostelijken oever van de Pi- litza is do toestand onveranderd, O ostonrijÉsch communiqué. AVE/ENEN, 5 Januari. (Officieel.) Op het Noordelijk en Zuidelijk oorlogslooneel (Servië) deed zich niets bijzonders voor. In den Kaukasus. De Russische overwinning. 's-G RAJV'ENIIAGE, 6 Januari. Het Rus- sischo gezantschap te 's-Gravenhage heeft de volgende berichten ontvangen nopens de krijgsverrichtingen der Russische legers Op hef front in Klein-Azië, te Sarykamysj, is het Turksche legier totaal verslagen. Do bevelhebber over het (te legerkorps, Ishan pasja, evenals de commandanten van de 17e, 2Se en £9© divisies, met hun generale staven, meer dan honderd officieren en duizenden soldaten, werden gevangen ge nomen. Do Turksche. verliezen aan gedooden en gewonden zijn enorm. Het Russische leger heeft talrijke ka nonnen, mitrailleurs en schietvooraad buit gemaakt. Do overblijfselen van het 10e Turksche legerkorps, dat oveneens aan den slag deelnam, wordt krachtig achtervolgd, evenals de troepen, die, na het Weder in bozit niemen van Ardahan, verstrooid werden. I '|r 1'' 't Vaandel van het 80 infanberie-regimênt uit Koixstantinopel is te Ardahan veroverd door een compagnie van oen regiment Siberische kozakken. LONDEN, 6 Jan. Door de Engelsche bla den wordt op de zeer groote beteekenis van de Russische overwinning in den Kau- kasus gewezen en zrj verwachten daarvan do grootste politieke gevolgen. Diverse berichten. Invalide krijgsgevan genen. ROME, 6 Jan. JPresident Poincaré seinde den Paus, als antwoord op het initiatief van. Z. K. betreffende de krijgsgevangeneai „Frankrijk, getrouw aan kjfa edelmoedi ge tradities, behandelt zijn krijgsgevangenen steeds menschelijk, en gaat thans de mid delen na, al degenen uit te wisselen, die definitief ongeschikt voor den militairen dienst zijn geworden." De koning der "Belgen seinde aan den kardinaal-staatssecretaris Gasparri: „Ik stel de christelijke gedachte, welke aan het telegram van Z H. ten grondslag ligt, en die aan mijn eigen gevoelens Be antwoordt, op hoogen prijs en zal het voorstel, hetwelk mij in dien geest zal worden gedaan, van harte gaan begroeten." Handel en Bedrijf. Beurs van Schiedam. WOENSDAG, 6 Jan. Officieels noteering van de Commissie uit ïfi Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: flói/s per HL., contant z. Fust en z. belasting. ROGGE: geen opgave. GERST-, geen opgave: MAÏS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering. B. A, J, WITTKAMPF.. Noteering der Vereeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: f 17.- per BLL. cont JENEVER: £21.— per H.L. AMST. PROEF: f22.50 per KL. Namens de Comm. voor de noteering, MOUTWIJNStemming kalm. SPOELING: f2.—. SPIRITUS: f22% hf22i/2. RUWE SPIRITUS: f IH/4. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: Wilhelm Johan Diedrieh, z. van W. J. D. Koens en J. J. Bras, Dwarsstraat Jannetje, d. van D„ van der Net en D. van Holst, Lange Singek-traat. 1 JanuariWillem, z. van A Kok en M. Poot, Hoofdstraat. 5 JanuariMaria Margaretha, d. van P. van Soelen en H. van den. Hoek, Dam. Overleden» 3 Januari: Elisabeth Krullaaxs, oud 66 jaar en 1 maand, weduwe van Hendrik Hermanus van der Tooien, Lange Kerk straat. 4 Januari: Katharina de Boret, oud 74 jaar en 1 maand, weduwe van Cornells Rroeno Bel, Brugmanstraat. 5 Januari: Levina Cornelia Iluijzer, oud 3 maanden, Hoogstraat. DERDE KLASSE. Frokkim van 5 Jan 1915. No. 7188 15050. No. 20772 f1500. No. 19838 11000. No. 17535 1400. Nos, 5031, 7629. ieder f200. Nos. 2951. 6151, 10864. 11713 12305, 13645, 16804 17447, 20413 ieder f 100. 9 21 48 95 126 154 164 181 201 346 502 553 633 G85 693 775 812 853 986 )bS 1023 1063 1166 1219 1235 1276 1353 1362 1381 1409 1421 1518 1562 1580 1589 1648 1651 1722 1729 1731 1772 1799 i860 18.6 1911 1987 1999 2005 2103 2241 2319 2338 2425 2012 2015 2661 2728 2736 2737 2/63 2851 2920 293S 2914 2850 3020 3063 2075 3084 3090 3092 3313 3167 3200 3207 1241 3360 3367 3433 3439 3627 3768 3820 5846 3895 3898 4015 4067 4126 4283 4255 1100 4406 4415 4425 4442 4512 4525 4543 1660 4680 4704 4725 4761 4813 4822 4895 .941 4991 5071 5081 5271 5284 5323 5325 jJ57 5400 5404 5408 5413 5171 5543 5566 i538 5655 5744 577S 5818 5821 5822 5846 5875 5920 5938 5954 6002 6026 6Q4S 6031 H.86 6162 0190 6205 6*24 6295 6346 6374 1123 6426 G443 6577 GGH 6613 CG47 G7S4 6791 6919 7005 7083 7105 7133 7140 7189 7231 7264 7288 7420 7532 7602 7621 7611 ,"671 7696 7732 7740 7818 7832 7900 7913 7918 7958 7956 7980 8032 8042 8051 »072 8075 8138 8152 S167 8196 8270-8358 8402 8403 8434 8510 8612 SG56 S776 8890 8923 8961 8965 89S3 9004 9077 9091 ,9009 9106 9225 9279 9335 9348 935'J 9412 915o 9517 9521 9529 9609 9629 9652 9699 9751 3783 9756 9815 9836 9839 9905 0942 9983 10030 19061 10163 10219 1022? 10215 IO26G 102S7 10-11 110341 10398 10469 10522 10540 Ï0550 10717 1072.3 107-13 10757 10893 10955 11003 JÜ19 11051 1111G 11187 11298 11302 U335 11455 11158 11482 11488 11509 11591 11621 11691 11732 11734 11783 11835 11910 11906 11980 12021 12085 12093 12285 12340 12406 12519 12555 12575 12675 12726 12729 12736 12815 12816 12869 12881 12903 12915 12917 12954 12960 12962 12988 13039 13103 13144 13226 13229 13239 13328 13347 13376 13385 13499 13540 13569 13679 13761 13777 13793 3865 13977 13989 14072 14 >10 14130 14243 14251 14271 1429S 14313 14365 1 1420 1-1413 14487 14500 14573 14599 1467» 11673 14701 11712 14732 14745 14759 14S19 1 1821 14975 1.5023 15066 15084 15087 15198 15212 15242 15202 15279 15286 15347 153'S7 15399 15496 15503 15604 15623 15628 15652 15664 15676 15697 15723 15732 15753 15797 15820 16031 16089 1609G 16163 16258 16285 16312 16390 10405 16423 16448 16462 1656G 16592 16014 10Cb3 16700 167S3 16788 16S9G 16939 17104 17137 17331 17402 17162 I751G 17561 17642 17752 17787 17805 17842 37851 17919 17953 17JPS 18039 18079 18219 18228 18268 18303 18322 J8336 18354 18355 18389 18410 18433 IS434 18445 18448 18491 18501 38527 18578 18018 18636 18645 18680 18082 18721 38914 189S4 19005 19020 19130 19238 19281 19293 19209 19320 19399 19518 19540 19589 19596 19629 19630 19G40 19648 19655 19746 19786 398SS 19894 39897 19899 19931 20017 20043 20103 20214 20244 20349 20360 20364 20383 20303 20767 20802 20830 20S53 20870 20902 20901 2Q351 20963 20997 Prijzen van f45.

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 3