eersten <3as oen verlies too van GOO doo- den en gewonden Nadat zij dein volgenden dag versterkingen hadden gekregen, worden de Engelschen en Indiërs met een verlies van drieduizend man verslagen en moesten ep hun ti anspirt schepen de vlucht nemen naar Momba^i De Duitsehe verliezen va ren gering. Diverse berichten. Engeland en de Yereen. Staten. Aangaande den inhoud van het antwoor! de re Engelse he regeermg op de protestnota der Yereemgde Staten inzake de aanhou ding van neutrale schepen, meldt een Reu tertelegram in den aanvang van de Engelsehe nota au antvoird wordt gezegd, dat alle pan ten, do v de Amerikaansche nota van 26 Decomher aangeroerd, zorgvuldig zijn ovei vogen, in denzelfden geest van openhartig beid en vriendsciiappelijklieid als waanhxw de Amenkaansche nota is ingegeven liet antwoord uit de meening, dat om trent de mate, waarin Engeland den handel van Amerika heeft belemmerd, groot mis ■verstand heerscht en hardt dan de Anie riknansche exportcijfers over Novemhei 1913 en Nov ember 1914 aan. Het antwoord maakt vooral melding van het kleine aantal schepen, dat gezonden wordt naar het prijzenhof, welks beslissing niet ongunstig voor de neutralen is. an den 4en Augustus tot den 3en Januari he droeg het aantal schepen, dat van de Yer eemgde Staten naar Nederland, Denemar ken, Noorwegen, Zweden en Italië voer, 773, waarvan slechts 45 voor het prij zenhof gekomen zijn. Het antwoord legt vooral den nadruk op de onmogelijkheid om verdachte schepen op de open zee te onderzoeken; de lading jfcan slechts in de haven grondig doorzocht worden. De nota van antwoord beioogt, dat, waai de oorlog ongetwijfeld een ongunstige uil werking heeft gehad op zekere groote tak ken van nijverheid, bijvoorbeeld de ka toennijverheid, dit waarschijnlijk te wijten is aan liet feit, dat landen als Frankrijk, Duitschland en Engeland minder koop kracht luidden. Met betrekking tot 't ophouden van sche pen haalt het antwoord de cijfers van 'den Amerikaanschen koperuitvoer aan naai de neutrale staten in Europa, om aan te did den, dat de grootste hoeveelheid van dit koper met voor het eigen gebruik van die neutrale staten, maar voor een andere en wel een oorlogvoerende mogendheid be stemd was, dié niet in staat is om recht streeks in te voeren. Nopens het in beslag nemen van levens middelen zegt het antwoord dat Engeland neigd is om toe te stemmen, dat voedings middelen niet moeten worden aangehouden, tenzij er vermoeden bestaat, dat zij voor den Vijr-d zijn bestemd, maar Engeland kan op dat punt geen bepaalde belofte doen. 1 Het antwoord legt den nadruk op het stijgende gevaar, dat de neutrale staten, die aan het vijandelijk gebied grenzen, op weergaloioze wijze een basis van toevoer voor den vijand worden. Engeland is der halve in het belang van de nationale vei ligheid er op uit -om goederen, die inder daad voor den vijand zijn bestemd, te on derscheppen, zonder het vervoer van wer kelijk neutrale goederen te belemmeren BINNENLAND, Hofberichten. II. M. de Koningin ontving heden den Minister van Justitie, Mr. Ort, in confe rentie. i 1 V Hare Majesteit de Koningin ontving Za terdagavond in audiëntie, den gezant van Belgie bij het Nederlandsche Hof, Baron Fallon, en daarna den gezant van Zweden, den lieer de Ivlercker en mevr. de Klercker. Ook nu weder werden door de gezant- schapshoofden verschillende tot hun lega ties beboerende heeren, die nog niet aan II. M. de Koningin voorgesteld waren, aan Haar gepresenteerd. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 14 dezer niet plaats hebben. Mr. Joh. A. H. van Basten Batenburg. f Op liet kasteel Holtmühle te Tegelen is gisteren overleden, 56 jaar oud, mi*- Joh. H. A. van Baston Batenburg, sedert Mei 1901 lid van Gedeputeerde Staten van Lim burg. 1f Tweede Kamer. Bij de Tweede Kamer zijn heden inge komen de wetsontwerpen tot het weder verlengen van den termijn van indienst- houding van Militie en Landweer. De bedoeling is, ze nog hedenavond, zoo niet reeds hedenmiddag, in druk te doen ronddeelen. Het wordt bevestigd, dat de Tweede Ka mer ook in de volgende week hoogstwaar schijnlijk zal vergaderen. Bond van Unie-Ilb, Klesvereen. Gisteren vergaderde te Rotterdam de Provinciale Bjond van Unie-liberale kiest vereenigingen in Zuid-Holland. Het voorloöpig bestuur werd thans ver- vannen door een definitief bestuur, dat is samengesteld als volgt: voorzitter, J. S. Hollander, te Rotterdam; secretaris, J, van Kleef, te NieuWrHelvoat; penningmeester, mr, J. IVj. de Kanter, 's-Gravenhage; voorts prof. I. Netemans-, te Delft; P. J. C. Oost hoek, te Bjosteoop; mr. dr. H. J. Romeijn, te 's-Gravenliage; dr. J. A'. Vollgraff, te Leiden. tt 'i Reservekader onbereden korpsen. Uitstel van opkomst onder de wapenen. Ten einde de depót? niet telkenmale te Keiasten met de opleiding van een meer of minder uitgebreid aantal nieuw aange nomen adspiranten-vaandrigs, alsmede ter tegemoetkoming aan de studiebelangen der betrokken jongelieden, is het volgende be paaldr lo. Zij, die zich hij het reservekader der onbereden korpsen verbinden na 1 Januari 1915, doch terwijl het leger nog gemobiliseerd is, zullen evena's "in gewo ne tijden, uitstel van opkomst onder de wapenen kunnen verkrijgen tot in het jaar, waarin het 23ste levensjaar wordt vol bracht 2o. De kaderreservisten, die zich na 1 Januari 1915, doch vóór de demobilisatie van het leger verbinden hij het reserve kader der onbereden korpsen, zullen na het sluiten van de verbintenis voorloopag met onbepaald verlof worden gezonden, onder Voorbehoud, dat zij tot onmiddellijke opkomst onder de wapenen verplicht zullen zijn, zoodra gedurende Je heerscbende tijds omstandigheden Nederlandsche troepen in vijandelijkheden worden gewikkeld 3o. Indien het leger op 20 Juli '1915 niet gedemobiliseerd is, zal de zomeropleiding tot reservekorporaal op dien datum niet aanvangen. 4o. Indien gedemobiliseerd wordt zonder dat deze kaderreservisten onder de wape nen zijn behoeven te komen, zullen zij, die tot de infanterie behooren, zich tot Ren hoofdofficier voor het reservekader kunnen wenden met verzoek om een on afgebroken opleiding aan een der scholen voor verlofsofficieren te mogen volgen, dan wel om de intermitteerende zomeroplei- dingen (categorie A of C) te mogen 'bijwo- ,nen. De kaderreservisten der vestingartil lerie zullen een dergelijk verzoek kunnen richten tot den inspecteur der vesting artillerie. r Holl. Mij. van Landbonw. In de jongste vergadering van het hoofd bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw was, blijkens mededeeling in het „Ned. Landb. Weekblad", ingekomen van de afdeeling De Lier een verzoek, dat het hoofdbestuur zich tot de regeering zou wen den met verzoek om de prijzen van de veevoederartikelen zoo laag mogelijk te houden of te doen houden. Adhaesiebetui- ginen aan dit gverzoet kwamen in van tal van aïdeelingen, coöperatieve en landbouw- vereeni gingen. Het verzoek vond instemming bij de ver gadering. Toch achtte men het niet ge- wenscht, zich op dit oogenblik in deze tot de regeering te wenden, omdat men daarvan geen resultaat verwachtte. Het hoofdbestuur hield zich reeds bezig met plannen om den aankoop van vee voederartikelen ten behoeve van de afdee- lingen en landbouw-vereenigingen zonder steun der regeering door te zetten. Het vertrouwt, dat die plannen zullen slagen, en hoopt binnen enkele dagen de belang hebbende corporaties hieromtrent te kun nen berichten. Mochten echter deze pogin gen niet slagen, dan zal nader woruen overwogen, of van den drang der afdeelin- gen gebruik zal kunnen worden gemaakt 'óm bij de regeering op wijziging van het besluit van 2 December 1914 aan te drin- gen. Van de afdeeling Bodegraven was inge komen een verzoek, om bij de regeering aan te dringen op het geven van verlof aan de in dienst zijnde landbouwers in de maan den Maart en April van 2 a 3 dagen per week, ten einde toezicht op hun zaken te kunnen houden, welk toezicht in den kalf- tijd hoogst noodig is. Ook van andere zijde ontving het hoofd bestuur verzoek om hij de regeering aan te dringen op het geven van meer verlof aan bedrijfsleiders. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten, voorloopig geen stappen bij de regeering te doen als door aanvragers wordt ver langd, aangezien in den loop der maand Januari de minister van oorlog een nader wetsontwerp zal indienen, regelende het onder de wapenen houden van de land weer, en bij de behandeling daarvan zeker ter sprake zal komen de regeling van de verloven. Van de afdeeling Weespercarspel was een verzoek ingekomen om pogingen aan te wenden bij het departement van oorlog, om opheffing van de voorbereidende inun dation te verkrijgen. Bij de bespreking hierover werd gewe zen op do groote schade, die de landerijen zullen krijgen en tengevolge daarvan op de groote schadevergoeding, die het rijk later zal hebben te voldoen. Besloten werd aan het verzoek der af deeling gevolg te geven. Nederland en de oorlog. De groote leening. Naar wij vernemen waren do inschrij vingen op de staatsleening van f275 mil- lioen Vrijdag en Zaterdag j.l. van lien aard, dat Zaterdagavond voor ongeveer f 240 mil- lioen was ingeschreven, zoodat de kans groot wordt geacht, dat de leening zal worden volteekend. Naar wij vernemen heeft de Nederland sche Bankinstelling voor waarden belast met vruchtgebruik en periodieke uitkeeringen op de Nederlandsche Staatsleening voor een half millioen ingeschreven. Naar wij vernemen is door de Verzeke ringsbank' („Kosmos" te Zeist, ingeschreven op de 5 pClte Staatsleening voor een bedrag: van>één millioen gulden. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de Bondsraad van den A. N. D. B. in zijn jongste vergadering besloten deel te nemen aan de leening met een bedrag van f125,000. 1 Die som is het kwart van de werkloos- heidskas, dat volgens de bepalingen der buitengewone werkloosheidsverzekering, niet uitgekeerd behoeft te worden, doch gereserveerd moet blijven, opdat, als nor male omstandigheden zijn ingetreden, de kas onmiddellijk weer normaal kan functio- neeren. 1 In den loop der discussie heeft de voor zitter, de heer Henri Polak, er op gewe zen, dat de regeering wel eenig recht heeft op de erkentelijkheid van de vakbeweging in het algemeen en den Bond in het bij zonder, voor de instelling van de buiten gewone werkloosheidsverzekering, die van zoo groote beteekenis voor het behoud van de organisatie is gebleken. Vergoeding wegens kost- wi n nerschap. De minister van oorlog heeft aan de commissarissen der Koningin medegedeeld, tlat de beslissingen, welke sedert den aan vang der huidige bijzondere tijdsomstan digheden door de verschillende burgemees ters zijn genomen ten aanzien van de aan vragen om vergoeding wegens kostwinner schap, op hem den indruk hebben gemaakt, dat er te groote ongelijkheid beslaat ten aanzien van den maatstaf, welken de burge meesters aanleggen voor de beoordeeling van het als noodzakelijk toe te kermen ver goedingsbedrag, bepaaldelijk waar het geld! de gemeenten, die mogen worden geacht voor deze aangelegenheid op één lijn te kunnen worden geplaatst Ten einde deze ongelijkheid, althans ge westelijk, zooveel mogelijk op te heffen, heeft de minister de commissarissen der Koningin uitgenoodigd, maatregelen te over wegen, welke er toe kannen strekken, een zooveel mogelijk gelijke toepassing van hel vergoedings-instituut te bevorderen. Belgische vluchtelingen. Het vluchtelingenoord Java te Roosen daal, dat eerst op hevel van den minister moest ontruimd worden, blijft thans voor dit doel beschikbaar, meldt de „Grw." Vrijdagavond is de ministeriëele brief gekomen, waarbij aan den regeeringscom- missaris verzocht werd de „Java" thans zoodra mogelijk voor een. vluchtelingen-oord gereed te maken en af te werken. Het nieuwe gedeelte Was zoo goed als af gewerkt, toen het bevel tot ontruiming kW,am. i I 1 M ij n e n. De meening, dat het aanspoelen van mij nen uiterst gevaarlijk is, daar zij door dc branding tegen de brekeis ontploffen, is in haar algemeenheid onjuist, aangezien van. de drijvende mijnen slechts een zeer klein percentage gevaarlijk "is, en het jtot nu toe slechts eenmaal is voorgekomen, dat een drijvende mijn hij het op den wal slaan is ontploft. Aan het strand tusschen Zoutlande en Westkapelle, op Walcheren, is weer een zeemijn aangespoeld. Er zijn weder verschillende mijnen aan gespoeld of drijVende gevonden in de laatste dagen, na de stormachtige nachten. Zoo zijn er op de noordelijke eilanden Texel, Terschelling en Vlieland een tiental aangespoeld en een Duitsehe mijn drijvende gevonden. In het zuiden zijn ook een 5-tal aange spoeld en een achttal door de schepen onzer marine tot zinken gebracht. [Onder de in het zuiden aangespoelde mijnen Was één Duitsehe, de andere waren Engelsehe of Fransche. Ziek'e en gewjonde paarden. Naar men meldt, bestaat thans voor de genen hier te lande, wien ook het lot der gewonde dieren op het slagveld ter harte gaat, gelegenheid op eenige Wijze hulp te verleenen. Het 'Rritsche ministerie van oorlog had goedgekeurd, dat het „Royal Society for the Prevention, of Cruelty to Animals Fund for Sacik and wounded Horses" inza melingen hield voor oen fonds ter verschaf fing van het noodige voor zieke en gewonde paarden in de verplaatsbare en vaste hospi talen van het „Army Medical Corps". Voor zitter van dit fonds in de hertog van Portland en de behoeften van het „Army Veterinary Corps" rijn zeer groot, met het oog op het enorme aantal paarden, dat het te behandelen heeft. Er is derhalve veel geld noodig. Het „R. S. R. C. A. fund" is thans bezig in Frankrijk een hospitaal in te richten voor 1000 paarden; het levert oveneens ambu lances, automobielen en alle andere be- noodiigdheden voor dit bijzondere werk. Officieel is thans hier te lande bericht ontvangen, dat eventueele financieel© hulp uit Nederland zeer dankbaar zal worden aanvaard. Giften kunnen vóór 20 dezer gezonden Worden aan jhr. Wj. E. Engelen, Je Hilver sum, secretaris van het Comité tot beper king der vivisectie. Het Kop. Nat. Steuncomité. Door tusschenldom'st van den Nederland- schen Consul te Grand Rapids, den heer J. Stéketee, is aldaar een bedrag in geld ingezameld en een aanzienlijke hoeveelheid kleedi ngs tukken bijeengebracht Een eerste zending kleedingstukken is reeds per" ss. „Rijndam" verzonden naar het Kon. Nat. Steuncomité. Verlof. i Met beslistheid kan worden gemeld, dat ter plaatse, ivaar men het weten moet, er absoluut niets van bekend is, dat onze regeering besloten heeft voor de landweer- plichtigen, sinds 1 Augustus j.l. onder de wapenen, een meer uitgebreid verlof in te stellen, door welker maatregel een groot aantal landweermannen gedurende een be langrijk deel van de week hun zaken zou den kunnen waarnemen. Engelsehe officieren ontvlucht. Uit Groningen wordt gemeld, dat een ze vental geïnterneerde Engelsehe officieren ontvlucht zijn. Er worden nasporingen naar hen gedaan. Het Zweedsehe Steuncomité. Men deelt ons mede, dat eenigen tijd geleden in Zweden een comité is gevormd, dat ten doel heeft gelden te verzamelen om de ellende in België te helpen 'lenigen. In dat comité hebben zitting leden van alle politieke partijen, p. a. ministers en oud-ministers, oud-voorzitters van den mi nisterraad, begiftigden met den Nobelprijs, aartsbisschoppen, enz. Het manifest, dat door het comité ten bate der Belgen verspreid werd, luidt al dus: „Voor de lijdende Belgen. Een beroep op het Zweedsche volk. Welke ook het meenin.gsversch.il moge zijn dat zich, in onze gevoelens, ten aan zien van den .oorlog, in ons land heeft ge openbaard, de mannen en vrouwen uit elk kamp vinden een ontmoetingspunt in de spontane sympathie v,oor het ongeluk kige Belgische volk. Wij kunnen er niet aan denken aan allen die in verschillen de landen onder de gevolgen van dezen oorlog lijden, de behulpzame hand te bie den, wij hebben binnen onze eigen lands grenzen veel e!2ende te verzachten. Zij die, desniettemin, iets wenschen te doen [voor hen die lijden door den oorlog, kun nen dan niet beter doen dan hun pogen te richten op het lenigen van den nood van het volk, dat door den oorlog het zwaarst getroffen werd. Uit inlichtingen, van verschillende onaf hankelijke zijden ontvangen, blijkt, dat een aanzienlijk aantal Belgen, voornamelijk ouden van dagen, vrouwen en kinderen zich in ballingschap bevinden, gebrek lijdend aan alles en in vele gevallen niet ver van den hongersnood. Alleen reeds in Ne derland bevinden zich, naar men ons heeft medegedeeld, bijna een millioen vluchte lingen, waaronder verscheidene tienduizen den kinderen, die van hun ouders geschei den zijn. De grootsche steun, door het Holland sche volk verleend, zou onmogelijk vol doende kunnen zijn om in dezen ontzet tenden nood et voorzien. Andere volken, groote en kleine, hebben zich op hun beurt, met een zeldzame opofferingsgezindheid be zield, beijverd te hulp te komen. Het is dus dringend noodzakelijk om in een om 'in een daad om te zetten de sympathie Welke zoo spontaan geboren is uit de steeds toenemende aan eengeslotenheid en sympathie, in bet bij zonder sterk levend bp een volk, dat oven klein is als het Belgische, en dat het geluk heeft mogen hebben onzijdig te kunnen blijven. 1 i De ondergeteebenden noodigen 't Zweed sche volk uit van hun bijdragen op de rondgegane lijsten te doen Blijken. De verzamelde gelden, welke zullen ver antwoord Worden in de dagbladen, zul len op de Handelsbank gedeponeerd wor den, waar de Belgische legatie een. reke ning-courant heeft geopend Voor de door den oorlog getroffen Belgen." .(Volgen de handteekeniugen OVERSCHIEi, 11 Januari. Door de politie Werd Zaterdagmorgen een schijnbaar ern stige zenuwlijder-es, die reeds den avond to voren en den. geheelen nacht zich buiten aan den Hofweg had opgehouden, naar de politiewacht overgebracht. Daar gaf zij te kennen in Delft te wonen, doch haar naam en de straat waar rij woonachtig was, wist zij niet op te geven. Bfij overbrenging daar heen bleek rij in die gemeente niet thuis te behooren, waarop zij! weder naar Over schiet, werd terug gevoerd. Na kennisgeving aan de omliggende gemeenten kwam 's avonds ten elf uur een vrachtboot uit Rot terdam, Waarvan een der opvarenden haar herkende als zijn 29-jarige ongehouwde dochter. Uit zijn mededeeli ng bleek' dat hot meer simulatie dan krankzinnigheid was. Hij nam haar mede naar hui?1. OVERSCHIE, 11 Januari. Wegens land loop erij is Zaterdagnamiddag' naar het Hui? van RbWaring te Rotterdam overgebracht de 63-jarige zwervende timmermansknecht Ji van die reeds 12!/s jaar in de Rijks werkinrichting heeft doorgebracht. STADSNIEUWS. De Belgische vluchtelingen. Ble Burgemeester van Schiedam noodïgt de hoofden van gezinnen, biji wie Belgische vluchtelingen zijn opgenomen, dringend uit, hiervan voor zoover dit niet reeds is geschiedt, aangifte te doen aan het Bievol- kingshureau, Schoolstraat 12. Ook van vertroikiken vluchtelingen, wordt aangifte van bovenvermeld bureau drin gend verzocht Kegelconcours. De liefdadigheidswedstrijd, door de Schie- damsche kegelclub „Anti-Poedel" de voor- gaand'e weken gehouden, is van het be gin tot het einde, een succes geweest. Het succesvolle slot speelde gisteravond in de concertzaal van Odeon, waar talrijke ge- noodigden, onder wie .menig Rotterdamsehc kegelaar met zijn dames, aanwezig was, en waar in het midden een groote ruimte was open gelaten men begrijpt wel waarvoor, wanneer we tevens vertellen, dat er een klein orkestje zich deed hooren, onder leiding van den heer De Leur. - De voorzitter van „Anti-Poedel", de heer J. Jonker Roelants, opende deze gezellige bijeenkomst met een toe spraak, waarin hij de aanwezigen welkom heette, dank bracht aan allen die hun medewerking hadden verleend aan het wel slagen van het concours, welk succes o. a. sprak uit het cijfer van 300 gulden, jdat de penningmeester weldra aan het Steun comité 1914 alhier hoopt af te dragen. Daarnh ging A.-P.'s voorzitter over tot bekendmaking van den uitslag van den wedstrijd, om vervolgens den dames- en heeren-prijswinners hun fraaie prijzen aan te bieden. Dat het ook hierbij aan frn©ni- gen kwinkslag niet ontbrak, spreekt ,van zelf. Menig speechje werd hierbij afgestoken. Vermelden we daarvan alleen de ivaardee- rende woorden door den heer F. jMer- se 1, voorzitter van den Rotterdamschen kegelbond, gesproken over de regeling van dezen wedstrijd, over het correcte optre den van bestuur en leden van „Anti-Poe del", waardoor groote sympathie onder de Rotterdamsche kegelbroeders voor dezen wedstrijd was ontstaan. We. laten hier den uitslag van den wed- strijd (Vrije Baan, G worpen) volgen: D a m e s w e d s t r ij d. 1. Mevr. van Diggelen (Rotterdam), met 44 punten; 2e. Mevr. Frima (Rotterdam), met 43 punten; 3e. Mej. Kruining (Rotter dam), met 38 punten; 4. Mevr. Schoon hoven (Rotterdam), met 37 punten5. Mevr. Oudenhoven-Voogd (Rotterdam) met 36 pun ten; 6. Mevr. Montfoort (Schiedam), met 34 punten; 7. Mej. C. Huijskes (Schiedam), met 33 punten. I Een tweetal extra-prijzen voor Schiedam- sche dames wonnen Mej. J. E. Stooker, met 26, en Mevr. Oosterhof met 23 pun ten. i Heeren w e d s t r ij d. 1. G. W. v. d. Schouw (Schiedam), met 50 (-f- 49) punten2. E. Frima (Rotterdam), met 50 (7X 48) punten; 3. J. van Geel (id.), met 50 (47) punten; 4. P. C. Velte- naar (id.), met 49 punten; 5. S. Timrners (Schiedam), met 48 (48) punten; 6. H. M. Willemse (id.), met 48 (2 X 47) punten; 7. K. Vuijk (Rotterdam), met 48 (47) pun ten; 8. M. Horst (Schiedam), met 48 (46) punten; 9. H. Rijkuiter (id.), met 48 (5 X 43) punten; 10. P. van Borssen (Rotter dam), met 48 (43) punten; 11. G. Krom menhoek (Schiedam), met 48 (41) punten; 12. W. C. Schoonhoven (Rotterdam), met 47 (3 X 46) punten; 13. F. Merser(id.), met 47 (45) punten14. B. Ingelse, (Schie dam), met 47 (44) punten; 15. L. Wit kamp (id.), met 46 (2 X 45) punten; 16. C. A. Tuijl (id.), met 46 (45) punten17, J. Cottaar (id.), met 46 (43) punten. De Serie-prijs (5X6 worpen) werd ge wonnen door den heer M. Horst (Schie dam), met 229 punten. De Consolatie-prijsverkreeg de heer J. Eijsbroek (Rotterdam), met 22 punten. Dagprijzen werden gewonnen:: Op 25 December, door den heer E. Fri ma, met 50 punten; op 26 December, door den heer G. Krommenhoek, met 48 pun ten; op 27 December, door den heer E. Frima, met 48 punten; op 1 Januari, door den heer G. W. v. d. Schouw, met 50 punten; op 3 Januari, door den heer J. van Geel, met 50 punten. Aan de vijf beste Schiedamsche wer pers werd daarop gelegenheid gegeven om to dingen naar de door den heer Marti- not daarvoor uitgeloofde gouden medaille. Tien ballen moesten door ieder worden ge gooid. Dit karweitje moest gisteravond wor den verricht, onder groote belangstelling natuurlijk. Winnaar werd hier de heer S. Timrners, die 70 punten wierp. Het verdere deel van den avond was geheel aan de gezelligheid gewijd. Er was een duetistenpaar, dat ook de aanwezigen veel liet meezingen, en de muziek, die we reeds hebben genoemd, heeft dengan- schen avond, tot heel laat toe, vele voe ten van den vloer gebracht. Gisteravond mishandelde opi straat een Ddfshavenaar zijn hier wonend meisje. De politie wilde hem verwijderen, maar daar tegen verzette hij zich, waarom hij weid) gearresteerd. Doch ook daartegen verzette hij zich'krachtig. Hij werd op het politie bureau in bewaring gesteld en hedenmorgen weer ontslagen. Twee personen Werden in den afgeloope® nacht omstreeks 123/4 uur door de politie aangehouden, omdat een hunner bij een vrouw, wonende aan de Rroersvest, een ruit had ingeslagen. Aangezien bleek dat zij ook beschonken waren, werden rij in bewaring gesteld en vanmorgen na opge maakt proces-verbaal weer ontslagen. AGENDA. Elk#n Zaterdag, Zondag, Maandag en Din» dag Schied. Bioscoop. 8 n. Voorn stelling. Heden en volgende dagen. Uasino 8 uur.- In 't gedrang. Revue van Henri ter Hall. Heden en volgende dagen. Circus-Schouw burg, 8 uur. Gezelschap" Spree,: Klaasje Zevenster. Heden en volgende dagen. Tivoli Schouw;- burg, 8 uur. Toon. Gez. Piantage- Schouwb. Amsterdam. Hotel De Poes. J 11 Jan. Lokaal K. Kerkstraat 3, 8 u. N. C. G. O. V. Vergadering van leden' en aangeslotenen. 12 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Dokter - Klaus. 13 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Théatre i royal frangais de la Haye. Le Trouvère. 14 Jan. Gr. Zaal Soc. Harmonie, 8 uw, Eruditio musica. 3e avond-concert^ H

Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 2